Stranica 2 od 54 PrviPrvi 12341252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #51
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    A kolko nas veseli ovo blagdansko vrijeme spojeno s trudnocom?!! :D

    Ne znam sto mi je sladje! To sto sam trudna, to sto nam je zadnji Bozic da smo nas dvoje (plus ljubimci), sto ce sljedeceg Bozica biti sasvim neka nova dimenzija, ili to sto me jucer tak oprala glavobolja da si je muz morao sam filati madjaricu...

    Uzivam...
    Nadam se i vi!

  2. #52
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    da si je muz morao sam filati madjaricu...
    Ma svima nam je jasno da je ovo najbolja stvar.

    Uživajte cure!

  3. #53
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Hahahaahahahahahahahaahha
    Ja sam bila postedjena pranja sudja i ikakvog rada hahaahahahaha
    predivno ♡

    P.s. dosla mama da svima bude jasno, nije mm hahahaha

  4. #54
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Mene veseli pregled koji je trebao bit iza 6.1.,ali jutros zvala gina i narucena sam 2.1.i sto cu napokon moc svima razglasit da sam trudna da napokon odmorim. Jos uvijek sve radim. Bas se veselim.

  5. #55
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Andy, bas mi je drago! Jeste vi culi srceko vec, ili te to tek ceka?

    JustMe, i kod mene bila moja mama pa pomogla sa sudjem i iks ostalih stvari.

    Ja idem 31.12 a onaj probir, ima netko da je to vec prosao? Ne znam kaj ocekivati, jel to samo uzv ili se i krv vadi? Ja se veselim uzv-u najvise! Nismo se vidli od prvog pregleda od 7+0 a sad cu biti 12+6 (ajme...vec!)

  6. #56
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Bome jagodica... ja svaki 3ci tjedan, i to mi je malo. Fora mi je vas datum.
    Meni je 09.01.i jedva cekam isto ko andy. Doduse ja sam rekla kome sam mislila. Ovima drugima cu pomalo.
    Svi su me u pocetku zezali kako sam se udebljala hahahaha, a ja sam sutila ko zalivena.

    Meni je dosla mama i braca i sestra, tako da.... svi su imali zadatke, osim mene. Ja sam cuvala necakinju od par mjeseci hahahaha

  7. #57
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Jagodice, i uzv i krv.

  8. #58
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Meni su rekli ako bude sve oke da ce pregledi biti svakih 5 tjedana. A ovaj sad bome cekam i cekam, al evo samo sto nije.
    Riri, tenkjuuuu!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ja sam izgleda tek sad vidjela ovu temu. :D

    Jagodice, kombinirani probir je UZ plus vadjenje krvi, zove se double test, a po potrebi rade i triple. Double podrazumjeva dva hormonska markera iz krvi majke: hCG i AFP (koji se još zove i PAPP). Sigurna sam da ce to biti OK. Meni je doktor rekao da cemo raditi samo ekspertni ultrazvuk, tj. fetalni screening jer smo mi radili verifi/veritas prenatalni test za koji smo prije dva dana saznali da je uredan i da ocekujemo dječaka.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    I da, i ja idem na 3 sedmice, jednom sam i na dvije ali radi tog testa i pregleda pred ginekologov godisnji. Kod mog doktora nema duze od 3 sedmice, tako rece. Naredna je 6.1. kada ce i on prokomentirati rezultate. Javili su i meni i njemu ali me nije zvao vjerujem jer je sve uredno pa cemo se vidjeti na ekspertnom 6.1. Cervikalni bris kontrolni ce radit tek ja mislim na kontorli nakon te jer kao treba proci dosta vremena od antibiotika.

  11. #61
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Još jedan dečkić! Čestitam Alice!

  12. #62
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Alice cestitam na decku.

    Morat cu ja curu obavezno hahahaha.

    Cure molim vas stavite slike svoji prvih uvz da vidim ima li sto u onom sto pisu po pinterestu, na kojoj strani je cura, na kojoj decko

  13. #63
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Justme, nema.

  14. #64
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Znaci nisam jedina koja to proucava. Damn jer ja imam curu po tome hahahahahahahahahaa

    U kojem ono tt mozemo vidjeti ako bude srece

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Hvala svima!

    Just me, ja sam u prvoj trudnoci saznala u 14. sedmici da je djevojcica. Sve ovisi kako se bebe okrenu, itd. Sada sam saznala ranije ali ne po UZ nego je taj test pored svega dao informacije i o spolu koje su 99.99% tacne i rjetko dodje do greske, pogotv kad se detektuju XY. Vidjet cemo sta ce dr. reci, mada mislim da ce potvrditi jer su mi svi govorili da misle da je musko. :D Meni je najbitnije da je zdrava beba..

  16. #66
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ma naravno da je jedino bitno da se rodi zdrava bebica ♡

    Bas se veselim ovom uvz

  17. #67
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice, ako je nifty (ili taj tip) onda ti je to to. Ne smije nitko tvrditi da daju 100% tocne rezultate pa onda uvijek tak 99,99%. Ko i reklama za Domestos
    A kaj seka starija kaze na to sve?

    Ja sutra ujutro picim na komb.probir
    Drzte fige da vam se javim samo s pozitivnim vijestima.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice, jedva cekam da nam se javis sa dobrim vijestima.

    I da, Veritas/Verifi jeste poput Nifty samo navodno jos precizniji, odnosno najmanju stopu failing rate-a u biznisu te lazno negativni rezultati u procentu 0,02% sto je jako malo tako da meni i osjecaj i test govore da je sve OK. Uzeli smo bas sirok paket i jeste skuplje od Nifty ali htjela sam i neka sam.

    Riri, JusMe, kakve ste vi?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Zaboravih odgovoriti na pitanje vezano za stariju seku. Ona je odusevljena i kad bi je neko pitao sta bi zeljela, ona bi rekla brata ali kao najbitnije da je beba zdrava (cula od mene garant). :D Ne gleda na bebu uopste kao na polubrata nego veli pa ista nam je mama. Posto je odjeca njena iz bebecih dana ostala kod tate, cak ga je pitala da uzme neke stvari jer zeli da beba nosi. No ona ima mnogo pinki svari ali kaze izabrat ce bar nekoliko neutralnih boja uz komentar dammu ni roze nece smetat dok je beba. :D Ljubi trbu svaki dan, bas je onako sretna.

    Mene kad su pitali ja sam sve govorila isto da je najbitnije zdravlje ali ne mogu lagat da nisam prizeljkivala jos jednu pisulju. Mozda zato sto sam navikla od zanimacija, odjece, igracaka, onog u pelenama hahahahahahha.

    Zanimljivo je da sam s njom u trudnoci prizeljkivala pisonju i rodila se ona-ne bih mogla zamisliti da je drugacije. Tako da neovisno o spolu to su bica koja volimo najvise.

  20. #70
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice, pa preslatko! Naci ce ona njemu nesto neutralno hahaha, slatkica mala!

    Ja dosla sa uzv-a i vadenja krvi. Nalazi od krvi kroz 3 dana a za uzv da ne tipkam cu skopirati kaj sam pisala na odbrojavanju. Pa ak citate tu, nemojte tamo, i obrnuto

    Evo ja da se javim, uzv je bio jaaako kratak a dr vrlo stura, pa sam si poslje sama guglala.
    Nuhalni nabor je 2,5. Duzina bebe od tjemena do trtice je 70mm sto odgovara trudnoci od 13+2, a meni je po zadnjoj M 12+6. Vidljiva je nosna kost, i to je to. Cekam sad par dana nalaze krvi. Ali vidjela sam (iako nakratko) pravu bebicu! I jedva cekam opet neki drugi uzv di se nadam dobiti sliku i malo vise vremena jer ovo je bilo onak... Valjda sam previse ocekivala.
    I dr je komentirala taj nuhalni nabor da je blizu gornje granice, ali kao bez nalaza krvi to nista ne znaci. Pitala sam dal inace sve oke i dal uzv odgovara tjednima pa je samo rekla da je sve u redu ali i da je rano vidjeti detaljno ista. Tak da ne bas nekako spustila tim nekim komentarima. No dobro, kao sto rekoh cekam neki sljedeci uzv kad se nadam dobiti i slikicu i malo vise vremena da vidim svoju bebu!

  21. #71
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alice, divno!
    Ma nauči se to sve, kod nas je ista situacija. Muž iz prvog braka ima kćer, a sad ćemo dobiti dečka. Jesam par puta pomislila da bi nam možda bilo lakše da je cura jer smo navikli, ali u principu mi je bilo svejedno. Muž je priželjkivao dečka da kako on kaže, isproba sve pa eto i dobit će ga!

    Prehlađena sam, grlo me ubija i to me jako veseli! I zvuči bolesno, ali objasnit ću hahahaha. Traže mi uzrok visoke temperature već tjedan dana i evo izgleda da je to to pa sam baš sretna. Od sutra sam u 28.tt, mislila sam da nikad neće proći. I imam pregled u četvrtak.

    Jagodice rekla sam ti već sve, čekamo nalaze krvi!

  22. #72
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Sretna Nova svima!!
    Evo mene veselilo ispijanje dijecjeg sampanjca hahaha!

    I da, stigli nalazi krvi, kolko se kuzim za ove sindrome je rizik mali i to je oke, oko Pappa i free bhcg ne kuzim pa ak netko zna super, ak ne bum se snasla.

    REZULTATI
    Free ßhCG 18,9 mIU/ml 31.12.2019. : 0,66 MoM.
    PAPP-A 4216 mIU/l 31.12.2019. : 1,18 MoM.
    NT 2,5 mm ( CRL 70,7 mm ) : 1,41 MoM.
    Liječnik: dr. Ana Bašić
    Težina: 59 kg, pušenje: DA
    Rizik za sindrom Down 1 : 6157 je manji od graničnog. Dobni rizik 1: 635 .
    Rizik za sindrom Edwards i Patau 1 : 65331 je manji od graničnog.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Hello! Sretna Nova godina svima!

    Jagodice, kao sto napisah ja mislim da je to OK jer oni naspram tih parametara kako znam racunaju koliki je rizik.

    Riri, i ja sam u prehladi ali posto moj ginekolog ne pusta nista slucaju, ja danas idem ORL, a gina cu vidjet 6.1. kad se vrati sa godisnjeg i znam da bi mi rekao pravac ORL da se vidi trebaju li brisevi pa ajde da ja to na vrijeme provjerim. :D Drago mi je da ste jos 2 u 1, vjerujem da je svaki dan bitan.

  24. #74
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Recite mi, jel se ti nalazi vade svima ili?
    I pusenje da? Ti si smanjila samo?

  25. #75
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ja da sam imala izbor ne bi ni isla na to, ali eto doktorica mi rekla da napravim. Tak da za to ne brini.
    A na testove senzibiliteta moraju ici trudnice koje su rh negativne tj imaju neg krvnu grupu.
    Pusenje sam pisala u papire da jer sam i dalje na cca 2 cigarete dnevno. Rasporedim si 4 puta po pola cigarete kroz dan.

    Alice, ma da poslje sam uspjela saznati da je to sve oke, ali hvala ti! Tebi drzim fige da je neka laksa upala.

  26. #76
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Aha. Na senzibilnost cu ici. Ja 0- on 0+ hahahaha. Tako da.... vec sam se nadobivala onih inekcija. Taman cekam nalaze za kg i rh.

  27. #77
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alice, jesi išla?

    Kod mene na kraju upala grla + prehlada.
    I da, još uvijek smo 2u1 i bitan nam je svaki dan, ali evo srećom dani super prolaze u zadnje vrijeme.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Alice, jesi išla?

    Kod mene na kraju upala grla + prehlada.
    I da, još uvijek smo 2u1 i bitan nam je svaki dan, ali evo srećom dani super prolaze u zadnje vrijeme.
    Nisam par dana ulazila na forum nit sam radila (a posao takav da kad radis zaradis, a ako ne radis jer nisi dobro ni ne zaradis :/).

    Jesam, bila sma kod ORL, grlo jeste malo crveno ali ne i krajnici. Sinusi su se nadovezali i sad prave problem. U biti dr misli da me grlo boli od sinusa i jer spavam otvorenih usta. Nos mi je uvijek pun, kapilari popucali, krv nekad bude i ne mogu da disem. Grlo nekad boli nekad ne boli.Osjetim oko krajnika kao peckanje i od sinoc me malo boli zila na vratu. Temperature nemam sto je dobro. On je taj dan rekao da misli da je virusna prehlada i cak sumnja i na alergijsku podlogu. Smatra da nema potrebe za brosevima ali iz predostroznosti cemo ih uraditi pa cu u utorak raditi briseve, a sutra ginekologu na fetalni screening (UZ). Mislim da ce mi sutra i dr. uzeti ''donje'' briseve pa valja iscekivat i nos i grlo i vaginanlni i cervikalni....te ako pokaze sta opet antibiotik. No ajde....ako bude kakvih baja opet bolje sad uraditi i nos i grlo pa da nadje neki zajednicki koji bi mogao djelovati na oboje. Iskreno se nadam da je samo prehlada koja se vuce malo duze radi trudnoce.

    Kako si ti?

    Just Me, testove koje je spominjala Jagodica (dpuble i to) rade vecinom sve trudnice. Ja sam trebala sutra u sklopu fetalnog ali dr. je rekao da necemo jer sam radila prenatalni test koji je mnogo tacniji od doubla jer se izoluje bebina DNK.

    Jagodice, kak si nam ti? I ti si spomenula prehladu...nadam se da je tebi proslo barem.

    Ostale trudnice, sve OK?

  29. #79
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Haha Alice suosjećam za posao, i moj je takav.

    Dobro je da radiš briseve, za svaki slučaj. Držim fige da je prehlada i da što prije prođe!
    Ja sam okej, na antibioticima zasad. Nisu mi dragi ali moram kad imam tu bakteriju, upalu, temperaturu.. Proći će valjda brzo.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Riri, drago mi je da si bolje. A uradit cu jasta iako mi je muka od iscekivanaj rezultata. Jutros me krv oblila iz desne nosnice kad sam puhala nos koji na jutro bas bude pun.

    Kako napisah tamo na temi, danas pregled i bas se veselim.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Pisah ukratko na Odbrojavanju, Topim se od slatkoce hihihi. Rekao je da bris grla i nosa ne trebam raditi(prepisem vam post od tamo).

    Samo da se javim da je fetalni screening uredn. Bris na ureaplazmu uzet i naprosto sma uzivala gledajuci bebu. Tek me sad uhvatilo izgleda. Potvrdio je da je pravo musko. :D
    A za nos i grlo mi je rekao da ne moram raditi briseve jer je grlo skoro skroz samo proslo, a nos prolazi. Da su kao bakterije ne bi to tako lako proslo i svakako vjeruje da cu opet piti antibiotike radi ureaplazme posto tesko da je od prve crkla ali cekat cemo rezultate. Posto je nisam nikad imala pitam kako je to moguce, kaze pad imuniteta....

    Uglavnom, osmijeh mi ne silazi sa lica, opet gledam slike sa CD gdje su slike i sve mjere.
    Uredi/obriši porukuUredi poruku Brzi odgovor na ovu porukuOdgovori Odgovori s citatomOdgovori s citatom

  32. #82
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    E i mene je uvatila na uvz kad sam vidila bad pravu bebicu s 10tt. Sad.se bas veselim ovom u cet.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ja sam vidjela pravu bebi i prosli put u 11. sedmici ali sada, posto je fetalni screening bio u pitanju, 35 minuta smo gledali bebicu i doktor je mjerio sve, pokkazivao pa se beba mrda, lupa, i nekako valjda kako dovoljno vremena gledas dublje i dozivis. Svako malo gledam slike. Ima i nekoliko videa, sa 2D mogu otvoriti ali sa 3D ne mogu jer mi ne otvara file ali ce mužic kada dodje skinuti program koji moze. Voljela bih da uspije iako sam sve gledala. :D Njemu tako krivo sto nije bio tu, otisao u drugi grad da posjeti mamu jucer ali sreca eto dobili smo CD pa dobar dio moze vidjeti. Vjerujem da ces uzivati na UZ za par dana. Meni je naredna kontrola opet za 3 sedmice/tjedna.

  34. #84
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ajme gustam u ovom iskustvu kao da je moje! Bas mi je drago Alice!
    Ne sekiraj se ako urea nije otisla iz prve, istina je da cesto treba dvije kure atb i da zene cesto bas u trudnoci pokupe nesto sto nikad nisu. I drago mi je za grlo i nos da nije nista strasno i da prolazi!

    Ja sam odlucila, ako 27.1. budem imala opet neki brzinki i povrsni uzv uzet cu si preko neke ponude (tipa Crno Jaje i te fore) i otici privatno na uzv da mi pokazu sve kako treba i da se izgustam kako spada! Pa ne da mi se do poroda cekati da shvatim da sam nosila bebu

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice, hvala ti!

    A bas mi nije jasno zasto ti je tako brz fetalni screening bio. Mislim mozes ti reci nekome kasnije da ti malo vise pokaze bebu ali fetalni se radi od 12. do 14. nedjelje, kasnije je kasno. Bas je sve gledao i mjerio od obima glave, cijele duzine, tezine, dutzinu ruku, nogu, saka, stopala, srce pregledao kao i protok krvi kroz srce i stomak, zeludac, mokracni mjehur, bubrege, kicmu, profil lica i morfologiju lica, nosnu kost, nuhalni nabor pa i onu musku stvar koja se jasno vidi :D (to je samo ono sto sam zapamtila) i to zaista ne moze da traje kratko. Ima i oko 20 i neke sedmice organ screening koji bi takodje trebao da traje duze, a ostali meni traju nekih 10ak minuta gdje se prate osnovne stvari. Ovaj puta je radio 2D, 3D, 4D i kolor dopler s tim da je screening bio duplo skuplji od onog klasicnog ultrazvuka. Ali vrijedi svake markice.

  36. #86
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alice, predivno!

  37. #87
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice, zato sto nije nista od toga pogledala. Izmjerila nuhalni i rekla mi "ovo je kraljeznica, tu su ruke" doslo mi da joj kazem "Je, je. Bas vidim ruke!"
    Ne znam dal ides privatno, ja sam ovo morala ici obaviti u drzavnu bolnicu jer tamo sada i vodim trudnocu jer me moj gin eto radi oscilacija u tlaku prebacio njima (iako to nije razlog da trudnocu vodim u bolnici ali ako on misli da nije kadra onda i bolje). I tako da sam na tom uzv-u za probir stvarno lezala mozda minutu i pol. Jos mi dr ide govoriti kako ne nuhalni 2,5mm a da je gornja granica 3mm i da je blizu toga, a kad sam ju pitala sta to znaci nije znala samu sebe obrazloziti. Sad cu zamoliti da mi malo detaljnije pokazu, ako opet odem doma nezadovoljna idem privatno na uzv. Bas sam evo Riri rekla da me niti ne veseli vise odlazak na pregled jer sam se svaki put dona vratila sa osjecajem da sam zakinuta.
    S jedne strane sam i nezahvalna, znam da sam sretna sto imam urednu trudnocu u kojoj mogu uzivati ali eto...
    Nazalost kad zelis da nesto bude kako spada i da ti se posvete doktori i da se osjecas kao covjek a ne predmet na tvornickoj traci, moras platiti.

  38. #88
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Gledaj na to s druge strane. Beba je sretna što ju valovi utz nisu dugo "lupali.

  39. #89
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma.. Puno toga je u tome da doktori iz državnih bolnica stvarno moraju napraviti žestoko sranje da više ne bi imali posao, a privatnici se konstantno moraju truditi da bi zarađivali. I to ti je to, ovoj nije važno hoćeš li ti otići dalje ili ne jer ima drugih. Privatnicima je važno ako netko nije zadovoljan jer se širi loš glas i oni gube posao. Svaka čast doktorima koji su divni bez obzira na to gdje rade. Čak mislim da je više takvih, ali eto ovakvi primjeri zasjene sve one dobre koji pacijentima pristupaju prvenstveno ljudski, a onda sve ostalo.

    Ja se nadam Jagodice da će ta tvoja doći sebi idući put i da ćeš napokon dobiti priliku biti zadovoljna pregledom. Ako ne dođe hvala Bogu postoje i druge opcije.

  40. #90
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Beti hahahaha svaka cast! Nisam se sjetila gledati tako

    Riri, ma ta je bila samo na tom probiru, nju vise nebudem vidla. Najvise me razrocaralo sto je cura mlada, a vec sad nema volje...
    Imam doma babycheck pa se poslusamo tu i tamo Ma dok je sve oke, lako cemo. Odem ako treba jednom privat na uzv sto se kaze "za dusu". Krajem mj me ceka u biti prvi uzv u trudnickoj pa cemo vidjeti.
    Jesam se sad nakukala hahaha. Nemojte da vas zbediram, i dalje ja uzivam u trudnoci

  41. #91

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Beti, moze gledati i tako s tim da UZ nije uopce stetan za bebu. Stetniji je mobitel koji nosamo ali to je nacin da gledamo pozitivnije na stvari, naravno. A fetalni screening/ekspertni ultrazvuk gdje se gleda cijeli plod i njegove kosti i organi te protov krvi svuda skoro traje od 20 minuta pa cak i preko sat vremena, a za minutu i pol nema sanse da se to kako treba vidi (sve to sto bi trebalo jel).Ok za izmjeriti nuhalni ali taj screening je mnogo vise od toga. Zato mi je zao sto i Jagodica nije imala mogucnost da joj sve to fino pregledaju ali se nadam da ce na narednom biti malo detaljniji. Ta dva screeninga su bas bitna. Tako je isto bilo i sa provm trudnocom u Austriji, oko pola sata sam ostala na tom fetalnom, odnosno ekspertnom ultrazvuku. No, u drzavnoj kllinici ne mozemo birati, ja sam zato odlucila kod privatnika kod kojeg sam 9 godina, a u Austriji sma bila u drzavnoj no tamo je sve druga prica (bajka). Ne znam....ja s obzirom da sam upoznata od prije kako to hoda, da mi je ekspertni trajao minutu i pol ne bih izasla iz orinacije- :D To je samo moje iskustvo i misljenje. Ni ginekolozi svi ne rade isto, a mnogo je i do opreme. Kod nas u drzavnom domu nema aparata za ekspertni ali posto je jako bitno salju trudnice da to privatno odrade ili da se naruce na klinici.
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 07.01.2020. at 16:48

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Samo da se razumijemo, ne pridikujem nego mi simply sto bi rekli nije jasno. Ja sam cekala da vidim kak ce biti i bilo je isto kao i Au i zadovoljna sam.

    Jao Jagodice, a ti mozes srculence cuti kad pozelis.

    Ja u glavi iscekujem bris....pokusavam ne misliti ali.....

    Mozda malo potraje jer moj doktor salje briseve u laboratoriju u kojoj slave pravoslavni Bozic koji je danas ali rado cu cekati samo da nalaz bude dobar. :D
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 07.01.2020. at 16:57

  43. #93
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma Alice u pravu si ti, ako je screening onda je trebao biti screening.
    Ali kad je prva trudnoća u pitanju onda ni ne znamo kako što treba izgledati. Sad je gotovo, ne možemo vratiti vrijeme ni Jagodicu na pregled.

    Bitno da su joj se sad otvorile i druge opcije pa će vidjeti kako će biti drugi put.

  44. #94
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ma ja sam na taj probir isla tek tolko jer mi je rekla doktorica da idem. Inace ja osobno ga ne bih ni trazila. Ali mislim da se kombinirani probir i taj screening razlikuju, tj da nije to ista stvar. Ne znam Alice da li si ti vadila krv isto. Ovo je zapravo samo test na down sindrom i onaj jos neki, i ja se ne bi testirala da nisam morala. Mislim ja da to sto ti spominjes je nesto drugo, i da se to kod nas niti ne radi na teret drzave vec samo privatno.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jeste Jagodice, to je isto sto sma i ja radila. Ja sam vec spominjala da se taj probir radi uz ovaj UZ koji sam radila ali da ja nisma vadila jer sam vec u 11. sedmici uradila prenatalni test koji je vjerodostojniji od double testa (PAPP , beta) tako da smo samo uradili ultrazvucni dio i ovo se radi od 12-14 nedjelje i dr je rekao najkasnije da uradimo sa 13+5 ali smo uradili sa 13+3 cim je dosao sa godisnjeg. Tako da je to to sto se redovno radi.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    I taj ultrazvuicni dio se tice sindroma i nuhalnog i nosne kosti kako i kazes ali se ne tice smao toga nego se pored toga gleda i sve ostalo od glave do pete pa kasnije opet izmedju, ako se dobro sjeca, 22. i 24. sedmice na drugom ekspernom koji se jos zove organ ili anatomy screening dok je prvi poznat kao anomaly scan u narodu i radi se u sklopu krvnih nalaza ondosno kombiniranog skrininga.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Nasla sam listu usluga sa klinike ovdje i ovako je objasnjen prvi screening:
    I trimestar screening 12-14 NG
    Rani kombinovani probir (Combined test)- Ekspertni ultrazvučni pregled, free βHCG+PAPP iz krvi

    Za drugi: II trimestar screening 18-24 NG
    Ekspertni ultrazvučni pregled organ screening

  48. #98
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Kako god, drago mi je radi tebe da si to detaljno odradila. Ali nema tu "Ja se ne bi digla dok..." Jer doktorica napravi svoje i to je to, mogu ja do sutra ostati lezati polugola. A vjeruj mi da ja nisam nesto poseban slucaj jer iza mene u cekaoni je bilo jos barem 10 trudnica koje vjerujem da su imale isti tretman. Da sam to radila u ginekoloskoj ambulanti vjerojatno bi bila prica bar malo drugacija. Ali eto, bolnica je bolnica.
    I zato se opet vracam na ono da ako budem nezadovoljna i sa uzv-om sad koji me ceka, platiti cu si privatno i to je to.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    S obzirom da ja privatno vodim trudnocu mislila sam da ja ne bih izasla dok ne odradi screeining onako kako treba. :D Ako vec placam svaki pregled i nalaz......A iako bi taj screening trebalo da se radi detaljno zaista me ne cudi da po bolnicala rade sturo. Ja sam cula da cak nisu ni svi ginekolozi obuceni za screening kao ni za tu aparaturu. Kod nas i privatno imaju 3-4 privatnika mozda kod kojih se moze raditi, srecom moj je jedan od njih pa ne hodam. Najbitnije je da je sve OK i da se ti osjecas dobro. <3

    Ja sam se sad najela al mi se jede slatko. :D

  50. #100
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ma bitno da je sve ok. Drugo sve vise manje.

    Nego, ima tko kakav lijek fini za opstipaciju? Ali i za neki normalni apetit

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •