Stranica 34 od 54 PrviPrvi ... 24323334353644 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,651 do 1,700 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #1651

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Bome smo se ubili. Povlacim sve sto sam govorila Alice o mirovanju Otkazao nam je konobar u zadnji tren pa nas je malo uvalio u posao, ali nakon dva dana odmaranja sam dosla na sebe

    Jagodice, meni je isto logicno da to ne smeta, ali nemam pojma. Mogu pitati na online tecaju?

  2. #1652
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Hula.hop evo navodno da na rukama ne bi smio biti nikakav lak, ako dode do komplikacija radi one "kvacice" koja ide na prst. Na nogama navodno i moze bezbojni. Ali kolko vidim to dal ce ti netko nesto reci isto ovisi doslovno od smjene do smjene. A zene su dolazila svakak, i sa gelom i sa trajnim. Ja cu radi same sebe radije doci onda bez ikakvog laka.

    Pa dobro di ste trudnice?!
    Ajmo kratko, ko je koji tjedan + dan i kak se osjecamo? (plus po zelji dodatni sadrzaj )

    Evo ja danas 36+0, osjecam se dobro, spavam malo zbog mjehura i zgaravice.
    Kupila sam si jucer mrezaste gace napokon, ali nisam u ljekarni nasla Abri-let uloske. A bas sam se za te zapikirala, pa sam sad "tuzna".
    Danas bi trebali zgotoviti s radovima i napokon se raspakirati iz kutija u ormare, pa se sutra nadam nekom izletu u prirodu i setnji! Pod hitno nam se pesek mora istrcati

  3. #1653
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ja sam 8+2 danas. Jučer i danas imam velike mučnine, ne jede mi se, ne pije mi se po cijeli dan u krevetu. Jedva nešto skuham pojedem na pola. Jucer me i jako jajnik bolio na kojem je bila ovulacija. Danas je ok, ali zato želudac užas...ne znam kako si pomoći ni boda mi ne pase. Sve mi stoji u grlu, ali nema povraćanja, ajd bar to.

    Idući tjedan pregled i nadam se samo da je sve ok. U ovaj dan u prošloj trudnoći sam imala kiretažu
    Posljednje uređivanje od mašnica : 10.06.2020. at 12:36

  4. #1654
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Nama tocmo 34tt danas. Super smo zapravo. Uz neke sitne smetnje, od trudnickih imam sako umor. Jucer sam spavala 3 sata popodne, i onda jos preko noci od 2 do 11.30. Bas.me zanima hocu morati opet popodne. I mi dana spavamo u novoj kuci. Imamo jos puno posla, al mislim da cemo moci usporiti tempo NAPOKON. I nadam se da cemo sutra odmah naci vremena za nase pasov da malo i oni istrce se i izuzivaju.

  5. #1655

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Ja sam danas 8+1 i baš sam jako nervozna. Bojim se missed ab-a. Jucer sam cak plakala i slusala tuzne pjesme. Mirisi me muče i to kaj mi se jede nezdrava hrana. Danas sam se naradila jer sutra idemo kod none na desetak dana. Sin je presretan. Ta količina posla me inače ne bi nešto posebno iscrpila. Vjerojatno bi jos uz to mogla i otrcat 10-tak km, ali eto... valjda nemam tolko snage. Popodne sam išla i vadit TSH (1.7), a na povratku sam si kupila kebab. Malo me peće savijest, ali znam da idućih dana budem na zdravoj mediteranskoj ishrani.
    Kupila sam si danas i magnezij 300, to sam na vise mjesta cula da pomaze protiv zatezanja dole.
    Ne mogu se sjetiti ničega što bih još htjela napisati, osim da ful smrdim od pohanja mesa i przenja popecaka od blitve pa se iden otusirat i spat. Moram jos popit i folnu, zaboravila sam kroz dan. Pusa svima!

  6. #1656
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Buncek, ma tu i tamo si treba priustiti i kebab i hambi i svasta nesto. Ja se gumenih bombona najela kroz trudnocu...
    U trudnoci sam cula da je dobar magnezij citrat.
    Nadam se da ces se kod none malo opustiti i da ce strahovi polako jenjavati.

  7. #1657
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Eeee gumene sam i ja ubijala, uz jos puuuuuuuno nezdravih stvari. Pogotovo u 1.trom

  8. #1658

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Nisam se baš naspavala. Malog copila neka nervoza od puta valjda. Pa je i mrvicu smrkav, budio se i cendrao.
    Iako sam se otusirala smrdila sam si sva po pohanju i češnjaku kojeg sam nasjeckala u popecke od blitve. Jedva sam zaspala.

  9. #1659

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Ne jedem bas previse slatkog, osim voća. Tu i tamo pojedem koji puding, monte ili si napravim domaci vocni jogurt. Na početku trudnoće sam trusila po pola kg jagoda dnevno, a sad lubenice i breskve. I voda s okusom mi je super. Kava mi se gadi, jedino jedan crni caj popijem ujutro i to mi pase. Ah, kroasane od cokolade i slicne pekarske proizvode izbjegavam, al nije da ih ne bi jela. :D
    Borim se sa tim kuhanjem, svaki put kad pomislim da moram nesto skuhat padne mi mrak na oči. Nije mi inace to tako teško.
    Posljednje uređivanje od Buncek : 11.06.2020. at 08:23

  10. #1660
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Ma sve mi koje smo imale missed ab smo u ovoj trudnoci bile u strahu, pogotovo na pocetku. Sve je to normalno.
    Inace, meni je danas 34+4 tt. Vrijeme bas brzo prolazi.

  11. #1661
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja sam se bojala do 30tt, a opet sam imala osjecaj da je to to ovaj put. Treca sreca. Al i dan danas se prestrasim. To je ljubav i gotovo

  12. #1662
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Naše dugice moramo biti pozitivne

  13. #1663
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Tako je! Pokusajte stvarno ne ulaziti u misli neke teske i sl. Proleti ta trudnoca na kraju sami u brigama. Mozete se zabrinuti al podjelite to s nekim i onda mjenjati misli

  14. #1664

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Mi smo 27+4. Osjecam se uglavnom super, osim kriza koja rasturaju, bas me bole. Narucila sam se na masazu kod doule. I povremene nesanice, kao sad Na stalno piskenje sam se vec naviknula. Svaka cast trudnoci, ali blazeno je imati kontrolu nad svojim tijelom

    Potpisujem za strahove. Vjerojatno bi me bilo strah i bez miss ab, ovako sam si bildala paranoje. Smanji se kasnije, ali ne nestane. Bas zavidim bezbriznim buducim mamama.
    Sto se tice mucnina, jedino me tjesilo da ce proci. Ja nisam mogla nista jesti ni piti, cak mi se i voda gadila. Povremeno bi me uhvatila neka zlocesta zeljica tipa smokija, nista strasno, ali uglavnom sam odrzavala bebu na prenatalu Kasnije se vrati apetit i prehrambene navike na svoje... Sad ubijam svo ovo divno voce.

    Lete dani, tjedni. Konacno sam narucila kolica i AS, naravno da sam zapela za ona kojih nema u RH pa ni SLO pa cemo zamoliti nekoga iz Trsta. Jedva cekam da dodu. <3
    Sobu sam vise manje smislila, sad cekam da Ikea obnovi zalihe pa cemo sve naruciti doma. Idemo na otok pocetkom srpnja, nadam se da ce nam vece stvari biti gotove dotad. Dobar dio vas tad ima termin.

  15. #1665

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Jutro svima, evo i mene malo, citam vas redovno samo nisam toliko aktivna. Mi smo danas 30+1, mene trenutno muce migrene, ali to je bilo i prije trudnoce. Bila na pregledu, malac ima 1600 g, razvija se lijepo, okrenut glavicom, divlja jaaako. Jutros sam povracala valjda od zgaravice. Bila zedna i popila casu vode i odmah bljuc kiselinu.

  16. #1666

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jutrooo!

    Vidim prica se o hrani...ja jedem raznivrsno...zna biti i dosta tijesta ali i povrca i voca...a i slatka. :D

    Dar, drago mi je da je sve OK, a nadam se da ce se zgaravica ublaziti.


    Curke, mene pocela nesanica hvatat-jucer s eprobudila oko pola 6 u ne moze dalje, jutros u 4 i oka nisma sklopila. Osjecam da mi se spava da tonem ali nema sanse....a tako mi treba sna.

    Jucer sam bila na kontroli. Radjeni brisevi, doduse nesto se zakomplikovalu pa cu jedan od briseva trebat ponovit narednog tjedna opet. Razgovarali smo o porodu i o tome da trebam ici na kliniku za 10 dana da i oni vide stanje i upoznaju trudnocu,a tokom razgovora doktor je pregledao protoke krvi, itd no nije nista govorio ali je insistirao da odem i na kliniku za 10ak dana iako to nije govorio proslog puta.

    Nije mi nista rekao vezano za ovo ali sam na papiru vidjela dodatnu dijagnozu FUCC sto nadjoh da znaci da je pupcana oko vrata...ne znam ima li to veze s tim sto je rekao da odem i na kliniku da se upoznaju sa trudnocom...ili to zaista nije bitno pa mi nije nista ni govorio....u svakom slucaju mal mi frkica ali nadam se da ce biti dobro. Ketati se mogu ali preporuceno je i lezanje na lijevom boku sto vise kako bu se beba jos pozicionirala i kako bi se pupcana pomjerila /vjerovatno je vezano s tim FUCCOM iako nije rekao te je mozda okrneuta licem...znam da glava nema gdje dalje ici jer je dole koliko moze biti pa mi vezani za pozicioniranje jedino pada na pamet da treba na neku stranu. Zaista mi nista nije receno nego eto sto sam procitala to i znam, i dat mi je taj savjet bez obrazlozenja nekog. Kako rekoh, razgovor je vise bio vezan za daljnje preglede. Mimo toga, malac je po procjeni nekoj oko 2900 i kusur grama, a danas smo 36+1. Posteljica je uvijek pisalo I stepen zrelosti, a sada pise I/II sto je normalno kako se porod blizi ja mislim.

    Toliko od mene, u narednom periodu trebam vidjeti kako doci do klinike u narednih 7-10 dana. Ovdje jos uvijek trijaza, muz ne moze uci ni u bolnicu, kamol na porod. Cak ne moze ni uci da kroz staklo vidi bebu radi glupe korone. Porodilje i dalje testiraju na covid na prijemu.

  17. #1667

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Meni je dr rekla da je bitno da nije 3 puta omotana, da se to odmota samo najcesce. Jer sam pocela panicariti kada je uhvatio pupcanu i mlati sa njom. Kako se ti pregledi razlikuju, meni posteljicu nisu ni spominjali...
    Posljednje uređivanje od dar : 13.06.2020. at 08:23

  18. #1668

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Bas sam prigodno nocas panicarila oko pupkovine. Premjestila se, sad udara desnu stranu. Uvijek mijenja pozicije par dana prije pregleda. Jedva cekam da joj dode termin i da se mazimo izvan trbe.

  19. #1669
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice, pa to tak ide da ides u trudnicku ambulantu tamo di ides roditi kaj ne? Moraju te i oni pregledati da te imaju valjda neke info kad dodes roditi.
    Bas su strogi kod vas jos... Tu je trijaza ali u Zg su kolko znam sva rodilista dopustila pratnju.

    Dar, voljela bi ti reci da ce biti bolje ali meni zgaravica i kiselina vec tjednima rasturaju. I kad preko dana izbjegnem, preko noci me uhvati. Pomazem si sa meduobrocima i sa Jamnicom, ona me spasava. Popijem kroz dan onak preventivno casu dvije.

    HulaHop, ajme kad sam vidla u kolko si tipkala, sve mi jasno hahaha.

    Ja gotova s pakiranjem za bolnicu! Sve imam, samo jos hranu treba dodati
    Joj da, i sol i wc papir! Idem solenku odma sad staviti

  20. #1670
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Dj ste nasli pidjame sa botunima? Naravno jeftine hahahaa. To mislim nosii tad i gotovo

  21. #1671
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Na placu ih ima, u Nami...ja ih imam jos od prije 10god koje sam samo tada nosila totalno su demode hahaha
    Posljednje uređivanje od mašnica : 13.06.2020. at 12:27

  22. #1672

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice, znam da je tak. U prvoj trudnoci sam cijeli deveti, dakle od 36. sedmice isla na kliniku. No sada radi stanja rekose da je bolje samo da dodjem kad porod krene ali moj doktor ipak hoce da me neko bidi i prije poroda pa cu vidjeti kako i sta se moze uraditi.

  23. #1673
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Masnica da, hvala ti. Pa super, trebala bi ja baku pitat ima li sto.

  24. #1674
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    JustMe, ja odustala od gumbica i kupovanja. Nosim si haljinicu ljetnu na britelice, i majicu na britele + hlacice. Jednu spavacicu na kopcanje eto imam jer sam dobila. Jedan dan sam otvorila doma ormar i pomislila "okej, iz cega mogu lako osloboditi sisu, a ako slucajno zakrvarim da mi nije zao bacit?"
    Rekla bih da je plus sto radam ljeti.

    Alice, pa kaj ja znam, meni bas zato logicnije da te oni do ides roditi vode tih zadnjih tjedana. Ono kao da se upoznaju sa tvojom situacijom. Al kaj na znam...
    Jel dolazi tvoj gin na porod?

  25. #1675

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    JustMe, ja odustala od gumbica i kupovanja. Nosim si haljinicu ljetnu na britelice, i majicu na britele + hlacice. Jednu spavacicu na kopcanje eto imam jer sam dobila. Jedan dan sam otvorila doma ormar i pomislila "okej, iz cega mogu lako osloboditi sisu, a ako slucajno zakrvarim da mi nije zao bacit?"
    Rekla bih da je plus sto radam ljeti.

    Alice, pa kaj ja znam, meni bas zato logicnije da te oni do ides roditi vode tih zadnjih tjedana. Ono kao da se upoznaju sa tvojom situacijom. Al kaj na znam...
    Jel dolazi tvoj gin na porod?

    Jagodice, ne moze moj doktor doci na porod, on je privatnik. Niti moze doci neko od doktora koje poznajem iako rade gore ako nije njihova smjena tada nego ko ti se potrefi...ne mora da znaci uopce da ce me pregledati isti doktor sada i poroditi.

    Sto se tice odjece...samo cu sprmeiti sta ce mi donijeti da obucem kada budem izlazila. Kod nas se ne smije nista svoje unijeti pa niti peskir. Spavacice njihove, papuce njihove, kad se istusiras onako mokar navuces sspavacisu, grudnjak nista ma nista nista-pri prijemu sve tvoje sto si imao vracaju muzu ili onom ko te doveo, a oni kada dodju po tebe donesu za tebe i za bebu u cmeu cete kuci. Tako je bilo uvijek, a pogotov sada.Valjda da odrze sterilnost odjela, kaj znam. Tako da sam ja spakovala sto su stavili na spisak da moze, a to su mrezste gace, vir80 ulosci, ubrusi papirni, cetkica za zube i kaladont i osnovno za higijenu te plazma keks, voda i dvoji c sokic. Sve ostalo sto nadju vrate. Nekad ne daju ni mobilni telefon ali kako cujem OK je sada. Zene vazda sakriju pa prokrijumcare. :D

  26. #1676
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ma znam da koja te smjena potrefi, tak je svugdje. Ali sam mislila mozda tvoj smije prisustvovati, ili tako nesto kad kazes da te on trebao do kraja voditi.
    Cek....mokar navuces spavacicu?! Zasto pobogu?
    A dobri su, ne daju vam da nosite vase stvari, ali kekse i sokici iz ducana su okej hahaha. A bas te briga bar manje pakiras, jos bolje!

  27. #1677
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alice, ma daj. Tko god da ti to priča bolje bi bilo da ti više ne priča jer je to takva hrpa besmislica da ne znam uopće jel bi se takvoj osobi smijala u facu ili bi samo otišla. Ne daju ženama da se obrišu nakon tuširanja? Pa nadam se da ne vjeruješ stvarno u to. Ne ideš u klaonicu, ideš roditi. Koliko god uvjeti bili loši u pojedinim rodilištima još uvijek, ne znam kakav lik i djelo bi mogli spriječiti neku ženu da se obriše kad je mokra. Pa nije ni tim doktorima tamo cilj da vi sve dođete i da ostanete 20 dana jer imate upalu pluća, daj ajde. Kao i za mobitele i ostalo.

  28. #1678
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jagodica odlicna ideja za staru robu, al ja vise nemam sto nategnuti na sebe od moje robe hahahahahaahahahahaahaha. Ali cu isto i tvoju ideju iskoristiti i isprobati i to jos jednom.

    A alice, rekla sam ti vec, sve sto tu pises kontraindiktorno je sa ljudskim pravima. Uvijek se mozete skupiti i potruditi nesto promjeniti kad je tako...

  29. #1679

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Pa kad nemas peskir da se obrises...ne preostaje nista drugo do navuc spavacicu preko istusiranog tijela. Barem se sjecam tako da sam prije 9 godina. Zene se zale jos da ne bude tople vode cesto , no tad je bilo pa se nadam da bude. Najiskrenije, samo mi je bitno da sa bebacem i sa mnom bude sve OK tokom i nakon poroda, sve ostalo se da strpiti. Blizi nam se...ima li frkice??? Kod mene da, ali pozitivne, mada me malo ovo sa pupcanom poremetilo. Iskreno, veca mi je frka kad znam sta me otprilike ceka nego prvi put kad nemas pojma.....dzaba tecajevi, snimci i to-meni stvarni dozivljaj toga totalno drugaciji. Imamo opciju epidurala ali mene toga strah tako da ne planiram uzimati. Kad sam mogla sa kcerkom 30 sati biti u trudovima, a 6 od toga na indukciji sa uzasnim bolovima, mogu i sada...kazu barem da je drugi puta lakse iako nema pravila. :D

  30. #1680
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Obrisala bi se od robu onoga tko mi je zabranio da se obrišem.

    Eto. Sorite, neću više, odoh.

  31. #1681
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Alice, ides li u bolnicu ili gulag? I u zatvoru imas pravo na poziv i osobnu higijenu.

  32. #1682

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Alice, ma daj. Tko god da ti to priča bolje bi bilo da ti više ne priča jer je to takva hrpa besmislica da ne znam uopće jel bi se takvoj osobi smijala u facu ili bi samo otišla. Ne daju ženama da se obrišu nakon tuširanja? Pa nadam se da ne vjeruješ stvarno u to. Ne ideš u klaonicu, ideš roditi. Koliko god uvjeti bili loši u pojedinim rodilištima još uvijek, ne znam kakav lik i djelo bi mogli spriječiti neku ženu da se obriše kad je mokra. Pa nije ni tim doktorima tamo cilj da vi sve dođete i da ostanete 20 dana jer imate upalu pluća, daj ajde. Kao i za mobitele i ostalo.
    Riri, ja sam vec tu rodila jednom pa pisem iz iskustva. Ako imas pspirne ubrise mozes...ili starom spavacicom pa ti daju novu ali ja sam smao navukla nakon tusiranja jer nisam dobila novu, a ubrusi su ostali zagubljeni u kesi koju nisu nasli. I da, mi ne mozemo u torbu stvari nego smao u veliku kesu gdje napisemo svoje ime.

  33. #1683

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Alice, ides li u bolnicu ili gulag? I u zatvoru imas pravo na poziv i osobnu higijenu.
    Kod nas su godinama pravila takva. Ima perioda kad vrate mobitele i ne djau unijet,ja sma imala srecu pa sam mogla unijeti , a sada cujem da su OK s tim. Sve ovisi ko te utrefi na prijemu. U biti meni je na porodu bilo dobro tako d ami nista to nije smetalo...samo kazem sta se smije ponijet i sta ne smije za razliku od kod vas. Sredstva za licnu higijenu mozes imati u neseseru malom ali peskir ne pa samim tim s eenmas cime obrisati nekad osim od spavacicu malo ili papirni ubrus ako ti je ostalo.
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 13.06.2020. at 22:54

  34. #1684
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj AliceInChains prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, ja sam vec tu rodila jednom pa pisem iz iskustva. Ako imas pspirne ubrise mozes...ili starom spavacicom pa ti daju novu ali ja sam smao navukla nakon tusiranja jer nisam dobila novu, a ubrusi su ostali zagubljeni u kesi koju nisu nasli. I da, mi ne mozemo u torbu stvari nego smao u veliku kesu gdje napisemo svoje ime.
    Joj, dobro. Neću više ništa govoriti jer ću dobiti doživotni ban, a jbg, trebat će mi forum još s malom bebom, šta ću. Sretno na porodu u svakom slučaju. Svima.

  35. #1685
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Kak se zove ta klinika?!
    Znaci da si odustala definitivno od privatne ili jos razmisljas?

    Eeeeee JustMe, elastin is the sh*t

    Munkice, jel i ti iz iskustva pricas?

  36. #1686

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam da koja te smjena potrefi, tak je svugdje. Ali sam mislila mozda tvoj smije prisustvovati, ili tako nesto kad kazes da te on trebao do kraja voditi.
    Cek....mokar navuces spavacicu?! Zasto pobogu?
    A dobri su, ne daju vam da nosite vase stvari, ali kekse i sokici iz ducana su okej hahaha. A bas te briga bar manje pakiras, jos bolje!
    Pe ne mozes ponijeti peskir/rucnik u bolnicu.

  37. #1687

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Kak se zove ta klinika?!
    Znaci da si odustala definitivno od privatne ili jos razmisljas?

    Eeeeee JustMe, elastin is the sh*t

    Munkice, jel i ti iz iskustva pricas?
    Odustala sam od privatne ipak....i radi sigurnosti neke a i radi novca jer kad se porodim ne mogu raditi peko videa sa vriskom i bebom oko sebe jer su takva pravila pa samim tim necu ni zaraditi i taj novac cu iskoristiti da odmorim mjesec ili dva sa bebom. A u provatnoj klinici ako sta krene po zlu voze te na ovu kliniku gdje sam se vec porodila tako da.....promijenila sam misljenje. Imala sam fin porod prije 9 godina i meni su zaista bili svi ljubazni, to sto su uslovi takvi krivi su rukovodeci i mnogi doktori bi to promijenili ali ne mogu ocito. Sporo se jesam otvarala ali to nije do njih.Imala sam divnog doktora i babicu koja me umivala, masirala, tusirala....tako da je u biti OK...jednostavno samo pravim razliku sa onim sto vi pricate. Ovaj put cu trazit novu spavacicu nakon tusiranja, a obrisat se starom. :D

  38. #1688

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    P.S. Razmisljam spakovati peskir pa ako vrate, vrate. :D Nije na spisku dozvoljenog ali...smotuljat nekako.

  39. #1689

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Obrisala bi se od robu onoga tko mi je zabranio da se obrišem.

    Eto. Sorite, neću više, odoh.
    Ne zabranjuju al nekad nemas cime. :D

  40. #1690
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    E tusiranje u trudovima sam cula da navodno moze u Vinogradskoj, sad me Alice sjetila pa ak netko ima info iz prve ruke?

    Alice, a cime su te brisali nakon tih tusiranja za vrijeme poroda tj trudova?

  41. #1691
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, dobro. Neću više ništa govoriti jer ću dobiti doživotni ban, a jbg, trebat će mi forum još s malom bebom, šta ću. Sretno na porodu u svakom slučaju. Svima.
    Ne sjećam se da li si pisala ovdje pred moj drugi porod.
    Na temi strahovi i ostalo u trudnoći, ne mogu se sjetiti nastavka naslova, ja sam opisivala svoje strahove vezano za tu bolnicu u koju će ići Alice.
    Sve je ovako kako piše, nema ništa unijeti, odjel je zatvoren, nema ulaska pa čak ni zdravstvenih radnika sa drugih odjela.
    Ne možeš ni zamisliti svu okrutnost koju žene moraju proći na porodu, od vrijeđanja do ponižavanja. Moju su djecu oba puta doveli do toga da su patile, prvoj zelena drugoj žuta plodova voda, s tim da su drugi put htjeli forsirati prirodan porod i pored toga što je ona patila a ništa se nije spustila u porođajni kanal.
    Alice, ok su sa telefonima, ali ne u predradaoni.
    Sve je ostalo isto.

  42. #1692

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    E tusiranje u trudovima sam cula da navodno moze u Vinogradskoj, sad me Alice sjetila pa ak netko ima info iz prve ruke?

    Alice, a cime su te brisali nakon tih tusiranja za vrijeme poroda tj trudova?
    Pa nisu me ni brisali...ionako si sav znojan, mokar pa se tusiras i navuces na sebe spavacicu koju imas na sebi ili samo zadignes pa tusiras donji dio ledja jer godi. Nekad te posalju malo da se istusiras ali naravno ne brises se neko obuces samo spavacicu preko i nastavljas....jer ne mozes nositi svoje stvari tu uopce. Kada rodis, na hodniku smo lezali 2 h na krevetima da krv izlazi i da prate i onda su nas vodili u sobu gdje su porodilje. Tu ti donesu kesu sa tvojim imenom i pomognu ti da stavis onaj ulozak i mrezaste gace i u krevet. Kada budes dovoljno dobro da neces pasti u nesvijest ides do wc i da se istusiras. Pomognu i oko toga. Mislim, takva je procedura....i zaista mi je najbitnije samo da sve bude OK. Korona jeste zakomplikovala stvar...ovdje je opet haos tako da treca lica u bolnicu ne mogu nikako uci-muz me samo do vrata bolnice moze ispratit, ja kada se presvucem njemu odnesu moje stvari i on kuci---tako shvatih,a porodilje na prijemu testiraju. Moj ima jaku zelju za priustvom na porodu ali eto.....cak je i na prvatnoj trenutno zabranjeno prisustvo muza.

  43. #1693
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Alice nisu krivi rukovodeci nego sve zene koje su svjesne toga i prihvacaju to ko normalno, il pisu po forumu samo... zasto bi se ista mjenjalo kad nikome ne smeta?
    Ne vidim na internetu ikakve inicijative protiv takvog rezima koji je po tvojim rijecima gori nego u zatvoru. Ne znam sto cekate.

    Ajme lipo jagodica ako je istina. Al u zg ima.negdje i bazen jel tako?

  44. #1694

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Ne sjećam se da li si pisala ovdje pred moj drugi porod.
    Na temi strahovi i ostalo u trudnoći, ne mogu se sjetiti nastavka naslova, ja sam opisivala svoje strahove vezano za tu bolnicu u koju će ići Alice.
    Sve je ovako kako piše, nema ništa unijeti, odjel je zatvoren, nema ulaska pa čak ni zdravstvenih radnika sa drugih odjela.
    Ne možeš ni zamisliti svu okrutnost koju žene moraju proći na porodu, od vrijeđanja do ponižavanja. Moju su djecu oba puta doveli do toga da su patile, prvoj zelena drugoj žuta plodova voda, s tim da su drugi put htjeli forsirati prirodan porod i pored toga što je ona patila a ništa se nije spustila u porođajni kanal.
    Alice, ok su sa telefonima, ali ne u predradaoni.
    Sve je ostalo isto.
    Zao mi je sto si imala takvo iskustvo. Moje iskustvo iskreno nije uopce bilo lose nego cak i lijepo ali uslovi su kakvi jesu. Sa osobljem problema imala nisam. No, uvijek sam se plasila prica mnogih zena koje si i sama vjerovatno slusala pa sam sam uvijek pod nekom dozom straha i toga ko ce da me utrefi u smjeni. Nadam se opet pozitivnom iskustvu, barem to mogu.

  45. #1695

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Alice nisu krivi rukovodeci nego sve zene koje su svjesne toga i prihvacaju to ko normalno, il pisu po forumu samo... zasto bi se ista mjenjalo kad nikome ne smeta?
    Ne vidim na internetu ikakve inicijative protiv takvog rezima koji je po tvojim rijecima gori nego u zatvoru. Ne znam sto cekate.

    Ajme lipo jagodica ako je istina. Al u zg ima.negdje i bazen jel tako?

    Nisi upoznata pa ne znas... svasta nesto je pokrenuto i sad se kao mijenja stanje barem kako cujem sa odnosom prema pacijentima iako ja zaista nisam imala problem s tim. Ali ono sta mozes unijeti ili traziti, uvijek su imali svoja pravila kao i svako rodiliste i to je jednostavno tako.

  46. #1696
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Bolesno. Da ti neko zabrani da si uzmes rucnik ali smijes unjeti kutiju keksa i sokice. Znaci da ocito nema veze sa higijenom ta zabrana. I uloske vam daju da si svoje nosite, a nisu vam kadra dati rucnik! Bas idiotizam. Kak se zove ta klinika?

    JustMe, e za bazen ne znam di ima. Ovo za tusiranje sam cula da dopustaju, i loptu.
    A ja sam si od frendice i za doma vec loptu rezervirala za trudove haha. Bilo bi fora da dodem roditi sa svojom!

  47. #1697
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    E jagodica bas si me sad sjetila.da pitam mogu li loptu doniti svoju da ju imam sigurno.
    Ja bi rado u bazeju porod imala pa sam googlala davno, al mislim da mi nije prakticno putovati u zg radi toga. Vidite cure ako koga zanima, googlajuci sam vidjela da opusta misice, smanjuje pucanje, i ublazava bolove od trudova.
    Kod nas jos nije pratnja dopustena. Meni je potrebna.zbog stolcica

  48. #1698

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Alice nisu krivi rukovodeci nego sve zene koje su svjesne toga i prihvacaju to ko normalno, il pisu po forumu samo... zasto bi se ista mjenjalo kad nikome ne smeta?
    Ne vidim na internetu ikakve inicijative protiv takvog rezima koji je po tvojim rijecima gori nego u zatvoru. Ne znam sto cekate.
    Nisu krive zene rodilje sigurno, to je jako krivo reci.
    Iskreno, meni je prva reakcija bila kao Riri. Stvarno mi zvuci nevjerojatno da netko provodi takav rezim i da je to u susjednoj drzavi. Jako mi je zao i nadam se da cete smoći snage promijeniti to. Nazalost, Justme je u pravu da se takve prakse u pravilu mijenjaju buntom vas i vasih obitelji. U BiH ne postoji udruga koja promovira prava trudnica, rodilja i majki? Nesto kao Roda u RH? Mozda da se obratite Rodi i pitate savjet? Ova grupa zbilja nece napraviti nikakvu razliku, a to je krivo prihvatiti.

    Kod nas je sve dopusteno. Razmisljam da GO ipak provedemo doma da mi slucajno ne zatreba neka druga bolnica Ima sigurno ruznih prica i kod nas, ali ni sjena ovome.
    Bazen je dopusten, bas sam neki dan pricala s curom s kojom treniram. Meni se kod bazena cini samo problematicno sto se ne moze napraviti epizotomija ako zatreba. I maaalo mi je gadno sto svasta nesto izleti u tu vodu. Znam da je to prirodno i da je to porod, ali eto, malo mi je iju Tusiranja i lopta su svima omoguceni u prvoj fazi poroda. Iskreno, ja ni ne znam sto bi napisala u planu poroda. Reci cu primalji da je molim da me ne reze ako nije nuzno, ali i da reze ako vidi da ide k vragu. Sto zena zna, ali eto, to imam potrebu napomenuti. Mislila sam uzeti i onaj Dianatal gel, nece odmoci. Samo da beba bude spremna i zdrava i da dodem u smjenu iskusnoj i dobroj babici i nenametljivim doktorima.
    Za epiduralnu jos ne znam. Zasad planiram biti doma do puknuca vodenjaka ili sto dulje s trudovima, ali planovi su jedno, kad to krene, vidjet cemo. Kad se samo sjetim onih bolova na miss ab s tabletom odmah se zaustavim kod prevelikog planiranja. Necu si gurati nikakva ocekivanja, procitat cu sto vise toga, informirati se i vidjeti sto mi tijelo trazi, ipak je prvi porod.

    Sad sam na online tecaju slusala kako postoje razlozi zasto se nesto brani. Npr. hrana i pice na porodu se ne poticu jer ako dode do potrebe za anestezijom pun zeludac moze biti problem, a zena je od pocetka na infuziji/glukozi i tijelu ne nedostaje nista. Suse se usta od napora, zato je ok uzimati manje gutljaje. Tako bar kaze primalja na tecaju...

    Narucila sam se na masazu kod doule u utorak. Ubijaju me kriza, nadam se da ce malo pomoci i pregled nam je u utorak, jedva cekam.

  49. #1699

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Riri, divno je cuti! Kako ide Lazaru i tebi?

  50. #1700
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    U zg nema bazena,ima jedan u ri

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •