Stranica 36 od 54 PrviPrvi ... 26343536373846 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,751 do 1,800 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #1751

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Hej cure...nemam vam puno pricati, kod mene je malo teska situacija doma radi svekrve i alzheimera, koliko god ja bila u blazenom stanju, ta tema mi je stalno u kuci, mislim da mi je glava kao ekspres lonac, samo treba pustiti paru...sutra idem po uputnicu za ogtt pa me to ceka ovaj tjedan. Inace, sutra sam 26+0 tt, čovječe, u šoku sam.
    Andydea123 ti stvarno sitno brojis? Kakav je osjecaj? Ima li treme? Ja se jako bojim doktora...ne zamjerite, nisam imala priie priliku upoznati se sa bolnicom.
    Ja cu naruciti online stvari za bebaca iz ikee, nije mi blizu niti jedna, jedino tako mog...i meni je kadica na popisu za kupnju. Jos se neckam jel mi rano za kolica...mislim da ipak nije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  2. #1752
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Character,pa da,blizi se dan D,i nije mi panika,barem sto se poroda tice,ali bi htjela da me ovo trenutno ne boli jer bi voljela bit u komadu jos barem tjedan dana dok malom prode pricest.

  3. #1753
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Andy, držim fige da ostaneš u komadu još malo koliko ti treba. Ipak, ako je to to, sretno!

  4. #1754
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Riri,ja se nadam da ipak nije Noc je protekla mirno. Vjerojatno su to oni pripremni bolovi. Ovih dana cu se malo pripazit (koliko mi to situacija dopusta),mama ce mi uskocit oko pripreme za pricest,iako radim samo rucak za najuzu obitelj. Ma bit ce to sve ok.
    Kako ste vi ostale cure s terminom oko mene?

  5. #1755
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Character, mi smo svoja uzeli tako negdje oko 28tt ako se ne varam. Joj drzi se, sjecam se jos na odbrojavanju da si se neckala zbog cijele te situacije. Nazalost u zivotu uvijek nesto...

    Andy, a sad pred kraj je svasta moguce. I Bh i da se malac spustio. Ja sam citala za te "lightning pains" i da se zene osjecaju ko da imaju izmedu nogu kuglu za kuglanje. Ili da im prostruji bol dole nisko. I tako tjednima...
    Budes vidla kaj ce ti reci dr na pregledu, drzim fige da je to sve samo dio pripreme. Samo ti fino prihvati svu pomoc koja se nudi.

    Ja sam danas evo 37+5, u Pon imam pregled, zivo me zanima dal se sta otvaram i dal ce me "kopcati" na ctg.
    Nemam nis posebno za prijaviti... Perem robicu i ostalo kad god uhvatim lijepi dan. Ostalo sve spremno, samo krevetic moramo postaviti uz nas krevet.
    Pocela sam se psihicki pripremati na to da mozda nece biti dozvoljena pratnja i posjete. Pa ako pratnju ipak dozvole super, ako ne da bar u glavi budem spremna da idem solo. I nikak taj plan poroda da sastavim, moram to rjesiti ovaj tjedan!

  6. #1756
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Jagodicabobica 8/7 (m)
    Alice in Chains 10/7 (m)
    Justme409 15/7 (z)
    Andydea123 19/7 (m)
    Dar 20/8 (m)
    Ivana S 25/8 (m)
    Hula.hop 14/9 (z)
    Galicia 19/09 (x)
    Character 29/9 (m)
    Munkica 03/10 (z)
    Snekica 14/10 (×)

    Da se malo podsjetimo!
    Treba koga dodati?

  7. #1757

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Evo i mene malo. Danas sam 37+4.

    Jagodice, isla sam jucer kod dr iz rodilista ali ne zna se ko ce me poroditi i ko ce biti u smjeni no pregledana sam od strane njih. BTW ti napisa da si 37+5, zar ti nisi dva dana dalje od mene, a ne jedan? :D

    Uglavnom, ja sam ocekivala da sam do pola otvorena koliko su me oko svega.....medjutim gle cuda jucer na pregledu sa 37+3: akuserski nalaz uredan, grlic postoji, srednje konzistencije, prolazan za prst do unutarnjeg usca koje jos drzi (sto je kaze bitno i dobro jer imam bakteriju). Dovoljno plodove vode , posteljica je sada 2. stepen zrelosti sto je OK sa tjedan trudnoce i sad je straga. Fetalna dinamika je uredna, a malac je i sada procijenjen na oko 2900 grama i kaze da je sitnija beba ali sve je OK. I kcerka mi je bila 3400 pa kao bit ce i on tako mozda 3 i kusur. Vidjela je da se malo napio vode i da je ima u zeludcu ali to je normalna pojava. Pitala sam za pupcanu vrpcu sto sam vidjela na proslom nalazu i rekla mi je da se ne brinem jer 90% porodjaja se desi tako samo neke zene ni ne znaju. Rekla je da dodjem opet za 10 dana, a u slucaju krvarenja, bolova, i promjena u pnsanju bebe i ranije. Uglavnom, naznaka nekih nema da bi moglo uskoro i da cu vjerovatno, ako se ne desi iznenadno pucanje vodenjaka, opusteno docekati termin. Iskreno, iznenadjena sam radi sve frke ali ona je mozda bila radi ureaplazme koju vise nemam pa se mozda situacija smirila. Uglavnom kaze, prakticno sam jos zatvorena, taj tanki prst eventualno...

    Produzila mi je terapiju Ampicilin kapsulama jer je moj dr. rekao 5 dana, a ona kaze nema nista bez bar 7 pogotov jer je Zinnat nije rijesio i moj gin mi je izgleda dao vaginalete koje nisu po antibiogramu pa je rekla kad ih istrosim da uzmem turu ampicilin-nistatin vaginalete te jos dodala Lactogyn, vitaminC, brusnicu. Ova bakterija nije kao opasna ali eto bilo bi je lijepo rijesiti i ponoviti briseve sto vjerovatno necemo stici pa u tom slucaju kao oni kazu pedijatru za bakteriju i pretpostavljam pregledaju bebu u tom smijeru dodatno.

    Andy, nadam se da ce jos pocekati.

    Character, mi smo kolica bas rano kupili, oko 4. mj trudnoce jer smo nasli na akciji. :D Nadam se da ces se uspjet malo opustiti pored atmosfere u kuci....<3
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 23.06.2020. at 10:34

  8. #1758

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    P.S. Andy, doktorica mi je rekla da je normalno u ovom periodu da se osjete i bolovi i nepravilne kontrakcije i stezanja stomaka i da je to sve priprema...jedino ako postanu ritmicne da se javim. Upozorila me i da moze u ovom periodu od vaginalaca biti malo smeđarenja te da se ne prepadnem ali za sada, hvala Bogu, sve OK.

  9. #1759
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice, ma fulala sam tipku, 37+6 sam danas ali nisam htjela da jos i treci post za redom bude od mene
    Ma znam ja da se ne zna ko ce te poroditi nego mislim dal ides sad u trudnicku ambulantu na preglede, tamo di ces roditi?
    Za prst prohodna? Pa bome dosta je to, al dobro zatvorena si to je bitno jel. A sad vise i da nisi ne bi bilo cudno. Nama se stvarno sad svaki dan moze pokrenuti porod, ne bi bilo nista neobicno. Pogotovo tebi koja imas vec jedan iza sebe.
    Ja sam prije tjedan dana bila prohodna za jednu trecinu clanka hahaha. Koja mjera ono...

  10. #1760
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Cure moje,samo da javim da sutra imam pregled. Bas sam zvala ambulantu da mi dadu raspored kako gin radi posto se danas ne javlja u ordinaciji. Javim! Kiss!

  11. #1761

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Pozdrav, prevruce, oteceno i tesko....tlak jako nizak, se vama desava da vam bude jako lose, kao kolaps, i tlak bude oko 90/60...puls po 135...neznam sta bih rekla....

  12. #1762
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Andy, sretno, sve je moguce u tim tjednima...
    Alice, super si ti dogurala s obzirom na okolnosti.
    Ja danas radim guk profil, drz’te fige da bude ok. Bas me ljuti ova situacija s koronom, racunala sam da smo bar do jeseni mirni a sad opet zabrane posjeta, tko zna kako ce s pratnjom. Dođe mi da razmisljam o Podobniku iako mi to nikad nije bila opcija.

  13. #1763

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Kod mene guk profil ujutro. Ivana s, sretno...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 23.06.2020. at 13:44

  14. #1764

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice, kaze za tanki prst prohodna. :D Moj gin inace ima svoje vizije svega i on bi odmah rekao, ma kakav prst, ciji prst. :D Kako je krenulo mogle bi mi i skupa hahahah. Ja sma zaista mislila s obzirom na sve da sam vec bar 2 cm otvorena il da grlic nestaje ...nesto no eto nikakvih naznaka da bi moglo uskoro. Ali i to sto kazes, preko noci sve moze da se promijeni. Ja se nadam bar nakon poroda oporavit od antibiotika, mada znam d ai nakon poroda daju iste (bar meni jesu) radi svih tih procedura itd. Ali jos jedan i mogu podnijet ali poslije bih zeljela da se odmorimo i ja i organizam.

    Character, Ivana S, sretno sa guk.

    I da, Ivana-i ja sam presretna koliko smo dogurali.

  15. #1765
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Cure sretno s guk-om!

    I ja sam se nadala da bar do jeseni necemo razmisljati o koroni. Tjesim se da posjet i tako traje 1 sat a ostalih 23h "soliramo"

    Dar, ja nekad imam osjecaj da cu se zrusiti cim sunce izade. Za raspolozenje mi je bolje kad je sunce ali cim ovako zatopli ko danas sve mi je tesko.
    Samo polako, ogranici aktivnost na ono sto bas imas i izbjegavaj ici van po najgoroj vrucini.

    Andy, sretno na pregledu sutra, cekamo tvoje javljanje!

    Di nam je JustMe i ostatak ekipe?

  16. #1766

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Blago vama, ovdje kisa danima pada, jedva cekam sunca malo.

    Sto se tice posjeta, kod nas u porodilistu nika dnisu bile dozvoljene, samo moze otac ili neko iz porodice doci i pokazu bebu kroz staklo. Nema ulaziti na odjel, a mene moze vidjeti tek kad izadjem iz bolnice. Tako je otkako postoji. S tim da sada, kako sam rekla, ne moze niko uci ni u bolnicu jer je kod nas krs sa koronom u gradu. Tako da sam vec pripremljena na to da ce me otpratiti do bolnice, preuzeti stvari od portira i da cemo se vidjeti kada dodje po mene. Mada se nadam da ce bar dati bebu kroz staklo da vidi ali simnjam...redovi za trijazu su ogromni.

    Ja se razmisljam posto sam sada dobro i to...ribam, hodam.....mozda da pocnem polako vjezbce za spustanje bebe i lakse otvaranje....razmisljala sam o tome

  17. #1767
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Tu nema nikakvog pokazivanja kroz staklo, u Vinogradskoj (a i u vecini sad vec) je rooming in s bebom.


    Alice, kuda bi ti s tim djetetom? Jel ti nije i ovako vec nisko?
    Kakve su to vjezbe za lakse otvaranje...?

  18. #1768

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Tu nema nikakvog pokazivanja kroz staklo, u Vinogradskoj (a i u vecini sad vec) je rooming in s bebom.


    Alice, kuda bi ti s tim djetetom? Jel ti nije i ovako vec nisko?
    Kakve su to vjezbe za lakse otvaranje...?
    I ovdje je rooming in sa majkom ali govorim o ocu...njemu samo pokazu kroz staklo, a mene ne moze ni vidjeti.Moze se srediti prisustvo na porodu samo u fazi tiskanja ali sada na zalost ne radi korone.

    Vjezbe...nije bukvalno za otvatanje ali pospjesuju da ide lakse i kao da porod bude laksi (ukoliko je to moguce)...gledala sam videe na youtube i ukljucuje vjezbe karlice na lopti, sumo cucanj, podvlacenje zdjelice, itd. No pricekat cu jos pa vidjet na narednoj kontrolli da pocnem kada budem 39/40. Znam da nisam smjela ali kontam sada bih mogla...

  19. #1769
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Sbugdje je sad da nema posjeta opet, a kod nas jos nisu dopustili pratnju na porodu.

    Pitak radje gin jel smiješ ti raditi te vjezbe za spustanje kad ti je beba na samom izlazu... i znaci tebi je posteljica ipak straga. Zato se i vide kretnje i udarci bebe toliko.

    Andy sve znas. Drzim fige da je sve ok.
    Jagodica nadam se da si se raspakirala iz kutija. Mi jos nismo, umara me to ufffff....

  20. #1770

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Just Me, pa eto dr. u provatnom rodilistu (dok sam mislila da cu roditi tamo) mi je oko 28/29 tt napisala da je sprijeda. Moj gin se nika dnije izjasnio niti ista napisao. Jucer dr. iz rodilista/klinike je napisala straga...sto mi iskreno ima vise logike. Ne znam je li to moglo varirati i mijenjati se ali ako nije onda me zbunjuje. Za vjezbe cu svakako cekat gin pa tokom 40tt raditi ako dozvoli.

  21. #1771

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Ovdje se stvarno sitno broji! Super se drzite, vibram da iduci dani produ cim lakse i ugodnije.
    Meni se cini da je moj termin blizu i hocu da je sve spremno, a realno imamo jos vremena. Character, mi idemo na godisnji iduci vikend, dva tjedna smo u Dalmaciji, racunam kad se vratim sam u 33 tt pa bi vecinu odradila prije. A i lakse je sad kad sam jos poletna i "lagana". Makar trbuh je vec dosta ispred mene Ovih dana nam stizu kolica, ne mogu ih docekati. Bas me sve to jako veseli.

    Dar meni je 90/60 normalan tlak u trudnoci. Znao je biti dosta nizi. U 4 mj trudnoce mi je bilo najgore. Sad mi se s vrucinama opet malo crni. A pomalo, nemoj daleko od tla

    Koronu ignoriram. Necu da mi kvari veselje. Kod nas su i dalje dopustene pratnje, mislim da su i posjete. Cini mi se da u PGŽ ima jako malo slucajeva oboljelih. Ma samo da bude pratnja, posjetu mogu preskociti, ionako salju zene drugi dan doma.

  22. #1772
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Alice ne moze se to mjenjati. Posteljica je spojena s maternicom i di se zakaci tu ostaje do kraja. I meni ima vise logike da ti je straga po opisima udaraca. Ajde pa nam posalji te ideje za vjezbe ako imas sto

    Mene ove vrucine sataru inace, a sad kad sam trudna duplo. Bez snage sam sve dok mrak ne padne... koma. Idemo u cet na prvi ctg. Mislim da su pocele bh kontrakcije il se nesto dogadja.
    I pripremam se paihicki da mozda on nece moci samnom na porod. Bolje da ja to ocekujem i da me ugodno iznenade. A ledjima lezati ne mogu pa im ne mogu biti vezana za krevet u lezecem polozaju. Doslovno padnem u nesvjest.

  23. #1773
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Sto koristite protiv komaraca i muha? Trazim si najlaksu metodu. I jeste razmisljale sto bi za bebice?

  24. #1774

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Mi na vjezbama za trudnice radimo puno vjezbi priprema za porod (omeksavanje zdjelice i ligamenata, misica okolo, trbudni misici potrebni za izgon itd) ali zbilja ih ne bi mogla opisati napismeno, cak se vecine ne sjetim ni kad doma pokusavam ponoviti.

    Ja sam narucila Linea MammaBaby sprej za odbijanje insekata - za sebe, ne koristi se za bebe mlade od 3 mj, mislim da se nista za njih ne preporuca..

    Sretno na pregledima!

  25. #1775
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Heeej cureee! Evo mene sa pregleda. Dobila 2 kg u 4 tjedna hahaha. Pregledana vaginalno, kaze gin sve jos cvrsto zatvoreno i da mu je to najbitnije. Za bolove koje sam imala kaze da je to normalno a i da tezina bebe i plodne vode stvaraju pritisak na donji dio pa da je zato tesko. Vadio mi je neki bris koji sam morala ostavit u mikrobioloskom (u trudnicku mi je napisao PHD). Radio mi je i UZV i sve je u redu. Malo se oduzio pregled jer je malisa bio jaaako zivahan pa nije mogao lako uzeti sve mjere. Gin se salio da je mali ocito na tatu haha. Rekao mi je da dosta odmaram, izbjegavam sunce i da pijem puuuno vode posto imam malo pojacane leukocite u urinu. Dobila opet uputnicu za urin i kontrola kod njega za 10-ak dana. Moram sad prekosutra zvat da me sestra naruci drugi tjedan, najvjerojatnije za cetvrtak ili petak. Mslo sam se iznenadila kad mi je rekao da se vidimo tako brzo hahaha, ali da je porod blizu i da zeli cesce pratit. Doslo mi je iz guzice u glavu da brojim sitno hahaha. Inace, danas sam 36+3 i bas od ovoliko tjedana i dana prvog malca sam rodila. I bio je 24.u mjesecu haha samo 12.mjesec. Eto, sve je u redu i to je najbitnije. Jos malo i malisan stize.
    Kako ste mi vi? Ima li kod vas pregleda ovih dana?
    Kiss kiss!!!

  26. #1776
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Andybas mi je drago da je sve dobro. I da si zatvorena. Izgleda da.neces ovog roditi ovaj tjedan ♡

  27. #1777
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Da, justme, sigurna sam za ovaj tjedan haha a onda me vise nije briga.

  28. #1778

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Bravo Andy za tebe i malisu! <3

  29. #1779

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Cure ja taman dobila nalaz ogtta..nisam zadovoljna, al cekam svoju dr. da se javi. Dan prija od 17:30 nisam nista jela, samo vodu pila. Nije mi bilo problem ono sve popiti, dapace, bila sam gladna...

    1.mjerenje na taste 4,7 (ref.int. 4,4-6,4)
    2.mjerenje nakon 1h 10,5 (ref.int 4,4-6,4)
    3.mjerenje nakon 2h 7,3 (ref.int 4,4-6,4)

    Taman dok ovo pišem gledam ref interval nakon 1. I 2.h...zar ne bi trebao biti drugaciji nego na taste?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 24.06.2020. at 15:18

  30. #1780
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Super Andy! Nek vas jos malo u komadu.
    character, ref. vrijednost nakon 1h je <10 a nakon 2h <8.5, tako da je kod tebe upitna samo vrijednost nakon 1h. Iako minimalno.
    Ja sam jucer radila profil, znaci 4 vađenja, i opet mi je nataste 5.2 a granica je 5.1, tako da mi ne gine jos gnjavaze po tom pitanju. 2 h nakon jela su mi sva 3 mjerenja ok.

  31. #1781
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Ja kad sam radila ogtt imala sam na taste 4.4 a nakon 2 sata 4.9. Meni su samo 2 puta vadili krv. Character, dr. ce ti mozda savjetovati laganu dijetu. Iako, sve je to individualno, odnosno kako koji dr. tumaci nalaze.

  32. #1782

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ma da, tako sam i ja skuzila kad sam vidjela ref interval da je u sva 3 slucaja isti, a prvo mi je odvuklo paznju podcrtane crvene vrijednosti i negledajuci interval to mi je bilo "ajmeeee".
    Sad sam nekako mirna.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  33. #1783
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku

    Ja sam narucila Linea MammaBaby sprej za odbijanje insekata - za sebe, ne koristi se za bebe mlade od 3 mj, mislim da se nista za njih ne preporuca..
    Ovo sam i ja baš nekidan naručila za Lazara. Taman je danas napunio 3 mjeseca.
    Za mlađe od 3 mjeseca se ne preporuča ništa od tih sprejeva, ali može se koristiti eterično ulje citronele, ja nakapam po kolicima kad idemo van.

    Andy, odlično!
    Character, kod mene su isto pisali ref. intervali ovako kako Ivana kaže.

  34. #1784
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    A ja sad skuzila da sam gore u postu napisala phd bris nije to! Hahahaha. Ginov rukopis je boze sacuvaj! Radio mi je bris na streptokok a kratica koju je stavio je bhsb. Haha sorry! Ovo S u kratici je kao neka crtica a pocetno slovo B mu je slovo P. Bas sam isla proguglat pa sam na prvu stala jer znam sto je phd nalaz i bas sam isla ponovno provjerit sto uopce pise u trudnickoj hahaha. Zato ispavak.

  35. #1785
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Andy, super da je sve okej i da si jos zatvorena. Nece se ponoviti scenarij s badnjaka 2010! A bolovi nadam se da ce biti na dane, da te nece sad do kraja drzati.

    Character, Ivana, nadam se da vas nece radi tih minimalnih vrijednosti sad tlaciti. Stvarno pretjeruju s tim secerom kod trudnica.

    Hulahop uzivaj i Dalmaciji, okupaj se i za mene jednom ako ces se kupati
    Mene su isto jako veselila kolica da ih uzivo vidim, a sad jedva cekam da se provozamo prvi put

    JustMe, nismo vise u kutijama hvala Bogu. Evo ima vec preko tjedan dana da je sve gotovo. Vec frajer ima kod tate u ormaru policu di mu slazem robicu opranu (to je muz odma bezicirao da ce roba biti kod njega, i da je to muski ormar) i kod mene policu di slazem dekice, i ostali tekstil.

    Bas sad vjesam van robicu i skuzim da sam sebi torbu spremila ali da moram za njega jos odvojiti robu za izlazak. Nisam i dalje pametna kaj odvojiti... Nesto dugacko ali tanko? Samo hlacice dugacke, bodi kratke rukave? Kapicu tanku?
    A da ja odvojim sve navedeno pa nek sestre odluce?

  36. #1786

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Mene je zvala dr i uputila na jednodnevnu bolnicu da mjerim tromjesecni i guk profil. Takoder imat cu razgovor sa nutricionistom u vezi menija. Njena dijagnozna radi 2.mjerenja je: gestacijski dijabetes

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  37. #1787

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Jagodice, more obozavam, to cu stalno plutati.

    Meni je secer bas puno nizi od referentnih vrijednosti pa se nisam zamarala s tim, ali stvarno mislim da je pretjerivanje radi jedne granicne vrijednosti postavljati dijagnozu, pogotovo mi se cini da Character nema problema ni s tezinom ni s prehranom. Opet, negdje mora biti granica Zao mi je radi komplikacija, neka to prode cim prije. Meni bas svako malo dode gust za sladoledom kad je ovako vruce, tesko je to zabraniti I ubijam voce, stalno.

    Inace sam guster za sunce, ali bas mi tesko padaju vrucine i sunce sad. Valjda cu se naviknuti..

    Riri, zar vec 3 mjeseca? Kako vrijeme leti! Pravi deckic je to vec

    Javljate se s pregledima, kako napredujete, sad ste cesto kod doktora

  38. #1788

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Meni je dijagnoza bas bezveze, al evo na lab nalazima se od pocetka taj secer provlaci lagano preko granice + obiteljsla anamneza i to je razlog zasto je dr tako zakljucila.
    Cure jel vi "pokrivate" trbuh za vrijeme suncanja? Iskreno nisam o tome ni razmisljala jer zaista se volim sunčati i zivim u mediteranskom predjelu i navikla sam na velike temp, tamnoputa sam i nilad izgorila nisam...ali čitajući forume, procitala sam da se kao trbuh pokriva i ne izlaže suncu radi zagrijavanja plodne vodne???? Malo mi je to cudno, nisam o tome pricala sa ginek.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  39. #1789
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Character, postrozili su referentne vrijednosti, mislim 2013. godine, i od tada sve moje frendice koje su nedavno rodile imale su dg gest.diabetesa. Meni je danas pregled pa cu vidjeti sto ce mi reci dr na nalaz. Najteze mi pada odricanje od lubenice, ona ima jako visok GI.
    Trbuh nisam nikad pokrivala u trudnoci i normalno sam se kupala i suncala, naravno, u neko razumno doba dana. Nadam se i ove godine okupati koji put.
    Posljednje uređivanje od ivana s : 25.06.2020. at 11:02

  40. #1790
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ja sam do ogtt-a imala na svakom nalazu naznacenu dijagnozu gestacijskog jer mi je secer na kks bio 5,3. S time da mi je gin rekao da za to vadenje ne moram biti nataste! Onda kad je ogtt bio oke su mi maknuli to.

  41. #1791

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam do ogtt-a imala na svakom nalazu naznacenu dijagnozu gestacijskog jer mi je secer na kks bio 5,3. S time da mi je gin rekao da za to vadenje ne moram biti nataste! Onda kad je ogtt bio oke su mi maknuli to.
    Ma meni je na taste ugl islo do 5.8.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  42. #1792
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dijagnoza bas bezveze, al evo na lab nalazima se od pocetka taj secer provlaci lagano preko granice + obiteljsla anamneza i to je razlog zasto je dr tako zakljucila.
    Cure jel vi "pokrivate" trbuh za vrijeme suncanja? Iskreno nisam o tome ni razmisljala jer zaista se volim sunčati i zivim u mediteranskom predjelu i navikla sam na velike temp, tamnoputa sam i nilad izgorila nisam...ali čitajući forume, procitala sam da se kao trbuh pokriva i ne izlaže suncu radi zagrijavanja plodne vodne???? Malo mi je to cudno, nisam o tome pricala sa ginek.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Meni je bas jucer gin dao uputu da izbjegavam sunce. I da iz kuce izlszim samo rano ujutro ili kasno popodne.

  43. #1793
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Bila sam na pregledu, beba super, 2400g. Radili mi i ctg, mislila sam da je jos rano, ali evo, ocitao jednu jacu kontrakciju a cerviks mi potpuno smeksan i prohodan. Dobila Utrogestan i malo stroze mirovanje jos bar mjesec dana. Dobro da sam sve oprala i popeglala za bebu, ipak sam mirnija kad je sve spremno.
    Za secer mi je rekla da jos sutra napravim Hba1c i ako to bude ok da mi nece stavit dijagnozu jer su mi sve vrijednosti dobre osim one nataste koja je za 0.1 iznad granice.

  44. #1794
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Pa ivana u kojem si ti tjednu?
    I ja danas pregled i prvi ctg. Mi smo u 36tt.
    Nema kontrakcija, zatvorena... i zahvaljujem Bogu na izboru gin koji me postedio ovih pregleda. Umrla sam. Ovo mi je bio prvi i dosta mi je. Obecao mi je sljedecikad dodjem s trudovim, ne prije.

  45. #1795

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Ivana ti si cca 3 tjedna prije mene s terminom, znaci ti si u 33tt? Meni je sestra rekla da od iduceg puta (to bi mi bio 32 tt - samo sam na GO tako da cu u Sunce u ZD privatno, a mislim da to priv ne rade) ide ctg na svakom pregledu, tako da je to kod moje gin normalno.

    Ja sam jucer shvatila da moram usporiti, bas sam kao manijak netrudni. Totalno nemam mira i ne stajem, po doma sve, ducani, trening, druzenja, putovanja, sobica za bebu. I onda se cudim kako navecer ne mogu hodati jer me bole kriza. Zadnjih dana mi se stalno uzasno spava i bas sam umorna, mislim da tijelo kaze sporije malo i da cu ga poslusati.

    Mrva se jucer okrenula nekako cudno, slabo sam osjetila udarce preko trbuha, ali zato po mjehuru uzas. To bas boli, kao da ga grebe. Navecer sam je cekirala dopplerom jer su mi udarci puno slabiji nego inace pa se uznemirila i opet izokretala. Jadno dijete samnom. Od ovog tjedna pisem onu tablicu s pokretima pa me svo to brojanje malo uznemiruje.

    Character, ja sam tamnoputa i obozavam sunce, ali jednostavno mi ne pase sad. Sigurno ne moras pokrivati trbuh ujutro i predvecer, a od 11 do 16 najbolje da ni nisi direktno na suncu, radi svog tlaka i drugih tegoba. Mislim da se beba ne moze pregrijati u trbuhu, ako i moze, mislim da pokrivanje trbuha ne bi pomoglo. Ona pliva u nasoj tjelesnoj temp pa se nasa temp ne bi smjela podizati. To mi je logicno, nisam pitala dr...

  46. #1796
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    U 32. tj sam, a po uzv mi je termin 10 dana ranije.
    Just me, koji dio pregleda ti je bio grozan, nisam skuzila?
    hula.hop, rade ti i privatnici ctg, ne svi ali oni koji imaju malo bolju opremu rade.
    Moj malac je jako aktivan, lupa na sve strane.

  47. #1797
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ivana, bome samo ti miruj ako je tako! Sad su vrucine i tako nista covjek ne moze po njima, cuvaj se!

    Hula.hop ko da sebe citam prije koji tjedan. Sad ovo, sad ono, sim tam, sve mogu. A navecer sepam po stanu jer kriza otkazuju poslusnost. Usporila sam jednostavno jer sam fizicki morala, pa su i kriza prestala boliti.
    A cijela trudnoca mi je bila takva da se malo malo okrene nekako da ga slabije osjetim i onda danima ludim...
    Taj osjecaj grebanja po mjehuru, drago mi je da je to nesto sto se desi par sekundi, bas je neugodnjak. Ko upala mjehura neka.

    JustMe, meni laknulo kad mi je prosli put dr rekla sa se vidimo za dva tjedna (ja vec mislila da cu morati svakih tjedan dana). Uzv mi je receno da se vise nece raditi, uvijek mi kaze ako mi nesto bude sumnjivo da se vidimo i prije. A ctg za sad jos nisam radila. Ja prva na popisu a zadnja na ctg-u hahaha. Prosli put sam bila 36+5, sad u Pon imam pregled, to bum 38+5 pa vjerujem da cu ga odraditi. I nekak mi se cini da je to zadnji pregled, da sljedeci put kad dodem u Vinigradsku nejdem u trudnicku ambulantu nego zvonim gore u rodilistu na vrata

  48. #1798
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ivana - bimanualni pregled... oliti cekiranje prstom jesam zatvorena ili ne. Ali ja sam vec na bris skakala. Ne mogu vam ni opisati sebe kad mi mora staviti ona zeljeza. Hvala Bogu nismi imali togau trudnoci jer sam puno osjetljivija sad.

    E hula hop, kako ti je i jagodica napisala. Isto ti je i meni pocelo bas tamo oko 32tt. I evo sad ovaj tj puno lakse.... zaboli me,,sjednem, odmorim, nastavim. A i lakse mi je otkako znam da.sam zatvorena jer znaci da nije djelovalo na taj aspekt.
    Hulahop sto ces raditi kod nas u suncu?

    Jagodica ja se privatno vodim pa zato imam ctg prije. Iskreno jeli bilo potrebe za njim, ne mogu bas reci hahahaha ali bilo je lipo. Mislis da ti je termin sad uskoro ili ces.morat hodat po stepenicama?

  49. #1799
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ja si nekak mislim da je sljedeci tjedan mozda moj. Iako nista ne ukazuje na to, vidjet cu u Pon dal se cerviks sta promjenio. Inace fakat ne osjecam nikakvu promjenu osim sto sam sve veca i veca. Jedino kad osjetim neki pritisak dole je kad se muz i ja "druzimo" pa nakon toga
    Po stengama nejdem! Sve drugo moze ali stenge ne

  50. #1800
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Mi nemamo vremena srećom za akcije. Al imali smo jednu malo odvazniju. Mislila sam da cu roditi drugi dan. Stislo sve dolje, mala se mrdnula nije hahahaha. Sad opet do 2 sata ujutro gradjevinu i ciscenje udremo pa smo mirni. Od toga mi je lakse hahahahaa.

    Ajde bas se veselim viditi sljedeci tjedan


    Meni malo tlaka ova vrucina, al stvarno svake godine imam s tim problem...i malo sto se ne mogu istegnuti. Imam osjecaj da su mi kukovi rastimani i da ih moram sloziti, a nemam kako

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •