Stranica 3 od 54 PrviPrvi 123451353 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma bitno da je sve ok. Drugo sve vise manje.

    Nego, ima tko kakav lijek fini za opstipaciju? Ali i za neki normalni apetit
    Za opstipaciju je mene spašavalo pola iscijeđenog limuna sa 1 žlicom maslinovog ulja natašte i nakon toga čaša mlake vode.
    Nije loš ni sirup Smokvan iz ljekarne.
    S apetitom nemam problema, žderem ko životinja

  2. #102
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Uff... mislim da cu s ovim koktelom morati pricekati. Hahaha
    I ja sam, do 10tt. Onda su mi se prisuljale mucnine i povracanje. Evo me danas u 12tt i grlim skoljku ko nikad.

  3. #103
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ajme JustMe, tebi se bas prisuljala mucnina. Za apetiti mislim da je dobar B kompleks, tj da vitamin B opcenito apetit poboljsava.

  4. #104
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Je, njega pijem... njega sam okrivila za ovih 10ak kila.... sad sve sto udje izadje uskoro. A zinut ne mogu na ribu, meso, jaja... sve kao zdravo.

  5. #105
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ja imam jedno pitanje ako se nade itko da ima kakvu info.
    Pijem Elevit Pronatal. I sad neki dan ga nije bilo pa sam uzela Elebaby. Isto prenatal od Elevita ali kao "od 13tt nadalje". Obicno ja okrecem ocima na te specijalizirane jer koja sad razlika ali uzela sam da ne trazim po ljekarnama okolo.
    Sad me stvarno zanima dal netko zna koja je razlika? Sama tableta izgleda drugacije, kao kapsula (lakse se guta) i ne ostavlja onaj okus tablete u ustima. I napokon mi stolica nije vise crna (ja se ispricavam ko je gadljiv), dakle ocito ima manje zeljeza, jer znam da se to desava kod uzimanja zeljeza.
    Dakle Elevit pronatal vs Elebaby?

  6. #106
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Vidi na sastavu koja je razlika... cega ima.cega nema pa javi. Lakse ce biti procjeniti.

    I dosta su te stvari ovisne od osobe do osobe. Vjv su ove do 12tt jace jer taj dio zahtjeva puno vise za razboj bebe, plus jos moguce mucnine, povracanje, nejedenje kvalitetno. Sad, ovisno opet kakvu ti krv imas inace. Tipa ja pijem neke od kojih mi je zeljezo ful naraslo. I sad ne zelim ni mjenjati jer mi je zeljezo inace skroz nisko hahahaha

    Ja sam pitala gin dali su ove moje dobre, on dao blagoslov i sad cu ih piti vjv do smrti kako sam krenula hahahaha

  7. #107
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle Elevit pronatal vs Elebaby?
    Isto sam pitala farmaceutkinju u svojoj ljekrani i rekla mi je da ova varijanta od 13 TT na više ima omega 3 masne kiseline koje su od tada više potreben. Pretpostavljam da onda ova prva, Elevit, ima više željeza. Kupila sam Elevit, no nikako da ga redovito pijem, prevelika mi je tableta i potiče mi povraćanje.

    Jako mi se svidio naslov teme i baš sam se veselila što ima jedna tema, a da nema u naslovu strah, tjeskobu, pretrage, probire, da se trudnoća ne doživljava kao medicinski projekt
    Ja se, trenutno, veselim mučninama i činjenici da mi sirevi jako pašu.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Hello!

    Meni je od vitaminja ljekar dao smao folnu kiselinu do 12 tjedana, a sada Dieptharmov Prenatal sa Omega 3, U razlicitim tablama dodje, posebno Prenatal, posebno Omega 3 ali u istom pakiranju. Ja ne jedem ribu, a i kaze da su se one pokazale najboljima. Meni je jedino frka sto je meni zeljezo 27 bez vitamina bilo, a sad u ovom ima dodatak ali ajde valjda se iznivelise kada krene beba sebi da uzima.

    Just Me, rekle su ti cure neke prirodne lijekove za opstipasiju. Moja kcerka od rodjenja ima problem i za redovno praznjenje cirjeva (nekome, njoj ni laksativ ne pomaze uvijek) nekad upali recetp da se navecer potpe musli ili zobene u jogir,t narezu se na komadice suhe sljive i smokve te se ubace i lanene sjemenke. Ujutro se se izvadi da se ugrije na sobnoj temperaturi i ureze se jabuka, kruska ili bilo koje voce te se razrijedi tipa bademovim ili kokosovim mlijekom. MOze se i jos nekih nuts ubaciti ujutro. Takodjer topla voda s limunom i medom, palenta na rijetko sa mnogo jogurta, kompot sljiva, kruska, jabuka), **** kaisca od sljive ili sok od sljive itd.

    P.S. Just Me, nisi li ti trebala jucer na UZ??

    Ja...ja sam jos po pod prehladom.Razvuklo se.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ja vazda tipkam dok nesto radim i uvijek tastaturu preskacem pa mi rijeci budu uzas ali valjda si skontala :D

  10. #110
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Mila majka, citam potpis pa racunam da si negdje oko 10tt? Hvala ti za ovo za Elevit, bas mi je evo i Riri pitala. Ona lezi u bolnici ( ) na cuvanju pa je odma tamo osoblje ispitala haha. I isto je sestra rekla da je razlika u omega3.
    Ja sam Elevit Pronatal mogla popiti nataste, ova mi je recimo digla zeludac. Probaj pojesti nesto prije ili se prebaciti mozda na neke druge.

    Pa pozelile smo se neke pozitivne teme, ostale trudne u par mjeseci nekoliko nas i eto!

  11. #111
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    E alice taj kompot. Koje voće se stavi, kuha... da bude fino? Bas sam osjetliiva sad na teksturu okus, miris... i nema bas puno namirnica koje kogu jesti pa moram pažljivo hahaha

    E, da. Bila sam na uvz. Radili smo preko trbuha. Sumnja se na spol ali jos nije to 100%
    Tako da, za sad nam je jos curica, osim ako ne postane decko do 16tt hahaha. Sa 16tt ce mi reci zasigurno. Jucer smo bili 11+5 tako da moram opet za 2 tjedna zbog nuhalnog, al jucer ga nije ni vidio i da to znaci da je manji od 1 mm (tako mi je objasnio).
    Znaci razvija se u dan tocno kako je odredila na prvom pregledu. Bas sam ponosna.
    Nisam vidila bas onako sliku dobru bebe ko u bolnici jer je preko trbuha ali dobro...

  12. #112

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Kompot tako i da se malo duze kuva. Ako ne izbjegavas slatko malo mozes poseceriti ili vnailin secera i cimeta je bude ukusnije.

    Bravo za UZ!
    I meni sve osim prva dva radjeno preko trbuha ali jasno vidim bebu i tako. Cak mu vidi i onu stvar ahahahaha. Toliko se jasno izbacila sad ali u tom periodu doktor nije vide (U 11, tjednu) ali nam je test tada rekao da je decko pa je tako i bilo. Meni je u 11. tjednu nuhalni bio 1.7mm a sada je mjeren iz vise uglova (kaze doktor da se to tako radi jer imaju tri ugla iz kojih se mjeri nuhalni ali taj najveci se zapisuje , a kod mene je 2.2 mm sto je sasvim normalno te je napisao da su nihalni nabor, facijalni ugao i profil lica uredni.

    Sto se tice spola, pisonje se jako brzo vide. Meni su u 14. tjednu sa kcerkom rkeli da se ona stvar ne vidi i da misle da je curica ali kao ima jos fore da izleti. :D Nakon par dana sam se vratila u Austriju kad je doktor potvrdio da je djevojcica i zaista je bilo tako. :D A ovo je sad, kaze doktor, pravo musko sa pramom cunom ahahahaha, ismijala sam mu se.

    P.S. Mislim da ce te sad mucnine popustiti, mene jesu.Mada povrce mi se zgadilo pa ga i sad slabo jedem.
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 10.01.2020. at 15:12

  13. #113
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jel pocinjete kupovati robicu za trudnice hahaha
    Ja se baš veselim onim haljinicama. Nasla sam neke tajce koje sam si prije kupila. Prave trudnicke. Napokon imaju funkciju.

    E i jeste si uzele one sve popuste i poklon pskete za trudnice?

  14. #114
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme gustam u ovom iskustvu kao da je moje! Bas mi je drago Alice!
    Ne sekiraj se ako urea nije otisla iz prve, istina je da cesto treba dvije kure atb i da zene cesto bas u trudnoci pokupe nesto sto nikad nisu. I drago mi je za grlo i nos da nije nista strasno i da prolazi!

    Ja sam odlucila, ako 27.1. budem imala opet neki brzinki i povrsni uzv uzet cu si preko neke ponude (tipa Crno Jaje i te fore) i otici privatno na uzv da mi pokazu sve kako treba i da se izgustam kako spada! Pa ne da mi se do poroda cekati da shvatim da sam nosila bebu
    Uffff jagodice,pricaj mi! I ja se tako osjecam. Mislim,sretna sam jer na kraju gin kaze da je sve ok aliii... Ekran uzv-a ni ne vidim! Dok nesto ne izusti dok pregledava meni se cini ko vjecnost a u glavi mi stalno prosla losa trudnoca. I ja bi zeljela vidit bebu kako se prevrce,mice...ne samo neku mutnu slikicu da mi da. Stvarno razmisljam da odem negdje privatno da platim ali da barem i dozivim tu trudnocu. Znam da je najvaznije da je beba ok,ali zelim malo vise informacija.

  15. #115
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja sam prosli uvz radila preko trbuha... i nisam vidila bebu i micanje ko na uvz prije vag i iskeno bas mi fali. Ja bi vam rekla da, ili pokusate s gin dog, il stvarno da se pocastite jer je bas posebno

  16. #116
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ja sam si kupila trudnicke traperice, jer volim trapke a u svoje ne stanem vise. To je to, nije mi inace obleka bas uska, a pogotovo sad dok ne zatopli i dok se ne pocnemo skidati mislim da sam mirna. Za kad zatopli mislim da mi je dosta jedno dvije haljine neke siroke leprsave i bok!
    JustMe, popusti i paketi? Tell me more, hahaha. Znam samo za onaj u DMu i to sam isla pitati jer imam karticu njihovu ali nisu imali tad. Pa ak se sjetim pitam jos koji put u prolazu.

    Ja ak nebum zadovoljna 27og cu se pocastiti. Samo se isto treba prije raspitati da ne bi platile pa dosle nekom ginu koji ima predratni uzv

  17. #117
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    E dm daje paket. To sam si uzela. Sjeti se sjeti. Dobijes biobaza kremicu. Bas je dobra.
    A drugi daju popuste samo. Nista jos nisam dobila pa... moram opet naći popis. Negdje na netu u forumima je netko napisao. Kad nadjem kopiram vam. Ja sam 5 kg dobila, samo u predjelu trbuha hahahaha
    Bas sam se raskvasila. Sutra mi je prvi dan treninga pa. Nadam se da cu se zadrzati neko vrijeme nantih 80.
    U cet su u lidlu traperice za 60 kn. Te cu si kupiti jedne. Ako tko ima nek mi napise kakve sum zadovoljni?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ja nosim trudnicke zimske hlace iako mi moje mogu (dobila sam samo 1kg ) ali mi pritiscu besiku pa mi neugodno i ove su tako super. Ja bih trenirala li nisam potala dr. smijem li i to drmat. Bris mi je gotov, ureplazma i dalje tu, jednakog intenziteta. Drugi trimestar pa jei terapija jaca, Sumamed 500 mg 6 dana 2x1. Ako od tog ne crkne......no eto kaze da sad bebici ne moze naskoditi jer je dovoljno velika. Uglavnom.....sve OK osim te f.....g ureaplazme koja se pojavila tek u trudnoci. A treninge sam pozeljelaaaaaa.....ja sam vazda zdrava ishrana i teretana,a sad jedem totalno suprotno. :D Ne treniram pa se misici olabavili ali se plocice na stomaku jos vide. Samo da ureaplazna ode a ja cu trenirat makar malo u kuci. :D

  19. #119

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ne rece mi ni za kakav probitoik. Trebam vidjet sta smijem da mi silni lijekovi ne navuku gljivice.

  20. #120
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Zasto se nebi smjelo trenirat? Nastavlja se sa normalnim zivotom ko prije. Meni he gin reko da nisam bolesna, samo sam trudna... ja slusam tijelo i treniram

  21. #121
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ako je trudnoća uredna, smiješ trenirati. Meni je moj ginekolog isto dao odobrenje dok još nisu počele ove komplikacije i trenirala sam tad. Jedino što mi je rekao da se ne preforsiram, ali dobro, to ni inače nije zdravo.

  22. #122
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Heeeej trudnice moje! Kako ste? Da vas pitam,jeste primjetile na sebi neku pozitivnu promjenu? Fizicku? Tipa,meksa kosa,cisca koza...? Ja od kad znam za sebe imam ultra osjetljive i lomljive nokte. Sad u trudnoci mi tako cvrsti i lijepi da bi svaki dan novu boju laka stavljala haha. To me bas veseli. E i jos nesto,mozete li napisat koji ste tjedan trudnoce? Bilo bi cool ponovno napravit listu kao ono odbrojavanje samo trudnicko odbrojavanje. Pa da se pratimo i znamo kad je koja u kojoj fazi. Evo,ja sam danas 13+2tt.i zvanicno u 2.tromjesecju.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Znam da se smije, to je logicno ali i ne u svakoj trudnoci. Ja kao asmaticar koji je radi iste izgubio trudnocu plus sad sa ureaplazmom koja moze izazvat skracenje grlica i rano otvaranje ne bih da se igram na svoju ruku, a doktora pitala nisam. U svakom slucaje vjezbanje na koje sma ja navikla sigurno ne smije u trudnoci pa i kad je apsolutno sve OK. A za ovo neko lagano nisam pitala i ne zelim da rizikujem dok ne pitam.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Andydea123 prvotno napisa Vidi poruku
    Heeeej trudnice moje! Kako ste? Da vas pitam,jeste primjetile na sebi neku pozitivnu promjenu? Fizicku? Tipa,meksa kosa,cisca koza...? Ja od kad znam za sebe imam ultra osjetljive i lomljive nokte. Sad u trudnoci mi tako cvrsti i lijepi da bi svaki dan novu boju laka stavljala haha. To me bas veseli. E i jos nesto,mozete li napisat koji ste tjedan trudnoce? Bilo bi cool ponovno napravit listu kao ono odbrojavanje samo trudnicko odbrojavanje. Pa da se pratimo i znamo kad je koja u kojoj fazi. Evo,ja sam danas 13+2tt.i zvanicno u 2.tromjesecju.
    Lice mi je mnogo bubuljucavije, nokti onako,koza suha i peruta se. Ne znam imaju li antibiotici veze s tim ali eto...sa kcerkom u prvoj t mije bilo suprotno-lice kao suza cisto, sjajno.

    Ja sam 14+4 tt.

  25. #125
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Citiraj AliceInChains prvotno napisa Vidi poruku
    Lice mi je mnogo bubuljucavije, nokti onako,koza suha i peruta se. Ne znam imaju li antibiotici veze s tim ali eto...sa kcerkom u prvoj t mije bilo suprotno-lice kao suza cisto, sjajno.

    Ja sam 14+4 tt.
    I meni je koza dosta suha i pogotovo kad se otusiram imam osjecaj da bi iz koze iskocila kako me sve svrbi par minuta. A lice mi uz rub kose i obraza porumeni,kao da imam neku alergiju. Taj svrab mi je i od prije trudnoce a ovo sa licem tek novo. Rijesavam sa puno kreme za tijelo nakon kupanja.

  26. #126
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Andydea i meni su nokti napokon tvrdi. Prvi put u zivotu. Rastu ko ludi. Koza bas nije wow, doduse moj dermatitia se javio i moram poceti kortikosteroide opet malo mazati

    Alice ma svaki trening se moze adaptirati i trudnici. Pa cak i dizanje utega... znam iz prve ruke. Neces raditi trbusnjake, ali cucanj, mrtvo i slicno se moze bez problema.
    Rekla je riri, a i ja sam pretpostavljala isto, kad je trudnoca u redu moze se, naravno uz blagoslov gin...
    Malo se pocelo u novije doba dramiti oko svega... time se samo nabija dodatni stres.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ma ja sam pro vjezbanje uvijek bila ali sada u ovoj situaciji moram pitat njega jer ne znam kaj se desava unutra sa grlicem radi ureaplazme i necu da dopridodajem. Uz tp pijem i Duphaston za cuvanje trudnoce. Znam ja tacno sta se smije, a sta ne smije, vjezbala sma u prvoj trudnoci plus se bavim time jako dugo te mi se i sad u trudnoci vide plocice jer jel ne ode to tako lako. Sad je problem strah radi odredjenih stvari, a i MM se boji pa mu nije pravo da idem u teretanu kad ionako imam jedan razlog koji moze da uzrokuje prijevremeni porod, spontani i otvaranje grlica prerano. Samo eto zaboravim da pitam valjda jer mi pored ureplazme vjezbanje nije bitno. Dovoljno sam fit pa se ne brinem za sad oko toga. Mozda se sjetim pa pitam na narednoj kontroli.

  28. #128
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Naravno da ako je rizik ikakav neces vjezbati.
    Al samo da napomenem. Ne vjezba se u trudnoci da budes fit nego da ti bude lakse nositi se s trudnocom kasnije, roditi i da se oporavis prije.

  29. #129
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alice, prije ovog posta gdje si napisala da točno znaš što se smije, a što ne, napisala si da si poželjela treninge i da bi trenirala, ali da nisi pitala da li smiješ. Zbog toga smo ti i Justme i ja ovo pisale. Što naravno ne znači da ćeš poslušati nekoga s foruma prije nego što pitaš svog ginekologa. Samo smo ti dale svoja iskustva. Ako imaš rizik od spontanog, naravno da nećeš ići dizati utege, to nam je valjda svima jasno. Osobno ne bih dizala utege ni da mi je potpuno uredna trudnoća, a kamoli da nije. Ali mi naravno ni ne znam koliko i kako ti treniraš u teretani, pa smo zbog toga pisale nekako općenito o vježbanju.

    Andy, nismo baš dobile odobrenje za ovu temu da imamo neko klasično odbrojavanje sa listama, ali evo ja sam danas 28+6 Smijemo ovako napisati haha
    Vezano za promjene.. Koža mi je bila i ostala bez nepravilnosti i prištića, tu mi se ništa nije promijenilo osim što imam sve više strija :/ I dobila sam neki dermatitis. Kosa mi je bila kovrčava, sad je više valovita. Nokti bili i ostali čvrsti.

  30. #130
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Strije su ti znak mama tigrica


    Andy meni je super ideja pratiti te tjedne. Ja sam 12+6.
    Mozda mozemo sloziti novu listu onda gore na prvoj temi, termini poroda

  31. #131
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Strije su ti znak mama tigrica

    Može, prihvaćam.

  32. #132
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice, onda ti je najbolje fino nazvati gina i pitati. Pa znas i mirna si. Opcenito stvari koje nisi sigurna nazovi ga i provjeri.

    Meni su isto nokti cvrsci, ostalo vise manje isto. Zimi mi uvijek koza malo vise suha.

    Ma ja mislim da nikome ne smeta da jednon tjedno recimo napravimo popis ko je u kojem tjednu. A ako ce biti problem bude nam se reklo i dobro.
    Ja sam danas 14+6 i svoje plocice (kao i prije trudnoce) cuvam pod slojem sala

  33. #133
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Ja trenutno u trudnoci sto se nekog vjezbanja tice jedino setam sa psom. Bic sam spremila u garazu,ne zelim riskirat. Ovo ljeto cu plivat i to je to.

  34. #134
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    E da, setnje sa psom. Sva sreca da ju imam pa se i prosetam hahaha.
    Vi koje imate ljubimce, jesu sta "skuzili"? Moja je u blazenom neznanju, jos fino predje preko mene i zgazi me cijelu, dobro pa je mala. A maca voli spavati na meni i uz mene ali to mi se cini ima vise veze s tim sto je zahladilo. Ali bas volim kad mi se izvali preko trbuha pa prede!

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    paonda ćete imati dve bebe.

    ne znam ja baš nisam za to, daj malo pripazi

    i još mačka ne bi trebala čistiti za njom to je dost opasno za trudnice
    jagodice
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.01.2020. at 18:55

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Upadam, sto se tice vjezbanja, ja sam vjezbala i prvu i drugu trudnocu naravno nakon odobrenja ginekologa..ja sam i prije trudnoca vjezbala,.samo sam nastavila ali slabijim intezitetom..

    Najbolje prenatalne tablete su Pregnazon Completr, nema ih svugdje, ja sam ih narucivala online iz jedne ljekarne cini mi se iz Vrgorca..nisam sigurna..
    Proguglajte
    Posljednje uređivanje od milasova8 : 14.01.2020. at 19:19

  37. #137
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Jelena za kaj nisi tocno?
    Pazim, pazim. Perem ruke kao uvijek tako i sad. Nisam prva ni zadnja koja ima ljubimce u trudnoci, treba paziti na higijenu i to je to. A toksoplasmoza koja se tolko cesto kelji kao nesto sto macke prenose se nalazi i u sirovom mesu, povrcu i vocu koje dolazi iz zemlje i cak je se moze naci i u vodi. Ali eto vole ljudi nekad naci izgovora da se rijese ljubimaca pa im se trudnoca cini kao dobar izgovor. Osobna higijena je ja mislim najbitnija. A i pas i macka se lizu sami, ne uskacem ja umjesto njih.

  38. #138
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    A i pas i macka se lizu sami, ne uskacem ja umjesto njih.


    Za mog znaš kakav je, on ne primjećuje ni sam sebe hahaha. Uvjerena sam da nije skužio ni da me nema već 2 mjeseca tamo.

  39. #139
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    I da, jelena, imat cemo i 3 bebe ako brojimo dlakave clanove

    Riri, taj i kad se vratis nece skuziti da te nije bilo hahahahaha!

  40. #140
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    I mi imamo 3 bebe... i racunam, ako se uhvatilo uz njih, doslo do sad... sigurni smo mi.
    Mislim da su oni cisci od tipa onog iza wc skoljke sto treba cistiti hahahaah.
    Mislim da, kad si bio u kontaktu sa zarazenom macom cak bolje jer imas taj imunitet.

    Moji isto nisu nista skuzili. Prije sam imala kujicu curicu koja je u prosloj vm trudnoci stalno ne njusila jeli doli, i ona je bas skuzila. Ova dva decka NISTA!!! Zanima me hoce skuziti da sam im dovela seku (ili bracu) kuci.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ja vas razumijem sta ste htjele reci, ali ja znam da ne smijem onatj trening koji sam pozeljela. Ja ne volim mlako vjezbanje ali sad bih i njega smao eto uz konsultacije. No nije mi do toga...danas mi nesto drugo diglo pritisak. Spomenuh jucer sam sam dobila konjsku dozu sumameda i dr.. opce prakse kojoj sam isla po recepte jer su na recept besplatni dala dva pakiranja jer joj nije palo na pamet (iako jasno pise) da mi je dao toliko. Danas ja posaljem muza po recept za jos dvije kutije kad on zove iz ordinacije kako doktorka nece da da, imam li jos nalaza, trebam zvati doktora pitati jer ona i šefica ambulante sa kojom se savjetovala nikad nisu culi da se ista lijeci tom dozom te da ju one nikad ne bi propisale nikome, kamol trudnici. Jedna je pregledala i protokole lijecenja ureaplazme i takvog protokola nema. I tako mi rece da pitam gina, a sestra koje se javlja rekla pitat ce ga i javit mi. Dva put sam zvala, nista, a ni meni s eniko nije javio i nastavila sam sa dozom. :/ U apoteci se isto cude i kao bolje savjetujte se jer mi nikad nismo vidjeli da neko dobije ovoliko. Ba sam sad......

    Riri, mozda bi ti mogla virnut od tih svojih novostecenih prijateljica u bolnici hahahahah. Salim se.

    Nadam se da ste sve dobro. Ja kucnih ljubimaca nemam, a vjerujem da vi koji imate pazite.

    Kod mene trudnoca super sve, al me ova ureaplazma iz**ba.

    I jedna mama mi se javila, rekla je da je njoj istu dozu isti ginekolog propisao sto ocito nije greska. No njoj se sad u 20 tjednu skratio grlic pa su joj preporucili serklaz i sto manje kretanja. Za serklaz ce jos pocekati kaze ali je kontolisu. Smatraju da je ureaplazma imala utivaja na to. S toga, posto ja grlic ne vidim ne zelim vjezbama da dodatno uticem na njega. Bildat cu kad se porodim hahahahaha. Doktora sutra opet zovem, nek sam dosadna jer su me bas ufrkale doktorke i farmaceutkinje.
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 15.01.2020. at 00:33

  42. #142
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Alice sretno s tim cudom... jei imala kakav iscjedak, ista.. da bi se posumnjalo?

    Niti jedna trudnoca nije bas naj naj naj

  43. #143

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Hvala Just Me. Ustanovljeno je na rutinskom brisu.Moj ginic cim ostanes trudan, pored seroloskih testova na spono prenosive bolesti i viruse te TORCHA itd. rutinski uradi set briseva (cervikalni i vaginalni na ABG, mikoplazmu,ueplazmu i klamidiju), Doktor mi je rekao da ona rijetko daje simptome te da su mi tada cesto piskanje i sl. bili simptom proteus mirabillisa kojim se sad ne zamara jer ga je bilo malo tada prije eritromicina i vaginaleta. Sad sam dobila 12 tableta Sumameda od 500 mg tokom 6 dana....ako ne crkne od toga.......

  44. #144
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alice, pitat ću nekoga sutra.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Alice, pitat ću nekoga sutra.
    Hvalaaaaa!!!!
    Jedna mi se javila koja ide istom ginu i samo je tom terapijom uspjela rijesiti. Prije toga 3 druge nista, a nije bila urea osjetljiva na Sumamed kao ni kod mene. Sad jeste i on odmah krvnicki. Sigurna sam da zna sta radi ali jos neko misljenje nakon sto me ove isprepadase mi ne bi skodilo.
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 15.01.2020. at 01:37

  46. #146

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Javili su mi se. Sinoc su me navodno zvali ali me nisu mogli dobiti te su poslali SMS koji je meni iz nekog razloga tek jutros stigao. Nazvala sam odmah. Uglavnom kaze da se ne obazirem na paniku doktorica opce prakse , ali ako me stomak bude mijesao i bolio kao jucer da pokusam piti 2 dana po 2 a 4 dana po jednu. No, ako ikako mogu bilo bi dobro da pijem svih 6 dana po jednu jer smo docekali da je osjetljiva na ovaj lijek i to je udarna doza i zadnja opcija lijecenja u trudnoci jer nakon toga nemamo nekog izbora i da bi bilo dobro popiti tu bas takvu dozu ne bi li sprijecili probleme koje ureaplasma moze donijeti. Sreca opet da smo je rutinski uhvatili jer neki je tek otrkiju kad se primjeti skracivanje grlica ili nesto drugo....tako da eto nastalvjam piti uz Waya Forte probiotik.

    Riri, ti svakako javi onak sta kazu. Ja cu iskoristiti ovaj pokusaj.

  47. #147
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alice, ja sam dvije sestre pitala danas, svog ginekologa nisam ni vidjela. Rekle su mi da one također nisu nikad čule za takvu primjenu i da su doze jako velike.
    Ali opet, ako ti je ginekolog potvrdio da možeš, i ti mu vjeruješ..
    Nadam se da će sve biti u redu.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Riri, hvala ti. Da doza je hao. Danas sam i proliv dobila. Waya forte nije pomogao pa sma kupila pro life u bocicama pa je bolje. Na proliv sam dijeti i trudim se da ispijem punu dozu...pogotov sto ce nesto lijeka i izaci radi problema sa stomakom. Rekao je kolko mogu izdrzati da pijem dvije jer nam je to zadnja sansa za izlijecenje ili barem pokusaj. Opcija drugih nekih nema, a da se smiju u trudnoci. Iskljuicla sam par dana i vitamine radi proliva pa cemo vidjeti. Iskreno se nadam da se ne trujem dzaba i da ce bestija otici jednom zauvijek. Sto je najgore ja cula ona se tako lasko vrati.....al necu da razmisljam o tome.

    Kako su cure, nema nikod danas? Ja sam prespavala pola dana nakon sto me uhvatilo.

  49. #149
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ja pratim ali posto nemam nista pametno za reci radije sutim
    Alice, svakako se nadam da gin zna zasto je odabrao bas tu strategiju i drzim fige da se rjesis bestije nakon ovoga!

  50. #150
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ma sigurno imas nesto. Imas kakav novi simptom, osjecaj, nesto

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •