Stranica 47 od 54 PrviPrvi ... 374546474849 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,301 do 2,350 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #2301
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Sretno, Hula.hop! Neka sve prodje kako si zamislila prema planu i programu.
    Upravo sam se sjetila citajuci tvoj post da sam zaboravila pitati formular za pupkovinu, a taman sam bila na pregledu...

    Moja beba se okrenula, ali zrcalno! Sad su joj ledja s lijeve strane. Glava jos uvijek gore. Sljedeci tjedan imam ponovo pregled pa ce doktorica odluciti hoce li ju probati rucno okrenuti. U prosloj trudnoci je odustala od okretanja jer je posteljica bila naprijed i beba je bila bas fino uglavljena pa nije htjela riskirati.
    Srecom, ako idem na carski, ne moram ostati 4 noci. Ako se dobro osjecam i dolazi mi odmah drugi dan nakon otpustanja babica u posjetu, mogu i ranije kuci.

  2. #2302
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Hula hop
    Samo provjeri jel treba neke papire prije potpisati,sve bolnice ne uzimaju za donaciju

  3. #2303

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Hula.hop vibriram za vas dvije [emoji173]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  4. #2304

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Riri, 38+0 smo danas, taman. A malo se skroz smiri, malo silji posteno i tako cijeli dan, tko zna koliko ce tako. Da bar ima neki rezultat, a ne ono skroz zatvorena. Htjela bi kad to krene krene biti cim duze doma, ali me strah za nju. Kako da budem sigurna da je ona ok? Imam baby watcher... Koliko se bebe pomicu kad krenu pravi trudovi?

    Hvala na vibranju
    Munkice, vibram za vas da se okrenete i u svakoj verziji da brzo dodete doma i oporavite se
    Jelena, rijecka sigurno uzima, samo trenutno zbog korone ne uzima za privatne firme. Obrazac su mi rekli tamo da cu potpisati, ali isprintat cu za svaki slucaj svoj primjerak..

  5. #2305
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hulahop, ako pukne vodenjak toliko da polako curi, onda ne moraš žuriti. Bitno je da plodna voda nema mirisa i da je normalne boje, znači prozirna ili mliječna. Može biti i malo krvi. Meni je onako filmski poplavno puknuo, pa sam išla odmah u rodilište. Iako meni su rekli da zbog komplikacija svakako dođem odmah, ovo prvo pišem u slučaju uredne trudnoće kako kažu. Ako ne pukne, onda kad trudovi dođu na otprilike 5 minuta i kad to potraje sat vremena. Ne znam da li postoji način da se može znati da je beba 100% okej, ali po onome što ja znam - ako je plodna voda normalna, ako osjetiš bebu, ako su trudovi razmaknuti i ako si ti okej, ne moraš ići odmah.

  6. #2306
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, koliko sam citala maternici treba cca 6 mjeseci da se vrati na "staro", kod tebe onda krece od pola
    6 tjedana treba maternici da se vrati na veličinu prije trudnoće.

  7. #2307

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    6 tjedana treba maternici da se vrati na veličinu prije trudnoće.
    Eto, trudnicki mozak vrhunac.

  8. #2308
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Hula.hop sretno!!! Najbolje ti je procijeniti kako se ti osjecas, ako si zabrinuta odi ranije ako se ok osjecas onda mozes pricekat da trudovi budu pravilni i bolni. Meni je jednom pukao vodenjak i polako curkala voda, tad nisam zurila, krenula sam nakon 2 sata u bolnicu. Sad mi je kao kod Riri pukao filmski i bas sam zurila jer sam se bojala s obzirom da sam vec bila dosta otvorena da ne rodim u autu. Mm je isao zamnom po kuci dok sam se spremalani brisao vodu uz komentar: Mozes im reci da je voda bila bistra

  9. #2309

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Hula.hop sretno!!! Najbolje ti je procijeniti kako se ti osjecas, ako si zabrinuta odi ranije ako se ok osjecas onda mozes pricekat da trudovi budu pravilni i bolni. Meni je jednom pukao vodenjak i polako curkala voda, tad nisam zurila, krenula sam nakon 2 sata u bolnicu. Sad mi je kao kod Riri pukao filmski i bas sam zurila jer sam se bojala s obzirom da sam vec bila dosta otvorena da ne rodim u autu. Mm je isao zamnom po kuci dok sam se spremalani brisao vodu uz komentar: Mozes im reci da je voda bila bistra
    Hahahahahahaha muz ti je legenda!!! Ja neku noc pitam da mi radi perinealnu masažu kad ce ti on ni pet ni šest "fuj, necu ti ja to raditi", za depiliranje mi reče "kako te to nije stid od mene traziti?" Hahaha evo nisi je nikad ni rastezao ni vidjeo u životu ...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  10. #2310

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Bila sam danas na pregledu s 20+0. Sve je ok, srceko, prstici, mozak... Udebljala sam se 5 kg. Moram napraviti OGTT i svasta nesto do 29.9.

  11. #2311
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Moj isto nije bio odusevljen ni masazom ni depilacijom. Al odradio je depilaciju. Masazu nisam ni jednom radila srecom hahaha.
    Bas sam nostalngicna kad vas citam. Pogotovo ti uvz pregledi. Uf.

  12. #2312

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Buncek prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam danas na pregledu s 20+0. Sve je ok, srceko, prstici, mozak... Udebljala sam se 5 kg. Moram napraviti OGTT i svasta nesto do 29.9.
    Buncek ja bi opet bila 20+0...sad kako se kraj priblizava...sve mi je vise zao. Znam da dolazi jedan divan period..ali tako mi ke zao ovoga...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  13. #2313

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj isto nije bio odusevljen ni masazom ni depilacijom. Al odradio je depilaciju. Masazu nisam ni jednom radila srecom hahaha.
    Bas sam nostalngicna kad vas citam. Pogotovo ti uvz pregledi. Uf.
    A ja sama nesto rastezem. Mogu ja to dohvatiti al nije isto kad netko to ima ispred sebe i moze pravilno, netko "uhvati i rasteze kako moze dokuciti", ja to radim sa kokosovim uljem i daleko od onoga u videu pravilnog rastezanja. Bit ce sta bude. Sta cu sada.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  14. #2314

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Buncek ja bi opet bila 20+0...sad kako se kraj priblizava...sve mi je vise zao. Znam da dolazi jedan divan period..ali tako mi ke zao ovoga...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

    Da, lijepa je trudnoća kad nemaš nikakve probleme. Nekako su mi spontani oduzeli to neko potpuno smireno iščekivanje koje sam doživjela sa prvim sinom. Sad osjećam prije svakog pregleda neki grč. Bojim se da opet nešto krene po zlu. Statistika i pokreti bebe me tješe, ali i prije drugog spontanog je statistika bila na mojoj strani... dva spontana za redom se rijetko događaju. Ne želim čitati što sve može poći po zlu, ali dio mene strepi i ne osjećam se tako ugodno i smireno kao prvi put. Iako se sad još mogu više posvetiti mužu i starijem sinu pa mi je to super jer volim naš život koji će s dolaskom drugog sina biti skroz prodrman.

  15. #2315

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj Buncek prvotno napisa Vidi poruku
    Da, lijepa je trudnoća kad nemaš nikakve probleme. Nekako su mi spontani oduzeli to neko potpuno smireno iščekivanje koje sam doživjela sa prvim sinom. Sad osjećam prije svakog pregleda neki grč. Bojim se da opet nešto krene po zlu. Statistika i pokreti bebe me tješe, ali i prije drugog spontanog je statistika bila na mojoj strani... dva spontana za redom se rijetko događaju. Ne želim čitati što sve može poći po zlu, ali dio mene strepi i ne osjećam se tako ugodno i smireno kao prvi put. Iako se sad još mogu više posvetiti mužu i starijem sinu pa mi je to super jer volim naš život koji će s dolaskom drugog sina biti skroz prodrman.
    Potpisujem. Ja iskreno nisam uzivala bas pretjerano. Jedva cekam da bude kraj mene, da vise ne strepim. Mislim, strepit cu do kraja zivota, ali bar necu biti ovako bez kontrole.

    Ivana, super za muza i zadrzavanje smisla za humor. Nadam se da ce i mij tako, bez panike.

    Isli smo veceras prosetati i u setnji me bas bolilo. Sad opet nista. Ocito cemo sad par dana ovako igru zivaca. Sutra je pun mjesec, svi mi govore da je to dan D

  16. #2316

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ja sam totalno u fazonu "ma meni se to ne moze dogoditi", iako sam panicar i sve, bas sam opustena po tom pitanju. Svoju trudnocu ne bi nikome pozelila do 20tt. Cak sam tada cvrsto odlučila da necu imati vise djece...al od tada se zaista osjrcam odlicno, mozak u stanju zena...nikakvih strahova. Ponekad od poroda, al sto se blizi, neka me pozitivna trema puca...cak jedva cekam da vidim kaklav je osjecaj kaf ga prvi put primim u ruke. I da...jedva cekam obuci traperice dubokog struka hahahaha. Svaka budala svoju radost ima.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  17. #2317
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Hula.hop, uvijek se sjetim svoje dr. koja mi je rekla da cu se brinuti od sada pa do kraja zivota. I ja sam mislila kao ti - samo da se rodi pa ce sve biti u redu. Nadam se da ni jedna ni druga nece imati ozbiljnijih zdravstvenih problema, ali razloga za brigu ce uvijek biti. Recimo, moja se dva puta gusila. Srecom sam pribrana u tim trenutcima i brzo reagiram, a poslije me uhvate treskavica i panika kad shvatim sto se dogodilo.

    Nego, je li pun mjesec poceo djelovati?

    Character, traperice mi nece biti na pameti nakon carskog, ali zato prsut, kobasice, carpaccio... Dam se kladiti da cim rodim ce me pustiti zelja za sirovim mesom
    Kad su mi ju dali prvi puta nakon carskog, osjecaj je bio jako cudan. Mislila sam da ce me "oprati" emocije i da cu plakati od srece jer smo bebu cekali toliko dugo, ali nekako je to izostalo. Izrezu te, izvade dijete i cestitaju ti. Bila je unutra, a sad je tu. Odjednom imamo dijete. I sto sad s njom? Nosimo jos jednog cimera doma sa sobom..
    Necu ni reci da smo objektivno bili uvjereni kako je bas lijepa beba, a sad ne mogu vjerovati da smo svima slali slike objektivno ne bas najljepse bebe.

    MM me naganja danima da se spakiram pa sam krenula pomalo. Cak je pitao jesam li se masirala, ali ne vidim svrhu dok se ona ne okrene, a nece.
    Mislim da s velikom sigurnoscu mogu reci da nam je ovo posljednja beba. Kad su neki dan krenuli tantrumi, rekla sam mm da zove bolnicu da poklone zadnji embrij nekome da ne bih dosla u napast da ga ugradimo.

  18. #2318

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Munkice i ja se ponekad pitam kako ću s prinovom + trinejđerom Na GO kad sam bila s njim po cijele dane sam pukla nekoliko puta. Nadam se da je to zbog trudnoće jer prije nisam tako pucala, čini mi se da imam više strpljenje nego sad. Ne znam... možda sam pogriješila što sam htjela još jedno dijete, možda uopće nisam dobar roditelj. Nadam se da ih neću uništiti obojicu i da će biti sretne, dobre osobe.
    Nakon poroda želja mi je popit pivu... vjerojatno će me pustiti na zimu pa ću si priuštiti kad zatopli opet 2021.

  19. #2319
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Munkice hahaha objektivno ne baš najljepše bebe, baš sam se nasmijala.
    Ja i dalje nemam objektivnosti, meni je L preprelijep bio i kad se tek rodio i sad. Očito je neću ni steći hahaha.

    Što se tiče emocija nakon poroda, mene su jako oprale. To nije bilo plakanje, to je bilo ridanje. Jednostavno taj osjećaj da se rodio i da je sve u redu nakon toliko dana bolnice. Nisam si mogla pomoći.

    Ali unatoč tome što je bila tako komplicirana trudnoća, bilo je i baš lijepih trenutaka. Pogotovo ono kad bi došli do nekog tjedna za kojeg su rekli da nam je cilj.. pa nam onda postave novi cilj. Onako, mini pobjede. I kad bi L porasli otkucaji, uf koja sreća i slavlje! I bilo mi je lijepo kad bi mi muž bio tamo pa smo igrli igrice na ps-u, uglavnom nogomet hahaha. Jedan od najljepših trenutaka mi je bio kad sam dala mlijeko za jednu bebicu koja je prerano rođena. Meni je već došlo, a njenoj mami nije, pa su me pitali jel želim. Još uvijek se čujemo. Lijepo beba napreduje.

    I tako.. Naravno da ne bih ni sebi ni bilo kome poželjela takvu trudnoću, ali svejedno je bilo lijepih trenutaka. Samo da ova prođe dobro. Trenutno me najviše muče cjelonoćna povraćanja, ali proći će i to. Samo nek se ne ponovi prva.

    Buncek, ma kakvo uništavanje? Pa čim se ti brineš oko toga hoće biti dobre i sretne osobe, naravno da ih nećeš uništiti. I nisam nikad čula da je nekome bila greška što je imao još jedno dijete, neće ni tebi biti. Ja ne znam jesam gotova sa djecom nakon ove trudnoće haha. Usudila bih se reći da nisam.. Ali ovisi sve kako sad bude. Ako se ponovi scenarij, nema šanse više. Ali ako se ne ponovi.. Mislim da me čeka negdje još jedno i da sam onda gotova.

  20. #2320
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Kad su mi ju dali prvi puta nakon carskog, osjecaj je bio jako cudan. Mislila sam da ce me "oprati" emocije i da cu plakati od srece jer smo bebu cekali toliko dugo, ali nekako je to izostalo. Izrezu te, izvade dijete i cestitaju ti. Bila je unutra, a sad je tu. Odjednom imamo dijete. I sto sad s njom? Nosimo jos jednog cimera doma sa sobom...
    Znaci od poroda tocno o ovome.razmisljam.
    Kad sam se probudila i kad su mi je donijeli prvo sam si razmisljala - jeli ovo uopce moje dijete. Bas mi fali taj dio di izlazi.

  21. #2321

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Hula.hop, stanje????

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  22. #2322

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Hula.hoo, stanje????

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  23. #2323

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Jucer (38+3) sam mislila da je to to, ali onda je u 22 sata sve stalo. danas mi se javljaju tri poznanice koje imaju termin kao ja ili blizu, sve rodile sinoc. Mi smo osjetile guzvu pa smo se predomislile Draze mi je da odem u bolnicu sto kasnije, da sam otisla jucer vjerojatno bi me zadrzali i dali drip, a njega bi ako je ikako moguce stvarno izbjegla. Samo sam prestrasena da je ona dobro, ali brojim pokrete i tu i tamo provjerim otkucaje. Drugi put ce sve biti poznatije i lakse.
    Danas nista, par puta ukljestilo leda, stisnulo, ali nista strasno. Cijeli dan okolo, uz povremena odmaranja. Nikakvih predznakova, nista. Samo je ona mirnija zadnje dane i apetit mi je oslabio. Sutra cemo malo po stepenicama, da imamo poklon baki za rodendan u nedjelju

  24. #2324
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Nemoj se nadati da će drugi put biti poznatije
    Sretno

  25. #2325
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj se nadati da će drugi put biti poznatije
    Sretno
    Hahaha netko je ovdje već napisao jednom da te prvi put strah jer ne znaš što da očekuješ, a drugi put te strah jer znaš.
    Sad kad sam drugi put trudna to skroz razumijem.

    Ali dobro, tolike žene su rodile Hulahop, i ti ćeš. Da je toliko grozno onda nitko ne bi imao više od jednog djeteta.

  26. #2326

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Nisam u fazi da me strah poroda samo me ubija to iscekivanje. Kao sto kazes, nemam pojma sta me ceka. Oko mene je rodilo vec dosta cura koje su imale slican termin, ima horor i ima divnih prica. Drzim se divnih, a bit ce sta bude.
    Za svaku jacu kontrakciju mislim je li to to? Ali vec sam se i na cekanje naviknula.
    Evo nas s pregleda, 39+0, zatvorena, ali cerviks se skroz stanjio. Narucila sam se iduci tjedan u TA, curka ce ocito laganini.
    Posljednje uređivanje od hula.hop : 07.09.2020. at 13:57

  27. #2327
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ja dosla vidjeti ko se porodio!!

    Citam vas i zakljucujem da sam jako sretna sto sam imala zdravu trudnocu, iako samo to znala i prije. I stvarno sam uzivala u njoj. Usprkos divljim zgaravicama
    Meni je Leo isto bio lijep od prvog trena, a najvise ni se urezao taj tren kad je bio vani na pola. Gledamo se on i ja, ne znam ko je u vecem soku, a oko mene mi vicu da tiskam
    Kad sam radala nije mi falio muz (bila sam zauzeta malo jel...) ali sad u retrospektivi mi fali jako da je i on u tim momentima kojih se prisjecam.

    Curke samo sretno i hrabro

  28. #2328

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ja isto svako malo virnem jel tko rodio...
    Danas sam isla u Lidl po grudnjake i potrepstine. Ostala sam iznenadena kako sam sa 75B već na 80C...Mogu misliti sta će biti ako krenem dojiti...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 07.09.2020. at 15:00

  29. #2329
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hulahop, samo polako. Kad beba bude spremna, krenut će. U terminu je ako je rođena od 37. do 42.tt, tako da imate vremena.
    Bolje je da krene samo kad treba. Znam da ti to sad ne znači puno, ali evo ja sam svoj porod isforsirala skakanjem na lopti, pretjeranim šetanjem, pretjeranim seksanjem i slično. Jer su me od zadnjeg pregleda naručili za 5 dana na inducirani porod. Meni je inducirani porod tad bio nešto najgore što me može snaći i zato sam forsirala. I dobro, krenulo je to sve, odbila sam sve intervencije, imala potpuno prirodan porod, ali objektivno je trajao predugo. Uvjerena sam da je to zato što L nije bio spreman. Rodila sa 38+5, do 42. sam imala još puno vremena. Hoću reći, nek ona samo ide laganini, bitno da je sve u redu.

    Jagodice
    Ja to kad je bio vani na pola nisam vidjela jer sam rađala klečeći. Muž ga je prvi vidio i iznenađeno rekao ''aaa vidi jbt beba!''. S obzirom na to da smo očekivali da će izaći traktor, jel..

    Meni je danas grozno odličan dan. Grozno jer sam spavala manje od sat vremena, od ponoći negdje me boli želudac i ne staje, ne mogu jesti, ne mogu ništa. Baš Jagodici kažem da sam pokušala pojesti komadić kifle i pljunila hahaha. Odličan jer je L išao na kontrolu na uzv mozga i rekli su da se krvarenje lijepo povlači!

  30. #2330
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Riri, da nije bio spreman, ne bi krenuo. Super da se krvarenje povlaci!

    Character, meni su se nakon nekog vremena sto sam dojila sise skroz smanjile. U moj 75B su uz sise stala jos i 2 kivija..

    Hula.hop, jos sitno brojite. Mozda cura dodje i prije sljedeceg pregleda

    Mi smo isto jucer bile na pregledu. 36+2 i beba je 2700 g. I prva beba je trebala biti ultra sitna pa je na kraju imala 3300 g.
    Nece ju pokusavati okrenuti jer sam imala carski pa ne zele raditi dodatni pritisak na mjesto gdje je bio rez. Curka se okrene glavom za 90 stupnjeva, ali nikako da se odgurne za jos toliko. Tako da nam ne gine carski. Zapravo, jedva cekam da mi uguraju kateter da se postano isprazni mjehur jer sada jedva iscijedim koju kapljicu tijekom dana.

  31. #2331

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Riri, čestitam! Baš lijepe vijesti. Meni malo nedostaju mučnine iz prvog tromjesecja, stalno nešto klopam prvi dio dana do negdje cc 13 sati pa mi bude zlo.
    Hula hop, sretno da krene na vrijeme i da bude što kraće.

  32. #2332

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ja sam se sinoc full prepala, da ne kazem usrala u gaće. Ribala sam plocice pod/zid kuhinje koja i nije tako mala. Ljudi moji, kad sam legla, orvo treba reci da sam jedva na nogama stajala, drugo on se spustio toliko nisko i krenuo udarati/stucati, rekoh u sebi nemoj jos, taman sam narucila spavacice preksutra trebaju doći [emoji28][emoji23] kica mi je jos u neredu, robica mu jos neoprana. Koji sam ja kampanjac... jos kad mi frendice kazu "mozda on bas veceras odluci izaci"... oooooooo

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  33. #2333
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Buncek, prvi put cujem da nekome nedostaju mucnine

    Character, zaposli muza da sprema kucu. Ja sam isto na pola spakirana. Nema panike. Da mm nije narucio robicu za bebu, vjerojatno bih jos odugovlacila..

  34. #2334

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Pa Munkice i ovako mi je zlo jer se prenajedem (btw gin mi je rekao da to ne radim ), ali i često osjećam mješavinu gladi i kamena u želucu (pogotovo do podne). U prvom tromjesečju nisam osjećala pretjeranu glad osim možda 5 puta kad bih se probudila usred noći i jela, ništa mi se nije pretjerano jelo - pogotovo ne slatkiši i grickalice, bilo mi je lagano mučno po defaultu i u želucu mi uglavnom nije bio kamen. Da se razmemo, ni jedno ni drugo nije bilo nešto jako intenzivno i znam da imam sreće i da je nekim drugim curama 10 puta gore.

  35. #2335
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Munkice, žao mi je što se nije ostvario scenarij okretanja, ali bitno da sve dobro prođe i za tebe i za bebu. Sretno Kad je onda carski?

    Buncek, hvala
    I mene si fascinirala s tim da ti nedostaju mučnine hahahaha, ali kužim što hoćeš reći. Meni se isto trenutno uopće ne jede. I kad pojedem, pojedem jer kao moram. Većinu dana mi je muka, povraćam, nekad i krv ako potraje, fuj. Najest ću se kad prođe prvo tromjesečje, samo da se ne krenem previše debljati haha.

    U ponedjeljak počinjem raditi, bit će veselo. Veselim se tome jako ali ne znam kako će ići sa (ne)spavanjem. Tu ću morati nešto smisliti, evo vidite u koje vrijeme pišem post. Ali dobro, riješit će se. Baš sam uzbuđena, dođe mi da si kupim sav dostupan uredski pribor. Sad kad od silnog uzbuđenja dođem tamo prvi dan, povratim, i napišem vam da sam dobila otkaz.

    I veselim se ovom gore spomenutom smanjenju sisa haha. Bile su 80C, pa kroz trudnoću došle do 85D, pa su sad uz dojenje 85E.. To više nisu sise, to postaje opasnost na putu.

  36. #2336

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Uf Riri, zvuči strašno. Nadam se da uzimaš magnezij jer gubitak apetita, nesanica, mučnine mogu biti i znak da ti kronično nedostaje magnezij. Ne vjerujem da će ti prestati, ali možda bar bude manje intenzivno. Tebi su stvarno te trudnoće naporne i nemaš sreće. Žao mi je. Neću više pričati o svojim "problemima" jer ja ipak živim u svojoj koži i nije mi uopće smiješno ono što vama je. Prepuštam temu vama koje ste zaista trudne i imate prave probleme.

  37. #2337
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Riri, opasnost na putu
    Sretnoo na poslu!!!

    I fakat ako ne uzimaš obavezno Mg i to neki direkt ili citrat, nemoj šumeći teže se apsorbira, ljubiim

  38. #2338
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Munkice sretnoo na CR, ti si vježbačica, brzo ćeš se oporaviti
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.09.2020. at 10:34

  39. #2339

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Riri, i ja mislim da ne bi Lazar krenuo da nije bio spreman. Jako mi je drago da je bolje! Lavic mali <3 Kao mama, dvije bebe pa i novi posao.. Daj si malo i zasluzenog odmora, vjerujem da ti je u prosloj trudnoci falilo aktivnosti od silnog lezanja, ali zeno pomalo

    Munkice, zao mi je da se nije cura okrenula. Imas dogovoren termin vec ili?

    Character, carice Bar ce ti biti lakse cekanje bebe, imat ces sta raditi, ja sam sve zavrsila odavno, a da imam okupaciju bilo bi lakse Idem peci kiflice.

    Buncek pa tema je sta nas veseli tu trudnoci (i sve ostalo u trudnoci). Kako ste vi, osim gladi i prejedanja?

  40. #2340
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Hvala, cure na podrsci! Dogovoreno je za 1.10. ako izdrzim u jednom komadu do tada.. Sluzbeno je termin 3.10. Jos uvijek se nisam do kraja spakirala...
    Riri, savjetuj se s dr prije uzimanja dodataka.

    Lili, bila sam vjezbacica. Sad sam ljenivica. Usput nas je i neka vrticka viroza satrala.

  41. #2341
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Buncek, skroz si me krivo shvatila. Ni najmanja namjera mi nije bila reći da mi je tvoj problem smiješan, niti to mislim. Bilo mi je smiješno - ne u smislu ismijavanja nego u smislu simpatičnosti - to što si napisala da ti fale mučnine. Samo iz razloga što se stvarno ne čuje baš često da nekome to fali, a ne zato što su tvoji sadašnji ili tadašnji problemi smiješni. I rekla sam da kužim što hoćeš reći odmah nakon toga. Nisam te htjela uvrijediti i žao mi je ako jesam.

    Lili, hvala! Uzimam magnezij i još neke dodatke po preporuci ginekologa zbog mogućnosti ranih kontrakcija. Pila sam ga i u prvoj trudnoći, ali ne od početka kao sad.

    Hulahop
    Hahaha ma posao je bio već dogovoren prije trudnoće. Nije ništa naporno fizički, ured, pola radnog vremena. Idealno za trenutno stanje.

    Munkice, nadam se da će vam proći ta viroza brzo!

  42. #2342

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ja danas sa pregleda...37+1. Beba procjenjena na 2600-2700gr. Ja ukupno 10 kg (48-58), tlak super. Međutim šećer!!! Imam problem sa secerom nakon jela. Zaista nisam drzala dijetu 1800 kalorija kako sam vidjela da je sve ok i samnom i sa bebom. Beba se lijepo krece, okrenuta je, aktivna. Moja dr kaže da sa secerom 9.8 1h nakon jela grožđa, bijele kave, 2 kifkuce sa sirom i reda čokolade da sam za inzulina al kao kasno mi ga je uključivati. Strogo mi je uvela dijetu, moram profile secera raditi i sutra joj spremiti. Danas su mi vrc ok kako mi je prehrana ok. I da, rekla me radi secera tj ako ne budu profili ok do sljedeceg tjedna da ce mi inducirati porod u 39tt. Ja sam blago rečeno u šoku

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  43. #2343
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A ništa pazi onda
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.09.2020. at 07:17

  44. #2344

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Munkice, ma zadrzat ce se beba, njima je lijepo unutra. Meni ju je toliko unaprijed zao za taj sok koji mora proci, porod pa vanjski svijet i prilagodba na sve novo da pomisljam da i ona to osjeti pa nece van Sad joj pricam kako ce nam biti lijepo, kako je jos toplo i suncano i nije vise vruce i da cemo se puno maziti i biti sretne skupa.

    Character, zao mi je. Sve to sto si pojela je bas vrh secera, bas si birala, nadam se da je uglavnom do toga i da se moze regulirati prehranom. Beba nije sigurno prevelika, nadam se da se neces previse brinuti, jos koji tjedan pravilnije prehrane i skupa ste

  45. #2345
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Character, baš mi je žao. Dobro kaže Hulahop, to sve je stvarno vrh šećera i također se nadam da je samo do toga. Držim fige da se sve izregulira.

  46. #2346

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Evo sad se pridržavam dijetalne ishrane s tim da od voća znam stogod i pojesti međutim u neznatnim kolicinima...ne mogu reci da nisam gladna...ako izdrzim do termina, ne znam kako cu od gladi rađati. Profili ovako si sasvim ok. Al bas gledam, pojela sam 3 šljive, odmah 1h nakon secer 8.8. Vj se u mom organizmu secer usporenije prerađuje. Vidjet cemo ovaj tjedan sta ce biti. Konacno sam robicu opeglala, higijenu za mene i bebu spremila, samo da stavim u torbu i spremna. Uputnice spremne. Imam jos posteljinu oprati, opeglati, navlaku ljulje, krevetica next to me i spremni. A da krene porod to mozemo i kad dodem, svakako ce beba biti do mene stalno u krevetu radi rana.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  47. #2347

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Character, kakve rane? Mi necemo popucati, nema rezanja! Ja sam dala sve od sebe, masiram se svakodnevno od 36tt, kupila sam onaj Dianatal, plan je stolcic, bez dripa, molba babici da damo skupa sve od sebe da ocuvamo medicu - ako sve to ne pomogne, nista nije ni moglo

    Poznanicj je ginekolog rekao da je gestacijiski u blagom obliku djelomicno i posljedica sto je bila fizicki dosta aktivna prije trudnoce, a sad uglavnom miruje. A i trudnoca je stres. Je li ti doma sve ok, znam da je na pocetku bila muzeva mama bolesna kod vas? Kod mene su sve vrijednosti krvne slike u referentnim granicama, samo je secer - nizak Bit ce da nisam bila tako jaka vjezbacica kao sto san voljela misliti I jos sam zadnjih dva tjedna pojela sam vise slatkog nego u godini dana inace, nemam pojma sta mi je. Tko ce ga vise znati. Pripazi, jos malo pa je gotovo s ovom fazom.. Nemoj biti gladna, probaj jesto vise hranu bez ugljikohidrata, meso, salate? Nesto zasitno, a nema s cim dizati secer..

    Danas me malo vise boli nego inace, ali stalno je tu neka recimo menstrualna bol, samo danas povremno intenzivnija. Zadnjih dana sam skroz prestala iscekivati i to je divno. Ona se lijepo krece pa ne panicarim tako da smo super. Sutra nam je termin i prvi pregled u bolnici.
    Posljednje uređivanje od hula.hop : 13.09.2020. at 16:20

  48. #2348

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Character, kakve rane? Mi necemo popucati, nema rezanja! Ja sam dala sve od sebe, masiram se svakodnevno od 36tt, kupila sam onaj Dianatal, plan je stolcic, bez dripa, molba babici da damo skupa sve od sebe da ocuvamo medicu - ako sve to ne pomogne, nista nije ni moglo

    Poznanicj je ginekolog rekao da je gestacijiski u blagom obliku djelomicno i posljedica sto je bila fizicki dosta aktivna prije trudnoce, a sad uglavnom miruje. A i trudnoca je stres. Je li ti doma sve ok, znam da je na pocetku bila muzeva mama bolesna kod vas? Kod mene su sve vrijednosti krvne slike u referentnim granicama, samo je secer - nizak Bit ce da nisam bila tako jaka vjezbacica kao sto san voljela misliti I jos sam zadnjih dva tjedna pojela sam vise slatkog nego u godini dana inace, nemam pojma sta mi je. Tko ce ga vise znati. Pripazi, jos malo pa je gotovo s ovom fazom.. Nemoj biti gladna, probaj jesto vise hranu bez ugljikohidrata, meso, salate? Nesto zasitno, a nema s cim dizati secer..

    Danas me malo vise boli nego inace, ali stalno je tu neka recimo menstrualna bol, samo danas povremno intenzivnija. Zadnjih dana sam skroz prestala iscekivati i to je divno. Ona se lijepo krece pa ne panicarim tako da smo super. Sutra nam je termin i prvi pregled u bolnici.
    Meni danaa krenuli neka tupa menstrualna bol u donjem dijelu leđa, udara mi na noge. Mislim da je to samo priprema, 37+5tt, beba se lijepo kreće, a kazu da se pred porod umiri.
    Svekrva je kuca do nas i da, utjece to malo, bilo je jos nekih stresova al ok. Prezivjet cemo. Gledam da se hranim ok,vidjet cemo na bebici sta pregled kaze...
    Ja do sada nisam ocekivala nista, danas me malo trema puca.
    Gkede međice, kod nas nema apliciranja gela, prvorotke se u pravilu režu jer se boje pucanja...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  49. #2349

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Sinoc u snu krenuo boliti stomak, da nisam trudna, kladila bih se da mi je menga stigla + mucnina.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  50. #2350
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Character, u istom smo sosu meni sinoc krenule kontrakcije i grcevi oko 21:00 i trajalo do 3 ujutro. Bilo je neugodno, ali nisu bili u pravilnim razmacima. Jutros opet, ali je stalo.
    U prosloj trudnoci sam dobila menstrualne grceve i sat vremena nakon toga je puknuo vodenjak.
    Cini se da nam se bebe pripremaju za izlazak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •