Stranica 7 od 54 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #301

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Unada mene su prestale ludacki boliti, ali su i dalje napuhane. Sestra mi je rekla da su se njoj ispuhale nakon prvog tromjesecja pa je panicarila da nije vise trudna.

    Ivana S, drzim fige da ne pokupis gripu. Odmori se

    Meni je po kineskom curica ili decko Nisam sigurna kad je tocno bilo zacece Saznat cemo za 2 tjedna s NIFTY-em.

    Ne mogu spavati od uzbudenja.

  2. #302
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Bolje od uzbudjenja nego od bolesti

    Uglavnom su meni svi simptomi iz prvog prestali u 2.tromjesecju. ali to sam vidjela da cure pisu i nisam se strasiti dala.

    Mi smi sad ova dva dana prosli drugu virozu. Ovaj put s temperaturom do 38.5. Naspavala sam se za do kraja trudnoce valjda hahaah.
    Opremite se cajem, medom, limunom, lekadolima i necim za nos. Ja uzmem mora jer zivi blizu mora

  3. #303

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Evo danas cike opet tvrde i bolne, ali manje nego prije. Ocito ce se to tako izmjenjivat iz dana u dan.... Prva trudnoca a ja malo starija pa ocito pusem na sve...

  4. #304
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    I kod mene nešto manje osjetljive grudi zadnjih dana, u jednom trenu mi se učinilo da su naglo postale neosjetljive a sad se opet vratilo, ne kao na početku ali osjetljive i veće jesu.
    Čini mi se da je netko od vas na euthyroxu u trudnoći....ja sam ga dobila prije 2 tjedna i zanima me koliko često se kontrolira tsh? Ja sam na najmanjoj dozi.
    hula-hop, brzo će proći ta dva tjedna! Otkad je labos za Nifty u zg jako brzo budu rezultati, ja sam za 5 dana dobila.

  5. #305

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Moje grudi su ogromne (u odnosu na prije, ne na druge ljude hahaha) i osjetljive. Takve bi mi inace bile prije menst.
    Zgaravica me ubija, mucnina takoder. Dakle samo je onaj jedan dan bio sretan bez ikakve mucnine. I vidino lose izgledam, kolege su vec pocele to primjecivati.
    Dakle sad u 7 tt, mucnine su cjelodnevne, u snu takoder. Cim spustim glavu, nagon krene. U najgorem slucaju, malo žute kiseline izbacim.
    Kokice mi pomazu zaboraviti kiselinu i svo kiselo povrce. Meso i slatkise ne mogu pogledati. Ni kavu, sto mi najteze pada.

    Cure jel vi zaista placate onu cijenu nifty-a? Ja bih sigurno uradila ali mi samo za basic paket kod nas treba 3000 KN, to si ne mogu priuštiti dok sam u kreditu...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  6. #306

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Mi smo Nifty platili 4400kn uzeli smo onaj najveci. Dugo sam razmisljala da li da ga uopce radim, bilo me je jako strah, onda je mm odlucio da ga napravimo pa cemo vidjet kako i sta dalje u slucaju da ne bude dobar nalaz. Mada po meni je to samo omjer mogucnosti na papiru, ne znam nisam pametna. Kako nam je nalaz bio uredna, pao mi je jedan veliki teret i briga s mene, sad sam opustenija. Ali da je bio neki granicni ili sumnjiv ne znam sta bi dalje. Jako je to sve tesko. Iako i uredan nalaz ne znaci 100% da je tako. Znam slucaj cure kojoj je Nifty bio ok a beba je ipak imala down, tako da....Ali evo ja sam ipak nakon njega mirnija

  7. #307
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Meni su savjetovali Nifty ili Harmony, ali ak mi ga ne misle doktori platiti nek mi niti ne savjetuju, nije to mala lova.

    Mene zadnjih dana zgaravica pocela rasturati. I inace mi nije nepoznat pojam, ali evo jutros sam popila casu vode i prosetala psa i tocno osjetim da sad nesto krivo pojedem da sam gotova. Najgore mi sto nemam opce volje jesti ista dok traje. Sad si kuhan caj od djumbira pa cemo vidjeti...

  8. #308

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ja sam radila My Prenatal by Veritas gdje se uzorak salje u USA i full paket je kostao oko 5000 kn. Mnogo novca ali smo uradili jer nije ogromna razlika napsram paketa koji je ispod a velika razlika u onom sto dobijes. Tri glavne trisomije i ispitaju se svi hromosomi od 1 do 22 plus polne aneuplodije te mikrodelacije. Novcano nas jeste udarilo ali smo odradili i to bez icije preporuke jer smo htjeli. S toga nam nisu dalu double i triple jer nema smisla posto je ovaj mnogo pouzdaniji. Ja smatram da je to fino uraditi ko moze. I mi smo nekako...sreca daju na rate ovi.

  9. #309

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su savjetovali Nifty ili Harmony, ali ak mi ga ne misle doktori platiti nek mi niti ne savjetuju, nije to mala lova.

    Mene zadnjih dana zgaravica pocela rasturati. I inace mi nije nepoznat pojam, ali evo jutros sam popila casu vode i prosetala psa i tocno osjetim da sad nesto krivo pojedem da sam gotova. Najgore mi sto nemam opce volje jesti ista dok traje. Sad si kuhan caj od djumbira pa cemo vidjeti...
    Jagodicabobica takoder. Onda jedem kokoce ko budala. Neki dan se napila vode iz tegle kiselih krastavaca. MM umal tad nije povratio hahahahahahaha

    Kako radis caj? Citala sam i da nije dobro puno jer izaziva kontrakcije


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 12.02.2020. at 14:32

  10. #310

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Zivi smo!!! 2.83mm, gestacijska dob 9+1, po menstruaciji 9+2. Jako sam sretna! <3

    Ivana S ja sam na Euthyroxu, najmanja doza, svaki 4 tjedna kontrola.

    Ja inace imam preko firme sistematski u Agram bolnici, oni imaju svoj lab za Nifty. Zbog te police imam 40% popusta na sve usluge tokom cijele godine tako da mi to jako snizi cijenu, mislim da je najjeftiniji 3.000, najskuplji test 5.000 kn (to su pune cijene). Nisam jos istrazivala razlike, ali sigurno cu ici, makar na ovaj najjednostavniji.

    Doktorica na moja pitanja kaze:
    Seks - bolje ne prije 14tt.
    Vjezbanje - samo lagano i pod nadzorom nekoga tko radi bas s trudnicama.
    Hrana - mogu sve termicki obradeno, salata, voce, povrce oprezno, jako dobro prati, nista sirovo i nepasterizirano.
    Nifty - ne prije 12tt, onda super, ako to zelim.
    Baby watcher - protiv, po njoj daje laznu sigurnost, puno bitnije je pratiti bebine pokrete (spominjala je neku komplikaciju sek... nesto).
    Macke - negativna mi je toksoplazma, moram ih izbjegavati do kraja trudnoce (a cijeli zivot smo imali neke ljubimce, mackr ili pse..).
    Eto, ako nekome pomogne

  11. #311
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Hula hop divota! Uzivaj lijepo i samo laganini.

    Character, mozes ili naribati, preliti vrucom vodom pa pricekati i procijediti. Ili ga nasjeckati, prokuhati kratko i isto pustiti da odstoji pa procijediti.
    Za kontrakcije ne znam, ali sam prilicno sigurna da od dvije salice dnevno nece biti nista. Vise mi skodi u ovoj fazi da gladujem radi zgaravice jer nemam volje jesti. Stavila sam u malo vise od litru vode komad djumbira koji je velicine palca. I za cimet svasta pise ali sam i njega stavila malo radi arome.

    Neki dan sam pojela s gustom dve snite pastete od tune, i popila casu cedevite. Pa naravno zguglala da ne valja u trudnoci ni tunu, ni pastetu, ni cedevitu... Rekla bih da je umjerenost tu jako bitno.
    Posljednje uređivanje od Jagodicabobica : 12.02.2020. at 16:06

  12. #312
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Hula.hop odlicno, sad mozes bar malo lakse disati!

    Moram pitati gina slijedeci put uputnicu za tsh. Bas me zanima kakav je sad.
    Jagodice, i ja sam 2x pojela sendvic s tunom, nisam mogla odolit a znam da nije preporucljivo. Sto je najgore nisam ga prije toga nikad jela.
    Inace, svaki dan su mi crne masline must, pola teglice pojedem.

  13. #313
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Evo sad citam za djumbir. U trudnoci se ne preporucaju pripravci od susenog, ali svijez je okej.
    Ivana, ma ja sam jela i onu kozenrviranu dok nisam znala, kad cujem da nesto nije oke zaobidem radije, ali ako bas umirem od zelje, priustiti cu si.

  14. #314
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    I ja sam na eutiroxu od prije 2 dana. I rekao mi je dr da svaka 4 tjedna kontrola krvi.

    A za hranu i to. Ja sam npr od travara dobila cajeve koji pisu na netu nikako piti... meni je ona rekla da se nitko otrovao cajem nije. Ugl ne pijem ih zbog svog mira... ali mislim isto da od malo neni nista bilo. Da to tako lako bude onda.bi i plodne bile ko sipak od onih pripravaka.
    Djumbir sam i ja pila i jela cimet. I da imam cimeta koristila ni ga malo za okus definitivno.
    Po meni ne treba pretjerivati ni u jednom ni u drugo.. paziti sigurno, ali od umjerene kolicine necemo se otrovati.

  15. #315

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Ja sam upravo popila salicu laganog caja od maticnjaka i taaaako mi je lijepo smirio zeludac. Zaspat cu kao beba. Zivim na rubu, popila sam salicu caja. Danas sam hrabra

  16. #316

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Kazu da je maticnjak OK u trudnoci....za nerve i miran san. :D

  17. #317
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja sam pila pi litru ipo koprive pa me zena u ducanu istrasila da je to previse. Sad pijem polalitre dnevno.
    I taman u to vrijeme sam jela mrkve ko u prici. U jednom obroku po 7, 8 mrkvi. Bas su mi se jele.

  18. #318
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Kažu Kinezi za mene da je curica. Ne znam kad je baš točno začeće bilo pa sam išla koji dan prije/poslije i stalno curica. Nemaju pojma!

    Ja sam platila punu cijenu Niftyja, nisam imala popust. Već sam napisala, moglo bi se reći da sam bacila novac jer meni ništa osim nastavka trudnoće nije opcija i ne bi je prekidala. Ali opet, htjela sam znati jer bih se tako mogla puno bolje pripremiti, informirati se, naučiti štogod i pokušati pružiti djetetu što bolji život.

    Hulahop bravoo, baš mi je drago!

  19. #319

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Mogu reci i da sam spavala odlicno u magli mi je da sam se dizala piskiti, ali nisam sigurna. MM je gledao TV, ja sam zaspala kako sam dotaknula jastuk.

    Sad kad sam zbilja procitala malo vise o cajevima, ne samo da ih iz strha izbjegavam 100%, zakljucila bi da ima brzopasnih, ima onih koje radije izbjegavati, ali od jedne, dvije salice bilo kojeg nece biti nikome nista. Bas ako uzimate neki caj svakodnevno, posebno u vecim kolicinama provjerite u koju grupu spada, inace mislim da nema brige.

    Riri, i ja bi zato na NIFTY, makar vise se nadam negativnom rezultatu i mirnoci, ovo drugo bi razmisljala kad bi morala razmisljati...

    Ima li koja ime spremno? Ja cekam da vidim spol, makar imam spreman popis i jednih i drugih Problematicno nam je ime za decka, MM su svi moji prijedlozi gejasti, on bi ga najradije nazvao Tvrtko (s tim mi prijeti kad predlozim Noela ).

  20. #320

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Jutro ja pijem caj od dumbira i zvacem kaugume jer kao pomazu ili je do dana ili do toga svega, kiseline bas i nema [emoji119]

    Sto se imena tice curica ce biti Marla, dječak Borna. Vidjet cemo hoce li izdrzati ta opcija do kraja [emoji28]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 13.02.2020. at 11:55

  21. #321
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Joj ovo Marla mi je prefora! Bas se kotrlja pri izgovoru.
    Kod nas kako za sad stoji, stize malo Leo (evo, Alice samo za tebe objava hahaha)

    Hulahop, ti imas sa svojim "borbe" kao moja sogica sa mojim bratom.
    Ja sam nocas sanjala ime Mihael, eto mozda nekome pomogne

  22. #322
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hulahop, ma naravno, pa svatko normalan se nada negativnom rezultatu.

    Umirem na ova gejasta imena.
    Ja sam pisala već da će naš biti Lazar, odavno imamo to ime jer nam je došlo kao znak. Cijelu priču imamo oko toga. A prije trudnoće dok smo razgovarali o mogućim imenima, skoro smo se razveli. Totalno različit pogled na lijepa imena imamo s obzirom na to da sam ja iz Hrvatske, a muž iz Srbije. Pa je tako on zapeo za ime Lav za dečka jedno vrijeme. A ja nisam dala jer meni ako ćemo na taj način može biti i Slon ili Mačka, jel. Stvarno mi dođe na isto.

    Jagodice, znaš već da ja kod tebe navijam za Leo!

    Marla je i meni baš fora ime. Sva su mi lijepa koja ste ovdje pisale!

    Ja sam došla sa pregleda. Mališa ima 1800g i 41cm. Posteljica mi je otišla na II. stupanj starosti, ali eto brzo je i kraj pa se nadam da joj je to maksimum, da neće dalje. Cerviks je okej, pa ostaje u planu skidati serklažu 4.3. Još 20 dana.

  23. #323

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice, divno ime i hvala na objavi, hahaha. :D <3

    Mi i dalje stojimo pri istom. Malca zovemo tako svi i nema svrhe mijenjati.

    Riri, ide to fino kod tebe....sad ce 20 dana proci. Ja u utorak imam kontrolu ako mi je ne pomjere jer cujem da su ovosedmicne preglede pomjerili za narednu sedmicu jer gin ima neki virus. No nadam se da ce sve biti OK.

  24. #324

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Hulahop, ma naravno, pa svatko normalan se nada negativnom rezultatu.

    Umirem na ova gejasta imena. [emoji38]
    Ja sam pisala već da će naš biti Lazar, odavno imamo to ime jer nam je došlo kao znak. Cijelu priču imamo oko toga. A prije trudnoće dok smo razgovarali o mogućim imenima, skoro smo se razveli. [emoji38] Totalno različit pogled na lijepa imena imamo s obzirom na to da sam ja iz Hrvatske, a muž iz Srbije. Pa je tako on zapeo za ime Lav za dečka jedno vrijeme. A ja nisam dala jer meni ako ćemo na taj način može biti i Slon ili Mačka, jel. Stvarno mi dođe na isto.

    Jagodice, znaš već da ja kod tebe navijam za Leo!

    Marla je i meni baš fora ime. Sva su mi lijepa koja ste ovdje pisale!

    Ja sam došla sa pregleda. Mališa ima 1800g i 41cm. Posteljica mi je otišla na II. stupanj starosti, ali eto brzo je i kraj pa se nadam da joj je to maksimum, da neće dalje. Cerviks je okej, pa ostaje u planu skidati serklažu 4.3. Još 20 dana.
    Riri moj brat je rođen od 1800 davne 92. (Ispao mami nakon tuširanja nakon sto ju je doktor sa cuvanja trudnoce za vikend pustio doma jer mu je obecala da ce lezati, serklaz joj nije bilo moguce staviti), sad je to momčina od 1,92m, nikad prehlađen, nikad nista, a npr ni dana nije dojen[emoji108] drzim fige da izguras jos barem malo [emoji56]
    Meno je Lav prekrasno uz neko russian prezime. Lav nikolakevič tolstoj [emoji7] ne znam kaKo se slaze sa vasim prezimenom al ovo je bas snažno ime !



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 13.02.2020. at 13:38

  25. #325

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Jagodice Leo [emoji7][emoji7][emoji7] volim imena koja se ne mogu skratiti na nadimke [emoji7]
    Alice, moja susjeda ima malog Nolea, prekrasno ime. Znaci Božić na francuskom cini mi se

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  26. #326

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Da se samo mene pita bili bi Erin za curicu ili Erik za decka, ali moj muz nece nikad pristati na to.
    Posljednje uređivanje od Buncek : 13.02.2020. at 14:35

  27. #327

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Buncek prvotno napisa Vidi poruku
    Da se samo mene pita bili bi Erin za curicu ili Erik za decka, ali moj muz nece nikad pristati na to.
    Erin je bilo ime i sa moje wish liste [emoji7]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  28. #328

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ja sam mm rekla da biram za curku, a on za decka jer nemam nekih posebnih zelja. Moje ideje mu se nisu svidjale, cak se ni meni njegovi prijedlozi nisu svidjali ali sam se odjednom zaljubila u ime Noa jer kad sam ga na fetalnom screeningu vidjela nekako mi se ime Noa povezalo s njim i svi ga zovemo Noa ili Noisa (tepamo). :D A i kombinacija bate i seke je super, Nela i Noa. <3

    Marla mi je fino isto. A ovdje ima Erin i muskih i zenskih (vise muskih). No to je ono unisex ime kao Vanja, Sasa, Borna...pa cak je mozda i Noa unisex postalo. :D

  29. #329

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Marla je bas fora ime! Nikad cula nekoga tko se tako zove, a bas je lijepo.

    Mihael mi je na listi!

    Evo moje liste

    Elena
    Lucija
    Ema
    Alisa
    Irina
    Izabel
    Sofija

    Noa
    Ivano
    Luka
    Mihael
    Noel
    Adrian

    Oko zenskih nemam problem, musko mu se nista ne svida. Najbolje da dode curica pa smo na miru

    Riri, bravo! Jos manje od tri tjedna... Zacas ces upoznati barabicu!

  30. #330

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Dakle mogao bi biti jos jedan Noa.

    Ni ja nisam imala pojma oko imena za muskica, a za curku jedno najdraze i jos ideja. Mada eto, znat cete kad ga/ju vidite. Mi smo bili sigurni da ce se prva kcerka zvati Iris ali kad se rodila dali smo drugo ime. :D

  31. #331

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Ginekolog mi je prepisal 5 mg folne kiseline. I sad me opalila uzasna mucnina dok sam kuhala. Ne znam da li je to zbog te kolicine folne ili zato sto sutra ulazim u sesti tjedan.
    Marla i Irina su mi zaista lijepa imena. Oba su mi isto na popisu. Jos su mi lijepa Branka i Tereza. Ne znam zasto... starinska su, al bas su mi lijepa. I Karmen mi je dobro.
    Posljednje uređivanje od Buncek : 13.02.2020. at 19:04

  32. #332

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Buncek, folna ja mislim ne bi trebalo da uzrokuje mucnine.Meni bar nije jer sam je pila i prije trudnoce i to bas tu od 5. Ona moze cak smanjiti mucnine kazu. Mucneni su mi bile same po sebi plus od Duphastona. On ih moze malo pojacati jer je kao i hormon trudnoce.

  33. #333
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala cure!

    Ajme Character, naježih se na 'ispao mami..' Ali super priča, drago mi je da je sve u redu. Brat ti je moje godište znači.

    Ma Lav mi i paše samo za Tolstoja, a i nemamo rusko prezime nego srpsko. Ali nije ni važno, draže mi je Lazar puuuno, a već ga odavno tako i zovemo.

    Buncek, može biti mučnina od folne, možda ti ne odgovara ta, možda bi ti odgovarala od nekog drugog proizvođača.. Tako sam i ja mijenjala. Koju piješ?
    Naravno da ti može biti i samo simptom trudnoće, ali nije da ne može i od folne.

  34. #334

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    I Iris mi je lijepo ime... samo zbilja tek kad krenes birati ime za dijete shvatis koliko ljudi ti nije najsimpaticnije

    Buncej, 6tt je sigurno vrijeme kad pocinju ozbiljne mucnine tako da je sigurno i do toga.. Meni i folati i omega rade zlo pa ih pijem nakon jela, ne prejedena, uz obavezno mirovanje 20tak min poslije. Nema mi odvratnijeg nego osjetiti ono riblje ulje (ja inace ne jedem nista sto pliva jer mi sve smrdi). Ja sam od 7tt prestala kuhati koliko mi se sve gadi. Nemam bebace i MM jede marende pa mogu tako. To je tako i proci ce. Svako ima svoje savjete oko mucnina, ali meni nista posebno ne pomaze zasad. Maticnjak me lijepo smirio doduse

  35. #335

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Meni nije jasno zakaj mi je sestra dala tih 5 mg folne... Pila sam elenatal elevit i bila sam nekoliko dana uzimala zlicicu Blue ice fermented cod liver oil zbog vitamina D. Pa sam onda procitala na hrpi sajtova da se nesmije nisam znala i sad me pere strah zbog toga. Vise necu nista piti osim tih 5 mg folne.

  36. #336

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Bo, ja u biti ne znam ni jednu trudnicu kojoj je propisana folna. Sve piju prenatale, ali ne znam koji je razlog bas propisivanje iste. Najbolje da je nazoves i pitas?

  37. #337
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    I meni je gin prepisao 5mg folne do 12 tjedna i to nije ništa neobično jer je znan.dokazano da je važna za razvoj neuralne cijevi u tim ranim tjednima trudnoće. Poslije oko vitamina bi se dalo razgovarati, trebaju ili ne, ovisno o prehrani, danas u našim uvjetima života vjerojatno nisu nužni ali neće škodit ako ih uzmemo.

    Ime još nemamo dogovoreno, ja imam svog favorita ali ukućani me ne shvaćaju najozbiljnije

  38. #338

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Folna/Folacin se sasvim normalno propisuje u prvih 12 sedmica pa i pri planiranju trudnoce. Prenatalni vitamini nakon 12.sedmice jer je u biti jedino tada potrebna ona. Takodjer sam pila Folacin 5 mg,a sada Centravit Prenatal. Mada ovisi i od doktora.

  39. #339
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I ja sam pila folnu do 12.tt. Evo ovako kako je Ivana objasnila je i meni moj ginekolog rekao. Za ove vitamine što se uzimaju kasnije mi je rekao da nisu potrebni jer, po njegovim riječima, ne treba ni sa zdravljem pretjerivati.

  40. #340

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Moj prenatal sadrži i folacin uz vitamine kao i omegu? Ja sam folacin pila 3.j prije zaceca i neuredno 1.mj trudnoce jer se nisam nadala ničemu, a onda sam prestala do ginek.pregleda. Valjda je ostalo zaliha od prije [emoji28]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  41. #341

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    I moj prenatal sadrzi Folacin ali se u prvom tromjesecju pije smao Folacin pa sam tako i radila. Raditi onako kako doktor kaze.

  42. #342
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Sadrze uglavnom ti prebatalni vitamini folnu, ali u nesto manjoj kolicini.
    Character, ostane zaliha, bez brige.

  43. #343
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Character bzde bude zaliha. Ja ti nisam pila folnu, i nisam ni jela hranu s folnom i sve je ok

    Ja sam pila prenatal vit.s folatima dr se slozio s tim. Kako dr kaze. Al npr u prosloj t sam rekla sestri da cu kupiti folate, ona mi rekla sto cu trositi bezveze

  44. #344

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ma i ja zapravo mislim da je to sve OK, samo se malo mijenja pristup i smjernice kao i u svemu, pogotov kad citam o nekim novorodjenackim temama i uporedim smjernice SZO prije 9 godina i sada....pa se covjek pita sta je zapravo OK. Tada, prije 9 godina sam pila samo Prenatal, niko nije spominjao sam Folacin ni ovdje ni u Austriji, a sada eto prva stavka Folacin i Duphaston koji mi se cini da su poceli davati svakoj trecoj trudnici eto onako. Mislim da u principu da si u folacin i prenatal sasvim OK uz balansiranu ishranu. Takodjer kako shvatih je da daju sada samo folacin na pocetku jer kao doslo se do saznanja nema potrebe za ostalim vitaminima u prvom trimestru, a folna je od velike vaznosti.

  45. #345

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Meni prenatal sadrze folate i vitamine i dr mi je rekla da to pijem.. Njih i da nastavim piti nakon 3 mjeseca. Mislim da sve prenatal tablete sadrze dovoljno folne (folata) ako se piju po uputama, zato mi nije bilo jasno cemu propisivanje folne... ali u biti ako je imas na recept bar ne placas bezveze, a vitamine kupujes poslije. Ja vjerujem da su folati bolji izbor od folne, ali vec sam o tome pisala pa da ne budem dosada Omegu sam ubacila sama jer ih prenatal nema, a ne jedem ribu pa da se nade

  46. #346
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ja samo znam da folna kiselina ona koja se uzme u ljekarni kao dodatak, i ona koja je u prenatalima nije ista kao i bas tablete po imenu Folacin.
    Ja sam pila u pocetku trudnoce od Solgara folnu kiselinu koja ima 400 tih mikro jedinica. Prije testa po jednu, nakon testa po dvije.
    Folacin ima 5mg i njega ne piju sve trudnice, najbolje pitati doktora koji je razlog. Kopiram i tekst posto se ne znam izraziti bas kak spada jer ne znam imena jedinica tj tocno objasniti ovo oko doza:

    Preporučena doza folne kiseline za žene koje planiraju trudnoću je 400 mikrograma (mcg) svaki dan, najkraće 3-4 tjedna prije planirane trudnoće.
    Ova dozu bi trebali uzimati najmanje do kraja 12-tog tjedana trudnoće.
    Nadalje je preporučeno povisiti dozu do kraja trudnoće na 600 – 800 mcg/dan.
    Naime, samo 50% unesene folne kiseline se apsorbira iz probavnog trakta. Višak apsorbirane, a ne ugrađene, folne kiseline se izmokri iz organizma.

    Ukoliko ste već imali dijete sa defektom neuralne cijevi, preporučena dnevna doza folne kiseline je 5 miligrama (mg).
    Osim njih, više doze folne kiseline moraju uzimati žene koje planiraju trudnoću i trudnice, a koje uzimaju lijekove za:
    – epilepsiju;
    – dijabetes tip 2;
    – reumatoidni artritis;
    – lupus;
    – psorijazu;
    – astmu;
    – celijakiju;
    – bolesti bubrega koje zahtjevaju hemodijalizu;
    – ulcerozni kolitis ili Chronovu bolest;
    – anemiju srpastih stanica;
    – bolesti jetre.
    Nadalje, žene s prekomjernom tjelesnom težinom, BMI većim od 30, moraju uzimati 5 mg folne kiseline svakodnevno.

  47. #347
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Recimo da je uobicajena doza folne kiseline u prenatalima 0,8mg. Zasebno ako se pije samo folna ugl je od 0.8 ili 0.4 pa se uzmu dvije. 5mg je samo Folacin ako se ne varam

  48. #348

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Ja sam cak procitala da 0,4-0,8 mg folne smanjuje rizik od defekta neuralne cijevi za oko 90%, a 5 mg za 70%. I da kao postoje istrazivanja o povezanosti autizma i visokih doza folne te kod zenskih embrija je veca vjerojatnost pretilosti i dijabetesa tipa 1 u kasnijoj dobi. Ja sam zakljucila da cu nastaviti s elebaby jer mi je 5 mg folacin prepisala sestra preko telefona.
    Posljednje uređivanje od Buncek : 15.02.2020. at 08:06

  49. #349

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    5mg je zapravo preporucena doza folne u trudnoci za prevenciju defekta neuralne cijevi, tako cak stoji i u uputstvu. 4mg je takodjer naravno dovoljna ali 5 je preporucena. To su mi potvrdili i farmaceut i doktor (trazila sma od 4 ali su mi dali od 5). 4 mg nije premalo, a 5 mg nije previse nego savsvim onoliko koliko treba. Mislim da se danas zene cesto igraju doktora (ne mislim konkretno na tebe), a ne slusaju doktore....i sve je super dok su u pitanju vitamini. Cure ovdje znaju koliku sam ja dozu antibiotika pila prosli mjesec, za koju su se i doktori i farmaceuti hvatali za glavu ali ja sam ipak poslusala svog doktora jer on zna zasto mi ju je dao. Tako isto ta sestra zna koju dozu daje doktor pa ti je vjerujem rekla. U svakom slucaju i 4 i 5 su sasvim OK i nece ti nista biti ni od jednog jer 4 mije premalo, a 5 nije previse. 5 je zapravo preporucena doza za tu svrhu.

    Za liječenje megaloblastične anemije nastale zbog deficita folne kiseline preporučuje se primjena folne kiseline per os, 5 mg (1 tableta) dnevno tijekom 4 mjeseca (dok za prevenciju preporučena doza je 2,5 mg odnosno ½ tablete dnevno). U stanjima gladovanja (parenteralna prehrana), malapsorpcije te kod upalnih bolesti crijeva daje se do 15 mg dnevno. Za prevenciju defekta neuralne cijevi u novorođenčeta preporučuje se da trudnica uzima 5 mg folne kiseline dnevno tijekom prva tri mjeseca trudnoće. Kod planirane trudnoće preporučuje se uzimati folnu kiselinu i 4 tjedna prije trudnoće. Veće doze se preporučuju u alkoholičara te kod bolesnika koji uzimaju antikonvulzive. Za spru preporučuje se uzimati 5-15 mg dnevno.-ovo je zvanicno uputsvo za doziranje Folacina tako da ta sestra po meni itekako zna zasto ti je preporucila. No opet je sve individualno. Ja slusam svog doktora, ne mora znaciti da trebas i ti.
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 15.02.2020. at 10:53

  50. #350

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Nadovezat cu se na Jagodicin post. Ja jesam asmaticar sa povremenim napadima i bebu sam izgubila radi bolesti pluca.Dermatitisi su mi problem. Mozda je i to razlog sto pijem 5 mg. U svakom slucaju ja slusam njega pa bilo to 2,4,5 mg itd.

    Moj post nije napad naravno, nego ne vidim zasto je 5mg bauk ako je to preporucena doza. Mada sa razmotrila i Jagodicinu izjavu da mozda kod mene i to ima veze.

Stranica 7 od 54 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •