Stranica 9 od 54 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #401
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Evo me ponovo na trudnickim temama.

    Danas smo culi srce 7+3 po uzv i kalendaru pa se nadamo dugom i lijepom druzenju do kraja.
    Da ne znam da sam trudna, nisam sigurna da bih posumnjala. Danas mi se cinilo da gledam neciji tudji uzv jer uopce nemam osjecaj da je Borovnica u meni. Malo sam umornija nego inace i neka hrana koja mi je inace draga mi se ne jede, ali to je to.

    Trudnice i majke cesto spadaju u dva tabora - obozavateljice kolica i obozavateljice nosiljki. Ja sam u drugom. Kolica smo kupili jer eto, moras imati kolica. Kad sam se dvoumila bi li ih uopce kupili, svi su mi rekli da sam luda. Jer, eto, moras.. Dijete se pocelo voziti u njima tek s 1,5 god i to uglavnom na putovanjima jer bismo bile vani po cijele dane. Sad joj opet s 20 mjeseci nisu draga jer vec hoda kao velika. Vidjet cemo kako ce ih druga beba prihvatiti.
    Meni je bila bitna dobra autosjedalica i u tom trenu je Cybex imao najbolju po ocjenama adac-a tako da smo uzeli i njihova kolica. Dobra je stvar sto se kolica (Cybex Balios M2) mogu skroz izravnati tako da nije potrebno kupovati kosaru jer beba moze odmah u njih.

    Sad cekam da mi se javi tajnica od dr. koja mi je pratila prvu trudnocu u nadi da ce me primiti jer je puna pa negdje do kraja godine...

  2. #402

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Justme

    Buncek, meni je zasad sve ok, nisam čula za problem s proljevom... Koliko ti to traje? Možda je nevezano za trudnoću? Možda neka viroza, ili nešto u prehrani ako si promijenila prehranu zbog mučnina?

  3. #403

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Munkica, želim dosadnu trudnoću Ja ću svakako dati priliku nosiljkama, ali da, čini mi se da kolica moraš imati (čekamo prvu bebu pa nemamo iskustva, ali recimo kad gledam nećake čini mi se zgodno bar ih imati da spavaju u njima kad si negdje u gostima, da ih drugi malo vozaju i tako). Pitat će se bebe kad dođe što hoće

    Koje nosiljke preferiraš? Čitala sam da je njih najbolje birati kad se beba rodi, ne ranije. Prijateljica mi je ludi fan platnenih, sestra ne voli ni jedne, prijateljice uglavnom vole one u koje ubaciš bebe. Platnene mi se čine najprirodnije, opet ne znam bi li znala ono isplesti oko sebe i bebe. Ne znam kako nosiljke funkcioniraju zimi s skafanderima? I tako, možeš mi odgovoriti i za koji tjedan

  4. #404
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Munkice

    Meni se kolica čine zgodna za šetnje. Jer volim puno šetati i jedva čekam da šetam sa mališom, a čini mi se lakše gurati kolica. Vidjet ćemo kako ću misliti za koji mjesec.

  5. #405
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    JustMe, cekamo te!

    Buncek, i mene je u startu mucila stolica koja je bila mekana. Cak i kad bih imala zatvor opet bi bila takva. Prestalo je negdje iza 12tt al tad sam i presla s Elevit Pronatala na Elebaby (ista stvar, malo drugaciji sastav). Cini mi se da je u ovim prvima bilo vise zeljeza i da je zato stolica bila takva jer je izmedu ostalog bila i crna!

    Munkica, dobrodosla! Evo ko da citam svoje iskustvo po pitanju osjecaja trudnoce. Bas mi je drago da si ljubitelj nosiljki, nama je ovo prva beba ali jako mi se dopada ta ideja. Tim vise sto imamo peseka pa se nekako vidim da setam njih dvoje na taj nacin.

    Ja o kolicima ne znam nista i nemam pojma kako cemo odabrati. Najradije bih 3u1, MaxCosi mi se cine okej.
    Ako netko ima savjet za kolica koja mogu po npr makadamu i takvim terenima, to bi nam zapravo bilo idealno!

    Ovo za zube su mi rekle i dvije zubarke zato mi je smijesno. A higijenu svakako nisam zapustila u trudnoci, niti sam povracala, niti mjenjala prehranu. Ja sam mislila mozda da je vise povezano do promjene u hormonima u tijelu.
    I imam pitanje, da li je istina da trudnice i dojilje imaju pravo na besplatne plombe (one bijele) na svim zubima?

  6. #406
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    E i ja se ukljucujem u pitanje o nosiljkama? Kako izabrati uopce? Hahahahah ja bi oboje definitivno

  7. #407

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Munkice, zelim sve najbolje. Promjene u probavi su OK u trudnoci. No kada prevazilaze neku mjeru treba svakako prijaviti doktoru.

    Sto se tice nosiljki ja razmisljam i o tome ali detaljnije kad se rodi. Najbitnije je da su egronomski ispravne. Skupe jesu ali kazu da su super. Sad je smao pitanje da li ce se bebi svidjati. Najbolje uclanite se u FB grupu babywearing jer ima korisnih savjeta.

    Mi danas imali detaljni organ screening, sve pet, yay! Malac ima 328 grama i mrda se okolo. Rukica stalno preko lica pa je dr. jedva uspio lice iskontrolisati al smo mu lupkali pa uspjeli. Provjereni su organi, protok krvi itd. itd.-sve ono sto treba. Meni je uzet bris kontrolni ( a i mm) pa se nadam konacno lijepim vijestima. Pitah ga trebam li kontrolisati jos sta (KKD, urin i sl) kaze on nista sad, da je nama da rijesimo ovo...to mu je nekako najveci i jedini problem pa eto vidjet cemo. Na upit da li je OK da me zadnjih sedmica toliko lupka i ponekad tako jako da me probudi rekao je da je normalno, pa ipak je pola trudnoce proslo.

    Just Me, ti si isla danas ili je neki 24.2.? Nesto sam mozda smiksala u glavi?

  8. #408

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    A Omega...pijem onu koja dodje sa Centravit Prenatalom od Dietpharma. Doktor hvali oboje. Ne samo moj nego svi.

  9. #409
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Mi smo danas bili. Mjerili prvi put trbuh, glavu i nogicu. Mogica je za par dana naprednija - oliti imamo dugonogu curicu ♡

    Sljedeci put mjerimo cervix. Sad izgleda sve savrseno.

  10. #410

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Alice, Justme, divne vijesti! <3

  11. #411
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Sretno munkica. I nek ti sto dosadnije bude

  12. #412
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Munkice, divno, uzivaj bez neugodnih simptoma!
    Vezano za nosenje, meni je elasticna marama bila najdraza. Planiram je opet nabaviti.
    Riri, Peg perego su kvalitetna kolica, imala sam jedan model davno. Ne sjecam se vise tko je pitao za makadam i neravne terene, tu su najbolja kolica s velikim kotacima, kao sportska.
    Jagodice, ne znam ti za placanje bijelih ispuna jer nisam u tom sustavu. Da, istina je da hormoni utjecu u trudnoci ali iskljucivo na zubno meso, moze biti pojacano osjetljivo, sklono upali i krvarenju ali opet na sam zub i nastanak karijesa hormoni nemaju nikakav utjecaj. Kod tebe, po opisu bih rekla da se radi o nezgodnom polozaju zuba, kako si rekla da je djelomicno izniknuo i po kuzem prema obrazu, zbog toga je vj. bilo otezano cetkanje, ista stvar bi ti se sad dogodila i da nisi trudna.
    Justme, curka

  13. #413
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Hvala, cure!

    Kao sto Alice kaze ima facebook grupa i ova stranica https://nosenjebeba.com

    Mi koristimo 2 nosiljke (3 ako racunate planinarsku): jednu oblikovanu i maramu. Marame su me najvise zanimale pa sam njih najvise proucavala. Na kraju sam se odlucila za peri-deri lanenu maramu Soul Sling jer moze biti ok zimi, a dobra je ljeti jer ne grije. Vazno je da su bebine nogice u obje nosiljke u prirodnom polozaju (kao slovo M) jer ima nekih gdje bebi noge vise kao da stoji i to nije dobro za bebine kukove. Sve je jako dobro objasnjeno na linku gore.

    Hula hop, zimi je najbolje bebu obuci normalno do malo toplije. Recimo, nasa je imala body, hlacice i preko toga flis onesie. Bebu stavis u nosiljku i onda preko toga obuces neku vecu majicu. Imas bas majice za nosenje, ali ja sam obukla jednu od mm na cif i zakopcala bih nas zajedno unutra tako da je bebi bilo dovoljno toplo od mog tijela. I onda jos jaknu (koju ne mozes zakopcati, jel..) ako je jako hladno.
    Ako ju obuces u skafander, moglo bi joj biti pretoplo, a i nema potrebe.

  14. #414
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Kao sto Ivana kaze, elasticne marame su super za novorodjencad. Lako se vezu i prilagodjavaju, jeftinije su, jedino im je mana sto se mogu rastegnuti kada djeca postanu velika. Sve ovisi do kada nosite dijete. Ja jos uvijek nosim nasu od 20 mj.

  15. #415
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Munkice, ja ih nisam tako dugo nosila, mislim u nosiljci. Vise kroz prvu godinu. Marama mi je dugo sluzila i za uspavljivanje.
    Prva mi nije htela uopce u kolica tako da sam nju najvise, drugo dvoje su se voljeli voziti u kolicima. To ovisi o djetetu, ne mozes znati dok se ne rodi...

  16. #416
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Dugonoga curica hehe, bas slatko JustMe! Drago mi je da je curka nakon par deckiju pocetnih!

    Ja kolko sam sad uspjela malo citati i povezati, za nositi ljetno novorodence najbolje marama nekog laganog materijala tipa lan, bambus...
    Za kolica sad vidim da ima bas kategorija "za sve terene".

    Ivana, ja sam onda BAS imala srece jer taj zub stoji tu di je vec preko 3 godine

    Imam pitanje, ugl za vas koje imate iza sebe vec jednu trudnocu. Kad ste pocele dobivati na kilazi, ali onako znacajnije. Da nije po par grama gore dole iz tjedna u tjedan?

  17. #417
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Rekla bih da dobivanje na tezini ovisi i o pocetnom stanju. Zene koje imaju malo viska bi trebale poceti dobivati kasnije i dobiti manje nego netko tko je mrsav.
    Mislim da sam pocela dobivati na tezini iza 12 tj. Ne sjecam se tocno. Ali sve skupa se nabralo 20ak kg. Nakon godinu dana sam bila na -25 kg sto je malo previse.
    Sad cemo vidjeti kako ce ici. Imam ogromnu zelju za desertima

  18. #418

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice, obicno u drugom trimestru pocinje. Ja sam sad dobila 1,5 kg za tri tjedna (ukupno 3) jer sam izgubila otprilike tolko na samom pocetku pa se sad iznivelisalo tako da ne znam sta sam dobila, a sta izgubila.

    Ja sam izgleda imala kontrakcije jutros. Bolovi bili nesnosljivi, donji stomak i krsta...kcerku vodila u muzicku skolu, a zapravo je ona vodila mene pa sam je u suzama nekako odvela pjehe i zvala taksi da me vodi doktoru. U ordinaciji pred pregled se nakon sjedenja smirilo i stomak je bio mekan ali doktor po opisu misli da su bile kontrakcije i trajalo je oko 30 minuta. Vratio me na Duphaston 3x1, ukljucio Apaurin od kojeg glavu ne mogu drzat (uvijek mi se spavalo od njeg uzasno jer ga ne podnosim bas) i Buscopan ne Voltaren cepice. Ako se ponovi rekao hipsitalizacija da primim tokolizu sta god je to ali kao prima se samo u bolnickim uvjetima. Nakrakala sam se lijekova i omamili su me pa se nadam da ce smiriti situaciju. Bilo je kao da me probudio nagon za veliku nuzdnu koju sam obavila uredno i onda je sve krenulo jace i jace i grcenja i ziganja i bas kao kontrakcije i uzasni menstrualni bolovu koji udaraju u ledja. U momentima mi se povracalo. Licilo mi je nekako na bolove dan dva nakon prekida trudnoce.

  19. #419
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ajme Alice bas mi je zao! Ako se ponovi odma si zovi taxi i odjuri kod gina da utvrdi tocno o cem se radi dok jos traje! Nadam se da se nece ponovo ali za ne daj Boze odma idi dokoru. Jel ti rekao sta cime bi moglo biti izazvano?
    Drzi se!

  20. #420
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Alice, uh, zao mi je. Miruj, nadam se da se nece ponoviti vise.
    Jagodice, gledala sam stare nalaze, taman nakon 12 tj bi kg krenule rasti. Dobila sam prvi puta samo 10-tak kg, u druge dvije 14-15kg. Sad sam startala sa par vise nego zadnji put.

  21. #421
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Joj Alice :/

    Nadam se da se neće ponoviti i nadam se da ti tokoliza neće trebati. Da, daje se u bolničkim uvjetima, a to je mješavina lijekova koja se prima kao infuzija. Zaustavlja kontrakcije i pomaže da ne dođe do prijevremenog poroda. Nije ništa strašno, stvarno je od velike pomoći. Evo nas drži 2u1 već tjednima.

    Samo miruj i polako sa svim obavezama. Bit će to sve dobro.

  22. #422

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Nadam se i ja da se nece ponoviti. Pijem lijekove i lezim citav dan, a i mirovat cu privremeno kako je rekao.

    Jagodice, nije rekao nista mnogo. Jucer na screeningu sve za pet bilo. Rekao je samo da bi po opisu mogle biti kontrakcije, dao lijekove i ako se ponovi da mi je stanica bolnica radi tokolize.

    Riri hvala ti na info, voljela bih da ne dodje do toga ali opet vidim da pomaze po tebi i tvom slucaju te mi je drago da ima neko rjesenje u slucaju da se ponovi. Moguce je da je uzeo u obzir i ureaplazmu pa je lijekove dao za svaki slucaj jer cekamo kontrolni bris. Nadam se samo da ce momak ostati unutra. Cijeli dan je aktivan sto je valjda dobar znak. Kcerke mi je zao bilo, ona se sva prepala, a bolovi su zaista bili nesnosljivi da nisam mogla fake-at.

    Tek registrovat da je kod Just me potvrdjena curka.....dama medju deckima, yay! <3

  23. #423
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Je Alice, to je super znak. Kod mene se mališa skroz smirio kad je to sve počelo, baš je loše utjecalo na njega. Tako da, samo nek on skakuće unutra.

  24. #424
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Alice uzimas li magnezij citrat? On ce primiriti kontrakcije. Do 800 mg mozes dnevno. Ali u svakom slucaju pokusaj usporiti.

  25. #425

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Alice, bas mi je zao. Neponovilo se! Nadam se da ce svi nalazi biti dobri i da te ceka dosadni ostatak trudnoce.

    Ja sam na -1kg radi mucnina, ali mi se bas napuhao trbuh. Istina, ni ne trudim ga se stezati i stalno sam u opustenoj robi, ali bas je tvrdo napuhan, ja sam mislila da je takav malo kasnije. Imam urednu probavu, nije do toga. Bila mi je smijesna moja sestra dok sam joj se zalila jer nemam inace trbusic. Kaze mi "Da, i to ti sad raste tako dalje, znas?"

    Pokusala sam i baby watcher, nadem 140-160, ali na par sekundi i ode i tako par puta. Valjda je to to? Necu maltretirati bebe vise ovaj tjedan. U pon smo 11tt pa cu onda

  26. #426

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Rominka, ne pijem magnezij. Nije mi jos niko preporucio. Mouda sto sam imala proljeve radi Sumameda. :/ Dao mi je Apaurin (mislim da je to isto kao Normabel) 2x1 od 2mg i Buscopan 2x2 i vratio me na Duphaston 3x1. Nije rekao koliko da pijem ali ocito do kontrole. malo me je tog Apaurina i Buscopana strah al et...vjerujem da je bolje da pijem nego da rizikujem.

    Riri, sad se jos vise radujem sto se mice. <3

  27. #427
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj AliceInChains prvotno napisa Vidi poruku
    Rominka, ne pijem magnezij. Nije mi jos niko preporucio. Mouda sto sam imala proljeve radi Sumameda. :/ Dao mi je Apaurin (mislim da je to isto kao Normabel) 2x1 od 2mg i Buscopan 2x2 i vratio me na Duphaston 3x1. Nije rekao koliko da pijem ali ocito do kontrole. malo me je tog Apaurina i Buscopana strah al et...vjerujem da je bolje da pijem nego da rizikujem.

    Riri, sad se jos vise radujem sto se mice. <3
    Samo ti uzimaj sto ti je dao. Ne znam za apaurin kakav je, meni ovdje daju normabel. Ali svakako pij sto god trebas. I dobro Rominka kaze za magnezij, nisam se ni sjetila njega napisati. On ti ne moze stetiti jer su u trudnoci svakako povecane potrebe, a moze puno pomoci.

  28. #428

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ti uzimaj sto ti je dao. Ne znam za apaurin kakav je, meni ovdje daju normabel. Ali svakako pij sto god trebas. I dobro Rominka kaze za magnezij, nisam se ni sjetila njega napisati. On ti ne moze stetiti jer su u trudnoci svakako povecane potrebe, a moze puno pomoci.
    Riri, Normabel u Hr je isto sto i Apaurin ovdje u BiH ja mislim. U biti diazepam. Pijem i lezim. Muz se ufrko pa mi nist ne da, sve radi, jos i veceru napravio.

  29. #429
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj AliceInChains prvotno napisa Vidi poruku
    Rominka, ne pijem magnezij. Nije mi jos niko preporucio. Mouda sto sam imala proljeve radi Sumameda. :/ Dao mi je Apaurin (mislim da je to isto kao Normabel) 2x1 od 2mg i Buscopan 2x2 i vratio me na Duphaston 3x1. Nije rekao koliko da pijem ali ocito do kontrole. malo me je tog Apaurina i Buscopana strah al et...vjerujem da je bolje da pijem nego da rizikujem.

    Riri, sad se jos vise radujem sto se mice. <3
    kod magnezija je bitno da je magnezij citrat (u tom obliku mozes naci u dm - njihova marka). On opusta, jedino ti moze izazvati meksu stolicu, pa mozes kombinirati da pijes svaki drugi dan x2, odnosno x1. Apaurin i normabel su ista stvar, djeluju na opustanje misica, ali imaju i uspavljujuca svojstva pa izbjegavaj sjeckanja nozem, voznje...

  30. #430
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Imala sam pregled jutros.

    Stanje je isto, a mališa ima 2000 g! Napokon je malo više narastao.
    Za dva tjedna skidam serklažu i nadam se da idem kući do poroda.

  31. #431
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam pregled jutros.

    Stanje je isto, a mališa ima 2000 g! Napokon je malo više narastao.
    Za dva tjedna skidam serklažu i nadam se da idem kući do poroda.

    Bravo Riri kraj vam je sve blize, malisa je sve spremniji!

  32. #432
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Rominka, jel ti ono imas blizance?
    Neki dan si bas mislim kako je bio netko na temi a ne mogu se sjetiti ko

  33. #433
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Rominka, jel ti ono imas blizance?
    Neki dan si bas mislim kako je bio netko na temi a ne mogu se sjetiti ko
    Daaa, cekamo curu i decka
    Blizimo se kraju, 27+3tt vec.

  34. #434
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Rominka

  35. #435

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Cure, zakacila sam neku virozu u dz kad sam vadika nalaze.b za posljedicu, upalilo mi se grlo. Koliko su opasne upale u 1.trimestru i kako ste ih lijecile?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  36. #436
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    A ovisi kakva je upala, obicno za grlo ide penicilin a u trudnoci ne znam. Vjerojatno ovisi da li je virusna ili bakterijska. Mislim da sama upala grla kao takva nije neka opasnost, eventualno mozda ako si u temperaturi uz to. Ali vjerojatno ces morati doktoru da vidis s njim kako ljeciti. Nemoj cekati da ne bi bilo jos gore, nazovi dr reci da si trudna da te naruci da ne sjedis u cekaoni dugo, kupi si maskicu u ljekarni, i kad dodes doma prvo dobro ruke operi.

  37. #437

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    A ovisi kakva je upala, obicno za grlo ide penicilin a u trudnoci ne znam. Vjerojatno ovisi da li je virusna ili bakterijska. Mislim da sama upala grla kao takva nije neka opasnost, eventualno mozda ako si u temperaturi uz to. Ali vjerojatno ces morati doktoru da vidis s njim kako ljeciti. Nemoj cekati da ne bi bilo jos gore, nazovi dr reci da si trudna da te naruci da ne sjedis u cekaoni dugo, kupi si maskicu u ljekarni, i kad dodes doma prvo dobro ruke operi.
    Standardno 37,2 - 37,5 temp. Curenje nosa i bolno grlo, kihanje. U nas hara viroza tocno me strah i otici...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 21.02.2020. at 08:08

  38. #438
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    A gle, ja bi na tvom mjestu otisla da vidim sta je, jer grlo je zeznuto. Ja sam jednom cekala kao proci ce samo, na kraju otisla dr jer nisam vise mogla gutati, kad ono streptokok. Probaj se dogovoriti da te ili naruci ujutro odma prvu ili u popodnevnoj smjeni zadnju kad se isprazni vec sve. Obzirom ne gripe i viroze i na tvoje stanje ne sumnjam da ce ti izaci dr u susret. Eventualni da si pokusas dan dva pomoci doma s necime, pa sama vidis dal ide na bolje. U ljekarni ce ti "tete" reci sto mozes uzeti bez recepta i u trudnoci, samo naglasi da nisi presla 12tt

  39. #439
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Character, imaš Isla pastile, njih su meni davali u trudnoći. Jedino se ne smije Isla Mint, zaboravila sam iz kojeg razloga. Ali ima par vrsta tih pastila, ove ostale se smiju bez problema. Dva puta me grlo hvatalo u trudnoći. Drugi put je bila bakterijska upala pa sam završila na antibioticima.. Ali to je već bilo drugo tromjesečje. Mislim da svakako trebaš otići vidjeti što je, da ne bi bila bakterija.

  40. #440

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Kada sam bila prehladjena i imala bolno grlo i zacepljen nos koji curi isla sam ORL i rekao je da je virusno jer se nisu vidjeli znakovi upale. Aquamris sam u nos, a za grlo mi je pomogao kiseli jabukov pekmez, mlaka limunada sa medom, soda bikarbona u toploj vodi te kombinacije jabucnog octa, tople vode i soli. ispiranje zalfijom takodjer. Sve je preporuka od ORL.

    Ja se uspanicila isto. Ctvero clanova bliznje porodice sa moje strane sa gripom, djed i u bolnici zavrsio. Maloprije muz javlja od kolege sa kojim dijeli kancelariju zenu sinoc oborila gripa ne moze ustat pa ako dodje do kolege eto je i do mog muza pa mozda i do mene. Nakon svih ovih budalastina samo bi mi jos gripa falila. Muz vec smrce i onako djeluje prehladjeno al se nadam da ce gripa zaobici kolegu pa i njega. Ne bih se bojala da nisu svih ovih troje koji su bili sa djedom odmah kroz 3 dana gripu dobili koja zahvata pluca....a moja pluca su........ne bas divna ionako. Doktorica moja (porodicne medicine) rekla mojoj mami da mi ne prilazi ni iz daljine.

  41. #441

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Hvala bogu oko nas nicega. Imali su moji neku virozu, ali je nas preskocila, malo sam se odmaknula kad su bili smrcavi. Nadam se da cemo nastaviti imati srece. Doduse, ja sam na bolovanju do kraja 12tt pa mi je i interakcija s ljudima smanjena.

  42. #442
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    A ja se sano veselim. Napokon su mi se zatvorile rane. Odlucila.sam se mazati malo kortikom umjerenim d te rane zarasru da pocnem uzivati u trudnoci. I evo vec mi je lakse...
    I cekam malenu da mi se javi.

  43. #443
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, zakacila sam neku virozu u dz kad sam vadika nalaze.b za posljedicu, upalilo mi se grlo. Koliko su opasne upale u 1.trimestru i kako ste ih lijecile?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Ima antibiotika - Efox, za prvo tromjesecje. Ja sam u 9tt bila zaradila anginu i odluceno da je bolje dati antibiotik nego muciti se i riskirati da ode dalje.
    Najbolje ti je savjetovati se opcom i ginekologom.

  44. #444

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, zakacila sam neku virozu u dz kad sam vadika nalaze.b za posljedicu, upalilo mi se grlo. Koliko su opasne upale u 1.trimestru i kako ste ih lijecile?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Ako ce ti trebati antibiotik, nemas brige, puno toga moze i u prvom tromjesecju.

  45. #445

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Gin mi kaze preko moba da je vj viroza u pitanju. Da prelezim, puno cajeva, da tem probam skidati tusiranjem i oblogama, tek oznad 37,8 da idem sa paracetamolom. Do sada mi je bilo max 37,7 koju uspjesno tusiranjem smanjimnna 37,2. Vidjet cemo do ponedjeljka, ako se ne smiri, idem dr.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  46. #446

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Dobra vijest je da mi je krvna slika uredna i nalaz urinokulture. Odusevila sam se sa zeljezom, 22,1!!! Inace imam 48 kg i full sam sitna i zeljezo mi je uvijek bio problem. U pon cekam krvnu grupu i rh faktor i jos tsh!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  47. #447

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Bravo Character, samo pomalo i pazi na sebe Sta bi mi bez tih malih stresova... Samo neka ostanu mali!

    Alice, kako ste vi, sve ok, nema kontrakcija?

  48. #448

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Character, naravno prvo vidi da li ce proci samo, ako ne prodje mozes uraditi bris i neki ciljani antibiotik ce ti dati. Ima onih koji mogu. Ja sam eritromicin pila u prvom, a konjsku dozu sumameda u drugom...iz drugog razloga. Nadam se da ces proci bez toga.

    Hula hop, nema kontrakcija, pijem lijekove za smirenje svega. :D Malo sam usporena od njih al dobro je. Jedino eto kcerka jutros dobila temperaturu i lezi cijeli dan....ja sa maskom po kuci oko nje. Valjda me nece dohvatiti. Kaze cak da su djeca neka u skolu dolazila sa temperaturom....ti mi roditelji nisu jasni ali eto. Nije ni cudo da je pokupila nesto.Nije tri godine imala temperature i eto bas sada kad sam ja trudna ali tako je htjelo. Proci ce brzo i sve ce biti OK.

    Character super za zeljezo. U tom periodu je meni bilo 27 sto je super jer mi inace zna ici do 50 sto je vec problematicno pa meni godi da mi beba uzima. :D Ne znam sada kakvo je. Doktor mi nakon pcoetka trudnoce i 100000 analiza nije vise nista dao nego se smao pozabavio ureaplazmom jer mu jedino ona predstavlja problem. Mislim da se ufrkao radi kontrakcija zbog nje jer jos cekamo bris.

  49. #449

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    I meni je željezo 27

    Bas mi je žao zbog malene, neka prođe čim prije. Jos malo pa ce proci ovo razdoblje boleština. Držim fige i da bris bude savrsen!

  50. #450

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    AliceinChains, zelim ti od sveg srca da se ne mucis ovako ko ja...dakle i danas temperatura, i dalje sam bez tableta, strogo mirujem, tople limumade, cjeđeni sokovi...dobra stvar kod temp je sto kad je imam, nemam mucnina, sinoc sam oborila temp ma 37 i odmah povracanjeni kiselina.
    Sutra cu zvati doktoricu da vidim sta mi je ciniti...
    Cuvajte se cure [emoji173]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Stranica 9 od 54 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •