Stranica 13 od 54 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #601
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Jutro drage moje! Kako ste? Ja uzasno! Od jucer imam nenormalnu glavobolju da sam sinoc i povracala kako mi je lose bilo. Prespavala sam od sinoc do jutra 12 sati ali glavobolja je jos tu. Neznam sto da radim. Tablete nikakve nemogu,ok lupocet samo ali trenutno ga ni nemam u kuci,i cisto sumnjam da bi mi pomogao. Ovo mi sve vuce na migrenu... Sa bebom je sve ok,lupa i sto se tiga tice sam mirna. Ima li neka od vas neki dobar savjet da barem malo ovo ublazim jer moram oko rucka a s kauca nemogu mrdnut.

  2. #602
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Popij paracetamol. Sigurno ce ti bar malo ublaziti bol.
    Mozes li izmjeriti tlak? Ako ti uskoro ne bude bolje, pogotovo nakon tablete, mozda bi trebala nazvati doktora.

    Nadam se da ce popustiti.

  3. #603
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Nemam paracetamola doma. Samo onaj djecji lupocet sirup... Tlak nemam gdje izmjerit ali vjerojatno je nizak jer i inace imam nizi tlak. Zavezala sam krpu preko cela i tako jadna hodam po kuci. Jedva cekam da malac i suprug dodu doma da mogu u krevet. Najgore mi je kad spustim glavu,imam osjecaj da ce mi se vrh glave raspuknut. Nazvat cu ja supruga da ode do apoteke iza posla.

  4. #604
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Zvuci mi na sinuse isto zbog ovog sa spustanjem glave... hmmm...

  5. #605
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Pozdrav, cure!
    Evo mene na forumu nakon par godina s novom trudnoćom pa da se malo družimo sad kad ću imati nešto više vremena.
    Danas bila na uzv-u i vadila krv za Nifty. 12+3 tt

    Imam dva dečka i dr. mi na uzv pokazuje spolovilo i kaže da bi po kutu dijela spolne kvržice mogla biti djevojčica pa se malo veselim iako s oprezom (čekam ja to crno na bijelo na reultatu Nifty-a). A meni već rečena spolna kvržica izgledala kao penis i to pogolem.

    Od neki dan ne radim, koristim godišnji pa ću na komplikacije. Umirala sam od umora, nekoliko puta skoro zaspala na poslu pišući dopis.
    Mučno mi je često, stalno sam gladna, a ništa mi se ne jede jer mi sve smrdi.

    Iiii, taaako, čari trudnoće.

    Veselim se druženju s vama!

  6. #606
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Andy, jel bas "u glavi" ili onako odma iznad/ispod obrva?
    Da nisu stvarno sinusi. Prati si temp, ak ti se sinusi upale nemoj se igrati, ili ak sumnjas da su upaljeni. Jer onda ces vjerojatno morati na antibiotik neki koji smijes.

    Ja sam imala par mj faze kad su me glavobolje hvatale ako: ne popijem kavu do podne (bas pravu kavu), ne pijem dosta vode, ogladnim. Bilo sto od toga kad bi zanemarila, BUM! I do kraja dana, isto sam se budila nekad s njom. Ali nikad ovak bas intenzivno kak si opisala. Ako imas negdje blizu ljekarnu mozes tamo tlak izmjeriti.

    Galicia dobrodosla!!
    Aj onda nadam se da nije pogolem penis nego curica
    Posljednje uređivanje od Jagodicabobica : 05.03.2020. at 14:40

  7. #607
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Jagodicabobica, hvala!

    Andy, pokušaj dubokim, smirenim disanjem opustiti mišiće i možda si pomoći bar malo. Ili hladan oblog na čelo i/ili vrat (vratne karotide).

    Što se 4D uzv-a tiče, zaista izgledaju kao voštane bebice!

    Ja sam tek danas, kao, skužila da je bebica unutra kad sam je vidjela na uzv-u. Jednostavno niti imam vremena niti mira razmišljati o bebici i uživljavati se u trudnoću od plodova prethodnih dviju trudnoća; dakle, dvije zvijeri imam koje ili mamaču ili se mlate međusobno i revu.

  8. #608
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hulahop Baš mi je žao za taj svrbež, nadam se da će brzo proći!

    Galicia, nek si nam došla!

    Andy, moguće da je migrena. Mog muža često hvataju i budu baš jake. Ništa mu ne pomaže osim da legne u mrak, bez ekrana i zvukova koliko je moguće i da čeka da prođe. I ovo što Galicia kaže, hladan oblog.

  9. #609
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Ufff ma imam osjecaj da mi cijeli glava tuce ali kad prstima pritisnem izmedu ociju osjetim bol,kad se sagnem,moram oci zatvorit kako me cijela glava zaboli. Neznam... Sve me kosti,zglobovi poceli bolit,temperaturu pa bas i nemam,37-37.1,ali osjecaj mi je neke zimice. Suprug bas danas mora ostat prekovremeno... Ako mi do sutra ne bude bolje,idem kod doktora jer se ipak nebi previse igrala.

  10. #610
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Vidi... vuce mi na sinuse zbog lokalitacije i spustanja. Doduse i migrena je strava. I sve se isto može dogoditi i zbog nje
    Drzi se. Najbolje bi bilo da legnes i bas odmoriš ako mozes

  11. #611

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Hula hop pametno to izbaciti. Imas li ikakve promjene?
    Meni je koza uzasno suha bila i jos je i nekako mi je lijepo sjela od mice atopica. Bila je akcija u dmu 2+1 pa sam kupila odmah 3 racunajuci da tu atopicu mogu i bebi jedan dan kad poraste. Pokusaj tako viditi. Dali ti se smanji svrbez od kreme? Meni je prijateljica dobila zadnji mj taj svrbez samo i rekka je da joj je pomagalo samo nesto hladno.
    Eee znam ovo m, uzas je kad svrbi, a ne prestaje hahaha. Drzim fige da i tebi prestanee.
    Mislila sam kupiti bepathol intenzivni losion, ali ga nigdje nisam nasla. Uzela sam Pavlovicevu malenu. Malo smiri, ali i dalje svrbi nesnosljivo. Mozda su samo hormoni. Provjerit cemo.

    Galicia, dobrodosla nazad. Mi smo identicno trudne samo ja nemam klince oko sebe. Jos uvijek imas mucnine? Meni samo slatko vrati te gadosti. Ja se ponedjeljak vracam raditi. Malo se veselim maknuti od doma. Vjerojatno cu brzo opet htjeti doma.

    Andydea, pusti rucak, lezi i miruj. Mene cesto uhvate glavobolje, ali nejake, kao sto Jagodica kaze. Bome, mene kad nesto zaboli, sve pustam.

  12. #612
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    E da. Mozes i to probati, ali ako mozes pokusaj nabaviti testere da ne trosis novce ako ti ne pomogne

  13. #613

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Evo i mene malo!

    Ririiiiiiiiiiiiiiii, welcome home!!!!!! Kako se osjecas?

    Andy, nadam se iskreno d anisu sinusi, mozda je samo jaca glavobolja. Zna se desiti kada se spusti pritisak ali prati.

    Galicia, welcome!

    Hula hop, nadam se da ces se brzo rijesiti svrbeza. Po kcerki znam da je iritirajuce...atopicar non stop se ceska pogotov na pregibima sa prednje strane laktova i uvijek crveno pa i prokrvari. Ona to vise i nesvjesno radi.

    Jagodice, kaj ima kod tebe-mozda ne upratih???

    Kod mene veselo. Sinoc bolovi, zavrsim u bolnici ali kad je sve stalo i naravno nema kontrakcija. Uglavnom, pregledana sma prvi puta vaginalno jer tako u bolnici rade kad neko dodje sa simptomima i grlic je full zatvroen i cvrst, duzine 1.5 cm. Kazu da je to super. Pricaju kao ne bi trebalo antibiotika vise pa smatraju da ne smijem pit vise nista 6 mjeseci, pa sta cu ako mi zatreba radi neceg drugog i tako malo isprepadaju. Tu saznam da malom prednjaci glava dok prije dva tjedna nije, bio je onako vodoravno. Nisu nista drugo rekli. Kao mozda bolove izazvala ureaplazma, mozda laznjaci itd. Objasne da moze biti problem sa njom ali i ne mora i da treba na porodu da se istakne. Rekli da se javim nadleznom ginekologu danas jer nisma po njima za tokolizu. Odem, on odradi svoj UZ umjesto kontrole u utorak naredni i kaze da beba nije bila okrenuta tako i da je moguce da je meni bolove stvaralo jeno ogretanje glavisom dola koja je nalegla totalno na grlic pa i to moze boljeti. Beba naraslaaaaa, 457 grama, sve pomjerio i sve je OK (uradio je to jer na klinici ne mjere nista). Pravi je momaj kaze sa velikom čunom ahahahhah. Dobila sam i slicicu i bas se onako fino vidi. Kaze svakako da mu je ovaj polozaj bolji radi dotoka krvi i kisika u mozak itd. Ja bez terapija, prepustili sve organizmu i jacanju imuniteta.....Ali....nocas se vidim sa doktorom koji me porodio i koji je rekao da nemam ja vise tu nsita piti nego ponoviti briseve pred porod i na porodu antibiotik intravenozno, a bebu obraditi po rodjenju. Gledao je nalaze sinosnje i kaze grlic je za sad super, a samo ptice znaju sta ce biti.Treba pratiti. On ce imat to u vidu na porodu. I dalje oni lijekovi standardni po potrebi i javljanje na kliniku u slucaju bolova, krvarenja itd. Bolje kao dzaba otic nego ne otic.

    Eto vam roman od mene nakon par dana. :D

  14. #614
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice, jesi ti ovo dobro napisala da ti je cerviks 1,5cm?! Daj molim te provjeri to. Ne zelim te plasiti ali ako si dobro napisala to nikak nemrem biti dobro!!
    Nadam se svakako da su BH to sto osjecas ili neka lazna uzbuna, i da kako kazu, je sve okej. Ali daj provjeri to za cerviks pliz!

  15. #615
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Pa alice super. Mozes se sad malo i opustiti napokon!!!
    Bas mi je drago da vam je ok. Ti prati i pazi se isto, bolje nego se igrati, ali odlicno.

  16. #616

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice,pise 1.5 cm. Niko nista nije rekao.Niti sinoc na klinici, niti moj doktor, niti ovaj sto me poradjao. kazu sve OK. Hermeticki sma zatvorena. :D Nemoj me sad brinuti. :/

  17. #617

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Odoh opet naci nalaz sa klinike.

  18. #618

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Evo prepis sa nalaza: Grlic dug 1.5 cm, cvrst, zatvoren. Vodenjak postoji. Prednjaci glavica ploda pokretna. Tonovi ploda uredni.Kontrakcije nema. Uterus nije u tonusu.

    UZV: kčš+, plodove vode dovoljno.

    Moj me nije gledao rucno nikad pa na pitanje je li to ok, kaze oni su rekli da je OK.

    Jedino da nisam pomijesala grlic i cerviks. :D

    Moj doktor je odradio kontrolu redovnu zapravo UZV i mjerio bebu, konstatovao da je okret ka dole mogao biti bolan, pokazao gdje je psoteljica, i napisao sve mjere te pregledao arterije kroz pupcanik. Niko nista nije spomenuo da ne valja.

  19. #619
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Gle ne znam, onda sam ja nekaj pomjesala jer na cerviks od 1,5cm ne bi nitko smio reci da je oke. Ne znam dal na to utjece prijasnja trudnoca i iskreno se nadam da ce me netko demantirati. Ali nekaj tu ne stima onda. Ili su napravili tipfeler ili ne znam...
    Nadam se da sam ja nesto krivo shvatila.

  20. #620
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Oke, kolko sam uspjela skuziti mjerenje pod rukom i na uzv je drugacije i drugacije se valjda onda i vodi. Tak da valjda je onda okej kad si tak rekli. Nisam znala da se rezlikuje mjerenje rukom u ultrazvukom. Ali daj reci svom ginu da ti na uzv-u napravi cervikometriju. Obzirom na ureaplasmu fakat me cudi da to ne radi.
    Oprosti ako sam te prepala, i ja sam se bas prepala i isla sad guglati

  21. #621
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Tebi bi svakako na svakom pregledu gin trebao napraviti cervikometriju. Jedino ako radi ali je sve oke pa ti nista ne govori, ali onda ti na nalazima pise. Jer mora te pratiti dal ti se skracuje cerviks. Tak da se svakako raspitaj za to dal radi, pa ti samo ne napominje.

  22. #622
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alice, ja stvarno ne znam što bih ti rekla za tih 1,5 cm. Meni to nisu mjerili rukom nego su radili cervikometriju. Serklaža mi je stavljena kad se skratio na 3,2 cm. Nemam iskustva s takvim mjerenjem, pa ne znam koliko je pouzdano, ali čini mi se jako neozbiljno od njih trudnici koja ima ureu, kontrakcije i bolove, cerviks izmjeriti rukom. Ako imaš mogućnosti, idi negdje drugdje na barem jedan pregled.

  23. #623
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    malo upadam, ali da smirim Alice
    ako nije mjerio uzv-om, nego je pregledavao vaginalno, onda vjerojatno misli 1,5 cl (clanak), a ne cm
    a to je, koliko me sjecanje sluzi, ok
    svakako provjeri jos kod nekoga uzv-om

  24. #624
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ne znam ali moje kuće je cijelu trudnoću pregledavamo vaginalno ,ok nije imala problema.prehled je radila svekrva vrsna ginekologija sa svom opremom
    Na kraju cura rodila na besplatnom kućicama na putu prema bolnici

  25. #625
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Riri, Hulahop, Andy, Alice, hvala!

    Hulahop, nije mi više tako muka otkad ne radim pa stignem svako malo nešto sitno pojesti, ali sam još umorna kao nikad dosad.
    Odvezla djecu u vrtić (preselili u pripizdinu pa mi cijela ta saga sat vremena traje), vratila se i legla na kauč, mrdnut ne mogu, oči mi se sklapaju. A spavala od 21.30 do 6.30.
    Prije trudnoće sam spavala maksimalno 6 i pol sati, u prosjeku 5 i funkcionirala normalno.

    Hulahop, kad ti je bila zadnja menstruacija i kad ti je termin?
    Meni 14.12., termin mi dr. napisala 19.9., a ja računam da je 29.9. Jer, 10 lunarnih mjeseci, ergo 280 dana.

    Alice, pojma nemam, ali ako su rekli da je sve ok, mislim da možeš biti mirna (doduše, lako je to meni reći, a teško nekad napraviti).
    Realnim mi se čini ovo da je trebalo pisati čl umjesto cm.

  26. #626
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Samo da se osvrnem na ove vaginalne preglede.
    Tendencija jest zadnjih godina (napokon i kod nas) da se trudnice čim manje čačkaju jer su istraživanja pokazala da više vaginalnih pregleda ne utječe pozitivno na ishod poroda. Dakle, ako i nisu štetni, nepotrebni su u golemoj većini slučajeva.
    Po meni je nepotrebno i toliko uzv raditi. Ako nešto ne valja s trudnoćom ili bebom, nema tu puno pomoći.
    Korisnim smatram na početku vidjeti gdje je plod smješten, kasnije izmjeriti nuhalni nabor i nosnu kost, još kasnije pregledati organe. Ovo sve ostalo mi je malo kozmetika, da i mi i oni imamo osjećaj da nešto radimo. (Ovdje ne ubrajam papa test i briseve na različite beštije, vađenje krvi za druge beštije, praćenje tlaka, glukoze u krvi, proteina u urinu.)
    Posljednje uređivanje od galicia : 06.03.2020. at 09:37

  27. #627

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Alice, drago mi je da je sve super i neka tako ostane!

    Ja sam vadila krv za Nifty plus, onaj na 70tak poremecaja, preplasio me gin s nekim glupim primjerima. Usput mi je napravljen opet uzv, cak je napravio i 4d. Character, nista se ne vidi u ovoj fazi, izgleda kao komadic otopljenog voska. Plus 4d jako grije pa bolje ne pretjerivati s tim tako rano. Meni je napravio bez pitanja.
    Nuhalni je 1.8 tako da imamo brigu manje. Vadila sam odmah i jetrene nalaze. Nadam se najboljem i s jetrom i s niftyem. Jedva cekam da saznam spol. Imam osjecaj da cu s tim nekako biti vise svjesna da beba dolazi.

    Riri, uzivate?

  28. #628

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Zaista pise 1.5 cm ali niko od tri doktora, nista. Moguce da imaju u vidu da je vaginalno pa ne haju.

    Jagodice, moj mi doktor kako znam nikada nije radio cervikometriju. Kako znam, ona se radi vaginalnim ultrazvukom, a ne kroz stomak, a to nisam imala od prva dva ultrazvuka na pocetku. Ono sto znam je da je malac nalegao glavom skroz na grlic sto moze da boli i da ne smijem sjediti puno, a radim sjedeci od kuce doduse, niti trebam mnogo lezati na ledija. Ovaj sa klinike sinoc sto sam ga srela rece da bi me i na bolovanje radi svega ali ja nemam tu opciju jer ja ako ne radim onda ni ne zaradim. Ovo mi je inace bio prvi pregled vaginalno/manuelno ako iskljucimo briseve kojih sam imala tri i imat cu jos bar 2 sigurno. Dalje nista ne znam, samo se nadam da se necu pocet otvarat i da porod nece krenut prije vremena te da bebi nece nista biti prolaskom kroz porodjajni kanal. Gledam ga na slici cijeli dan jucer i jutros i bas je prava mala slatka beba (kuc, kuc). Mali nemirko, samo se vrti. <3

    Sutra idem raditi pramenove i potamniti prelivom (doktor rece da je OK) da se opustim i sredim ovaj izrast od farbanja u plavo da licim na nesto i da se pocnem osjecati kao zensko, a ne kao hodajuca ureaplazma.

    Sto se tice 3D i 4D moj doktor na svakom pregledu ukljuci ali snimke i slike dobijemo samo na dva screeninga.

  29. #629
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam vadila krv za Nifty plus, onaj na 70tak poremecaja, preplasio me gin s nekim glupim primjerima. Usput mi je napravljen opet uzv, cak je napravio i 4d. Character, nista se ne vidi u ovoj fazi, izgleda kao komadic otopljenog voska. Plus 4d jako grije pa bolje ne pretjerivati s tim tako rano. Meni je napravio bez pitanja.
    Nuhalni je 1.8 tako da imamo brigu manje. Vadila sam odmah i jetrene nalaze. Nadam se najboljem i s jetrom i s niftyem. Jedva cekam da saznam spol. Imam osjecaj da cu s tim nekako biti vise svjesna da beba dolazi.
    I ja sam Nifty Plus radila. Čekam i ja, ali se ne opterećujem. Što bude, već je tu. Ako bude nešto loše, nosit ću se s tim tad, ne moram već sad.
    Meni je jučer radio, mislim, 4D jer izgleda kao vosak, ali vidi se i glava i tijelo i udovi pa i slavna pogolema spolna kvržica. Nuhalni super, nisam ni pitala koliki.
    Spol bi ti mogao pomoći u svjesnosti o bebi, da.
    Ja sam svjesnija otkad sam je vidjela jučer na uzv-u, a i osjetim već pomalo "lupkanje". Vrti se i odguruje nogama kao veliki.

  30. #630
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice nije istina, cervikometrija se moze raditi i abdominalno, i tebi bi se to svakako trebalo pratiti. Ja evo iskreno mislim da bi ti trebala mirovati. I izbjegavati sjedenje kolko god mozes. Nije mi u interesu niti da te plasim niti da pametujem, meni je ovo prva trudnoca i jako malo toga znam. Ali znam da sjedenje moze biti problem ako je beba nisko, pogotovo tebi koja imas ureaplasmu. I iskreno sumnjam da okretanje bebaca moze izazvati bolove kakve si ti nedavno opisivala. Znam da zvuci ko da pametujem, stvarno nije tak jer ovo je samo moje misljenje ali na tvome mjestu ja bi otisla po drugo (tj trece) misljenje. Ja mislim da bi ti trebala biti na mirovanju

  31. #631

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj galicia prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, Hulahop, Andy, Alice, hvala!

    Hulahop, nije mi više tako muka otkad ne radim pa stignem svako malo nešto sitno pojesti, ali sam još umorna kao nikad dosad.
    Odvezla djecu u vrtić (preselili u pripizdinu pa mi cijela ta saga sat vremena traje), vratila se i legla na kauč, mrdnut ne mogu, oči mi se sklapaju. A spavala od 21.30 do 6.30.
    Prije trudnoće sam spavala maksimalno 6 i pol sati, u prosjeku 5 i funkcionirala normalno.

    Hulahop, kad ti je bila zadnja menstruacija i kad ti je termin?
    Meni 14.12., termin mi dr. napisala 19.9., a ja računam da je 29.9. Jer, 10 lunarnih mjeseci, ergo 280 dana.

    Alice, pojma nemam, ali ako su rekli da je sve ok, mislim da možeš biti mirna (doduše, lako je to meni reći, a teško nekad napraviti).
    Realnim mi se čini ovo da je trebalo pisati čl umjesto cm.
    Galicia, tek sad vidim ovu poruku. Zadnja menstruacija mi je bila 9.12., termin po mojoj gin 14.9., danas mi pise na slicicama uzv 17.9. Evo danasnjih slicica, prva je 4d. https://ibb.co/FKNP15K
    Isto ima neku kvrzicu oko trbuha, ali rekla bi da je to pupkovina ili nesto, jos je digao jednu nozicu. Toliko puta sam vec pricala o bebi u muskom rodu, a zamislite da je cura!
    Ti vec u 13tt osjetis udarce? Ja racunam da nema sanse za to do 18tt Ja isto rano odem spavati, ali toliko piskim nocu i onda ne mogu zaspati od svrbeza da sam sad krepana.

  32. #632

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Galicia, tek sad vidim ovu poruku. Zadnja menstruacija mi je bila 9.12., termin po mojoj gin 14.9., danas mi pise na slicicama uzv 17.9. Evo danasnjih slicica, prva je 4d. https://ibb.co/FKNP15K
    Isto ima neku kvrzicu oko trbuha, ali rekla bi da je to pupkovina ili nesto, jos je digao jednu nozicu. Toliko puta sam vec pricala o bebi u muskom rodu, a zamislite da je cura!
    Ti vec u 13tt osjetis udarce? Ja racunam da nema sanse za to do 18tt Ja isto rano odem spavati, ali toliko piskim nocu i onda ne mogu zaspati od svrbeza da sam sad krepana.
    Meni zadnja menst bila 24.12., termin 29.9.
    Pa bit ce veselo ovdje koliko vidim [emoji23]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  33. #633

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice, nikad mi nije rekao da li je radio niti sam ikad vidjela na nalazu mjeru za to. Od jucer imam mjeru za sve bebino, mjere za plodovu vodu i arterije pupcanika. Nista ne spominje niti objasnjava. Jos sam ja spomenula ne znam je li to 1.5 cm OK jer je sa kcerkom bio veci. Nista nije odgovorio. Znam samo da je nalego na grlic i u mejduvremenu se okrenuo u polozaj u kojem bi trebao ostati. A svi su se doktori slozili da to okretanje moze izazvati bolove....sad ne znam. Radim sjedeci al gledam da idem ka nazad....glledam da ne radim nista posebno po kusi al me smori haos. Muz radi standardnu smjenu od 8 sati i kad dodje odradi ono osnovno a ja se skrletim i evo razmisljam poslije posla kako cu malo usisat, obrisat prasinu....koliko mogu. A da, isla bi na bolovanje i mirovanje da imam normalni posao ali to nije slucaj. Na zalost finansije bet mog doprinosa nisu dovoljne jer nam je stanarina skupa. Radim manje ali opet minimalno sjedim 3 sata u cugu sto ne bih smjela. Ne znam...trenutno sma bila i kod previse ginekologa za jedan, dva dana pa vidjet cu na iducoj kontroli sta ce biti. Nadam se samo d ami vaginalno kad rade briseve i pregledaju ne unesu dodatnu infekciju. Sto mi se svidjelo je da su preksinoc u bolnici prvo me zalili dezinfekcionim sredstvom nekim dok kod mog privatnika toga nema ali ubacuje valjda sterilni spekulum svaki put kada radi briseve. Sutra ulazim sesti mjesec...da je smao doc do 9tog kako treba.

  34. #634
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hulahop, uživamo!
    Baš sam sretna što sam napokon kući. Sinoć sam izašla na večeru s mužem, jako su mi falile takve stvari. I danas ćemo negdje nadamo se, valjda kiša neće pokvariti planove.
    I preslatke su ti sličice

    Stvarno će vam biti veselo, baš ste se zaredale s terminima haha.

    Vezano za uzv preglede, znaju biti stvarno korisni. Ja sam ih imala jako puno, svaki tjedan zadnja 4 mjeseca. Ali to je tako moralo. Morali su pratiti protoke, posteljicu i cerviks i reagirati na vrijeme ako dođe do toga da se porod mora obaviti ranije. Kod mene je bila takva situacija da se beba mogla spasiti od određenog tjedna pa dalje, ali da bi to znali morali su i pratiti. Naravno da bih ja htjela da to nije bilo tako i da sam imala urednu trudnoću sa malo pregleda, ali eto, nije ni nakon pregleda organa sve kozmetika.

    Alice, Jagodica ti je sve rekla. Ja isto mislim da trebaš potražiti drugo mišljenje. Razumijem i za posao, ja sam već pisala da je moj posao privatni i ovisi isključivo o meni. Isto mi je tako, koliko radim toliko i zaradim. Ti radiš od kuće? Ako da, onda barem lezi i uzmi laptop i radi tako. Mislim ako i sama kažeš da ne bi trebala sjediti toliko i da si svjesna toga, mislim da onda nema tu previše razmišljanja.

    I sretno vam svima sa Niftyjem!

  35. #635

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Riri, bravo, nadnoknadi svo to gustanje...

    Zene, dajte pustite to ciscenje i kuhanje kad vam je lose. Nije vise samo o vama rijec, nemojte to zaboraviti... Ja sam prava control freak djevica, gustam u kuhanju (kad sam bez mucnina, haha), ali nema te prasine i rucka koji bi me digli kad mi je lose. Nece prasina pobjeci, muzevi su odrasli ljudi, sposobni za svasta, ne bi vjerovale. Usporite tempo ako to trazi tijelo i beba. Razgovarajte s obitelji, vjerujem da ce se svi potruditi vise ovih par mjeseci, a mi moramo malo snizite kriterije za nenuzne poslove. Svasta se moze dogoditi nazalost i dok je sve savrseno i dok mirujemo, ne mozemo utjecati na sve, ali nemojmo izazivati kad ne treba. Volite i mazite sebe kao svoju djecu i muzeve, bar sad u drugom stanju!

  36. #636
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za uzv preglede, znaju biti stvarno korisni. Ja sam ih imala jako puno, svaki tjedan zadnja 4 mjeseca. Ali to je tako moralo. Morali su pratiti protoke, posteljicu i cerviks i reagirati na vrijeme ako dođe do toga da se porod mora obaviti ranije. Kod mene je bila takva situacija da se beba mogla spasiti od određenog tjedna pa dalje, ali da bi to znali morali su i pratiti. Naravno da bih ja htjela da to nije bilo tako i da sam imala urednu trudnoću sa malo pregleda, ali eto, nije ni nakon pregleda organa sve kozmetika.
    Oprosti, nisam napomenula da mislim na uredne trudnoće. Kad nešto nije ok (protoci ili bilo što drugo), naravno da treba pratiti i promptno reagirati i tad ništa nije uz kozmetiku vezano.

  37. #637
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Galicia, tek sad vidim ovu poruku. Zadnja menstruacija mi je bila 9.12., termin po mojoj gin 14.9., danas mi pise na slicicama uzv 17.9. Evo danasnjih slicica, prva je 4d. https://ibb.co/FKNP15K
    Isto ima neku kvrzicu oko trbuha, ali rekla bi da je to pupkovina ili nesto, jos je digao jednu nozicu. Toliko puta sam vec pricala o bebi u muskom rodu, a zamislite da je cura!
    Ti vec u 13tt osjetis udarce? Ja racunam da nema sanse za to do 18tt Ja isto rano odem spavati, ali toliko piskim nocu i onda ne mogu zaspati od svrbeza da sam sad krepana.
    Tu smo negdje s terminom i bit će da sam ja drukčije računala od naših ginekologa.

    Nisu to udarci per se, više kao neko treperenje. Ali znam prepoznati jer ipak već treći put prolazim isto (s drugim sam osjetila puno prije nego s prvim, sad još prije).

  38. #638
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Meni zadnja menst bila 24.12., termin 29.9.
    Pa bit ce veselo ovdje koliko vidim [emoji23]
    Bit će da ti ginekolozi ipak bolje od mene računaju.

    A bit će veselo sigurno.


    E, ima neka tema baš za chatanje?
    Ono, brbljanje o bilo čemu u trudnoći?
    Sad sam skužila da nijednom ništa u vezi s veseljem u trudnoći nisam napisala.

  39. #639
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Bravo Hulahop, baš si lijepo to napisala.
    Ja sam isto kontrol frik, iako ne djevica nego škorpion haha. I jako volim čistoću i uredan i lijep stan. I definitivno čistim previše. Ali kad su me stavili na mirovanje, to je bilo to, nema više gledanja u parket i promišljanja jel se sjaji na 90% ili na 100%. I tako je, muževi su odrasli ljudi koji su sposobni i koji su valjda imali i neki život prije nas u kojem su morali nešto raditi. Mene je stan nakon izlaska iz bolnice dočekao savršen. Uredan i čist i lijep kao da sam ja tu. Gle čuda, ipak ne čistim najbolje na svijetu. Dobro došlo osvještavanje.

  40. #640
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj galicia prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, nisam napomenula da mislim na uredne trudnoće. Kad nešto nije ok (protoci ili bilo što drugo), naravno da treba pratiti i promptno reagirati i tad ništa nije uz kozmetiku vezano.
    Ma nemam ti što oprostiti.
    Samo sam htjela reći da se i meni tako činilo i bila sam ljuta u početku što me previše diraju, ali tako je moralo biti.

    Ne znam za temu za chatanje, zapravo znam da mi je moderatorica rekla da nije dozvoljeno otvaranje takve teme kad smo još bile u promišljanju Justme i ja kako nazvati ovu. Ali evo vidiš, svejedno chatamo. O kućanskim poslovima. Ovu je Justme otvarala da ne bi sve u trudnoći bilo vezano za strahove i paniku, nego da podijelimo i lijepe stvari. Ima i ta druga o strahovima, ali ljepša ti je ova haha

  41. #641

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Kako Riri kaze, ljepsa ti je ova iako je ja upropastim vojim vijestima. :D hahahaha

    Za sjedenje/lezanje ci skontat vec nesto.

    Za svoju situaciju......vise kontat ne mogu. Slazem se da ste u pravu da trazim jos misljenje ali ja sam samo jucer vidjena od strane 2 razlicita ginekologa, prekjucer od strane jos jednog tako da ne vidim svrhu. Sve je pod kontrolom samo treba biti oprezan jer moze ureaplazma pokrenuti porod il me otvorit posto nemam vise terapija, hah. Samo.....

    Muz me jos vise iznervira. Tamam se opustila malo i sutra cu na pramenove, da bi on oko ove korone poceo panicarit jer je cuo od kolege ciji brat ima drizerski da mu je bila neka zena ciji je muz otisao na testiranje pa se uplasila, a ona u salonu pa kao sta zna......a on me nagovarao da idem frizeru i opustim se neki dan. Mislim luda kuca. Iapsdne da mi ni kcerka ne bi trebala u skole ici sada.....jer je u gradi jednom skola zatvorena posto je doslo dijete sa koronom i sad se testiraju. Mislim ja se smirim on mi nabija nesto.....ne da mi ni u market da ne bi ko kihno u mene. Razumijem da mu je muka od svega i da pati za bebom koju smo izgubili (jucer bila tacno godina,smrc) i mislim da on definitvno ne bi dobro podnio da se nesto desi pa se trudim da ga razumijem...no on to sve na svoj nacin. Govori da sam ja previse skoncentrisana na potencijalne probleme oko trudnoce a vamo me šiba nekim stvarima o kojima ne mislim.

    P.S. Meni je bolje otic sa ove vesele teme hahahahah!!!!

  42. #642
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nemam ti što oprostiti.
    Samo sam htjela reći da se i meni tako činilo i bila sam ljuta u početku što me previše diraju, ali tako je moralo biti.

    Ne znam za temu za chatanje, zapravo znam da mi je moderatorica rekla da nije dozvoljeno otvaranje takve teme kad smo još bile u promišljanju Justme i ja kako nazvati ovu. Ali evo vidiš, svejedno chatamo. O kućanskim poslovima. Ovu je Justme otvarala da ne bi sve u trudnoći bilo vezano za strahove i paniku, nego da podijelimo i lijepe stvari. Ima i ta druga o strahovima, ali ljepša ti je ova haha
    Hvala ti na razumijevanju.

    Super ste onda smislile. I, da, chatamo, samo mi palo na pamet da ne dobijemo po prstima. #štreber


    Alice, ništa ne upropastiš, neka te tu.
    Btw, muž ti je čisti primjer projekcije. Brine pa tebe gnjavi što brineš. Ne daj da te izbedira, radi kako misliš da ćeš biti sretnija, opuštenija, zadovoljnija.
    Mene ta korona uopće ne zabrinjava. Ne mogu se i ne želim zabrinjavati oko svega što bi se moglo dogoditi. Vjerojatno statistički veću šansu imam da me skupi auto na pješačkom nego da pokupim koronu.

  43. #643
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    A valjda nećemo. Eto mene vesele kućanski poslovi pa nisam izvan teme.

    Alice, nema razloga da odeš. Svi mi imamo i neke strahove uz veselje. Mene recimo baš brine taj virus. Nije mi ugodna pomisao na to da ću roditi taman u vrijeme epidemije. I da je lako moguće da ću na porod bez muža jer će možda zabraniti pratnje. Rekla sam već sto puta, ako još ikad budem trudna, ciljat ću porod usred ljeta kad nema virusa.

  44. #644
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Eeee, da i ja bas ovo o ciscenju prokomentiram. Mi smo u malom stanu s 2 psa. To treb uvijek cistiti i nikaf nije cisto ali ja volim da je cisto, pa se jeli trudim...
    I mj dana nakon sto sam ostaka trudna dobijem one rane, ne znam sto mi smeta, smetaju mi rukavice, ne smim cistii bez njih, a s njima cese... i takooo ja ne mgu cistiti dok ne dovedem u red malo te ruke. Barem da skuzim kako smiriti sve zbog ljekova. I na njemu je sve. I prezivljavamo hahaaha. Malo nam je neuredno, ali nek se naviknemo. Sigurno nam nece biti lako odrzavati uredno s njom. ♡

    A ova tema i je zamišljena da pricamo o svemu. Pa ok je i o losim stvarima, samo mi je krivo kad bas po pesimizmu netko udari i odbija optimisticne savjete, ideje itd. Taj dio je za onu drugu temu.
    Ja sam isto primjer panicarke, evo smo usli u 20ti tjedan, mozda smo 20+1, 20+2, po zm smo cak 20+3. Jos ju nisam osjetila... sinoc nocne more imala. Na korak sam da si kupim onaj baby watcher SAD u 20tt.

  45. #645

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Moja je kuca katastrofa jer mi se stalno spava i stalno mi je muka i kad spustim glavu odmah povratim +ona dosadna viroza ali bit ce bolje i onda cu je ocistiti. Malo mi psihicki smeta sto nije sve na svom mjestu al Boze moj...treba se navikavati. Divim se zenama kojima je

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  46. #646
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice ma nejdes ti nikud! Ostale smo sve skupa trudne skupa cemo se i poradati
    Bas mi je zao zbog ove trudnoce prije, jos sam te ja jucer ispilala ali stvarno sam se izbezumila dok nisam skuzila malo da se ne radi o uzv pregledu.

    JustMe, prijateljice po dlakama mi imamo macku i kujicu. Kujica crna, maca crno-bijela ali vise bijela. Tak da me za**bu na povrsinama svih boja hahaha.

    Character, sad odmaraj, uvest ces red kad ti se vrati energija a i dobro kazes da se navikavas.

    Hula hop, potpisujem ovo o ciscenju i kuhanju. Doduse ja imam samo muza, nemam tipa malo dijete koje moram hraniti. Sad sam par dana bila prehladena, pa se eto jedan dan jela pasteta Imam srece i sto je on takav da ne ocekuje da ga ja hranim. Ako je kuhamo super, ako ne snaci ce se.

    Galicia, s tobom dijelim dozu zabrinutosti oko Corone. Inace sam dosta (previse?) flegma na te neke stvari, prepala bi se vjerojatno tek kad bi bilo kasno. Ali eto hodam u drz.bolnicu na preglede i zbog toga moram i u javni prijevoz. Al ne da mi se, ljena sam se sekirati oko toga kad nemam i tako kontrolu. A meni su definitivno vece sanse da me nekaj zgazi!

    JustMe, mozda ti je i do polozaja posteljice. A mozda osjetis slabo pa nisi sigurna dal je to to. Meni je u startu jedno dva tjedna bilo full slabasno, i bas sporo se taj intenzitet mjenja. Tek evo ulaskom u 22tt mogu reci da je to micanje otislo za level gore. S time da je meni i posteljica straga.

    Jucer mi se malac prvi put javio gore malo vise, oko rebra recimo, par cm iznad pupka Inace me lupka dole nisko negdje u visini mjehura. I tek onda mi doslo iz dupeta u glavu kolki je vec!

  47. #647
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jagodica i ja imam jednog crnog jednog bijelog, jednog s mekom dlakicom, drugog s ostrom koja se zabije u sve. Sve povrsine su pokrivene, nema da se ne vide dlake hahahaha
    Ali dobro. Bitno da bude sve dobro. Imam svi mu vremena cistiti.

    I da. Ma vjv je polozaj, mozda sam ju i osjetila pa ne znam, mozda i jer sam deblja, ne fali mi bas izolacije hahaha. Al nedam si dugo da panicarim. Nema smisla.

    A corona nasa... ja sam se prestala opterecivati i s tim. Necu bas zadrzavati se previse, ako ne moram, u guzvama. Ali necu ni zatvoriti se u kuci

  48. #648

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice, sve je OK.

    Kod mene ima i dijete, skolarac koje ide u 2 skole, u jednu sama u drugu ja vodim muz vraca i obratno, ovisno o smjeni jer on moze samo jednu pauzu uzet za izac s posla. Kuca je naravno razbacanija kad je i dijete tu. I ja umjesto da sma poslusala i doktore i vas ja kao pozitivna operem kosu nad tus kabinom, prebrisem krpom pod u kupatilu i oribam wc solju. Muz cisi al nije to detaljno joj. :D Kad mene bolovi uhvatise u dnu stomaka i ledjima kao da imam mengu. Trajalo je kratko ali sam proplakala. Popila odmah Apaurin i Buascopan i legla...smirilo se. Dr je rekao da reagijem tako, a ako nastavi da stavim voltaren cepic pa ako i tad nastavi onda opet da se javim jer ako odem sa ovim sto stanu opet bi me vaginalno pregledali. Nadam se da je to samo od bebe nalegnute na cervix....neka onda i boli samo da nije nista lose. Ali ja mijenjam plocu-ovo je bio znak. Mirovanje....kcerki cu morat kuhat i to i odvest je svaki dan sto je setnja od 20 min ali to je to. Ostalo mogu izbjec. Razmisljam agenciju za ciscenje nazvat da pocisti generalno onda on neka odrzava. Mama bi dosla ali radi u skoli u drugom gradu i ima bolesnu nogu.....izgleda da ovo kod mene bas ne trpi nikakav napor.

    Corona Just Me....po mom muzu ni kcerka ne bi trebala ici u skolu da ne pokupi sta jer je tek ozdravila od virusne prehlade i nije isla 2 tjedna u skolu.Ima mozda i smisla....On se brinuo oko nje, sreca. Ja koliko sam mogla, sa maskom. A eto njegova paranoja malo presla i na mene iako sma ja po prirodi veci paranoik pa sutra ne idem na pramenoveeeeee, a tako sam se radovala.

  49. #649
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice, a nista kupi krep papira i neka mala radi pramenove. Tak smo si mi u osnovnoj skoli radile haha, mocile krep papir pa na kosu.
    E, zaboravila sam ti reci. Savjet od jedne prijateljice koja je bila u situaciji kao i ti. Raspitaj se za kapi cajevca. One idu prije spavanja na gazu ili kompresu i onda to u gace. I donji ves i rucnike peri na najvisoj temp (ako ti vec ne radis). Ovo prenosim, osobno nemam info o kapima cajevca al eto probaj malo istraziti obzirom da imas zabranu sad za antibiotike.

    JustMe, dok su zivotinje ciste i zdrave ne brinu me dlake.

  50. #650

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice hvala. znam da cajevac ne smije oralno, a vidjet cu za dole. Ona bila trudna isto? Otisla bestija?
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 06.03.2020. at 19:40

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •