Stranica 4 od 54 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #151

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice, nadam se. Proliv se nastavio (sinoc u 2h 2 puta). Jutros krklja al je smirenije...reovno uzimam pro life i na toj dijeti sam i gladna sam, kmeeeeeeee. Ali trudim se ispiti sve ne bil kill the bitch, grrr. Nadam se smao da nece efektn biti manji radi problema sa stomakom ovih dana. Do sada 4 puta sto nije mnogo ali opet....Nadam se radi sebe i bebe, iako je doza uzasna. Jucer sam prespavala dan. Najbitnije je da je rekao da bebici nece nista biti od lijekova jer je sada velika, a od ureaplazme moze. Krenulo me bas...ali ajde da se zavrsi na ovom i da sve ostalo bude OK. Ko bi rekao da na rutinski brisevima bez problema samo tako problem dodje, pih!

    Riri kako si ti, podnosis terapije i to?

    Just me, Jagodice-kod vas lijepo i uredno.

  2. #152
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Pa da, tako nekako. Lijepo i uredno.
    27.1. imam uzv, to bu mi prvi otkak me vode u bolnici. Sve kaj sam imala sam zbavila tak da idem gore s nalazima urinokulture, komb.probira i testovima senzibilizacije. Ne znam dal ce me sad na tom pregledu uputiti da jos nesto zbavljam. Tad bum 17+5 pa eventualno ako ima nesto da se radi izmedu 18-22tt.
    I rekla bih da mi je gospodja maternica izasla iz zdjelice (iako su app to najavljivale jos tamo od 13tt) jer bas osjecam dole pri nekim pokretima/savijanjima, i pocela se busa pokazivati. Sad ak sam u uskome kuzi se da nije bas "food baby"
    Eto JustMe potrudila sam se tebi za ljubav hahaha.

  3. #153
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Aaaa lijepoooo jagodica ♡
    Neka raste bebica ♡

    Super je sto vas tako upute. Ja sam tip koji voli biti upucen i meni moj nista ne kaže hahahaahahah. Al vjerujem mu. Sto cu.

    Meni je sve dobro, samo imam misec dana dermatitis koji se ful prosirio jer nisam htjela belogent mazati. Na kraju sam morala. 2 dana sam mazala. Danas mislim da necu vise. I 2 dana sam prehladjena. Al bebica je dobro nadam se. Izgleda da i meni raste naveliko jer zadnjab2 dana bas osjecam maternicu, tj taj predio... neki pritisak, i malo neugodno nesto.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jaogidce mi uvijek blizu sa pregledima. Ja sam 28.1. Imam onaj regularni UZ. Briseve ce tak mjesec nakon terapije. Trbo se i kod mene malo vidi jer je bio izrazito ravan i osjectim vec leptirice koji su u biti pokreti mali. To sam u prvoj trudnoci kasnije skontala, a sad sam evo osjetila malo ranije. Nisu to jos pokreti pravi nego vise kao da ti letirici idu i rade crijeva (prije proliva sam osjetila takodjer :D). A ne znam ima li testova koji se rade tada. Znam da oko 25 tt se radi organ screening tj, drugi po redu onaj dugacki UZ. Nekad tako se i TORCH ponavlja i OGGT. Jos mi nisu dali TSH, mozda ni nece.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Nikad se ne sjetim reci, moj ginekolog mi je na pocetku dao isprintan papir sa jelovnikom i drugi papir sa svime sto mogu ocekivati pri vodjenju trudnoce u ovisnosti od duzine trudnoce. Bas cu pogledati.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Evo sta pise za 2. trimestar: U drugom trimestru se neke od laboratorijskih analiza ponavljaju,a uzimaju se i brisevi vaginalnog i cervikalnog kanala i vaginalnog sekreta sa antibiogramom. (ne znam hocel meni to radit nakon ove konjske doze). U periodu 19.-24. nedjelja gestacije obavlja se tzv. drugi screening, odnosno 4D ultrazvucni pregled morfologije ploda sa posebnim osvrtom na odredjene organe i njihovu funkciju. Radi se i Color Doppler UZ kroz pupcanu vrpcu i krovotok odredjenih organa čeda. U ovom periodu kontrole su na 21 dan, ali mogu biti i na 30 dana.

    Za OGGT sa insulinemijom pise po potrebi.
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 16.01.2020. at 16:39

  7. #157
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Meni su te briseve prije serklaže radili, ali pojma nemam jel bi inače. Nisam sigurna. A drugi screening sam imala ja mislim u 20.tt.

    Dobro sam.
    Danas sam imala pregled, mališa ima 37 cm i 1200 g. Još uvijek smo 2u1. A za terapiju, pa dobro. Nekad me zna uhvatiti mučnina od toga svega što primam, ali sve u svemu dobro je. Ma dok je mali dobro, sve je dobro.

    Nego, evo nam jedna lijepa tema.. Imate imena za bebe?
    Za neke od vas i znam, ali za neke i ne znam haha.

  8. #158
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Heeeej cure! Ja sam ova 2 dana bas cudnog raspolozenja. Sve mi je u glavi jeli trudnoca dobro napreduje jer ujutro kao da nisam trudna. Stomak ravniji nego inace,ali ipak se tjesim da to nadutost popusta (ipak sam jucer bila cak 2 puta na wc jeee). Onda se pipam,grudi ne bole ali su teske,pune,sve ok. Danas raskrvarila cijele desni kad sam zube prala a to mi se nikad znaci nikad u zivotu nije dogodilo. Uzas,puna usta krvi! Sve mi je neka panika jer vise ne povracam,a i mucnine su se svele na minimum tako da se pa skoro i ne osjecam trudno. Jedva cekam da se bebica pocne ritat pa da se malo smirim. Cini mi se ovaj pocetak 2.tromjesecja da mi je najstresniji. Razgovarala sam sa muzem malo o tim mojim strahovima i odlucili smo nabavit baby fetal doppler da mogu u bilo kojem trenutku cut bebine otkucaje i smirit se. Ima li to neka od vas mozda pa se prati? Meni je prestresno cekat na uzv jos 2 tjedna.
    Posljednje uređivanje od Andydea123 : 16.01.2020. at 17:59

  9. #159
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Andy, ma ne sekiraj se ti sad ulazis u ti razdoblje di se ti neki pocetnicki simptomi smanjuju i nestaju.
    Ja recimo fizicki jedino sto osjetim su bolne bradavice i to samo na dodir. Kreces lagano sad u to neko mirnije razdoblje i to ti je superz uzivaj u tome!
    Ja ti imam doppler, i super je. Pokusavam se ne slusati precesto pa sam samoj sebi kao postavila da slusam jednom tjedno. Kupis si uzv gel (nekih 15ak kn) i...ma u biti kad ga nabavis prije nego isprobas se javi pa ako mogu kako pomoci. Da sad nejdem u duljine. Ali fora je cuti to srceko kak udara, nesto najljepse!

    Alice, ja necu nis ocekivati unaprijed, ne znam dal kad se trudnoca vodi preko socijalnog se isto ide na taj anomaly uzv drugi. Ono sto znam da ce me slati na ogtt a to cu vidjeti kad ce mi reci. Bas se pratimo u pregledima da!

    Riri, ja cu pricekati sa javnom objavom imena dok ne saznamo spol hehe

  10. #160
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Andydea i ja tako svaki put kad nemam nikakve simptome hahahahahaha
    Danas opet udarilo povracanje pa mi je lakse hahahahaahaha

    Ja nemam taj dopller al bas sam gledala. Kupila bi si ga al mi je sad malo, na žalost, skup... a sljedeci mj planiram vec skoro pa i osjetiit bebu pa mi nece ni trebati.

    A moja imena znas Riri, al da podjelim i tu. Noemi je prvo i osnovno ime vec godinama mi. A danas sam dobila bubicu u uho, Kalani.
    Ja sam se uvatila curice i gotovo. Ako postane decko onda cemo opet razmisljati. Ostali?

  11. #161

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Riri, kod mog doktora na spisku stoje rutinski brisevi u svakom trimestru, a po potrebi i cesce (kao kod mene). Doduse u prvom sz svi, a kasnije samo na ABG i eto kao kod mene na ureaplasmu jer je na prvim rutinskim nadjena. Meni je to dobro, jer eto da nije radio rutinski bris ja ne bih imala pojma i uz netretiranje mogla je jos rasti i ko zna sta napraviti.
    Drago mi je da si bolje. Promjene na terapijama razumijem.

    Andy, somptomi neki i nestaju u drugom trimestru, a krvave desni su normalne u trudnoci. Jagodica je cini mi se spominjala da ima to za otkucaje bebe. Ja imam kontrole na 21 dan pa ni ne pomislja, a i kad bih doktoru spomenula da to radim istjerao bi me. :D

    Nisam toliko citala to tada jer me ureaplasma izbacila iz takta ali zaista je sve fino objasnio kako funkcionise od pocetka pa do poroda.

    Riri, imas li ti ime? Mi smo za sada na Noa. Ja sam rekla da cu birat ako bude djevojcica i htjela sam Helena, a on ako bude muskic i eto za sad je Noa i podrzavam. U Bosni to ime je skroz rijetko, ako ga i ima pa mi se to jos vise svidja.

    Jagodice, Noemi je preslatko.
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 16.01.2020. at 18:22

  12. #162

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    P.S. Jagodice, ovdje pise OGGT u trecem trimestru jer dolazi do naglog porasta bebe i dobijanja kilograma. Pored toga se radi i TSH, takodjer u trecem.

  13. #163
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Joj baš su lijepa imena!

    Naš mališa će biti Lazar.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Prelijepo ime. I meni je Noa sjelo. Kcerka je Nela pa nekako Nela i Noa. <3

  15. #165

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ja pobrkala da je Jagodica rekla Noemi, a ono just me. :D

  16. #166
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    I meni je lijepo ime Noa. Nama se kumce zove tako pa na zalost to smo kao makli iz popisa. Svidjaju mi se ta kratka imena.

    A lazar je lazar. Tu hnam pricu pa... to je to. Pogodak

  17. #167
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    JustMe, a nis ak bude musko neka bude Noel ili...hm...Kal? Jel nije Kal-El tata od supermana?
    Bas mi se svidaju imena! Ja volim kratka opcenito.
    Kaj se tice dopplera ne bi ga imala da nisam posudila.

    A ogtt vidim da zene idu svakak, od 20tt do 28tt, pa bum vidla

  18. #168
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Noel mi je zove polubrat hahahahahahahaa
    Tako da ni to ne dolazi u obzir hahaahaha

    Mislim malo mi je bezvee uz toliko imena da se isto zovu.

  19. #169
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    A onda ti okreni na opacke pa nek bude Leon hahaha.
    Uz ovak lijepa i neuobicajena zenska imena ne sumnjam da cete smisliti nesto ako bude i decko.

  20. #170
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Bacit cemo se onda na posao. Al do sad nikad u zivotu nisam bas puno razmisljala o tome hahahahahaha
    Al oduvjek znam za curu ime

  21. #171

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jao i ja tako. Za curu sam imala spremno ime, cak i dva ali za decka nikad. Cak ni dok nisam znala sa prvom kcerkom sta je. Tad mi je samo padalo na pamet Alan. Tako da sam sad preportila dragom izbor pod uslovom da se svidi i meni. :D Za sad je Noa, vidjet cemo dalje jer i prva kcerka je cijelo vrijeme trebala biti Iris i na kraju bi Nela. <3

    Ja sam danas bolje, bit ce da se navikavam na terapiju. Jos danas, sutra i prekosutra i gotovo.

    Kak ste vi?

  22. #172
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Justme,jesu ti se smanjile mucnine? Kako si?

  23. #173
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jesu jesu. Ma to udari 2, 3 dana, pa onda sam mirna isto toliko hahahaha.
    Dobro sam. Rjesila sam se i zscepljenog nosa u samo 3, 4 dana!!! Bez kapi za nos (inace nebi mogla zamisliti zivot bez njih)
    Sad ooet malo mucim muku sa dermatitisom. Ali dobro, ici cu privatniku u utorak nadam se. Vidim ja da nema kruva od bolnice, kad ja ne mogu sad nazvati i pitati jer imam masu pitanja sad. A i nisu mi radili ni alergotest.... opet se mazem s mrvicastom dozom kortikosteroida i antibiotika u nadi da ce proci i da si necu otvoriti rane i radim na sebi da prihvatim da nista nece biti od toga hahahah. Ugl ukratko moja zadnja 2 dana

    Danas sam se i nasetala. Al kod nas je bas liepo vrijeme

    Ti? Svi drugi u miru ulazite u vikend?

    Jedva cekam cetvrtak i uvz. Pisem pitanja na papir ovaj put!
    E i kupila sam si trudnicke tajce hahahaa. Odlicne su. Nisu jos sad na repertoaru jer mi puno puse ona rupa za drob (ne bas previse ali..) ali sad sam mirna hahaha

  24. #174
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Ja sam ok. Bili moji kod nas na veceri,sad sam se bacila na kauc kad sam sve pospremila i nema ni makac vise jedino do kreveta jer sam se najela pecene ribe do pucanja. Sutra imala u planu kuhat grah ali mislim da ce bit nesto lagano kako se sad trenutno osjecam hahahaha.
    Posljednje uređivanje od Andydea123 : 18.01.2020. at 23:53

  25. #175
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja se bas veselim vracanju apetita za zdrave stvari
    Sad razmisljam jeli u meni problem...
    A da jos ja kuham... uf... bila bi mrsava skroz hahahaaha
    Nesto ssm jos tila reci al sam zab posuci ovo... kad se sjetim dodam.

  26. #176
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Helou! Kak ste kaj?

    Kako mucnine, kako uzimanje terapije i sve ostalo?
    Kod mene sve po starom sto se mene tice. Postala sam u Petak teta, i bas sam sretna zbog toga. Zao mi jedino sto ne mogu maloga zaliti i napiti se s burazom ali dobro, budemo nadoknadili hahaha.

  27. #177
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Aaa cestitam!!!! Taman imas sad vjezbice.
    Drago mi je da ti je sve isto... bolje, nego neka iznenadjenja imati hahah. Jeli osjecas iztezanja, zatezanja, bockanja? To sam si pocela zvati - priprema za osjecanje bebe.

    Meni krece moja alergija bolje. Saznala sam da mi ovako jak dermatitis uzrokuju moozda trudnicki vitamini (uz trudnocu) jer sam alergicna na kobalt (dokazano prije 8 god cca), a u vit b12 ima tog kobalta. Tako da prestajem piti ih i cekam misec dsna da vidim. Takva steta jer ij imam ko u prici i jer su savrseni!
    Sad cu od iste firme naruciti zeljezo, metil folat i viditi cu sto jos. Odusevili su me kvalitetom hahaah.

  28. #178
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    JustMe, a to da. Ima dana kad me boli od zeludca skroz do dole, ali ne jako. Onda ima dana kad imam osjecaj da mi je koza u podrucju trbuha tri broja premala. Pa onda ima dana kad samo dole nisko osjecam. Doduse nista nekog jakog intenziteta, ali ja sam takva. Ja ni M ni PMS nisam osjecala jako. Dok nismo poceli pokusavati nisam osjecala nis jer nisam obracala paznju. I pocela sam cesce piskiti (rano sam se sjetila jel hahaha)
    Hvala na cestitkama! Drzim fige da si rjesis taj dermatitis!

  29. #179
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Hahahahahaahha ovo za piskenje ti ne zavidim. Meni napokon smirilo se. Napokon spavam hahahaaha


    Eee, ni ja nisam nikad puno osjecala... pa.i sad tako po malo.

  30. #180
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Samo da prijavim da sam se danas u 16tt zrigala prvi put hahaha. Pojela si fino bananu i mango za dorucak, popila prenatal, popila kavu i isla spremati rucak. Kad sam dosla do rezanja luka mi se smucilo i bljuuuuuv.
    Ma, mene veseli da sam i to iskusila

  31. #181
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mene baš zanima hoće nam bebe biti takve kakve su u trbuhu. Tvoja kasni, od Justme je organizirana, a moj je.. divljak.

  32. #182
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    A pa moja bu kasnila i uvijek sve u zadnji cas i na horuk biti ce na mene! Ja sam kasnila i na vlastito rodenje i izasla jedno dva tjedna kasnije haha!

  33. #183
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Haahahahahahahahahahaha riri odlicnaaa hahahahahah

    Ma cek, jagodica ti si imala u potpisu nesto o kasnjenju jel tako? Ocito su to tvoji geni onda.
    I moja mala ima ove moje gene... sve u ticno odredjen dan mora biti po psu hahaahah.
    A riri... hmmm... ima.tvoj puno zanimljivosti. Sjecam se da je prva bila flešanje hahahaha

  34. #184
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Da, da! Imala sam u potpisu da mi beba ide u kaznu cim se rodi, jer ko je vidio tolko kasniti haha! To se sad inati iznutra!

  35. #185
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    A riri... hmmm... ima.tvoj puno zanimljivosti. Sjecam se da je prva bila flešanje hahahaha
    Krv nije voda

  36. #186
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Sapunica na rodi hahahahhahaaahhaha

    Eto ti na jagodica
    Sas ti viditi mucnine i povracanje u 2gom tromjesecju hahahahah

    A i ja sam vidjela. Mi smo sve morali isplanirajo imati da bi gospodja se primila.

    Ja nju stalno curom zovem, da nebi bilo u 6tom mj trudnoce, e ipak je musko hahahaah

  37. #187

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ovo trudnice nicu aktivne? Nisam bila ni ja, salim se.

    Kako ste? Jagodice, ti imas pregled danas? (kao da se sjecam jer ja imam sutra, a tu smo negdje)

    Ja se oporavljam od lijekova, stomak relativno dosao sebi ali mi se pojavila aritmija. To cu sutra da prijavim ginekologu-nadam se da je ensto sto se dogadja normalno u trudnoci i da nije od onolkog Sumameda. Piskim i dalje mnogo, vise ne znam dal je radi trudnoce ili infekcije. :D

    Riri , kako si ti?

    Ostale, sve ok?

  38. #188

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Zaboravih prijaviti da se malac poceo ritati. Valjda druga trudnoca pa ranije skontala. :D Uzivamo u tome. Nisu jaki udarci naravno al se osjeti stucanje i mali udarci. <3

  39. #189
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    E to je super vijest alice!

    Jagodica nam sutra onda javlja

  40. #190

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Mozda nam Jagodica javi i danas ako stigne. Po sjecanju ona je 27.1., a ja 28.1.
    Iskreno se nadam da ce vidjeti bebija fino jer znam da to jako zeli. <3

  41. #191
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Evo me!
    Curke ja sam napokon dosta doma s pregleda zadovoljna!
    Danas sam imala uzv i to napokon konkretni anomaly (odnosno ECHO), di je sve na bebi izmjerio, napravio color doppler itd. Mjere odgovaraju trudnoci, ajmo reci da je nekih 4-5 dana trudnoca veca ali to neobazirivo. Rekao je doktor da je sve dobro, malo se osvrnuo na onaj nuhalni od 2,5 krajem 12tt i rekao da je takva mjera sama po sebi visoki rizik. Ali kad je vidio rezultate krvi sa kombiniranog ke rekao da su oni niskorizicni i da su sve mjere bebe u redu. I da ce me cisto za svaki slucaj naruciti i sljedeci uzv na taj anomaly (echo), to idem za 4 tjedna. Cervikometrija super, 51mm T oblik.Ja sretna i zadovoljna, vidjela sam male rukice i nogice kako migolje, i saznala da stizeeeeeee.....pisonjaaaa!

    Eto, mislim da sam vas detaljno izvjestila haha!

    Alice, super da osjecas vec! Tebi je druga trudnoca pa ce to i ranije sad sve! Sretno sutra i javi nam se.

  42. #192
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ispravak, fetalni echo se preporuca zbog nuhalnog nabora. To je uzv pregled bebina srca. A anomaly scan uzv je obavljen danas.

  43. #193
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alice, super Sretno na pregledu sutra i javi nam!

    Jagodice, čestitke i ovdje na pišonji

    Ja sam dobro. Još 37 dana mi je ostalo do 36.tt i skidanja serklaže pa odbrojavam lagano.

  44. #194
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Eto bas mi je drago da si zadovoljna.
    I jos jedan decko ♡ cestitam!!!!!!!!!!

  45. #195

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Hello i od mene.

    Prije svega, Jagodice drago mi je da si zadovoljna i cestitam na decku (obje nosimo pisonje hahah). Malo mi je cidan period tog scana jer se prvi radi do 14., a drugi od 18 pa do dvadeset i neke ali valjda zna svoj posao. No, bolje ikad nego nikad. Mozda je to i regularni UZ jer meni i danas doktor uzimao mjere itd. samo sto je trajalo 15ak min, a ne 45 kao scan.

    Ja sa pregleda. Decko napreduje super, posteljica OK, dovoljno plodove vode, organi OK. Malo nam je okrneuo ledja pa je takva i slicica ali super. Bris na ureaplazmu cu raditi naredni put dok jos prodje vremena od terapije. Za tri sedmice sam narucena na naredni prgled (bris i organ screening ili ti morflology scan gdje se gledaju organi i protok krvi i svasta nesto). Malac je kaze napredniji za jednu sedmicu ali to je OK. Konacno sam malo dobila na kilazi (1kg). Svekrva mi govori vazda da mi trebaju kile da ne bih rodila pile, a ja pokusavam objasnit da moje kile nemaju veze s njegovim i danas mu to kazem pa mi je rekao samo da ja njoj kazem da je sve super i da je on krupnija beba za sad.No izgleda starije zene imaju neke svoje vizije. I dobih dozvolu za vjezbanje ali bez pretjerivanja. Konacno me skinuo i sa Duphastona, yay.

    Riri, tako mi je drago da si izgurala ovoliko, sad ce i to proci jos malo! <3
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 28.01.2020. at 12:31

  46. #196
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Hvala na cestitkama
    Alice, ma to je bio obican uzv ali je doktor radi tog nuhalnog sve izmjerio, i pregledao sve. I sam se tako izrazio da radi anomaly scan. Htio je provjeriti u biti dal je sve oke jer sam sad prvi put bila na uzv-u nakon 7tt (ne brojim onaj kombinirani probir iskreno)

    Super da je sve okej, drzim fige i da si rjesila bestiju! Spominjala si da ureaplasma moze djelovati na skracivanje cerviksa, jel ti radi cervikometriju na uzv-u?
    Za kile se ne brini, ja sam i dalje na 0, em nemam apetit kakav sam imala citav zivot, em malo pripazim jer mi je secer bio na gornjoj granici. Po mjerenjima jucer mali ima 200g i nekih 19cm, bome je premasio mjere hahaha. Ali to ce biti tocnije kasnije.

  47. #197

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Jagodice, dobro je da ti je uradio posto nisi imala posten UZ kad je trebalo. Meni isto ima na papiru jedno 20-30 mjera ispisanih, nije mnogo rijecima detaljisao jer za tri sedmice radimo naredni scan (organ/anatomy screening il kako vec) pa ce mi tad pricati ali da veci je pisonja no kaze da je sedmica gore, dole OK. Mozda ne bi ni spomenuo da nisam ja svekrnu. :D Nije mi rekao mjere grlica ali je rekao da je sve OK i sa tim mojim dijelom (voda, posteljica, itd.) Pokazivao mi je i mjerio bubrege, besiku, kicnu i sve valjda sto treba al kad pogldam ovaj spisak skracenica izgubim sta je sta. :D Ni ja nisam dobivala iako ja jedem bas onako....ne pazim mnogo ali pazim (povrce mi se zgadilo pa nazor nekad). Mnogo tijesta jedem jer mi se trazi ali zato mnogo voce uzmem i corbe/supe. U biti mislim da nisam ni tu 1.5 kg dobila jer jutros prije pregleda obilan dorucak, a nisam veliku nuzdu obavila. :D

    Nego, rece ti ime ces podijeliti kad bude zvanican spol?

  48. #198
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Bitno da je sve u redu s vašim bebama, a tjedni u kojima će se to saznati su manje bitni.

    Za kile isto, bolje da ih ne nakupljate. Očito ćete dobiti samo onoliko kolika je zapravo beba i sve ostalo vezano uz to i odmah će i otići. To je super!

  49. #199
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Evo mozda nekome dobro dode:

    UZV kratice
    GV – gestacijska vreca, vrecica u kojoj ce se unutar maternice razvija plod
    EO – emobrionalni odjek, odnosno prvi oblik djeteta
    KCS ili KDS – kratica za otkucaje djetetovog srca
    ZV – zumanjcana vreca, ona u ranim fazama trudnoce hrani plod
    CRL – duljina ploda u ranoj trudnoci, duljina se mjeri od tjemena do trtice djeteta
    NN – nuhalni nabor, odnosno zadebljanje na vratu ploda, pomocu kojega se otkriva rizik nekih kromosomskih bolesti
    BPD – biparijetalni promjer, odnosno promjer bebine glavice
    FL – duljina bebine bedrene kosti
    AC – opseg bebinog abdomena – trbuha, pomocu cega se procjenjuje rast ploda i tjelesna tezina bebe
    AFI – oznaka za kolicinu plodove vode oko djeteta
    FD – fetalna dinamika, oznacava pokrete bebe
    BPP – profil kojim se ocjenjuje stanje ploda, a sacinjavaju ga fetalni pokreti i disanje, tonus i kolicina plodove vode
    BF – oznaka za protoke krvi u raznim krvnim zilama djeteta. Time se ocjenjuje koliko hranjivih tvari i kisika kroz te zile prolazi. Mjeri se protok kroz pupcanu arteriju (AU), sredisnju mozdanu arteriju (ACM), fetalnu aortu (AO), te kroz neke vene npr. pupcanu venu (VU)
    PPI-partus praetemporarius iminens(ili tako nekako) na hrvatskom znaci prijeteci prijevremeni porod

    A sto se tice imena, funny story
    Danas muz dosao doma sa idejom za drugo ime. Pa kad se odlucimo javim

  50. #200
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    A koje je to drugo?

Stranica 4 od 54 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •