Stranica 45 od 54 PrviPrvi ... 354344454647 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,201 do 2,250 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #2201
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Cybex Mios 2019 su kolica, Cybex Cloud Z je AS. Jucer sam skinula dobar dio, za ostatak cu jos malo potraziti na YT videe, jer mi ne ide bas lako pa sam stala da ne zeznem nesto.
    Super! Cloud imam i ja samo Q.

    Mojoj najstarijoj je sutra rođendan a jos davno je rekla da ne zeli da se malac rodi bas taj dan. Sad sam u problemu kako to izbjeci

  2. #2202
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moji dečki su dan za danom rođeni ,i ja i buraz . I moja mama i njen brat

  3. #2203

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Cybex Mios 2019 su kolica, Cybex Cloud Z je AS. Jucer sam skinula dobar dio, za ostatak cu jos malo potraziti na YT videe, jer mi ne ide bas lako pa sam stala da ne zeznem nesto.

    Riri, super za posao, nadam se da ce imati razumijevanja.. Bome, beba, trudnoca, novi posao... nije ti dosadno. Drzi se i cuvaj se, ja vibram za tebe.

    Mlade mame, kako ide oporavak? Savovi i to? Uclanila sam se u previse grupa na fejsu pa svasta procitam. Trebam sve to maknuti da si ne ostetim psihu

    Character, kako idu pripreme?

    Dar, Ivana, drzite se?
    Imam puno tetra pelena hahahahaha. Imam nesto i robice od prijateljica, nije moj đir al ajde. Ne znam kako vas, al mene užasno nervira to sto ako je djecak mora sve biti plavo ili rozo ako je curica...pored divne maslinaste boje, smeđe, sive, okre žute...ne znam..al nek mi to budu najvece brige hahaha.
    Kolica nista jos, cekam sljedecu zutu srijedu i molim se da cybex balios 2020 dode. Dakle to je 2.9.
    Torba za rodiliste nije spremna.
    Al imam freeon onaj krevetic sto se spoji sa nasom, posteljinu i super.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 12.08.2020. at 09:35

  4. #2204

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Super! Cloud imam i ja samo Q.

    Mojoj najstarijoj je sutra rođendan a jos davno je rekla da ne zeli da se malac rodi bas taj dan. Sad sam u problemu kako to izbjeci
    Hahahaha stisni mama hahahahaha
    Mama si, mozes sve hahaaha

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  5. #2205

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Hula.hop, svega sam se nacitala. Isto sam ko ti. U 100 grupa, foruma. Na ovome sam jedino aktivna, ostale citam. Jos nisam sa masazom medice pocela al ovisi ti i o babici koliko ce se truditi da ju sacuva i o dr (jel starog kova koji odmah reze-bar kod nas) i o tebi hoces li bebu izbaciti kroz 3-4 truda (to mi je dr zadnjinput rekla da je cilj da se beba zadrzi u porođajnom kanalu da se medica sacuva, a ne katapultira)...a za njegovanje savova, bar kod nas, ako si u prilici obloge od domace svinjske masti ili jos bolje neslano salo (to je ono od cega se tope cvarci pa stare zene prilikom kolinja znaju dio za rane i savove sacuvati) i caj od kore drveta pa ispirati. Obavezno radi stolice jesti nezacinjenu hranu (bolnicku) i po dolasku iz rodilista kuhati suhe sljive i piti tu vodu, stolica bi trebala biti ok. U rodiliste nije lose mozda i sok od sljiva ponijeti, ima u dm-u, odlican je za stolicu. Nas drze radi korone 24h pa nemam potrebe.
    Sta nam je sa Alice?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  6. #2206
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Jao, pa zasto svinjsku mast na ranu? Radije mazi kantarionovim uljem ili kupi u apoteci Cicaplast. Ako ti rane inace brzo zacijele, ne bi trebalo ni s medjicom biti problema. Samo osnovna higijena. Moj rez od carskog je vrlo brzo zacijelio.
    Nemoj se previse opterecivati prehranom. Jedi lagano i sto ti pase. Jedino pripazi ako inace imas problema s tvrdom stolicom. Sjecam se zadnjeg obroka u bolnici - mesna struca u umaku s pireom. Nije bas dijetno

    Cekam da vrucine prestanu jer ne mozemo vise funkcionirati ovako pa cu izvuci djecju robicu. Srecom, vecina odjece za prva 3 mjeseca koju smo dobili je unisex. Ja se isto jezim na pomisao da su curice uvijek u rozom, a decki u plavom.

  7. #2207
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam imala dosta savova, pogotovo nakon drugog poroda. Isprirala sam ranu vodom nakon svakog odlaska na wc i susila fenom na hladno, koristila sam i hrastovu koru za ispiranje nekad. Uglavnom je sve dobro cijelilo. Jedino mi je stolica bila trauma tako da mi se ovaj sok od sljive cini dobra ideja, ja sam spakirala i donat mg, premda ga mrzim ali da odmah popijem i olaksam tu muku.

  8. #2208
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ivana, prekrizi noge i drzi tako dok rodendan ne prode
    Ajme citam vas koje ste bile u strahu od prijevremenog, na kraju cete prenjeti! Izgleda da je ova grupa ko stvorena za djecu koja "ne bi bas sad"

    Uf malo sam se trznula na ovu svinjsku mast na ranu od epiziotomije...
    Ja cu podijeliti svoje iskustvo:
    Vec sam napisala jednom da sam ja osjetila rez, iako je bio napravljen u trudu i navodno sve kak treba ali eto. Doduse to je kolko sam shvatila rijetkost. Sivanje sam osjetila ali nakon poroda zaista nije bilo nista strasno. Cak sam pricala s doktoricom dok je doktor sivao i rekla joj da sam iznenadena. Ja sam mislila da ce mi to sivanje biti bolno ali stvarno nista posebno. Oke, polili su me dolje s necime, ne znam dal je to imalo kakav ucinak ili je bilo samo za ciscenje.
    Sav sam po savjetu patronazne cistila ovako: caj od hrastove kore + kantarionovo ulje. Nakon svake nuzde (i male a pogotovo velike) u kadu, uperila tus prema dole da mlaz (ne prejaki) ispere sve kako treba. Ispirete usput i krv naravno. Ja sam u Mulleru kupila onaj sensitive gel za tusiranje koji je bez mirisa i njega sam koristila. Necete moci prati kao i do tada radi savova. Zato mlaz tusa neka odradi veci posao a malo gela za tusiranje onako da se ocisti podrucje koliko se moze. Nekad sam se i samo vodom isprala obzirom da bi tusirala ranu po 6-7 puta dnevno.
    Pripremite stare rucnike ako imate, jer bit ce tragova krvi od brisanja.
    E sad, sto se tice hrastove kore i kantarionovog ulja! Caj bi skuhala, i kad bi se dovoljno ohladio procjedila. Nisam u njemu niti sjedila niti stavljala obloge nego se na kraju tusiranja kad je sve gotovo u kadi zalila s cajem (ne sebe cijelu nego samo gospodju jel)! I tako ostavila. Isprala bih noge ali caj se ne ispire (oprez, ostavlja smedje fleke po kadi pa obavezno isperite kadu). I onda kad sam se obrisala, i kad sam se dole potuckala sa rucnikom, jer prvih dana brisanje je nemoguce, onda ide ulje. Ulje nisam niti kapala na ulozak niti na neke blazinice nego nakapala po cistim prstima i onda s prstima njezno po savovima. Tako da bi na par puta nakapala malo ulja na ruku/prste, polako i oprezno dole to namazala i to je to.
    Ja sam jos doma dva tjedna furala mrezaste gace i Vir uloske.
    Cesto pranje i luftanje je najbitnije.

    I da, bolit ce i biti neugodno. Meni je bilo recimo najgore sto mi se bilo tesko namjestiti za dojenje. Pa sam bila sva jadna jer kao ne mogu se za bebaca brinuti. Ali prode to sve. Ja nisam mogla sjesti normalno nekih dva i pol tjedna (sfrkala sam si jastuk za dojenje tak da sjedim u rupi). Nakon cca dva-dva i pol tjedna konci su otpali, i tad stvarno nastupa razlika jer iz dana u dan sivano mjesto splasnjava. I tad krece faza kad se mozete normalno brisati i prati. Sad je proslo 4 tjedna, zaboli nekad i dalje kad se nezgodno oslonim ali sve u svemu mogu reci da sam sad u fazi kad se osjecam ko da nisam uopce rodila. Recimo da mi je trebalo 3 tjedna da to sve prode. I bude vam vec pun kufer i tusa i ulozaka i svega ali budite dosljedne u higijeni, to je najbitnije. Krvarenje se nastavi, kod mene jos lagano traje, ali to je sve oke. Da se ne iznenadite, vjerojatno ce vas rezati u stranu.

    Ajme majko jesam se razvezala...

  9. #2209
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Jagodice, detaljno, nema sto
    Cini mi se da sam negdje procitala da je dobar i djecji kolut za plivanje. Sjednes u rupu da ne opteretis sav.

  10. #2210
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Šlauf je dobar i kod hemoroida ali i kod raznih drugih stvari,eto i moj muž je info guzicu u šaufu kad je operirao debeli meso na guzici

  11. #2211
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Šlauf je dobar i kod hemoroida ali i kod raznih drugih stvari,eto i moj muž je info guzicu u šaufu kad je operirao debeli meso na guzici
    Kuzim ja kaj si ti htjela reci, ali tolko sam se nasmijala em tipfelerima em izrazavanju, da mi je sisa ispala iz djetetovih usta!

  12. #2212

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ljudi u nas taj savjet za svinjsku mast daju stare babice, kao hladna iz hladnjaka na ulozak dode kao melem i konci manje zatezu, a kao domaca je pa nema nikakve kemije...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  13. #2213
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Kuzim ja kaj si ti htjela reci, ali tolko sam se nasmijala em tipfelerima em izrazavanju, da mi je sisa ispala iz djetetovih usta!
    Zato dok je cica u ustima ne treba imati telac u ruci!

  14. #2214
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala vam cure na svim vibricama i podršci!

    Ivana, sretno sa izbjegavanjem ovog rođendanskog scenarija haha. Već vidim da će me mučiti iduće godine hoće Lazaru biti ukraden rođendan. On je 24.3., a termin je po nekim kalkulatorima 16.4., iako ginekolog još ništa nije službeno odredio.

    Character, i mene nervira to sa bojama. Pogotovo što ja jaaaako ne volim ni plavu ni rozu. Za L biram zelene, žute i bež nijanse, i puno bijele boje.

    Za šavove nikako ne bih koristila svinjsku mast. Razumijem ovaj dio da je domaća i da nema kemije, ali ipak nije to nešto s čim bih se igrala zbog mogućih infekcija i ostalog. Ja sam koristila hrastovu koru, i za ispiranje i za sjedenje u njoj. Popucala pošteno, 9 šavova. Pošteno i duboko i ružno, baš nepravilno jer nije rezano nego puknuto. Sve nekako hrapavo, bljak. Sjedila sam svakako, na jastuku za dojenje, na šlaufu, a najdraže mi je bilo mužu u krilu haha. Isto kao i Jagodica, prala sam ranu 6-7 puta dnevno. I iza svakog odlaska na wc obavezno. Nakon otprilike 4 tjedna sam mogla sjediti u normalnom sjedećem položaju, a nakon nekih 7 tjedana je bol postala puno manja, pojačavala se jedino za vrijeme vježbanja. Ne znam zašto se kod mene tako otegnulo sve. Ali u biti koliko god bilo bolno i nelagodno, sve te muke prođu, a bebica ostaje.

  15. #2215

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Jagodice, hvala na savjetima. Znaci pripremiti caj od hrastove kore i kantarionovo ulje. Mantram necu puknuti, ali neka se nade Masazu sam jednom napravila. Nije mi neka spica. Natjerat cu se

    Character, prizvala si lidl, robica je od 18. Ili 20.08., vec sam zaboravila. Isla sam po sladoled pa sam vidjela plakat. Past ce jos koji 62 i 68

    Riri, dobra strana price o pucanja - bar je L dobio priliku 4 mj biti jedinac. Da nije bilo toga, tko zna koliko bi vec bila trudna

  16. #2216

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Hula.hop, bas gledam, konacno bar nesto! Cak je i krevetic u ponudi al njega sam posudila pa ga ne planiram kupovati...mislim da je jako prakticna stvar.
    Riri92, nasmija me da ti je bilo najljepše kod muza u krilu, vidimo sad i zasto hahahahahahha, sljedeci put, guzu u luftić hahahahahaah

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  17. #2217
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Character Pa nisam mislila tako hahahaha!

  18. #2218
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    A mame, jel perete/planirate prati bebicinu odjeću odvojeno od vase ili???
    Hocete li sve otkuhavati ili sareno na 40 itd ???

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Ja sam s pelenama platnenim, ako razmisljas o tome. I tetre koje zbljuje i rucnik od kupanja i gaze i trljacice i povremeno posteljinu. Do nekih 6,7 mjeseci. Od tada sve zajedno, samo pelene odvojeno.

  19. #2219
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Character, pa to je strasno! Nadam se da nije istina, ako je dobro bi bilo da krene koji dan ranije, tako da ipak beba odluci kad je spremna!

    justme, bas lijepo da uzivate. Ja planiram nabavit elasticnu maramu ali nisam jos. Mogla bih ovdje na burzi priupitati.
    Ivana, ja sam je imala negdje po kući, kupila ovdje, rafo prosljedim dalje, ako možete cekat iz 1.9. Javi se.

  20. #2220
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Hoću reć da nema nikakve koristi od pratnje na carskom
    Možda otac zeli vidjet rodenje svog djeteta?!
    Posljednje uređivanje od VeraM : 13.08.2020. at 16:19

  21. #2221
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Super! Cloud imam i ja samo Q.

    Mojoj najstarijoj je sutra rođendan a jos davno je rekla da ne zeli da se malac rodi bas taj dan. Sad sam u problemu kako to izbjeci
    pa dobila je najljepši poklon za rođendan. Samo rijetki to dobiju.
    Čestitam Ivana s!
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 13.08.2020. at 19:37

  22. #2222

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Ivana, ja sam dobila tkanu i sling od prijateljice, Ergobaby nosiljku od sestre, ali me najvise vuce elasticna za pocetak. Imas prijedlog koja je najbolja, jesi ih vec koristila? Malo sam guglala, dosla sam do Bobawrap, ima boljih?

    Vera, ja sam pripremila platnene.. Mislila sam njih prati odvojeno od svega (jer su najprljavije?), sta ima smisla to prati s robicom? Kako si cuvala/cuvas platnene do pranja? Ispires? Drzis u mokrom ili na suho? Hvala
    Posljednje uređivanje od hula.hop : 13.08.2020. at 19:37

  23. #2223
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Nisam uspjela u naumu, maleni odlucio ipak doci danas, oko 7 pukao vodenjak, onako filmski s ogromnom kolicinom vode. Rodio se u 11:30, nije bilo strasno, otvorila se skroz bez intervencija brzo ali je bio visoko jos pa mi je najgore bilo izdrzati te trudove za tiskanje bez tiskanja. Nisu me rezali, popucala nesto povrsinski, ne znam tocno koliko savova. Veliki djecak 4580g i 53cm. Pitam se sto bi bilo da je dogurao do 40tt??

  24. #2224
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ivana, ja sam je imala negdje po kući, kupila ovdje, rafo prosljedim dalje, ako možete cekat iz 1.9. Javi se.
    Vera je mozda smeđi sleepy wrap? Mislim da je bas i bio moj! Super!

  25. #2225
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam uspjela u naumu, maleni odlucio ipak doci danas, oko 7 pukao vodenjak, onako filmski s ogromnom kolicinom vode. Rodio se u 11:30, nije bilo strasno, otvorila se skroz bez intervencija brzo ali je bio visoko jos pa mi je najgore bilo izdrzati te trudove za tiskanje bez tiskanja. Nisu me rezali, popucala nesto povrsinski, ne znam tocno koliko savova. Veliki djecak 4580g i 53cm. Pitam se sto bi bilo da je dogurao do 40tt??
    Pa od svih datuma bas danas
    Divno je citati o ovakvom porodu sad se mazite, odmarajte, i zelim da ti dani u bolnici produ sto brze.
    Cestitke od srca

  26. #2226
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Vera, ja sam pripremila platnene.. Mislila sam njih prati odvojeno od svega (jer su najprljavije?), sta ima smisla to prati s robicom? Kako si cuvala/cuvas platnene do pranja? Ispires? Drzis u mokrom ili na suho? Hvala
    Ovako, pelebe se operu i idu na guzu. Ako su dovoljno ciste za guzu, onda je i bodić čist koji je bio s njima. Sve to ode u pranju. Govanjce se ispere, u lavor pa u wc i stavi pelena s drugima. Ja cuvam suho, ali sad ljeti u vreći od smeća u konobi. Kod sveki smo, bunili se neki. A zimi u lavoru u banji. Ne da mi se cijedit sve to prije pranja. Kasnije kad krene dohrana govanjce je formirano i ide u wc bez puno ispiranja, osim ako ne sjedi na tome neko vrijeme. Eto, pitaj što god zanima, možeš i pp.

  27. #2227
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Vera je mozda smeđi sleepy wrap? Mislim da je bas i bio moj! Super!
    Jel bio, pa valjda je?! Smedi je, još da nadem vreću. Ja se ništa više ne sjećam. Nije trudnicki, al je mama mozak.

  28. #2228

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Evo i nas, jucer u 2 pocela curiti plodna voda, u 8 i 30 probusli skroz, u 13:57 dosla moja mrvica, 3300 i 50 cm. Na kraju bez epiduralne jer se sve prebrzo odvijalo 3 sata smo cekali otvaranje zadnji cm, na kraju ipak rezana ali sta je, tu je.

  29. #2229
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Bravo, dar! Cestitke!
    Uzivaj u svojoj mrvici.. I brz oporavak ti zelim.

  30. #2230
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Čestitke na mrvicama!

  31. #2231

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ivanas, dar, cestitam vam objema...zelim vam brz oporavak i da uzivate sa svojim mrvicama...i ja jedva cekam...
    Hulahop jesmo li to sad mi na redu po listi?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  32. #2232
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Je, Sad ste vas dvije, Character i hula.hop, na redu.
    Character, ti i ja smo blizu. Ako se ne okrene, imam zakazan carski za 1.10.

    Hula.hop 14/9 (z)
    Character 29/9 (m)
    Munkica 03/10 (z)
    Snekica 14/10 (×)

    Sjetila sam se da je u uputama koje sam dobila u bolnici procitala da prilikom obavljanja velike nuzde nakon carskog je dobro staviti noge na poviseno, npr na stolcicu, kutiju za cipele jer se na taj nacin manje naprezu trbusni misici i sav. Pa ako nekome zatreba...

  33. #2233
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Dar, cestitke na tvojoj mrvici!!! Brzo se oporavi!

  34. #2234
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Dar, cestitam!
    Znaci od pocetka curenja do poroda skoro pa tocno 12 sati.
    Ma ne treba nama epiduralna, sve mi to izdrzimo!
    Sad fokus na zacjeljivanje i uspostavljanje dojenja

  35. #2235

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Dar, Ivana cestitam! Drago mi je da je sveu proslo ok, zelim vam cim brzi oporavak i sto vise bezbriznih trenutaka s bebacima

    Ajme, kako vrijeme leti! Koliko vas je bilo ispred mene kad sam dosla, a jos malo pa je nas red. Mene muci nesanica, od plusica piskim par puta nocu, sad svakih sat i pol bez iznimke, plus oko 4.30/5 se probudim naspavana do 7.30/8 kad idem opet spavati dva sata. I vrucine, ne podnosim ih. Nocas sam imala osjecaj da gorim, posebno ruke i stopala, a klima radi. Inace je sve ok

    Jucer sam si brojala prenatal tablete, imam ih do 1.9 pa sam zakljucila da cu tada roditi. Jedva cekam vidjeti za koliko cu faliti

    Vera, hvala na savjetima, javim se ako zapnemo, zasad oprane cekaju Uzela sam tri paketa jp, za bolnicu i dok pupak ne otpadne.

  36. #2236
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Hula hop pazi sto zelis hahahahaha
    Ja sam pocela govoriti da cu 15.7. (10 dana prije termina) pa sam 5.7. Cak sam i ovdje krivi termin prijavila. Tako je i pocelo moje hahaha. Mada ja sam talo izbjegla trudnicku vrucinu. Malo sam se jos cijedila dok je bilo ciscenje od hormona al evoi to je bolje

    Tko ce koristiti ring slink ili marame obavezmo si to uzmite u rodiliste pa si montirajte bebu na gu kozu. Ja nisam na žalost. Mene eto beba inznenadila. Mi sad dojimo popodne gole koze, i nosimo se u dućanima jer svaki put kad izadke iz kuxe budi se za hranjenje

  37. #2237

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Hvala svima na cestitkama:D Mi se mazimo' mali jako lijepo sisa, jedino sto me muxe ti savovi jako. Ali proci ce

  38. #2238
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Dar, ti prvi dani su stvarno najgori za savove. I iz dana u dan ce biti sve bolje. Nemoj sjediti i sto cesce se peri i mjenjaj ulozak, automatski je i lakse kad je dole sve cisto. Super za sisanje!

    JustMe, ja imam Mei Tai na posudbi ali nikak da ju probam. Iako moze od 0+. Ugl se prosetamo nakon spavanja i jela, onda imamo bar dva sata kad treba samo pelene mjenjati. Nismo jos nigdje isli u zatvoreno, muz rjesava ducane.

    Isli smo na prvi pregled neki dan, malac ima 4600g i 56cm
    Sad cekamo pregled kukova pa malo put mora svi cetvoro (nas troje i pesica). Maca ostaje doma cuvati stan

  39. #2239
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Mai tai lijepo. Mi idemo po ducanima. Danas smo u emmezete bili. Ona ring slingu od storka. Super mi je rs jer ju vrlo jednostavno montiram za dojenje, dojim dok setan po ducanu. Imam slobodnu ruku jednu, a nitko ne vidi. Ja svima preporucam rs

  40. #2240
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Čestitke i od mene!
    Nadam se da uživate sa bebicama!

    Kako se nekako naglo smanjila ova lista haha.

    Ja čekam pregled za tjedan dana. Nadam se da ću tad moći čuti srce.
    Mučnine itekako počele, počelo i pišanje svako malo. Po noći ili dojim ili pišam. Ili smirujem djecu. Sinoć plače T, pa plače i L, zašto bi samo seka plakala kad može i on, jel! Mislim si ajme iduće godine kad ih bude više nego nas..

    Ali veselo je svakako. Lijepo ih je gledati kako rastu i kako se stalno mijenjaju.

  41. #2241

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Moja Riri, ko da je jucer bilo...da sad moram one simptome proci, ne znam kako bi...svaka ti cast...jos uz maloga L.
    Ja se psihicki pripremam za porod, tanka mi je granica između "jedva cekam da vidim kako je to i uzbuđenja" i "panicnog straha"... ovih dana cu kupovati stvari za rodilište, spremiti stvari. Cure ja ugl uzumam za bebu 62 velicinu...ja i MM smo sitni, valjda nece ni beba biti krupna, na zadnjem pregledu mi je dr rekla max da ocekuke 3400. Imam 2-3 stvarcice 56 velicine. Da nisam malo pretjerala?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  42. #2242
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Riri, super za simptome, znaci da sve ide kako i treba.
    character, prvih par tjedana ce ti 62 biti preveliko. Moj je gigant i 56 mu je trenutno taman. Nece dugo, jos koji dan ali on je po mjerama kao Jagodicin i ostale prosjecne bebe s mjesec dana.
    Dosli jucer kuci, oduzilo se zbog zutice. Jos je malo zuckast ali bar ima sunca pa se suncamo.
    Moram pohvaliti ekipu u rađaoni, bila mi je frka prvi put ici sama bez mm-a, ali na kraju mi je bilo sasvim ok samoj, mogla sam se lijepo skoncentrirati na trudove i bebu. Bila sam u boxu nasuprot stolu za kojim sjede doktor i babice tako da sh mi bili blizu a opet nisu smetali. Prvo sam stajala na nogama i hodala dosta, onda su mi dali loptu i na kraju kad sam bila otvorena skroz a cekali da se beba spusti uspravili su mi krevet pod 90 pa sam klecala. Legla sam zadnjih 15 min za izgon.
    Ali zato sam poludila prekjucer, dok je malac bio pod lampom za zuticu dogovorili smo se da ga nose svaka 2 sata, na kraju ga nisu donijeli 4 sata u zadnjoj turi a meni taj dan krenulo mlijeko, na rubu prepunjenosti i kvrga vrati mi ga sestra i kaze on je sad jeo?! Da ja i tako ne smijem dojit jer su vidjeli da je bljucnuo krv pa nek izdajam. Ako nisam siznula tada.... Masirala cice da se ne upale i jedva docekala da se probudi da ga stavim. Eto, da nisam imal iskustva sa svime lako sam mogla zaglaviti odmah na pocetku jer ja nikad nisam mogla izdajati, jednostavno ne ide vani a dojila uvijek bez problema. Morala sam se zestoko raspravit sa sestrom i trazit doktora. Cak su mu napravili gastroskopiju! Onih par ml sto sam izdojila cisto mlijeko, bez tragova krvi, imala sam jedino stvarno povrsnu ragadu i moguce da je od toga premda ni na grudnjaku nije bilo nikakve krvi.
    Ali dobro, sve u svemu, dobro je proslo.

  43. #2243
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Character, kupi si bar 2-3 bodija 50 i par komada 56, jer ak ti bljucne moras ga presvuc, pa da nebus jos na ruke rifljala da bi imao kaj obuci.
    Nas je roden s 51cm i 3370, 56ica mu je bila velika, cak i neki 50 su bili siroki.Tako da kolko god se to malo cinilo, ako je procjena da ce beba biti mala imaj par 50kica i nekoliko 56ica. Nama je trebalo mjesec dana do 62 a i sad u njima ima lufta!

    Kad smo kod robe, C&A i Terranova vam imaju snizenja ljetne baby robice!!

    Ivana, pa bas su te mogli zaje***! Sreca eto sto ti nije prvo. Ajme gastroskopija... Brrrr. To zato sto je krv bljucnuo?
    Joj kolko je sve lakse kad se doma dode...

  44. #2244
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ivana nemam rijeci. Sramota da su mu uopce dali jesti bez dogovora sa roditeljem

  45. #2245
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Riri, prekrasno

    Character, sve ovisi o bebi i odjeci. Npr. neke stvari istog broja iz Zare su bile premale, a iz HM prevelike. Nasa cura je dugo nosila 50 i pelene broj 1, a slicnih je gabarita kao Jagodicina beba. Nema pravila pa je najbolje imati par komada velicine 50 i 56. Vjerojatno kad uzmes sicusni body ti je tesko zamisliti da ce beba stvarno biti tako mala.

    Ivana, drago mi je da je porod dobro prosao i da ste stigli kuci, ali da si netko dopusti da napravi gastroskopiju bez da obavijesti roditelje ili da nahrani bebu bez tvog dopustenja je izvan svake pameti.
    Osjecam veliko olaksanje od kad smo se vratili s godisnjeg jer sam cijelo vrijeme bila u strahu da ce nesto poci po zlu i da cu morati u bolnicu gdje ce mi prvo gurnuti ruku do lakta u vaginu...

    Kod nas vrucine polako popustaju. Jos ovaj tjedan ce biti toplo pa se bacam na ribanje kuce i pranje odjece za bebu. Cekamo kako ce se razvijati situacija s covidom i hoce li se beba okrenuti pa cu vjerojatno moliti mamu da dodje cuvati nasu curku da mm moze biti sa mnom u bolnici tih par dana. Nju vec neko vrijeme drze terrible two pa mi se niti najmanje ne cini kao dobar ideja drzati ju s nama u bolnici 5 dana u jednoj sobi. Bebu, ne mamu
    Najradije bih da budemo sami kad dodjemo iz bolnice, ali racionalno gledajuci, ovo je najbolje rjesenje.

  46. #2246

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Koma su mi te priče iz rodilista Kao da neki ljudi uzivaju u tome da se zene koje su tek rodile osjecaju grozno.
    Mene je malo pocela hvatati panika, kad stignem natrag doma biti cu tocno na pola trudnoce. Znam da ima jos dosta, ali ja volim sve poceti na vrijeme i biti prije gotova pa onda opusteno cekati rok.
    Mislim da cu nakon tog pregleda s 20 tt, ako sve bude ok, kupiti kolica 3 u 1 pa da bar to imam. To mi se cini nekako najpotrebnije. Robicu cu onda po malo. Imam hrpu malih bodija 50, 56 od prvog sina, ali moram kupiti i pidjame, kapice, hlacice, vreće za spavanje i jastuk za nosenje. Jedva cekam se bacit u shoping. XD
    Inace uzivamo na moru, kupamo se, suncamo, vozimo u staroj barki. Mali je pravi vražićak, spominjem mu vrtić i on se već veseli vidjeti neke prijatelje.
    Posljednje uređivanje od Buncek : 18.08.2020. at 17:30

  47. #2247
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Character, i ja mislim da ti je to preveliko za bebu. Uzmi svakako i nešto manje kako cure kažu. I na ovo što Munkica kaže treba obratiti pažnju, brojevi nisu svuda isti. Tko zna i koliko brzo će beba rasti. Lazar je bio baš mrvica kad se rodio, nosio je 46. I sad je mrvica, čitam ovo gore što Jagodica kaže da im je trebalo mjesec dana do 62. L je sad u 62.

    Ivana, baš mi je žao zbog ove gastroskopije i hranjenja bebe na njihovu ruku. Stvarno si svašta dopuštaju! Drago mi je da ste kući. Sve je bolje kući.

    Munkice za okret!

    Buncek, drago mi je da uživate!
    Mi isto planiramo još jednom na more, ali ovisi sve koja država će nam dopustiti hahaha. Koje komplikacije kad preseliš u državu bez mora, uf.

  48. #2248
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Sve ovisi kolika je beba. Moja T se s 4050 g i 54 cm rodila. Plus platnene pelene, odmah je u 62 išla. Sad s 16 mjeseci nosi 92......

  49. #2249
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    E to je bitno napomenut, kod platnenih ide broj veci robica. Ja sam dok ne otpadne pupak koristila jednokratne pelene i 56 broj a nakon toga s platnenima odmah na 62. Ima negdje i za kupiti onaj nastavak tj umetak za body da se produzi ali jednostavnije je uzet vecu robicu.

  50. #2250
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I u šparu ima dječje obleke sad na akciji

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •