Stranica 44 od 44 PrviPrvi ... 34424344
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,159 od 2159

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019

Početno

Hahaha Munkice, sviđa mi se ovaj naziv embrij iznenađenja.
    Koji si tjedan sad? Navijat ćemo ipak da se ostvari ta mala šansa za okret.

Datum pristupanja
    Nov 2016

Početno

Jagodice, ja sam shvatila iz tvog posta da te to muci, sorry. Nisam mislila pametovati. Ja sam imala i male i uvucene bradavice pa smo uspjeli. Vjerujem da ce te i vi. Sretno!

Datum pristupanja
    Nov 2016

Početno

Meni se cini hvat sa sesiricima slicniji kad piju na bocicu nego kad cike jer je slicniji oblik.
    Mislim da sam citala ili mi je netko rekao da kad se predugo doji sa sesiricima da mlijecne zlijezde ne dobivaju onda signal od sline bebe kad treba proizvoditi npr gusce mlijeko kad su bolesni i slicno. Ne znam da li je to istina. Zvuči čudesno

Datum pristupanja
    Nov 2019

Početno

Iskusne mame, koliko pripremiti robice od 0-3 za pocetak? Realno i bez pretjerivanja? U cemu bebu iznosite iz bolnice? U mom kraju to su neke haljinice svecane, djecaci kosuljice i traperice. Ja sam u soku jer mi je to mučenje tek rođene bebe . Ja sam mislila svog djecaka iznijeti u bodicu i pamucnom donjem dijelu, eventualno dzempercic za preko. 29.9. Je kod nas jos toplo da mislim ne treba nista drugo. Bespotrebno mi se cini maltretirati bebu...
    Nosite li im kapice? I to mi je cak bezveze, rodena sam 28.1.u dijelu gdje temp padaji na -20 i mama mi nije stavljala kapicu u kuci, vanka naravno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 06.08.2020. at 08:37

Datum pristupanja
    Jul 2015

Početno

Character da, tu vecer sam odmah popucala oko pupka koliko je gurao, jos sam se cudila kako me bolilo i jos me i pece pupak kad ono sve crveno. Mislila sam da ce ili izaci na pupak ili ce se samo zmigoljiti dolje

Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016

Početno

Riri, sad sam 31+5.

Character, glasam za pamucni bodi i hlacice. Kapica ovisi o tome koliko je toplo vani. Mi smo 99% robe za prvu bebu dobili i to puno previse.
    Ovo je savjet Roda koliko odjece pripremiti https://www.roda.hr/portal/trudnoca/...e-za-bebu.html. To mi se stvarno cini dovoljno, a uvijek mozes kupiti jos ako zatreba.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Iskusne mame, koliko pripremiti robice od 0-3 za pocetak? Realno i bez pretjerivanja? U cemu bebu iznosite iz bolnice? U mom kraju to su neke haljinice svecane, djecaci kosuljice i traperice. Ja sam u soku jer mi je to mučenje tek rođene bebe . Ja sam mislila svog djecaka iznijeti u bodicu i pamucnom donjem dijelu, eventualno dzempercic za preko. 29.9. Je kod nas jos toplo da mislim ne treba nista drugo. Bespotrebno mi se cini maltretirati bebu...
    Nosite li im kapice? I to mi je cak bezveze, rodena sam 28.1.u dijelu gdje temp padaji na -20 i mama mi nije stavljala kapicu u kuci, vanka naravno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Potpisujem tvoj izbor odjeće za izlazak iz rodilišta. Haljinica i traperice mogu pričekati prvi rođendan ili krštenje, to nije odjeća za izlazak iz rodilišta. Odaberi nešto udobno i u skladu s vanjskim uvjetima.

Ja sam imala ljetnu i proljetnu djecu, nisam im stavljala kapice pri izlasku iz rodilišta, nego samo ovako kako si napisala - bodić i pamučna odjeća. Za mlađega sam imala jastuk (ovako nešto https://ma-desire.hr/product/jastuk-...-cm-dj0159-21/), jer je bio nedonošče, išao je kući s težinom manjom od 2 kg, pa smo ga stavili u to da nam ga bude lakše nositi, ali nismo to koristili za odlazak kući. Išao je direktno u košaru (sjedalicu za najmanju djecu - imali smo Audijevu posuđenu).

Ostala odjeća - ne treba nabavljati velike količine malih brojeva, jer djeca jako brzo to prerastu.
    Ako možeš posuditi, to bi bilo idealno, jer ne možeš unaprijed znati što će ti odgovarati, dok ne isprobaš. S druge strane, možeš dokupiti povremeno, ako ti je gušt.

Evo, kopiram iz svog 20 godina starog popisa listu odjeće, čisto da dobiješ ideju:

• Tetra pelene – 10 kom, za široko povijanje, za stavljanje na dno kadice protiv proklizavanja, za brisanje nakon kupanja, za stavljanje ispod glave, za pokrivanje kolica i još 100 namjena koje će mama otkriti sama
    • Platnene ili jednokratne pelene - za izlazak iz rodilišta najbolje je uzeti jednokratne, a kasnije ćeš koristiti pelene kakve želiš (platnene ili jednokratne - ima o tome nekoliko topica na ovom forumu). Ja sam koristila obične platnene starinske, pa sam imala veću količinu tetra (tridesetak komada + hrpu gazica/podmetača) i kombinirala s jednokratnima, ali danas su bolje rješenje podstavljene platnene pelene, ovo https://www.roda.hr/media/attachment...e_info_web.pdf
    • Gazice – kupiti u ljekarni paket gaze i izrezati na dimenzije muške maramice – neophodno za brisanje sline i slično
    • Švedske pelene – 3-5 kom
    • Benkice pamučne, vel. 52-56 (3-4 kom) – neophodno dok ne otpadne pupak, nakon toga može se koristiti body ako ste spretni s navlačenjem
    • Body s dugim rukavima vel. 52-56 (2 kom) + vel. 62 (3-4 kom) – nije baš praktično za bebe koje još ne drže glavu, pogotovo ako su jako sitne, jer se to teško navlači
    • Body s kratkima ili bez rukava vel. 62 (3-4 kom) – kakvi su rukavi ovisi o sezoni
    • Kombinezon plišani ili pamučni, s rukavima vel. 52-56 (2 kom) + vel. 62 (2 kom)
    • Kombinezon plišani ili pamučni, bez rukava (štramplice s tregerima) vel. 62 (2 kom) – kombinira se uz body, benkicu ili majicu dugih rukava
    • Kapice pamučne vel. 52-56 (2 kom) + vel. 62 (2 kom) - za van, ako puše vjetar https://pcelicamaja.com/kape/
    • Kapice malo deblje, za van (pliš ili sl.) vel. 52-56 (2 kom) – nije nužno ako imate skafander-vreću s kapuljačom
    • Čarapice frotir (termo) ili šlapice – 2-3 para (sasvim male bebe to ne trebaju, tek nakon 2 mjeseca)
    • Rukavice sasvim tanke (ako se dijete noktićima grebe po licu) – 1-2 para; umjesto toga dobar je broj veći body ili benkica s dugim rukavima koji se navuku preko šaka
    • Ručnik za kupanje + trljačica (2 garniture)
    • Slinček (podbradak) – ne treba odmah, nego za nekoliko mjeseci, kad počne dohrana – 3-4 komada; do tada pelenu na rame pa kud puklo…

Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016

Početno

Hula hop, ma nisam ja tvoje rijeci ni dozivila ko pametovanje hahaha!
    A ovo za kontakt sa slinom mi cak ima logike. Evo mi svaki dan po malo, jucer skoro cijeli podoj prosao bez sesirica. Negdje pred kraj ispala cica iz usta i onda nikak uzet nazad

Character, nas je isao doma tocno tako, pamucni bodi i dole hlacice kao trenirka. E sad, to kaj je bodi imao na sebe zasiven prsluk i leptir masnu, to je drugo I kapicu smo mu stavili jer taj dan je bas vani pala temp na 15° a u rodilistu uvijek full toplo. S tim da su ih bome u rodilistu oblacili u bodi i preko pidjamica, nakon tjedan dana je patronazna rekla da nema potrebe i da ga oblacimo ko i sebe.
    Inace uvijek slusam ono kak bebaci ne uspiju nis znosati, ali bogme ili bljucne ili se popisa usred presvlacenja. Tak da realno svaki dan cista oblekica, pa sad racunaj da imas dovoljno bodija da ne moras prati par komada u praznoj masini jer ti se zaliha smanjila.

Mene iznenadilo kolko on trosi pelena, i prvih tjedan-dva kolko ja trosim ulozaka

Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019

Početno

Buncek, ima nešto u tome. Ne znam jel do sline, nisam baš proučavala, ali Lazar je dobio neku virozu prije možda mjesec dana i čim je počeo šmrcati meni je mlijeko postalo žućkastije i gušće. Do temperature smo već bili spremni.

Ja također glasam za udoban izlazak iz rodilišta i za bebu i za mamu. Meni se isto nije dalo maltretirati s tim košuljicama itd. Ni sad ga tako ne oblačim, kamoli tad. Mi smo imali kao plan A za vrijeme kakvo je trebalo biti, plan B za ako bude malo hladnije ipak, pa je na kraju muž donosio robicu za plan C jer je napadalo snijega pa sam ga morala ubundati. Kapicu sam mu stavljala u kući prvih 10ak dana, kasnije samo vani.

Stranica 44 od 44 PrviPrvi ... 34424344

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •