Stranica 44 od 54 PrviPrvi ... 344243444546 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,200 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #2151

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Jagodice, ja sam shvatila iz tvog posta da te to muci, sorry. Nisam mislila pametovati. Ja sam imala i male i uvucene bradavice pa smo uspjeli. Vjerujem da ce te i vi. Sretno!

  2. #2152

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Meni se cini hvat sa sesiricima slicniji kad piju na bocicu nego kad cike jer je slicniji oblik.
    Mislim da sam citala ili mi je netko rekao da kad se predugo doji sa sesiricima da mlijecne zlijezde ne dobivaju onda signal od sline bebe kad treba proizvoditi npr gusce mlijeko kad su bolesni i slicno. Ne znam da li je to istina. Zvuči čudesno

  3. #2153

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Iskusne mame, koliko pripremiti robice od 0-3 za pocetak? Realno i bez pretjerivanja? U cemu bebu iznosite iz bolnice? U mom kraju to su neke haljinice svecane, djecaci kosuljice i traperice. Ja sam u soku jer mi je to mučenje tek rođene bebe . Ja sam mislila svog djecaka iznijeti u bodicu i pamucnom donjem dijelu, eventualno dzempercic za preko. 29.9. Je kod nas jos toplo da mislim ne treba nista drugo. Bespotrebno mi se cini maltretirati bebu...
    Nosite li im kapice? I to mi je cak bezveze, rodena sam 28.1.u dijelu gdje temp padaji na -20 i mama mi nije stavljala kapicu u kuci, vanka naravno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 06.08.2020. at 09:37

  4. #2154

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Character da, tu vecer sam odmah popucala oko pupka koliko je gurao, jos sam se cudila kako me bolilo i jos me i pece pupak kad ono sve crveno. Mislila sam da ce ili izaci na pupak ili ce se samo zmigoljiti dolje

  5. #2155
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Riri, sad sam 31+5.

    Character, glasam za pamucni bodi i hlacice. Kapica ovisi o tome koliko je toplo vani. Mi smo 99% robe za prvu bebu dobili i to puno previse.
    Ovo je savjet Roda koliko odjece pripremiti https://www.roda.hr/portal/trudnoca/...e-za-bebu.html. To mi se stvarno cini dovoljno, a uvijek mozes kupiti jos ako zatreba.

  6. #2156
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Iskusne mame, koliko pripremiti robice od 0-3 za pocetak? Realno i bez pretjerivanja? U cemu bebu iznosite iz bolnice? U mom kraju to su neke haljinice svecane, djecaci kosuljice i traperice. Ja sam u soku jer mi je to mučenje tek rođene bebe . Ja sam mislila svog djecaka iznijeti u bodicu i pamucnom donjem dijelu, eventualno dzempercic za preko. 29.9. Je kod nas jos toplo da mislim ne treba nista drugo. Bespotrebno mi se cini maltretirati bebu...
    Nosite li im kapice? I to mi je cak bezveze, rodena sam 28.1.u dijelu gdje temp padaji na -20 i mama mi nije stavljala kapicu u kuci, vanka naravno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Potpisujem tvoj izbor odjeće za izlazak iz rodilišta. Haljinica i traperice mogu pričekati prvi rođendan ili krštenje, to nije odjeća za izlazak iz rodilišta. Odaberi nešto udobno i u skladu s vanjskim uvjetima.

    Ja sam imala ljetnu i proljetnu djecu, nisam im stavljala kapice pri izlasku iz rodilišta, nego samo ovako kako si napisala - bodić i pamučna odjeća. Za mlađega sam imala jastuk (ovako nešto https://ma-desire.hr/product/jastuk-...-cm-dj0159-21/), jer je bio nedonošče, išao je kući s težinom manjom od 2 kg, pa smo ga stavili u to da nam ga bude lakše nositi, ali nismo to koristili za odlazak kući. Išao je direktno u košaru (sjedalicu za najmanju djecu - imali smo Audijevu posuđenu).

    Ostala odjeća - ne treba nabavljati velike količine malih brojeva, jer djeca jako brzo to prerastu.
    Ako možeš posuditi, to bi bilo idealno, jer ne možeš unaprijed znati što će ti odgovarati, dok ne isprobaš. S druge strane, možeš dokupiti povremeno, ako ti je gušt.


    Evo, kopiram iz svog 20 godina starog popisa listu odjeće, čisto da dobiješ ideju:


    • Tetra pelene – 10 kom, za široko povijanje, za stavljanje na dno kadice protiv proklizavanja, za brisanje nakon kupanja, za stavljanje ispod glave, za pokrivanje kolica i još 100 namjena koje će mama otkriti sama
    • Platnene ili jednokratne pelene - za izlazak iz rodilišta najbolje je uzeti jednokratne, a kasnije ćeš koristiti pelene kakve želiš (platnene ili jednokratne - ima o tome nekoliko topica na ovom forumu). Ja sam koristila obične platnene starinske, pa sam imala veću količinu tetra (tridesetak komada + hrpu gazica/podmetača) i kombinirala s jednokratnima, ali danas su bolje rješenje podstavljene platnene pelene, ovo https://www.roda.hr/media/attachment...e_info_web.pdf
    • Gazice – kupiti u ljekarni paket gaze i izrezati na dimenzije muške maramice – neophodno za brisanje sline i slično
    • Švedske pelene – 3-5 kom
    • Benkice pamučne, vel. 52-56 (3-4 kom) – neophodno dok ne otpadne pupak, nakon toga može se koristiti body ako ste spretni s navlačenjem
    • Body s dugim rukavima vel. 52-56 (2 kom) + vel. 62 (3-4 kom) – nije baš praktično za bebe koje još ne drže glavu, pogotovo ako su jako sitne, jer se to teško navlači
    • Body s kratkima ili bez rukava vel. 62 (3-4 kom) – kakvi su rukavi ovisi o sezoni
    • Kombinezon plišani ili pamučni, s rukavima vel. 52-56 (2 kom) + vel. 62 (2 kom)
    • Kombinezon plišani ili pamučni, bez rukava (štramplice s tregerima) vel. 62 (2 kom) – kombinira se uz body, benkicu ili majicu dugih rukava
    • Kapice pamučne vel. 52-56 (2 kom) + vel. 62 (2 kom) - za van, ako puše vjetar https://pcelicamaja.com/kape/
    • Kapice malo deblje, za van (pliš ili sl.) vel. 52-56 (2 kom) – nije nužno ako imate skafander-vreću s kapuljačom
    • Čarapice frotir (termo) ili šlapice – 2-3 para (sasvim male bebe to ne trebaju, tek nakon 2 mjeseca)
    • Rukavice sasvim tanke (ako se dijete noktićima grebe po licu) – 1-2 para; umjesto toga dobar je broj veći body ili benkica s dugim rukavima koji se navuku preko šaka
    • Ručnik za kupanje + trljačica (2 garniture)
    • Slinček (podbradak) – ne treba odmah, nego za nekoliko mjeseci, kad počne dohrana – 3-4 komada; do tada pelenu na rame pa kud puklo…

  7. #2157
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Hula hop, ma nisam ja tvoje rijeci ni dozivila ko pametovanje hahaha!
    A ovo za kontakt sa slinom mi cak ima logike. Evo mi svaki dan po malo, jucer skoro cijeli podoj prosao bez sesirica. Negdje pred kraj ispala cica iz usta i onda nikak uzet nazad

    Character, nas je isao doma tocno tako, pamucni bodi i dole hlacice kao trenirka. E sad, to kaj je bodi imao na sebe zasiven prsluk i leptir masnu, to je drugo I kapicu smo mu stavili jer taj dan je bas vani pala temp na 15° a u rodilistu uvijek full toplo. S tim da su ih bome u rodilistu oblacili u bodi i preko pidjamica, nakon tjedan dana je patronazna rekla da nema potrebe i da ga oblacimo ko i sebe.
    Inace uvijek slusam ono kak bebaci ne uspiju nis znosati, ali bogme ili bljucne ili se popisa usred presvlacenja. Tak da realno svaki dan cista oblekica, pa sad racunaj da imas dovoljno bodija da ne moras prati par komada u praznoj masini jer ti se zaliha smanjila.

    Mene iznenadilo kolko on trosi pelena, i prvih tjedan-dva kolko ja trosim ulozaka

  8. #2158
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Buncek, ima nešto u tome. Ne znam jel do sline, nisam baš proučavala, ali Lazar je dobio neku virozu prije možda mjesec dana i čim je počeo šmrcati meni je mlijeko postalo žućkastije i gušće. Do temperature smo već bili spremni.

    Ja također glasam za udoban izlazak iz rodilišta i za bebu i za mamu. Meni se isto nije dalo maltretirati s tim košuljicama itd. Ni sad ga tako ne oblačim, kamoli tad. Mi smo imali kao plan A za vrijeme kakvo je trebalo biti, plan B za ako bude malo hladnije ipak, pa je na kraju muž donosio robicu za plan C jer je napadalo snijega pa sam ga morala ubundati. Kapicu sam mu stavljala u kući prvih 10ak dana, kasnije samo vani.

  9. #2159

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Ja sam ljubitelj onih plisanih jednodjelnih pidjamica. S rukavima i nastavkom za stopala. Mislim da cu kupit 4-5 takvih broj 56/62 i oblacit mu to na bodi dugih rukava i carapice. Pa u vreću kad ide van i na spavanje.
    Pamucna kapica isto po noci i van vunena obavezno. Po ljeti ne.
    Posljednje uređivanje od Buncek : 07.08.2020. at 12:31

  10. #2160

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    A mame, jel perete/planirate prati bebicinu odjeću odvojeno od vase ili???
    Hocete li sve otkuhavati ili sareno na 40 itd ???

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  11. #2161

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Na 40 zajedno s nasom odjecom, samo cu kupiti tekuci prašak za bebe. Ono sto je prljavije peremo na 60.
    Posljednje uređivanje od Buncek : 07.08.2020. at 19:38

  12. #2162

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ja da javim..upravo sa pregleda...32+3, beba okrenuta glavicom prema dolje, plodna voda ok. Procjenjena na 1870gr, ali dr misli da je manje jer je stari uzv i pokazao je glavicu za 34+3, a trbuscic za 31+4 pa radi takvih mjera u formuli je ispalo kao 1870gr. Ona smatra da bi beba max trebala biti 3400 gr radi moje fizionomije i da ce sad usporiti sa dobivanjem na tezini...jos malo i u terminu smo

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  13. #2163

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Munkice pa stigne se ona jos okrenuti. Nama je trenerica puno pricala o baby spinningu, ali tek ako se bebe ne namjeste dobro nakon 32-33tt. Nije rijec o manualnom okretanju bebe, nego o tvojim pozama u kojima se beba bolje namjesti. Ako ti se da, zaguglaj.

    Nama je curetak bio glavom dolje u 32tt, u utorak sam na pregledu, nadam se da je ostala tako. Jos da gleda u leda.. Jedva cekam pregled, i dalje sam stalno zabrinuta.

    Character, kolica sam narucila online, iz Njemacke, s tim da ne dostavljaju u RH nego u Italiju. U Zagrebu u Baby centru su dobili novi Mios, ali mi je njihova ponuda bila skuplja nego online naruciti (valjda zbog visine PDV-a). https://store.cybex-online.com/advan...?keywords=Mios

    Sto se robice tice, ja sam nabavila puno previse toga. Nesto sam dobila, nesto kupila. Naisla sam u Mani na snizenje 80% i kupila hrpu bodica, hlacica s nogavicama, tutica za 10tak kuna. Za te novce, 100% pamuk, neka dijete bljuca i presvlaci se Htjela sam imati pripremljenu robicu 56 i 62, ali nakraju imam i 68 jer sam ga dobila u ogromnim kolicinama. Neka je sve oprano i ceka u ormaricima.
    U naletima emocija sam kupila i par stvari u Zari i Benettonu za koje vec sad vidim da ce biti vjerojatno zanemareni jer su neprakticni (majice, bodici koji se navlace preko glave i sl.).
    Za izlazak sam htjela nesto simpaticno. Ne neudobno, nego neku fora tuticu, kao Jagodica, samo cura verzija . Pripremila sam bodi kratkih rukava, tuticu, kapicu, carapice i dekicu. Rezerva za topli dan mi je bodi dugih rukava i hlacice s stopalicama. Meni je termin 14.9, znaci moze doci od kraja kolovoza do kraja rujna, dakle moze biti 28 i 15 stupnjeva. Nemam pojma za kapicu u zatvorenom. Pitat cu patronaznu

    Sto se tice pranja, ja sam mislila da se to pere odvojeno? Tako sam negdje procitala. I sad sam cisto vec prala na 60. 40 mi se cini niska temp, pogotovo ako bi prala s nasom robom? Pokusat cu s odvojenim pranjem, na 60, bez omeksivaca. Ako bude tlaka cemo se prilagoditi. I uzela sam u dmu prasak bas za bebe.

    Riri, kako si? Nema mucnina? Dojenje ide ok obzirom na trudnocu?

    Jagodice, bravo za vas. Sve cete vas dvoje ishendlati

  14. #2164
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Hula.hop, ni prosla beba se nije okrenula. Pokusavala sam baby spinning, dubila na glavi... Dr je cak htjela izvesti ecv, ali je odustala jer se beba bas uglavila. Sansa uvijek postoji, ali beba se nije pomakla iz ovog polozaja 10 tjedana.

    Character, prvoj bebi sam prala odjecu kao i hula.hop. Na 60 C, s mrvu praska bez mirisa za bebe i odvojeno od nase sve dok se nije pocela valjati po podu i psecim dlakama do nekog 8-9 mj starosti.

  15. #2165
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Dobila hrpu robice, obzirom da je ta sva robica vec nosena i prana oprala sve na 40 (odvojeno od naseg), sad perem na 60 jer bljucne ili se popiski usred presvlacenja po svemu kaj moze dosegnuti mlazom
    Perem i dalje odvojeno od naseg, ali za cas se toga nakupi. Svaki dan jedan, dva bodija. Pa tetre one kaj idu ispod glave recimo kaj promjenim svaki dan cisto radi dlaka od ljubimaca, pa svaki drugi dan rucnik nakon kupanja... Tako da svaki drugi-treci dan perem turu samo njegovog.

    Hulahop, i ja imam do 68 spremno
    Jedino sto sam te vece komade (a i sezonski su za jesen tek) oprala i u onu vrecu za vakumiranje fino.
    Kaj se tice bodica koji idu preko glave, vecina nam je takva i koriste se itekako haha! Tako da ne mora znaciti da ce biti zanemareni.

    Sve si mislim dal bi se trebala maknuti s ove teme, ali tu se nekak osjecam ko doma

  16. #2166
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja perem odvojeno, na 40-60, uglavnom pratim etikete pa kombiniram robicu tako. Sa psom mi još uvijek nema doticaj, a kad krene puzati mislim da ću prati na 500 kakva sam paranoična.

    Hulahop, okej sam. Počele su mučnine nekidan. Najgore je popodne, to mi je nekih 3-4-5 sati povraćanja, ali jutra su dobra. I noći većinom.
    Dojenje je meni uvijek malo izazovno zbog fibrocistične mastopatije. Oko tog dojenja sam uvijek nekako bipolarna hahaha. S jedne strane stvarno imam želju dojiti do godinu dana, a s druge strane zbog boli jedva čekam da to prođe. Sklona sam zastojima i već dva puta sam imala mastitis. Sad u trudnoći me boli još više nego inače, ali Lazar nije čak ni smanjio, pa sam sretna zbog toga. Čitala sam da neke bebe ostave zbog trudnoće. Baš bi mi bilo žao da je ostavio nakon samo 4 mjeseca. Tako da u biti ide sve.

    Jagodice, ma zašto bi se maknula? Jedina nuspojava ostanka je nova trudnoća, ali nije prestrašno.

  17. #2167
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Slučajno i ja naletih na ovu temu
    Vježbačice moje Munkice,ivana s, Riri i ostale cure neka vam je sretno dalje s trudnoćom i porodom koji se nekima jako bližii

  18. #2168
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja bebino perem odvojeno, na 60 svijetlo a na 40 tamno tj u jakim bojama, s baby praskom bez omeksivaca. Zajedno pocinjem kad krene puzati i jesti svasta pa bude prljavije od naseg.
    Inace, kod mene mirno. Bila sam na pregledu u cetvrtak, jos uvijek 4 cm, poslije krvavi iscjedak i dosta kontrakcija, smirilo se navecer. Evo, sad kad moze krenuti njemu se ne da! Procijenjen na 3550gr.
    dar, kako je kod tebe?
    Lili, hvala ti!!!

  19. #2169

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Mi se jos mucimo sa laznjacima, jucer procjenjena tezina 3300, nije me vaginalno pregledavala, intenzivno cekamo

  20. #2170
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Lili, hvala
    Ivana haha podsjeća me situacija na moju prije par mjeseci. Cijelu trudnoću ga moliš da ostane unutra, a onda ga moliš da izađe van. Tvrdoglava djeca.
    Dar

  21. #2171
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Riri, tocno tako, otpocetka oni po svome. Sto mozemo...
    Jagodice, neka te tu kod nas. Bilo bi dobro i da se ostale mamice jave, da cujemo kako se snalaze i kako su bebaci.

  22. #2172

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Ma baš...rekla dr toliko se trudili da ostane na kraju cemo na indukciju :bonk:
    Posljednje uređivanje od dar : 09.08.2020. at 15:08

  23. #2173
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Dar drzim fige da bez indukcije prodjes.
    Munkica ti si pisala za carski? Ako ti je prvi mogu ti reci da je tezak, ali kad beba zaplace sbe prestane boliti
    Jedino vidi da ti bebu daju sto prije i da uu stavis na dojku. Ja sam tek drugi dan u 1. Znaci 16 sati kasnije. Dojim ja sad, i ne mogu se pozaliti. Zao mi je sto nasa beba nije mogla imati zlatni sat s tatom barem zbog korone. Al dobro, zato se sad mazimo, grlimo, spavamo skupa i sve ostalo. I staaaaaaalno je nq meni. Ring sling me spašava hahahha

  24. #2174

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ja sam vcr dobila info da kod nas sve trudnice dan pred termin testiraju na covid19 i u roku od 48 sati induciraju porod. Mislim da je to zaista nehumano...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  25. #2175
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam vcr dobila info da kod nas sve trudnice dan pred termin testiraju na covid19 i u roku od 48 sati induciraju porod.
    Character, pa to je strasno! Nadam se da nije istina, ako je dobro bi bilo da krene koji dan ranije, tako da ipak beba odluci kad je spremna!

    justme, bas lijepo da uzivate. Ja planiram nabavit elasticnu maramu ali nisam jos. Mogla bih ovdje na burzi priupitati.

  26. #2176
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Just me, i prva beba je bila rodjena carskim. Ovdje je dozvoljena pratnja na carskom tako da je sa mnom bio muz. Bebu odmah stavljaju na prsa cim ju izvade, ali sam se ja toliko tresla (mislim da je bilo uzbudjenje i reakcija na anesteziju) da su ju stavili mm na prsa. Postoji jos najmanja sansa da ce se beba okrenuti pa nece biti carskog, ali ne racunam previse na to
    Za sada je dozvoljeno da partner bude ne porodu, ali mora odluciti ostaje li sa mnom u bolnici 24h ili moze doci u posjetu jednom, ali trajanje nije ograniceno.
    Ako se stvari s covidom ne zakompliciraju, nadam se da ce doci jedna baka da pricuva nasu curku tako da mm moze biti stalno s nama.

    Character, nadam se da ce porod krenuti prirodno!

    Inace, kod nas su nesnosne vrucine, a klimu nitko nema. Jos me ubija zgaravica.

  27. #2177
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kod nas nije za carski dozvoljena pratnja ni u mirno doba

  28. #2178

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Nadam se i ja da ovo za induciranje nije istina, cekam info cure koja treba roditi svaki dan...
    Meni vrucine smetaju standardno kao sto mi uvijek smetaju...doduse u nas se temp penju na +40 i uvecer budu 28-30 tako da krepaje i tko je i nije trudan...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  29. #2179

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Nesto razmisljam sinoc, pratim u Lidlu za bebe kolekcije od kako sam + vidjela na testu i nikako da oni nesto izbace, a sjecam se prije su imali divnih stvarcica cesto, pure cotton kolekciju, lijepe dezene, kardigane...bas odavno ništa.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  30. #2180
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se i ja da ovo za induciranje nije istina, cekam info cure koja treba roditi svaki dan...
    Meni vrucine smetaju standardno kao sto mi uvijek smetaju...doduse u nas se temp penju na +40 i uvecer budu 28-30 tako da krepaje i tko je i nije trudan...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Pretpostavljam da vecina ima klimu doma.
    Nama je curka jos bila upalila grijanje na najjace. Trebalo nam je neko vrijeme da skuzimo

  31. #2181
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ovo za indukciju aako je istina zahtjeva tuzbu za krsenje ljudskih prava... to nije humano.

  32. #2182

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Ma bude cesto, samo sto kod nas moras otici u 7 da nesto uspijes ugrabiti, jer sve raznesu. Ja sam neki dan nasla ogradicu za 7o kn, preslatka je i prakticna. I u lidlu bude posteljina po 80 kn, robica bude ok, samo sto je sve na majmune i banane...hahah

  33. #2183

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    41

    Početno

    I btw, meni je 9 dana do termina, nadam se da ce svakog trena, jer je postalo nepodnosljivo, sva sam popucala po trbuhu i sve me ceska bez obzira na mazanje, zglobovi i kukovi se raspadaju, bole do nepodnosljivosti i jos mi je jedna vena na nozi poplavila pa moram nositi el. Zavoj.

  34. #2184
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Uh, dar bas te snaslo svasta sad na kraju.... valjda ce uskoro...
    Meni je isto naporno ali vise psihicki, fizicki mi je tesko s tolikim trbuhom ali nekako funkcioniram. Nisam dobila strije, nadam se da i necu.
    Poprala sam sve zivo po kuci, setam svaku vecer, ne znom vise kud bi sa sobom.

  35. #2185

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Ja sam danas 33+0 tt. Imamnstrah da nista necu stici oprati i kupiti ni sloziti, a nista ne radim, samo spavam...tj dodem sa posla u 17, stanem za sporet i rucak do 18 i 30 i zaspem...uzas
    Al me ništa bas ne boli

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 11.08.2020. at 13:37

  36. #2186

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Character pa imas vremena jos haha, ja sam sreca sa tim gotova, sve spremno
    Ivana ma i ja se trudim biti aktivna jer mi je jos gore kada lezim, danas me neka manija ulovila, udarila generalku u stanu ...hahah jer cu inace psihicki otici od iscekivanja. Ja se zezam sa muzem da intenzivno cekam svoju mrvicu haha

  37. #2187

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Munkice, zao mi je. Drzim fige da se mudrica okrene

    Character, ovo za indukciju je strasno. Nadam se da nije istina.
    Ja sam shvatila da moram jos oprati kolica i as. Sestra mi je rekla da se to ne pere, samo zraci, ali mi je bilo cudno pa sam isla malo kopati i da se skinuti vecina navlaka. Vi ste prale sve to, necu nesto unistiti?

    Jelena, u Rijeci je dozvoljena pratnja na carskom. Doduse, ne znam sad za koronu, ali inace je. Jos uvijek je dozvoljena pratnja i sad za vrijeme korone kod vaginalnih poroda. Nadam se da nece trebati info za carski i da cemo moci biti skupa na vaginalnom.

    Mi smo bili danas na pregledu (35+2) i sve je super, bebacica je velika, 2.8kg, sve mjere oko gestacijskog doba. Ja sam zatvorena, plodne vode ima, posteljica je jos I. stupanj, za 2 tjedna novi pregled. Miska nasa jaka. Glavica je dolje, gleda mi u bok..

    Sjedim danas u ordinaciji i ima plakat u na kojem je slika presjeka bebe u trbuhu i spolnih organa. I gledam tu bebu i tu rodnicu i pitam se "Kako to, kako to?"

  38. #2188
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Carski i pratnja ,nadam se da se šališ,to je operacija

  39. #2189
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ne salim se. Muz sjedi kraj mene preko puta anesteziologa, dezinficiran i navucen od glave do pete, osim kad pokaze svoja razdrljena prsa da bi prihvatio bebu.

  40. #2190
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Hvala, hula.hop. Koliko se sjecam, mi smo prali navlaku za AS, a kolica sam dobro provjetrila. Nije da su nam trebala...

  41. #2191
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I meni je prestrašan ovaj inducirani zbog korone. Iako stvarno ne mogu shvatiti zašto žene pristanu na to. Zašto se jednostavno ne pokupe i ne odu kući? Pa ne može im nitko reći da ih neće poroditi ako ne idu po dogovoru.

    Hulahop, super za pregled!

    Jelena.O, pa koliko ja znam Rijeka i jeste jedino rodilište u Hrvatskoj koje dozvoljava pratnju na carskom.. Barem mi tako ostalo nešto u sjećanju da sam čitala. Meni je to super. Općenito mi se Rijeka čini baš napredna što se tiče takvih stvari.

    Ja sam isto danas bila na pregledu. Vide se gestacijska i žumanjčana i to je to. Za 2 tjedna bi se moglo čuti srce pa mi je rekao da opet dođem.
    Vodi me kao rizičnu trudnoću zbog prethodne. Nervira me to jer ja znam biti malo praznovjerna pa ono, dok nije rizik stvarno, nemoj mi ga ni prizivati. Ali dobro. Žao mi je što muž nije mogao sa mnom zbog korone.. U prvoj trudnoći je išao to sve sa mnom gledati pa sam postala razmažena haha. Ali uključili smo se preko kamere da vidi početak svog djeteta. Taman je bio u svojoj firmi, ja ga nazvala, ulaze mu dva zaposlenika u ured sa 389208480 pitanja već s vrata. On diže ruku da ih ušutka, kaže: Ne sad. Kod ginekologa sam. Stvarno su ušutili.

  42. #2192

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Riri, skroz razumijem. Kad je meni radi bolovanja napisala prijeteci pobacaj imala sam par trenutaka razmisljanja da se vratim raditi da ne navucem zlu karmu Lijepo za pregled i duhovitog muza. Mi bi isto brzo drugu bebu (dobro, ne brzo kao vi ali sad se mislim, mogli bi pricekati da korona prode da tata bude s nama od pocetka. On se sad bas skompao s bebom, sad kad je ona bas aktivna i sve se to vidi preko trbuha, jucer ju je mazio i govorio kako je voli. <3

    Pratnja na carskom je relativno nedavno dopustena, mislim prije cca 2 godine.

  43. #2193
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Divno Hulahop

    Ja bih trebala početi raditi krajem 9. mjeseca. U biti pristala sam na jednu ponudu, mijenjam posao. Pristala sam uz puuuno vaganja s obzirom na to da je Lazar tako mali, jer mi je vrhunska prilika kakvu ne znam hoću dobiti opet. Na pola radnog vremena u početku. I sad me strah reći im da sam trudna, a jasno mi je da bih trebala.

  44. #2194
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je prestrašan ovaj inducirani zbog korone. Iako stvarno ne mogu shvatiti zašto žene pristanu na to. Zašto se jednostavno ne pokupe i ne odu kući? Pa ne može im nitko reći da ih neće poroditi ako ne idu po dogovoru.

    Hulahop, super za pregled!

    Jelena.O, pa koliko ja znam Rijeka i jeste jedino rodilište u Hrvatskoj koje dozvoljava pratnju na carskom.. Barem mi tako ostalo nešto u sjećanju da sam čitala. Meni je to super. Općenito mi se Rijeka čini baš napredna što se tiče takvih stvari.

    Ja sam isto danas bila na pregledu. Vide se gestacijska i žumanjčana i to je to. Za 2 tjedna bi se moglo čuti srce pa mi je rekao da opet dođem.
    Vodi me kao rizičnu trudnoću zbog prethodne. Nervira me to jer ja znam biti malo praznovjerna pa ono, dok nije rizik stvarno, nemoj mi ga ni prizivati. Ali dobro. Žao mi je što muž nije mogao sa mnom zbog korone.. U prvoj trudnoći je išao to sve sa mnom gledati pa sam postala razmažena haha. Ali uključili smo se preko kamere da vidi početak svog djeteta. Taman je bio u svojoj firmi, ja ga nazvala, ulaze mu dva zaposlenika u ured sa 389208480 pitanja već s vrata. On diže ruku da ih ušutka, kaže: Ne sad. Kod ginekologa sam. Stvarno su ušutili.
    Ginekolog ti ima pravo i rizik je stvaran. Kod trudnoće koja uslijedi brzo nakon prethodne, mišići još ne stignu povratiti tonus i veća je opasnost od prijevremenog otvaranja i poroda. Ne pitaj kako znam, iz iskustva. Više od pola druge trudnoće preležala sam na Sv. Duhu na infuzijama prepara, ali nije u potpunosti uspjelo. E. se rodio sa 34+tjedana, imao je jedva dvije kile.

  45. #2195
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Hoću reć da nema nikakve koristi od pratnje na carskom

  46. #2196
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ginekolog ti ima pravo i rizik je stvaran. Kod trudnoće koja uslijedi brzo nakon prethodne, mišići još ne stignu povratiti tonus i veća je opasnost od prijevremenog otvaranja i poroda. Ne pitaj kako znam, iz iskustva. Više od pola druge trudnoće preležala sam na Sv. Duhu na infuzijama prepara, ali nije u potpunosti uspjelo. E. se rodio sa 34+tjedana, imao je jedva dvije kile.
    Naravno, razumijem ja to sve.
    Samo se naježim direktno na naziv rizična trudnoća zbog svega što sam prošla sa L. Nije bio prijevremeni porod, ali bilo je pola trudnoće u bolnici, otvaranje od 19.tt, serklaža, infuzije, starenje posteljice, slabi otkucaji srca kod njega, borba.. Kužim da nema neke velike logike da mi u startu već idu na živce te dvije riječi, ali idu. Jer me jako strah ponavljanja istog scenarija, a to ne mogu znati.. I prva je bila savršena dok nije odjednom naglo postala nesavršena.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 11.08.2020. at 18:46

  47. #2197
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Samo da sve završi kako treba. Ostalo se brzo zaboravi. Čuvaj se. Kad ti kažu da ne smiješ nositi dijete, poslušaj savjet. Ja nisam i skupo sam to platila.

  48. #2198
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Riri, nadam se da ce ovaj put biti puno bolji tijek trudnoce ali mislim da ces se ipak morati malo vise paziti. Samo nek sve dobro zavrsi. Vibrice za posao, da imaju razumijevanja. Zamisljam scenu s tm-om za vrijeme pregleda, looool.
    Hula.hop ja sam sa svih kolica, a imala sam ih 5-6 sigurno, skidala i prala sve navlake. Autosjedalice pogotovo. O kojim kolicima i as se radi kod tebe?

  49. #2199
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Hoću reć da nema nikakve koristi od pratnje na carskom
    Stvarno nema koristi od toga da zena ima cijelo vrijeme podrsku svog partnera.
    Nema ni koristi od toga da beba sto prije ostvari kontakt kozom na kozu s jednim od roditelja.

  50. #2200

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Cybex Mios 2019 su kolica, Cybex Cloud Z je AS. Jucer sam skinula dobar dio, za ostatak cu jos malo potraziti na YT videe, jer mi ne ide bas lako pa sam stala da ne zeznem nesto.

    Riri, super za posao, nadam se da ce imati razumijevanja.. Bome, beba, trudnoca, novi posao... nije ti dosadno. Drzi se i cuvaj se, ja vibram za tebe.

    Mlade mame, kako ide oporavak? Savovi i to? Uclanila sam se u previse grupa na fejsu pa svasta procitam. Trebam sve to maknuti da si ne ostetim psihu

    Character, kako idu pripreme?

    Dar, Ivana, drzite se?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •