Stranica 31 od 54 PrviPrvi ... 21293031323341 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 2660

Tema: Sto nas veseli u trudnoci

  1. #1501
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Drage (buduće) mame,
    termin mi je usred godišnjih pa si računam tko će i kada biti na dežurstvu da s mojom djecom kad krenu oni česti pregledi. Posve sam zaboravila kako to ide i koliko se često ide na preglede ako je sve ok s trudnoćom. Zanima me za Hrvatsku, Zagreb, ne znam je li u drugim državama i našim gradovima isto. Možda varira i od bolnice do bolnice... Idem u Petrovu.
    Ako me sjećanje ne vara, u bolnicu se prvi put na pregled ide s 38 tjedana, pa onda opet s 39 pa onda nakon 40 svaki drugi dan?

  2. #1502
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Alice, bome kod vas vojni režim. Dobro je bar to što vas puštaju nakon 24h. Kod nas to još nije praksa. 3 dana su standard, iznimno puste ranije. A u torbu možeš što hoćeš staviti, nitko ne gleda niti ne pita što imaš.Jedino je bitno odvojiti u ruksak, manju torbu gaćice, par uložaka i sve što ti treba neposredno nakon poroda da sestra ne traži kofer i ne kopa te osnovne stvari. Robu u kojoj dođeš, nakon što se obučeš u spavaćicu predaš pratnji i on je nosi doma. Na izlasku donosi za tebe i bebu stvari. Nemojte zaboravit pripremit cipele uz robu, da ne bi u papučama doma
    Mila majka, ne sjećam se više koliko su česti pregledi. Moji su veći pa mogu sami ostatit doma par sati a računam da će biti još na moru u 8. mjesecu, vidjet ću još s njima tko želi ranije u Zg radi brata...

  3. #1503

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ivana...da rezim je bas.... :D A dobro si za cipele, ko zna...mozda bih i zaboravila.

    Ja preglede sad imam na 2 tjedna, a ne znam kako ce ici kasnije jer sam prije u bolnicu isla od 37. tjedna. Sada kada sam se cula sa doktorom iz bolnice (ukoliko budem u drzavnoj radjala), rekao je da je najbolje da dodjem kaa porod krene, a ne ranije-vjerovatno radi ove situacije sa koronom. Kod nas u rodilistu jos uvijek testirjau svaki zenu koja se dosla poroditi..ne znam da li ce sta popustiti ali tako mi rekose....u tom slucaju pretpostavljam da cu privatno kod svoga ici dok porod ne krene....i placati i to jer ne bih se ususdila nikako ne ici. Ako budem u privatnoj bolnici ti pregledi su ukljuceni u cijenu poroda. Da je meni doc do 37. tjedna....ni ne razmisljam bas o tim odlascima u 38. i 39. i 40. :D Mada kako mi vazda taj prijevremeni nesto spominju ne bi me cudilo da predjem termin....no svi su ubijedjeni da cu sigurno prije termina, sad na koliko-to ne znam.

  4. #1504
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Nas svi danas bile na pregledu. Dobila je kilo u 5 tjedana. Gin kaze da pretpostavlja da ce bti 3,5 kg i vise mozda. Doduse ima i na koga ♡ i podrzao je sve moje ideje oko poroda sto me.tako razveselilo

  5. #1505
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Jel mozda neka od vas ide u Ginekos ili je bila?

  6. #1506
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Masnice, idem ja...
    Justme, lijepo napreduje cura!

  7. #1507
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Kad si krenula? Od početka ili? Jesi kod Koda ili kod one zene? Ne znam kako se zove? Moze na pp koliko placas i sto je ukljuceno? Hvala

    Ja sam u 2 tj bila na 2 uzv ceka me za 10 dana jos jedan. Malo mi to puno trenutno.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 21.05.2020. at 08:45

  8. #1508
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Masnice, pp

  9. #1509

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Just Me, kod nas je na zalost do rodilista. Moze ginekolog misliti sta zeli, a i mi zajedno s njim no kod nas te ne pitaju za zelje niti reaguju kada nesto kazes. Kod nas nema prakse cekanja da pupcanik odpulsira, biranje polozaja za trudove (uglavnom lezis sto je ubitacno), oni ako misle da treba epi i dobit ces je, bebu na prsa ne stave odmah ni sada kako cuh, daju je malo i odnesu na preglede i to....nema dojenja odmah i sl. Plan poroda je nesto o cemu mogu sanajti ako budem u drzavnoj. Drago mi je ako je kod vas bolje. No, nadam se da se neces razocarati ako u rodilistu ne budu reagovali na bilo sta sto trazis....ali kao sto rekoh nadam se da je kod vas bolje. Ovdje su zene sretne ako im s eneko prijatnim tonom obrati....moje iskustvo je lijepo iako je porod bio dug ali planovi i zelje... kada bih ista rekla samo bi se nasmijali ili odbrusili.

    P.S. Bravo za malenuuu! <3
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 21.05.2020. at 12:11

  10. #1510
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Alicemoj gin radi u bolnici.objasnio mi je praksu i podrzaoda se probam boriti za sebe. Zakon je jasan oko prava, i pokusat cu se boriti za sebe i za malenu pa stp bude. Nije ni kod nas idila. Al ne mogu se prepustiti samo

  11. #1511
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Jagodicabobica 8/7 (m)
    Alice in Chains 10/7 (m)
    Justme409 15/7 (z)
    Ivana S 25/8 (m)
    Hula.hop 14/9 (x)
    Galicia 19/09 (x)
    Character 29/9 (x)
    Munkica 03/10 (z)
    Snekica 14/10 (×)

    Fali Andydea...
    Munkice,pisi meni 19.7. za termin.

  12. #1512
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Alice, JustMe, Andy, mi bi mogle neku kladu nabaciti koja ce prva hahahaha.

    JustMe, bas mi je drago da je dr dao svoju podrsku, vjerujem da ti to puno znaci! Kolko je mala teska sad? Ako zelis reci, ako ne zivjet cu u neznanju

    Ivana, pitanje u vezi ovih stvari koje treba odvojiti. Jel to svugdje praksa? Ja konkretno idem u Vin.
    Znaci bilo bi okej da odvojim kaj tocno? Mrezaste gace one, uloske (jedan samo?), eventualno za tusiranje gel? Procitala sam da se negdje ide odma na tusiranje, a negdje te odvedu u sobu pa ides pod tus kad se odlucis. Tj ne vodi te nitko. Pa sad nisam nacisto sama sa sobom kaj odvojiti tj kaj ce mi trebati odma nakon osim gaca i uloska.

  13. #1513

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Ajme cure, skoro pa ste rodile. Jos mjesec i pol do dva i sve ce te se izredati. Juhuuu!
    (Mislim na vas cetiri iz gornjeg posta od Jagodice + jagodica).
    Posljednje uređivanje od Buncek : 21.05.2020. at 14:16

  14. #1514
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Treba odvojiti stvari koje trebaju nužno iza poroda i koje ti u većini stave sestre: gaće i uložak
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.05.2020. at 14:17

  15. #1515
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    A nisam ni skuzila da nisam napisala grame haahah. 1900 ima sada. Mislim da joj je tata bio komad bebe, al srica nije glavata ko on hahahahaahah

    Ja sam imala predosjecaj iskreno da.ce tek biti blize 8mom mjesecu, al zadnje vrijeme mi se cini da cu prije roditi.

  16. #1516
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno


  17. #1517
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Jagodice, nisam rađala u Vinogradskoj pa ti ne mogu reci 100%, ali ja u manju torbu planiram jednokratne gacice, uloske 1-2 velike chicco i par kom vir, one skroz mekane, vatene, vodu, mobitel, punjac, med.dokumentaciju, labelo....ne sjecam se dal sam imala svoje slape u rađaoni ili njihove.... nakon poroda te jos koji sat drze na promatranju pa tek onda voze u sobu. Kad se smjestis u sobu, sestra dođe i pomogne oko tusiranja. Tako je bar meni bilo dosad. Klistir sam dobila 2x prije, 1 nisam, i nemam traumu, dapace, nekako mi bilo lakse kad sam dobila, nisam morala mislit o tome kod izgona.

  18. #1518
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Aaaaaa znaci to u onu torbicu koja ide samnom u radaonu puknem jos i gace i uloske! Okej, okej. Vidis zanimljivo di god nabrajaju to dvoje nigdje nisam vidla da pise pa me bunilo. E super tenks!

    Jelena, da ja znam kaj je nuzno nakon poroda i kaj mi stave, to bi bilo super hahaha.

    JustMe, kolko bu moj onda imao... On je prije dva tjedna imao 1700 hahaha

    Di su nam ostale cure?

  19. #1519
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Evo meneee... Odmor nakon rucka. Haha. Sto se oklade tice,imam osjecaj da cu rodit prije termina. Ali ajde,neka bude 7.mjesec. pocetak. Hahaha. odma iza jagodice. Daljeee!?

  20. #1520
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Andy nije ni lose ni tako. Ja nekako taj bas 15.7 predosjecam.

    Tu negdi ce biti mozda hahahaahaha. Neke konkretne bebe hahahahq

  21. #1521
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj Jagodicabobica prvotno napisa Vidi poruku
    Aaaaaa znaci to u onu torbicu koja ide samnom u radaonu puknem jos i gace i uloske! Okej, okej. Vidis zanimljivo di god nabrajaju to dvoje nigdje nisam vidla da pise pa me bunilo. E super tenks!

    Jelena, da ja znam kaj je nuzno nakon poroda i kaj mi stave, to bi bilo super hahaha.

    JustMe, kolko bu moj onda imao... On je prije dva tjedna imao 1700 hahaha

    Di su nam ostale cure?
    Nisam loše mislila
    Nego sam rekla da ti to sestre obuku,ili bar meni su obukle

  22. #1522
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ma Jelena ni ja ne mislim nis lose, nego kazem da bi mi bilo super da znam. Al ne znam pa ispitujem
    Zivjeli forumi hahaha

  23. #1523
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ja kad sam prvi put rodila u doba ne interneta stavila sam opet te dve stvarčica da strane.
    Informiraš se prije polaska
    Sretno cure još malo

  24. #1524
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja kad sve kupim jos cu jednom pitati hahaahahahahaha. Meni sad kao da pricamo spanjolski hahaha

  25. #1525

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Poudrav cure, nije me bilo par dana...jugo me dotuklo, malo me tlak ljuljao. Kod nas je uzasna sparina bila, 28-30 stupnjeva + jugo i velika vlaga. Bas je bilo tesko no sad je super.
    Preletila sam listu, vidjela sam spol da mi je x pa moze tko vodi dodati dječaka...
    Kako ste mi?
    Ja sam dobro, malac je zivahan, lupka stalno, falit ce mi taj osjećaj...vjerujem da ce onaj pravi osjecaj to sve nadmasiti...
    Vcr sam odradila prvi pilates trening nakon korone...osjecam de fantasticno! Je prilagođen al lijepo se osjetiti živ.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  26. #1526
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ja sam toliko navikla da mi je dobro da sam danas zaboravila da mi moze bitivlose ako lezim na ledjima hahaahha.

    Ugl cure, jeli u vasim rodilistima dopustena pratnja? Po zakonu i pravima (mislim cak i ustavu) imamo pravo na pratnju. Ako u nasoh ne dopuste uskoro planiram pisati pisma poceti....

  27. #1527
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Porod je jedan tako dinamičan događaj da ga se uopće ne može planirati.
    OK, ako je nekome jako bitno u životu imati sve pod kontrolon, priznajem takvu osobnost. No, treba se spustiti na zemlju i samoj sebi priznati da to u slučaju poroda nije moguće.
    Najbolje se prepustiti svome tijelu, stručnosti medicinskog osoblja i nadi da korona neće vladati svime.
    U svoja 4 poroda sam iskusila nevjerojatne situacije, i onu najtragičniju. Nema planiranja. Mislim, ima, ali prečesto se plan izjalovi.
    Porod je divan doživljaj. Toliko emocija! Nezaboravno. Kad se prisjetim sebe nakon zadnjeg poroda, imala sam osjećaj vatrometa sreće! Malo zavidim vama koje ta sreća uskoro čeka. I žao mi je da nisam mogla i više puta postati mama

  28. #1528
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Beti, bas mi se svida ovo "vatromet srece".
    Ja mislim da je oke imati neki plan toga sto zelimo i ocekujemo, ali da je bitno imati na umu da se to sve moze promijeniti. Tako da ako i krene nekim neplaniranim tokom se radi toga ne osjecamo porazeno.
    Ja i ovo sto si u glavi planiram mi se vecinom odnosi na dio koji cu (nadam se) odraditi doma. Za bolnicu se nadam jednoj stvari, a to je da uspijem u dogovoru s osobljem izboriti prirodni porod. Al cak i ako se to ne dogodi necu dopustiti da mi to umanji euforiju i pozitivu. Bitnije mi je zapravo da doma odradim kako spada (ako sve bude islo kak treba).

    JustMe, mislim da je u Zg vec svugdje dopusteno. Evo i u Vinogradskoj od 18.5.

    Character ajme vec takve vrucine! Bome zeznuta je kombinacija tlaka i trudnoce.
    Super za trening!

    Jel se jos netko osjeca kao da se preselio na wc?
    Mislim da moj malac koristi moj mjehur ko jastuk. Plus unazad zadnjih par dana se osjecam BAS TRUDNO
    Bilo je i vrijeme valjda hahaha

  29. #1529
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Da, bas se slazem s jagodicom. Meni je nekako bitnije probati nego se prepustiti. Znam da se u rodilistima rade stvari koje nisu potrebne, s ciljem ubrzanja poroda, pa se nekad dobije komplicirani porod, nekad ne.
    Ako sve bude islo u redu ne vidi problem zasto nebi mogli imati najprirodniji moguci porod. Da je to praksa nebi nam trebale ove borbe i planovi (na sto sve po zakonu imamo pravo!)

    I ja se sad zadnje vrijeme pocinjem bas osjećati. Rastem doduse pd prije ali zadnje vrijeme sam usporena, umornija, ne mlgu bas dici uvijek sve, nekad mi se i neda.... i tako to haahhahah

  30. #1530
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Jutro drage moje! Kako ste? Ja bi stvarno htjela prirodan porod ali ipak sve vise razmisljam o carskom. Prema udarcima,beba je jos zadak (vidit cemo u srijedu na kontroli jel me osjecaj vara) iii iskocila mi je jedna vena na desnoj stidnoj usni a za to sam citala da moze biti razlog za carski. E sad cemo vidit sto ce bit.
    Koliko se mi pripremale i htjele neznam sto,uvijek se sve moze izokrenut i bit skroz drugacije. I na sve ustvari treba bit pripremljen,a sto ce bit,to samo dragi Bog zna.

  31. #1531
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Tako je... spremiti se na sve, ali boriti se za najbolje. Ja imam opcije spremne i za carski (to smatram kao najgoru opciju). I naravno da dodie do iti jednog rizika da necu inzistirati na glupostima. Jedino sto trazim zapravo je komunikaciju i uvazavanje zelja. Kad sam isla na op slijepod crijeva ispostovali su mi neke zelje. Zašto sad nebi. Ja ti drzim fige.na najjace da.bude sve u miru andy, i prirodno.

    A andydea, sto ta zila doli znaci?

  32. #1532
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Justme,sve mi imamo dolje vene samo od napora, pritiska,sto vec,one znaju iskocit,tj bit vidljive i dolje onda imas kao neku kvrgu. To je vena i pri porodu zna prsnut. Ako se izvodi epiziotomija mora se jako pazit da se ne zareze preko nje. Zato je carski opravdan. Ali isto tako,u vecini slucajeva se povuce nakon poroda.

  33. #1533
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Aha aha
    Kuzim. Sad cu veceras baciti oko malo da vidim kakvo je stanje

  34. #1534

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Hello!
    Slazem se da je vatromet srece odlican izraz kao i da treba probati ali imati na umu da postoji sansa da nam se ne ostvare svi planovi kad je u pitanju neki taj plan poroda...kako neko rece.

    Ja cijeli dna lezim, moji krecili jednu sobu, hodnik u kupatilo pa ce nekad iduceg tjedna dnevnu...sada mama i muz ciste, ja malo njupam. Sinoc kad sam se nakom piš piš obrisala bila mi tackica krvi i tako tri puta (u toku istog brisanja). Tokom noci nije nista, jutros se obrisala svjetlo roza i vise nema. Proslog thjedna sam smao zatekla kapljicu na ulosku ali je dr pretprostavio da je od briseva no ak s eponovi il krene jace da se javim. Nakon tjedan dana eto desilo se ali je stalo pa s obzirom da ne radi vikendom necu zvati, a u bolnicu mi se ne ide jer ce odmah cackati pa mogu pokrenuti sta....ako krene opet javit cu se nekom. Donji dio stomaka boli pomalo....tinja...mali se vrti sto je super znak i trebalo bi da porod nije blizu. Razmisljam da li to moze biti u slucaju da se otvaram...malo sam citala pa kao moze se desiti i neki kapilar od pritiska bebe da pukne...ali nemam pojma kaj je.....Vaginalete Ampicilin i Nystatin sma krenula sinoc nakon tog brisanja i tusiranja tako da nije od njih, a Zinnat sam jutros zavrsila oralno. Nadamo se da ce sve biti OK.

    Jagodice, to za WC te razumijem...pritisak je jak pa cak i kad ne idem pritisak kao da mi se ide je tu...ali moj je bas bas nisko tako da je kod mene vec neko vrijeme piš party. :D
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 23.05.2020. at 18:54

  35. #1535
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Drage moje, u zizi corone su me hospitalizirali u 35 tt i ideja o prirodnom porodu je pala u vodu. S obzirom da se novo rodiliste selilo, cekali smo tren kad ce se neonatologija preseliti da dogovorimo carski. Tog trena shvatite da svi planovi zapravo ne znace nista, jer jedino sto zelite jest strucna i iskusna osoba u koju imate povjerenja da ce cuvati vas i vasu djecicu. Imala sam srecu da me takva dr vodila i da je sve proteklo uredno. Palcici su rodjeni 21.4, seka 1,8 kg/44 cm i braco 2,820 kg/48cm...seka se izborila i s infekcijom, i gubitkom na kilazi, i sa anemijom zbog koje je morala primiti transfuziju krvi.

    Porod je predivan osjecaj, cak i carski. Onaj tren kad ih cujete da zaplacu cijeli svijet stane na tren i svijet postane najljepse mjesto a srce prokuca nikad jacom snagom. Usmjerite misli na trenutak upoznavanja vasih misica, jer na sve ostalo ne mozete utjecati.

    Cuvajte se, volite i uzivajte u svkom trenu trudnoce <3

  36. #1536
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Rominka divno
    Čestitke tebi , Palčici i divu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.05.2020. at 22:00

  37. #1537
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Cure jel mazete trbuh, bedra kakvim uljem? Bademovim, maslinovim? U prve 2 trudnoce nisam imala problema sa strijama, nikakvi oziljci mi nisu ostali, pa sad vec razmisljam da krenem s necim.

  38. #1538
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Rominka, cestitke hrabrim palcicima i hrabroj mami. Jel sad sve okej?
    Da, to je ono kako se kaze, kada zelis nasmijati Boga reci mu svoje planove.

    Masnice, mazala bademovim i kremicom od biobaze koju sam dobila u DM paketu za trudnice. Ali svake prijestupne, imam vise srece nego pameti pa (za sad) nemam strije. Valjda genetska predispozicija jer ni moja mama nije imala.

  39. #1539
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Rominka, cestitam na bebicama!!!! Bas vas je nezgodan trenutak uhvatio ali bitno da je sve dobro proslo i da bebice sad linepo rastu i napreduju.

    Mazem se Biobazinim uljem, redovito, nemam ni jednu striju, ali kao i Jagodica, mislim da je prije do genetike iako sam se mackala u svim trudnocama.

  40. #1540
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ne morate imati griznju savjesti ako se ne mazete. Citat iz reviewa “Topical treatment cannot prevent the occurrence of stretch marks under specific circumstances such as pregnancy.”
    Koga zanima vise o strijama, samo jedan od mnogih clanaka na tu temu. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5782435/

    Btw, ja se mazem zato jer volim mutiti kremice i trackati se

  41. #1541
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Nije meni čak ni radi strija već imam suhu kožu koje zna zatezati, još sad kad trbuh počne rasti...nekako mi lakse i mekanije kad namazem. E napravit cu si domace nevenovo ulje kao maceratpa cu s tim

  42. #1542
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja sam se pobožno mazala, pa sam dobila strije, je*iga Izgleda da je to baš genetika, i mama mi ima, a i sestra koja je mršavica od 50 kg i nije nikad bila trudna.
    Ali isto kao i Munkica, mazala sam se jer volim, uvijek se mažem.

    Andy, imala sam ti i ja tu venu, nestala je nakon poroda. Meni nisu zbog toga spominjali carski, samo su rekli da beban radi pritisak i da će nestati.. Ali zvuči mi logično to što govoriš da može prsnuti. Sad tek kužim da sam očito imala sreće s tim..

    Rominka, čestitke i ovdje

  43. #1543
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    A vidis kak je to interesantno, ja imam strije po kukovima jer sam naglo izrasla. To dobila jos tamo u pubertetu. Buraz ima po ledjima isto od naglog rasta. Ali po trbuhu nisam (za sad) dobila, a ni mama nije dobila od trudnoce.

  44. #1544
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Samo da javim, od danas u Lildu kratke spavacice 40kn.
    Ak nemate jos neku u kojoj bi radjali, mislim da je to oke cijena za nesto sto cete mozda kasnije morati baciti

  45. #1545
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Jagodicabobica 8/7 (m)
    Alice in Chains 10/7 (m)
    Justme409 15/7 (z)
    Ivana S 25/8 (m)
    Hula.hop 14/9 (x)
    Galicia 19/09 (x)
    Andydea123 19/7 (x)
    Character 29/9 (m)
    Munkica 03/10 (z)
    Snekica 14/10 (×)

    Slobodno vi upravljajte listom buduci da ne pisem bas precesto na forumu. Na brzinu sam preletjela preko postova pa se ispricavam ako sam propustila unijeti neku promjenu.

    Danas je bio pregled nakon 2 mjeseca. Sve je super. Cura raste, 400 g, pocela se ritati pa sam jucer osjetila prve udarce prema van. Glava je gore. Juhuuuu Znam da jos ima vise nego dovoljno vremena za okretanje, ali vec vidim da ce me to kopkati. Sljedeci pregled za 3 tjedna...
    Bilo je jako tuzno prije pregleda jer je mladom paru prije mene umrla beba. Jest da je prema izgledu djevojka bila negdje na pocetku trudnoce, ali samo mogu zamisliti kako im je bilo..

  46. #1546
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Munkice, ma i moj je bio negdje s 20tt zatkom okrenut. Kasnije se okrenuo glavom i od onda je tak. Rano ti se radi toga sekirati. Super za ritanje
    Uf bas teska scena...

  47. #1547
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Jasno mi je da nema koristi od sekiranja, ali sad kad znam ce me uvijek malo kopkati. Prosli put je beba bila glavom dolje do 30 i nekog tjedna i pred kraj se okrenula nogama dolje

  48. #1548

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Mi smo isto jucer bili na pregledu, sve je super, curica raste Dosad je bila okrenuta poprecno, prekjucer sam osjetila da se okrenula jer sam slabije osjetila udarce i prema unutra, ne vide se vise preko trbuha. Sad je nogicama dolje. Neka ona isproba sve pozicije, samo da se nakraju odluci za pravu

    Sto mislite, hoce biti sajam ove godine? Ima netko insajdersku info

  49. #1549
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Pise na fb u objavi iz 12.5. da ako se do Lipnja situacija ne smiri da odgadaju za Listopad.
    Cekaju da se ukine zabrana vecih okupljanja.

    Moj savjet, cesto skicati na webu akcije/popuste. Pa kad nades nesto sto ti treba na akciji, shopping (tak sam ja piknula ono za cistiti nos, jel aspirator?) Jer sajam tko zna oce tko od nas docekati trudan.
    Kad smo sve pokupovali mi je falilo to svakodnevno online obilazenje ducana
    Onda sam se preselila na Ikeu

  50. #1550

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj hula.hop prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo isto jucer bili na pregledu, sve je super, curica raste Dosad je bila okrenuta poprecno, prekjucer sam osjetila da se okrenula jer sam slabije osjetila udarce i prema unutra, ne vide se vise preko trbuha. Sad je nogicama dolje. Neka ona isproba sve pozicije, samo da se nakraju odluci za pravu

    Sto mislite, hoce biti sajam ove godine? Ima netko insajdersku info
    Hula.hop, jesi li dobila uputnicu za ogtt? Jesi radila??? Sta kaze dr za tvoju kilazu? Kakvo ti je zeljezo?
    Ja malenog osjecam slabije i vise unutra ali vidjet cemo na pregledu sta i kako u pon?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •