Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Rangiranje osnovnih i gimnazija u Zg

  1. #1
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno Rangiranje osnovnih i gimnazija u Zg

    postoji li negdje na nekom forumu, ovdje, igdje... rangirane škole tipa koja je najbolja, najgora, najstroža, najova, najona...?
    konkretno me interesira gornjogradska i 16 gimnazija. pišem za zagreb.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Pa to je nemoguca misija
    svaki komentar bilo kog od nas je subjektivan,mi ljudi iznosimo nase misljenje koje je sve samo ne objektivno
    Kako uspoređivati doživljaje/misljenja?
    Ak nađete način svaka čast!

  3. #3
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    a joj, nemoj tako ozbiljno shvaćati ovo. u ono doba se znalo da su jake škole mioc, 5. gimnazija, klasična... nepopularne su bile 6. gimnazija i strukovne. bez subjektivnosti. malo sam ocvao i ne znam kakvo je stane danas.

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Iščitaj, možda nešto nađeš: http://forum.roda.hr/threads/86753-G...ight=gimnazije

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa Vidi poruku
    a joj, nemoj tako ozbiljno shvaćati ovo. u ono doba se znalo da su jake škole mioc, 5. gimnazija, klasična... nepopularne su bile 6. gimnazija i strukovne. bez subjektivnosti. malo sam ocvao i ne znam kakvo je stane danas.
    Pa 6. ti je Gornjogradska, za koju se raspituješ.

    Sve ovo ostalo što pitaš je zaista vrlo subjektivno i nemoguće je napraviti objektivnu rang-listu. Najviše ovisi o djetetu, njegovim afinitetima i interesima, ali i radnim navikama. "Jače" škole - čitaj popularnije - imaju viši bodovni prag pri upisu, a to možeš iščitati i sa službene stranice za upise.

    Od škola za koje se raspituješ, Gornjogradska je opća, a XVI. jezična gimnazija, tako da se razlikuju prvenstveno po programima.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Najbolja ti je ona skola u koju uđe visoko motivirano dijete s dobrim predznanjem , dobrim radnim navikama i bez poteskoca u ucenju i socijalizaciji.

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Gornjogradska "stoji" lošije od drugih općih gimnazija, a 16. "se smatra" dobrom školom u kojoj STEM predmeti nisu šala. Računaj da jezične gimnazije imaju 70 sati matematike manje od općih, a nastavni plan i program im je u tom predmetu isti.
    Gdje god da se upišeš, može te "strefiti" lošija smjena ili lošiji profesor. Najvažnije je zaista redovito učiti i na vrijeme shvatiti gdje si tanak (ti sam ili tvoj profesor).

  8. #8
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    @tanja_b nije. ista je fizički, ali sada je gimnazija, prije je bila uhoc. sad je kao nešto bolja.
    @čokolada thx


    netko zna nešto o habdelićevoj?

  9. #9
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    @tanja_b nije. ista je fizički, ali sada je gimnazija, prije je bila uhoc. sad je kao nešto bolja.
    @čokolada thx
    @cathy thx

    netko zna nešto o habdelićevoj?

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Tituš. Postala je elitna, upada se uz max. ocjene i prijemni iz matematike i hrvatskog.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa Vidi poruku
    @tanja_b nije. ista je fizički, ali sada je gimnazija, prije je bila uhoc. sad je kao nešto bolja.
    @čokolada thx


    netko zna nešto o habdelićevoj?
    Da, a prije UHOCa je bila 6. gimnazija, na glasu kao jedna od najslabijih gimnazija u Zagrebu. Zato su nakon povratka gimnazija 1990. (nakon šuvarice) inzistirali na nazivu "Gornjogradska", da bi se izgubila poveznica s nekadašnjom 6.

    Habdelićeva je, uz II., jedna od najpopularnijih općih gimnazija u centru Zg. Čokolada ti je napisala, treba imati max. broj bodova i još su uveli prijemni. Radi u jednoj smjeni, to je isto vjerojatno jedan od razloga popularnosti.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj andro-gen prvotno napisa Vidi poruku
    @tanja_b nije. Ista je fizički, ali sada je gimnazija, prije je bila uhoc. Sad je kao nešto bolja.
    @čokolada thx


    netko zna nešto o habdelićevoj?
    gornjogradska je bila uhoc nekad
    habdelićeva je sad tituš brezovački

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Ok, da ne zabrazdimo opet u prepucavanje "koja je škola nekad bila ova ili ona", imali smo već takvu temu, evo je: http://forum.roda.hr/threads/91766-Z...e-po-brojevima

    Ali to nije ono što je andro-gen pitao.

    Po mojem iskustvu, gledajući svoje dijete i njegove vršnjake, da bi dijete bilo zadovoljno izborom srednje škole, osim programa treba "pogoditi" i pravu atmosferu među učenicima u školi, u tom smislu da atmosfera odgovara temperamentu i sklonostima tog konkretnog djeteta. Kako to pogoditi - vrlo teško ili nikako, tj. treba imati i malo sreće. I mislim da po tom pitanju treba konačan izbor prepustiti djetetu.

    Ali, naravno, sš se bira prvenstveno po bodovima, tj. ocjenama, jer je to i dalje jedini kriterij za upis (u onih nekoliko gimnazija koje su uvele prijemni i dalje je potreban vrlo visok broj bodova na temelju ocjena) - a kako mi se čini, tako će i ostati do daljnjeg...

  14. #14
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ne kužim čemu ova tema na filozofskom kad postoji tema o gimnazijama i srednjim školama?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •