Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Problemi sa senzorikom

Datum pristupanja
    Jul 2019

Početno Problemi sa senzorikom

Pozdrav! Moj sin ima 2 godine i 5 mjeseci, nedavno smo krenuli na terapiju privatno kod defektologa zbog njegovog kasnjenja u jezicno govornom razvoju. Tamo smo dobili savjet da bi trebali krenuti sa vjezbama senzorike. Naime, defektolog misli, a i ja tako mislim da je moj sin nedovoljno osjetljiv na zvuk i dodir. On ima kratkotrajnu paznju i tesko se igrati s njim jer stalno prelazi s jedne stvari na drugu. Voli stalno trcati i ako padne ne place bas puno. Poceo je pricati, jos ne spaja bas recenice,ali brblja stalno. Zanima me, ima li netko iskustva s time? Jer sto god sam procitala uglavnom se radi o preosjetljivosti, ovo je valjda rjeđe.? Moze li mi netko reci da li se to moze ispraviti ili je to trajno? Evo, htjela bi malo informacija prije nego krenemo na te terapije.

Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011

Početno

U knjizi Zahtjevna djeca Stanley Greenspan opisuje 5 skupina zahtjevne djece, od kojih su jedna skupina preosjetljiva djeca, a jedna skupina djece opisana su kao upravo suprotna ovoj skupini preosjetljivih. On ih naziva samozaokupljena djeca (ili slično). Mogu preporučiti ovu knjigu i vjerujem da bi ti se isplatilo potražiti je.

Moj je preosjetljivi i nijedna mi knjiga nije pomogla u razumijevanju njegovog ponašanja kao ova (a otkrila sam da i sama spadam u ovu skupinu).

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •