Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Oponašanje djece

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    19

    Početno Oponašanje djece

    Cao,zanima me da li vasa djeca oponasaju drugu djecu,i ako da u kojoj mjeri ??? Da li je to uopce normalno,djete nema bracu i sestre,uskoro 3 godine punimo
    Hvala

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ne znam na šta točno misliš, da se pitaš da li je normalno?
    Oponašanje i odraslih i djece je izrazito normalno, djeca uče promatrajući druge, ne znam baš da postoji mjera za normalno, nenormalno, samo ponekad nauče ponašanja koja nam nisu ok (npr agresivna), pa ih moramo naučit da to ne rade.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Mislila sam vise da li je to uobicajeno kod djece,osobito te dobi. Npr. igra se sa djecom i ako netko od te djece npr. ustane i uzme loptu i puca je na gol,odmah i on zeli isto tako to ; ako dijete sjedne na stolicu i mase nogicama odmah ce i on tako napraviti i slicno. Uglavnom,neke stvari oponasa i da li je to za opominjanje da se prestane raditi ili ?
    Jer okolina mi stalno govori kako tako oponasa drugu djecu

  4. #4
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    To je vrlo tipično dječje ponašanje, oponašanje je oblik učenja, ne vidim nikakav razlog zašto bi bilo za opominjanje da to ne radi

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Hvala na odgovoru

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Tek sad vidim da mi cijeli odg nije otisao,uglavnom i sama sam smatrala da je to ok,ali pritisak okoline da to nije ok, me “pokolebao” jer za pojedine nije ok sto tako dijete oponasa drugo dijete u nekim radnjama,tj da zeli raditi sve sto i ovaj radi,

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ako misliš da tvoj oponaša nešto što nije ok, jer i druga djeca možda rade nešto što ne bi smjela , slobodno ga opomeni

    Recimo moj veliki je htio voziti bebu u kolicima u parku, meni je to ok i dala sam mu da se tako igra, čak i posle smo nabavili našu Magdalenu, koju je svukud nosao, neka baka iz parka nije bila baš za to, ali to je njena stvar!
    Isto kak je nosao ćelavog Filipa kad sam rodila malu, i dojila, tak je on Filipa znao isto staviti na cicu. Znači ti odlučuješ što misliš da je ok, a što nije u oponašanju.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.02.2023. at 16:23

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ne kužim u čem je problem u mahanju nogama i da hoće igrati nogomet? Djeca se trebaju družiti s drugom djecom, moj veliki u toj dobi jedinac(3 god), nije išo u vrtić , ali smo imali hrpu klinaca u parku i koliko s kojima je bio non stop, a mi mame smo ih nadgledali i zajedno smišlja ali i igre i ture.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Ne znam da li ste me dobro shvatile,ali za mene je ok to oponasanje ili imitiranje druge djece,jer su to sve radnje koje oponasa po meni ok i nisu opasne ni za njega ni za druge. “Problem” nastaje od strane drugih roditelja,jer po njima je to cudno da dijete tako oponasa drugu djecu i na neki nacin stvaraju pritisak da to nije ok. Nije bas ugodno kad ti kazu da je cudno ponasanje tvog djeteta. Shvacate me

  10. #10
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Daisy, mislim da je ponašanje tvog dečkića sasvim normalno i bezazleno i nema razloga da ga opominješ. Komentare probaj zanemariti, iako stvarno nije ugodno kad ti drugi roditelji kritiziraju dijete. Dobro je i promisliti o tim kritikama, ali u ovom slučaju mi se čine potpuno promašene.

  11. #11
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Daisylove, kužim ja šta ti govoriš, ali ne razumijem šta oni govore, najradije bih im postavila 5-6 pitanja
    Ne znam koliko je to drugih roditelja, 1, 2, 10?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    19

    Početno


  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Evo tek vidim da mi odg opet nije otisao,u svakom slucaju hvala na odgovorima i podrsci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •