Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Uspostavljanje dojenja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno Uspostavljanje dojenja

    Mame molim pomoc. Zvala sam sos telefon nije se nitko javljao pokusat cu ponovno. Beba 14 dana, u rodilistu nadohranjivana. Dosli doma stalno na sisi trudim se iskljucivo dojiti,prvih dana me jvatala slabost i vrtoglavica zbog srozanog zeljeza pa bi mu navecer dala 30ml dohrane kad bi postao zivcan.Nakon toga iskljucivo dojila. Nakon 10 dana ga patronazna izvagala: porodjajna tezina 4 kg,otpusten sa 3760 a ona izvagala 3870. Kaze ne dobiva puno i da dajem nadohranu. Uplasila sam se da izgladnjujem dijete pa sam poslusala. Dojim ga cijeli dan,jedna pa druga sisa. On preko dana bude zivcan izmedju podoja i uopce ne spava pa mi je na sisi od jutra do popodne npr. i onda mu dam dohranu,napokon zaspe i odmori 2 sata kada ga budim i opet ispocetka. Medjutim on kao da trazi sve vise i vise i ja ga tesko mogu sama najesti. Izvagali smo ga opet nakon 12 dana tj. 2 dana nakon patronazne i imao je skoro 4 kg. Znaci sad je kilaza ok,pelena barem 6 dnevno zuto pokakanih ali kao da smo usli u zacarani krug sa tim nadohranama. Kada cu ga samostalno moci najesti? Kako da izbacim nadohrane a da mi nije aktivan na sisi od 0-24 i da ne dobiva premalo na tezini?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj Mila84 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako da izbacim nadohrane a da mi nije aktivan na sisi od 0-24 i da ne dobiva premalo na tezini?
    Po malo.
    Pitaj ovdje ili pričekaj savjetnice ovdje ili pokušaj sutra nazvati. Sretno.
    https://m.facebook.com/groups/RODA.dojenje/

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Napisala sam greskom post i na drugoj temi jer sam mislila da se zagubilo i vidjela tvoj odgovor i tamo. Nemam facebook profil ali pokusati cu opet zvati rode, hvala ti na odgovoru zutaminuta!

  4. #4
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Mila, da te ohrabrim, tako je i nama bilo!

    Okani se patronazne i obrati se nekom prodojecem pedijatru. Neka provjeri je li dijete dobrog opceg stanja i dobro hidrirano.

    Nas je pedijatrica ohrabrila da nastavimo forsirati dojenje i to je jedino rjesenje - uz to da pazis da ima ispravan hvat i da aktivno doji.

    Mi smo prvi mjesec bili u plusu bijednih 280 gr, a sada dobivamo 250gr tjedno. Znaci, beba mora premostiti taj prijelaz sa bocice na dojku.

    Isto tako, nije strasno u pocetku dati povremeno tih 30 ml da se dijete primiri i prihvati dojenje, samo gledaj da je to u najkriznijim situacijama i da idete ka tome da i to rjesenje izbacite iz primjene.

    Isto tako sam bila slaba, malokrvna, pod antibioticima, izmucena alergijskim kasljem. Pocela sam uzimati tablete zeljeza i Omegu 3 (ona moze pojacati mast u mlijeku) i znatno bolje se osjecam! Posavjetuj se i ti sa lijecnikom i pocni raditi na svom zdravlju, ovo je velika bitka, neces je moci izboriti ako nisi dovoljno jaka.

  5. #5
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    22 dana nakon poroda on je na porodjajnoj tezini? To nije ok.

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    22 dana nakon poroda on je na porodjajnoj tezini? To nije ok.
    Ne 22, nego 12 dana nakon poroda je opet na porođajnoj težini. 300g u 12 dana. Dobro je, ali to je na donjoj granici.
    Vjerojatno će sada početi brže dobivati.
    Izvaži ga na istoj vagi opet za 2-3 dana da budeš sigurna da dobiva.
    Da li ima dovoljno mokrih i pokakanih pelena?

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    22 dana nakon poroda on je na porodjajnoj tezini? To nije ok.
    14 dana, s tim da ako je dijete staro 14 dana onda je
    1. dan: 4000 g
    3. dan: 3760 g (-240 g)
    10. dan 3870 g (+110 g)
    12. dan 4000 g (+130 g)
    U dva dana je dobilo onoliko koliko je donja granica da dobije u tjedan dana.

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ima dovoljno mokrih i pokakanih pelena?
    Napisala je
    pelena barem 6 dnevno zuto pokakanih

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Cure napisala sam post na temi molim pomoc,sad vidim da ste mi tu pisale. Hvala puno na podrsci jako puno znaci. Znam da je ovo vec vjerojatno puno puta ponavljana prica,al tesko je.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Ne znam zasto moji odgovori od prije nekoliko dana nisu objavljeni. Opet sam nekoliko puta zvala i SOS telefon nikad se nitko ne javlja ili izbacuje. Facebook profil nemam pa je ovo jedini nacin kako mogu od vas potraziti pomoc. Uglavnom, imali smo skok u razvoju i bilo je dosta tesko. Ali kad je proslo vidim da mi je maleni navukao bas dosta mlijeka. Prvo sam izbacila 30 ml nadohrane popodne i ostalo nam je 60ml uvecer. Kako sam ga stalno dojila i prije i poslije nadohrane,postalo mu je previse jer on voli papati. Poceo je dosta bljuckati nakon vecernjeg obroka i zaspao bi vec oko devet. Oko 11 sam ostajala sa punim cicama kad bi inace u skoku jeo a on bi spavao ili bi povukao malo pa zaspao. Danas sam mu zato ukinula tih 60 ml, on je papao samo moje mlijeko i zaspao ko i inace, sada kad se probudi valjda ce vise htjeti jesti moje mlijeko i biti namiren. Ako sve dobro prodje izgleda da smo napokon izbacili nadohranu. Zadnje vaganje danas je imao oko pet kg ako je vjerovati vagi dok je nemiran.

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Vjerojatno si imala premalo postova, prvih par trebaju odobrenje. Odsad bi trebali biti odmah objavljeni.
    Za SOS, ne znam ti reći, moguće da je bilo zauzeto (bar ovo kad te izbacuje).
    Srećom, čini se da si i sama prevladala početne probleme. Nadam se da će ti se svejedno netko od savjetnica javiti ovdje. Sretno dalje!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Evo opet mene. Znaci tu jednu vecer sam mu uspjela izbaciti tih 60ml i bilo je super nije ni trazio. Vec drugi dan je vise cicao i oko osam navecer ko da vise nema sto,i vuce navlaci cice ljuti se place. Probala ga noskati umirivati,bradavice peku od navlacenja svejedno ga stavljam ali nikako se umiriti. Dala mu opet ovaj put 50ml. Patronazna mi rekla da mu jednostavno dam kad je zivcan a kad ne trazi ne dam. Da li mislite da je to u redu neki dan mu dati 50-60 ml a neki dan jednostavno ne? Problem mi je sto ga ne mogu nahraniti dovoljno tako oko osam navecer,nakon bocice trazi jos malo sisati i on je onda sit i zadovoljan zaspi. Probudi se opet nakon koji sat jos sit donekle i nece sisa ko inace vec skroz malo a meni oko ponoci cice pune mlijeka. Budi se on opet u 3,pa u 5 pa u 7. Ne znam kako da to izreguliram previse sam opterecena,dali da se izdajam u ponoc pa mu to dajem oko osam navecer? Mama mi govori da to ne radim i da se opustim i ne zamaram... Molim savjet cure,zelim vise izbaciti tu formulu navecer. Ponavljam on sise cijeli dan razmak sat vremena i prije i poslije bocice, sve mi je to ok jer se stvarno trudim.
    Posljednje uređivanje od Mila84 : 18.01.2020. at 01:28

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ok je sve
    Možeš mu ti i špricnuti u usta
    Dok doji ti masiraju kanaliće od pazuha prstom prema dole
    To je meni i kod izdwjsnjabznslo pomoći
    Bit će to sve ok
    Javili će on sve kaj treba
    Sretno dalje

  14. #14
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Navečer u to doba kad on luduje je najmanja produkcija mlijeka. Većina beba onda nemilo navlači.
    Najveća produkcija je po noći.
    Mislim da ta ideja malo daš- malo ne daš neće biti baš najbolje prihvaćena. Možda ako je nepodnošljivo da mu daš još manje, 30 ml, uz sisanje prije i poslije? Jer vidiš i sama da je ravnoteža narušena čim su ti cice poslije koji sat pune, a on više ne može.

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj Mila84 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li mislite da je to u redu neki dan mu dati 50-60 ml a neki dan jednostavno ne? Problem mi je sto ga ne mogu nahraniti dovoljno tako oko osam navecer,nakon bocice trazi jos malo sisati i on je onda sit i zadovoljan zaspi.
    Ne. Sjećam se da je Kaae tu savjetovala u jednom postu objasnila mami koja je isto pokušavala ukinuti formulu da se nikako ne radi nagli rez, da odjednom izbaci š sve, već da se postupno smanjuje. Npr. danas si mu dala 60 ml. Sutra 50 ml. Preksutra 40. Ne znam sad točno dokida li se po 5, 10 ili 15 ml. To bi baš trebala pitati savjetnice. Ako i nemaš račun na fejsu možeš si za čas složiti neki lažni s lažnom email adresom ako te živcira fejs ili takvo što pa pitaš savjetnice u rodinoj sos grupi jer tamo ćeš dobiti brže odgovor baš od savjetnice.

    Mislim da ćeš si izdajanjem naoraviti medvjeđu uslugu jer se djeca ulijene kad imaju dostupne bočice, a izdajanje i nije neka sreća u odnosu na dojenje i možeš si napraviti ragade. Naravno, nije kraj svijeta ako misliš da će ti to pomoći i ako si olakšaš na taj način. Nemoj se gristi što god da radiš.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ali izdvajanjem ako je potrebno može se povećati produkcija
    Danas radi sos telefon
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.01.2020. at 09:40

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ima sasvim normalnu produkciju ako su cice do ponoći pune. Ovo što se dijete predvečer nacicava i nije zadovoljno je tipična pojava.

  18. #18
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. Sjećam se da je Kaae tu savjetovala u jednom postu objasnila mami koja je isto pokušavala ukinuti formulu da se nikako ne radi nagli rez, da odjednom izbaci š sve, već da se postupno smanjuje. Npr. danas si mu dala 60 ml. Sutra 50 ml. Preksutra 40. Ne znam sad točno dokida li se po 5, 10 ili 15 ml. To bi baš trebala pitati savjetnice. Ako i nemaš račun na fejsu možeš si za čas složiti neki lažni s lažnom email adresom ako te živcira fejs ili takvo što pa pitaš savjetnice u rodinoj sos grupi jer tamo ćeš dobiti brže odgovor baš od savjetnice.
    Ukida se po 10 ml dnevno, ili 30 ml svaka 3 dana.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Ovo mi je od pomoci. Zapravo sam mu i sama ovako nekako krenula ukidati i sad je na 40 i ne trazi vise. Znaci po 10. Hvala cure!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Cure jos samo jedna dilema. Kako sam rodila na carski morala bih u bolnicu na pregled za tjedan dana u trudnicku ambulantu. Tamo se uvijek puno ceka i bolnica mi nije bas blizu. Ja njega dojim sa razmacima od najvise sat i pol. Vec neko vrijeme sam u brizi kako cu ga ostaviti do te mjere da sam mislila ne otici na pregled. Ima i opcija da tata i on idu s menom ali cekaona bude pre prepuna a vrijeme je gripe pa se bojim... Nema mi druge nego da se izdajam tjedan dana malo po malo pa mu ostavim,jer nemam bas odjednom mlijeka na bacanje. Kako ste vi to rjesavale?

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    A da ga ostaviš možda s njim u autu?
    Nemoj ga vući u čekaonicu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.01.2020. at 22:09

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ako sam išla negdje na par sati onda sam se dan ranije krenula izdajati, ide brže ako je dijete na drugoj cici pa potakne refleks otpuštanja mlijeka. Onda se boca začas napuni i do 50, 80 ml.

    Ali najbolje je da tata ide i čuva ga i čeka.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 19.01.2020. at 22:28

  23. #23
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da, ne znam kako ćeš skupljati kroz tjedan dana, onda to treba odvojeno pohranjivati (ne smiješ toplo svježe izdvojeno mlijeko ubaciti u posudicu s onim od jučer, koje je već ohlađeno na 4 stupnja, pa onda ne može ni duže od mislim 48? h biti u gornjem dijelu frižidera nego mora dolje u frizer...)
    Ja bih dan prije bila izdojila koliko ide, a ako ne bude dosta, adaptirano u pripremi (nije nikad zatrebalo). Možda kad tebe ne bude u blizini bude rjeđe i pitala, tako su moji.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Da,svi mi govore da mu ostavim obrok adaptiranog. Ja ga se vec dugo pokusavam rjesit pa mi muka opet mu cijeli obrok dati adaptirano. Vinogradska je bolnica,koliko znam unutra pustaju samo tate po bebe i mame nakon poroda i dolazak na porod. Parking naci okolo je lutrija, nekako ne mogu zamisliti da me u autu satima cekaju niti kako cu hodati naokolo da bi ga dojila a moram cekati. Vidjeti cu, izdojiti odjednom sumnjam da mogu jer ce ovom mom prozdrljivcu faliti u obroku. Svaka kap mi je dragocjena,ko neka opsesija mi je to vise.

  25. #25
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Moja susjeda isla tamo na pregled nakon carskog. Mislim da je rekla da je primljena odmah,preko reda, jer znaju da ima doma novorodence

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Super,hvala cure!

  27. #27
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Znam da nisam od pomoći, ali ja sam moju curicu svuda vukla sa sobom.
    I usput dojila kad je trebalo.
    Kod doktora neka muž preuzme dijete na tih par minuta što ćeš biti na pregledu i to je to. Tako sam ja odrađivala preglede u početku, a malo kasnije je bebi bila u kolicima kraj mene.
    Ja ne bih davala adaptirano, pogotovo nakon odvikavanja od njega.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ja bebu nebi u čekaonu,već ostavila u autu s mužem ako se dete meskolji kako te pozove,naravno da možeš tražiti da te preko reda prime.
    Imala sam neki problem oko zadnjeg carskog rad su se šetali jer je bilo ljeto i sve ok
    Ja svojeg tak ostavila na ostavinskoj mada su mi rekli da ga ostavim s bakom,rekla sam dala meni je bilo dosta uzdajanja15 mjeseci mog života.bio je tek kod mog buraza u kukovima autu par mjeseci nakon .na sprovod s 15 mjesecu sam ga vidila

  29. #29
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Jelena, objasnila je da nema parkinga.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Nek malko kruži možda bude stvarno brzo gotova,nahrani dijete prije možda će u prespavati pregled

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Mislim se da odem na pregled kasnije kad prodje sezona gripe pa da ga vodim sa sobom u cekaonu, a mozda bude i toplije pa ce tata moci kruziti s njim oko zgrade... Jos uvijek je problem glupog parkinga. Ne znam jel problem da zakasnim kojih pola mjeseca na taj pregled. Ne znam ni sama inace sam jako uredna sto se tice tih pregleda al mislim da ga necu moci ostaviti. Jucer sam isla do ducana nije me bilo sat vremena on je plakao tati hoce sisu.

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Oni moraju vidjet jel rana uredno zacjeljuje. Ne daj bože da ne i da se zakomplicira ostat ćeš u bolnici i bit će ti daleko veći problem kako ostaviti dijete na dan dva tri deset.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Znam da sam neodgovorna prema sebi,nije izgovor ali od rane je ostao samo oziljak a i u bolnici su rekli kad sam isla doma na pregledu da je rana super. Ne mogu se jos odvojiti od njega i ne znam kako da ga ostavim na duze od sat vremena. Morat cu nesto smisliti.

  34. #34
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Idite svo troje. Ostavi te muz kod ulaza,ode dolje se parkirati na onaj parking, jel trg dr.f.tudmana?
    On se dosece kolicima do bolnice, do tad si mozda i gotova. Ak nisi, podojis ga ak treba, oni se secu

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Eto super ideja. Nije vam cure prehladno sada za toliko dugo setati bebu od dva mjeseca? Bili smo van samo nekoliko puta po 15 minuta,ja sam malo preuplasena. Inace da se pohvalim-trenutno smo na samo 30 ml adaptiranog navecer! Maleni se nekako smirio, zapravo sam skuzila da se on ljuti na cici i kad nije gladan, jednostavno bi uvijek papao i ljuti se kad mu sporije ide a navecer je ocito tako. Jako sam sretna jer smo na pocetku bili na tri bocice dnevno, pa neko vrijeme na dvije a sada nam ostalo samo 30 ml. On je zadovoljan i ne place,nadam se da nije samo neka dobra faza. Nastavit cu mu smanjivati. Voli cicu i nisam jos dozivjela da ju je ispustio iz usta ili odbio pa sam uvijek mislila da je gladan. Uvijek jede obe cice zezam se da mu i treca ne bi bila dosta. Velik je bio pritisak okoline bas zbog toga,rodbina je pricala da ga izgladnjujem jer mu ne dajem vise adapt. a mali ocito gladan jer uvijek hoce jos. Jako me to pogadjalo. U petak punimo dva mjeseca a izgleda da je dobio vise od dvije kile od otpustanja iz bolnice, valjda onda stvarno nije gladan. Hvala cure na savjetima, prva je beba pa su mi stvarno potrebni!
    Posljednje uređivanje od Mila84 : 21.01.2020. at 23:48

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Znaju biti umorni navečer pa ih to smeta, a ne glad. Kažu skandinavci da nema lošeg vremena, samo loše odjeće, iako, kod nas više nema ni lošeg vremena. Vani je ekstra toplo (za ovo doba godine). Nema snijega, nema oborina, nema minusa. Maltene fali da visibabe procvatu.
    No što ja palamudim,... imaš više opcija i koju god da izabereš bit će dobro. Vidjet ćeš. Ne sekiraj se.

  37. #37
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da.
    I rodbinu ignoriraj.
    Sve što radiš je ok i beba dobro napreduje.
    Sretno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #38
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    U 2 mjeseca par puta po 15 min vani :O to je stvarno malčice preoprezno
    Ako se razišla ona smrdljiva magla, ubundaj bebu i brišite van!

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mila, bebe su ljudi, bas kao i odrasle osobe. Nije im prehladno, osim ako imaju neadekvatnu odjecu. Obuci dijete i vodi ga van.

    Mi zivimo valjda u arktickom krugu (ok ne bas, ali sasvim normalna zimska temperatura nam je -25). Moja djeca su rodjena u prosincu i sijecnju i oboje su poceli izlaziti prvih dana nakon rodjenja. Sin je ostao u bolnici pet dana pa je "zakasnio" na prvi izlazak, a kcer je bila u ducanu kad je imala manje od 48 sati. Mozes stavidi bebu u ergonomsku nosiljku prilagodjenu za novorodjence (ili maramu) i povesti sa sobom u cekaonicu. Nema razloga da mu nepoznati ljudi pusu u lice. Ili neka ostane u autu. Nemoj odgadjati zivot zato sto imas bebu; nema razloga.


    Sto se dojenja tice, nemoj malo uvoditi AD, malo ne. Drzi se dojenja, a izdoji ako bas moras. Smijes mijesati "staro" i "novo" izdojeno mlijeko, samo pricekaj da su oboje ohladjeni prije mijesanja.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Hvala cure, malo ste me “osvijestile”. Podrijetlom sam iz Dalmacije a dolje su zene valjda previse zimogrozne, kada sam ga prvi puta sa 20tak dana vodila vani mama i tete od dolje su digle paniku. Prvi puta sam mama pa me sve te sugestije poljuljaju, iako tek sada vidim koliko krivih sugestija (cak ne savjeta nego bas sugestija) dolazi od strane blizih, i koliko sabotiraju nase majcinske instinkte i dojenje.
    Imam nosiljku ali mu se ne svidja,place u njoj. Ili cu ga uvalit tati kako je Vrci predlozila ili cu se izdojiti u par dana po noci kada imam najvise mlijeka. Priznajem da sam previse ukocena,za puno toga se plasim i budem pod stresom a onda to predje i na njega. Napatio mi se na porodu pa mi je mozda od toga ptsp i pretjerana briga za njega.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •