Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Smrad susjedovih cigareta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno Smrad susjedovih cigareta

    U zadnje vrijeme nam kuhinja smrdi na ustajali cigaretni dim (zakleti smo nepušači). Sumnjam da smrad dolazi iz ventilacijskog otvora, a da potječe od susjeda ispod nas. Kuhinja nema prozor i povezana je s dnevnim boravkom, pa kad smrdi u kuhinji, smrad se širi i u ostali dio stana.
    Smrad cigareta je nešto što mi jako, jako smeta i poludim samo kad ga nanjušim u vlastitoj kuhinji.
    Ima li načina kako to riješiti?

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Naši susjedi su promijenilu raspored prostorija u stanu. Tak da mi osjećamo miris hrane koju kuhaju, tam gdje ne bi trebali.
    Suosjećam za dim cigareta. I meni smeta. MM puši na balkonu

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Imali smo sličan problem ali iz kafića koji je tri kata ispod inače na vertikali smo svi nepušači.i imamo prozor na kuhinji i kupaoni
    Oni su ugradili neki dodatni filter i onda se sredila stvar

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Možeš nešto ugraditi u napu, tj. na odvod. Neki nepovratni dio.
    Tako su meni objasnili kada sam kroz napu dobivala susjedine ribe. Jedino kaj je skupo.

  5. #5
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Sam ventil nije skup, ispod 100kn. Bar onaj klasični.
    Ali je pretpostavljam skup majstor koji mora skinuti dosadašnju cijev, ugraditi ventil i vratiti cijev. Pogotovo ako je sve skriveno u kuhinjskom ormariću. Tako da finalna cijena izvedbe ovisi o tome ima li doma netko tko se može u to upustiti u uradi-sam varijanti

    Uglavnom googlati nepovratni ventil za napu. I da, piše da nije 100% rješenje, ali blokira većinu. Ako se želi 100% rješenje pretpostavljam da je skuplje jer onda treba nešto što blokira u potpunosti no ne znam kako se onda otvara onaj tren kad upališ napu. Ovo radi automatski pod pritiskom struje zraka.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Sam ventil nije skup, ispod 100kn. Bar onaj klasični.
    Ali je pretpostavljam skup majstor koji mora skinuti dosadašnju cijev, ugraditi ventil i vratiti cijev. Pogotovo ako je sve skriveno u kuhinjskom ormariću. Tako da finalna cijena izvedbe ovisi o tome ima li doma netko tko se može u to upustiti u uradi-sam varijanti
    MM-u takve stvari u zadnje vrijeme predstavljaju izazov, tako da mislim da ne bi imao ništa protiv da se okuša i u tome
    Ali ne razumijem u potpunosti - taj ventil funkcionira i kad napa nije uključena?

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    MM-u takve stvari u zadnje vrijeme predstavljaju izazov, tako da mislim da ne bi imao ništa protiv da se okuša i u tome
    Ali ne razumijem u potpunosti - taj ventil funkcionira i kad napa nije uključena?
    Koliko sam ja skužila, da.

  8. #8
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Koliko se sjećam taj ventil ima dva krilca koja stoje zatvorena (mislim da ima neka oprugica, ili čak ni to). Otvaraju se prema glavnoj cijevi. Znači ako radi napa struja zraka ih gurne prema vertikali i oni se otvore i puštaju zrak prema vertikali. Kad napa ne radi automatski se zatvore i zrak ne može iz vertikale ići prema napi jer se ne mogu otvoriti na drugu stranu već ostaju blokirana u zatvorenom položaju.

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    tanja, to ti je obična klapna za napu, ništa pametno:
    https://www.kralj.hr/product.asp?pro...&code=01130700

    Skine se napa, i između odvodne cijevi i nape se stavi ta klapna. Preporučujem metalnu ili neku drugu izvedbu koja se sigurno neće rastaviti. Meni se plastična razlabavila, otpala, uletila u motor nape i napravila rusvaj.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo isto imali povremeno problem s mirisima od kuhanja. Stavili smo tu klapnu tj. MM. Nama baš nije pomagala jer je zapravo bio problem u cijevi na krovu koja nije bila dovoljno izvučena. To je bila MMova dijagnoza i pokazala se na kraju točna jer su se i drugi susjedi tužili. I nakon par godina smo u zgradi sanirali nesto na krovu pa je i cijev izvučena. Tako da je sad skoro pa riješeno. Možda par puta godišnje se osjeti ali malo kad se baš dođe kod nape.
    Inače prva pomoć nam je bila kad bi osjetili miris uključili bi napu pa bi ona to pogurala dalje

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ma posumnjali smo i mi na zajedničku cijev, ali jutros sam baš pitala susjedu s naše vertikale smrdi li i njima u stanu, pa je rekla da ne smrdi. Znači da bismo možda mogli riješiti problem i s ovakvom klapnom.
    Zasad i mi palimo napu kad susjed upali cigaretu, ali ne sviđa mi se to rješenje dugoročno, jer je napa prilično bučna. A ako moram birati između buke i smrada, ne znam što mi je gore

  12. #12
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    seljenje

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Samo mi još to fali

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    i koja je vjerojatnost da ćeš u dobro vrijeme upaliti napu?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    jelena pa nitko ne kaže da je to trajno rješenje nego hitna pomoć
    Dođeš doma, osjetiš smrad, otvoriš prozor, upališ napu i nakon 5 minuta se ne osjeća jer je ručak prošao, a nekad i nije to loše, ako se kuha nešto fino a ti gladan

    da Tanja, svakako probaj s klapnom. Nije problem to montirati.
    Posljednje uređivanje od larmama : 09.12.2019. at 12:38

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    tu kao klapnu mi imamo u kupaoni spojenu na ventilaciju

  17. #17
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Mi smo imali sličan problem nedavno, a radilo se o novogradnji gdje je svatko imao svoju vertikalu od nape. Doslovno dok sam ja dinstala luk na 4. katu, susjedi sa 1. kata izlazila je para i miris kroz njenu napu van . Problem je bio što su sve cijevi na krovu završavale u istoj razini, para bi udarila u kapu dimnjaka i vratila se putem svih ostalih cijevi prema dolje. Riješeno je tako da su ugrađena dodatna koljena na krovu, pa su se završetci odvodnih cijevi fizički odvojili jedan od drugog.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Klapna montirana, ali smrad se i dalje osjeća doduše ne onako intenzivno kao prije.
    Vjerojatno je problem i u zajedničkoj ventilaciji, ali to ne možemo sami rješavati.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    seljenje
    Da, seljenje, po mogućnosti u kuću. U stambenoj zgradi uvijek se nađe raznih susjeda čije navike nam ne odgovaraju.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Klapna montirana, ali smrad se i dalje osjeća doduše ne onako intenzivno kao prije.
    Vjerojatno je problem i u zajedničkoj ventilaciji, ali to ne možemo sami rješavati.
    Ovo je rješivo samo zajedničkim snagama, ako se nađe kritična masa ljudi koji se žale na smrad i koji će potpisati zahtjev da se problem riješi o trošku zgrade, tj.pričuve. Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •