Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Promjena turnusa i kolizija s izvanškolskim aktivnostima

  1. #1
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno Promjena turnusa i kolizija s izvanškolskim aktivnostima

    L. ide u glazbenu školu 3-4 puta tjedno, uz to obje imaju treninge 3 x tjedno. Izvanškolske aktivnosti su uvijek u turnusu suprotnom od redovite nastave. Međutim, svaki čas imaju terensku nastavu i razne prigodne aktivnosti u školi (Dan ovog ili onog) zbog kojih se redovita nastava prebacuje u drugu smjenu i tu dolazi do kolizije. Sport je u večernjem terminu pa uglavnom nema problema, no preklapanja s glazbenom školom su postala česta. Također, bilo je slučajeva da je u glazbenoj školi ispit na drugom kraju grada, ne na lokaciji gdje inače pohađa nastavu, u terminu redovite nastave. Svaki čas pišem ispričnice. Svaki čas sam u nezahvalnoj situaciji da moram birati čemu dati prednost ili organizirati prijevoz u vrijeme dok sam i sama na poslu.

    Ima li vas još u sličnoj situaciji? Kako se nosite s tim? Ili je možda je u vašim školama ovo pitanje bolje organizcijski riješeno?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ako je dvosmjenska nastava teško

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,128

    Početno

    Ako je ispit u glazbenoj školi u vrijeme redovite nastave u OŠ, glazbena bi joj trebala dati ispričnicu za taj izostanak. Imao je i moj sin takvih situacija (i ima ih još uvijek), i uvijek bi dobio službenu ispričnicu - na kraju krajeva, nisu ti ispiti baš tako česti.

  4. #4
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    glazbena daje ispricnicu i za probe i ispite

  5. #5
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I glazbena škola i sportski klubovi daju ispričnice za njihove aktivnosti koje se odvijaju o vrijeme redovne nastave.
    Moja kćer koja si je život pretrpala obavezama vrlo često se nalazi u situaciji da su joj ne dvije nego i tri stvari u isto vrijeme pa da treba odabrati na koju ići. Pa je onda s guštom puštam nek se krčka u kaši koju si je zakuhala jer iako svašta stigne klonirati se ne može.

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Ako često ne stiže(te), to je znak da od nečega treba odustati.

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Kako misliš čemu dati prednost? Uvijek obaveznoj školi.
    Ovo sve drugo su aktivnosti i moraju se prilagoditi.

  8. #8
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ma da, ali ima tu raznih nijansi. Npr. meni je u redu opravdano izostati iz škole jedan dan u kojem se ne piše niti jedan test niti se radi nešto posebno važno da bi dijete išlo na sportsko natjecanje u drugi grad ili imalo koncert s glazbenom školom. Pa dijete izostane iz škole i kad ima crijevnu virozu pa prepiše i nadoknadi ono što se taj dan, dva radilo u školi.
    No ključ je da ovakvi izostanci ne utječu negativno na savladavanje gradiva i školski uspjeh.
    Ja nemam problema da se izostane ako se sve poslije prepiše, napišu zadaće i gradivo nauči. Zašto bi imala?
    A naglašavam da sam odrasla uz majku profesoricu u domu u kojem je izostanak iz škole bio moguć ako zaista imaš visoku temperaturu i zaista ne možeš ustati iz kreveta.
    Zato imam cijeli život problem u svojoj glavi i s posla izostati ako nisam dovoljno jako bolesna. Ako imalo mrdam grize me savjest.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 09.12.2019. at 15:17

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,128

    Početno

    Sad sam se sjetila kako je kod sina na orkestru - a probe imaju subotom - profesor svojedobno prigovarao da ako netko iznimno ima školu u subotu (raznorazne odrade i sl.), da bi trebao donijeti ispričnicu od škole zato jer nije mogao biti na probi orkestra jer, kao, i glazbena njima daje ispričnice za redovnu školu, pa bi trebalo vrijediti i obrnuto
    Mislim da ga ipak nitko nije shvatio ozbiljno.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moj je iz tog razloga odustao od glazbene.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako često ne stiže(te), to je znak da od nečega treba odustati.
    Apsolutno. Ovako zivot izgleka kao jedna velika voznja u autu svaki dan cijeli dan. Rijetko je to za svakog.
    ( Moje dijete je u jednoj fazi trenirao dva sporta i treinge svaki dan, uz utakmice vikendom. Odahnuli smo kad je odustao od te ideje nakon 1,5 godinu.)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Pandora, kod nas se nije dešavalo da se redovna škola prebacuje u drugu smjenu jer smo bili dvosmjenska škola.
    Za ovo ostalo smo plivali ovisno o njenoj a onda i našoj procjeni. U višim razredima je već ona jako dobro sama hendlala organizaciju izbornih predmeta i recimo tjedan kad joj se poklapalo sa solfeggiom je išla s drugim razredom. Isto tako je i za vjeronauk u crkvi bilo više termina pa je išla s nekim drugim razredom ako joj se poklapao s muzičkom ili bi zamolila da ju puste malo ranije.
    Posljednje uređivanje od larmama : 09.12.2019. at 15:58

  13. #13
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam se sjetila kako je kod sina na orkestru - a probe imaju subotom - profesor svojedobno prigovarao da ako netko iznimno ima školu u subotu (raznorazne odrade i sl.), da bi trebao donijeti ispričnicu od škole zato jer nije mogao biti na probi orkestra jer, kao, i glazbena njima daje ispričnice za redovnu školu, pa bi trebalo vrijediti i obrnuto
    Mislim da ga ipak nitko nije shvatio ozbiljno.
    jooooooooj

  14. #14
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moji idu u dvosmjensku školu pa nikad nije bilo promjene turnusa. Eventualno skrate nastavu svima i popodnevna smjena počne ranije. ali to nije svaki čas, ni blizu.
    Ako se to desi u dan kad ima ujutro trening onda preskoči trening. Ako ide na natjecanje izostane s nastave (to je obično petak) i za to ispričnicu daje klub..
    Škola je prioritet ali se trudimo i da ide na većinu treninga, jer ako izostane slabiji su rezultati pa je i ona nesretna

  15. #15
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Dobijemo mi ispričnice, nije to problem, ali sad su se unatrag mjesec-dva (ne računajući štrajk) baš zaredala preklapanja. Tri terenske nastave i sve tri u drugom turnusu. Učiteljica kaže da ne može utjecati na to koji će termin dobiti za terensku nastavu - ok razumijem, a opet mi je žao da gube sate. Naravno da je obavezna škola prioritet, ali ako je smjena promijenjena zbog stajanja na štandu za Dan kruha ili sl., onda mi je draže da je u glazbenoj.

    larmama - solfeggio s drugim razredom - dobra ideja, imat ću na umu. Do sada smo nekako hendlali, ne sumnjam da će u višim razredima biti izazovnije. O odustajanju još ne razmišljamo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Pandora samo da ispravim na školske izborne je išla s drugim razredom jer joj se preklapao sa solfeggiom.

  17. #17
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    I glazbena škola i sportski klubovi daju ispričnice za njihove aktivnosti koje se odvijaju o vrijeme redovne nastave.
    Moja kćer koja si je život pretrpala obavezama vrlo često se nalazi u situaciji da su joj ne dvije nego i tri stvari u isto vrijeme pa da treba odabrati na koju ići. Pa je onda s guštom puštam nek se krčka u kaši koju si je zakuhala jer iako svašta stigne klonirati se ne može.



    Ovako je (često) bilo i kod nas.
    Preživjeli .

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Jako često smo bili u toj situaciji... Pisala sam ispričnice na obje strane...
    Ponekad bi izostala iz škole, ponekad s aktivnosti, nikad s terenske nastave ili izleta (), uvijek je to bila trenutna procjena...
    Nisam to smatrala velikim problemom... S vremenom je i dijete skužilo što ima prioritet... Sad sama dogovara promjene rasporeda i zamjenske sate kad je to moguće, mene samo obavijesti...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •