Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 229

Tema: Današnja omladina i svi ostali...

  1. #101

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Da, to sam primijetila da ljudi imaju različite preferencije prema toj zvonjavi

  2. #102
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ja mrzim kad mi zvone iza leđa

  3. #103
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja volim kad mi pozvone lagano, i još kad su relatvno daleko od mene. Ne ne da mi za vratom zazvone ko sumanuti

  4. #104
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U usporedbi sa deranjem psovanjem i vrijeđanjem, zvonjavina i nije loša.

  5. #105
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    I onda na dnevnoj bazi dobijes nekoliko komentara: Pa sta ne zvonite, Pozvonite kad ste vec iza mene, Zvoni glupaco ili Nemoj mi zvonit, jbmt mater etc ako pozvonite i prestrasite prolaznike. Ja sam inace u taboru Tanjinog muza, uvijek se prilagodjavam pjesacima i u stanju sam voziti duuuugo, tiho i polako dok mi se ne oslobodi prolaz. Ovi opisi manijakalnih biciklista koji jure kao nindze s kapuljacama i slusalicama bas svjedoce o tome koliko su sugradjani netrpeljivi prema biciklistima. Vecina, velika vecina biciklista, su normalno brzi/spori i pristojni. No obzirom da NEMA infrastrukture ne mogu biti neprimjetni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #106
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    I, Zvoni glupaco ili Nemoj mi zvonit, jbmt mater

    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Ja se ovako s nikim ne razgovaram.Pa makar mi ne znam kaj naprave. Jednostavno mi to ne može preći preko usta

  7. #107
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam inace u taboru Tanjinog muza, uvijek se prilagodjavam pjesacima i u stanju sam voziti duuuugo, tiho i polako dok mi se ne oslobodi prolaz.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovako i ja. A ukoliko već moram pozvoniti, onda se zahvalim što su mi omogućili prolaz.
    Meni je otežavajuća okolnost što radim u na središnjem trgu pa je popodne velika gužva u centru i do prve biciklističke staze u Gundulićevoj moram voziti, kako kaže sasa tiho polako i strpljivo.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam inace u taboru Tanjinog muza, uvijek se prilagodjavam pjesacima i u stanju sam voziti duuuugo, tiho i polako dok mi se ne oslobodi prolaz.
    I ja i MM isto . Ja ne zvonim nego radije stanem.

  9. #109
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Mi s foruma smo svi (sve) pristojni (pristojne)

  10. #110
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    U manjem sam gradu svuda išla na biciklu, ali u Zagrebu se ne usudim. Ne samo zato što sam čorava i što ne znam prometne znakove već zato što je previše faktora u igri, a ja spora. Divim se svim tim biciklistima, romobilašima, skejterima, rolašicama, huverboardašima, segvejašima, čak i tetama s špeceraj torbama. Posebno mi je žao gloveraša, woltaša, pauzaša. Da mi je dijete cijeli dan na biciklu umirala bih od brige.

    Kad bi sad trebalo raditi grad za bicikliste vjerujem da bi trebalo prekopati sve ceste. A gdje napraviti dodatno mjesto za bicikliste kada ga nema ni za pješake?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.12.2019. at 14:38

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Posebno mi je žao gloveraša, woltaša, pauzaša. Da mi je dijete cijeli dan na biciklu umirala bih od brige.
    Moj sin fantazira kako bi on htio zarađivati kao glover
    Nadam se da će, dok on navrši 18, Glovo propasti pa da nećemo imati potrebe za takvom raspravom

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ul. Baruna Filipovića. Široka biciklistička na jednoj strani ceste ali ne, bliže je i bolje voziti po drugoj. Pa ti dijete ugane zglob pri jednom odskoku..

  13. #113
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    I onda na dnevnoj bazi dobijes nekoliko komentara: Pa sta ne zvonite, Pozvonite kad ste vec iza mene, Zvoni glupaco ili Nemoj mi zvonit, jbmt mater etc ako pozvonite i prestrasite prolaznike. Ja sam inace u taboru Tanjinog muza, uvijek se prilagodjavam pjesacima i u stanju sam voziti duuuugo, tiho i polako dok mi se ne oslobodi prolaz. Ovi opisi manijakalnih biciklista koji jure kao nindze s kapuljacama i slusalicama bas svjedoce o tome koliko su sugradjani netrpeljivi prema biciklistima. Vecina, velika vecina biciklista, su normalno brzi/spori i pristojni. No obzirom da NEMA infrastrukture ne mogu biti neprimjetni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I da dodam:
    Zahvale se kad im se maknem da prođu.
    Uistinu gotovo svi se zahvale.
    Psovanje i deranje nisam doživjela.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #114
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ajme meni ne znam saša kako ti možeš znati kakva je velika većina biciklista. Ja zaista, ali zaista, nisam doživjela gore psovke, deračine, i bezobrazluke nego od biciklista.

    Neki dan je klinjo projurio kraj mene u ulici koja nema označenu stazu, skoro me srušio, i još viknuo: bjež' baba! u prolazu.

    Jasno mi je da nema infrastrukture za bicikliste, i da bi to trebalo rješavati, ali činjenica je da veliki broj biciklista ne koristi postojeću infrastrukturu, nego se voze gdje im padne na pamet.

    Npr. ulica po kojoj ja od svog javnog prijevoza idem na posao je uska za hodanje, parkirani su auti, kad stigne prijevoz hrpa ljudi hoda prema poslu, a i škola je u blizini. Paralelna ulica ima biciklističku stazu - ali to uopće ne sprečava bicikliste da se voze i manevriraju između svih tih ljudi.

  15. #115
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ovi opisi manijakalnih biciklista koji jure kao nindze s kapuljacama i slusalicama bas svjedoce o tome koliko su sugradjani netrpeljivi prema biciklistima.
    ja kao pješak, biciklist i povremeni vozač sam netrpeljiva prema svemu pobrojanom jer se u svakoj kategoriji nađe divljaka koliko hoćeš.

  16. #116
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa bas tako, u svim kategorijama ima kretena, ali kao sto vjerujem da je velik vecina vozaca i pjesaka normalna i pristojna, isto tako mislim i za bicikliste. Ono nisu biciklisti neka posebna skupina u koju se bas ukljucuju nepristojni i za tudje potrebe neosjetljivi ljudi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #117
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Joj Mima - Bjež baba
    Oprosti, jako mi je to smiješno.

    Da, ovo stvarno izgleda kao da postoji neka posebna skupina ljudi koji se kvalificiraju u bicikliste po lošim manirima i karakteru.
    Ne znam zbilja kakva je ta staza u paralelnoj ulici, ali evo kod mene je užasna staza. Neočišćena od lišća, korijenje je dignulo asfalt, puna nepotrebnih silazaka na nepostojeće ceste, pa onda prođi kroz autobusne stanice, gdje ljudi naravno stoje na biciklističkoj. Prijatelj s posla je jednom komentirao bezobraznike koji voze po toj cesti dok nije i sam krenuo s biciklom. Ja idem s djetetom često pa idem po toj biciklističkoj, primjera radi, ali kad njega nema, možda odem 10-20% po njoj. Odem na paralelnu manje prometnu ulicu i po njoj vozim, kao i svi drugi iz kvarta.

    Al ja nit vičem na nekog, niti je netko na mene vikao, ikad. Kod mene živi fin narod

  18. #118
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nepristojnih će uvijek biti, kao i pristojnih. U autobusu svakodnevno svjedočim gunđajućim, svađalačkim i nabrijanim interakcijama, ljudi smrde, svađaju se, guraju se, nesretni su i nezadovoljni i onda najgore izlazi iz njih. Onda uronim u knjigu, stavim slušalice.
    Osobno ne volim negativne i preglasne razgovore, tračanja, tinejđerske tenisice na stolicama, babe guralice i neoprane ljudi koji se lijepe na druge. Ne svađam se, ali sam naučila ne uzrujavati se i fino zamoliti babe da me ne guraju, a muškarcima koji rašire noge poput šestara počela sam stavljati svoju torbu na koljeno ili između nas, procijenim. Budem luđa od luđih, pali.

    Isto tako ima toliko pristojnih i divnih ljudi. Koji mi pomašu i požele dobro juto, tete u kiosku koja me pita kako sam, muškaraca koji pridrže vrata, čovjeka koji zaustavi motor da bi mi pomogao jer sam se prosula po mokrom lišću. Danas mi se pomakla starija gospođa jer je vidjela da se nemam za što držati u autobusu . sa svojom visinom vrtnog patuljka. Kad god sam ušla s vilenjakom u autobus netko mi je ustao....

  19. #119
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ajme kako ja mrzim javni gradski prijevoz i kako sam sretna što sam u poznoj dobi naučila voziti.
    Kad se sjetim urlanja tinejdžera, prigovaranja babaca i smrada nevjerojatnog broja ljudi, obožavam svaku prekrasnu sekundu road ragea, svog i ostalih kolega vozača.

  20. #120
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su omiljeni turisti, redom domaći, jerbo takvo mjesto, jelte, koji hodaju ko ovce po cesti. Znači stado baulja posred ceste, bez obzira ima li ili nema nogostupa. Malo se opustili, ipak su na odmoru.
    Ta sam
    Ja kad sam na GO, podrazumijevam da su svi u tom mjestu ili turisti ili turistički djelatnici. Okrene mi se neka sklopka u glavi čim otpakiram prvi sendvič u autu, negdje kod Novog Vinodolskog.

  21. #121
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su omiljeni turisti, redom domaći, jerbo takvo mjesto, jelte, koji hodaju ko ovce po cesti. Znači stado baulja posred ceste, bez obzira ima li ili nema nogostupa. Malo se opustili, ipak su na odmoru.

    MM takve zove "oslobodioci"

  22. #122
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    A propos biciklista, to sam već pisala, ja sam u Miminom timu. Užasno ih se bojim. Najgore mi je kad protutnje kroz tramvajsku stanicu pune ljudi. To mi uopće nije jasno. Mislim, jasno mi je da to rade namjerno, al' ne kužim, koji je to gušt? Ono, riskiraju i svoj i tuđi život ...

    A i romobilisti, po novom, ista stvar

  23. #123
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ta sam
    Ja kad sam na GO, podrazumijevam da su svi u tom mjestu ili turisti ili turistički djelatnici. Okrene mi se neka sklopka u glavi čim otpakiram prvi sendvič u autu, negdje kod Novog Vinodolskog.
    samo mi nemoj bacati ambalažu sendviča po novom
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 13.12.2019. at 00:17

  24. #124
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Oslobodioci,

  25. #125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    A propos biciklista, to sam već pisala, ja sam u Miminom timu. Užasno ih se bojim. Najgore mi je kad protutnje kroz tramvajsku stanicu pune ljudi. To mi uopće nije jasno. Mislim, jasno mi je da to rade namjerno, al' ne kužim, koji je to gušt? Ono, riskiraju i svoj i tuđi život ...

    A i romobilisti, po novom, ista stvar
    Isti dojam...

    Mislim - po Borongajskoj cesti nema infrastrukture (biciklističke staze) ali bratemili, ako ideš biciklom npr. od autobusnog kolodvora prema istoku - voziš se po Vukovarskoj, koja ima urednu infrastrukturu cijelom duljinom. Kad si na biciklu, BIRAŠ kojim ćeš putem. Imam trojicu biciklista u kući (i ja četvrta se znam voziti tijekom ljeta, zimi mi ne pada na pamet) ali kad idem recimo u CC1 East, nikad ne idem po Borongajskoj i po Vukomercu (jer je to opasno za pješake i bicikliste - usko, puno automobila, linija autobusa...), nego vozim po Vukovarskoj do kraja, a dalje po servisnoj cesti. Treba uključiti mozak. Barem u današnje vrijeme google.maps i sličnih aplikacija nije to nikakav problem.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.12.2019. at 08:03

  26. #126
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se u prometu preporodim kad krenu kiša zima i snijeg jer se drastično smanji broj bezobzirnih motociklista i biciklista. Koliko puta mi je ko ludjak izletio pred auto biciklist/ica pod pješačkim crvenim (ili zelenim) preko zebre bez imalo kočenja ko da su kraljevi ulice. Svakodnevno voze po cetverotracnoj cesti dok je pored njih široka biciklistička staza jer im se neda ici preko spuštenih rinzola i propuštati aute koji se uključuju, vožnja po Slavonskoj usred špice (?!?!?) itd... Uistinu, kad si zbrojim broj bezobzirnih neobazrivih dogadjaja s autmobilistima, biciklistima, pješacima i motociklistima - biciklisti su daleko najgori, u apsolutnom a pogotovo u relativnom udjelu. Na romobilima su ljudi ipak pristojniji, do sad mi nitko na romobilu nije tako bezobrazno izletio da se jos pol sata tresem od pomisli da me milimetar dijelio od doživotne traume zbog tudje smrti ili teške tjelesne ozljede i višegodišnjeg sudovanja.

    Možda je perspektiva pješaka drugačija, ova moja je iz pozicije vozača automobila.

  27. #127
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Kao sto sam rekla u svom prvom postu na ovoj temi: Daleko najvise agresije pokupim kao biciklist.

    Da ne bi bilo zabune, i vozim i koristim javni prijevoz.

  28. #128
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Usput. Amsterdam je grad koji je jos manjih, uzih ulica nego Zagreb, nemaju nikakve posebne biciklisticke staze, a opet SVI su na biciklima. Bicikli SVUGDJE imaju prednost i potpuno je uobicajeno da automobili polako voze iza biciklista koji klace uz neko brdasce. Jednostavno vozaci i pjesaci uvazavaju bicikliste kao nuzni i vazni dio prometa. Obzirom na ekoloske posljedice automobilskog prometa svima bi nam trebalo biti u interesu da imamo sto vise biciklista na cesti i da im uvjeti za kretanje budu sto bolji i dostupniji. Ali to trazi promjenu paradigme u glavi.

  29. #129
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nedostatak infrastrukture za bicikliste je svakako problem, ali nikako nije opravdanje za voznju bicikla po plocniku. Isto kao sto ni nepostojanje ceste kojom se od tocke A do tocke B moze i smije voziti 120 na sat, nije opravdanje da se u nedostatku iste, po bilo kojoj drugoj cesti vozi 120 na sat. Biciklistima jednostavno nije mjesto na plocniku. A, ako se vec voze, onda bi propisan nacin obilazenja pjesaka bio sici s bicikle, zamolit ih da ih propuste, odgurat biciklu brze, i nastavit. A ne projurit, zvonit, ne zvonit, il sto vec... Kretanje pjesaka, a narocito vrlo mladih i starih, je poprilicno nepredvidljivo, al, na plocniku po kojem nitko ne juri, to nije problem.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 13.12.2019. at 08:41

  30. #130
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda u Amsterdamu biciklisti uvažavaju pješake i ne viču im: Ontsnap aan oma!

  31. #131
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ajde legalisti, kako biste se vi onda postavili prema problemu?

    Ako nema biciklisticke staze, a cesta je brza i opasna, vozac bicikla se po istoj ne krece jer riskira zivot, sto bi biciklist trebao?
    Prema zakonu ne voziti bicikl uopce. No ako uopce necemo ulaziti biciklima u promet onda se nikada necemo izboriti za bolju infrastrukturu.

    Gurati bicikl na plocniku je besmisleno jer u vecini Zagreba nema biciklistickih staza, a vozaci automobila siznu ako smo s njima ma cesti.

    Hocu reci, iz pozicije pjesaka i vozaca automobila jako je komforno i lagodno pozivati se na zakon i pravila, biciklisti se za svoj prostor tek moraju izboriti, a ja mislim da bi svim gradjanima trebalo biti u interesu da ih podrze.

  32. #132
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Možda u Amsterdamu biciklisti uvažavaju pješake i ne viču im: Ontsnap aan oma!

    mene je prije koji tjedan jedan umalo srušio i to pod tramvaj
    a ono malo što vozim, isto svašta vidim, a najbolje mi je kad vozači ne stanu djeci na zebri na sporednoj cesti koja se nalazi između vrtića i skole. samo prođu i zaboli ih. o neprilagođenim brzinama da ne govorim, mrak, magla, on prozuji pored mene barem 100 na sat, koma

  33. #133

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde legalisti, kako biste se vi onda postavili prema problemu?

    Ako nema biciklisticke staze, a cesta je brza i opasna, vozac bicikla se po istoj ne krece jer riskira zivot, sto bi biciklist trebao?
    Prema zakonu ne voziti bicikl uopce. No ako uopce necemo ulaziti biciklima u promet onda se nikada necemo izboriti za bolju infrastrukturu.

    Gurati bicikl na plocniku je besmisleno jer u vecini Zagreba nema biciklistickih staza, a vozaci automobila siznu ako smo s njima ma cesti.
    Ovo je velik problem za bicikliste, a grad Zagreb se baš maćehinski odnosi prema njima, kao da ih uopće ne želi.
    Između ostalog, to je i jedan od razloga zašto se ustručavam voziti bicikl po gradu, ako ga i vozim, idem na periferiju gdje nema prometa.
    Jučer sam načula i za novi suludi propis kažnjavanja i uklanjanja nepropisno parkiranih bicikala po gradu samo mi nije jasno kako će se to provoditi u praksi.

  34. #134
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je velik problem za bicikliste, a grad Zagreb se baš maćehinski odnosi prema njima, kao da ih uopće ne želi.
    Između ostalog, to je i jedan od razloga zašto se ustručavam voziti bicikl po gradu, ako ga i vozim, idem na periferiju gdje nema prometa.
    Jučer sam načula i za novi suludi propis kažnjavanja i uklanjanja nepropisno parkiranih bicikala po gradu samo mi nije jasno kako će se to provoditi u praksi.
    Koji???

  35. #135
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam ko pravi balkanski seljo u Belgiji buljila u djecu na biciklima koji klače brzinom malo bržeg todlera i redinu od automobila koja iza njih polako gmiže jer, iako su svugdje biciklističke staze, na nekim dijelovima su one dio normalnog kolnika, samo bicikli imaju prednost.
    Mi to ni za tisućeljeće nećemo doživjeti.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Ovaj: https://sindikatbiciklista.hr/savjet...janjebicikala/

    Navodno je prijedlog usvojen na Gradskoj skupštini, ali ne mogu o tome naći službenu informaciju...

  37. #137
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Katastrofa. Evo ja vezem bicikl nepropisno za stup jer ispred bolnice u kojoj radim ima svega 5 mjesta. Ne razumije. Ni gradsku vlast ni sugradjane. Od povecanog i poboljsanog biciklistickog prometa svi mozemo samo profitirati.

  38. #138
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je velik problem za bicikliste, a grad Zagreb se baš maćehinski odnosi prema njima, kao da ih uopće ne želi.
    Normalno kad su Grad Zagreb krkani kojima je što glomaznije teretno vozilo mjera statusa, a ostale i ne priznaju pod sebi ravnopravne. Ekologija im nije ni u primisli, a bicikliste ne mogu smisliti.

  39. #139
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da, al očito ne u ovom gradu.

    U gradu gdje su živjeli moji baka i deda, oduvijek je bilo biciklističkih staza a i semafora za bicikliste. Mislim da je tako i u većini ostalih manjih kontinentalnih gradova u Hr.

    Zagreb je priča za sebe - već sam pisala da taj grad nema veze s gradom mog djetinnjstva i u njemu se baš vide promjene na gore. Baš su mi nedavno bile frendice koje su se nakon faksa vratile u svoje rodne gradove i ostale šokirane kako grad izgleda. Reklo bi se da riba smrdi od glave. Ono suludo iscrtavanje biciklističkih staza po Savskoj, Martićevoj, Trakošćanskoj, ne znam gdje još. To samo može napraviti neka nenormalna osoba, nema nikakve veze sa zdravim razumom - ne znam kaj bih drugo rekla. Stup nasted biciklističke staze, suludi prekidi, širina staze , i sl


    Ono kaj mene smeta kod dijela biciklista je da se oni malo ponašaju kao "pješaci" malo kao "motorna vozila" - odnosno nisu konzistentni i nikad ne možeš predvidjeti kuda će krenuti (najbržim putem, pretpostavljam).

    I na tu temu, danas me jedan skoro pokupio na Trgu. No bio je pristojan i ispričao se, ali već sam vidjela crni scenarij sudara i pada. Imao je srećom, dobre kočnice

  40. #140
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    npr. u Držićevoj je s jedne strane ulice povučena biciklistička staza, a na strani gdje je AK nije. Sprečava li to bicikliste da se voze po strani na kojoj je AK - ne sprečava. U dijelu niže od AK prema Vukovarskoj normalno da to nikoga ne smeta, ali baš manevrirati biciklom između gomile ljudi koja hoda prema AK i ispred samog AK, i to se voziti preko pješačkog prijelaza, ajm sori ali to baš i nije normalno.

    Ili, evo, razmotrite Jagićevu ulicu. U Klaićevoj, dakle paralelnoj ulici je povučena staza za bicikle. Voze li se bicikli svejedno po Jagićevoj - voze.

  41. #141
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Usput. Amsterdam je grad koji je jos manjih, uzih ulica nego Zagreb, nemaju nikakve posebne biciklisticke staze, a opet SVI su na biciklima. Bicikli SVUGDJE imaju prednost i potpuno je uobicajeno da automobili polako voze iza biciklista koji klace uz neko brdasce. Jednostavno vozaci i pjesaci uvazavaju bicikliste kao nuzni i vazni dio prometa. Obzirom na ekoloske posljedice automobilskog prometa svima bi nam trebalo biti u interesu da imamo sto vise biciklista na cesti i da im uvjeti za kretanje budu sto bolji i dostupniji. Ali to trazi promjenu paradigme u glavi.
    U nizozemskim gradovima bicikli na cestama imaju prednost, ali su gradovi doslovno premreženi biciklističkim i pješačkim stazama i biciklističkim i pješačkim semaforima. U najužem centru grada niti jedan biciklist ne juri kroz pješačku zonu, dapače, postoje prometni znakovi koji im to zabranjuju. Ljudi dođu biciklom u grad i privežu ga na mnoštvo parkinga za bicikle ili ga jednostavno prikače za prvu ogradu mosta.

  42. #142
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mislim da iz biciklističke popuacije možda malo zrači taj stav da su oni ti koji mijenjaju svijet nabolje pa onda to kod dijela biciklista stvara osjećaj da im je dozvoljeno malo više nego drugima, da moraju nečemu naučiti druge i slično...a onda šta će drugi nego biti izititirani

  43. #143
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni je vaznije ne ugroziti sigurnost pjesaka koji hodaju po plocniku nego se boriti za svoja prava voznjom bicikle po plocniku.

  44. #144
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa primjerenom voznjom po plocniku sigurno se ne ugrozavaju pjesaci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #145
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da iz biciklističke popuacije možda malo zrači taj stav da su oni ti koji mijenjaju svijet nabolje pa onda to kod dijela biciklista stvara osjećaj da im je dozvoljeno malo više nego drugima, da moraju nečemu naučiti druge i slično...a onda šta će drugi nego biti izititirani
    Bas neki hipersenzibilan svijet kada tako fine nijanse stava hvata u prolazu dok se mimoilazi s nekim biciklistom. Super sofisticirano!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #146
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U nizozemskim gradovima bicikli na cestama imaju prednost, ali su gradovi doslovno premreženi biciklističkim i pješačkim stazama i biciklističkim i pješačkim semaforima. U najužem centru grada niti jedan biciklist ne juri kroz pješačku zonu, dapače, postoje prometni znakovi koji im to zabranjuju. Ljudi dođu biciklom u grad i privežu ga na mnoštvo parkinga za bicikle ili ga jednostavno prikače za prvu ogradu mosta.
    Pa naravno da infrastruktura prati- ali da bi se o infrastrukturi pricalo biciklisti moraju biti prisutni u prostoru.
    Ja fakat ne podrzavam nindza jurilice samo mislim da je jako puno pjesaka i vozaca iziritirano samom idejom biciklista- jer ugrozavaju njihova podrazumijevajuca prava- a dijalogom i kompromisom bi mozda izgubili dio sadasnjih prava, ali u svrhu cisceg i prometom manje zagusenog grada.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #147
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa primjerenom voznjom po plocniku sigurno se ne ugrozavaju pjesaci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To zavisi o tome kakav je plocnik, kakvi su pjesaci, i kakav je biciklist. A jel se smije vozit bicikla po plocniku?

  48. #148
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Kako mislis jel se smije? Jel po zakonu? Naravno da nije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #149
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ali ovdje svatko govori iz svoje perspektive .
    Ja se svaki dan kao pješak krećem rutom Frankopanska - Gundulićeva - Trg. Prestala sam brojati koliko se puta biciklist (privatni ili onaj s kutijama na leđima) ili po novome romobilist zaletio u mene ili mi s leđa prozujao kraj uha. Izlazak iz haustora ili dućana u Gundulićevoj ili Ilici postaje opasno po život, osobito agresivno voze mladi dečki.

    Naravno da ima i ljubaznih, pristojnih biciklista, ali naravno i da takve manje primjećujem jer ne ometaju promet .

  50. #150
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    https://m.youtube.com/watch?v=bzE-IMaegzQ

    Preporucam- jako je duhovito.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •