Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 229

Tema: Današnja omladina i svi ostali...

  1. #51
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    računaj da to što kažemo kako bi reagirali kad smo hladne glave, ili ono što mislimo poslije situacije da smo trebali napraviti - i ono što zaista napravimo u takvoj situaciji gdje u dijeliću sekunde odlučuješ što reći su dvije različite stvari
    Naravno.

    Ma ja mislim da vec znam kaj bi moj odbrusio.
    Taj se rodio sa samopuzdanjem i osjecajem za pravdu.

  2. #52
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A i to sam joj rekla, ali ona ipak ustaje.
    Ma i šuti i trpi, ali ova ju je fakat izbacila iz cipela kad je odreagirala.
    Stalno ju ucim da se mora izboriti za sebe, ali mi baš i ne ide pa sam ostala zatečena kad mi je ispričala kako je odbrusila.
    No to je rijetkost.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovo moja 16-godišnjakinja svakodnevno doživljava u 7 ujutro od osoba starije životne dobi. Ako nije riječ o sjedenju, onda komentiraju oblačenje mladih.
    Uvijek sam ih učila da se ustanu starijima,ali kada vidim vaša iskustva i kako se svakodnevno žali da ti starci prigovaraju na doslovno sve, najradije bih joj rekla da sjedi i ignorira.

  3. #53
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Reci joj neka pogleda oko sebe, pa ako vidi nekog mladog, jakog muškarca da sjedi neka uputi te starije osobe da njega pitaju da im se ustane.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Baveći se svojom i tuđom djecom svaki dan spoznajm kako smo društvo koje ne zna poštovati djecu. Mi djeci popuštamo, mi im podilazimo ali ih ne poštujemo. Kad nam isto vrate, pričamo o lošem odgoju.

  5. #55
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    cek vi ozbiljno mislite da se mladji ne trebaju dici starijim u tramvaju

    naravno da iznimke postoje, ali da bas se nadje opravdanje ima mozda neko drugi mi je zbilja cudno.

    ocito sam

  6. #56
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa mislim da je indikativno da se kraj deset mladih jakih dvometraša koji sjede starčići obično sjete pirati malu curicu od 35 kila da im se ustane.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Ja uopće ne dozvoljavam sinu da sjedne.
    Ali uopće.
    Sjedio je dok je bio malen, baš malen.
    Ali kad je očvrsnuo, od tipa sedme godine nadalje, nema taj luksuz
    Kad vidim klipane od 17 godina, skoro dva metra, slušalice u ušima, oči na ekranu i ne ferma nikog, dođe mi da ga ćušnem preventivno, samo da mu ne bi palo na pamet da i on to jednom može.
    I uvijek govorim, kad mi pokaže da se sjednem ako ima mjesta: meni to ne treba i drago mi je jer mi ne treba. Ni tebi ne treba.

  8. #58
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bome, dovoljno puta sam vidjela ljude kako lete po autobusu da bi mi bilo ok da malo dijete s malo kila stoji. Ja sam stara žena kojoj se povremeno netko i ustane u busu, pa se svejedno dižem maloj djeci i trudnicama.
    Ne zato što mislim da su umorni, nego mislim da se djeca ne mogu dobro držati, a za trudnice znamo da pad može biti jako loš.

  9. #59
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    cek vi ozbiljno mislite da se mladji ne trebaju dici starijim u tramvaju

    naravno da iznimke postoje, ali da bas se nadje opravdanje ima mozda neko drugi mi je zbilja cudno.

    ocito sam
    Oprosti, ali ako bakica mora, baš mora biti u 8h na Dolcu, onda može i stajati do istoga.
    Ima jedna lijepa stvar u Engleskoj, do 9h je skuplji javni prijevoz (peak hour). I nema penzića...popodne isto.

  10. #60
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    cek vi ozbiljno mislite da se mladji ne trebaju dici starijim u tramvaju

    naravno da iznimke postoje, ali da bas se nadje opravdanje ima mozda neko drugi mi je zbilja cudno.

    ocito sam
    A ne, ali gle ovo:
    Neki dan u busu iz Zaprešića.
    Dolazi neka žena, ne prestara, ali očajno pretila.
    Noge joj natečene ko plinske boce.
    I okomi se na dva dečka koja su sjedila blizu mene.
    Zbog stolca.
    Isto nije prišla lijepo, ni zamolila, već naređuje.
    I kaže jedan decko:
    Evo, ja ću Vam se ustati, ali čisto da znate da ne idem sad u birtiju, već na posao. U kuhinju. I tamo sam na nogama cijeli dan.
    A ona njemu na to:
    Pa sjedni na pod.
    Tad sam se ja javila i lijepo joj pokušala objasniti da i mladi mogu biti i umorni i bolesni, a sjesti na pod može i ona.
    Na to mi je uvrijeđeno rekla da ju bole noge.
    Naravno da ju bole kad ima 200 kila.
    Nisam joj to rekla, ali baš mi je zasmetalo kad je rekla dečku da sjedne na pod.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Pa ne malo dijete. Naravno da ona sjede.
    Ali sin mi (sada) ima 10 godina i 42 kile. Nije više malen. Kad je bio manji, učila sam ga da se stane na takav način da se "uglavi" negdje. Pa ako tram i cukne, zadržat će se.

    Aha, ali imam inat prema uzdisateljicama.
    To su one žene koje vole stati pored tebe i ne reći ništa, ali uzdiše kao signal da ju pogledaš i onda joj ustupiš mjesto.
    E, ako sjedim i ako takva dođe, ne dižem se. Ali se dignem odmah sljedećoj starijoj osobi koja uđe.

  12. #62
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uopće ne dozvoljavam sinu da sjedne.
    Ali uopće.
    Sjedio je dok je bio malen, baš malen.
    Ali kad je očvrsnuo, od tipa sedme godine nadalje, nema taj luksuz
    Kad vidim klipane od 17 godina, skoro dva metra, slušalice u ušima, oči na ekranu i ne ferma nikog, dođe mi da ga ćušnem preventivno, samo da mu ne bi palo na pamet da i on to jednom može.
    I uvijek govorim, kad mi pokaže da se sjednem ako ima mjesta: meni to ne treba i drago mi je jer mi ne treba. Ni tebi ne treba.
    Pa ok za vas.
    Nama koji putujemo po dva sata u svakom smjeru itekako treba.
    Ja si u busu i odremam i dođem doma svježa.
    Moja kći uči.
    4 sata pa često i 5 sati dnevno gubiti na putovanje i još i stajati ne dolazi u obzir.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #63
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Kod nas nema kulture - neovisno o godinama.

    A ograničavanje penzionerima vrijeme kretanja je isto bezobrazno. Ne samo da su građani drugog reda, nego svima još i smetaju.
    Isto i prema školarcima - em nose jako teške torbe/ruksake, em to svako malo nekom u tramvaju smeta. Kako je netko napisao, fali nam i empatije i lijepog ponašanja. Kak se ono veli : Lijepa riječ i željezna vrata otvara.

    Možda bi trebali učiti nešto od npr. Japanaca

  14. #64
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja kći ima možda 45 kila sa 15 godina, tako da ..

  15. #65
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    I ja se dižem manjoj djeci u tramvaju - odnosno uopće ne sjedim, al ak slučajno da, dignem se. Jer svi znamo kak ZETovci voze. Česta su nagla kočenja.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kći ima možda 45 kila sa 15 godina, tako da ..
    Ja imam 46 kila i 42 godine i jednom mi se netko ustao.
    Nisam bila trudna.
    Zabrinula sam se da izgledam staro.
    I baš zato što stojim skoro uvijek koliko god mlada/stara, teška/laka bila, nosila torbu/vrećice ili ne, muka mi je od tih klipana koji sjedaju čim ima išta slobodno.
    I zato sinu ne dam da si to dozvoljava.

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Baveći se svojom i tuđom djecom svaki dan spoznajm kako smo društvo koje ne zna poštovati djecu. Mi djeci popuštamo, mi im podilazimo ali ih ne poštujemo. Kad nam isto vrate, pričamo o lošem odgoju.
    Bravo cipelice!

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    cek vi ozbiljno mislite da se mladji ne trebaju dici starijim u tramvaju

    naravno da iznimke postoje, ali da bas se nadje opravdanje ima mozda neko drugi mi je zbilja cudno.

    ocito sam
    Apsolutno se slažem sa spajalicom. Svi ćemo jednoga dana biti stari, a i nisu svi stari ljudi bahati. Ima i jako dragih ljubaznih starijih osoba koje itekako zahvaljuju što si im se digao u tramvaju. Pa neki ljudi jedva hodaju, imaju probleme s koljenima, kukovima,srcem, ma svega ima. No ako ima mjesta ne vidim razloga zašto ne bi sjedili i djeca i stariji. Mogu i mlađi biti umorniji, bolesniji,svega ima..

    Freyina reakcija s pusom i mah mah na sprovodu mi je genijalna!

    ja se nastoji ne živcirat al ako je netko baš bezobrazan, uredno odgovorim.

    Nedavno sam se jednom nasilniku koji je izašao iz auta tako umilno ispričavala (oduzela sma mu prednost u nekim malim uskim uličicama jer znakovi su zaklonjeni obraslim drvećem pa nisam znala, a ionako se tamo baš miliii s autom) da mu se žena koja je sjedila u autu u zemlju od srama propadala, a on se skroz demotivirao mojom reakcijom..al gle luđaka on je krenuo za mnom i kad sam stala na parkingu (a valjda bi me pratio kilometrima) onda se obrusio na mene, urlao kao manijak a ja smirena i umilna da se ispričavam ako treba mogu još 10x...mislim da ga je to onako neočekivano "naživciralo",a žena jadna od srama u zemlju gleda. E pa svašta.

    inače nemam baš takve reakcije i trudim se ne živcirat u prometu, blaženi vlak, manje prilike za "situacije". Zguramo se unutra ko sardine i udri tih 10 min i gotovo

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Ja se dižem svima ako nisam baš, baš premorena: maloj djeci, trudnicama, starijima... Znalo mi se dogodit da mi ljudi kažu: Hvala, ne treba, silazim na sljedećoj stanici.

  19. #69
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    A ograničavanje penzionerima vrijeme kretanja je isto bezobrazno. Ne samo da su građani drugog reda, nego svima još i smetaju.
    ako je ovo islo na moj post u kojem sam napisala da mi nije bilo jasno zasto idu na plac u periodu od 7-8 javnim prijevozom, onda da pojasnim. ne pada mi napamet ikome govoriti kad, gdje i cim da negdje ide, ali mislim da bi i njima bilo lakse da idu nakon spice.
    moj faks je zbog guzve u javnom prijevozu pomjerio sve za pola sata. pa su nam predavanja pocinjala u 8:30. preporodila sam se.

    inace vec godinama, cca 15, se rijetko vozim javnim prijevozom, s iznimkom od tri mjeseca prije tri godine. radno vrijeme mi je klizno pa sam si slozila putovanje van spice. iako sam daleko od centra dolazila sam jako brzo, a u busu sam cak redovito sjedila, jer nije bilo guzve.

    no mozda sam ja kriva, pa sam temu skrenula na ZET, ali problem je daleko siri.
    ono sto ako odete van na dulji preiod, vidjet cete da se ljudi na ulicama puno vise smiju i imaju neku vibru srece. kod nas to ne postoji. mozda je i to uzrok ovakivh dogajdaja o kojima pisemo. nesretni smo svim i svacim. a perspektiva nam se ne cini boljom.

  20. #70
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Nije išlo na tvoj post

  21. #71
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    ..Inače, prije jednio dva tjedna, u jednom danu sam doživjela tako genijalnu vožnju tramvajem. I ujutro i popodne se nekako započela simpatična priča, nepoznatih ljudi, koja se pretvorila u smijeh. I Stvarno je bilo lijepo i ugodno-. Šteta kaj se tak nešto ćešće ne viđa po tramvajima.

  22. #72
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Priča iz uvodnog posta me sjetila na jednu priču Josipe Lisac
    Joj, i bez otvaranja sam znala da je u pitanju pizza story, genijalno

    Ja, pak, mislim da su nepristojnost i agresivnost naprosto ukorijenjeni u nas mentalitet. Tko jaci, taj tlaci, pocev od mjesta u tramvaju do vrha drzave.

    Pa ove godine, dok sam bila u visokoj trudnoci, dozivjela sam cak da me normalna zdrava zena srednjih godina pita da je pustim preko reda u cekaonici. Jer ce ona "samo nesto". Nista vise kod nas ne ocekujem.

  23. #73
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    #ina niz

    Pred par ljeta u Makarskoj, vozimo MM i ja glavnom cestom kroz grad, 40ak na sat. I vidim zenu kako stoji uz cestu, prica sa prijateljicom, a mali zivcani psic skakuce oko nje, bez lajne. Taman da cu reci MM - daj stani i polako zaobidji, ovaj pas skakuce bez lajne, kad hop, psic skoci pravo pod nase kotace. A zena i dalje brblja i nista ne vidi, a psic, sav iskrivljen, cvili i sepa udaljavajuci se od nas.

    Vrisnula sam, MM je stao i ukljucio sva 4 zmigavca, iskocila iz auta da ih odmah povezemo u obliznju veterinarsku stanicu (pazite, ova i dalje brblja i nista ne vidi!!). Tek kad sam dotrcala do psa, zena nas je ugledala i sa takvim urlanjem i psovkama navalila na mene. Da cu joj platiti sve troskove lijecenja, da sam ovo, da sam ono.

    Poslala sam je u "ono mjesto", okrenula se i otisla.

    I takvih je pun svemir.

  24. #74
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    U posljednje vrijeme kada doživim ljubaznost, oduševim se i obavezno prokomentiram. Onda sam se rastužila kad sam shvatila da me takvo nešto veseli, doživjeti nešto što bi trebalo biti pravilo a ne izuzetak.
    Neki dan situacija, pokušavam otvoriti vrata škole, došla po stariju s mlađom koja je u kolicima. Iz škole izlaze i starija djeca i roditelji, niko se nije osvrnuo. Dok se mučim, prilazi mi žena i prihvata vrata od mene da ja mogu ući. Pokušavam ugurati kolica preko praga, a s druge strane ide njih 15-tak, roditelji došli po svoje prvasice. Gospođa koja je meni otvorila vrata, sada stoji i čuva njima. Niko, ali baš niko od njih, nije joj se zahvalio, ma ni pogledao je. To mi je bas ružno bilo. Znam da je pravilo da prednost imaju oni koji izlaze ali ja sam pokušavala bar 5 minuta ući kad niko nije izlazio.
    U prometu se ne svadam, barem se trudim, jer sam imala ružno iskustvo. Vozila pažljivo putem kojim ne poznam, očito sam tipa iza sebe iznervirala da je na prvom zaustavljanju izletio iz svog auta i trudio se izvući i meneiz mog da me udara. A nisam se ni pokušala raspravljat, kako bi tek prošla da jesam.

    Mene nekako naviše ljuti što kad ti isti nekulturni ljudi odu negdje u inozemstvo pa takvim ponašanjem stvore sliku da smo ovdje svi takvi.

    I stalno sebi postavljam pitanje, grijesim li što djecu odgajam da budu ljubazna, kulturna sa osnovnim znanjem bontona.

  25. #75
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Sugradjani su nam definitivno ljuti i agresivni. Ja najvise agresije popijem kad sam na biciklu. Regularno mi dobacuju kravo i tomu slicno.
    Postoji cijeli kult mrzitelja biciklista, poput mrzitelja vegana.
    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dijete mora sjesti.
    Bolesna je i mora sjesti.
    Mene je prije dva tjedna boljelo u kičmi, a mlada sam i ne mogu sjesti. Najradije bih si nalijepila na čelo "imam išijas, pustite me".

  26. #76
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Ja sam na poslu kasnila s nekom dokumentacijom, jer nisam shvatila da se to na mene odnosi. I bila sam totalno šokirana ljubaznošću ljudi, zapravo žena, koje su mi pomogle svaka na svoj način. Bila sam iskreno ganuta. Da sam netko važan, mogla bih pomisliti da je zato, ali uopće nisam i one stvarno nisu imale neki svoj interes. Čista ljudskost. I tada sam shvatila koliko sam navikla na cipelarenje, a ljubaznost me gane.

  27. #77
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mislim da je indikativno da se kraj deset mladih jakih dvometraša koji sjede starčići obično sjete pirati malu curicu od 35 kila da im se ustane.
    slažem se
    kad mojoj maloj nije dobro (što je kod nje često, nažalost), a isto dugo putuje busom do škole, kaže onima koji ju dižu da se ne osjeća dobro i da ne može ustupiti mjesto (moj savjet otkako je krenula u srednju).

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se
    kad mojoj maloj nije dobro (što je kod nje često, nažalost), a isto dugo putuje busom do škole, kaže onima koji ju dižu da se ne osjeća dobro i da ne može ustupiti mjesto (moj savjet otkako je krenula u srednju).
    o znači i tvoja je u tom klubu ko i moja , a i ja sam bila. No zna biti vrlo dragih ljudi, jednom su joj i kiflu nudili.

    Meni se na biciklu znalo desiti da me dedeki špotaju jer im nisam zvonila da se maknu nego lagano vozim iza njih. I onda me znaju poučavati i pokazuju mi gospodična zvonce, zvonce.

    A jednom mi se desilo ovo što i Saši. Išao je stariji čovjek prema meni, on svojom stranom pješke ja polako svojom bicom. I kad me je ugledao krenuo prema meni. Na sreću pored je bila široka traka trave pa sam ga uspjela zaobići jer mislim kako mu se lice izobličilo da bi me bio u stanju gurnuti. A najapsurdnije je bilo što je netom izašao iz crkve s mise.

    A jel se vama dešava da vam ljudi ulijeću u red ili vi nekome uljećete ? Par puta sam vidjela kako ulete ispred MMa praveći se da ne vide da stoji u redu. Samo zato što ne diše onom ispred za okovratnik.

  29. #79
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    A jel se vama dešava da vam ljudi ulijeću u red ili vi nekome uljećete ? Par puta sam vidjela kako ulete ispred MMa praveći se da ne vide da stoji u redu. Samo zato što ne diše onom ispred za okovratnik.
    Nisam primijetila. Ali često brundam u sebi "Ne ne mi dihat za ovratnik koza nora", pogotovo na placu, na kioscima

  30. #80
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku

    A jel se vama dešava da vam ljudi ulijeću u red ili vi nekome uljećete ? Par puta sam vidjela kako ulete ispred MMa praveći se da ne vide da stoji u redu. Samo zato što ne diše onom ispred za okovratnik.
    Ili se prave pred delikatesom, pekarom ili mesnicom u dućanu da nisu skužili da je red.
    Ono, ali ja samo gledam....

  31. #81
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni su omiljeni turisti, redom domaći, jerbo takvo mjesto, jelte, koji hodaju ko ovce po cesti. Znači stado baulja posred ceste, bez obzira ima li ili nema nogostupa. Malo se opustili, ipak su na odmoru.

  32. #82
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Joj sad sam se sjetila nekog dede koji mi je u ducanu uletio kad sam bila trudna, 2. trudnoca čini mi se. Šta sam mu napravila, uuu, bježao je po dućanu od mene.

  33. #83
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ma treba ljudima reći što ih ide. Ponekad je dovoljno kroz šalu, al ponekad treba "zatuć lopatom i zakopat".

  34. #84
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ili se prave pred delikatesom, pekarom ili mesnicom u dućanu da nisu skužili da je red.
    Ono, ali ja samo gledam....
    Joj, ti su i meni najbolji. Tih zbilja ima dosta. Sad mi je jedna u nedjelju uletila na placu sa suprotne strane od reda - samo da pita ima li kombinacija kolača breskvica/zvjezdica. Ja na redu, prodavacica pregledava par minuta sve kutije da vidi je l ima, a kako nije bilo, zena se odlucila za nesto drugo i to sve uz mene živu na 30 cm od nje. Kupila te druge i otisla kao ona Josipina s pizzom, taman joj stigo tramvaj.

  35. #85
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, ti su i meni najbolji. Tih zbilja ima dosta. Sad mi je jedna u nedjelju uletila na placu sa suprotne strane od reda - samo da pita ima li kombinacija kolača breskvica/zvjezdica. Ja na redu, prodavacica pregledava par minuta sve kutije da vidi je l ima, a kako nije bilo, zena se odlucila za nesto drugo i to sve uz mene živu na 30 cm od nje. Kupila te druge i otisla kao ona Josipina s pizzom, taman joj stigo tramvaj.
    Meni je u jednoj trudnoći, i to pred kraj iste, u dućanu, vadim stvari iz kolica i slažem na traku, i sa leđa mi dođe ženskica i onako sva važna "ovo je blagajna sa prednosti za trudnice ja imam prednost" ja se okrenem a meni ono trbuh do zuba.... samo se okrenula na peti i zbrisala.
    U moju obranu sa leđa nikada ne izgledam trudno, dapaće izrazito mršavo.

  36. #86
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kako Jelena?

  37. #87
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji cijeli kult mrzitelja biciklista, poput mrzitelja vegana.
    ja sam među njima.

    Kad budeš aktivno vozila, shvatit ćeš. Ja sam doma blizu Borongajske (kampus) i luda sam više od studentarije koja se vozi na biciklima ko muhe bez glave - po pješačkim stazama, po zebri preko ceste, ruše pješake, ugrožavaju roditelje s malom djecom (dva vrtića su u blizini)... Još kad vidim da se voze sa slušalicama i kapuljačama, dođe mi da pozovem policiju. Ali to je isto dio kulture i ničeg drugog. Za takve bi trebalo vrijediti prirodno odabiranje, a ne da ti kao vozač odgovaraš za njega kao da je ljudsko biće, a frajerčina ti se zaleti u auto i napravi štetu.... Jednom smo vidjeli kretena koji se na biciklu vozio preko zebre sa djetetom u sjedalici i izletio vozaču koji je pokušavao izaći iz pokrajnje ulice. Vozač ga fakat nije vidio, a mudrijaš mu se zaletio u far... Vozač se jeeeedva zaustavio, a išao je stvarno polako. Biciklist mu je doslovce izletio, jer je mislio da ga ovaj vidi, umjesto da siđe i pregura bicikl preko zebre. Još s djetetom u sjedalici... I pita me hoću li svjedočiti za njega... Auuu, hoću PROTIV tebe, pametnjakoviću.... Svašta ima djecu danas. Užas, užas.... A ako im se nešto dogodi, krivi su svi drugi.

  38. #88
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam među njima.

    Kad budeš aktivno vozila, shvatit ćeš. Ja sam doma blizu Borongajske (kampus) i luda sam više od studentarije koja se vozi na biciklima ko muhe bez glave - po pješačkim stazama, po zebri preko ceste, ruše pješake, ugrožavaju roditelje s malom djecom (dva vrtića su u blizini)... Još kad vidim da se voze sa slušalicama i kapuljačama, dođe mi da pozovem policiju. Ali to je isto dio kulture i ničeg drugog. Za takve bi trebalo vrijediti prirodno odabiranje, a ne da ti kao vozač odgovaraš za njega kao da je ljudsko biće, a frajerčina ti se zaleti u auto i napravi štetu.... Jednom smo vidjeli kretena koji se na biciklu vozio preko zebre sa djetetom u sjedalici i izletio vozaču koji je pokušavao izaći iz pokrajnje ulice. Vozač ga fakat nije vidio, a mudrijaš mu se zaletio u far... Vozač se jeeeedva zaustavio, a išao je stvarno polako. Biciklist mu je doslovce izletio, jer je mislio da ga ovaj vidi, umjesto da siđe i pregura bicikl preko zebre. Još s djetetom u sjedalici... I pita me hoću li svjedočiti za njega... Auuu, hoću PROTIV tebe, pametnjakoviću.... Svašta ima djecu danas. Užas, užas.... A ako im se nešto dogodi, krivi su svi drugi.
    Većina ne shvaća što znači zaustaviti preko tone lima, i neće dok ih ta ista tona ne skrši. Na žalost.
    I večina te još onako bezobrazno gleda i uleće u škare i juri preko pločnika i zebre. A ne shvaćaju da ako voze paralelno a ti skrećeš u desno oni ustvari ulaze u mrtvi kut u kojem su nevidljivi.

  39. #89
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Većina ne shvaća što znači zaustaviti preko tone lima, i neće dok ih ta ista tona ne skrši. Na žalost.
    I večina te još onako bezobrazno gleda i uleće u škare i juri preko pločnika i zebre. A ne shvaćaju da ako voze paralelno a ti skrećeš u desno oni ustvari ulaze u mrtvi kut u kojem su nevidljivi.
    Točno, i još kojom brzinom dolete
    i mene i jednog je sam Bog spasio neki dan kad mi je kod Hipodroma uletio dok sam skretala desno, a on produžio ravno - nisam ga uopće vidjela! Nije mi jasno, nekad su biciklisti bar pokušavali uspostaviti neki eye contact s vozačem da provjere jel ih vidio, sad ništa, i još mahom i slušalice imaju...

  40. #90
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja zapravo ne vidim zašto srednjoškolac ne bi sjedio u tramvaju.
    Zašto bi se jedna petaestogodišnjakinja morala ustati gospodinu od 50 koji ide na posao?
    Gdje to prestaje?
    Ja sam se do nedavno svima ustajala. Ili ne bih ni sjela. Jbt, pa imam 40. Nikome se ne dižem (trudnice, roditelji s malom djecom i starci su van konkurencije).
    I tako ću poučiti djecu kad krenu javnim prijevozom. Pomoć treba nemoćnima.
    Godine ne znače nemoć.

  41. #91
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ajme Cubana, pa stvarno se i NE TREBA ustati pedesetogodišnjaku, dapače nije preporučivo.

    Ja sam se nedavno ustala jednom starijem čovjeku jer mi se učinilo da šepa, pa me skoro pa našpotao .

    Ustati se treba maloj djeci, trudnicama i starim ljudima - jako starim, ne pedesetogodišnjacima. Pedesetogodišnjaci su još u cvijetu mladosti.

  42. #92
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja imam pedeset godina i možda jednom u šest mjeseci mi netko od mlađih ponudi svoje sjedalo u tramvaju.
    Uredno ljubazno odbijem. Uz zahvalu.
    Iako znam biti uistinu umorna ko zemlja, ali nekako mi je to čudno i još uvijek nepotrebno da sjednem na ustupljeno mjesto.
    Uvijek si mislim, možda je ta cura/ dečko upravo odvalila 12 sati noćne u nekoj bolnici dok sam ja spavala ili nešto slično i sad se meni ustaje.
    Ako mogu dizati utege, najteže girje i đipati satima po teretani, bome, mogu i stajati u tramvaju.
    Bolest i nemoć je drugo. Za sada me ne obuhvaća ni jedno od toga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #93
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče tramvaja, ja uopće više i ne sjedam ako nije dobrano prazan. Inače stalno strepim hoću li se morati nekome ustati. Razumijem stariju ženu jer u tramvajima ide poruka da se treba ustati starijima i trudnicama, a svuda posjedaju klinci koji se voze u školu, nerijetko samo jedna ili dvije stanice vožnje..
    Na žutu sam se referirala, trebala sam odmah citirati.
    Negdje treba povući granicu.
    Jednoj petnaestogodišnjakinji je gospođa u pedesetima već dobrano stara. Bar je meni u toj dobi bila

  44. #94
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A je, treba se i opustiti moja mama je tako isprogramirana u glavi da se diže u tramvaju da se digne valjda i sad sa 80 godina.

    Današnji klinci neće imati tih problema

  45. #95
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Sad smo se svi uhvatili tramvaja. No mene smeta općenita nekultura u svim segmentima prometa, bilo pješaka, biciklista, romobilista, vozača.

  46. #96
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sad smo se svi uhvatili tramvaja. No mene smeta općenita nekultura u svim segmentima prometa, bilo pješaka, biciklista, romobilista, vozača.
    Joooj romobilisti.
    I to električni.
    To je užas.
    Oni fakat ko muhe lete po trotoarima i zalijeću se među pješake.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #97
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sad smo se svi uhvatili tramvaja. No mene smeta općenita nekultura u svim segmentima prometa, bilo pješaka, biciklista, romobilista, vozača.
    Pa da, u svim razinama ima svega. Za bicikliste je u prvom redu zaslužno to što ne postoji infrastruktura, a i to što postoji je užasno loše i neodržavano. Nema veće sreće nego kad ti se na zelenom valu probije guma, jer je ona traka na cesti prepuna oštrih predmeta. I onda se voze po pločniku i nerviraju pješake. Kod mene postoje staze, neodržavane, pune mokrog lišća, a ispod njega svega. Silazak na najvećem prijelazu u okolici je napravljen tako da je spušten rizol na pješačkom dijelu, a cca 20 cm visok na biciklističkom i još semafor stoji točno tu gdje je spušten rizol. Pješaci na hrpi većih prijelaza stoje baš na tim crvenim stazama. Ne znam da sam kod FER-a ikad mogla prijeći biciklom Vukovarsku po biciklističkoj stazi. I onda još naglo promijene smjer pa se moraš ubit da ih ne pogaziš. Na zelenom valu, ona staza na pločniku prema istoku, je preuska, za pješake isto preuska, pa se tu svakako i vozi i hoda, auti dijelom prednjim dijelom parkiraju na tu stazu. Kod Old Pharmacyja na zelenom prema zapadu u 80% slučajeva stoji na biciklističkoj auto s 4 upaljena žmigavca, tako i na Gajevoj. Teslina i Masarykova su mi zapravo enigme kako bi s biciklom mogao proći u bilo kojem smjeru da nekoga ne iziritiraš. Čak i ako ga guraš, zauzmeš cijeli pločnik. Uglavnom, ako se ikad riješi infrastruktura za bicikle, bit će više mira u prometu.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 11.12.2019. at 12:01

  48. #98
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    A romobili su priča za sebe. Meni ne smetaju, jer ih nema baš tu gdje ja idem, ali je to problem i izvan RH.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,128

    Početno

    Zagreb nikad nije bio grad sklon biciklistima, i to se očituje u posvemašnjem nedostatku infrastrukture.
    Vjerojatno ima u Hrvatskoj gradova koji to imaju bolje riješeno.
    Ja ne vozim bicikl, ali su i MM i sin aktivni biciklisti pa sam donekle upućena u probleme s kojima se susreću. Za MM-a znam da se strogo pridržava prometnih pravila, a za sina se nadam, tj. nadam se da se on na biciklu ne ponaša kao neki od ovih omladinaca koje opisujete
    I da, od MM-a sam naučila da nije pristojno zvoniti pješacima na trotoaru, nego da bi se biciklisti trebali prilagođavati pješacima, a ne obrnuto. Ne jednom sam imala situaciju da hodam trotoarom, biciklistička staza je iscrtana sa suprotne strane ulice (znači, postoji, ali ne baš na toj strani), a biciklist mi zvoni, viče i zatim psuje i šalje na razna prosta mjesta

  50. #100
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    E vidiš, ja volim kad mi biciklist pozvoni. I onda se lijepo pomaknem.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •