Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 229

Tema: Današnja omladina i svi ostali...

  1. #151
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa normalno, stvar je u tome da primjećuješ one koji te ugrožavaju.

    Evo ti električni romobili: nema ih puno, ali su ludi. Ti sad doslovno kad izlaziš iz dućana na Ilicu moraš gledati lijevo i desno. Mene je nedavno jedan skoro pokupio kad sam izlazila iz dućana Ara kod Britanca na Ilicu :baba;

  2. #152
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Bas neki hipersenzibilan svijet kada tako fine nijanse stava hvata u prolazu dok se mimoilazi s nekim biciklistom. Super sofisticirano!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja se sasa napola šalim, ali napola i mislim tako, naravno iz vlastitog iskustva. Naravno da nisu takvi svi biciklisti, nego bit će 10%, ali uvijek primjećujemo istaknute. A s tima ne treba biti hipersenzibilan i jako sofosticiran, ne zrači taj stav blago iz njih nego onako, vrišti.
    Ali uostalom, i sama si napisala da se biciklisti pokušavaju izboriti za nešto (u konačnici dobro, slažem se). To znači da nisu isti kao pješaci i vozači, koji se ni za štane bore, nego samo voze i hodaju i uobičajeno jesu ili nisu divlji i nepristojni, bez te borilačke komponente.
    Posljednje uređivanje od vertex : 13.12.2019. at 11:56

  3. #153
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da infrastruktura prati- ali da bi se o infrastrukturi pricalo biciklisti moraju biti prisutni u prostoru.
    Ja fakat ne podrzavam nindza jurilice samo mislim da je jako puno pjesaka i vozaca iziritirano samom idejom biciklista- jer ugrozavaju njihova podrazumijevajuca prava- a dijalogom i kompromisom bi mozda izgubili dio sadasnjih prava, ali u svrhu cisceg i prometom manje zagusenog grada.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa ja recimo nisam nimalo iziritirana idejom biciklista, baš smatram da je ideja sjajna.

  4. #154
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja recimo nisam nimalo iziritirana idejom biciklista, baš smatram da je ideja sjajna.
    Takodjer.

  5. #155
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Hm. Nda idejom savrsenog biciklista koji vozi iskljucivo po biciklistickim stazama, i silazi na svakoj zebri, po migucnosti je neprimjetan.
    Ja ne znam o cemu govoris i tesko mi je procijeniti kada se salis vertex, dapace obicno ne pomislim da se salis nego da si otrovno sarkasticna. I dalje ne znam i nisam srela bicikliste koji vriste taj stav o kojem govoris. A srela sam kretena na biciklima. Normalno.
    Ne postoji neki fini put da se Zagreb pretvori u pristojan biciklisticki grad. Ako ikakav put postoji- a to je vrlo upitno- onda je to na nacin da sve vise ljudi bira bicikle i vozi i smeta dok ne postanu prevelika smetala da bi ih se ignoriralo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #156
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Uh, baš otrovno sarkastična. Ne znam, ja uvijek mislim da tko voli koristiti sarkazam, podnosi i da ga se malo uputi prema njemu, ili bi bar trebao moći podnijeti.
    Evo, ja bih rekla da sam bila dobronamjerno ironična, ali valjda ne znam komunicirati. Ili ti nemaš smisla za dobronamjernu ironiju.

  7. #157
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa ja to mogu podnijeti- samo sam rekla da to ne detektiram kao salu. Sto naravno moze biti i do mog manjka smisla za salu i dobronamjernu ironiju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #158
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nisam mislila podnijeti tako da ostaneš živa, nego ono, u sportskom duhu. Otrovno je vrlo, vrlo ružna karakterizacija za osobu.

  9. #159
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja ne mislim da si ti otrovna osoba, i oprosti ako si me tako shvatila!
    Ja samo neke tvoje komentare tako citam.
    Ne mislim da je malo agresivniji diskurs rasprave kojeg i sama cesto primjenjujem nesto osobito lose!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #160
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A mozda Vertex ni ne prica o Zagrebu. Nismo bas svi od tamo

  11. #161
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma sve ok, sasa.

  12. #162
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja stvarno ne znam o kojem Zagrebu ogorčeni pješaci govore. Dakle, ja sam preko tjedna 90% pješak ili biciklist. Autom idem - ono nekamo - tipa shopping s puno namirnica ili u na izlet u neki drugi grad. Da se ja držim propisa kao pijan plota, već bih odavno bila mrtva u Zagrebu. I to u najvećem broju slučajeva bih bila mrtva kao pješak. Ali ne od biciklista ili romobila, nego od automobila. I to u najvećem broju slučajeva na zebri. To su ljudi naprosto prihvatili da čekaju da auti prođu i onda krenu na zebru.

    Malog i mene pred mjesec dana je zamalo na pješačkom sa semaforom, s označenom biciklističkom stazom, gdje smo prethodno čekali da se upali zeleno, znači kretali smo od 0 km/h, gotovo pokupio tip u autu koju je skretao desno. S kolicima sam milijun puta čekala da se netko smiluje da me pusti. Kad vidim da auti voze prema suncu, ni na kraj pameti mi nije da zakoračim na zebru, ograničenje brzine nitko ne poštuje.ž

    Vjerojatno ima neka statistika koliko je ljudi stradalo od automobila, a koliko od bicikala i koje su posljedice. O zagađenju okoliša da i ne govorim.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 13.12.2019. at 12:51

  13. #163
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A mozda Vertex ni ne prica o Zagrebu. Nismo bas svi od tamo
    Kad Bandic dodje na vlast svi cemo biti Zagreb!

  14. #164
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I svi kimaju, sve je to OK, ali idite si vi biciklisti preko Novog Zagreba iz Dubrave na Črnomerec, da vas ne vidimo i ne čujemo.

  15. #165
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Koji od dva Bandica?

  16. #166
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dajte nemojte pretjerivati, bicikliste se vidi i čuje na svakom koraku. Kao što rekoh, znam da je problem, da nema infrastrukture, ali bilo bi fer da si biciklist pronađe put od kuće do posla takav da što manje vozi po pločnicima na kojima nema staze. Znači ako postoji paralelna ulica na kojoj je povučena staza, pa koristi tu ulicu maksimalno koliko možeš, premda to znači da 2-3 puta više moraš okrenuti pedale.

    To naravno ne znači da su vozači automobila nešto bolji, i da među njima nema gomila onih koji uopće ne poštuju pješake i prava pješaka. Ja sirota uvijek imam peh da imam neki užasan pješački na putu do posla, mislila sam da je na starom radnom mjestu bio najgori pješački u Zgb, ali sad vidim da je ovaj koji sad svaki dan prelazim. Pa kod nas nema šanse da ti itko stane ako nisi već zakoračio na cestu, a svako malo niti to što si na pješačkom vozačima ne znači baš puno.

  17. #167
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Evo, ovdje je čovjek fotografirao prolaz južnom stranom Av. Dubrovnik, Novi Zagreb. Ako nisi dovoljno snažan da nosiš bicikl nekoliko puta kroz pothodnik, nema šanse da prođeš po propisima ovaj put. Stvarno nema razloga da ne postoji protočna staza. Ima mjesta, samo nema volje.
    https://blog.dnevnik.hr/nepoznatizagreb/oznaka/bicikl

  18. #168
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Iz ovog našeg svemira nisam bila sigurna što u Njemačkoj u pothodnicima sa širokim blagim ulazom i izlazom znači ovaj znak. Mislila sam da ne smijem biciklom, jer je to neka zona bez bicikala. Ne branim divljake bicikliste, najčešće se radi o testosteronskim bombama od 18tak godina koji se i u autima užasno ponašaju.

  19. #169
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ovo je blog jednog naseg forumasa
    Posljednje uređivanje od spajalica : 13.12.2019. at 13:19

  20. #170
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je blog jednog naseg forumasa
    Znam, znam, poznajem ga osobno

  21. #171
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Mene je po Zagrebu iskreno strah voziti bicikl. Neoznačene staze, previsoki rubnici... posvuda rupe...ne znam, baš mi je stresna ta vožnja biciklom
    Kao najmanje ugrožen sudionik prometa se osjećam u automobilu.

  22. #172
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Oh, "bjež baba" mi je omiljena rečenica u prometu (naravno iza zatvorenih prozora)
    Sad kad vas čitam sam sretna i što je moj grad iznimno geografski nepovoljan za bicikliste
    Posljednje uređivanje od Argente : 13.12.2019. at 13:41

  23. #173
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je po Zagrebu iskreno strah voziti bicikl. Neoznačene staze, previsoki rubnici... posvuda rupe...ne znam, baš mi je stresna ta vožnja biciklom
    Kao najmanje ugrožen sudionik prometa se osjećam u automobilu.
    Pa da, u tome i jest problem. To je najpoželjniji oblik prijevoza u svim zemljama s visokom kvalitetom života. Kod nas su to bad guys. U svakoj knjizi o odgoju piše da moraš kod djeteta isticati prednosti, a ne isticati loše, jer će se početi tako i sam doživljavati. Vjerojatno i to kod dijela mladeži igra ulogu.

    Ali moram priznati da sam živjela u sveučilišnom centru s odličnom infrastrukturom za bicikle, pa je i tamo bilo šašavih biciklista. Samo što je percepcija drugačija. I parkirališta za bicikle ima značajno više nego za automobile. A automobili su u pravilu bad guys. Većinom ljudi koji putuju 20tak i više km idu autima na posao.

    U Grazu ima tvornica laboratorijske opreme gdje zaposlenici koji biciklom dolaze na posao imaju višu plaću.

  24. #174
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    https://m.youtube.com/watch?v=bzE-IMaegzQ

    Preporucam- jako je duhovito.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Saša, ovo je super.
    Malo mi žao bicikliste. Jadan se pošteno izubijao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #175
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, u tome i jest problem. To je najpoželjniji oblik prijevoza u svim zemljama s visokom kvalitetom života. Kod nas su to bad guys. U svakoj knjizi o odgoju piše da moraš kod djeteta isticati prednosti, a ne isticati loše, jer će se početi tako i sam doživljavati. Vjerojatno i to kod dijela mladeži igra ulogu.
    Slažem se. Ja sam jako prometno plašljiva, nikad nisam imala hrabrosti na biciklu voziti dijete. Ali Zagreb je doista prometni cirkus. Neučinkovit i neorganiziran javni prijevoz (u koji se ne ulaže već godinama, već gotovo 20 godina nema niti metra novoizgrađene tramvajske pruge), javni prostor (pločnici) masovno, ali masovno ustupljen privatnim interesima poput kafića... ma šta da nabrajam, bitno da imamo roditelje odgajatelje! i adventskih kruha i igara!

  26. #176
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    mene je jako strah voziti auto po Zagrebu jer hrpa njih divlja po cesti, pogotovo me strah voziti cure pa vozim samo u slučajevima krajnje nužde i najsretnija sam kad ne moram. muka mi je od divljaka za volanom

  27. #177
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Znači, svi su ugroženi u prometu, isfrustrirani i preplašeni. Mislila sam da se samo ja stiltam na gotovo svakom prijelazu, bili semafori ili ne. Banalna situacija, a tako stresna.

  28. #178
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, svi su ugroženi u prometu, isfrustrirani i preplašeni. Mislila sam da se samo ja stiltam na gotovo svakom prijelazu, bili semafori ili ne. Banalna situacija, a tako stresna.
    NE. Misilm, nisam ni ugrožena ni isfrustrirana ni kao pješak ni kao vozač. Osim s biciklistima. Ostali su više-manje ok.
    Kao biciklist vozim se isključivo rekreativno po biciklističkim stazama u kvartu i okolici ili po nasipu. U tim situacijama nemam problema.

  29. #179
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    NE. Misilm, nisam ni ugrožena ni isfrustrirana ni kao pješak ni kao vozač. Osim s biciklistima. Ostali su više-manje ok.
    Kao biciklist vozim se isključivo rekreativno po biciklističkim stazama u kvartu i okolici ili po nasipu. U tim situacijama nemam problema.
    Mislim da je problem eskalirao zbog Glowa i Wolta. To su klinci koji u osnovi nisu biciklisti i nemaju tu kulturu nego voze ko muhe bez glave.
    Baš sam jučer vidjela jednog kako je presjekao put automobilu da skrene u ulicu lijevo. A bio je na desnoj strani pločnika. Haloo... Ideš pred auto da bi skrenuo lijevo????

  30. #180

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Cijelu trudnoću sam se skoro svaki dan koristila javnim prijevozom i samo se jednom dogodilo da mi se nitko ne ustane u tramvaju, jedan jedini put.
    Ali zato na početku, prije nego se vidio trbuh, ja nisam nikome ustajala jer sam imala grozne mučnine. I bilo mi je neugodno kad bi pored mene stajao netko od 80 godina a ja ne ustajem. Onda naravno ljudi komentiraju da se mladi više ne znaju ponašati i slično, a eto stvarno nisam mogla.

  31. #181
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je problem eskalirao zbog Glowa i Wolta. To su klinci koji u osnovi nisu biciklisti i nemaju tu kulturu nego voze ko muhe bez glave.
    Baš sam jučer vidjela jednog kako je presjekao put automobilu da skrene u ulicu lijevo. A bio je na desnoj strani pločnika. Haloo... Ideš pred auto da bi skrenuo lijevo????
    Slažem se s tobom i s ovim što je sillyme napisala.

    Mislim da bi trebalo uvesti ispit za bicikliste, da dobiju osnove prometne kulture i nauče pravila. Naravno da nisu svi nekulturni i neupućeni, ali problem su često mladi ljudi koji nemaju vozački ispit.

    Daklem - ispit za bicikliste: Ne treba biti skupo kao autoškola, ali i od toga bi država profitirala, jer biciklista stvarno ima puno. HAK je u neka davna vremena imao to organizirano - ne znam kako je danas. Treba uvesti obvezno polaganje ispita za sve, uz to da do desete godine djeca ne mogu na biciklu na prometnicu bez pratnje roditelja (koji također mora imati dozvolu za bicikl). I nek policija nemilosrdno kažnjava pametnjakoviće koji se voze bez kacige na biciklima itd. Napunili bi budžet na brzinu, a bilo bi i korisno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.12.2019. at 07:44

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja sam na obe strane ove priče. Vrlo često žurim, u dvomilionskom gradu koji nikako nije prilagođen tolikom broju stanovnika. Gradski prevoz je iz pakla, gužve su ogromne, radim na 20km od kuće, svaki dan iz centra na sam izlaz iz grada i nazad, u putu potrošim pola života. I nerviram se stalno.
    Ali sam, sa druge strane, psihički rastresena, pogubljena i sluđena, pa mi se desilo pre neki dan da samo stanem na sred trotoara i zamislim se nešto. I onda me ljudi obilaze i gunđaju, a ja uopšte ne kontam da pravim zastoj. Tako da sa te strane neko bi rekao zdrava, u najboljim godinama a sedi i bulji kroz prozor. A ja sam možda već promašila stanicu na kojoj treba da siđem jer sam u mislima ko zna gde.
    Pa razumem i jedne i druge.
    Posljednje uređivanje od vissnja : 19.12.2019. at 07:59

  33. #183
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    U velikoj vecini zemalja na svijetu kaciga nije obavezna za sve bicikliste u svim situacijama. Dapace samo u dvije zemlje je- Australija i Novi Zeland. Druge zemlje imaju preporuke i eventualni obaveze za djecu i podrucja gdje se osobito brzo vozi. No bas bi bilo fino da se na brzinu budzet napuni na racun biciklista. Just sayin.

  34. #184
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    U velikoj vecini zemalja na svijetu kaciga nije obavezna za sve bicikliste u svim situacijama. Dapace samo u dvije zemlje je- Australija i Novi Zeland. Druge zemlje imaju preporuke i eventualni obaveze za djecu i podrucja gdje se osobito brzo vozi. No bas bi bilo fino da se na brzinu budzet napuni na racun biciklista. Just sayin.
    X

  35. #185
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Sinoć sam vozila auto Mihanovićevom od Miramarske prema Gundulićevoj i vidim neki Glovo ili tako nešto vozi po tračnicama prema zapadu. OK - nema biciklističke staze, što ćeš, ALI tip nije imao svjetla- nikakva. Ne znam kako smiju raditi kao dostavljači bez obavezne opreme na biciklu. Kazna za prednje i stražnje svjetlo je po 300 kn. Nadam se da će se to regulirati i da će kazna ići manja osobno i oveća na tvrtku. Ovdje je i tvrtki i dostavljaču stalo do toga da se voze kao kamikaze.

    Usput Bandićeva Horvatinčićeva garaža je drama sad u prometnim gužvama. Radi enormne zastoje na Gundulićevoj. To je zbilja sramotno i bahato što su napravili. seni, ako su tu, dežurali smo noću i protestirali i odlični nastupi TBF-a i Vilija Matule kod Tina Ujevića su mi ostali u sjećanju, i opet ništa.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 19.12.2019. at 11:20

  36. #186
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Što se garaža tj. parkirnog prostora tiče, vodeća katastrofa je ona u Ilici 150m zapadno od Frankopanske. Ulaz-izlaz kroz haustor ne mogu se mimoići, svaki ulazak i izlazak iz garaže (i čekanje na iste) potpuno blokira promet Ilicom u oba smjera, kao i silazak iz Mesničke. Ne znam kako je
    moguće da tako nešto još radi kao javni parking.

  37. #187
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    joj čoksa, kakvo to pitanje postavljaš?


    Sličnih pitanja ima na tisuće.

  38. #188
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    E i Rundek je bio na Varsavskoj, kako sam to zaboravila, s Cargo orkestrom.

  39. #189
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I nek policija nemilosrdno kažnjava pametnjakoviće koji se voze bez kacige na biciklima itd. Napunili bi budžet na brzinu, a bilo bi i korisno.
    nikad ne nosim kacigu kad sam na biciklu, sama sebi bih bila smiješna. obavezna je samo za djecu do 16 godina.

  40. #190

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    od mene se da je obavezna barem na temu kacige ne bi napunili jer ju nosim. A i počeli su ju i neki mlađi odrasli susjedi nositi jer ih je MM malo, malo ujutro pitao a gdje je kaciga .
    Posljednje uređivanje od larmama : 19.12.2019. at 23:53

  41. #191

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Nije tema o biciklima i kacigama, ali je otišlo u tom smjeru. Ne razumijem zapravo zašto je kaciga obavezna samo za mlađe od 16 godina, jer je pri padu svakom biciklistu ugrožena glava, imao 16 ili 46 godina.
    MM je redovni i stalni biciklist i uvijek nosi kacigu. A počeo ju je redovito nositi još tamo 90-tih, nakon što je jedan mladić poginuo u padu s bicikla u Vlaškoj, pri čemu je udario glavom u rinzol.
    Budući da je tema ipak o omladini dodat ću i da sin redovito nosi kacigu kad je na biciklu jer je tako naučio uz tatu. I rukavice, koje su ga već više puta poštedjele ozbiljnijih ozljeda pri padu. O tome nema diskusije. Nadam se da 16. rođendan neće biti prekretnica u razmišljanju pubertetlije

  42. #192
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    evo meni jedan biciklist jutros zahvalio kad sam mu se maknula s puta da prođe (uski nogostup, s jedne strane ograda, s druge parkirani auti)
    8 od 10 njih kaže hvala
    nisam doživjela bezobraštinu, ali je kolegicu jedan (na istom tom uskom nogostupu) počastio s glupačo, kaj ne čuješ da ti zvonim

  43. #193
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije tema o biciklima i kacigama, ali je otišlo u tom smjeru. Ne razumijem zapravo zašto je kaciga obavezna samo za mlađe od 16 godina, jer je pri padu svakom biciklistu ugrožena glava, imao 16 ili 46 godina.
    naravno da je, ali imam ženskasti bicikl s košarom za shopping i zaista se ne vozim brzo pa nemam potrebu za kacigom, bilo bi mi čudno da do dućana sporo milim s kacigom na glavi

  44. #194
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da je, ali imam ženskasti bicikl s košarom za shopping i zaista se ne vozim brzo pa nemam potrebu za kacigom, bilo bi mi čudno da do dućana sporo milim s kacigom na glavi

    Pokušavam te zamislit i ja imam takav bajk, to bi bila rikavela

  45. #195
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam došla samo posvjedočiti da sam danas vidjela opet kako je biciklist skoro izazvao sudar. Jer je doletio do pješačkog prijelaza dok mu je bilo crveno i zakočio u zadnji tren tako da je prednjim dijelom kotača malo prešao rub nogostupa. Vozač koji je imao zeleno je instinktivno zakočio jer je valjda mislio da će mu izletiti pred auto (i ja sam to pomislila) a onaj auto iza njega se skoro zabio u njega jer naravno ne očekuje iznenadno kočenje na zeleno. Ali da se i zabio u ovog jadnika bio bi kriv po zakonu on a ne biciklist jer kao "ne pazi" A biciklist bi se fino odvezao dalje, jer ga se cijela stavar "ne tiče".
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.12.2019. at 10:20

  46. #196
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Lili

  47. #197

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam došla samo posvjedočiti da sam danas vidjela opet kako je biciklist skoro izazvao sudar. Jer je doletio do pješačkog prijelaza dok mu je bilo crveno i zakočio u zadnji tren tako da je prednjim dijelom kotača malo prešao rub nogostupa. Vozač koji je imao zeleno je instinktivno zakočio jer je valjda mislio da će mu izletiti pred auto (i ja sam to pomislila) a onaj auto iza njega se skoro zabio u njega jer naravno ne očekuje iznenadno kočenje na zeleno. Ali da se i zabio u ovog jadnika bio bi kriv po zakonu on a ne biciklist jer kao "ne pazi" A biciklist bi se fino odvezao dalje, jer ga se cijela stavar "ne tiče".
    Kao ona Josipina gospođa s pizzom i mozzarelom samo što bi ovdje veća šteta bila u igri...

  48. #198
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Zato treba držati razmak i pratiti situaciju i nema problema ako onaj ispred naglo zakoči.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pokušavam te zamislit i ja imam takav bajk, to bi bila rikavela
    a zato se meni svi smiju

  50. #200
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Na temu:
    Priča mi jučer kći kako je opet neka starija biserka bezobrazno digla curu u tramvaju, aliiii ljudi su je napali sa svih strana kako je nekulturna i bezobrazna.
    No cura se ustala, a stara bezobraznica je sjela i još se svađala s ljudima oko sebe.
    Rekoh kćeri da od toga nema koristi jer je bezobraznica svoje svejedno postigla.
    Jednostavno treba ignorirati bezobrazne ljude i ne ustupiti im sjedalo.
    Jutros pak, preko puta mene sjedi djevojka i dođe starija gospođa i kaže joj: “...ja bih te molila ako mi možeš ustupiti mjesto i bila bih ti jako zahvalna?”
    Cura se odmah ustala, a gospođa se uljudno zahvalila.
    Osim što joj se obratila s ti, sve drugo je bilo baš lijepo za čuti [emoji4]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •