Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Otvaranje rodiljnog dopusta - detalji

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno Otvaranje rodiljnog dopusta - detalji

    Pozdrav svima. Čini mi se da dobivam upute različite stvarnim regulativama pa molim pojašnjenje:

    1. Rodiljni dopust se otvara isključivo 45/28 dana prije termina ili u bilo kojem periodu između ta dva datuma?
    2. Prosjek plaće: kolokvijalno se govori da se gleda prosjek plaće u zadnjih 6 mjeseci, međutim ispada da je prava formulacija u obractu HZZO-a da se traže podaci o iznosima plaće isplaćene u posljednjih šest mjeseci prije mjeseca u kojem se otvara dopust. Konkretno: od rujna imam višu plaću (do danas isplaćene rujan, listopad, studeni). No plaća za studeni je isplaćena početkom prosinca. Ako otvaram dopust u prosincu, ta plaća mi ne ulazi u prosjek?
    3. Doktorica mi je napisala da se na dan kada želim otvoriti dopust javim njoj u ambulantu. No ovdje nalazim informaciju iz rujna 2019. da se izvješće o očekivanom terminu porođaja HZZO-u predaje najkasnije 15 dana prije početka korištenja obveznog rodiljnog dopusta. Što je ispravno? Da nisam našla ovu informaciju, očekivala bih da se porodiljni otvara u jednom danu.
    4. Ja sam prijavljena na staroj adresi, muž na novoj na kojoj trenutno živimo. Dijete bismo prijavili na novu. Hoću li imati problema radi toga? Ako da, je li dovoljno da se prijavim na novu adresu ili moram vaditi novu osobnu?

    Unaprijed hvala.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    1. Rodiljni dopust se MORA otvoriti 28 dana prije termina poroda, a MOŽE najranije 45 dana prije termina. Iz toga jasno proizlazi da se može otvoriti i bilo koji dan između.
    2. Da, tako je. Ne gleda se lista plaće koja je isplaćena u mjesecu u kojem se ide na trudničko bolovanje. Pravedno ili ne, takav je zakon.
    3. To ti otvori ginekolog, na vrijeme, ne brini o tome. Samo mu reci kad želiš na rodiljni.
    4. Moglo bi biti problema samo ako te dvije adrese nisu u istom gradu, radi naknade koje daju gradovi. Djetetovu adresu, kao i ime i prezime određujte u matičnom uredu u roku od 30 dana nakon poroda. Idete i ti i otac djeteta zajedno.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 16.12.2019. at 20:37

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ako se prijavio na novu adresu moraš mijenjati osobnu
    I iskustvo kolege od pred mjesec i pol sam je prijavio dijete u gajnicama.

  4. #4
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ako ste oboje na istoj adresi i imate e-osobnu, dijete se može prijaviti i preko portala e-građanin. Ne mora nitko ići u matični ured, mup i sl.
    Ako ste na različitim adresama onda oboje morate u mup za prijavu adrese.
    Ostalo sve kako su cure napisale prije mene.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •