Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Ljutita beba, odbija dojiti !!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    4

    Početno Ljutita beba, odbija dojiti !!!

    Zdravo svima. Imam veliki problem. Moja beba ima 3 mjeseca i 10 dana, trudnoca s njom bila je uredna, prva trudnoca, prirodan porodjaj, rodjena sa 3.400, od svog sedmog dana dobila je kolike, jako je ljuta, place i odbija dojku, tesko ju je nahraniti, izbacuje se, vristi, prihvati dojku pa pusti, i vec tako 3 mjeseca. Iako uredno dobija na tezini po 900-1000grama mjesecno.Na izmaku sam snaga, nekada joj je pasalo da ju nosam po kuci i dojim, ali to vise ne pomaze. Izbjegavam hranu koja je moze nadimati, podizem je da podrigne ali nista ne pomaze, i dalje u 50% slucajeva odbija dojku. Pedica je rekla kako halapljivo jede i naguta se zraka, da ne odustajem od dojenja, ali ja vise ne znam sta da radim. Ima li iko slicna iskustva, molim vas za savjete!!

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Imaš li koga da ti pomogne, da te rastereti i dopusti tebi vrijeme za tebe, u nekakvim pauzama dok ipak ne jede? Meni je pomoglo kod male, najstarija sad, jedino to da spavamo zajedno i da mi ona zaspi na prsima. Većinu njenog bacanja uzrokovala je nadutost. Jednom je imala rafal kakice preko dva metra. Sad zamisli koliko to boli. Nikakvo izbacivanje hrane neće promijeniti stvari, jer je nezrelost crijeva tipična za gotovo sve bebe. Neki roditelji posežu za bio gaia kapima, koje imaju sojeve bakterija dobivene iz upravo ljudskog mlijeka (dojenim bebama nepotrebno), neki posežu za razgibavanjem nogica ne bi li se dijete isprdilo, neki bebu nosaju dok se ne podrigne, neke žene puste prvi najjači mlaz u krpu, svašta ljudi isprobavaju, ali najčešće prođe tek kad crijeva sazrele, dijete nauči osjetiti kad je sito pa ne cica više nego što može, počne bolje spavati, i biti više na trbuhu i aktivno.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Pa vecinu sam vremena sama sa malom, jer suprug radi, tako da nemam bas vremena za odmor ili opustanje. Bitno mi je samo da znam da ce normalno dojiti kada grcici prodju, barem se nadam da hoce... Nadam se da samo zbog grceva lose doji, jer u suprotnom bilo bi mi jako zao prebacito je na flasicu i adaptirano mlijeko nakon ovoliko truda i muke sve da bi ju dojila

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Nemam bas mnogo vremena za sebe jer suprug radi, i vecinu sam vremena sama sa malom. Bitno mi je da znam razlog, pa ako su grcevi, proci ce i oni uskoro, samo se nadam da su oni jedini razlog odbijanja dojke, jer u suprotnom mislim da necu moci poslije vise dojiti ovako i da cu je morati prebaciti na flasicu i adaptirano mlijeko nazalost, iako ne zelim odustati poslije ovolikog truda i muke da bih dojila svoju bebu..

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Da, zbog grčeva i/ili premorenosti. Pokušaj je nositi u nosiljci, ako već nisi. Tu znaju čvrsto zaspati.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ili u kolicima

  7. #7
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja isto mislim da ce proci. Moj najstariji sa oko 2-3 mjeseca uopce nije htio vidjeti sisu budan. Jeo bi tek kad bi zaspao. No, proslo ga je to u nekih par tjedana-mjesec dana, pa je sisao jos dvi godine sasvim lijepo

    Mozda joj precesto nudis dojku? Mozda nije gladna? S obzirom na izvrstan napredak, izgleda da joj je dovoljno i to sto je prihvati u 50% vremena.

    Ovaj moj tretji je slicno star kao i tvoja. Mozda ti pomogne usporedba da procijenis koliko ti mala jede. On jede svakih sat i po,dva, po danu. A po noci zna odspavat i osam sati bez da jede. I isto super napreduje. Uglavnom mirno jede. Al, ako pocne vristat i derat se... Odma odustanem od pokusaj dojenja i ili ga uspavam ili ga zabavim necim drugim. Nekako sam shvatila da ce jest vec, kad ogladni

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala vam puno, znaci moja beba nije jedina koja lose doji, a skrenuli ste mi paznju i na umor jer po danu skoro da i ne spava, pa je mozda razdrazljiva i zbog toga a i grcica.. Ugl pokusat cu i sa vasim metodama, nadam se da ce upaliti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Pozdrav, dizem temu
    Trenutno sam u ovoj fazi. Dakle tezine PT 3100, OT 3060, 4.10. 3010gr, 30.10. 4120 gr, 22.11. 4810gr.
    Zadnjih par dana ima užasnu nervozu, krenulo je sa desnom dojkom pa sad zna i lijeva. Primjetila sam da je to kad je u budnom stanju. Gleda negdje, sve ga interesira osim dojenja. Od prilike toliko ja osjecam kad on povuce (max 15ak sek iza) trnce kroz dojku, kao da idu od vrha prema bradavici. To znam osjetiti i uoci njegovog buđenja kad mu je odprilike vrijeme za jelo. Ja to doživljavam kao otpust mlijeka. Nakon sto se ti trnci dogode, krece lagano njegova nervoza, plac i grcenje na dojci. Nekad mi uspije da ga podojim nosajuci ga i pjevajuci, nekad čak ni to. Grudi mi inace nisu napete osim nocu kad izmedu podoja zba proći i 3,5h. Nocu relativno ok doji, skoncentrirano. Cak i danju kad su mu oci zatvorene ili poluotvorene. Jutros npr place, cim ga stavim na dojku povuce 2-3,min i zaspe i nisam ga ni kompresijama mogla animirati pa sam se izdojila i dala mu na casicu. Evo ne znam sta se dogada. Sutra punimo 8 tjedana

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozda mu smeta jak refleks otpustanja mlijeka? Probaj dojiti tako da mu je glava iznad razine bradavice i/ili doji u zavaljenom polozaju.

    Postoji li mogucnost soora? Ima li naslage po jeziku?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda mu smeta jak refleks otpustanja mlijeka? Probaj dojiti tako da mu je glava iznad razine bradavice i/ili doji u zavaljenom polozaju.

    Postoji li mogucnost soora? Ima li naslage po jeziku?
    Hm pa krenulo je kad sam završila sa terapijom daktalona. Mozda je ostalo jos? Da probam ponovo? Probala sam pozu da on lezi na meni, al to jos vise odbija

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 25.11.2020. at 14:44

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Probaj dalje nastaviti s terapijom protiv gljivica. Obicno se maze 7-10 dana nakon prestanka simptoma.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj dalje nastaviti s terapijom protiv gljivica. Obicno se maze 7-10 dana nakon prestanka simptoma.
    Zavrsili smo bili 10 dana. Da sad opet krenem sa cijelom terapijom ? Odmah da kazem da patronaznih nema u mojoj drzavi, a pedijatar je neuracunljiv i radi, soor mi nema tko provjeriti. Radi situacije sa kovidom ne mogu privatno u pedijatra jer ne rade

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  14. #14
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nista vam nece biti ako nastavite i dalje s terapijom, bez da itko provjeri. Vjerojatno ti je to puno jednostavnije nego da probas doci do nekog.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •