Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Jesu li u Hrvatskoj dopuštene NOVE KOŠARE za vožnju u autu?

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno Jesu li u Hrvatskoj dopuštene NOVE KOŠARE za vožnju u autu?

    Dobar dannn!

    Spremam se postati mama i u procesu sam nabavljanja opreme za svoju prinovicu. Otkrila sam u dućanu u Italiji, da postoje KOŠARE koje se mogu koristiti za vožnju u autu, štoviše, koje se PREPORUČUJU za vožnje duže od pola sata. Naime, pokazalo se da vožnje u autosjedalici mogu negativno utjecati na disanje i držanje malih beba (više informacija ovdje https://getforbaby.com/is-a-car-seat...r-newborn-baby).

    Te su košare atestirane prema europskim standardima ECE R44/04 i kao što se vidi na slici, fiksiraju se na stražnja dva sjedala dok bebu drže u sigurnom položaju pomoću pojasa sličnim onom u autosjedalici.

    Znam da će moja putovanja katkad biti duža od pola sata / sat vremena, istraživanja ukazuju da je ležeći položaj daleko bolji za novorođenčad, a mogućnost držanja bebe u košari mi izgleda puno zgodnija u slučaju da beba spava, ne mora ju se uznemirivati stalnim premještanjem.

    S obzirom da se u hrvatskim dućanima baš i ne ističe ta mogućnost, moje pitanje je: DA LI HRVATSKI PROPISI DOPUŠTAJU korištenje takvih košara ili, kao obično , zaostajemo za ostatkom Europe i zapravo nam je zakonom onemogućeno da koristimo noviju tehnologiju?

    Hvala i sretni blagdani svima!
    Posljednje uređivanje od rahela : 23.12.2019. at 09:23 Razlog: slika u postu izbrisana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •