Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Kuhinja - iskustva

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Susjed ima iza šparheta plinskog neku metalnu ploču po cijelom tom komadu zida, meni izgleda ok, lako se briše ( iz susjedinog kuta)
    Oni imaju napu iznad, ja imam prozor iza , tak da kod mene zna bit masni ili bar točkasti donji dio gornjeg ormarića i vrata gornjeg koji je od mat pleksija, s vremena na vreme počistim
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.01.2022. at 11:08

  2. #52
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja isto imam ploču na zidu umjesto pločica i također preporučam. Moja je obična bijela, ne treba ju često ribati, samo ju redovito prebrišem i izgleda uvijek čisto.

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Još da se kockice slože, treba i kakve to pločerine ima Lili na podu kuhinje

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Još da se kockice slože, treba i kakve to pločerine ima Lili na podu kuhinje
    Na podu keram.plocice velikog formata.

  5. #55
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Meni su u fazi planiranja te drvne obloge izgledale lijepo, možda sam ih i preferirala, međutim, kasnije sam se ipak predomislila i drago mi je da jesam.
    Dok sam pratila sve te portale o uređenju interijera, facebook grupe o uređenju interijera i sl., kuhinja s drvnom zidnom oblogom je bilo uvjerljivo najviše, neke su bile lijepe, neke ne, neki su se žalili da imaju problema ako je plin preblizu itd itd. A kako sam se 2008 već opekla na hot trendove koji brzo izmode (wenge ), ovaj put sam se odlučila za klasiku i zidne pločice.
    Sada stvarno ima izbora svega, meni je jako sviđao chevron uzorak ali to je značilo puno fuga, koje mrzim iz dna duše. Izbor je pao na pločice velikog formata (120x60), što znači da imam jednu fugu na zidu.
    Pločice su divne matirane i prošarane nekim sedefastim sjajem, pomalo nalik imitaciji betona (ali nisu sive), sad nakon gotovo pola godine mogu reći da su užasno zahvalne za održavanje (teta čistilica je oduševljena). Gotovo nitko iz prve ne prepozna da se radi o pločicama, vjerojatno zbog velikog formata.
    Postavljene su nakon što je montirana kuhinja što znači da nema lajsne.

  6. #56
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja imam prljavo-bijele pločice špricane sa ruzinom i fugama u istom tonu. Beat that.

  7. #57
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Identican format plocica 120x60 imam na podu i postavljene bez fuga (tj.ona minimalna kao bez).
    Moje su najslicnije boji betona.
    Vidi se tko je relativno svjeze uredjivao stan (betty i ja) i uziva cakulat o adaptacijama.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.01.2022. at 09:09

  8. #58
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    prijateljica je htjela staklo no nakon nekog odmora u apartmanu sa staklom u kuhinji je odustala. kaže kako god je obrisala da je vidjela tragove, ok možda ima više vrsti, neka bolja sredstva itd. Ja ima neke velike na kojima je uzorak sitnih sivih (više nijansi) oktagona, ne vidi se ništa.
    Ako hoćeš pofotkam ti ako treba i zamusano.
    Imam staklo sa sivom šljokičastom podlogom i oduševljena sam. Kad perem ploču za kuhanje operem i njega spužvicom za suđe i osušim onom Tupperware krpom za stakla (koja mi je otkriće stoljeća). Najlakše održavanje do sad.
    Mada mi ove Arđine pločice mi zvuče vrlo obećavajuće.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  9. #59
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Identican format plocica 120x60 imam na podu i postavljene bez fuga (tj.ona minimalna kao bez).
    Moje su najslicnije boji betona.
    Vidi se tko je relativno svjeze uredjivao stan (betty i ja) i uziva cakulat o adaptacijama.
    Samo tvoje su te na podu, ona ima takvu zidnu ako dobro pratim, ti na zidu nemaš pločice nego obloge koje si prije poslala, je l da?

    Betty, a kakva je površina te tvoje pločice? To nije glatko? Imitacija je betona samo po bojama/tonu ili, kako bi rekla - i po površini? To se ne sjaji? Moje sadašnje pločice (moda 2009.) se sjaje toliko da se vidim u njima, čak i kroz masnoću .

  10. #60
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    po površini je mat porculanska pločica, dakle ne sjaji se, nije glatka kao pločica visokog sjaja, ali nije ni porozna i puna mikrorupa kao beton
    iako, pod određenim kutevima svjetla ima taj neki prošarani sjaj
    evo link https://www.tile-shop.com/products/lemmy/viridium.jpg

    https://www.mirage.it/media/filer_pu..._60x60_bis.jpg

  11. #61
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Super, hvala ti!

  12. #62
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ajme betty blue, predivna je. Sad ja želim baš takvu. Iako ne preuređujem kuhinju

  13. #63
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme betty blue, predivna je. Sad ja želim baš takvu. Iako ne preuređujem kuhinju
    pošaljem ti slike svega

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    po površini je mat porculanska pločica, dakle ne sjaji se, nije glatka kao pločica visokog sjaja, ali nije ni porozna i puna mikrorupa kao beton
    iako, pod određenim kutevima svjetla ima taj neki prošarani sjaj
    evo link https://www.tile-shop.com/products/lemmy/viridium.jpg

    https://www.mirage.it/media/filer_pu..._60x60_bis.jpg
    Nešto slično imamo na poslu u čajnoj kuhinji, moj komentar je bio da su već 3-4 kolinja imali na tom

  15. #65
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nešto slično imamo na poslu u čajnoj kuhinji, moj komentar je bio da su već 3-4 kolinja imali na tom
    tvoj komentar stvarno puno govori, ali ne o kuhinji

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    O ploči sam pričala, meni je to tak na prvu izgledalo

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Samo tvoje su te na podu, ona ima takvu zidnu ako dobro pratim, ti na zidu nemaš pločice nego obloge koje si prije poslala, je l da?

    Betty, a kakva je površina te tvoje pločice? To nije glatko? Imitacija je betona samo po bojama/tonu ili, kako bi rekla - i po površini? To se ne sjaji? Moje sadašnje pločice (moda 2009.) se sjaje toliko da se vidim u njima, čak i kroz masnoću .
    luda si ko puška (koji to put govorim u tjedan dana?? hahaha)
    Da moje 120 x 60 cm su takve u kuhinji na podu, no iste takve su u hodniku i oba WC-a i na zidu i na podu. Tako da pločice čine jednu priču u cijelom stanu, kako voli reći moj mužić
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.01.2022. at 15:05

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    po površini je mat porculanska pločica, dakle ne sjaji se, nije glatka kao pločica visokog sjaja, ali nije ni porozna i puna mikrorupa kao beton
    iako, pod određenim kutevima svjetla ima taj neki prošarani sjaj
    evo link https://www.tile-shop.com/products/lemmy/viridium.jpg

    https://www.mirage.it/media/filer_pu..._60x60_bis.jpg
    Ovakve smo pločice mi stavili u kupaonu, ljetos smo je preuređivali. Mi smo uzeli kombinaciju dvije sive, tamnije i svjetlije. Muž je htio ovu zelenu,
    a ja nisam dala, bojala sam se da neće dobro izgledati u relativno maloj kupaoni.
    Zasad su se što se tiče održavanja pokazale super, fuge su minimalne.
    Betty, koje boje su fronte u tvojoj kuhinji?

  19. #69
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    moje fronte su bijele, radna ploča je tamno drvo

    Sofia, moji starci su stavili te zelene u kupaonu i zaista smanjuju prostor. Mislim da bi ukupni dojam bio bolji da su stavili jaču rasvjetu, ali se nisu dali krstit.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    po površini je mat porculanska pločica, dakle ne sjaji se, nije glatka kao pločica visokog sjaja, ali nije ni porozna i puna mikrorupa kao beton
    iako, pod određenim kutevima svjetla ima taj neki prošarani sjaj
    evo link https://www.tile-shop.com/products/lemmy/viridium.jpg

    https://www.mirage.it/media/filer_pu..._60x60_bis.jpg
    Ništa ne preuređujem, ali i ja potpisujem da su predivne.
    Dođe mi da kupim koju i držim kao podmetač ili bilo što

  21. #71
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Bit će ti to podmetača za cijelu ulicu, format je 120x60 .

    Hvala svima na idejama. Došla sam samo reći da me zaboli želudac kad dođem s one recesijske teme na ovu. Ne želim ni zamišljati poskupljenja u ovom sektoru. A glavno da radim planove i skupljam informacije .

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Ahahahaha, nisam skužila dimenzije.

    Mogu onda staviti kao sliku na zid .

  23. #73
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Cure, jel ima netko možda staklo/ogledalo na zidu u kuhinji? Kako funkcionira? vidjela sam nedano jednu kuhinju (dodšue online) i super poveća prostor!

  24. #74
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, jel ima netko možda staklo/ogledalo na zidu u kuhinji? Kako funkcionira? vidjela sam nedano jednu kuhinju (dodšue online) i super poveća prostor!
    Vjerojatni kao i plocice. Jedino sto sigurno bude jako vidljiva masnoca iza ploce za kuhanje ako je ogledalo.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •