Stranica 52 od 60 PrviPrvi ... 2425051525354 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,600 od 2968

Tema: Testiranje tijela vježbanjem, trčanjem, plivanjem, plesanjem i vožnjom 2020

  1. #2551
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Spajka bravo za trku i bas si slikovito to opisala, ko da san bila tamo

    Jucer sam sa 13 km zaokruzila kolovoz na 100 pretrcanih kilometara

  2. #2552
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vrlo slikovito i vjerodostojno opisano

    Bravo malena beba

    Ja sam trčala u ČET, snaga u parkiću u PET, trk u NED, jutros snaga u parkiću.

  3. #2553
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Baš lijepo Spajka, bravo!
    MB, Lili

    Danas Bump'n Body. Ovih dana sam dosta preskakala zbog mučnina, ali evo ponedjeljak (simbolično taman) odrađen.

  4. #2554
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    bravo Lili i Riri

    neman nista za prijavit osim da mi je pukao sat

  5. #2555
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno


  6. #2556
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ne znam je li ovo pravi topic za postavljanje pitanja, aliii rujan je počeo - moja Multisport kartica je ponovno aktivna, a ja sam u dilemi što raditi...

    Naime, zbog korone (a vjerojatno i potresa) neće se održavati joga u vrtiću u koji sam do sad išla. Alternativni trening u sportskoj dvorani mi je prerano, pa često ne stižem. Kakva je situacija s teretanama? Ima li tko iskustva kako funkcioniraju u doba novog normalnog?

    Nisam sigurna je li to uopće za mene, ali bih probala.

  7. #2557
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Peterlin, ja sam deaktivirala svoju multisport karticu baš iz razloga što mi se zatvoreni prostori, fitnessi i teretane ne čine baš najboljim izborom u ovo doba korone.

    Ajme MB pa kako?! Jel samo remen ili baš sat/staklo? Baš mi je žao
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.09.2020. at 13:00

  8. #2558
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ni ja nisam sigurna ocu li na fitness, jos vazem...

    lili, pukao mi tocno di ulazi igla od remena, plasitka, nema sanse da se napravi, bila sam u servisu.

    razmisljam koji novi da uzmem, totalno mi fali na ruci

  9. #2559
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam je li ovo pravi topic za postavljanje pitanja, aliii rujan je počeo - moja Multisport kartica je ponovno aktivna, a ja sam u dilemi što raditi...

    Naime, zbog korone (a vjerojatno i potresa) neće se održavati joga u vrtiću u koji sam do sad išla. Alternativni trening u sportskoj dvorani mi je prerano, pa često ne stižem. Kakva je situacija s teretanama? Ima li tko iskustva kako funkcioniraju u doba novog normalnog?

    Nisam sigurna je li to uopće za mene, ali bih probala.
    Ne znam koliko će pomoći ako kažem kako je ovdje, ali pretpostavljam da je to sve slično, pa evo.

    Na ulazu uobičajeno - dezinfekcija i mjerenje temperature. U početku je bila dezinfekcija cijele teretane na svaka 2 sata čini mi se, a sad je nakon smjene. Oprema i sprave se dezinficiraju nakon svake upotrebe. Sredstvo je pored, pa kako tko završi, poprska i obriše. Ograničen je broj osoba unutra i postoji raspored. Ne dolaziš kad hoćeš nego najaviš kad želiš pa se radi raspored tko je kad. I razmak je mislim 3 m, više od ona uobičajena dva.. Bilo je da na 10 kvadrata može jedna osoba biti, a sad ne znam jel i dalje tako. Nisam sigurna, ne idem ja, nego muž. E da, i ne koriste se tuševi.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 04.09.2020. at 01:39

  10. #2560
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    MM ide u teretanu, zapisuju ih kad dolaze, prostor se dezinficira, a ima i sredstvo kraj sprava, pa si sam možeš još dezinficirati
    ne treba najava, jer je mala lokalna teretana i nema gužve
    ostalo sve isto ko prije

  11. #2561
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    MM ide u teretanu, zapisuju ih kad dolaze, prostor se dezinficira, a ima i sredstvo kraj sprava, pa si sam možeš još dezinficirati
    ne treba najava, jer je mala lokalna teretana i nema gužve
    ostalo sve isto ko prije
    Ovako je i kod nas.

  12. #2562
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    ni ja nisam sigurna ocu li na fitness, jos vazem...

    lili, pukao mi tocno di ulazi igla od remena, plasitka, nema sanse da se napravi, bila sam u servisu.

    razmisljam koji novi da uzmem, totalno mi fali na ruci
    Ajme baš bezveze da ih proizvode tako da se samo remen ne može promijeniti kao na ovim starijim modelima.
    Mogu misliti koliko ti nedostaje nije bio dugo korišten a bome je i skupo koštao.

    Sretno u potrazi za novim, a ovaj možeš ostaviti djeci, ipak i dalje sam sat radi.
    Baš mi je žao.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.09.2020. at 13:10

  13. #2563
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    lili, remen se moze promijeniti inace ali sad je pukao dio koji drzi remen. takav sat ne mogu nikome ostavit, moze ev bit djepni
    pa ok, ima mu 2 ipo god, nista nije vjecno.

    kupila sam novi vec :loreal:

  14. #2564
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Peterlin, mm isto ide u lokalnu teretanu i ne najavljuje se. Sve se cisti nakon uporabe.

    Ja vise volim vjezbati kod kuce, investirala sam u skupe slozive Powerblock utege - skupi su jer se prekalibriraju u par sekundi i velik im je raspon - od 1 kg do 22,5 kg po ruci - i mene odlicno pokrivaju i sluze godinama.

    Teretana mi je uvijek bila nezgodna zbog puta tamo i natrag. Ne stizem nikako.

  15. #2565
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mb e to sam i mislila kao džepni npr za planinarenja. Bravoo za novi sat, al si brza

    Jutros trail trening s klubom negdje na potezu Ponikve staza 6-1-Kameni svati, pa ukrug,ne znam točno di sam bila, trener nas je vodio 14,3 km i 500 m visinske
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.09.2020. at 15:16

  16. #2566
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hej cure!
    citam ja vas i vidim da ste jako vrijedne bravo!
    ja uglavnom trcim 3 puta tjedno, ubacim i nesto joge - cesto za istezanje nakon trcanja
    snagu sam dosta zapostavila, al potrudit cu se i to ubaciti bar 2 put tjedno nesto kratko
    uglavnom, samo da vas pozdravim

  17. #2567
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    helloouu curke jel se šta trenira/vježba?

  18. #2568
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    helloouu curke jel se šta trenira/vježba?
    Da, da, svaki dan osim nedjelje.
    Ne stignem pisati, ali vrijedno vježbam i dalje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #2569
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bravoo Tanči

    Kod mene prošli tj prisilni odmor al o tome ću više kad ulovim vremena.

  20. #2570
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Kod mene slabo.
    Otprilike triput tjedno u zadnje vrijeme.

    Htjela sam krenuti na jogu za trudnice, ali nema šanse da se uskladim jer sam sad počela i raditi. Ma svašta bi ja htjela, nego me zezne što dan ima premalo sati.

  21. #2571
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Riri, super ti je to s obzirom na uslove. Lili, sta te prisililo? Nadam se da si ok <3
    Ginger, super sto vezbas i sto si se javila
    Tanci super!!
    Ja sam redovna, mada sad imamo sezonu pozara i veliko zagadjenje, pa sam prethodne nedelje samo spinnala, ali redovno i zestoko. Sutra ujutro moooozda bude ok za trk. Radim i snagu i dalje redovno, i konacno osecam napredak sto se gornjeg dela tela tice.
    Meni je dan odmora od vezbanja subota, a tad radim jogu :D
    Ok smo se prilagodili na situaciju s 5 skolaraca i jednog radnika u kuci :D

  22. #2572
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, mm isto ide u lokalnu teretanu i ne najavljuje se. Sve se cisti nakon uporabe.

    Ja vise volim vjezbati kod kuce, investirala sam u skupe slozive Powerblock utege - skupi su jer se prekalibriraju u par sekundi i velik im je raspon - od 1 kg do 22,5 kg po ruci - i mene odlicno pokrivaju i sluze godinama.

    Teretana mi je uvijek bila nezgodna zbog puta tamo i natrag. Ne stizem nikako.
    Fala na info... Otpala mi je teretana kao mogućnost - imam neku sjenu u oku, dr mi je rekla nek izbjegavam fizičke napore, uključivši i teretanu. Za jogu bumo vidli, ali mislim da od toga neću odustati, eventualno pričekati kontrolu vida, a kad se stanje popravi - vježbe prilagoditi (preskočiti obrnute položaje dok se oko ne oporavi). Obzirom na to da mi mama ima makularnu degeneraciju i da je gotovo slijepa, ne bih se baš s tim zezala

  23. #2573
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Peterlin zeznuta je ta genetika :/ Ja sam izgleda isto od mame naslijedila probleme s kralješcima u donjem lumbalnom dijelu.
    kli kli da pojasnim.

    Znači nakon selidbe i napora u srpnju, zezala me križa, otišla na more u kolovozu, radila vježbe, plivala sve prošlo. Vratila se u ured i nakon 1 dana sjedenja na poslu, počela odmah osjećat donji dio ledja.

    S obzirom da me to poprililično naživciralo jer nisam navikla imat ikakve boljke, odlučila sam ozbiljnije tome pristupit. Obavila privatno magnetnu, pregled kod neurokirurga i prošli tjedan išla na dekompresije/istezanje kralježnice, neivanzivna metoda ali skupa. Tako ću još ovaj tjedan odradit dekompresije (paket je 10 komada)+ pokazuju mi vježbice. Više nema dizanja velikih težina, kaže mi fizioterapeut da otkako je cross fit postao popularan da oni imaju sve više posla jer tamo ima puno trzaja i velike težine se dižu. Mislim da me više CF neće vidjet.

    Sport se preporuča dapače (vježbe snage al bez velikih opterećenja, trčanje, plivanje, biciklizam i dr.), sjedenje ne (al hebiga imam uredski posao) tako da jedva čekam da završim s dekompresijama i krenem trenirat. Navikla sam biti fizički puno aktivnija, al imala sam sad i puno obveza s početkom škol.godine tako da mi se to ok poklopilo. Ne znam kad bih trening i ubacila, svaki dan neka obveza popodne.

    Svima koji imaju probleme s lumbalnim dijelom kralježnice toplo preporučam dekompresije, meni je to mraak , osjećaj poslije ko da si bio na 3 masaže odjednom (iako ja nisam došla u akutnoj fazi s bolovima k njima nego sam došla radi dijagnostike (da vidim jel neki živac ili kralježak) i da dugotrajnije riješim ovaj issue). Znalo me nekad presjeć u nekim glupim položajima npr naglo se sagnem otvorit pećnicu i sl.

    Uglavnom nadam se da će mi ova terapija polučiti dobre rezultate i naravno moram nastavit bit redovna s vježbicama.

    Evo link koga zanima kako to izgleda: https://bodybalance.hr/usluge/fizika...1600247161.259 (ne idem u ovu polikliniku, no tu se vidi taj uredjaj).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.09.2020. at 12:08

  24. #2574
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin zeznuta je ta genetika :/ Ja sam izgleda isto od mame naslijedila probleme s kralješcima u donjem lumbalnom dijelu.
    kli kli da pojasnim.

    Znači nakon selidbe i napora u srpnju, zezala me križa, otišla na more u kolovozu, radila vježbe, plivala sve prošlo. Vratila se u ured i nakon 1 dana sjedenja na poslu, počela odmah osjećat donji dio ledja.

    S obzirom da me to poprililično naživciralo jer nisam navikla imat ikakve boljke, odlučila sam ozbiljnije tome pristupit. Obavila privatno magnetnu, pregled kod neurokirurga i prošli tjedan išla na dekompresije/istezanje kralježnice, neivanzivna metoda ali skupa. Tako ću još ovaj tjedan odradit dekompresije (paket je 10 komada)+ pokazuju mi vježbice. Više nema dizanja velikih težina, kaže mi fizioterapeut da otkako je cross fit postao popularan da oni imaju sve više posla jer tamo ima puno trzaja i velike težine se dižu. Mislim da me više CF neće vidjet.

    Sport se preporuča dapače (vježbe snage al bez velikih opterećenja, trčanje, plivanje, biciklizam i dr.), sjedenje ne (al hebiga imam uredski posao) tako da jedva čekam da završim s dekompresijama i krenem trenirat. Navikla sam biti fizički puno aktivnija, al imala sam sad i puno obveza s početkom škol.godine tako da mi se to ok poklopilo. Ne znam kad bih trening i ubacila, svaki dan neka obveza popodne.

    Svima koji imaju probleme s lumbalnim dijelom kralježnice toplo preporučam dekompresije, meni je to mraak , osjećaj poslije ko da si bio na 3 masaže odjednom (iako ja nisam došla u akutnoj fazi s bolovima k njima nego sam došla radi dijagnostike (da vidim jel neki živac ili kralježak) i da dugotrajnije riješim ovaj issue). Znalo me nekad presjeć u nekim glupim položajima npr naglo se sagnem otvorit pećnicu i sl.

    Uglavnom nadam se da će mi ova terapija polučiti dobre rezultate i naravno moram nastavit bit redovna s vježbicama.

    Evo link koga zanima kako to izgleda: https://bodybalance.hr/usluge/fizika...1600247161.259 (ne idem u ovu polikliniku, no tu se vidi taj uredjaj).
    Lili, suosjećam... imam i ja veselje s lumbalnom kralježnicom.

    Teško je na poslu raditi vježbe za to, jer one uglavnom traže ležeći položaj (koljeno prema bradi, mačka, podizanje križa, križno-lateralni pokreti u ležećem položaju, bočne torzije...)
    ali bilo kakvo razgibavanje bolje je nego nikakvo. Treba voditi računa da sjediš u ispravnom položaju, na dobroj visini i slično. Kod mene trećina ljudi ima lopte i na njima povremeno sjedi tijekom radnog vremena, jer te lopta tjera da držiš leđa ravno. Meni to baš ne odgovara, ali imam štap (dršku od metle) za razgibavanje ramena. Za lumbalni dio možeš raditi bilo koji položaj da se istegneš u kontra smjeru. Ne mogu nigdje naći sliku, pa moram opisati: ustaneš ispred stolca (ali ne smije imati kotače) i staneš u stav stopala malo šire od širine kukova. Izdahneš. Ruke možeš prekrižiti na potiljku i privući glavu bradom na prsa. Idući položaj je da tijekom udaha rukama napraviš krug, uhvatiš se iza leđa za rukohvate stolca, pa zabaciš glavu (ne samo vrat nego cijelu kralježnicu u luk), brada prema stropu. Leđa se moraju savinuti u kontra stranu (trbuh van, križa unutra). Probaj, možda ti nešto pomogne. Moraš paziti gdje je težište, to reguliraš položajem kukova. Probat ću naći neku sliku.

  25. #2575
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Lili, evo - našla sam sličnu vježbu ovdje, samo je ja ne radim sa sjedanjem iako se može i tako: https://www.fitness.com.hr/vjezbe/sa...e-u-uredu.aspx, ali stolac na slici ima kotače - to je mana, ali vrag odniJo, ako nemaš drugi - dobro je i to, samo pripazi da ne padneš...

  26. #2576
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Više nema dizanja velikih težina, kaže mi fizioterapeut da otkako je cross fit postao popularan da oni imaju sve više posla jer tamo ima puno trzaja i velike težine se dižu.
    Tako meni prijateljica koja radi masaže i vodi rekreacije kaže da joj stalno s ashtanga joge dolaze s ozlijeđenim kralježnicama. A i trčanjem se "usreći" onaj tko nema konstituciju za dugotrajna i intenzivna trčanja. Generalno, izgubio se osjećaj za umjerenost, mislim da to nije prepametno.
    Što se vježbanja tiče, plivala sam ovog ljeta, ne nešto puno, ali dovoljno. Kroz lipanj sam išla na neki basic pilates (naučila neke stvari koje nisam znala, npr baš za taj lumbalni dio, koliko ga sabijam u nekim vježbama gdje ga se uvija) pa je trenerica na rastanku rekla: "Nemojte mi "plivat" preko ljeta. Pliva se barem 20 minuta u kontinuitetu da bi to bio trening." Pa sam ja po pola sata, što mi je bilo dosta da se umorim i da mi se tresu noge po izlasku.
    Kroz srpanj je bila joga sa summer (vinyasa), i evo nastavile od prošlog tjedna. Prilično zahtjevna, ali možemo mi to :D.
    Nadam se baletu od 1. listopada, jako se nadam baletu. Iako, žao mi je ovu jogu ostavit...krasno bi bilo oboje, ali previše vremena bi otišlo.

  27. #2577
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hvala Peterlin na trudu, ne boli mene sada ama baš ništa i nisam baš planirala vježbati na poslu nego raditi vježbe snage doma. Rekli su mi da pilates lopta nije loša za sjedenje, vidjet ću, mislim da mi neće trebat KUC-KUC jer sam dobila novu udobnu stolicu. Ovo sve sam napisala radi svih koji povremeno imaju probleme s donjim dijelom leđa, imaju sjedilački posao, možda nekom bude korisno. Ja sam sad skroz fit i netko vjerojatno ne bi ni za ovo ni išao liječniku, al ja volim djelovati preventivno i brzo

    vertex i ja sam ovo ljeto plivala po 30-40ak minuta u komadu, imala sam i društvo, pa bi mi proletjelo.

  28. #2578
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hvala Peterlin na trudu, ne boli mene sada ama baš ništa i nisam baš planirala vježbati na poslu nego raditi vježbe snage doma. Rekli su mi da pilates lopta nije loša za sjedenje, vidjet ću, mislim da mi neće trebat KUC-KUC jer sam dobila novu udobnu stolicu. Ovo sve sam napisala radi svih koji povremeno imaju probleme s donjim dijelom leđa, imaju sjedilački posao, možda nekom bude korisno. Ja sam sad skroz fit i netko vjerojatno ne bi ni za ovo ni išao liječniku, al ja volim djelovati preventivno i brzo

    vertex i ja sam ovo ljeto plivala po 30-40ak minuta u komadu, imala sam i društvo, pa bi mi proletjelo. Prije, tijekom i nakon trčanja nikad nisam osjetila kralježnicu dok tijekom cross fita (u određenim trenutcima doduše rijetko, kad bih napravila u brzini neku glupost na sekundu ne pripazim na posturu i voila) i sjedenja jesam, a i liječnik mi je rekao da prakticiram sve sportove samo bez velikih opterećenjau smislu dizanja velikih težina tako da mu vjerujem. I to ni neću jer ne želim da me više ušteknu ledja.

  29. #2579
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Lili, ne sumnjam da tebi trčanje ne smeta, ali nije za svakoga u ovom intenzitetu kako se danas to često prakticira. Konkretno mom prijatelju je sredilo leđa. Ponijela ga je moda polumaratona pa je požalio. Inače je bio prvak Juge u teakwondou i ostao profesionalno u radu sa sportašima, pa se ne može reć da nema znanja. Ali svakome svoje, to je poanta.
    Dodatak: a šta si radila s društvom na plivanju?
    Posljednje uređivanje od vertex : 16.09.2020. at 13:28

  30. #2580
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, ne sumnjam da tebi trčanje ne smeta, ali nije za svakoga u ovom intenzitetu kako se danas to često prakticira. Konkretno mom prijatelju je sredilo leđa. Ponijela ga je moda polumaratona pa je požalio. Inače je bio prvak Juge u teakwondou i ostao profesionalno u radu sa sportašima, pa se ne može reć da nema znanja. Ali svakome svoje, to je poanta.
    Dodatak: a šta si radila s društvom na plivanju?
    Apsolutno se slažem vertex, nije svaki sport za svakoga, pogotovo ne u varijanti "sam svoj majstor" bez stručnog vodstva.
    Puno mojih kolega trkača ima razne ozljede od stopala, koljena do kukova (ledja doduše vrlo rijetko) od preintenzivnih treninga koji su najčešće na svoju ruku.
    Onaj dečko koji je umro na ZG PM je došao istrčati svoj PM bez ikakvih priprema, strašno i tragedija se dogodila.

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Dodatak: a šta si radila s društvom na plivanju?


    kako to misliš? pa plivala dok je je prsno plivanli i klafrali, a dok je kraul i leđno samo plivali. Nisam nikad toliko plivala kao ovo ljeto.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.09.2020. at 14:56

  31. #2581
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    kako to misliš? pa plivala dok je je prsno plivanli i klafrali, a dok je kraul i leđno samo plivali. Nisam nikad toliko plivala kao ovo ljeto.
    Ma da, glupo pitanje. Ja to kad plivaš i razgovaraš valjda ne zovem treningom. U mojoj vali svi puno plivamo (za razliku od nekih Dalmatinki ovdje, koje svakakve laži pišu o Dalmatincima i plivanju ), pa se to kad usput ćakulamo zove: "oćemo malo zaplivat", a ne "idem odtrenirat". Kad plivam prsno "zapravo" onda uranjam pa ni ne mogu govorit, a ne bi imala ni sape s tempom koji držim. Ali naravno da u 40 minuta ima vremena i za razgovarati i za umoriti se.

  32. #2582
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    hej djevojke, samo da vam mahnem

    nisam se jaaaako dugo javljala, ali vaš škicam povremeno, bravo svim vježbačicama!
    redovita sam u vježbanju, svašta nešto kombiniram....

    prije korone, 3x tjedno grupni treninzi + folklor
    3, 4 i 5 mjesec - vježbanje s kolegicama s posla preko teamsa 2x tjedno (dio treninga vodila kolegicam, dio ja )
    6 mjesec - krenula na pole dance 2x tjedno (sat vremena zagrijavanje, pola sata šipka) no svi treninzi za zagrijavanje su bili isti (doslovno) pa sam odustala
    7 i 8 mjesec - preko tjedna puno prekovremenih pa bi dolazila krepana doma, ali sam trčala s kolegicom na Jarunu nedjeljom ujutro
    9 mjesec - i dalje nemam namjeru odlaziti u teretane pa sam tražila nešto online uživo....no ispalo je da se svi treninzi poklapaju s treninzima od klinaca pa sam krenula s njima na triatlon
    tako da pon, sri i petak imam sat vremena plivanja i 45 min trčanja, a subotom bicikl

    jučer se počastila malo
    https://bazzar.hr/p/QVA6KJ3-zenske-t...vara-8-saucony

    u sport outletu na Sveticama popust 50%

    inače i ja imam problema sa lumbalnim dijelom i čim se malo opustim (čitaj ne vježbam, odmah problemi)....
    zadnji put je bilo prije dvije godine, od posla nisam stizala ništa pa sam završila u Arithei na terapijama dva tjedna (prije toga svakih nekoliko godina na terapijama kod fizijatra u novoj bolnici)

    uglavnom, savjet od svih je redovito vježbanje cora (mišići trbuha, leđa i guze) jer sve to zapravo pridržava kralježnicu

  33. #2583
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vaaau bravo Boxice i za triatlon i za čašćenje tenkama
    javljaj malo kako napreduju triatlonski treninzi. Triatlon je fantastičan sport, tako lijepo oblikuje mišiće.

    Btw u ovoj mojoj privatnoj klinici oduševljeni mojom muskulaturom , pa mi ponudili da im budem kandidat za potpuno novi uređaj (neko ludilo, najsuvremenija tehnologija za testiranje i treninge, košta 150.000 eura, samo ga ima u par država po Europi) probala, mraaak stvarčica!! Fiksiraju me ko robota u tom čudu i onda me spuštaju za 90stupnjeva na lijedvo, nadesno, glavom do poda, ledjima do poda, mraaak a treba stiskat mišiće i održavat balans tako da cijelo vrijeme gledam u tu točku na monitoru i ne smijem izaći iz te kružnice. Kažu da mi je odličan balans, a ne kužim kako su me onda ledja zafrkavala :/ Očito još više vježbat.

    Cure,

    jel netko možda zainteresiran za kupovinu preko https://www.sportsshoes.com/products/womens/running/shoe/?s=1&p=1 , svašta lipoga imaju , a puno je povoljnije nego u dućanima, pa da podijelimo troškove? Ja bih sebi uzela tenisice. Naručila bih ih najkasnije do nedjelje. Ako je netko zainteresiran, javite mi se do ned. Hvalaaa.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.09.2020. at 13:46

  34. #2584
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pa šta je ovo spavaona na topicu il se nikome ne da ni pisati.

    Ja sam nakon treniranja na onom mrak stroju Centauru za vježbanje dubinskih mišića, odlučila da krećem s 3 treninga trčanja tjedno i 4 treninga snage (2x s curkama u parkiću zorom, 2x solo doma). Snaga je nešto što ne smijem zapostaviti jer sjedit na poslu moram.

    PET: snaga
    SUB: 8km i snaga
    NED: 7 km i snaga
    PON: snaga na Centauru
    UTO: zornjak 8.7 km
    SRI: zornjak snaga s curkama jutros u 6:25h

  35. #2585
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Bravo lili.
    Ja se nekako slabo pokrecem. Nasla sam neke lagane vježbe za po doma al nije da mi se baš uvijek da. I još lovim zrake sunca rolajući na Jarunu. I role su mi na izdisaju tako da se moram dati u potragu za novim

  36. #2586
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nano jel ima uopce na trzistu K2 rola?

  37. #2587
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo lili.
    Ja se nekako slabo pokrecem. Nasla sam neke lagane vježbe za po doma al nije da mi se baš uvijek da. I još lovim zrake sunca rolajući na Jarunu. I role su mi na izdisaju tako da se moram dati u potragu za novim
    Nano da probaš izometričke vježbe (ja njih radim 2x tjedno), odlične su. A sunce treba što više hvatat, za vikend najavljuju kišu.

    Ja sam sva puna energije kad ovako započnem dan s treningom, nema mi ljepšega.
    Buđenje u 5:55h, trening u 6:25 do 7h, 7:10h doma, tuš, presvlačenje, na vlak u 7:50h, na poslu u 8:10h. Svježa ko rosa

  38. #2588
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja bih pisala da imam šta, a ovo što ja radim me sramota i govoriti.

    Uglavnom mi se sve svelo na šetanje. Tu sam zadovoljna, odšetam sa djecom po par km dnevno. I to je svaki dan. Ostalo nije svaki dan, uspijem otprilike 3 do eventualno 4 puta tjedno. Ali za vikend na Vinkovačkim jesenima sam se naplesala kola, računam i to itekako, ne briga me.

    Nadam se da ću se vratiti malo boljem i jačem vježbanju kad prođe prvo tromjesečje. Sad sam umorna dosta pa mi se ne da. Saznali smo da stiže još jedan dečkić

  39. #2589
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Čestitam Riri!

  40. #2590
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jooj krasnoo Riri znači T i ti u manjini kad ti je termin?

    S obzirom na sve tvoje privatne, a sad i posl.obveze, trudnoću, bebu, hodanje ti je više nego odlično.
    Ja sam hodanjem i šetnjama s mamama vratila predporodjajnu težinu.

  41. #2591
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Cure, ja sam u niskom startu... sljedeci tjedan idem na pregled i nadam se da cu dobit zeleno svjetlo. Za pocetak se moram razgibati, mozda s Adriene a onda ne znam s cim poceti. Tradicionalno BR uz lagano trcanje ili imate neki bolji prijedlog?
    Riri, s cim si ti pocela nakon poroda?

  42. #2592
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ivana s srećo, welcome back!!! predivni ste svih sedmero

    Svaka čaast da već imaš volje i energije za početak, znači da je bebolino vjerojatno dobra bebica.

  43. #2593
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Nano jel ima uopce na trzistu K2 rola?
    Nisam sigurna ima li ih kid nas.
    A 8 nisam sigurna bih li izdvojila toliko novaca.

    Moje su Roller blade, i solidno su me poslužile. Juniorki sam uzela Roces.

    Iako, trebalo bi za K2 bacit oko na Amazon

  44. #2594
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Riri

    Ivana s drzim fige za zeleno svijetlo!

    Ja se drzim rasporeda fitnessa a trcanje koliko stignem.

  45. #2595
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam sigurna ima li ih kid nas.
    A 8 nisam sigurna bih li izdvojila toliko novaca.

    Moje su Roller blade, i solidno su me poslužile. Juniorki sam uzela Roces.

    Iako, trebalo bi za K2 bacit oko na Amazon
    Nase doma su sve K2. Nekad ih semoglo naci, no sad mi se cini da ih nisam dugo vidjela, pa zato pitam.
    Meni su one odlicne. A stare su 16-17 godina, jos su dobre, ali mi je kopca na njima pocela hrdjati.

  46. #2596
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Da k2 su odlične role. Ma meni stradaju korači. Al kotaći au jako skupi, sjoro kao nove role, pa onda uzmem cihele roke. Ove.moje imaju blizu 15 g, i "cipela" je skroz dobra.al kotači nisu. A i ja sam kriva jer ih ne održavam ana način da im se pizicija mora stalno mijenjati

  47. #2597
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Riri,cestitam! Moja prva dva su isto decki
    Ivana, tebi je tek 6 nedelja od poroda? Ja sam posle 4. tek s 6 nedelja zaista osetila da se nesto promenilo da mogu vise nego u babinama. prvi put mi se desilo da pomislim kako te babine bas imaju smisla, hahaha. Ugl pocela sam da trcim kad je Thea imala 3 meseca. Pre toga jesam hodala i nju nosila non stop jer je bila takva beba koja preko dana spava samo ako sam je nosila. Isto je bila ogromna kao tvoj sincic
    Ja treniram redovno, ali i skola je tu, pa ne pisem. Ove nedelje ustajem u 3:30 da bih zavrsila neki rad, sutra je deadline.
    Trcim 3 puta po 6 milja (to je mrvu manje od 10k) 3 puta nedeljno, jednom 9milja (14.5km) i dva puta spinnam po sat, sat i po. Zavisno od duzine treninga krenem ujutro posle rada za fak a pre decijeg dorucka, znaci oko 6, 6:30. Subotom odmaram od cardio. Svako vece muz i ja dizemo dumbells, kratko ali intenzivno. Subotom joga 35min.
    Za sad mi se cini da je ovo odrziv ritam za period kad i ja imam nastavu.
    Lili bas mi je drago da si se vratila full <3
    Za role ne znam, nisam nikad rolala.

  48. #2598
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Sad sam se setila da su nam konacno otvorili bazene, ali samo za lessons za decu i lap swimming za odrasle. Idem jednom nedeljno jer je dosta komplikovano da se narucim. Setila sam se jer danas idem da plivam, hahaha.

  49. #2599
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala cure!

    Lili haha da, nas dvije smo u manjini. 14.4. termin.

    Ivana, ja sam prva 2 ili 3 tjedna radila neke vježbe za poslije poroda, Munkica ih je stavila tu, probat ću naći taj post. Onda nakon toga Bodyfit by Amy

  50. #2600
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku

    Riri, proguglaj malo Surya Namaskar A-B poze u jogi.

    Natipkat cu ovdje vjezbe koje sam radila na postnatalnoj terapiji pa mozda pomogne jos kome, ali ima dosta postnatalnih yoga programa na yt. Neke ne znam kako se tocno zovu jer nisam yoga majstor, a u skicama su opisi na nizozemskom.
    - Plank, visoki i niski
    - Downward facing dog
    - Navasana - boat pose
    - Bridge pose - s ramenima i rukama ispruzenima na podu
    - Chair pose
    - Tree pose
    - one foot balance on warrior 3
    - half moon
    - balancing table pose - kleknes i stavis dlanove na pod, ispruzis suprotnu ruku i nogu pa laktom suprotne noge dotaknes suprotni lakat.
    - legnes na ledja i dizes noge sporo od poda i spustas (cca 45 stupnjeva), ali pazi da ti je lumbalni dio u doticaju s podlogom, dakle, ne smijes savijati ledja. Mozes si staviti ruku ispod lumbalnog dijela i pokusati pojacati pritisak na ruku ledjima dok dizes noge.

    Mislim da je to, to ukratko. Probaj jos naci vjezbe pelvic floor, hip stability...
    -
    Evo ih

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •