Stranica 53 od 60 PrviPrvi ... 3435152535455 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 2968

Tema: Testiranje tijela vježbanjem, trčanjem, plivanjem, plesanjem i vožnjom 2020

  1. #2601
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Kli_kli da, sutra 6 tjedana. Osjecam se kao da me vlak pregazio, sva sam ukocena od nosenja i dojenja ali zbog psihickog zdravlja moram poceti vjezbati. Bas mi fali, bar 20-30 min dnevno.

    Riri hvala ti!
    Idem malo googlati te postnatalne vjezbe.

  2. #2602
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ivana s srećo, welcome back!!! predivni ste svih sedmero

    Svaka čaast da već imaš volje i energije za početak, znači da je bebolino vjerojatno dobra bebica.
    Hvala ti Lili!
    Malo ga grcevi muce ali generalno nije losa beba

  3. #2603
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    ... Osjecam se kao da me vlak pregazio, sva sam ukocena od nosenja i dojenja ali zbog psihickog zdravlja moram poceti vjezbati. Bas mi fali, bar 20-30 min dnevno....
    poznati osjećaj

    ja sam tri mjeseca nakon poroda se vratila folkloru jer sam pucala po šavovima....

    PON:
    -bazen sat vremena: rasplivavanje (200 m kraul, 200 m mjesovito, 100 m s daskicom, 100 m s avionom), 400 m kraul (100 m s daskicom, 100 m s avionom, 100 m ruka čeka ruku, 100 m standardno), 400 m leđno (100 m streamline, 100 m s avionom, 100 m ruka čeka ruku, 100 m standardno)
    - trčanje: rastrčavanje 10 min, trčanje po uzbrdici 30 min

    UTO: vježbe snage - 5 serija
    - 20 čučnjeva
    - 20 ženskih sklekova
    - 20 trbušnjaka
    - 20 dead bug
    - 20 most s girjom od 8 kg na trbuhu
    - 20 pumpanja svaka noga (za guzu)
    - 1 min plank (na podlakticama)

    SRI:
    - bazen sat vremena: rasplivanje 600 m; naizmjence 150 m kraul, 50 m na štopericu (6x)
    - trčanje: zagrijavanje 800 m, fartlek 6 krugova na stazi

  4. #2604
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ivana s, poznato mi je, pametno da tražiš neki ispušni ventil za psihu, go for it!! ljubni malenoga

    kli kli standardno redovita i radišna nema šta

    Boxice ludilo ova kombinacija bazena i trčanja, to odradite pretpostavljam na Mladosti ili Sveticama?

    Ja sam jučer prije posla trčanje:
    zagr+ 8 x 2 min (na 4:40) + rastrčavanje, nabralo se preko 11 km

    Jutros prije posla snaga preko zooma s curkama.

    Sutra vikend !!!!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.09.2020. at 09:53

  5. #2605
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajmooo nije još zima, a već je zimski san stigao

    Ja sam u subotu 60 min nekih 11,3 km na 5:20
    Nedjelja rest.
    Jutros izometričke vježbe kratko doma prije posla, planiram danas još trčati.

    Curke jeste živee???
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.09.2020. at 15:55

  6. #2606
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jesam.
    Petak 7 km lagano.
    Subota 38 km traila.
    Ned odmor.
    Sad cu lagano rastcavanje.

  7. #2607
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Lili na Sveticama, iako mi je draze kad trcimo po Maksicu no sad je vec mrak u 7

    prosli tjedan rest cet i petak (cetvrtak mi je trebao, a petak se podruzila s frendicama s posla)
    Sub - snaga
    Ned - trk po Jarunu, 6,3 km, pace 6:45
    danas - plivanje: rasplivavanje, 100 m kraul, 100 m s avionom, 100 m s perajama, 5* 10 sec na mjestu kao delfin + 50 m kraul, 100 m streamline s daskicom + noge kao delfin, 300 m ledno stremline + delfin noge s perajama
    Trbuh me pekao od tog delfiniranja, ali sam poslije bila ko pticica, pogotovo jer sam na trening dosla totalno down zbog nekih situacija na poslu

    bravo svima na vjezbanju!

  8. #2608
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Spajka, daj razmazila si nas s pokojom dužom pričom s traila, pa kad uloviš malo vremena, napiši koju
    Nije valjda da si bila na ovom kišnom i vjetrovitom trailu na jugu? Bravooo za tako veliku kilometražu bilo da je bio trening ili utrka

    Boxice mraak, baš te krenulo!

    Ja sam direkt s posla 9.6km na 5:16, bome noge mi nekako bile teške nakon toliko sati sjedenja i štikli.

  9. #2609
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Danas Bodyfit by Amy, neki strech od 5 min pa 20-tak min neki wo za diastazu. Napravila sam training plan za trcanje na endomondu, krecem 01.10., program za 5km s kauca.

  10. #2610
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Bravo ivana. Ja ne gledam endomondo al.sad cu pratiti radi tebe ♥️

  11. #2611
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Bravo svima!

    Ivana, drago mi je da si se vratila.

    Ja sam bolja ovaj tjedan, i u ponedjeljak i jučer i danas sam vježbala. Bump'n Body, 25 min. I nakupila u tri dana 27 293 koraka. I to je moj limit trenutno, nažalost.

  12. #2612
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ivana s super i za Bodyfit i plan trčanja
    Riri vidim isto vrijednica, bravo!!! Došla vremena da su trudnice i svježe rodilje aktivnije od netrudnica


    Kod mene UTO rest, a jučer SRI 6 x 3 min na 4:25-4:20.

    Jutros kuhanje ručka za djecu zorom, a između piletine i krumpira snaga/izometričke vježbe 25 min, ledja perfektna i nakon cjelodnevnog sjedenja na poslu kuc-kuc
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.10.2020. at 09:40

  13. #2613
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Ivana s bravo!!

    Riri i koraci se broje

    Lili

    Ja standardno, 3xtjedno fitness, od iduceg tjedna krecu movi treninzi, mene dopala snaga i guza
    Kardio mi ionako ne fali jer trcim. A trcim koliko stignem od drugih obaveza, volila bi da je i cesce al dok se ne kloniram nista od toga

  14. #2614

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene UTO rest, a jučer SRI 6 x 3 min na 4:25-4:20.
    Drugi put se malo skupite kad trčite , morala sam vas jučer upozoriti da se odlučite kojom ćete stranom

    Što se tiče vježbanja nemam neku konstantu, kud me vjetar nanese tom aktivnošću se bavim . Najdraža su mi planinarenja.
    Posljednje uređivanje od larmama : 01.10.2020. at 14:42

  15. #2615
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Spajka, daj razmazila si nas s pokojom dužom pričom s traila, pa kad uloviš malo vremena, napiši koju
    ovo nije bio klasicni trail u organizacijskom smislu.
    Bio je 24satni trail u lokalnoj sumi na stazi koji trcimo svi jos od korone duljine cca 9.5 km i elevacije cca 400 m
    kotizacija je bila daj sta das
    okrepna stanica jedna na start/stop. bilo je svega od domacih kolaca, voca, cuge... kuhana je i hrana samo u doba koje meni nije odgvoaralo.
    ja sam odradila 4 kruga uzastopno, nisam se kvalificirala za nagradu jer za istu zene su trebale narpaviti 5. u noc nisam zeljela ici u sumu, a ujutro mi se nije dalo.

    tako da tesko mogu napisati neki opis jer to mi je kao da opisujem svoju osobnu kucu.
    iako imam niz lijepih slikica i predivnu ekipu s kojom sam odradila tu svoju ludu avanturu.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 01.10.2020. at 15:23

  16. #2616
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Drugi put se malo skupite kad trčite , morala sam vas jučer upozoriti da se odlučite kojom ćete stranom
    ma čekaj baš našu grupicu? mi smo dobili samo jedno upozorenje od bajkerice na nasipu blizu okretišta? daj viči drugi put.

    MB supeeer !!!

  17. #2617
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo nije bio klasicni trail u organizacijskom smislu.
    Bio je 24satni trail u lokalnoj sumi na stazi koji trcimo svi jos od korone duljine cca 9.5 km i elevacije cca 400 m
    kotizacija je bila daj sta das
    okrepna stanica jedna na start/stop. bilo je svega od domacih kolaca, voca, cuge... kuhana je i hrana samo u doba koje meni nije odgvoaralo.
    ja sam odradila 4 kruga uzastopno, nisam se kvalificirala za nagradu jer za istu zene su trebale narpaviti 5. u noc nisam zeljela ici u sumu, a ujutro mi se nije dalo.

    tako da tesko mogu napisati neki opis jer to mi je kao da opisujem svoju osobnu kucu.
    iako imam niz lijepih slikica i predivnu ekipu s kojom sam odradila tu svoju ludu avanturu.
    wooow meni ovo zvuči predobro!!! spajka pa ti si skoro maraton pretrčala i to uz elevaciju u super društvu i uz klopu, di ćeš bolje!!!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.10.2020. at 15:44

  18. #2618

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ma čekaj baš našu grupicu? mi smo dobili samo jedno upozorenje od bajkerice na nasipu blizu okretišta? daj viči drugi put.

    MB supeeer !!!
    da, da to sam bila ja

  19. #2619
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    da, da to sam bila ja
    ja sam po onom mraku skužila samo kacigu na glavi i bajk, i bila sam dobra držala sam se ruba nadesno, a ovi muški iza su nešto vrludali.
    Bome vidiš po mraku ko sova

  20. #2620

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam po onom mraku skužila samo kacigu na glavi i bajk, i bila sam dobra držala sam se ruba nadesno, a ovi muški iza su nešto vrludali.
    Bome vidiš po mraku ko sova
    ma mimoisli smo se jos na strani Mladosti, pa su nam se jos jednom ukrstili putevi na nasipu i onda mi je sinulo da si to ti.
    Da, da, treba njih postrojiti

  21. #2621
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    ma mimoisli smo se jos na strani Mladosti, pa su nam se jos jednom ukrstili putevi na nasipu i onda mi je sinulo da si to ti.
    Da, da, treba njih postrojiti
    Uvijek

    a sad se sjećam i Mladosti al nisam skužila da je to sve jedna osoba - TI

  22. #2622
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Spajka meni je to i za hodanje puno

    Danas rest. Jucer sam trebala restat al je ispalo drugacije. Jucer sam dala krv 3.put ove god, mislim da mi jos nije poslo za rukom dat 3 puta za redom pa sam bila bas hepi :D

  23. #2623
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    zavidim na davanju krvi. dala sam prosle godine pred bozic i nakon toga sam opet pala sa zeljezom.
    zimi uvijek kuburim s isitm, tako da davanje krvi za mene cini se i nije opcija, na zalost.

    a sto se tici kilometraze, da im je ikad iko rekao da cu to narpaviti, pa cak i vece prije rekla bih da je lud. ovako u drustvu uz zezanciju prodje.

  24. #2624
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Svaka čast MB divim ti se!

    Spajka, ludo i zabavno!

  25. #2625
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Zaboravih jutros budjenje u 6h, u 6:30h prijavak: 45min snaga preko zooma s curkama iz parkića.
    Paralelno kuhanje juhe.
    Do 7:40h 100 čuda napravila doma, kad sam došla na posao u 8:15h osjećala sam se ko da je već pola dana prošlo

  26. #2626
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Prijavak 14km progresivno , 1. km na 5:30, a zadnji na 4:44.

  27. #2627
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    prosli tjedan 3x fitness i jedno trcanje mislim
    za vikend 10 i 15 km kombinacija planinarenja i trail trcanja, bome nije bilo lagano
    visinska razlika prvi dan 600 m, drugi dan 1400 m. danas definitivno rest

  28. #2628
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno


  29. #2629
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Malena beba, ihaaaaj ideeeš bejbe

    Sub sam prijavila, jučer obiteljsko planinarenje 8km, bilo je krasno u šumi pokraj slapova.

    Jutros izometričke vježbe 30min, a popodne ću neki kratak trening nam je dao danas 30min + 10 x 100m
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.10.2020. at 11:39

  30. #2630
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Duplić
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.10.2020. at 11:49

  31. #2631
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Bravo cure! Ja u guzvi, al treniram redovno. Svratila da vas podrzim i pohvalim!

  32. #2632
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kli kli mah-mah!

    30min a onda ludo brzo 10x100m s pauzom 1min.
    Ova moja muškadija je poludila, doslovce smo letili na tim 100kama.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.10.2020. at 22:58

  33. #2633
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravih jutros budjenje u 6h, u 6:30h prijavak: 45min snaga preko zooma s curkama iz parkića.
    Paralelno kuhanje juhe.
    Do 7:40h 100 čuda napravila doma, kad sam došla na posao u 8:15h osjećala sam se ko da je već pola dana prošlo
    Eh, da se kućni poslovi računaju, ja bih također bila u vrhu ovdje , ali nisam prva koja je došla na tu ideju: https://www.building-body.com/mozemo...oriti-trening/

    Od redovnih aktivnosti samo yoga 2-3 puta tjedno i zadovoljna sam ako uspijem održati kontinuitet.

  34. #2634
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Peterlin ne da otvorit link aj daj novi.

  35. #2635
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin ne da otvorit link aj daj novi.
    Evo ponovno: https://www.building-body.com/mozemo...oriti-trening/

    Evo još jednog s istom idejom, ali s druge web stranice: https://zenavrsna.com/kucanske-poslo...evo-kako/21590

  36. #2636

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    I ja ponosno mogu prijaviti jogu, uglavnom svaki dan, ali...trebam pomoć iskusnijih...Završni dio, relaksaciju, nerijetko preskočim : ) Rastezanje mi je super, al kad se treba opustit na kraju, e to mi neide, bude mi dosadno...Čim prestanem misliti o pokretima, misli mi odlutaju da tisuću drugih stvari i ne mogu postići ono opuštanje cijelog tijela koje bi tu trebalo doći...Eto, ako ima tko kakav savjet koji bi mi pomogao da ostanem u tom stanju opuštanja na kraju...

  37. #2637
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    I ja ponosno mogu prijaviti jogu, uglavnom svaki dan, ali...trebam pomoć iskusnijih...Završni dio, relaksaciju, nerijetko preskočim : ) Rastezanje mi je super, al kad se treba opustit na kraju, e to mi neide, bude mi dosadno...Čim prestanem misliti o pokretima, misli mi odlutaju da tisuću drugih stvari i ne mogu postići ono opuštanje cijelog tijela koje bi tu trebalo doći...Eto, ako ima tko kakav savjet koji bi mi pomogao da ostanem u tom stanju opuštanja na kraju...
    ne uspije ni meni uvijek
    tj. baš se trebam potruditi, odnosno svjesno i namjerno se opuštati
    probaj naći neku vođenu savasanu, sigurno ima na youtubeu
    gdje ti govori: sada opusti ovo, sad ono (npr kada kaže odljepi jezik od nepca - ja tek tada skužim da ga držim zaljepljenim)
    mislim da nakon par puta već uhvatiš suštinu načina na koji bi trebalo opustiti tijelo, pa onda kasnije samo primjenjuješ, neće ti ni trebati youtube

  38. #2638
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    taj dio je trening mozga, a ne tijela
    normalno je da ti mozak odluta, jednostavno svaki put kad skužiš da ti je odlutao, vrati pažnju na dah, pa tako tisuću puta
    s vremenom ako to radiš redovito trebao bi ti manje odlutati

  39. #2639
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    I ja ponosno mogu prijaviti jogu, uglavnom svaki dan, ali...trebam pomoć iskusnijih...Završni dio, relaksaciju, nerijetko preskočim : ) Rastezanje mi je super, al kad se treba opustit na kraju, e to mi neide, bude mi dosadno...Čim prestanem misliti o pokretima, misli mi odlutaju da tisuću drugih stvari i ne mogu postići ono opuštanje cijelog tijela koje bi tu trebalo doći...Eto, ako ima tko kakav savjet koji bi mi pomogao da ostanem u tom stanju opuštanja na kraju...
    Meditacija je bitna, jer osigurava duboku relaksaciju. Očito si još nisi našla odgovarajuću metodu. Probaj ovako: https://alternativa-za-vas.com/index...cle/joga-nidra

    Ključna stvar je isprazniti mozak od "brbljajućih majmuna". Ako ti ne odgovara ležanje (ja zaspim ako sam preumorna), možeš relaksaciju obaviti i tijekom šetnje, kako to rade Kinezi: https://www.sensa.hr/clanci/relaksac...-duha-i-tijela

    Ako ne možeš svjesno opustiti mozak, smisli neku recitaciju - joga nidra ima metodu s odlukom. To je kratka ritmična rečenica koju ponavljamo u sebi (ili naglas) više puta. Na primjer, za mene je uobičajena rečenica "Živim zdravo i mršavim"

    Ima još toga - potpuno jogijsko disanje, pranayama za astmu, gledanje u svijeću... ima još toga, ali ne mogu se sjetiti na brzinu. Uostalom, čini mi se da molitva ima u biti istu svrhu. Moja mama i svekrva to primjenjuju...

    Nije to tipično samo za jogu. Evo primjera havajske tehnike ho'oponopono - https://hooponoponotehnika.com/2013/...i-mi-volim-te/

    Ono što ja radim svakodnevno za opuštanje prije spavanja (izuzetak su dani kad sam mrtva umorna i samo se izvrnem u krevet) je meditacija zahvalnosti - u mislima nabrojim sve ono što se taj dan dobro i lijepo dogodilo i što je općenito dobro i lijepo u mom životu i svijetu općenito.

  40. #2640
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što ja radim svakodnevno za opuštanje prije spavanja (izuzetak su dani kad sam mrtva umorna i samo se izvrnem u krevet) je meditacija zahvalnosti - u mislima nabrojim sve ono što se taj dan dobro i lijepo dogodilo i što je općenito dobro i lijepo u mom životu i svijetu općenito.
    Peterlin ovo mi je prekrasnoooo : zaljubljen: to i ja znam radit povremeno, sad si me baš podsjetila da to radim malo češće.

    Dok sam išla na jogu, ja bih jako brzo utonula u to neko stanje ne znam ga opisati, onako ni na nebu, ni na zemlji, kao da poluspavam a nisam, svjesna sam sebe. Jel bi to trebao bit taj osjećaj ili ne?

    Ja navečer kad legnem osvjestim disanje iz dijafragme i to me jako brzo uspava, a moguće i moj turbo dnevni ritam

  41. #2641

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ponekad sjednem u meditaciju i brojim udahe do 10, to mi pomaže ukrotiti misli : ) Kod joge nidre moja učiteljica kaže: prestanite kontrolirati disanje, tu negdje moje misli automatski krenu...Čim se ne treba koncentrirati na pokrete i disanje, ja se izgubim...I nekako mi to opuštanje dijelova tijela nije "opipljivo", ono ne osjetim ga intenzivno i zato se valjda mozak buni...Al valjda s vremenom bude bolje, mantra će mi biti :" smirena sam i opuštena" , jer sam prečesto u nekoj nervozi i nestrpljenju : )...

  42. #2642
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Večeras 4 x 8min na 4:40 p. 3min (išli 4:37,4:35,4:33,4:32)

  43. #2643
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Yoga nidra i meni pomaze da se opustim. Sinoc sam bas imala situaciju: bila sam preuzbudjena jer sam radila ceo dan i do kasno, a morala jutros ustati opet prerano. Uhvatiala me panika da da necu moci da zaspim, pa sam posegla za nidrom. Za 10min sam se skroz speglala. Iako sam spavala samo 3.5 sata, ujutro sam bila ok. Trcala 10km i plivala posle 900m, a u medjuvremenu sve vreme radim. Mocne su te meditativne tehnike.
    Inace i dalje vozim 27milja trcanja nedeljno (to je nesto vise od 42km, znam napamet zbog maratona :D), dva puta spinning treninzi po sat, sat i po, joga subotom i plivanje sredom. tegici malo uvece.
    lili super si, bas si brza, svaka cast!

  44. #2644
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kli kli bome imaš turbo raspored,svaka čast!! Da se ti ne pripremaš za triathlon?

  45. #2645
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Ponekad sjednem u meditaciju i brojim udahe do 10, to mi pomaže ukrotiti misli : ) Kod joge nidre moja učiteljica kaže: prestanite kontrolirati disanje, tu negdje moje misli automatski krenu...Čim se ne treba koncentrirati na pokrete i disanje, ja se izgubim...I nekako mi to opuštanje dijelova tijela nije "opipljivo", ono ne osjetim ga intenzivno i zato se valjda mozak buni...Al valjda s vremenom bude bolje, mantra će mi biti :" smirena sam i opuštena" , jer sam prečesto u nekoj nervozi i nestrpljenju : )...
    Pa dođe to s vremenom. Osim toga, ovisi i kako se čovjek inače osjeća. Ja se isto ne mogu opustiti ako sam preumorna ili pod stresom, a tada je baš bitno to odraditi... U takvim slučajevima šetnja mi bolje odgovara od ležanja. Za zauzdavanje misli brojim korake, tako da ne mislim ni na što drugo. Samo brojim, pa točno znam koliko koraka ima od mog doma do nekih točaka u susjedstvu

    Za opuštanje u situaciji stresa pomaže i tuširanje ili još bolje - kupka u toploj vodi s eteričnim uljima.

  46. #2646
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Svaka čast cure, vrijedne ste!

    Meni je postao dosadan Bump'n Body, pa ovaj tjedan samo hodam i radim jogu dok ne nađem nešto zanimljivije. Mozgala sam kako da napravim više koraka jer mi je nezgodno to u šetnjama sa djecom, neću ih baš mučiti , a sama bez njih ne mogu ići. Pa sam si našla taktiku. Kad vodim T u parkić, sa L šetam oko njega dok nju nadgledam. Savršeno. Prva dva dana su me druge mame malo začuđeno gledale, pa su prestale. Idealno i za nabijanje koraka i za izbjegavanje razgovora s njima.

    Sad od ponedjeljka do danas imam oko 39 200 koraka. I stala sam za vikend na vagu nakon dugo vremena, 68 kg. Baš sam bila sretna, napokon neka sličnost sa starom kilažom. I mislim da sad neće više dolje, a i trbuh se počinje vidjeti pa pretpostavljam da je to to.

  47. #2647
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Riri bravo!! Umirem na krugove oko parka, dobra taktika
    Ovaj tjedan sam trcala s malim jednom 5 km, jucer snaga na fitnessu i veceras opet 5 km. Sutra opet snaga, vikend sta bude

  48. #2648
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Riri, odlicno ti ide. Meni je nosanje dece i hodanje, PUNO hodanja, odrzalo kondiciju dok su deca bila mala, u periodima kad nije bilo sanse za nesto vise. Recimo kad sam pocela da trcim, nista se drasticno van forme nisam osecala. Islo je prilicno glatko. mb, super si, samo rokaj!
    lili, daaa, vezbam ta tri sporta, super mi je kombinovanje. tezi slucaj da me neko moze naterati na trku, ja to iskljucivo iz hedonizma :D btw, konacno mogu opusteno da plivam, tj. tehnika mi je dovoljno napredovala da ne moram da mislim kako da ispravljam ovo ili ono.

  49. #2649
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja ne znam kako ovdje svatko malo netko napiše nešto u stilu: ne stižem baš vježbati, samo joga par puta tjedno. Ja računam: joga triput tjedno, yeah, you rock, baby!
    Dakle, od baleta još ništa, ima zaraženih pa studio zasad ne otvara, a trebao je. 3 puta tjedno po sat vremena yoga vinyasa. Nekad je vrlo intenzivna, nekad malo blaža, ali svakako, sat vremena bez pauze, nema se kad popit vode. Uočavam u nekim elementima kod sebe priličan napredak, čak i kroz srpanj i rujan kad je bilo samo dvaput tjedno. Do kraja listopada očekujem čuda :D.

  50. #2650
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    vertex bas mi je zao. jer znam koliko volis balet.

    ja ne stignem/ ne da mi se vjezbati nesto pored trcanja. i kako sama si napisala i s ovim sam si cool.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •