Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: Gripa i dugotrajna temperatura??

  1. #51
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Može li biti od pustog brisanja, kopanja i sl po nosu sa maramicom, rigohornom i raznim kapima?

  2. #52
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sasvim je jasno da ti je sluznica iziritirana. Meni se nakon respiratorne infekcije uvijek nasadi herpes.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 24.02.2020. at 11:37

  3. #53
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Update na ovu temu: ovo je bila corona, ali se onda jos nije znalo, dobio je i malac od 5mj, dva tj bili u bolnici. Dr sokirama izgledom pluca, kaze atipicna virusna upala. Sve testirali osim corone, negativan. Jos mjesecima sam osjecala posljedice…

  4. #54
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kako si sad?

  5. #55
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    A evo bas pisem u topicu o perimenopauzi: ciklusi su mi poremeceni ove zime kad sam potvrdjeno opet preboljela covid..kosa opada, nemam njuh..

  6. #56
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Sve od studenog nemaš njuha?

  7. #57
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moj frend nema njuh od ožujka 2021.
    A to mu je bio JEDINI simptom (radi kojeg se i testirao).

  8. #58
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Sve od studenog nemaš njuha?
    Nije to tako zabrinjavajuće, nije jedina. Moja nećakinja je prošlo ljeto imala koronu s presmiješnim simptomima (šmrcanje nosa, testirala se isključivo jer je hiper savjesna). Tek nedavno joj se vratio normalan okus/njuh (riba joj je smrdila i stalno joj se činilo da je pokvarena, a jedu dosta baš friške ulovljene ribe). Znači, nakon cca 10 mjeseci.

  9. #59
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Sve od studenog nemaš njuha?
    Da! I prvi put mi je tako bilo, ovo kad sam i napisala post, dakle trebalo mi je vise od pola godine da se vrati. Sad je bolje, ali osjetim samo tu i tamo, kad je bas snazan miris.

  10. #60
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nije gripa, ali je dugotrajna isprekidana temperatura. Mm i ja smo vec peti, sesti put skoro sinkronizirano dobili temperaturu u razmaku od sat vremena, uglavnom nocu. U zadnjih dva tjedna se dogodilo 3x. I jos 2-3 puta otprilike jednom mjesecno. Najstarija curka nas cesto prati uz povracanje i temperaturu. Temperatura je uglavnom 38+, imamo drhtavicu i grcenje misica i do jutra nestane.Traje u prosjeku 5-6 sati. Drugi dan smo prebijeni i imamo muskulfiber od treskavice.
    Tek sam se nedavno sjetila da se to dogodilo samo meni prosle godine kad bih svaki petak navecer tokom 3 tjedna dobila 38-39 temperaturu koja bi nestala za 24 sata.
    Dr misli da je to posljedica dugotrajne izolacije pa da smo osjetljivi na viruse. Meni se cini da smo slucaj za dr Housea jer da nas dvoje (ponekad troje) dobijemo temperaturu u isto vrijeme s istim simptomima vec peti put za redom, ne moze biti slucajnost. Ili moze?

  11. #61
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nešto tome slično sam imala ranije. Petkom mi se podigne temp na 37 što je dovoljno da se osjećam loše, umorno, kao da mi je hladno. Do jutra se smiri, onda opet glavobolja i temp do predvečer. Objasnila sam si da je to zbog stresa.

  12. #62
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Sumnjam da mogu dobiti 39 od stresa na par sati i to u isto vrijeme kad i mm. I tako 5x.

  13. #63
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Neki začahureni streptokok?

  14. #64
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A da li to starije dijete ide u vrtić? Ako da možda je ipak ona i da vam donosi nekaj iz vrtića pa je objašnjenje istovremenosti da je zaraza?
    Kad je starija prvi put krenula u jaslice, sve što je ona pokupila mi je prenijela (iako priznajem obično nismo bili bolesni istovremeno obično prvo ona a onda ja ili oboje)...

  15. #65
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Obje cure idu u skolu (ovdje se krece u skolu s 2.5 godine), ali mladja nikada nije bila bolesna.
    Doktorica je rekla isto kao sillyme da je vjerojatno virus i da smo osjetljiviji nakon izolacije. Uz to se ujutro budim s plucima punim zelenog sekreta. Treba mi pola sata da sve to izbacim i onda sam ok. Sirupi nisu pomogli, sad udisemo Inuvair koji bi trebao pomoci da sve iskasljemo, ali nisam bas primijetila da je drasticno bolje.
    Meni je samo prevelika slucajnost da se oboje razbolimo svaki put u gotovo isto vrijeme..

  16. #66
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Napravi bris grla.

  17. #67
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Napravi bris grla.
    X.
    Samo kaj mislim da bi cijela obitelj trebala napraviti bris grla.
    Nama je bilo slično, uvijek bi se ispoljilo vikendom (valjda kad stres popusti)

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •