Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 108 od 108

Tema: Trebamo li ići psihologu?

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    E baš je tako draga :/
    ne čuju te 4/5, prof im ni ne smije objašnjavat prema reformi.Bezvezarija. Prof zuji, oni kao rade, a zapravo ne obrade cjelinu.

    Moja je kćerka dobila nakon štrajka 20str.iz PiD-a da nadoknadi u radnoj pa čak i pokuse.

    No srećom ima dobru prof. i pokuse zaista rade u školi.

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Za grupnu obradu gradiva često su spremni tek srednjoškolci i to ne od prvog razreda. Jedno je raditi neke grupne projekte, a nešto sasvim drugo obrada zahtjevnog gradiva.

    Sorry na offt.

    Da se vratimo na temu, nadam se da je pokretačica topica odlučila otići na razgovor sa stručnom službom u školi. Držim joj fige da naiđe na razumijevanje.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    9

    Početno

    Čekam da odem kod učiteljice prvo, pa vidim s njom što ona misli, ima li smisla u školi ili da idem van škole. Zanimljivo kad ovako s nekim pričam, onda mi poneki kažu da kaj bi ja, pa to je normalno, to i njihovi rade i odugovlače koliko se god može i sl i sl...
    Prijateljica mi pak kaže da "takvo ponašanje nije normalno" i bok, ona s malim nema problema jer, ide u boravak, možda i ovako ne bi imala, ali to ne znamo.
    Kao što sam već navela u par stvari, ima tu još puno toga osim tog pisanja zadaće za koje bih htjela da naučim riješiti pa možda školski psiholog nije pravi izbor.

  4. #104
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Školski se psiholozi uglavnom bave školskom papirologijom, a ako dijete u školi zadovoljavajuće funkcionira, za njih problema nema.

  5. #105
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Skolski psiholog za ovo je gubitak vremena.

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    upravo tako, čemu gubiti vrijeme na škol.psihologa?! po meni već debelo kasnite s posjetom psihologu, što prije se zakazati i otići privatno. Treba pomoć i djetetu i vama.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Ja znam da ne pišem ovdje često, ali prema svemu što je napisano složila bih se da bi odlazak dobrom psihologu pomogao. Ponajviše vama kao roditeljima, meni je puno lakše bilo kada sam sam čula od nekog stručnog da nije problem u nama. Djeca se rađaju kao pojedinci, sa svojim karakterima i kada dođemo u situaciju da više ne znamo kako izaći s njima na kraj mislim da je puno logičnije otići nekom stručnom nego tražiti pomoć na forumu/kod okoline, prijatelja, itd. Često klinci i traže pomoć, ali to pokazuju na manje prihvatljive načine (npr, agresija)

    Nitko ne poznaje vaše dijete kao vi. Niti vi nama možete napisati ovdje sve situacije koje su se uopće izdogađale i potaknule uopće prvi post i otvaranje teme. Treba skinuti stigmu odlaska po pomoć, psihološku prvenstveno. Iznenađena sam koliko ljudi ne želi ići jer misle da će ih se kriviti da su lođi roditelji jer su na neki način uzrokovali situaciju u kojoj se sada nalaze.

    Mislim da bih stvarno pomoglo da odete i porazgovarate s nekim. U nekim najtežim trenucima koje sam prolazila sa svojim djetetom sam se i par put tamo slomila i plakala kao malo dijete od nemoći i umora i svega. Ipak na kraju to sve pomogne da dođete do nekih zaključaka. I postane lakše, i bolje i shvatite da ste jako pametno napravili što ste otišli.

    Samo hrabro i slušajte svoj instinkt i krenite po pomoć. Mi smo također išli u psihološki centar Sever, unaprijed bih samo upozorila da se dosta čeka bez obzira na cijene procjene (750kn). Mi smo išli godinu i pol tamo na radionice i stvarno su pomogle plus kad jednom uđete kod njih u sustav onda se puno lakše dobivaju termini.
    Posljednje uređivanje od Jesen82 : 29.01.2020. at 14:54

  8. #108
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Kako dolazim na forum svake prijestupne, propuštam teme koje su mi zanimljive. Potpisujem u svemu Tanči i Sašu. Sjediti sa djetetom uz zadaće ako djetetu nije potrebna pomoć mi je nečuveno. Kao i u svemu što dijete može samostalno obaviti. Svoj interes za djetetovu školu mogu iskazati i na drugi, primjereniji način - pregledamo zajedno bilježnice i knjige, prokomentiramo novo gradivo, a ostalo obavlja sam dokle god može.

    Armani, možeš li podijeliti s nama što je se dogodilo kod psihologa? Ne guram znatiželjni nos, pitam čisto da možeš pomoći i nama ostalim mama da bolje razumijemo svoju djecu.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •