Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 75

Tema: Zero waste u svakodnevnom životu

  1. #1
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno Zero waste u svakodnevnom životu

    Mislila sam pitati na servisnom gdje bih mogla kupiti metalni brijač sa žiletima i prestati koristiti obične koje ne znam u koju vrećicu baciti. Ipak, molila bih vaša iskustva ako ste pokušale ne stvarati otpad. Baš vaša osobna, ne cjelo-obiteljska jer mi se s djecom to čini nemoguća misija.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kupi neki trimer
    Ima često tog u u špar bonovima

  3. #3
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    I ja zelim kupiti metalni,ali bojim se da ne ispadne da sam nesposobna za koristenje istog,pa dam 200-300 kn i jos poslije pravim smece kupujuci jednokratne. Ima na shopovima Bioroot i Spajza, a vidjela sam i na jednom za frizersku i brijacku opremu (tamo je konkretno bio neki Wilkinson model). Zna bit i u vecim Müllerima koliko sam cula.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Koristim tvrdi šampon u sapunu (Alverde), sapun umjesto gela za tuširanje, sama radim zubnu pastu. Stalno nosim u torbi platnenu vrećicu i manje platnene za voće, povrće i peciva. Nosimo svi svoje boce za vodu. U dućanu, ako kupujemo ribu ili sir/šunku, nosim svoje posudice od doma. Kupujem jogurt i sve što se da u staklenkama umjesto u plastici, koje onda prenamjenim za nešto drugo. Koristim maramice premazane pčelinjim voskom i kokosovim uljem umjesto prozirne/alu folije - ima za naručit , ali i vrlo lako i jeftino se naprave. I sama stalno tražim nove ideje koje su lako izvedive. Mi recimo imamo jednu-dvije e-majl šalice sa sobom ako znamo da će nam trebat pa ako klinci hoće npr. kakao na klizanju, ima mogućnost da aparat ne izbaci novu čašu nego stavi u moju.
    Ponovo koristim sve što mogu, upcyclam sve što mogu. Naslijeđujemo i proslijeđujemo, imamo čak grupu u naselju za takve stvari za djecu ili ako nešto trebamo samo jednom.
    Pišem više čim se sjetim više toga. Može se puno toga i jednostavnije je nego što se na početku čini.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 18.01.2020. at 09:55

  5. #5
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Kupnja rabljene odjece je isto ok stvar, ustedis pare, ne radi se novo, kupis i nesto sto si mozda ne bi mogla priustiti po redovnoj cijeni. Sharing is caring grupe imas na fb pa regijama/gradovima.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  6. #6
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    koristim krpice za skidanje šminke s očiju umjesto vate, razrezala sam stare ručnike i tetra pelene, porubila i imam blazinice koje operem skupa s bijelim vešom
    (kupujem i dalje vatu, zbog kćeri, ali ipak su to manje količine nego prije)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Da, rijetko kad kupimo što novo. Uglavnom prvo pregledam sve second hand opcije. Imam još nekoliko proizvoda za čišćenje koje moram potrošiti do kraja i koje rijetko koristim, a kad ih skroz potrošim sama ću radit sve što nam treba za čišćenje u kućanstvu na bazi sode bikarbone, octa i citrusa. Neke stvari sam već isprobala i super su.
    Za pranje suđa imam drvenu četku marke Spar Splendid, četke se mogu mijenjat i biološki su razgradive.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    I ja zelim kupiti metalni,ali bojim se da ne ispadne da sam nesposobna za koristenje istog,pa dam 200-300 kn i jos poslije pravim smece kupujuci jednokratne. Ima na shopovima Bioroot i Spajza, a vidjela sam i na jednom za frizersku i brijacku opremu (tamo je konkretno bio neki Wilkinson model). Zna bit i u vecim Müllerima koliko sam cula.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    A sve to koristite jednokratno ?

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    koristim krpice za skidanje šminke s očiju umjesto vate, razrezala sam stare ručnike i tetra pelene, porubila i imam blazinice koje operem skupa s bijelim vešom
    (kupujem i dalje vatu, zbog kćeri, ali ipak su to manje količine nego prije)
    Ja se ne škinkam a ni curki ne dam
    Nosim platnene,ponekad koji njoj uzmem koji uložak njoj kupujem
    Dečki imaju za brijanje Max 3 brijaće i to koriste višekratno operu i posuše svaki u svom ćošku
    Bas klincu prebirem stvari od susjeda i vesta,klinka isto punou rabljeno ,pripremila stvari kojih su joj mali ta sestričnu,ko i veliki za bratiće
    Kupim blazinice ali ti nam služi za sasvim nešto drugo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.01.2020. at 13:17

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Klasične brijače sa žiletom drži trgovina s frizerskim priborom u Domjanićevoj ulici. Tamo ima i trimera. Fala na podsjećanju, baš bih mogla otići onamo, a kupila bih i gumenu metlu koju se lako pere. Bolje rješenje od plastičnih koje se brzo unište, pa ih moram baciti.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Moj zero waste je obično u domeni kuhinje. Iskoristim ostatke hrane na razne načine.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Mlijeko kupujem na mljekomatu umjesto plastike iz dućana (uglavnom).

    Kad kupujem jaja na placu, donesem svoju kutiju umjesto njihove...

    Trudim se uvijek imati svoju vrećicu kod sebe... ako nemam, utrpam sve u torbu i snađem se do doma nekako...

    Meso kupujem u mesnici radije nego u supermarketima (jer tamo stoje na onim plastičnim podlošcima koje samo bacim doma)...

    Zanimaju me ideje za još recikliranja, jer je smeća stvarno previše...
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 20.01.2020. at 14:19

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Voljela bih kupovati stvari s manje ambalaže (npr. zubnu pastu) jer to samo odmotam kad dođem doma i bacim...

    I voljela bih da se puno više proizvoda može kupovati u rinfuzi, dakle doneseš svoju kutiju ili posudu i napuniš (i još ti snize cijenu ).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    E da, na mlijekomat sam zaboravila, u našem životu već punih 8 godina .
    Posljednje uređivanje od annie84 : 20.01.2020. at 14:34

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Klasične brijače sa žiletom drži trgovina s frizerskim priborom u Domjanićevoj ulici. Tamo ima i trimera. Fala na podsjećanju, baš bih mogla otići onamo, a kupila bih i gumenu metlu koju se lako pere. Bolje rješenje od plastičnih koje se brzo unište, pa ih moram baciti.
    ova me metla zainteresirala...zbilja mete jednako kao i obična? (za parket i pločice pitam)

  16. #16
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Onda je bolja varijanta metla od kokosovih vlakana.

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ma stalno mislim kako bismo trebali imati onaj štapni baterijski usisavač za brzinska "pometanja", ali mi je preskup.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Danas odnesen plastiku i istu vrećicu upotrebim poslije do reciklaznog za bio otpad
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.01.2020. at 15:42

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Moji sinovi su prije nosili piće u školu u originalnoj ambalaži u kojoj je kupljeno (voda, ledeni čaj) a nakon toga smo prešli na termosice i boce za vodu koje punimo doma. Užinu isto nose u posudama za višekratnu upotrebu.

    Meso mm kupuje u pravilu u mesnici. Dogodi se da uzmemo i pakirano, ali to je iznimka. Isto vrijedi za ribu.
    Za kupovinu koristimo svoje torbe, iako se ponekad omakne i koja vrećica (ako torbi nema dovoljno) iako tada gledamo da kupimo opet nešto što se može koristiti više puta.

    Omekšivač - koristim minimalno, ali ne mogu ga se u potpunosti odreći.
    Sušilicu za rublje (koja je također alternativa omekšivaču) koristim izuzetno rijetko iz istog razloga - jeftinije je i ekološki prihvatljivije sušiti rublje na zraku.

    Pasta za zube - ne radim vlastitu, jer trebam Parodontax ili slične, ali gledam da koristim što manje količine. Umjesto losiona za tijelo, češće koristim konopljino ulje (na mokru kožu nakon tuširanja). Povremeno ga ima u Lidlu na akciji. Umjesto gela za tuširanje više volim pravi sapun, jer daje bolji osjećaj čistoće, iako jače isušuje kožu. Zato i koristim ulje, ne svakodnevno nego povremeno.

    Ne koristim skidač laka za nokte, nego turpiju. Ulje koristim i za nokte, nakon turpijanja. Vrlo rijetko koristim dekorativnu kozmetiku, ali ne mogu je se u potpunosti odreći.

    S druge strane, nakupi se smeća u kućanstvu koje ne znam kako bih izbjegla... Jedini način je kupovati manje, a s djecom srednjoškolcima/studentima to mi je prilično teško izvesti. Stalno nešto dovlače, a ni mi odrasli nismo puno bolji.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    ova me metla zainteresirala...zbilja mete jednako kao i obična? (za parket i pločice pitam)
    Imam takvu malu metlu i lopaticu - kupila u Lidlu za smiješne pare. ODLIČNA je, ne samo da mete kao obična, nego statički navlači prašinu i čisti bolje, a može se lako oprati pod tekućom vodom.

    Moram to ići kupiti čim prije.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ma stalno mislim kako bismo trebali imati onaj štapni baterijski usisavač za brzinska "pometanja", ali mi je preskup.
    Meni je to super. Electrolux-ov stari smo umirovili (odnijeli u vikendicu) nakon valjda desetak godina korištenja ili više i kupili ovaj: https://www.youtube.com/watch?v=F6qfVpMOanM

    Naravno, nije to idealno, ali je ok.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Imam takvu malu metlu i lopaticu - kupila u Lidlu za smiješne pare. ODLIČNA je, ne samo da mete kao obična, nego statički navlači prašinu i čisti bolje, a može se lako oprati pod tekućom vodom.

    Moram to ići kupiti čim prije.
    To je ono kaj je prošli tjedan bilo katalogu?

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to super. Electrolux-ov stari smo umirovili (odnijeli u vikendicu) nakon valjda desetak godina korištenja ili više i kupili ovaj: https://www.youtube.com/watch?v=F6qfVpMOanM

    Naravno, nije to idealno, ali je ok.
    Baš sam taj sad gledala, nije to više tako skupo kao prije - 750 kod Kralja i 800kn u Gorenju. Doduše kad usporedim s gumenom metlom od 70kn...
    Posljednje uređivanje od čokolada : 20.01.2020. at 16:27

  24. #24
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ma taj štapni kod mene nije saživio. Valjda nisam dobro "rukovala" punjenjem, odnosno, vrlo brzo mi je riknula baterija i više ga nisam mogla napunit

  25. #25
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Toga se i ja bojim, koliko punjenja može podnijeti baterija.

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ne znam. Ja sam očito nekaj sprtljala. I uopće nije bio star niti puno korišten kad je baterija riknula. I onda sam se vratila metli, odnosno partvišu- onom koji s jedne strane ima spužvu. Tješim se da štedim struju

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nešto što sam usvojila:
    - kava, maslinovo ulje, svi začini, čaj, zobene, mahunarke, i ostala hrana u rinfuzi, čokolada crna koja dolazi u papiru i aluminiju, ne polietilenu
    - voće i povrće u platnenim vrećicama ili posudicama
    - pranje tanjura lufom (ima i neka konjac spužva), kupovina detergenata u rinfuzi
    - pranje kose šamponom u sapunu, tijela sapunom, zube ajona pastom (jer je tuba metal), kreme za lice u metalnim tubama, kozmetiku ne koristim, parfem s oglasnika preprodaja
    - odjeća i obuća iz trgovina rabljene odjeće, ili oglasnika, pa i dosta toga što nije odjeća i obuća isto
    - metalne boce za vodu
    - metalne slamke
    - menstrualna čašica
    - drvene četkice
    - drvene igračke i što manje stvari općenito / minimalizam (nažalost tu bijem bitke sa skupljačem)
    - zet kartica koju nadopunim umjesto hrpe papira
    - iskorištavanje svakog papira od računa i sl. da djeca bojaju prije nego bacim
    - podjela stvari koje više ne koristim umjesto bacanja u otpad. Uvijek se nađe netko tko zna što će s tim.
    - muška britvica

    Što planiram uvesti
    - usb električni upaljač jer ovih običnih na plin se brzo nakupi
    - mašinica za tijesto
    - heklanje od plastičnih vrećica
    - folija za hranu od voska
    - ugl sam izbacila, ali ako zatreba drveni štapići za uši
    - toaletno sjedalo koje ima ugrađen bide
    - lula umjesto cigareta na filter
    - lopta/sredstvo koje se stavi u perilicu rublja pa to skuplja plastične mucice da ne idu u odvod


    Voljela bih da mogu dodati platnene pelene, ali maloj je izbijao osip na svako stavljanje. Pokušala sam sve. Iskuhati ih u sodi bikarboni pa oprati u perilici s minimalno detergenta. Nije upalilo. Sad su mi pelene glavni dio miješanog otpada.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 20.01.2020. at 17:16

  28. #28
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Gumenom metlom čistim preko deset godina i super mi je jer se ne rascvate dolje kao partfiš.

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Toga se i ja bojim, koliko punjenja može podnijeti baterija.
    Moj stari Electrolux Ergorapido je trajao dulje od 10 godina, kupili ga negdje kad su dečki tek krenuli u školu, zamijenili lani. Ali u međuvremenu smo jednom mijenjali bateriju i to nije bilo badava, ali je produljilo životni vijek još pet godina. Opet bi mi to napravili, ali je to bio stari model i držao je manje od pol sata, dugo se punio, pa smo uzeli ovaj s jačom baterijom.
    Nije ga lako čistiti, pa bih rado uzela rezervni filter, da ga mogu prati. I ovako ga povremeno operemo, ne svaki put ali često. Vuče ko blesav, a ima relativno mali spremnik. Praznim ga svaki put. Ipak, to je bolje nego metla.

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam taj sad gledala, nije to više tako skupo kao prije - 750 kod Kralja i 800kn u Gorenju. Doduše kad usporedim s gumenom metlom od 70kn...
    Nije to zamjena, pogotovo ne ako doma imaš ekipu koja otvara računala, usisava ih iznutra, mijenja termalnu pastu i slično
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.01.2020. at 17:40

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    To je ono kaj je prošli tjedan bilo katalogu?
    Nisam vidjela, a nisam bila u Lidlu dva petka za redom, pa ne znam. Kupili smo tu malu metlu lani.

  32. #32
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ma taj štapni kod mene nije saživio. Valjda nisam dobro "rukovala" punjenjem, odnosno, vrlo brzo mi je riknula baterija i više ga nisam mogla napunit
    dobro si rukovala, samo su cesto te baterije slabe i lose. mojem je baterija otisla vrlo brzo, mozda unutar 6mj
    a nova je kostala 2/3 novog, dakle - smece

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam vidjela, a nisam bila u Lidlu dva petka za redom, pa ne znam. Kupili smo tu malu metlu lani.
    Nisam ni ja bila, ali sam vidjela nekaj u katalogu

  34. #34
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam pitati na servisnom gdje bih mogla kupiti metalni brijač sa žiletima i prestati koristiti obične koje ne znam u koju vrećicu baciti. .
    Muller. Imaš jeftinijih (30ak kuna) i onih skupljih 200 - 300 kn.

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Muller. Imaš jeftinijih (30ak kuna) i onih skupljih 200 - 300 kn.
    Fala na info, pogledat ćemo. Stalno tamo nešto kupujem, ali ovo mi je promaklo.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Muller ima često žute srijede-10posto

  37. #37
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Hvala na informacijama. Pitat ću u mulleru a ako ne nađem onda u frizerskom dućanu. Nadam se da si neću odrezati ruku dok se budem brijala (nije mi palo napamet da je drugačije sa tim starinskim).

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na informacijama. Pitat ću u mulleru a ako ne nađem onda u frizerskom dućanu. Nadam se da si neću odrezati ruku dok se budem brijala (nije mi palo napamet da je drugačije sa tim starinskim).
    Nije puno drugačije, probaš na nogama najprije, pa onda pomalo prelaziš na osjetljivija mjesta (s takvim sam se brijala dok sam imala 15 godina, pa ako se nisam zaklala tada - mala je vjerojatnost da se tebi to dogodi sada...)

    Hvala na podsjećanju da to postoji

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Aha skužila sam o kojem starinskom pričate

    Nije teško s njim raditi

  40. #40
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na informacijama. Pitat ću u mulleru a ako ne nađem onda u frizerskom dućanu. Nadam se da si neću odrezati ruku dok se budem brijala (nije mi palo napamet da je drugačije sa tim starinskim).
    Ne brini, nije to britva. Engleski naziv ti je safety razor. Treba uložiti puno truda da se porežeš. Samo pazi kad stavljaš novi žilet, mogla bi se porezati kod stavljanja.
    Pogledaj na odjelu muškog pribora za brijanje.

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Aha skužila sam o kojem starinskom pričate

    Nije teško s njim raditi
    Da, to nije problem. Bila je riječ o ovakvom: http://super-silver.com/proizvodi/
    Ali klasična britva je druga stvar... evo ih ovdje: http://www.frizerskipribor.com.hr/brijanje

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    S britvom se lako isječe ali grijač je super

  43. #43
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    S britvom se lako isječe ali grijač je super
    je i ja volim grijace. lijepo griju.

    a s njim se spale dlake ili sto?
    Posljednje uređivanje od spajalica : 23.01.2020. at 09:45

  44. #44
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To se zove brener depilacija

  45. #45
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    imam brener za kolace, uzet cu si jos jedan za noge
    Posljednje uređivanje od magriz : 23.01.2020. at 10:06

  46. #46
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Muller ima često žute srijede-10posto
    kak misliš "često ima žute srijede"?

    žuta srijeda je svaka prva srijeda u mjesecu

  47. #47
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ali ne u muelleru vec u City centar One

  48. #48
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ali ne u muelleru vec u City centar One
    da, da, zaboravih napisat

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    6

    Početno

    Uf, ja sam gledala neko vrijeme baš bila zainteresirana, pa bih se priključila temi. Nakon nekog vremena sam shvatila da je u biti najbolje pogledat svoje smeće i čeg vidiš najviše, to promjeniti. U biti ovo obično smeće nemam, budu samo neke nedefinirane stvari (tipa stvari iz kuće koje se strgaju, hrana koja ne ide u biootpad) i pelene (fakat mi je dosta platnenih, već smrde čudno i sve češće stavljam obične jer bolje upiju). Koš u kupaonici se samo puni - paste, labela, kremice i gelovi,... jer se s tim eko bio proizvodima zeznem više puta nego što pogodim nešto što radi i ne smrdi, pa ne želim više isprobavati sve i svašta (opet završi u smeću).
    Sad da se vratim temi:
    Prije 6 mjeseci sam prešla na epilator (znači električni koji ima u sebi puno pinceti). Našla sam na moru neki stari Philipsov. Kupila bih tu britvu za pazuhe (jer nisam dovoljno jaka da to s epilatorom obavim) nakon što potrošim zalihu glava/britvica (koja je skoro pri kraju). Jel to funkcionira za pazuh? Glava od te metalne britve ne djeluje baš fleksibilno
    @zutaminuta
    Zašto ne bi uzela Zippo? Ljudi ih prodaju rabljene svuda, a moguće da ti i ima netko iz obitelji/prijatelja kome ne treba. Njima samo mijenjaš fitilj i benzin dodaješ. Ne znam kakvo je pakiranje od tog benzina, ali ako dovoljno dugo traje i(li) se može vratiti negdje na ponovno punjenje to mi se čini kao dobra opcija. Ja imam 20 Bic upaljača koje sad trošim, kad ode zaliha isto će mi trebati neka ideja (mrzim šibice).

  50. #50
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam se bome znala izrezat s tim starinskim grijačem

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •