Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 465 od 465

Tema: Psihoterapija i dozivljaj iste u drustvu

  1. #451
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Od lijekova zaziru oni koji nemaju psihijatrijskog bolesnika u kući i sami bolesnici, dakle većina populacije, hvala Bogu.
    I privatno i javno zdravstvo iz mog iskustva u psihijatrijskog bolesnika kroz tridesetak godina raznih pokušavanja nije uspjelo postići da bolesnik osjeća da ga je netko čuo i razumio. Ima ih boljih i gorih, ali baš nijedan nije takav dojam ostavio na pacijenta. Zato i mislim da je puno u prirodi bolesti.
    .

    Kako o cemu, al kod teskih bolesti koje se u rh lijece iskljucivo kod psihijatra potpisujem, i za lijekove isto. Tj, onaj pocetni dojam razumijevanja bi nestao i uvijek bi dr bio problem do sljedeceg dra i nove nade da je on/ona the one. Al bi znalo barem u pocetku bit nekog dobrog dojma s pacijentove strane.

  2. #452
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Svi terapeuti koje poznajem kao gestalt terapeute su psiholozi.

  3. #453
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Od lijekova zaziru oni koji nemaju psihijatrijskog bolesnika u kući i sami bolesnici, dakle većina populacije, hvala Bogu.
    Ne cini mi se da tu (SAD) vecina populacije zazire od lijekova s popisa psihofarmaka. Neki uzimaju lijekove prakticki cijeli zivot, neki u akutnim fazama, neki vrlo kratko vrijeme.

    Naravno, postoji ogroman spektar lijekova, stanja, poremecaja, bolesti, vanjskih i unutarnjih razloga koji ih izazivaju ili smiruju. No ne vidim, tu u mojem okruzenju, da je terapija ove vrste drugacija od antibiotika ili analgetika.

  4. #454
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, gestaldt mi je beskrajno zanimljiv na teoretskoj razini. Ono što me manje oduševljava je to da ga, bar u Hrvatskoj, završavaju ljudi bez prethodnog medicinskog obrazovanja. Razumijem da erfovci, liječnici i psiholozi mogu postati terapeuti, ali da to mogu postati i sociolozi ili anglisti ne razumijem.
    nije točno da mogu postati anglisti, mogu ERFovci, pedagozi, socijalni radnici, dakle isto humanističke, pomagačke struke, koje također imaju neka znanja iz psihologije, i moraju raditi u struci, ja konkretno znam hrpu logopeda gestaltista
    da ne govorim da unutar te edukacije naprave dosta dobru provjeru tko je za to, a tko baš i nije, nisu ni svi psiholozi za psihoterapeute

    kognitivno-bihevioralna terapija prima samo medicinare i psihologe, upoznala sam jednu dermatologinju psihoterapeutkinju i to mi je super kombinacija: ljudi joj dođu zbog problema s kožom, koji nekad nisu samo problemi s kožom.

    inače mislim da se dosta brkaju kruške i jabuke ovdje, razumijem da kod psihijatrijskih bolesnika koji nisu baš u kontaktu s realitetom nije nužno realan cilj da će pacijent doživjet da ga je terapeut saslušao i razumio i da su interesi možda conflicting, ali ovo što opisuje amaranthquinoa svakako nije ok, i neko slušanje i empatija bi bili preduvjet da se uopće ostvari neki odnos iz kojeg možeš nešto gradit i mijenjat

  5. #455
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Upravo ovako kako kaze tang, uvijek lijepo nekako sazmes i moja promisljanja

  6. #456
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    inače mislim da se dosta brkaju kruške i jabuke ovdje, razumijem da kod psihijatrijskih bolesnika koji nisu baš u kontaktu s realitetom nije nužno realan cilj da će pacijent doživjet da ga je terapeut saslušao i razumio i da su interesi možda conflicting, ali ovo što opisuje amaranthquinoa svakako nije ok, i neko slušanje i empatija bi bili preduvjet da se uopće ostvari neki odnos iz kojeg možeš nešto gradit i mijenjat
    Ovo je istina, ali mi znamo samo jednu stranu price, tj. ovo sto nam je ispricala amaranthquinoa, odnosno samo njezin dozivljaj.

    U trenucima akutne anksioznosti i depresije izazvane traumom, percepcija mog muza je bila da su psihijatar, psiholog, a i klinicki socijalni radnik svi redom monstrumi. Psihijatra ni dan danas nesto ne voli, ali s psihologom je kliknuo nakon nekog vremena i imaju odlican odnos. (Hint: pristao je uzeti i terapiju kad je trebalo.)

  7. #457
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je istina, ali mi znamo samo jednu stranu price, tj. ovo sto nam je ispricala amaranthquinoa, odnosno samo njezin dozivljaj.
    X A dozivljaj uzimamo kao cinjenicu.

  8. #458
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I ja se slažem s Kaee i Inom, da ne možemo zapravo znati iz ovih postova cijeli kontekst ovdje.
    U svakom slučaju, meni se čini da amaranthquinoa treba psihoterapeuta. U tom uskom smislu, neki psihijatri to jesu, neki nisu. (Barem su mi tako rekli).

    Ne znam koliko si može priuštiti da si plati nekoga. Ako trebaš preporuku, možda ti mogu preporučiti nekog tko nije jako skup.

    Ne znam je li kod sva tri bila samo jedan put - možda prvi put nije sjelo, možda bi i drugi put bilo bezveze, ne znam ima li smisla otići drugi put nekome, ako ti prvi put ne sjedne. Ali psihijatar je doista liječnik, dakle on liječi bolesne. Ukoliko se osjećaš da ti treba razgovor i da ti stvari sjednu na mjesto, to je psihoterapija.

    Ja osobno imam samo jako dobra ili super iskustva s njima, nekad bih ih rado posjećivala svaki dan, ujutro ili navečer .
    U zadnjih 5 godina sam sigurno u raznim prilikama x puta bila kod više različitih psihologa, kod dvije predivne psihoterapeutkinje, jednog predobrog psihijatra. Možda je do mene, ali meni su svi bili jako pomagajući u raznim obiteljskim situacijama. Neki su “iz sustava”, a neki privatnici.

    Ja bih preporučila amaranthquinoi da proba naći psihoterapeuta ako si to može priuštiti.

  9. #459
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hoću reći, nije da psihijatar ne zna ili ne treba slušati, ali “većina prosječnih” pacijentata psihijatru ide 1x mjesečno, ili 1x u 2-3 mjeseca, na razgovor, na produženje ili promjenu lijekova… psihoterapeutu ideš svaki tjedan jer ti toliko često treba kad ti treba.

  10. #460
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ina niz

    I kod dobrih psihoterapeuta ne možeš ni doći na red kad ti akutno treba, za par njih za koji sam dobila dobre preporuke sam uvijek dobila povratnu informaciju “ne primam nove, svi su mi termini popunjeni”. Što ne znači da se ne može naći, ima mlađih (koji su onda i jeftiniji) koji su isto dosta dobri. Ovaj, samo hoću reći da se ponekad treba malo više pozabaviti time da nađeš i slobodnog i koji ti odgovara.
    A kad jednom nađeš, meni su benefiti neprocjenjivi.

  11. #461

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Posto su neki ovdje napisali da je mozda samo moj dozivljaj da me taj covjek nije slusao, a sa zapravo je, moram reci da me zaista nije dozivio ozbiljno. Ja mu npr. zelim reci da se lose snosim sa stresom nakon jako stresne prosle godine, a on me usred druge recenice prekine i krene pricati o sebi (o svom privatnom zivotu i sto se sve njemu izdogadjalo i kako je on to ishendlao). I jedno 5x je ponovio recenicu:'Nema smisla brinuti o tome sto se moze dogoditi, to je zivot. ' Ono kao, sutra te moze zgaziti auto pa se nema smisla brinuti generalno. I ja mu sad zelim reci da ja to razumijem na nekoj racionalnoj razini, ali da ne mogu utjecati na svoje misli koje generiraju strah i paniku. Ali on na to nista. Prica mi o svojim pacijentima (kao da mi zeli reci kako je moj strah nista u odnosu na tudje prave probleme).

    Otisla sam privatno psihoterapeutici (gestalt) i skroz nesto drugo. Nista konkretno jos nisam rijesila, ali mi je jako odgovaralo da me stvarno saslusa.

    Normabel sam podigla da ga imam za krizne situacije, iako ga zelim izbjeci, ne zbog stigme, nego zato jer zelim rjesavati na sve druge nacine. Tablete su mi zadnja opcija i uzet cu ih ako mi krene na gore. Dojim jos, pa najradije ne bih jos nista.

  12. #462
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Žao mi je zbog loših iskustava koje si imala s psihijatrima, i drago mi je što si imala pozitivno iskustvo s psihoterapijom…
    Samo sam ovo htjela komentirati…


    Citiraj AmaranthQuinoia prvotno napisa Vidi poruku
    Otisla sam privatno psihoterapeutici (gestalt) i skroz nesto drugo. Nista konkretno jos nisam rijesila, ali mi je jako odgovaralo da me stvarno saslusa
    Ne znam jesi se htjela tako izraziti, ali “ništa se konkretno” ni ne može riješiti “preko noći, nakon jednog susreta i sl.”
    Psihoterapija je proces i treba vremena da ti sjedne, da usvojis, da primjenjuješ… ono što tamo dobiješ.
    Samo daj sebi vremena, naravno novac je tu često kamen spoticanja, ali ako možeš, daj si vremena da to sve sjedne.
    I isto, kad nakon nekog (možda kratkog vremena) osjetiš da se možeš nositi s nekim stvarima na drugačiji način i bude ti to pravo osvježenje, nemoj se uljuljati u ideju “da si sve riješila”, anksioznost i napad panike se mogu vratiti x vremena kasnije, ali može biti puno lakše prevaliti to jer ćeš već imati neke mehanizme. Dakle, samo polako.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 19.07.2021. at 07:57

  13. #463

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je zbog loših iskustava koje si imala s psihijatrima, i drago mi je što si imala pozitivno iskustvo s psihoterapijom…
    Samo sam ovo htjela komentirati…




    Ne znam jesi se htjela tako izraziti, ali “ništa se konkretno” ni ne može riješiti “preko noći, nakon jednog susreta i sl.”
    Psihoterapija je proces i treba vremena da ti sjedne, da usvojis, da primjenjuješ… ono što tamo dobiješ.
    Samo daj sebi vremena, naravno novac je tu često kamen spoticanja, ali ako možeš, daj si vremena da to sve sjedne.
    I isto, kad nakon nekog (možda kratkog vremena) osjetiš da se možeš nositi s nekim stvarima na drugačiji način i bude ti to pravo osvježenje, nemoj se uljuljati u ideju “da si sve riješila”, anksioznost i napad panike se mogu vratiti x vremena kasnije, ali može biti puno lakše prevaliti to jer ćeš već imati neke mehanizme. Dakle, samo polako.
    Svjesna sam toga i ne ocekujem nista brzo. Veseli me ta pomisao da cu imati nekoga za razgovor i slusanje. Nije mi zao novaca, jako mi je bitno rjesavati i biti bolje.
    Da, svjesna sam svega sto si napisala..

  14. #464
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Drago mi je da si nasla na nekoga s kim si kliknula!

  15. #465
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Osjećam se puno bolje otkad uzimam B vitamine. Nekako, rjeđe se nasekiram, i ako da nije da zdvajam. Mislim da je od vitamina, ali i ne mora biti. Možda je zato jer su djeca raspoređena prema novim aktivnostima. Ali msm da bi ovo trebao biti prvi savjet bilo gdje kad se ljudi žale da im je teško. Činjenica je da se mnogi od nas neadekvatno hrane, a upitna je i vrijednost hrane. Imam dojam kao da svo voće koje jedemo nema nečeg esencijalnog. Samo vlakna. Možda se varam.

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •