Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Kako s dječjim krevetom od točke A do točke B?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    6

    Početno Kako s dječjim krevetom od točke A do točke B?

    Pozdrav ekipa, evo ne znam gdje bih pitala. Čitam forum već godinama i gledam kakvih sve domišljatih ženski ima, pa možda imate i rješenje za moj problemčić.

    Znači, beba od 2 godine bez pol beda iskače iz kindača, ulazi u njega, uglavnom je odlučila da je kinderbet=krevet u koji se trebaš popest. Ja sam to shvatila kao: Trebam joj kupit dječji krevet. Tu sad kreće priča.
    Veliki sam obožavatelj mid-century namještaja i u tom stilu imam jedan krevet za dijete (tipa 3-7 godina?), puno drvo, boja trešnje, nogice od lijevanog željeza. Otkad se beba rodila sam bila presretna što je prva unuka da mož ugrabit taj krevet. Znači stvarno ga jako želim.
    Problem je što se krevetić nalazi u mojoj staroj kući u Velikoj Gorici, a ja živim Novom Zagrebu. Ne vozim auto, nemam vozački, a tata (čija je kuća) mi radi na drugom kraju kugle zemaljske i dolazi tu jednom u 6 mjeseci. Mama mi isto nije produljila vozački i nema auto.
    Da li netko ima iskustva s vožnjom dječjeg namještaja u Uberu/slično? Ne bih sad zbog tog plaala kamion/kombi za selidbe (jer realno za te novce mogu kupit novi krevet). Mislim da je krevet 1,40 ili 1,50 duljine, ali ne znam dal je ok tražit prijevoz tog u taksi/Uberu?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Kako mislis da se slozeni krevet od 1,5 m ubaci u osobni auto?

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tamms prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav ekipa, evo ne znam gdje bih pitala. Čitam forum već godinama i gledam kakvih sve domišljatih ženski ima, pa možda imate i rješenje za moj problemčić.

    Znači, beba od 2 godine bez pol beda iskače iz kindača, ulazi u njega, uglavnom je odlučila da je kinderbet=krevet u koji se trebaš popest. Ja sam to shvatila kao: Trebam joj kupit dječji krevet. Tu sad kreće priča.
    Veliki sam obožavatelj mid-century namještaja i u tom stilu imam jedan krevet za dijete (tipa 3-7 godina?), puno drvo, boja trešnje, nogice od lijevanog željeza. Otkad se beba rodila sam bila presretna što je prva unuka da mož ugrabit taj krevet. Znači stvarno ga jako želim.
    Problem je što se krevetić nalazi u mojoj staroj kući u Velikoj Gorici, a ja živim Novom Zagrebu. Ne vozim auto, nemam vozački, a tata (čija je kuća) mi radi na drugom kraju kugle zemaljske i dolazi tu jednom u 6 mjeseci. Mama mi isto nije produljila vozački i nema auto.
    Da li netko ima iskustva s vožnjom dječjeg namještaja u Uberu/slično? Ne bih sad zbog tog plaala kamion/kombi za selidbe (jer realno za te novce mogu kupit novi krevet). Mislim da je krevet 1,40 ili 1,50 duljine, ali ne znam dal je ok tražit prijevoz tog u taksi/Uberu?
    Naruči kombi prijevoz.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Naruči kombi prijevoz.
    Budem, onda moram pretumbat kuću da vidim ako ima još kakvog namještaja/glomaznih stvari koji će mi se prohtjet vozit... Jer će mi u suprotnom biti kasnije žao i mislit ću si: Jooj, što nisam pješčanik dovezla kad je išao kombi.
    Vozili smo taj krevet iz stana u Zg u kuću u Tuaregu, al valjda u prosječan auto ne bi stalo, kak i Sirius kaže.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Kad je moj veliki počeo izlaziti van onda sam skinula ijednu ogrwducu i stavila ouzlu i jastuk ispred tog prolaza
    S y4 godine je s tatom izradio žuti krevet 120x70 od iveral a i prišafili nogice,koje su originalno kupljene u istom dućanu 10-12 cm,ok malo kasnije je došla beba koja je bila kratko i kimbaću,pošto je imala zdravstvenih problema spavala je s nama,ali kimbač je ostao u sobi u produžetku je bio tek žuti krevrt
    Svi su u dobi od 4-7 spavali u njemu,poslije prešli u veliki drvrni

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Inače veliki krevet možda je rastavljivi takve imamo mi,a i klinci,nije puno drvo
    Ali ako i je puno drvo to ti može prevesti bilo tko ko ima grork na krovu,ne treba ti kombi,ako je rastavljivi stane u bilo koji prtljažnik,samo se oteklinu zadnji eic,zamoli susjeda,prijatelje neko će se naći ko je voljan,kombi prevoz ima dio badžs zrlip na najmanje jednom stupu u naselju tri živiš sat vremena je cca100 kn
    Ali prije zamoli naći će se netko

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mislis da se slozeni krevet od 1,5 m ubaci u osobni auto?
    Ako ima geprk na krovu,mi smo par puta vozili hrpetinu stvari,a pred par mjeseci i nove madracem iz dućana

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nadji nekoga tko ima Kangoo ili Berlingo, to ti stane unutra bez problema.

  9. #9
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Prevesti se vjerojatno moze i u vecim karavanima, Passat, Oktavia i sl.

    Al i mi smo otvorili onu rupu za ulaz/izlazu to doba, a posto je nas u toj dobi obozavao prometne znakove, nacrtala sam znak Zabranjeno penjanje na krevet (okrugli s crvenim rubom i prekrizena slicica djeteta koje se penje na ogradu) i začudo poštovao ga je. Povremeno sam ga podsjetila na znak. Svoj krevet i sobu je dobio valjda s 3,ne znam vise. Al i danas dodje po noci k nama.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    6

    Početno

    Oho, hvala na idejama
    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je moj veliki počeo izlaziti van onda sam skinula ijednu ogrwducu i stavila ouzlu i jastuk ispred tog prolaza
    S y4 godine je s tatom izradio žuti krevet 120x70 od iveral a i prišafili nogice,koje su originalno kupljene u istom dućanu 10-12 cm,ok malo kasnije je došla beba koja je bila kratko i kimbaću,pošto je imala zdravstvenih problema spavala je s nama,ali kimbač je ostao u sobi u produžetku je bio tek žuti krevrt
    Svi su u dobi od 4-7 spavali u njemu,poslije prešli u veliki drvrni
    Prvotno sam htjela skinuti stranicu, ali nije to takav kinderbet, ak se jedna skine cijela konstrukcija ode k vragu. Nisam ni ja mogla vjerovati, ali eto moja krivnja jer nisam provjeravala kad sam kupovala (glupa trudnica, samo sam gledala kako izgleda i paše u sobu).
    Imam nekakvih ostataka koje smo krivo kupili iverpan (pod ostataka misilm da ploču 3x2 metra) i podnicu od odraslog jednostrukog kreveta kojoj se strgalo par zadnjih letvica, mislila sam s tim napraviti Montessori krevet (fensi naziv za: Dijete mi spava na podu) da fino iskoristim materijal - a ne može se s njega pasti. Kasnije bih dodala nogice, ali iskreno ne da mi se krojiti drvo itd. i znam da ću imati dodatnih troškova (jako dobro ljepilo za neke rubove poravnat, pa te nogice, uvijek mi treba neko novo svrdlo za slijepe rupe, punilo za drvo).
    Kombi prijevoz sam zanji put plazila 900kn za dvije ture na toj relaciji od niti 10km (a kao 150kn sat vremena) jer je kasnije govorio kak je potrošio više benzina i bila su dvojica (skupo za platit lika koji stoji i puši cigaretu i sere mom bratu da to neće proć kroz vrata ). Sad bih ajde za jednu turu platila manje, ali i 300kn mi je glupo dat zbog 1 kreveta.
    Frendovi, svi jadni milenijalci ko i ja, uglavnom imaju Sparkiće i Swiftove i sl. zato mi ta opcija nije dolazila u obzir. Znam da se može naručit Uber da bude veći auto... Ugl. pitat ću nekog da posudi auto od staraca koji je pristojne veličine, međugeneracijska solidarnost možda učini svoje.
    Pitala sam mamu i rekla je da su oni to vozili okolo po Zagrebu u Ladi kad sam ja bila klinka, ali i onda je svašta bilo dopušteno na cesti što danas ne bi prošlo.

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Prevesti se vjerojatno moze i u vecim karavanima, Passat, Oktavia i sl.

    Al i mi smo otvorili onu rupu za ulaz/izlazu to doba, a posto je nas u toj dobi obozavao prometne znakove, nacrtala sam znak Zabranjeno penjanje na krevet (okrugli s crvenim rubom i prekrizena slicica djeteta koje se penje na ogradu) i začudo poštovao ga je. Povremeno sam ga podsjetila na znak. Svoj krevet i sobu je dobio valjda s 3,ne znam vise. Al i danas dodje po noci k nama.
    Predobra je ideja, budem isprintala taj znakić. Skužila sam da je i moja u toj fazi da voli gledati znakove i pokazuje na njih, objašnjavam joj što znače. Jako je tužna kad vidi da negdje u parku ne mogu psi, iako nemamo psa.

  11. #11
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Inače ja sam isto imala posudjeni kinderbet kojem se nije po uputama skidala stranica. Ali smo je jednostavno skinuli. Ostatak ograde je stajao bez problema. Znači nije nužno da netko u uputama napise da mu se stranica skida, jednostavno razmontiras jednu.

    Sto se prijevoza tiče - u karavan stane ta duljina, nama je u nas stao 2m visoki frižider samo uz spustenu straznju klupu, i gepek smo zatvorili bez problema.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Podnicu su složili od letvica koje su došli uz nasš krevet samo uništili i zmonzirwli
    I
    Mislim da ako ti je pomična strana da svaki možeš razmontirati,pa bi ste ga slagali nije došao u komadu,kaj ne?
    I da nije pomično opet ima neke šrafe sa strane

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •