Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Struganje i hroptanje kod bebe

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    2

    Početno Struganje i hroptanje kod bebe

    Beba je stara 3 mjeseca. Od samog rođenja proizvodi čudne zvukov, kao da joj nosić stuže, hropti, hrče. Često joj se dok plače čuje kao da grklja u grlu (kao ono kad se ispite kad se peru zubi). Inače dobro napreduje iako nam dojenje traje oko 10min. Zadnjih mjesec dana ima eksplozivne i sluzave stolice. Od 2 do 4 dnevno.
    Mene najviše brinu ti zvukovi kod disanja.
    Je li imao tko slično iskustvo? Koliki je trajalo, što se radili od pretraga?
    Hvala!

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Imala je najmanja, a mislim i malac, ali se ne sjećam točno. Prošlo je samo od sebe. Nije mi se činilo kao nešto za uzbunu. Javite se pedijatrici ako ste zabrinuti.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Očisti djetetu nos s fiziološkom i stavi ddoavs na povišenom stavi nešto ispod madraca recimo mali jastuk iz boravka ili knjige,samo da je bar mala kosina
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.01.2020. at 12:26

  4. #4
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    To je imao moj mlađi, hroptao, zviždao, hrkao, najčešće kod dojenja - kao da mu je stalno mlijeko u nosu (a često je i bilo).

    Pedijatrica je rekla da to kod malih beba nije patološki, da je u pitanju nezrelost hrskavice i da će s vremenom prestati. I tako i bi. Prošlo je samo od sebe više se ni ne sjećam nakon koliko. 3-4 mjeseca možda.

    Nikakve pretrage nismo radili, niti smo mu nos čistili (možda je i trebalo, ali bio je jako plačljiv i razdražljiv i bez toga, poludio bi kad bi probali pa smo odustali). Nije se činilo da to njemu išta smeta.

    To ti se inače zove “stridor”.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    U svakom slučaju čistiti dijete jer ta priča može biti ništa kao kod ovih cura i svašta kao kod mojim,preventiva je uvijek dobra koju sam ja rekla

  6. #6
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A što je to svašta jelena.O bilo kod tvojih beba koje su od rođenja imale stridor?

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Nije bilo tako fiziološki ko kod vaših
    Zato oprez mora biti,a prvi je čišćenje bebe

  8. #8
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ali ne kužiš me jelena.O, pitanje je bilo jesu li to tvoji imali od rođenja, baš takvo hroptanje, zviždukanje, mislim možeš na YouTube potražiti “stridor newborn” pa ćeš čuti kakvi su to točno zvukovi, ili su oni jednostavno imali alergije, bronhitise itd? Jer to nije isto.
    I unatoč danas uvriježenom mišljenju da djeci treba čistiti nos fiziološkom, usisavačem “jer uvijek ima nesto za izvuci”, ja ne dijelim to mišljenje, ne mislim da bebu koja nema respiratornih problema treba maltretirati isisavanjem sekreta koji joj nije višak. To je uostalom sasvim druga tema.

    MaPe, ako se brineš, snimi te zvukove kad su najjači i pusti pedici snimku, nek pregleda malu pa ćeš biti na miru. Vjerojatno će ti i ona savjetovati “higijenu nosa”, ali eto ja sam ti samo navela svoje iskustvo s točno istim problemom koji je prošao rastom djeteta, bez ikakvih intervencija.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Da klinka od malena cca 3 mjeseca,klinac koji je rođen u ljeto malko kasnije s šest mjeseci
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.01.2020. at 14:16

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •