Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Konjuktivitis

  1. #1
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno Konjuktivitis

    Malena 2 godine.
    Prije 2 tjedna lijevo oko crveno, suzi. Dijagnoza konjuktivitis, Tobrex kapi i mast 5 dana.
    Prije tjedan dana u petak desno oko krmeljavo, malo crveno. Maxitrol kapi i mast, kaze dr 2 dana nakon kraja simptoma jos mazati. Zadnje mazanje u srijedu ujutro.
    Mala doma u pon, ut i srijedu. Sva posteljina oprana, sve iz vrtica slali doma jer imaju i epidemiju pete bolesti.
    Jucer ju vratim u vrtic, danas me zovu,opet desno oko ima iscjedak

    Pa kak? Doma je bila ful zdrava, bez problema?

    Pa koliko ukrug smijemo kapati, sto moze biti uzrok?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovo je imao moj mlađi, ali on je alergičar. Vrtićki tepih je bio problem. Preraste se oko treće godine, kad više nisu toliko na podu.

    Obično je bio na Tobrexu 1x mjesečno po tjedan dana. Eh, sad, da li je to ok - nemam pojma. Definitivno je završilo i nikad se nije vratilo otkad je dobio trajnu terapiju za astmu, ali ne znam ima li to veze.

  3. #3
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Od rujna do sad nikakvih problema. Kaze teta, pa i soba je sterilizirana sad jer su imali te bolesti. Tepiha nema

    Jel moguce da joj se nesto drugo ucahurilo?

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Čisti dijetetu nos prvo

  5. #5
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Javila mi se dr. Kaze cistiti nos, oko fizioloskom. Ak izdrzimo bez maxitrola,radila bi bris oka.

    Prva dva puta joj nos nije curio kad se pojavilo, sad curi

    Sto uopce moze biti i kako se lijeci ako tobrex i maxitrol ne pomazu,tj.pomazu samo dok je na terapiji?

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Jel dojiš ili imaš kog ko ima mlijeka ,ak da čisti joj oči s mlijekom,ako ne opet s čistom fiziološkom na blazinici, tjeraj sve prema nosu
    I obavezno čisti nos dva tri puta na dan najmanje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.01.2020. at 23:30

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Javila mi se dr. Kaze cistiti nos, oko fizioloskom. Ak izdrzimo bez maxitrola,radila bi bris oka.

    Prva dva puta joj nos nije curio kad se pojavilo, sad curi

    Sto uopce moze biti i kako se lijeci ako tobrex i maxitrol ne pomazu,tj.pomazu samo dok je na terapiji?
    Sljez - namoči korijen bijelog sljeza u hladnu vodu (piše na kutiji uputa, ali iz glave - ja stavim 1 čajnu žličicu ravnu na 1 dl hladne vode i ostavim 2-3 sata). Sljez otpušta sluzavu tvar koja efikasno otapa sluz iz nosa, a može se koristiti i za ispiranje očiju. Još bolja za oči je mlaka kamilica.

  8. #8
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne usudim se te prirodne pripravke dok se toliko vraca, i dok ne znamo sto je.

    Sad preslo i na drugo oko. Nisu joj oci ni bjeloocnice crvene,kao sto bilo prije 2tj. Samo suzne, i gusti krmelji

    Sutra ide na bris,pa cemo vidjeti dalje

  9. #9
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Moja curka je to imala. Guste zute krmelje, a ujutro ne bi mogla otvoriti oci jer bi sve bilo skoreno. Oci nisu bile crvene. Dr je rekla da je vjerojatno virusno jer je uz to bila i prehladjena. Samo smo cesto ispirali fizioloskom otopinom. Za 10ak dana je bilo bolje, ali je potrajalo.
    Cim se prehladi odmah krenu krmelje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •