Stranica 14 od 27 PrviPrvi ... 4121314151624 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 1313

Tema: Odbrojavanje 1/2020 by Character & Hula.hop

  1. #651

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Garawa prvotno napisa Vidi poruku
    Rano je, jer hvatala je peak kad i nas dvije

    Da, prerano je. Po peaku danas bi mi trebao biti tek 4.dpo. Iako mislim da to i nije bio pravi peak, testna nije dosla do jacine kontrolne (ili je nisam pogodila).
    A vec jutros me bolilo u dnu ledja kao pred mengu.

  2. #652

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Pikulica1985 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, prerano je. Po peaku danas bi mi trebao biti tek 4.dpo. Iako mislim da to i nije bio pravi peak, testna nije dosla do jacine kontrolne (ili je nisam pogodila).
    A vec jutros me bolilo u dnu ledja kao pred mengu.
    Imaš kakvih drugih simptoma..grudi..grčevi?

  3. #653

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Garawa prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš kakvih drugih simptoma..grudi..grčevi?
    Grudi malo punije, teže. Grčevi ne ali bolovi da.
    Ma uhvatilo me i manijakalno ciscenje tako da mislim da nista od ovog ciklusa.

  4. #654

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    572

    Početno

    Lista za
    05.04.2020.

    (Ne) čekalice

    mareelica~~~~~~~~~ 48.dc
    YOYo12~~~~~~~~~~ 48.dc
    Pikulica1985~~~~~~~ 33.dc
    Pearl 22~~~~~~~~~~ 27.dc

    Odbrojavalice

    Himalaya ~~~~~~~~~25.dc
    Buncek~~~~~~~~~~ 24.dc
    Garawa~~~~~~~~~~ 23.dc
    ljube555~~~~~~~~~ 19.dc
    JelenaR~~~~~~~~~~13.dc
    mašnica ~~~~~~~~~ 8.dc
    Calista ~~~~~~~~~~ 8.dc
    IvchyOs ~~~~~~~~~ 5.dc
    Lotus5 ~~~~~~~~~~ 3.dc

  5. #655

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Pikulica1985 prvotno napisa Vidi poruku
    Grudi malo punije, teže. Grčevi ne ali bolovi da.
    Ma uhvatilo me i manijakalno ciscenje tako da mislim da nista od ovog ciklusa.
    Mislim da to čišćenje ipak ne mora biti nikakav znak..
    Navijam za tebe.. za sve nas

  6. #656
    BornToRun avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Bok cure!
    Upadam kao padobranac, ali trebam vašu pomoć. Nova sam s trakicama, mjerenjem bazalne itd, pa nakon svih informacija pročitanih na netu ne kužim više ništa.

  7. #657

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    572

    Početno

    Lista za
    06.04.2020.

    (Ne) čekalice

    mareelica~~~~~~~~~ 49.dc
    YOYo12~~~~~~~~~~ 49.dc
    Pikulica1985~~~~~~~ 34.dc
    Pearl 22~~~~~~~~~~ 28.dc
    Himalaya ~~~~~~~~~26.dc

    Odbrojavalice

    Buncek~~~~~~~~~~ 25.dc
    Garawa~~~~~~~~~~ 24.dc
    ljube555~~~~~~~~~ 20.dc
    JelenaR~~~~~~~~~~14.dc
    mašnica ~~~~~~~~~ 9.dc
    Calista ~~~~~~~~~~ 9.dc
    IvchyOs ~~~~~~~~~ 6.dc
    Lotus5 ~~~~~~~~~~ 4.dc


    Tako se i ja osjećam. Grudi su mi ogromne i bolne te sam izrazito razdražljiva. Mislim da niti ovaj put nije upalilo.

  8. #658

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Slobodno pitaj BornToRun. Nisam mjerila bazalnu do sad, ali znam da se mjeri rano ujutro kad se tek probudis, prije ustajanja. Trakice piskis oko plodnih dana (pocnes npr. na 10 dc ako ti je ciklus 26-28 dana) i to najbolje poslije podne. Kad obje linije na lh testu budu iste boje to znaci da ce ti u iducih 24-36 h biti ovulacija. Dan nakon ovulacije bi ti i bazalna temperatura trebala porasti, to ti je dokaz da je ovulacija zaista i bila. Tjedan i vise dana bi ti temperatura trebala biti povisena i ako ostane povisena znaci da si trudna, ako pocne padati - najvjerojatnije nista. Moguc je i "implantation dip", znaci da ti se na jedan dan bazalna spusti dok je implantacija pa ti se opet povisi. U tom slucaju isto je moguca trudnoca. To je ukratko ono sto ja znam. Za detaljnije pitaj, a neka me ostale cure isprave ako sam nesto krivo napisala.

  9. #659
    BornToRun avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Tnx na odgovoru.[emoji3]
    Nije mi jasno to što mi je menga došla 9 dana nakon pozitivne lh trakice (očekivala sam da će doći 14.dan). A i temperatura mi je još uvijek 36.6, a već je treći dan menge, tj.do sad bi po mom trebala pasti.
    Trakice i temperaturu unosim u aplikaciju Premom, zadovoljna sam. Ovo je prvi mjesec da sam uspjela pogoditi peak i da se držim disciplinirano. Namjeravam mjeriti temperaturu cijelo vrijeme, a trakice od cca 10.dana ciklusa.
    Valjda će upalit do jeseni.[emoji3]

    Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk

  10. #660
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Buncek prvotno napisa Vidi poruku
    Slobodno pitaj BornToRun. Nisam mjerila bazalnu do sad, ali znam da se mjeri rano ujutro kad se tek probudis, prije ustajanja. Trakice piskis oko plodnih dana (pocnes npr. na 10 dc ako ti je ciklus 26-28 dana) i to najbolje poslije podne. Kad obje linije na lh testu budu iste boje to znaci da ce ti u iducih 24-36 h biti ovulacija. Dan nakon ovulacije bi ti i bazalna temperatura trebala porasti, to ti je dokaz da je ovulacija zaista i bila. Tjedan i vise dana bi ti temperatura trebala biti povisena i ako ostane povisena znaci da si trudna, ako pocne padati - najvjerojatnije nista. Moguc je i "implantation dip", znaci da ti se na jedan dan bazalna spusti dok je implantacija pa ti se opet povisi. U tom slucaju isto je moguca trudnoca. To je ukratko ono sto ja znam. Za detaljnije pitaj, a neka me ostale cure isprave ako sam nesto krivo napisala.
    Sve tocno

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  11. #661

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Himalaya prvotno napisa Vidi poruku
    Lista za
    06.04.2020.

    (Ne) čekalice

    mareelica~~~~~~~~~ 49.dc
    YOYo12~~~~~~~~~~ 49.dc
    Pikulica1985~~~~~~~ 34.dc
    Pearl 22~~~~~~~~~~ 28.dc
    Himalaya ~~~~~~~~~26.dc

    Odbrojavalice

    Buncek~~~~~~~~~~ 25.dc
    Garawa~~~~~~~~~~ 24.dc
    ljube555~~~~~~~~~ 20.dc
    JelenaR~~~~~~~~~~14.dc
    mašnica ~~~~~~~~~ 9.dc
    Calista ~~~~~~~~~~ 9.dc
    IvchyOs ~~~~~~~~~ 6.dc
    Lotus5 ~~~~~~~~~~ 4.dc


    Tako se i ja osjećam. Grudi su mi ogromne i bolne te sam izrazito razdražljiva. Mislim da niti ovaj put nije upalilo.
    Himalaya kad bi ti trebala dobiti M? Kad ces radit test?
    Kod mene 6dpo, (amo reć), menge jos nema, cicke primjecujem malo vece i konstantni grčevi kao pred mengu.

    Born dobrodošla!

  12. #662

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    572

    Početno

    BornToRun, dobro došla. Želiš li da te stavim na listu? Jesi li sigurna da je menga?
    Pikulice, za nekih 5 dana bi trebala dobiti. Neću raditi test već čekati. Imaš li iscjedak? Ja imam onaj tipični bijeli kao pred mengu pa po tome računam da ni ovaj put ništa od T. Hoćeš li ti raditi test? Mislim da bi najranije mogla za nekih 4 dana, ako ti je stvarno ono bila ovulacija.

  13. #663

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Himalaya prvotno napisa Vidi poruku
    BornToRun, dobro došla. Želiš li da te stavim na listu? Jesi li sigurna da je menga?
    Pikulice, za nekih 5 dana bi trebala dobiti. Neću raditi test već čekati. Imaš li iscjedak? Ja imam onaj tipični bijeli kao pred mengu pa po tome računam da ni ovaj put ništa od T. Hoćeš li ti raditi test? Mislim da bi najranije mogla za nekih 4 dana, ako ti je stvarno ono bila ovulacija.
    Jucer sam imala iscjedak, jutros ne. Probat cu se strpiti do subote. Mislim da ranije nema smisla.

  14. #664
    BornToRun avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Himalaya prvotno napisa Vidi poruku
    BornToRun, dobro došla. Želiš li da te stavim na listu? Jesi li sigurna da je menga?
    Izgleda kao da je menga, već 3 dana traje.
    Jedino mi je bilo čudno, kad je krenuo prvi spotting, imala sam jako čudan grč po cijeloj utrobi, nisam nikad prije to doživjela. Ono kad ne znaš jel moraš trčati na WC, jel da guglaš slijepo crijevo, jel upala jajnika ili nešto treće....
    Radila sam test na trudnoću 7.dan po ovulaciji, bio je negativan. Znam da je bilo rano da išta pokaže, ali imam brdo kineza doma pa ajd.

    Poslano sa mog SM-T580 koristeći Tapatalk

  15. #665
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    BornToRun dobrodošla i čim prije otišla hehe tako su i mene dočekali...malo nam napisi jel dugo vec pokusavas?

  16. #666
    BornToRun avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Dala sam si truda danas i pročitala više manje cijelu temu i moram reći da ste prava inspiracija.[emoji846]
    Mi smo srednjim tridesetima, nemamo još djece. Ne štitimo se od prošlog ljeta, a zadnjih par mjeseci se upoznajem s trakicama, bazalnom, vrkutom itd.
    Inače, nemamo nekih dijagnoza, makar me moja ginekologica htjela slat na humanu radi neredovite menge čim sam rekla da planiram dijete. Iskreno, ne znam zašto, menga mi jednom nije došla 2 mj radi gadnog stresa koji sam imala, ali inače je na 28-35 dana svaki mjesec zadnjih par godina.
    Prije puno godina imala sam lletz i od onda je papa bio uvijek uredan. Zadnji put mi je pokazao glandularne stanice i citolog je stavio opasku da bi morala na kolposkopiju, ali moja ginekologica smatra da su te stanice normalne i da nema potrebe za ničim.
    Nisam baš zadovoljna s njom, moram priznati.[emoji849]
    Uglavnom, uputnicu za humanu reprodukciju sam odbila, želim do ljeta/jeseni da probamo sami, pa ako neće ići, onda ćemo razmišljati kud i kako dalje.
    Možete me staviti na listu, ja sam 3 dan ciklusa.

    Poslano sa mog SM-T580 koristeći Tapatalk

  17. #667
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    I ja pripremila toplomjer ujutro krecem s mjerenjem pa cemo vidjeti...cure gdje ste? Koja će prva napraviti test ovih dana?

  18. #668
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja pripremila toplomjer ujutro krecem s mjerenjem pa cemo vidjeti...cure gdje ste? Koja će prva napraviti test ovih dana?
    Ja prije ned.nista... na sam uskrs cu probati ako ne predomislim se...tad bi mi bio 12dno... 13dc bio peak pa pretpostavljam da 14dc bila O... sve smo pokrili a ostalo odlucio onaj tko je gore....

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  19. #669

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja pripremila toplomjer ujutro krecem s mjerenjem pa cemo vidjeti...cure gdje ste? Koja će prva napraviti test ovih dana?
    Ja sam dežurna popišanka
    Jučer sam eto fore nađi pišnula na test..i naravno da je imao sjenu sjenine sjene koju vidim samo ja
    Naravno da sam i jutros ponovila..ista stvar..ustvari na tri testa sam dobila tu famoznu sjenu. Zaključak je da je to nešto tvornički.
    Sutra mi trebaju doći testovi s neta. Tako da budite spremne na analizu
    Čisto da se zna..znam i ja da je rano..al eto.. nepopravljiva sam..

  20. #670

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Garawa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dežurna popišanka
    Jučer sam eto fore nađi pišnula na test..i naravno da je imao sjenu sjenine sjene koju vidim samo ja
    Naravno da sam i jutros ponovila..ista stvar..ustvari na tri testa sam dobila tu famoznu sjenu. Zaključak je da je to nešto tvornički.
    Sutra mi trebaju doći testovi s neta. Tako da budite spremne na analizu
    Čisto da se zna..znam i ja da je rano..al eto.. nepopravljiva sam..

    Garawa koji ti je dpo?

  21. #671

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Pikulica1985 prvotno napisa Vidi poruku

    Garawa koji ti je dpo?
    Ja mislim da je 8dpo ili 7dpo , ne znam.. prvi puta sam koristila trakice.. I na 17dc su pokazale peak a danas mi je 25dc
    Ljube hehe pomaži..znaš mene i računanje

  22. #672

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    572

    Početno

    Lista za
    07.04.2020.

    (Ne) čekalice

    mareelica~~~~~~~~~50.dc
    YOYo12~~~~~~~~~~ 50.dc
    Pikulica1985~~~~~~~ 35.dc
    Pearl 22~~~~~~~~~~29.dc
    Himalaya ~~~~~~~~~27.dc
    Buncek~~~~~~~~~~ 26.dc

    Odbrojavalice

    Garawa~~~~~~~~~~ 25.dc
    ljube555~~~~~~~~~ 21.dc
    JelenaR~~~~~~~~~~15.dc
    mašnica ~~~~~~~~~ 10.dc
    Calista ~~~~~~~~~~ 10.dc
    IvchyOs ~~~~~~~~~ 7.dc
    Lotus5 ~~~~~~~~~~ 5.dc
    BornToRun ~~~~~~~ 4.dc

    BornToRun, dobro došla na listu i što prije otvorila odbrojavanje Zbog korone su sve klinike za humanu reprodukciju obustavile rad tako da sad i ne bi mogla na pregled. Nadam se da ti neće ni trebati njihova pomoć.
    Garawa, nisi li malo prerano piškila? Haha...Ali sjenica je svakako dobar znak.
    Ljube, nadam se da će biti uskršnje iznenađenje.
    Pikulice, strpi se ti još malo za testić.
    Mašnice, javi kako ide mjerenje.

  23. #673

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Himalaya prvotno napisa Vidi poruku
    Garawa, nisi li malo prerano piškila? Haha...Ali sjenica je svakako dobar znak.
    Da,da.. I nemojte biti kao ja
    Strpljivost mi nije jača strana

  24. #674

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Garawa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da je 8dpo ili 7dpo , ne znam.. prvi puta sam koristila trakice.. I na 17dc su pokazale peak a danas mi je 25dc
    Ljube hehe pomaži..znaš mene i računanje
    Uf malo si uranila. Ako je 17dc bio peak onda je O najranije 18.dc a ti si se testirala jucer na 24dc? Znaci 6dpo. Pricekaj jos malo. Meni je danas 7dpo.

  25. #675

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Meni je danas ustvari 27 dc kao i himalayi. Sad sam primjetila da mi je krivo. Nisam uspjela ovaj mj uhvatiti peak ako ga je uopce bilo. Ustvari cekam drugu mengu od spontanog. Da li mozda anovulatorni ciklusi traju duze?

  26. #676

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    572

    Početno

    Buncek, sorry...za sutra ti napišem pravi dc. Došlo je do zabune pri prepisivanju prethodne liste.
    Meni je znao anovulatorni ciklus trajat duže i po dva mjeseca sam čekala m.

  27. #677

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Pikulica1985 prvotno napisa Vidi poruku
    Uf malo si uranila. Ako je 17dc bio peak onda je O najranije 18.dc a ti si se testirala jucer na 24dc? Znaci 6dpo. Pricekaj jos malo. Meni je danas 7dpo.
    Znaš zašto..
    Već evo treći dan imam kao neke svijetlo smeđe točkice na dnevnom ulošku.. doslovno ne bi ga primjetila da ne buljim i ne tražim..
    Imala sam već tako jedan ciklus ali mislim da je to bilo ovulacijsko tada jer je bilo puno sluzi i krvi pomiješano.. Ovo je drugačije..popraćeno blagim grčecima.. pa me zanimalo da li test može nešto pokazati..
    Dan prije nego sam uočila taj nazovi iscjedak(Ne curi,nego samo ga vidim prilikom odlaska na wc) osjetila sam neko štipanje na lijevoj strani ispod pupka..I baš mi bio neki dobar osjećaj

  28. #678

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Himalaya, nema veze, mozda sam i ja vec na pocetku zabunom rekla krivo. Ne znam, ja se nadam da ce doci sutra-prekosutra jer sam sigurno s AMH-om manjim od 10 imala vec anovulatorne cikluse i nikad mi nije kasnila menga osim kad sam bila trudna.

  29. #679
    IvchyOs avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    211

    Početno

    Eto i mene...imali smo takvih par dana da nisam znala kud da se okrenem..
    BornToRun dobrodošla, i ja sam ovdje friška :D
    Meni počinju plodni dani tako da držim fige i sebi i svima vama. Ajmoooo ++++++

  30. #680

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Jesi sigurna Himalaya za ovo za klinike? Ja imam uskoro termin i nitko mi nista nije javio, a privatno sam sama otkazala i odgodila to, oni su rekli da mogu doci.

  31. #681

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    135

    Početno

    Garawa,
    Prerano ti je kako god okrenes. Pričekaj bar 10dpo.
    Posljednje uređivanje od Pikulica1985 : 07.04.2020. at 12:36

  32. #682

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    572

    Početno

    Buncek, svi centri su dobili dopis o obustavi svega. Tu informaciju sam dobila iz provjerenih izvora. Imaš u Rodinoj grupi Neplodnost na facebooku detaljnije. Mene su zvali s humane još prije 4 tjedna da se obustavlja sve. U kojoj si klinici? Pokušaj ih nazvati i pitati. Neki centri su nastavili s postupcima samo za žene koje su bile na stimulacijama, ali novih pregleda nema. Ne znam kakva je situacija s privatnicima.

  33. #683

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Himalaya, ima jos dosta dana do pregleda pa cu pricekati. Mozda mi i jave u medjuvremenu. Nemam fejs.
    Posljednje uređivanje od Buncek : 07.04.2020. at 14:11

  34. #684

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    572

    Početno

    Ako želiš mogu ti ja pogledati što piše za tvoju bolnicu

  35. #685

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Ne treba, hvala. Evo sad sam pogledala stranicu i nista ne pise za pojedinacne bolnice. Vjerojatno ce me nazvati za koji tjedan ako se ne smanje mjere. Ja imam dogovoren tek prvi pregled.
    Posljednje uređivanje od Buncek : 07.04.2020. at 16:14

  36. #686
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    [B]Buncek[B] pisala si o bazalnoj...dakle skok temp. je dan nakon ovulacije..nije da poraste pa je recimo taj dan ovulacija? Valjda sam dobro shvatila..

  37. #687

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Masnice, tako nesto (nije to u sat). Nigdje ne pise da se bazalnom moze predvidjeti kad je ovulacije, to radis trakicama. Dan nakon peaka bi trebala porasti temperatura, a tad je vec skoro pa gotovo za oplodnju jer je spermijima potrebno izvjesno vrijeme da se u cervikalnoj sluzi osposobe za oplodnju. Koliko sam citala to je i do 7 sati. Ne znam da li sam sve tocno napisala, neka me netko ispravi.
    Posljednje uređivanje od Buncek : 07.04.2020. at 21:56

  38. #688

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Nakon što primijetite barem tri uzastopne temperature koje su više nego prosječna bazalna temperatura, najvjerojatnije je ovulacija započela dan prije prvog povišenja temperature.

    Mislim da zbilja treba popratiti trakicama.. jer povišenje je koliko sam shvatila nakon što bude ovulacija..

  39. #689

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    572

    Početno

    Lista za
    08.04.2020.

    (Ne) čekalice

    Pikulica1985~~~~~~~ 36.dc
    Pearl 22~~~~~~~~~~30.dc
    Himalaya ~~~~~~~~~28.dc
    Buncek~~~~~~~~~~ 28.dc
    Garawa~~~~~~~~~~ 26.dc

    Odbrojavalice

    ljube555~~~~~~~~~ 22.dc
    JelenaR~~~~~~~~~~16.dc
    mašnica ~~~~~~~~~ 11.dc
    Calista ~~~~~~~~~~ 11.dc
    IvchyOs ~~~~~~~~~ 8.dc
    Lotus5 ~~~~~~~~~~ 6.dc
    BornToRun ~~~~~~~ 5.dc

    Nažalost, mareelica i Yoyo nisu se javile do 50. dc i prema pravilima foruma briše ih se sa liste. Nadam se da je kratkotrajno i da će nam se javiti
    Ja nemam pojma ništa o bazalnoj temperaturi. Nemam živaca za mjerenje, ali me je drago da uz vas puno toga učim.

  40. #690

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    135

    Početno

    Jucer me cijeli dan nisu puštali blagi grčevi u donjem dijelu trbuha i probadanje/žiganje u desnom jajniku. Sinoć sam završila na hitnoj zbog ukočenog vrata, nisam mogla izdrzati od bolova pa su mi dali 4mg normabela, antireumatik i voltaren. Sad su mi sve lađe potonule jer ne osjećam više ništa. Inače, takve grčeve bih osjećala pred mengu dan max dva, ne bi trajalo par dana kao sad. Iako po doktorima ne možeš ništa osjećati prije implantacije odnosno 6-10 dana nakon O.
    Je li tko radio test?

  41. #691
    BornToRun avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Kod mene najbezvezniji dio ciklusa. Menga 5.dan, dosadno.
    Ajd, napokon mi danas bbt pala s 36,57 na 36,18. Menga mi je došla 29.dan ciklusa, bez trakica ne bih nikad pretpostavila da mi je ovulacija 20.dan cca.
    Kad menga prođe, krećemo u bitku![emoji41]

    Poslano sa mog SM-T580 koristeći Tapatalk

  42. #692

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    412

    Početno

    Cuvaj se pikulice! Ja sam radila test jer mi je sumnjivo kaj jos nije dosla i vidi se nekaj slabo, al se u jednu ruku nadam da je to samo do kineza koji uvijek pokazuje neke sjene jer mi nije jasno ni kad je bila ovulacija.

  43. #693
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Buncek prvotno napisa Vidi poruku
    Cuvaj se pikulice! Ja sam radila test jer mi je sumnjivo kaj jos nije dosla i vidi se nekaj slabo, al se u jednu ruku nadam da je to samo do kineza koji uvijek pokazuje neke sjene jer mi nije jasno ni kad je bila ovulacija.
    Daj stavi link, draga!!!![emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  44. #694

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Buncek prvotno napisa Vidi poruku
    Cuvaj se pikulice! Ja sam radila test jer mi je sumnjivo kaj jos nije dosla i vidi se nekaj slabo, al se u jednu ruku nadam da je to samo do kineza koji uvijek pokazuje neke sjene jer mi nije jasno ni kad je bila ovulacija.
    Zbilja stavi link.. Ja sam stručnjak za ugledati sjenu

  45. #695

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj BornToRun prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene najbezvezniji dio ciklusa. Menga 5.dan, dosadno.
    Ajd, napokon mi danas bbt pala s 36,57 na 36,18. Menga mi je došla 29.dan ciklusa, bez trakica ne bih nikad pretpostavila da mi je ovulacija 20.dan cca.
    Kad menga prođe, krećemo u bitku![emoji41]

    Poslano sa mog SM-T580 koristeći Tapatalk
    Vidjeti ćeš hoće i ovaj ciklus biti tako kasno..
    Ljube mi je malo objašnjavala za tu drugu fazu da mora biti duža..
    Ona će ti bolje sve napisati..

  46. #696

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Buncek prvotno napisa Vidi poruku
    Cuvaj se pikulice! Ja sam radila test jer mi je sumnjivo kaj jos nije dosla i vidi se nekaj slabo, al se u jednu ruku nadam da je to samo do kineza koji uvijek pokazuje neke sjene jer mi nije jasno ni kad je bila ovulacija.
    Ali kinezi nisu od 25?

  47. #697
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Pikulica1985 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali kinezi nisu od 25?
    Kinezi od 10

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  48. #698
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj BornToRun prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene najbezvezniji dio ciklusa. Menga 5.dan, dosadno.
    Ajd, napokon mi danas bbt pala s 36,57 na 36,18. Menga mi je došla 29.dan ciklusa, bez trakica ne bih nikad pretpostavila da mi je ovulacija 20.dan cca.
    Kad menga prođe, krećemo u bitku![emoji41]

    Poslano sa mog SM-T580 koristeći Tapatalk
    Ako ti je lutealna faza samo 9 dana to nije dobro za ostvariti trudnoću.
    Sada nije vrijeme da posjećuješ ginekologa kako bi ti odredio ovulaciju, ali pažljivim mjerenjem i bilježenjem bazalne temperature kroz iduća 3 mjeseca ćeš dobiti bolji uvid u sboje tijelo. Do tada će valjda i ginekolozi norma lno raditi.
    Znači, svako jutro u isto vrijeme, prije bilo kakvih pokreta, prije dizamja i nakon bar 7 sati sna, stavi obični toplomjer pod jezik i mjeri 5 minuta. Zapiši. Temp će biti manja od 36,5 sve do dana ovulacije. Odmah idući dan će temp skočiti za batem 0,5 ili više stupnjevs i ostati tako 14 dana. Na dan kad ujutro padne temp za barem 0,5 stupnja, doći će menstruacija. Ako temp ostane povišena i 16.dan vjerojatno je došlo do trudnoće. U normalnom ciklusu, gdje svi hormoni rade kako treba, mora biti tako. Prvi dio ciklusa se može za koji dan produžiti ili skratiti, to je fiziološki, drugi dio mora biti u dan točan, da bi značio da je za reprodukcijom sve u redu.

    Važno je biti jako točna u mjerenju temp. Ili, ako se žele koristiti trakice, raditi striktno po uputstvims, pazeći na lijekove ili hranu koja bi mogla dati krivi rezultat.

    No, ako nije neka hitnja za trudnoću, najbolje je voditi ljubav svaki dan i uživati u tome. Nema bolje terapije
    (nakon što su isključene bolesti reprodukcijskih dijelova oba partnera)

  49. #699
    BornToRun avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ti je lutealna faza samo 9 dana to nije dobro za ostvariti trudnoću.
    Sada nije vrijeme da posjećuješ ginekologa kako bi ti odredio ovulaciju, ali pažljivim mjerenjem i bilježenjem bazalne temperature kroz iduća 3 mjeseca ćeš dobiti bolji uvid u sboje tijelo. Do tada će valjda i ginekolozi norma lno raditi.
    Znači, svako jutro u isto vrijeme, prije bilo kakvih pokreta, prije dizamja i nakon bar 7 sati sna, stavi obični toplomjer pod jezik i mjeri 5 minuta. Zapiši. Temp će biti manja od 36,5 sve do dana ovulacije. Odmah idući dan će temp skočiti za batem 0,5 ili više stupnjevs i ostati tako 14 dana. Na dan kad ujutro padne temp za barem 0,5 stupnja, doći će menstruacija.

    Tnx na odgovoru.[emoji3526] I mene brine da mi nešto s ciklusom nije ok pa da nećemo moći sami do trudnoće.

    Zanimljivo je da mi se temperatura spustila 14.dan nakon ovulacije, samo što nije prvi nego peti dan menge.[emoji3166]
    Ovo mi je prvi mjesec da sam uredno pratila bbt i lh trakice, slažem se da treba još par mjeseci to popratiti da se točno vidi kakvo je stanje. Nadam se da je u pitanju samo neki čudan ciklus koji se neće ponoviti.
    Iako smo hrabre i naizgled je sve ok, pod gadnim smo stresom radi cijele situacije i ne bi me čudilo da nas to koči.


    Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk

  50. #700
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj Garawa prvotno napisa Vidi poruku
    Zbilja stavi link.. Ja sam stručnjak za ugledati sjenu


    Čekamo link
    Posljednje uređivanje od mašnica : 08.04.2020. at 19:17

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •