Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Atopijski (ili kontaktni) dermatitis u trudnoci

  1. #1
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno Atopijski (ili kontaktni) dermatitis u trudnoci

    Pozdrav,

    Zanima me ima li ovdje trudnica koje se bori, koja se borila i po mogucnosti izborila s jednim od navedenih dermatitisa?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Da imaš

  3. #3
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jelena pricaj, ako je to i tvoj problem. Ja sam ocajna malo...

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ma ne mislila sam da je neko drugi pitao ,sam sam mislila dovesti ju u vezi s tobom.

  5. #5
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    JustMe, sretno...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Ja imam sasvim malo po rukama, odnosno sakama sa gornje strane-nista strasno. U prvoj trudnoci sam imala rane na istom mjestu ali sam koristila samo obivnu krenu 24 il 42, ne sjecam se te pantenol. Moguce da su mi rekli i nesto za dezinfekciju ali se ne sjecam. :/ Kcerka ima atopijski od 1,5 god i meckana je vazda korticima. Sada je stanje blaze pa joj pomaze Lipikar Buame od La Roche Possay. Nadam se da ces se rijesiti toga.

  7. #7
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jagodica hvala. Bas se i ja nadam da ce se smiriti baren malo...

    Alice jesu ti se rane upalile ili? Meni svaki put prvo izbiju one tockice, to izdrzim, pa pocne svrbiti i drugu noc u snu valjda iscesem, to nabubri, otece, zacrveni se, i onda ne mogu ji micati prste. Staljo mazem belogentom. Smiri se, pa jos dan dva kao mazem po 1x dnevno. Pauziram 1x i cim pauziram drugi dan opet sve iznova. Do sad sam probala masu tih krema, ni jedna ne pomaze u ovoj bas upaljenoj fazi. Doduse ja se nadam da postoji bas neka koja bi tu pomogla.

  8. #8
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Samo nek dovedem to u red kroz trudnocu. Da malo prestanem mazati taj belogent. Poslije cu lakse mazati to smece... a i moci cu napraviti kvalitetnu obradu na alergije. Sad se ziva pojedem kad to mazem, a samo mi to pomaze.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Justme, prema opisu rekla bih da se radi o dishidrozi. Ja sam se s time borila godinama. Pojava je bila vezana za cikluse i stres. Dobila sam na recept kremu Excipial 20g i Diprogenta krema 30 g. To mi je pomoglo ublažiti simptome. Također kao zaštitu sam mazala Cicoplat kremu od La Roche possay. U vodu sam išla samo s rukavicama. U najgoroj fazi sam prla i kosu i djecu s rukavicama. Sve se riješilo kada sam se riješila stresa i kada su se hormoni unormalili. Ja nemam alergije. Diprogenta je kortikosteroid, ne znam kako to s trudnoćom, ali znam koliki je stres taj svrbež i pucanje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo nek dovedem to u red kroz trudnocu. Da malo prestanem mazati taj belogent. Poslije cu lakse mazati to smece... a i moci cu napraviti kvalitetnu obradu na alergije. Sad se ziva pojedem kad to mazem, a samo mi to pomaze.
    Sada nisu rane, tek je pocelo pa se nadam da nece biti. Trudim se da mazem i mastim ruke svako malo.U prvoj trudnoci su bile rane i uzasno je peklo ali nisma mazala kortice. Vjerovatno nisu onda rane kao kod tebe ako bas moras Belogent. Sjecam se d ami je trajalo to mjesec ili dva i ona krema u rozo bijeloj tubi mi je pomogla te rukavice kod pranja sudja itd. Ja inace nakon toga nemam problema s tim osim evo opet sad u trudnoci malo. Mala ima AD (dal je to moje uticalo, ne znam). Sto se tice alergijske reakcije od mm sam dobila za Novu paket Lush kozmetike kao i svake Nove godine jer nam je to tradicija i sada sam se tusirala sa dva razlicita gela i dobijem tackasti osip po tijelu koji prodje za 20ak minuta. Koza reaguje bas drugacije kako sam trudna.

  11. #11
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Citiraj Jedan-tri prvotno napisa Vidi poruku
    Justme, prema opisu rekla bih da se radi o dishidrozi. Ja sam se s time borila godinama. Pojava je bila vezana za cikluse i stres. Dobila sam na recept kremu Excipial 20g i Diprogenta krema 30 g. To mi je pomoglo ublažiti simptome. Također kao zaštitu sam mazala Cicoplat kremu od La Roche possay. U vodu sam išla samo s rukavicama. U najgoroj fazi sam prla i kosu i djecu s rukavicama. Sve se riješilo kada sam se riješila stresa i kada su se hormoni unormalili. Ja nemam alergije. Diprogenta je kortikosteroid, ne znam kako to s trudnoćom, ali znam koliki je stres taj svrbež i pucanje.
    Ja nisam fan kortica u t. Ali 3 dermatologa, dr.op.p., i farmakolog su rekli da nece nista biti jer su malena mjesta. Ja ne mazem sve. Samo na rukama tocke. Ovo drugo mkgu istrpiti. Samo da znam malo kako da si smanjim stres i sve da samo malo prodjeml. Da se misec dananocistim od tih kortica

  12. #12
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Alice da, tim emolijemsima mazati stalno i nece valjda. Meni ni to ne pomaze na zalost.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja sam imala pojačanu osjetljivost kože na rukama, dobivala sam ragade (bolne duboke pukotine na suhoj i oštećenoj koži). Morala sam prati suđe u rukavicama (vrijeme prije nego smo nabavili suđericu - kupili smo je kad sam drugi put ostala trudna ).

    Obično se i inače osjetljivim ženama svi ti simptomo pojačaju u trudnoći, pod djelovanjem hormona. Evo malo tuđe pameti: https://www.vasezdravlje.com/zensko-...ormalno-sto-ne

    Meni je pomagala krema Linola Fett, za koju nema ograničenja za primjenu u trudnoći, ovo: https://ljekarnaonline.hr/proizvodi/...rema-75g-5670/

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Ma ta pucanja bi bila na pregibima, zglobovima. Probaj kremu za ruke baš mi je pomogla u toj zaštiti. Sretno!

  15. #15
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    I dalje trazim neku ideju. Ruke su mi masne cca 20h u danu. Pazim na vlagu, promjenila sam sanpone u one uljne kupke, sapun isto, izbacila omeksivac, ne diram nista, ne perem sudje... nista.
    Ruke su stalno upaljene mi. Belogentom smirim stvar, pocne se guliti. I drugi dan opet pocne i tu noc opet rane napravim jer cese. I tako u krug preko 2 mjeseca vec. Kaziprst mi se deformirao od tih kvrzica, i ne mogu ga ni izravnati. I nisam se naspavala vec 2 mjeseca...
    Trudna sam tek 16tt. Moram naci neko rjesenje jer se ovo siri, a uništava me

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Probaj ono što sam ti napisala gore. Meni je pomoglo kod iste stvari.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    https://www.mojaljekarna.hr/dermatit...vni-pomaz.html
    Mojoj djevojcici pomogla ova krema. Mazala sam joj nekoliko puta na dan u akutnoj fazi. Sadakad se stanje dosta smirilo mazem ujutro i navecer.Krema se brzo upija i nije masna. Prije toga smo isprobale mnoge razne kreme,nijedna nije bila ucinkovita kao ova.
    Ili trazi svog dr recept za kremu elidel.vrlo je dobra a bez kortikosteroida je.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Svakako probajte i nevenovu kremu

  19. #19
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jedan-tri to bas i radim. ja imam belogent kad imam te plikice, a drugu advantan kad je samo crveno. Sinoc sam svjeze izgrebala pa sad cekam da mi prodje to prvo.
    Ova cicaplast mi je def jedna od boljih. Ja bi da je samo malo gusca... ko pasta. Ali dobra je.

    Prosirilo se, to me.muci, i nikako da izbacim taj stres. Kako si uspjela to? Pogotovo kad vidis da novi plikovi rastu i znas sto te ceka. Plus danas sam vidjela da mi se opet hasi aktivirao. Tako da i to moram ici lijeciti

    Nevenova mast mi pase kad sam u suhoj fazi. Samo sto mi ta faza traje pola dana.

  20. #20
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Mellisa citala sam o elidelu, naznaceno je da se ne smije koristiti u trudnoci.

    Ovu s nocurkom isprobam

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Ja sam dobila uputu da ovu mješavinu s kortikosteroidom mažem 3x dnevno na zahvaćeno područje, a kremu za ruke cca svaka 2 sata jer radi zaštitu na cijele ruke. Vezano za stres, moje rješenje ti baš ne bih preporučila, ja sam se naime rastala

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    moj ima https://www.kingsoopers.com/p/euceri.../0007214001983 nanjeti na što vlažniju kožu odmah po tuširanju, ok sad to malo koristi ali je bilo značajna kad je imao atopijski, sad ja koristim kad se osušim i odmah poszanem mekana, treba to potrošiti pa trošim kad treba

  23. #23
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jedan tri.... razmisliti cu ocu m reci da je to za zdravlje

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Kako sam shvatila to ti se pojavilo i u prvoj trudnoći pa je vjerojatno izazvano hormonima. Obično je dishidroza za slučajeve koje sam čula posljedica unutarnjeg stanja a ne alergija

  25. #25
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Stitnjaca, tj hipo mi se javiou 1.trudnoci. neka vrsta promjena na kozi sam dobila jos prije 8 god, ali sitne skro, i jako rijetko. Namazala bi belogentom 1x i proslo bi. Sad je ogromno i ne znam...
    Jeste jos sto radili? Osim kortiko? Ja sad radim obloge vlazne preko noci i tocam ruke u caju crnog sljeza

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Ja to baš ne bi vlažila samo krema za ruke; meni je to pomoglo

  27. #27
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    A meni bas trazi. Cim mi se osusi pece, zateze... najbolje mi je kad stavim te hladne, mokre obloge. Smanji mi i oteklinu i mogu lakse micati prste onda

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Kužim, meni je to radila krema, često sam je mazala. Bilo što mokro mi je smetalo. Nadam se da će ti biti skoro bolje

  29. #29
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    A meni se krema brzo ko upije. Ove obloge hlade. To se radi kod atopijskog. Dr mi je to rekla. Ugl gaze i sterilna voda, zamotam i tako cijelu noc. Evo za sad ta 3 dana se drzi isto. Ne zarastava, ali ni ne stvaraju se novi i ne svrbi. Samo zateze i oteceno je, ali vec 3, 4 dana ne koristim kortiko, U KOMADU!!

    I ja se nadam. Trudim se vise ne sekurati ni oko trudnoce ni oko toga. Pijem sirup od articoke za ciscenje organizma, prvenstveno jetre, mjenjam prehranu. .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •