Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Oftamolog

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    1

    Početno Oftamolog

    Pozz,
    uskoro navrsavamo 2god. i vrlo rano nam je otkriven strabizam. Pokusali smo ga lijeciti konvulzijom tj. zatvarenjem zdravog oka po preporuci oftamologa. Ali nazalost nema nikakvog napretka jer imamo sindrom morning glory, znaci urodjena anomalija. Voljela bih da mi se javi ako netko ima slicnu bolest oka da imam s kime popricati o tome. Na internetu ima vrlo malo informacija o tom sindromu, ni lijecnici ne znaju zasto je do toga doslo... Zasada nam je opcija ocna proteza kako bi se bolesno oko razvijalo tj. sirilo i kako nebi ostetili kraljeznicu s obzirom da djete gleda sa strane. Hvala i lp svima

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj morningGlory prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz,
    uskoro navrsavamo 2god. i vrlo rano nam je otkriven strabizam. Pokusali smo ga lijeciti konvulzijom tj. zatvarenjem zdravog oka po preporuci oftamologa. Ali nazalost nema nikakvog napretka jer imamo sindrom morning glory, znaci urodjena anomalija. Voljela bih da mi se javi ako netko ima slicnu bolest oka da imam s kime popricati o tome. Na internetu ima vrlo malo informacija o tom sindromu, ni lijecnici ne znaju zasto je do toga doslo... Zasada nam je opcija ocna proteza kako bi se bolesno oko razvijalo tj. sirilo i kako nebi ostetili kraljeznicu s obzirom da djete gleda sa strane. Hvala i lp svima
    Dobrodošla!

    Ne znam ništa o tom sindromu, ali sam našla podatke o jednom stručnom članku koji se bavi tom anomalijom - ovdje: https://www.bib.irb.hr/277333
    Nema puno teksta, ali su navedeni autori, odnosno liječnici koji se kod nas bave tom problematikom.

    Iz ovog popisa vidim dr. Nedu Striber - ona je oftalmolog u Klinici za dječje bolesti Zagreb (Klaićeva), pa se možda možeš njoj obratiti.

    Osim toga - centar za strabizam ima i KB Rebro, tamo se liječio moj stariji sin, ali nije imao taj problem, pa ne mogu dati nikakav savjet. Držim fige da uspiješ naći liječnika koji će vam pomoći. Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav.. Mojoj cerkici je od 6 mj otkrivena dijagnoza Morning glory stim da joj je od rodjena oko bjezalo ka unutra a doktori mislili da je strabizam... Moja preporuka vam je da posetite dr. OROS koja radi privatno u Novom Sadu ordinacija Džinić. Pozdrav

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •