Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Dojenje, problemi, Peckanje u bradavicama

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno Dojenje, problemi, Peckanje u bradavicama

    Pozdrav.
    U 3.smo tjednu,
    Beba bi bila na sisi non stop, opet lijeva opet desna. Nemože se najesti.
    Sad je počela tijekom podoja izbacivati bradavicu pa tražiti opet, jako se ljuti između, neznam dali nemam dovoljno...
    Desna mi je problem, imam sitnu regadu,.boli ma dodir i dok doji, par dana dojili smo preko nastavka sad 2 dana opet normalno i vratila se bol i ranica, dodatno ju opet nastavak ljuti.
    Danas primjecujem peckanje u obje bradavice cijeli dan, pogotovo desna, baš čudan bolan osjecaj i još osjecaj da je mlijeka malo.
    Što da radim?

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Pitaj ovdje: https://www.facebook.com/groups/RODA.dojenje/
    Ili na SOS telefon. To ti je brže.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav.
    U 3.smo tjednu,
    Beba bi bila na sisi non stop, opet lijeva opet desna. Nemože se najesti.
    Sad je počela tijekom podoja izbacivati bradavicu pa tražiti opet, jako se ljuti između, neznam dali nemam dovoljno...
    Desna mi je problem, imam sitnu regadu,.boli ma dodir i dok doji, par dana dojili smo preko nastavka sad 2 dana opet normalno i vratila se bol i ranica, dodatno ju opet nastavak ljuti.
    Danas primjecujem peckanje u obje bradavice cijeli dan, pogotovo desna, baš čudan bolan osjecaj i još osjecaj da je mlijeka malo.
    Što da radim?
    Peckanje i bol mogu biti soor, tim vise sto je i sesiric u prici. Uz njega je puno lakse dobiti gljivice. Javi se lijecniku opce prakse i trazi terapiju i za sebe i za bebu. Treba mazati njezina usta i tvoje bradavice do prestanka simptoma, plus jos dodatnih 7 dana. Uz to, prati sve sto dolazi u dodir s ustima i bradavicama na 60 stupnjeva.

    Kakav je to osjecaj da je malo mlijeka? Ok je sto beba trazi sisati--daj joj. Izmjenjuj dojke kako trazi, to je dobro

    Koje su sve poznate tezine, od poroda nadalje, s datumima?
    Koliko podoja ima u 24h?
    Koliko mokrih, a koliko pokakanih pelena takodjer u 24h?

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Rojazol gel

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Danas ne pecka toliko više. Dok se probudi provjerim ako ima bijelih naslaga. Kako znam da nisu od mlijeka?

    Mislila sam da nema dovoljno mlijeka zato jer navečer izbacuje dojke pa traži opet pa opet izbaci, kao da nema. Ljuti se i place.

    Ipak nije do toga, vagnuli su nas i lijepo nam ide kilaza, više nego 20g po danu.
    Danas sa 3 tjedna imamo 3675g doma smo išli sa 3160g

    Pisanih oko 5,6, pokakanih malo više, 7,8.
    Kako koji dan.

    Hvala!

  6. #6
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Probaj obrisati to bijelo s jezika. Ako se da skinuti, vjerojatno nije soor.

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam da nema dovoljno mlijeka zato jer navečer izbacuje dojke pa traži opet pa opet izbaci, kao da nema. Ljuti se i place.
    !
    To svi oni rade. Tako si navlače mlijeko. A i umor od dana se nakupio. Čudno je to za objasniti jer ionako ništa ne rade osim što jedu i spavaju, pa otkud umor, ali tako je...

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To svi oni rade. Tako si navlače mlijeko. A i umor od dana se nakupio. Čudno je to za objasniti jer ionako ništa ne rade osim što jedu i spavaju, pa otkud umor, ali tako je...
    X
    To se i zove "večernji nemir", jer su preumorni da bi zaspali.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Pozdrav, nikako da pravikan hvat dobijemo. Beba nece da dovoljno zine...imam mlijeka, on dobiva na tezini, a ja sam na izmsku snags jer mi nema tko pokazati kako...kod nas u BiH nema savjetovanja...
    Bradavice me peku...bojim se rana i krvi i da ću morati odustati..
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 27.10.2020. at 09:12

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Dajem ti jednu sugestiju, pa ako upali, upali.

    Ženama je dojenje duboko ugrađeno u dnk, u nama je od prvih ljudi, to je jedan od najprimitivnijih nagona.
    Pokušaj zaboraviti sve knjige, sve upute, ti i beba budite sami u sobi, slušaj samo svoje instinkte, izbaci sve što ti se mota po glavi i nađi se na travi ispred pećine znajući da imaš samo tu dojku da nahraniš svoju bebu.

    Možda to nekoga prestraši, ali meni je spoznaja da moje tijelo može napraviti cijelu bebu kada radi izvan moje kontrole, znak da može i nahraniti tu istu bebu ako mu dozvolim.
    Svu sam svoju djecu dugo i uspješno dojila.
    Naravno, treba pratiti da beba kaka i piša i napreduje, tu je kontrola bitna.
    A ako dojenje i ne uspije, nije problem. Ima AD po izboru i bebi će biti sve dobro. Nemoj brinuti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dajem ti jednu sugestiju, pa ako upali, upali.

    Ženama je dojenje duboko ugrađeno u dnk, u nama je od prvih ljudi, to je jedan od najprimitivnijih nagona.
    Pokušaj zaboraviti sve knjige, sve upute, ti i beba budite sami u sobi, slušaj samo svoje instinkte, izbaci sve što ti se mota po glavi i nađi se na travi ispred pećine znajući da imaš samo tu dojku da nahraniš svoju bebu.

    Možda to nekoga prestraši, ali meni je spoznaja da moje tijelo može napraviti cijelu bebu kada radi izvan moje kontrole, znak da može i nahraniti tu istu bebu ako mu dozvolim.
    Svu sam svoju djecu dugo i uspješno dojila.
    Naravno, treba pratiti da beba kaka i piša i napreduje, tu je kontrola bitna.
    A ako dojenje i ne uspije, nije problem. Ima AD po izboru i bebi će biti sve dobro. Nemoj brinuti.
    Beba je od 5.10 do 23.10. Dobila 760 grama! Al mene bradavice i dalje peku...mogu vam u pp poslati slike?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 27.10.2020. at 11:14

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Beba je od 5.10 do 23.10. Dobila 760 grama! Al mene bradavice i dalje peku...mogu vam u pp poslati slike?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Jesi li probala dojiti sa šeširićima? Ima ih u raznim oblicima i veličinama. Ovdje je primjer https://www.maminsvijet.hr/oprema-za...-kojoj-cijeni/
    Sorry ako si već o tome pisala, nisam detaljno pratila.
    Osim toga, ulje jojobe pomaže za oporavak bolnih bradavica.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li probala dojiti sa šeširićima? Ima ih u raznim oblicima i veličinama. Ovdje je primjer https://www.maminsvijet.hr/oprema-za...-kojoj-cijeni/
    Sorry ako si već o tome pisala, nisam detaljno pratila.
    Osim toga, ulje jojobe pomaže za oporavak bolnih bradavica.
    Bojim se da bebi od 27 dana ne uzrokuje konfuziju silikon/prava bradavica. Svjesna sam da hvat nije ok pa probajem ispraviti hvat dok ne dode do krajnje tocke

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  14. #14
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nikako nemoj isprobavati sesirice prije nego otklonis druge sumnje; s njima obicno nastaju samo problemi.


    U kojem polozaju dojis? Gdje je beba, u odnosu na dojku i tvoje tijelo? Pogledaj ovu sliku, pokusaj tako postavljati bebu na dojku: https://i.pinimg.com/originals/f9/45...5c57fe81c4.jpg Probaj postaviti bebu u polozaj nogometne lopte. Na taj nacin ces imati obje ruke raspolozive za namjestanje. Kad otvori usta i prihvati sto vise bradavice i areole (prati redoslijed sa slike), zarolaj kaziprstom obje usne prema van da bi se produbio hvat. Ako uhvati jako lose, prekini podoj i kreni ispocetka.

    Ima li skracen frenulum? Bebe sa skracenim frenulumima cesto jako tesko uspostavljaju dobar hvat.

    Imas li prepunjene dojke? Ako da, izdoji mrvicu da popusti napetost. Tako ce beba lakse prihvatiti bradavicu kako treba.

    Kazes da bradavice peku, sto moze biti i soor, a ne (samo) pogresan hvat. Jeste li primili antibiotik--ti i/ili beba? Mozda i to treba pogledati. Beba moze imati bijele naslage po jeziku koje ne mozes skinuti laganim trljanjem nekom krpicom.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako nemoj isprobavati sesirice prije nego otklonis druge sumnje; s njima obicno nastaju samo problemi.


    U kojem polozaju dojis? Gdje je beba, u odnosu na dojku i tvoje tijelo? Pogledaj ovu sliku, pokusaj tako postavljati bebu na dojku: https://i.pinimg.com/originals/f9/45...5c57fe81c4.jpg Probaj postaviti bebu u polozaj nogometne lopte. Na taj nacin ces imati obje ruke raspolozive za namjestanje. Kad otvori usta i prihvati sto vise bradavice i areole (prati redoslijed sa slike), zarolaj kaziprstom obje usne prema van da bi se produbio hvat. Ako uhvati jako lose, prekini podoj i kreni ispocetka.

    Ima li skracen frenulum? Bebe sa skracenim frenulumima cesto jako tesko uspostavljaju dobar hvat.

    Imas li prepunjene dojke? Ako da, izdoji mrvicu da popusti napetost. Tako ce beba lakse prihvatiti bradavicu kako treba.

    Kazes da bradavice peku, sto moze biti i soor, a ne (samo) pogresan hvat. Jeste li primili antibiotik--ti i/ili beba? Mozda i to treba pogledati. Beba moze imati bijele naslage po jeziku koje ne mozes skinuti laganim trljanjem nekom krpicom.
    Beba ima skracen gornji frenulum al cekam službenu potvrdu otorinolaringologa. U rodilistu me nitko na to nije upozorio iako sam ja zvala da mi provjere hvat jer mu je gornja usnica ravna na sto bi sestra pogledala i rekla "sta hoces, pa on guta". Ok guta, a mene 30.dan peku bradavice. On jednostavno ne otvori usta koliko treba, vjezbala sam sa prstom koji dodiruje vrh gornje usne i vidim da to nije to. Cak kad zijeva, zijeva pomicuci donju celjust. On dobuja ma težini. Ja mu namjestim sto dublje dojku al kroz neki vrijeme gubi vakum i onda om jezikom usisa opet i zabije glavu u dojku. Probala sam i zavrcati usnicu prilikom ubacivanja bradavice al ti ga je iziritiralo i onda je bio olac. Naguta se zraka i cesto podriguje i dok doji, a nakon podrigivanja slijedi bljuckanje. O mlazu ne znam nista jer mi je orva beba pa nemam s cim usporediti. Sinoc mu je prvi put prilikom dojenja na nos mlijeko izaslo, zagrcnuo se. Nakon jela se muci da podrigne ili ispusti vjetar. Moja bradavica izade u obliku ruža sa crtom. Dojimo u polozaju kolijevke, tijelo u liniji, stomak od stomak. U rodilistu je preventivno primio gentamicin jer je plodna voda krenula curiti 12h prije poroda kasnije sam vidjela na otpusnom da je crp 3.3. Ja nisam primala antibiotik niti sam u trudnoći imala problem sa bakterijama/gljivicama. Nisam uzimala probiotik u rodilištu ni nakon. Trenutno koristim daktanol gel i meni i njemu da riješimo pitanje soora po preporuci sa SOS-a. Patronažna prije 10ak dana rekla da nema naslage, sad vidim bijel jezik ali ne usudim se cistiti. Samo vrh bradavice je ljuskast i crven. Na desnoj dojci sam 2x imala blister koje sam probila sterilnom iglom. Do sada sam koristila multimam komprese i purelan kako koristim daktanol gel, izbacila sam. Stalno sam u toplesu. Mogu ki postaviti koju sliku? Ili bar u inbox?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 29.10.2020. at 11:00

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nema slika na forumu, ali mozes poslati u SOS grupu ili eventualno meni u inbox ovdje, ali nastavit cu s komentarima tu na temi.


    Probaj ocistiti jezik. Zvuci mi prema opisu kao soor, taj antibiotik je mogao pripomoci. NAdam se da cete brzo do otorinolaringologa da rijese taj frenulum.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •