Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Možete li mi pomoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    5

    Početno Možete li mi pomoći

    Pozdrav,beba ce za 9 dana napuniti 3 mjeseca. Moj problem je dojenje sve više odbija dojiti. Rodio se u 37+1tt s 2600,u bolnici je prvo dobio adaptirano mlijeko jer sam rodila navecer u 20 h a ja sam ga tek sutra dan ujutro u 10 sati dobila da krenemo s dojenjem. Kad smo izasli iz bolnice lijepo je sisao i jos sam izdajala jer posto imam velike grudi upalile su mi se te sam i davala na flasicu jednom dnevno svoje mlijeko i tu je bilo dobro,sve u tjedan dana je i vratio i presao svoju porodajnu tezinu imao je onda 2850. I moje iskljucivo dojenje je tako potrajalo mjesec dana i onda nastaju problemi nije dovoljno dobivao na tezini pa smo po preporuci pedijatrice i patronazne uveli i ad. Nakon kombiniranja mojeg mlijeka i ad super je dobio vec s 2 mjeseca poduplao tezinu svoju,ali sada mi sve vise place na dojci i pocrveni i ne zeli,to je takva dernjava da meni dode da placem,sve vise mu dojku guram ali jednostavno nece,evo vec tjedan dana zaredom on samo navecer prije spavanja sisa a ja bih da se vratimo na dojenje,mlijeka imam. Ad bi ostavila samo kad negdje moram ici da ga moze netko nahraniti. Sta da radim?

  2. #2
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Iz bočice mu je lakše, to je uobičajeno da onda više ne žele dojku. AD se smanjuje po 10ml dnevno, nikako ne naglo.
    Ali tvoj osnovni problem je odbijanje dojke.
    To ćeš, pretpostavljam, morati riješiti tako da mu AD daješ na žličicu ili iz čaše.
    Javit će ti se savjetnica za detaljnije upute.
    Čisto iz znatiželje, koliko je to dobio u prvom mjesecu da su ti savjetovale AD?
    Jer mi se ovaj prirast kasnije čini ogroman.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Moji nekad nisu htjeli cicat kad bi bili umorni. Spava li preko dana? Pokušaj sa nosiljkom. Sada je i vrijeme prehlada. Možda ga je uhvatilo.
    S ad-om nikako naglo prekidati.

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vjerojatno je rijec o konfuziji bradavice. Procitaj ovaj clanak i vidi odgovara li vam koja od alternativnih metoda hranjenja: http://www.roda.hr/portal/dojenje/pr...hranjenja.html

    Gore ti je Argente napisala, AD se ukida tako da smanjujes dnevnu kolicinu za 10ml, ili svaka 3 dana po 30ml.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Nakon 2850 grama na prvoj kontroli kod pedijatra imao je 3100 i zbog toga su me savjetovale za ad. Na otpusnom pismu takoder u bolnici su savjetovale dojenje i dohranu po potrebi bebe,ali ja nisam htjela davati dohranu dok nismo dosli kod pedijatrice i vidjeli da slabo dobiva na tezini. Ponavljam prilikom uvodenja ad s dva mjeseca kad smo isli se cijepiti poduplao je dvoju porodajnu tezinu te je pedijatrica savjetovala da ostanemo na kombiniranju dojenja i ad ali sada je to sve teze. Probati cu ove metode sve.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    5

    Početno

    On od prvog dana odlicno spava nema nikakvih problema sa spavanjem. Kad je izasao iz bolnice ja sam ga dojila i budila svaka 2 sata da sisa i lijepo je sisao,kako sam uvela ad on trazi na zahtjev i tako ga pustim jer nekad nece svaka 2 sata nekad odspava i 4 sata u komadu po danu i lijepo sada napreduje stvarno. I grceve smo brzo obisli sada nam je samo problem sto zubi izbijaju u celjust ali to mu masiram,prehladu nema cak je i cijepljenje odlično proslo bez temperature i icega,stvarno je bebać borac kako bih rekli. On meni u zadnje vrijeme super spava po noci mislim,okupamo ga u 20 h i jede i on u 22h zaspe i on se meni ne budi do 5 ujutro,ja ga budim preko noci da jede ali nece sit je.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala vam puno pokušat ćemo to.

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nista ne razumijem oko tezina.

    Ako spava nocu sedam sati, sasvim je logicno da ce vam dojenje stekati. To je ogroman period bez sisanja za dojenu bebu. Bebe hranjene AD-om vjerojatno mogu bas tako, iako ni to nije idealno.

    Kako ti zapravo mozemo pomoci? Sto zelis?

  9. #9
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa, vidi da ima masu mlijeka i želi izbaciti AD

    Dakle, rodio se sa 2600 i sa mjesec dana je imao 3100.
    Tih 500 g je pedici i patronažnoj bilo nedovoljno pa su uveli AD. S 2 mjeseca je imao 5200, što znači da je s prelaskom na AD u mjesec dana natukao 2100 g.
    Nije ni čudo da spava ko top i neće dojit, šta će mu )

    Aplauzi patronažnoj i pedici kako su ženi uspjele upropastiti dojenje. 500 je malo ispod granice i okej, bio je sitnija beba (klasik, no i da je bio velika, bilo bi “treba mu jer je velik”) ali preko 2 kile u jednom mjesecu? Pa koliko si dodatnih boca uvela, koliko on AD-a sad pije dnevno?

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Ti bi ga morala buditi i do četiri puta noću da doji, a kroz proces vraćanja na dojenje bi te morale voditi savjetnice. Beba se sad ulijenio jer je lakše piti iz boce. Kada bi se vratili na dojenje ja ne vidim razlog zašto bi mu pravila ad kada negdje ideš kada možeš izdojiti. Išla sam van u kino i nije me bilo po tri sata. Bebu su hranili izdojenim mlijekom.
    Treba puno živaca i truda ako hoćeš vratiti dojenje, ali nije nemoguće. Samo vjeruj u sebe.

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma samo nek mu navečer ne da, probudit će se on i sam 4x ga na silu ić budit, ako je od onih koji se ne bude lako, tom projektu predviđam brzu propast. Ja sam u jednom periodu (od mjesec do dva) prvog sina morala buditi po noći svakih 2h, to nije prošlo nikako. On tada nije htio jesti, a navika buđenja mu je ostala. S dobre strane, dojenje je svejedno uspostavljeno.
    Tako da nemoj se odmah prepasti Ksena.

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa da, bitno mi je tocno znati sto Ksena zeli, a i sto se tocno trenutno dogadja, s obzirom da se AD ukida prilicno sporo.


    Mozes li napisati sve tezine, s datumima?
    Kad si uvela AD? (DAtum)
    Koliko AD-a jede po obroku; koliko obroka u 24?
    Koliko podoja ima u 24h?

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Kakva navika buđenja? Za dojenčad do šest mjeseci je prirodno da se bude više puta po noći. Neprirodno je da prespavaju cijelu noć.

  14. #14
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Cjepidlačiš, žuta. OK, nije “razvio naviku”, možemo pronaći neki drugi izraz. Kakogod, rezultat je da je dotad spavao 4-5 sati u komadu (jasno mi je da je između ostalog i zato nedovoljno dobivao), a nakon što sam ga mjesec dana budila na svaka 2-3 sata, sljedećih godinu i pol nije sklopio više od 2h u komadu. Sad ti reci da je to normalno, a da ovo prvo nije bilo. Samo sam rekla da je dojenje krenulo u dobrom smjeru, a san u lošem

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Ne znam zašto ti se dijete budilo cijele noći, ali sve i da je točno da ih možeš naviknuti da se bude, dojeno dijete ne smije imati tako velike razmake u periodu od 1-6 mj kad je najkritičnije da navuće mlijeko.

  16. #16
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A to svakako.
    Nažalost

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Ovako da odgovorim u jednom postu na pitanja da ne odgovaram svakoj posebno,meni je to prva beba.
    1.Znaci ja zelim izbaciti ad i ostaviti ga samo za nuzno kada negdje idem jer s električnom izjadalicom mi sporo curi,mlijeka imam jer mi se jastucici za dojilje redovno napune ali s izdajalicom mi sada teze ide i jedva 30 ml na obe dojke navucem i shvacam da je problem taj zato sto moj bebac dovoljno ne vuce.
    2. Ja sam ga budila po noci dok je dojio i bilo je super ali on je opet nedovoljno dobivao na tezini i zato je uveden ad. Ad se uveo s mjesec dana njemu s kombinacijom dojenja i kad smo isli na cijepljenje s dva mjeseca i 5 dana tezina mu je poduplana i mirniji mi je jer je sad stvarno sit.
    3. Redoslijed hranjena je isao prvo dojenje pa ad. U danu bi bilo 7 dojenja i 2 ad,navecer je samo sisao i u noći kad bi se probudio opet je sisao.
    4.Kad je bio iskljucivo dojen nije spavao dugo u komadu on sada meni spava duze kad je na adu jer popije 130ml odjednom prilikom obroka,ja njega budim po noci i nudim mu dojku i nece,napravim ad isto nece jer je jednostavno sit. Ja nisam rekla da svaku noc odspava toliko u komadu. On se sam budi i meni trazi kad je gladan,jer kad ga ja budim na silu sada on pocne plakati cim dam dojku ili bocicu jednostavno nece jer bude sit,ne prestaje plakat dok ga ne pustim.

    I zadnje probala sam jednu od metoda s linka i vec ide na bolje i takoder smanjujem postepeno ad. Hvala vam drage zene na pomoci.

  18. #18
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    S obzirom da mi nisi napisala odgovore na pitanja, zakljucujem da si sve pohvatala i da vam dobro ide skidanje s AD-a i prijelaz na iskjucivo dojenje. Nadam se da imas tocne informacije.

    Sretno!

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    A zašto dobiva 130 ml ad-a? Je li to porcija koja piše na kutiji, dobivena kod pedijatrice kao preporučena količina, ili?
    Drago mi je što vam polako ide i vraćate dojenje.

  20. #20
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Čekaj, on dnevno i dalje dobiva samo 2 obroka od po 130 ml AD-a koji idu nakon podoja...?

  21. #21
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ili zadnjih tjedan dana sisa samo navečer, a sve ostalo AD?
    Fakat nije jasno napisano, ajde pliz odgovori točne brojke po Kaaeinim pitanjima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •