Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: PGD iskustva

  1. #1
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno PGD iskustva

    Poštovane/I
    Molim vas sve koji imate iskustva s PGD bilo u Češkoj ili negdje drugdje da napišite.
    Kod nas je kariogram ok, kao i sve ostalo. Ali do trudnoće ne dolazi.
    Kako ja imam ADPKD(genetsku bolest bubrega) , dr s rebra nam je prilikom genetskog savjetovanja predložila da ako ne uspijemo u HR nek odemo u inozemstvo probati s PGD metodom.

  2. #2
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zrinkica,
    kopirala sam ti post na Potpomognuta u Češkpoj, tamo će biti možda više ljudi koji su prošli PGD.

    Jesam li dobro shvatila da su vam savjetovali da idete na IVF u kod nas iako se u Hrvatskoj ne radi PGD?

  3. #3
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Mpo dr ne misle da bi moja bolest bila povezana s neuspješnim transferima.
    Dr geneticarka nam je predložila pgd, jer će naša biološka djeca naslijediti bolest, pa da se to izbjegne.

    Nakon što smo već prošli hrpu transfera(ukupno 11 blastocista, beta uvijek 0) , ne znam da li ima smisla dalje ići na postupke u HR.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav,
    Zanima me jeste li saznali sto o PGD u Ceskoj? Citam malo po forumu ali nisam puno pametnija.
    Hvala

  5. #5
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Bok, većina cura ide u Prag. Mi za sad još nismo nigdje otišli. Al poslala sam poruke na viber , ima broj svaka poliklinika i super su brzi u odgovaranju i dogovaranju termina. Ja sam nekima i mailom slala i sve su redovno odgovarali. NAs zanima PGD zbog genetske bolesti bubrega.

  6. #6
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Bili prošle godine na icsi+pgd u Pronatalu,Češka. Nasljedna bolest je u pitanju,ne znam šta vas konkretno zanima

  7. #7
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Mene konkretno zanima ako ima netko ADPKD ( nasljedna bolest policisticnih bubrega) da je išao zbog toga na pgd.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    2

    Početno

    zrinkica jeste li saznali što vezano za pdg i bubrege? Citam po forumima ali nisam puno pametnija

  9. #9
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Ništa
    Poslala upit u Prag, nist konkretno nisam dobila.

    Citiraj DinaE prvotno napisa Vidi poruku
    zrinkica jeste li saznali što vezano za pdg i bubrege? Citam po forumima ali nisam puno pametnija

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav, nova sam na forumu. Priključila sam se zbog jako malo informacija o PGD-u/PGT-u. Molim cure koje su prošle navedenu analizu da napišu svoja iskustava. U nastavku navodim svoj IVF put koji sam započela 2017.:
    - Petrova bolnica:
    3 IVF/ICSI od toga 6 transfera, 4 transfera s vraćanjem po 2 blastociste i 2 transfera s vraćanjem po 1 blastociste. Rezultat: 1 trudnoća završena u 9tj kao blithed ovum i 1 biokemijska trudnoća. Početkom godine se odlučujemo za Prag PFC gdje nam odmah savjetuju PGT.
    - Prag PFC:
    Prvi postupak u klinici - dobivenih 12 blastocista (8 brzorastućih starih 5 dana i 4 sporijeg razvoja, starih 6 dana). 8 blastocista starih 5 dana, savršene morfologije biopsirano te poslano na PGT analizu. Rezultat 2 zdrava epluoidna embrija i 6 anepluoidnih. Početkom listopada planiran transfer 1 epluoidnog embrija.
    Inače moje dijagnoze su PCOS, Hašimoto bez ordinirane terapije, trombofilija heterozigot 4g/5g MM Oligoasthenozoospermia.

  11. #11
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Speranza,
    dobro došla na forum i sretno na transferu u listopadu!
    Malo je iskustava sa PGT-om ovdje.

    Literatura kaže da je u neselektiranoj populaciji kod IVF-a potrebno 4-5 blastocista za rođenje jednog živog djeteta. Aneuplodije kod ranih humanih embrija su jako visoke, oko 50%. Biologija ljudske reprodukcije je takva.
    Jesu li tvoji i partnerovi kariogrami uredni? Kojih ste godina?

    Koju vrstu/vrste aneuploidije su našli kod testiranih blastica?

    Blastice zamrznute 6. dan nisu testirali?
    Sretno!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    8

    Početno

    Draga Inesz, hvala na odgovoru, dobrodošlici i lijepim željama

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav, ne znam kako vama ali meni je zadnji moj post prikazan nedovršen tj. prikazano mi je samo prvih par riječi pa da se ponovim.. Kariogrami supruga i mene su uredni. Upućeni smo na PGT zbog godina, prethodnog pobačaja i biokemijske trudnoće. Ja imam 38 a suprug 36. Na dvije blastice su greške na kromosomu 21, na jednoj na kromosomu 15, na još jednoj na kromosomu 4 te preostale dvije imaju greške na više kromosoma. Blastice zamrznute 6. dan su biopsirane i čuvamo ih u rezervi što znači ukoliko se odlučimo na testiranje i njih nije ih potrebno odmrzavati i ponovno smrzavati već se na testiranje šalju samo već biopsirani uzorci zasebno unaprijed zamrznuti. Također i iz financijskih razloga jer naš plaćeni IVF+PGD paket uključuje testiranje 8 blastica a svaka iduća blastica poslana na testiranje iznosila bi 450€ po blastici. Naravno, to nam je plan B ukoliko ne uspije s transferima ova dobivena 2 euploidna embrija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •