Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: brahijalna cista kod fetusa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    1

    Početno brahijalna cista kod fetusa

    Pozdrav.Da li je neka od mama u trudnoci imala brahijalnu cistu kod bebe? Jucer sam radila nuhalni nabor u 12.sedmici i dr. Ujevic je pronasla na vratu bebe brahijalnu cistu od 3,9 mm. Uradili su mi odmah kombinirani test na Down, Edwards i Patau sindrom i rizik je jako nizak. Dr. mi je rekla da takve ciste s vremenom nestaju,i da ne stete razvoju bebe, ali mi je preporucila da uradim neki od Nipt testova. Jako me strah, ne znam da li da radim ili ne radim dodatni test i da li ima razloga za paniku zbog te ciste?Pomozite.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj edina_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav.Da li je neka od mama u trudnoci imala brahijalnu cistu kod bebe? Jucer sam radila nuhalni nabor u 12.sedmici i dr. Ujevic je pronasla na vratu bebe brahijalnu cistu od 3,9 mm. Uradili su mi odmah kombinirani test na Down, Edwards i Patau sindrom i rizik je jako nizak. Dr. mi je rekla da takve ciste s vremenom nestaju,i da ne stete razvoju bebe, ali mi je preporucila da uradim neki od Nipt testova. Jako me strah, ne znam da li da radim ili ne radim dodatni test i da li ima razloga za paniku zbog te ciste?Pomozite.
    Draga Edina,

    I ja sam danas bila kod iste doktorice i saznala isto što i ti. Ja sam u 13. tjednu i moja beba ima 2 ciste otprilike iste veličine.
    S obzirom da vidim da je prošlo 2 mjeseca od tvog posta, zanima me što si u međuvremenu napravila? Jesu li se možda povukle?
    Unaprijed zahvaljujem.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Da odgovorim sama sebi na post i na taj način pomognem drugim majkama....
    Nemojte paničariti. Brahijalne ciste su najnormalnija stvar jer to su zapravo 'škrge' kroz koje fetus diše dok mu se ne razviju pluća. Kako se pluća počnu razvijati, počnu se povlačiti te ciste. Doktorica očito ima ultrazvuk na kojem se vidi ono što se kod drugih ne bi vidjelo u tom stadiju. Otišla sam 3 tjedna kasnije kod svog ginekologa preko HZZO i nije ih više bilo. Mjesec dana kasnije opet kod dr Ujević kad sam je pitala za to rekla je samo, povukle su se.
    Može se dogoditi da one ostanu ali one nisu vidljive kad se beba rodi. Ali je dobro za znati jednog dana kad to dijete ima 30, 40 godina i ako ta cista slučajno iskoči van da zna da to nije nikakav tumor i da se to može 'istisnuti' van kirurški.
    Sa Nipt testom ne bi ništa posebno saznali, jer i da saznaš da su još tu, to nije nešto oko čega je potrebno reagirati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •