Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: ABDOMINOPLASTIKA

  1. #1
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno ABDOMINOPLASTIKA

    curke,ima li tko iskustva s time?Planira li tko ići na to?
    Zatezanje kože,uklanjanje viška kože i strija operacijom+skupljanje (šivanje)razvaljenih mišića, nakon poroda?

  2. #2
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Cure nitko

    evo par fotogalerija prije i poslje....
    kaj mislite o tome?

    http://www.sho-011.org.yu/zatez-stomaka_3.htm

  3. #3
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Ah jaoooo...i ja bi ovo poslije!!!!
    Ali, bolovi od operacije, moguće komplikacije, njega nakon operacije itd. i cijena (iako ne znam kolika je...) ... ja ću još uvijek biti ona teta sa 1 slike iako nisam ni rodila još...
    ...uh, šta će tek biti poslije...
    cccccc

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ajme meni bi ovo trebalo. Ova zadnja slika mi je super, kolika promjena, ko da se radi o drugoj osobi

  5. #5
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Cijena je max do 3000eura...Kod nas je rade svi plastičari ,ali kažu da su najbolji u Babel poliklinici...
    kod.dr.Mirlosava K-.

  6. #6
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Hajde, možda cijena i nije tako puno za neke koji zarađuju više od mene i većine, ali stvarno su mi rizici koji su povezani sa operacijom malo too much, pa bi ipak trebalo baš dobro razmisliti da li se upuštati u tako nešto.
    I možda utrošiti tih 3000 Eura na nešto drugo...

  7. #7
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Hajde, možda cijena i nije tako puno za neke koji zarađuju više od mene i većine, ali stvarno su mi rizici koji su povezani sa operacijom malo too much, pa bi ipak trebalo baš dobro razmisliti da li se upuštati u tako nešto.
    I možda utrošiti tih 3000 Eura na nešto drugo...
    Recimo na trening i zdravu hranu.

    Malo mi se čine te slike ipak potoshopirane... Ne kažem da nije operacija efektna ali baš toliko :/

  8. #8
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Mislim da su baš toliko. Jer kada vidim one iz Extreme makeovera :shock:

  9. #9
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Mislim da se može vježbom puno toga promijeniti, a da ne kažem da je i zdravije. Ali, to je dugotrajan proces, a ovdje preko noći svaneš u novom ruhu. Ja se borim na starinski način, vježbanjem i znojenjem. Plus, pripaziti malo da se u trudnoći ne razvalimo preveć

  10. #10
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Mislim da su baš toliko. Jer kada vidim one iz Extreme makeovera :shock:
    Da, i ja ih gledam .
    Ali svejedno vjerujem da se više isplati malo potruditi i pokušati riješiti višak sportom i zdravom prehranom nego odmah "pod nož".
    Ali, naravno, tko voli nek izvoli.
    Kad se spomene selektivni carski odmah vičemo kako je to ipak operacija i treba ju izbjegavati zbog mogućih komplikacija...itd. Tako da nisam baš sigurna da se isplati prolaziti kroz narkozu, operaciju i kasnije oporavak radi taštine...
    No, odoh s teme. Pardon.

  11. #11
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Uglavnom, baš me zanima hoće li se javiti koja mama da je bila na operaciji pa da čujemo iz prve ruke.

  12. #12
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Ako ste rodile dijete koje je bio ogromnih proporcija+carski i koža vam visi ko klokanu tobolac+mišići koje treba srediti radi zdravlja=nema ništa doli noža...vježbanje tu ne pomaže..Vježbam već skoro god dana,trbuh je napuhnut i u jako lošem stanju+strije koje su

  13. #13
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    Tako da nisam baš sigurna da se isplati prolaziti kroz narkozu, operaciju i kasnije oporavak radi taštine...
    No, odoh s teme
    . Pardon.

    To kaže mama koja sigurno je ravnog trbuha,i nije dobila niti jednu striju u trudnoći

  14. #14
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Tibice priznaj

  15. #15
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj ruza prvotno napisa
    Ako ste rodile dijete koje je bio ogromnih proporcija+carski i koža vam visi ko klokanu tobolac+mišići koje treba srediti radi zdravlja=nema ništa doli noža...vježbanje tu ne pomaže..Vježbam već skoro god dana,trbuh je napuhnut i u jako lošem stanju+strije koje su
    Joj znam i ja tako razmišljam,, ako se ima višak kože kako ga onda smanjiti vježbama???
    Ja vježbam i poprilično pazim šta jedem. Bila sam skinula preko 10 kg, nemam strija po stomaku ali postoji višak kože. sad imam 64 kg
    I mrzim kad ležim na strani pa se sav prolije!

    Na stomak gledamm isto kao i na sise, mogu li se sise smanjiti?
    Igram loto i čim ubodem lovu idem na op.a o anesteziji i posljedicama, uvijek ih ima!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    I ja bih maknula kožu s trbuha, smanjila cice i... obujam nadlaktica... e, to me ubija... ruke kao kod građevinskog radnika (ali bez mišića)

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    No, ali bez operacije, ofkors... operacija se grozim... brrrrr

  18. #18
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Ja se operacija, tj.anestezije uopće ne plašim!
    Plašila bih se da npr. slomim ruku, pa da mi moraju kosti lomiti, krckati i namještati..

  19. #19
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Ma ne plašim se ja anestezije ili operacije nego onog oporavka i bolova... to je meni užas!

    Ali zato rezultat!

    Kad smo već kod ovoga... ja bih htjela da me neki dr. uhvati za kožu ramena i to sve navuče, jer bi tek onda na taj način koža malo vratila i izgledala bih normalno. Ovako, od silnih debljanja i mršanja (nije trudnoća u pitanju nego žderanje) imam opuštenu kožu...

  20. #20
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj ruza prvotno napisa
    Tibice priznaj
    Priznajem nekoliko stvari :

    -strija par komada na bokovima (tamo gdje sam se zaboravila mazati )
    -trbuh poslije poroda...isto kao i većini vrećast i "preljevajući"
    -trbuh sada (dvije godine kasnije) ok, još uvijek ne kao prije ali na dobrom putu (vježbam)
    -inače imam suhu i prilično neelastičnu kožu i svejedno se većina vratila na mjesto

    A čuj, da imam novaca, naravno da bi uložila nešto i u nekakav "zahvat" kad bi imala sićuejšn kao na slici. Ali ove before slike su mi malo tumač. Nisam nikad vidila baš tako loše stanje recimo godinu dana nakon poroda.
    Ne bi htjela "prejudicirati" . Nikad ne reci nikad. Ja bi recimo uložila u kakav anticelulitni program, malo wellnesa, kozmetičarku i dobar fitness. Ah snovi...

  21. #21
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    da vidiš moj trbuh te slike su mila majka naspram moga koža ko uffff...
    a te ruke isto što kažete ko bauštelca nekoga
    al one me ne smetaju koliko trbuh....
    cice-podigla bi ih jednog dana,ali mi nisu presudne..Gianna Apostolska ih je podigla i one mi izgledaju kao od freinkeinsteina,sve u nekim ožiljcima..bolje silikone staviti

  22. #22
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa

    ja bih htjela da me neki dr. uhvati za kožu ramena i to sve navuče, jer bi tek onda na taj način koža malo vratila i izgledala bih normalno. .
    hehe dobro si me nasmijala, imam jednu prijateljicu koja isto to zna reći!

    Citiraj ruza prvotno napisa
    i one mi izgledaju kao od freinkeinsteina,sve u nekim ožiljcima..bolje silikone staviti

  23. #23
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    A daaaaa, cice bi i ja malo "podstavila" budući da imam jadnu dvojčicu
    Dok sam dojila su bile puna trojka, sad mi fale.

  24. #24
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    cure, sto se tice cica, najbolje rjesenje je ostat opet trudna

    tak sam se ja malo brinula, u 1. trudnoci su bile famozne, da bi se tijekom dojenja totalno ispuhale (MM i ja smo jednom komentirali da bi flomaster mogla drzati s njima, zapravo ispod njih)

    i onda opet trudnoca i opet famozne :D al, kad znam da to nece bit idugog vijeka...

  25. #25
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Malo mi je to preveliki potez samo radi sisa biti trudna.

    No, što se tiče te operacije (da se vratimo na temu) zna li netko koliko traje oporavak? Koliko treba ležati u bolnici (ili gdje se vać obavlja takav zahvat)? Da li ima kakve kontraindikacije zbog kojih se to ne bi smjelo obavljati (osim klasičnih za narkozu)?
    I jedno glupo pitanje: Što kasnije? Možeš li opet biti trudna ili će faliti taj dio kože? Ono kao u crtiću, da se ne raspukneš?

  26. #26
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Kažu da nije pametno da se iza ostaje trudna..Ja mislim obavit svoje(još 2 kikića) i bacit se na to....
    1 dan da je dovoljno biti u bolnici,negdje te odmah šalju doma.Ako je šivanje mišica onda je bolje 1 dan biti na bolničkoj njezi...

    Jedino kaj je rez od kuka do kuka.Kod mene nema drugog načina da trbuh dovedem u normalnu samo tako

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    ja cituckam malo o toj temi po netu (iako taj zahvat sigurno necu napraviti iz vise razloga...) uglavnom, to jest najzahtjevniji, najrizicniji i najopsezniji dio plasticne kirurgije...teske operacije, dug oporavak...ali za neke stvari (poput viska koze) nema drugog rjesenja.....a rezultati su kao kod svih plasticnih operacija-kako kod koga, ovisno o ocekivanjima, prijasnjem stanju....moram priznati da mene strasno muci moj trbuh....nakon prve trudnoce sve kilogrameme sam izgubila (inace mrsavica) ali trbuh.... nisam se usudila obuci dvodijelni kupaci a uzasavam se ideje jednodijelnog do kraja zivota (jednostavno sam takva, mozda prekriticna)

  28. #28
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moj trbuh je ko u ove druge tete na slici, samo što ona ima 12 brojeva veće cice I to je sama koža, sala nema. Ja imam inače manjak kila i taj trbuh je isključivo ostatak od trudnoće. Imala sam abnormalno velike trbušine u trudnoćama i logično da je sad ovakav. radila sam neko vrijeme trbušnjake, pomaka nije bilo i baš mi to smeta. nebi se ja odlučila na operaciju jer sam kukavica ali nikako se maknuti s ove teme

  29. #29
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj L&L0809 prvotno napisa
    (MM i ja smo jednom komentirali da bi flomaster mogla drzati s njima, zapravo ispod njih)
    Flomaster???? :shock: Pa ja mogu PERNICU!!! (ili još bolje... onaj set folomastera od 24-6x komada)

  30. #30
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Meni se trbuh nikao ne povlači ..salo se smanjuje ali je nekako nateknut u 2 dijela..ispod cica do pupka,i onda od pupka do dole ko tobolac u 2 dijela..tipična trudnička pregača koja ostane rastegnuta...

    evo još par linkova od slikica :
    http://www.estetska-kirurgija.net/in...d=65&Itemid=85


    PO meni ovoj ženi nije bio niti potrebno,,,tu vam piše sam postupak,oporavak i slikice,,povečajte :

    http://www.plastic-surgeon.rs/index....galerija_id=49

  31. #31
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ali vidi ti taj rez :shock: . I taj ožiljak. Hm... To mi izgeda užas.

  32. #32
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    sigurno nisi carica
    ja jesam i tak da bi mi to bilo samo malo produženje carskog obilježja na jednu i dr stranu

  33. #33
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj ruza prvotno napisa
    evo par fotogalerija prije i poslje....
    kaj mislite o tome?

    http://www.sho-011.org.yu/zatez-stomaka_3.htm
    Mislim da su fotoshopirane, nemoguće je skinuti tolike trbušine bez ogromnog ožiljka.

  34. #34
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Citiraj ruza prvotno napisa
    evo par fotogalerija prije i poslje....
    kaj mislite o tome?

    http://www.sho-011.org.yu/zatez-stomaka_3.htm
    Mislim da su fotoshopirane, nemoguće je skinuti tolike trbušine bez ogromnog ožiljka.
    Ma ne samo to nego na svim tim "after" slikama žene odjednom imaju skroz drugačiju kožu, druge boje, bez popucanih kapilara itd.
    I imaju i mršavije noge, guzu... Ili su napravile malo opsežniji zahvat od samog skidanja kože s trbuha ili su stvarno fotoshopirane.

  35. #35
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    Citiraj piplica prvotno napisa
    Citiraj ruza prvotno napisa
    evo par fotogalerija prije i poslje....
    kaj mislite o tome?

    http://www.sho-011.org.yu/zatez-stomaka_3.htm
    Mislim da su fotoshopirane, nemoguće je skinuti tolike trbušine bez ogromnog ožiljka.
    Ma ne samo to nego na svim tim "after" slikama žene odjednom imaju skroz drugačiju kožu, druge boje, bez popucanih kapilara itd.
    I imaju i mršavije noge, guzu... Ili su napravile malo opsežniji zahvat od samog skidanja kože s trbuha ili su stvarno fotoshopirane.
    x
    točno si to i ja cijelo vrijeme mislim

  36. #36
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    garantiram vam da su fotoshopirane i to loše

  37. #37
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    I meni nekako dijelovalo preidealno....
    Ima i na sv.Duhu plast.kirurgija :Evo njihovi rezultati:
    http://www.obsd.hr/Kirurgija/Plastik...oplastika.html

  38. #38
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ajde, ove mi izgledaju malo realnije. Vidi se i šav i strije i sve

  39. #39
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Za ovog dr.kažu da je najveći stručnjak u plastičnoj kirurgiji :

    http://www.edumed.hr/trup.asp
    mislim da je onom jadnom vatrogacu koji je imao opekline od nesreće radio i jš uvijek radi plastične operacije...

  40. #40
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Totalno ste zabrijale

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Ma meni je primjer Danijela Dvornik koja je utukla novce u uklanjanje sala na trbuhu i vratu a pogle ju danas, još više nego prije :D

  42. #42
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Mislim da trbuhu treba vremena da se dovede u red prirodnim putem! Samo oni kojima se koža stvarno strašno razvukla mislim da je ova operacija ok.
    Ali oni prvi linkovi su nerealni.
    mora ostati ožiljak i koža se ne pomladi tak.
    Ja bum išla jednog dana dignuti visuljke od cicki!! Sila teža je napravila svoje i prije trudnoće. Ali i to tek kad rodim drugo dijete

  43. #43
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa
    garantiram vam da su fotoshopirane i to loše
    jesu sigurno, pogledala sam hrpu emisija na telki o opreacijama u švabiji, da žena ili muškarac izgledaju bolje nakon operacija, ali nipošto ko da su im prišerafili sasvim nova tijela kao ovdje na slikama

    užasno me nerviraju te laži s kojima se služe. danas zbilja o svemu živome sve moraš znat, potrošit stotione i stotine sati na informiranje pošto živimo u eri - laž i obmana je dopušteno, legalno, čak poželjno socijalno ponašanje ili poslobno prezentiranje

    osim toga nakon svake takve opreacije bilo trbuh, noge, ruke, stražnjica, bilo da se samo radi o sauganju celulita ili ozbiljnijim zahvatima, nakon toga moraš vježbat i vježbat i vježbat jer u protivnom brzo se sve vrati na staro.

    ja bi 3 soma eurića u svakom slučaju radije potrošila na teretanu, plivanje, zdravu prehranu, limfnu drenažu i za godinu dana imala sasvim ok tijelo, nego se podvrgla ovome.

    ali sa zadrškom ukoliko se zbilja radi o teškom ekstremu, kao što ima slučajeva, gdje se toliko mlohave kože nakupilo da to bog više ne može vratiti nazad. to je onda drugo.

    no to su vrlo ekstremni slučajevi i obično uzrokovani nekim drugim poremećajem ne trudnoćom, tipa dugogodišnje uzimanje kortikosteroida recimo kod astme. tu vezino tkivo ode kvragu i operacija je jedino rješenje.

  44. #44
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    totalno su mi pobjegli krivi smajlići, osim ovog ljutitog, kaj na ovom forumu nema opcije edit ?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    A kaj češ, svi kad imamo kompleks mislimo da je ekstreman!Meni se moje cice čine najvećima na svijetu a za muža su taman!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj ruza prvotno napisa
    Za ovog dr.kažu da je najveći stručnjak u plastičnoj kirurgiji :

    http://www.edumed.hr/trup.asp
    mislim da je onom jadnom vatrogacu koji je imao opekline od nesreće radio i jš uvijek radi plastične operacije...
    auuuuuuuuuu koji rez ...ufff mene zabolilo
    dugo razmišljam o tome ali se bojim neke infekcije
    da nemam tog straha odavno bi otišla...iako sad i da hoću nažalost nemogu

  47. #47
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Cure drage,podižem temu,jel ima toko kakve inf o toj operaciji iz prve ruke.
    Odluka je donešena pa me sada zanima i preporuka za doktora?
    Vježbanje kod mene ne prolazi ne iz ljenosti nego imam gomilu strija od po 2 cm širine i sve se preljeva preko šava od carskoga koji je ionako koma tako da?!?!?!?

  48. #48
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Cure drage,podižem temu,jel ima toko kakve inf o toj operaciji iz prve ruke.
    Odluka je donešena pa me sada zanima i preporuka za doktora?
    Vježbanje kod mene ne prolazi ne iz ljenosti nego imam gomilu strija od po 2 cm širine i sve se preljeva preko šava od carskoga koji je ionako koma tako da?!?!?!?

    kažu da je najj dr.onaj koji je operirao stradalog vatrogasca franu lucica u dubravi radi
    .http://www.edumed.hr/zdenko_stanec.asp
    on je i soc i privatno....
    jesi bila kod kojeg dr na pregledu....i pomišljenje bilo privatno ili socijalno..

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Evo odgovora iz prve ruke. U ponedjeljak otisla na sv. Duh i danas dosla kuci, u utorak mi je radjena abdomio i hernioplastika, posivena mi je dijastaza, a sve to na teret drzave, postoji jedan doktor koji je za to da se zenama vrati samopouzdanje nakon poroda

  50. #50
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Zenoraljicomajko pliz daj opsirnije, mene zanima al me strah. Boli e boli, par detalja, vide li se kasnije oziljci...
    Ja sam se dva puta rastegla do 118 cm u struku, ko da blizance nosim, uzas!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •