Stranica 112 od 383 PrviPrvi ... 1262102110111112113114122162212 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,551 do 5,600 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #5551
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Zato su mi alternativci posebno iritantni, jer ne znam koliko je do neznanja i nedostatka intelekta, a koliko do čistog bezobrazluka.
    Čak i da postoji znanje, mislim da bi studij medicine trebao trajati 15 godina da ti se sve posloži.

  2. #5552
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    to sa školama će biti baš katastrofa...
    kod nas ne puštaju ni s kašljem... moji znaju kašljati danima, a jedno i mjesecima, čim zahladi krene...
    mogu ih odmah ispisati ili nek uvedu pauzu u školovanju kao na faksu
    Vrijeska, MORAŠ se pobrinuti da piju dovoljno vode. Čest problem kod astmatičara i bronhitičara je sluznica dišnog sustava koja je suha i porozna za bakterije i viruse, a osim toga podložna je iritaciji i izaziva kašalj. Moj sin je iz iste vreće (nikad nije žedan), a i muž. Moram ih podsjećati da trebaju piti. Kad piju dovoljno, problemi su daleko manje izraženi. Čak sam dozvoljavala sinu da pije nezdrava pića (industrijski sokovi, ledeni čajevi) jer bolje je da pije bilo što nego da je na suhom.

    Nađi neki napitak koji djeca vole, nek nose sa sobom. Nauči ih da vode računa o količini tekućine koju su popili tijekom dana (nikako ispod litre dok su izvan kuće, pa još barem isto toliko dok su doma + u akutnoj fazi povećati za 50%.

    Ne zafrkavam se. Rijetko koji liječnik će ti reći tu jednostavnu stvar, a vrlo je djelotvorna.

    Osim toga, ako imaju problema sa sluznicom nosa, jednostavno rješenje (uz uzimanje tekućine na usta) je ispiranje Rhynohornom i aerosol morske vode. A kad je nos ok, puno je manja vjerojatnost za bronhitis.

  3. #5553
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ali to nisu dokazi. Tko je taj tko verificira relevantnog stručnjaka? Poznanik koji radi u bolnici?
    Ne razmijem cijeli slijed daljnje rasprave. Medicina za vecinu kompleksnih problema nije 1+1=2. Ako ikad postane, to ce znacit da smo se pretvorili u robote, a ni njima se ne moze uvijek lako.nac bug. U hrv relevantnog strucnjaka, kao sto sama znas, verificira raspitivanje koji je dobar. Ne vode nase bolnice statistiku. Onda tipa odes na misljenje kod 2-3 strucnjaka za neku bolest, i ako se, sva 3 poklope il.nesto prrvladava radis tako.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.09.2020. at 12:50

  4. #5554
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ovo za vodu(tekućinu) i astmu kaj Peterlin piše je točno

  5. #5555
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Potpuno
    Ali teško njima dokazati ako nisi na pol metra od njih ,a i tad

  6. #5556
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Potpuno
    Ali teško njima dokazati ako nisi na pol metra od njih ,a i tad
    Da. Zato treba birati piće koje im je fino.

    Moj sin obožava ovo, ali teško je to nabaviti u Zagrebu: https://istarski.hr/node/20009-pasar...o-cuva-za-sebe
    Na dnevnoj bazi osim vode pije Fuzetea i limunadu.

  7. #5557
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razmijem cijeli slijed daljnje rasprave. Medicina za vecinu kompleksnih problema nije 1+1=2. Ako ikad postane, to ce znacit da smo se pretvorili u robote, a ni njima se ne moze uvijek lako.nac bug. U hrv relevantnog strucnjaka, kao sto sama znas, verificira raspitivanje koji je dobar. Ne vode nase bolnice statistiku. Onda tipa odes na misljenje kod 2-3 strucnjaka za neku bolest, i ako se, sva 3 poklope il.nesto prrvladava radis tako.
    Pa slijed je samo da je termin "medicina na temelju dokaza" također jedan od termina koji se smije staviti na preispitivanje, a ne religiozno vjerovati doktorici, jer je kolegica rekla da je ona najveća stručnjakinja. Kod običnih mandula koje se vade već valjda jedno stoljeće se neće svi ORL stručnjaci složiti.

    Problem je da kad to digneš kao temu, odmah dobiju krila antivakseri, pa ovi što vjeruju raznoraznim šarlatanima ili ovi što odbijaju nositi masku, jer nije sigurno da štiti. Pa smo onda svi malo u rukavicama kad se dirne u medicinu temeljenu na dokazima.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 23.09.2020. at 14:21

  8. #5558
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Zato treba birati piće koje im je fino.

    Moj sin obožava ovo, ali teško je to nabaviti u Zagrebu: https://istarski.hr/node/20009-pasar...o-cuva-za-sebe
    Na dnevnoj bazi osim vode pije Fuzetea i limunadu.
    pasarete nema istocno od ucke
    i moj malac ju obozava

  9. #5559
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Zanimljivo mi je istrazivanje na Nijemcima cega se najvise boje:
    Na prvom mjestu su posljedice Trumpove politike. Korona i ostale teske bolesti su na 17. mjestu s padajucim trendom.
    Na 2. mjestu je porast zivotnih troskova. Meni su bas jako smijesni kad se zale na situaciju u Njemackoj, a stvarno su iskreno zabrinuti.

    https://www.dw.com/de/deutsche-haben...ona/a-54877543

  10. #5560
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa slijed je samo da je termin "medicina na temelju dokaza" također jedan od termina koji se smije staviti na preispitivanje, a ne religiozno vjerovati doktorici, jer je kolegica rekla da je ona najveća stručnjakinja. Kod običnih mandula koje se vade već valjda jedno stoljeće se neće svi ORL stručnjaci složiti.

    Problem je da kad to digneš kao temu, odmah dobiju krila antivakseri, pa ovi što vjeruju raznoraznim šarlatanima ili ovi što odbijaju nositi masku, jer nije sigurno da štiti. Pa smo onda svi malo u rukavicama kad se dirne u medicinu temeljenu na dokazima.
    A da - naravno. Zreli ljudi preisputuju sve i stalno će preispitivat. Nezreli traže 0/1 odgovore i ljute se kad ih nema i kad ih nema - e, onda se pak "neće igrati", sve ih živicra, te nosi maske, te ne nosi, izjasni se brate, više . A realnost je da ih za puno toga nema (još) i onda će se još x puta mijenjati.

    Npr., ja sam se svojedobno ubila odlučujući izvaditi štitnjaču da/ne, nije bilo black - white, na kraju se svelo na moju odluku (premda će neki docirati "liječnik ti kaže bla truć", u mom slučaju je doslovno bilo - tako je i tako, Vi odlučite ide li van cijela ili pola). I

    do kraja života ću se pitat jesam li napravila dobro (sad se zafrkavam s TSH-om koji mi je bio super dok je nisam izvadila i prve 3 god nakon vađenja, a izvadila sam je na temelju tada i sada postojećih hodograma zbog cista koje su mogle biti tumor benigniji od papilarnog).

    Zapravo, stvarno se nadam da će se uskoro razvit nešto pametnije za dijagnostiku štitnjače da neće morat ić vanka i bit bačena da bi se shvatilo jel nešto benigno il ne. I bit ću zapravo sretna ako to uspiju skužit - a šta sad, ja sam morala postupat u skladu s tadašnjim best practices. Bit ću sretna zbog svih budućih nebačenih štitnjača. U mom mentalnom sklopu nije da kažem - a, odlučite se, brate, više - i odoh ja onda na homeopatiju.

    Radi se o tome da se stalno mora pristajati na nesavršenosti i "best of". U protivnom - tu je vjera ili alternativa, koja obećava da ima rješenja koja su 0/1.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.09.2020. at 17:24

  11. #5561
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ili simplicizam i vrlo često zapravo snishodljivost koju si mogu dozvoliti zdravi ljudi, blaženi bili - eto, ja tako i tako - a, brate, nikad bolesna, pametnom dosta. Good for you, sister, ali za ljude s dijagnozama neprimjenjivo i irelevantno .

  12. #5562
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Gore sam krivo napisala - tumor maligniji od papilarnog koji najčešće ne metastazira do čvorova određene veličine.

  13. #5563
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Fluimukan je kontraindiciran astmatičarima koji su na trajnoj terapiji inhalacijskim kortikosteroidima. Ne znam više detalje napamet, ali sjećam se te činjenice (moj mlađi sin ga nije smio uzimati).
    Ako se udahne, NAC moze izazvati stiskanje u plucima i opcenito otezano disanje pa se preporuca da astmaticari i osobe s kronicnim plucnim problemima uzimaju NAC samo uz strogu kontrolu lijecnika. Mislim da nije vezano direktno uz astmaticare, odnosno kod njih osobito moze pogorsati simptome.

  14. #5564

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Kad iritantno , nadražujuće kašljemo, mi doma zakuhamo punomasno mlijeko, pokrijemo glavu ručnikom i nekoliko minuta naparimo. Nama pomaže . Ne odmah, ali smiri se. Nismo asmatičari i ne znam kako je kod njih pa ne znam smije li se to.

  15. #5565
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    A kaj je NAC?

  16. #5566
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,472

    Početno

    Ne znam kako kod vas, oko mene umiru ljudi od korone. Nije više ono dogadja se al tamo nekome drugome, sada baš imam par slučajeva iz bližeg okruženja.

    A kad vidim na fejsu djir, sve je to laž i izmišljotina, uf.. jedva se suzdržim da ne krenem komentirat, a za prepucavanja nemam ni vremena, nit živaca. Predragocjeno mi je vlastito vrijeme, al da mi takve objave visokoobrazovanih ljudi dižu živac,a dižu mi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.09.2020. at 18:58

  17. #5567

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj je NAC?
    To je N-acetilcistein, tj. aktivna tvar u Fluimukanu.

  18. #5568
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pasarete nema istocno od ucke
    i moj malac ju obozava
    Vrutak, povremeno [emoji16]

    Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk

  19. #5569
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Juroslave lijepo te vidjeti.

    Da ljudi umiru i ozbiljno oboljevaju. Imam slucaj u obitelji.

  20. #5570
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Da me se krivo ne shvati. Tezi oblik bolesti. Ali osoba je na putu ozdravljenja.
    Dok svi ostali iz obitelji su nezarazeni.

  21. #5571
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Hoćete li sebe i svoju djecu cijepiti protiv gripe ove sezone?
    Mi se nismo još nikada a mislim da bi nam sada bilo pametno.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  22. #5572
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Da.
    Uvijek se cijepimo.

  23. #5573

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ne nikad se ne cijepimo

  24. #5574
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da, već smo se naručili. Svi. Prije sam se znala cijepiti pa sam nekako s vremenom prestala...
    Proošle godine su oboje imali gripu, mlađi je prošao ok a ona 5 tjedana nakon toga konstantnih upala uha, popila brdo antibiotika, preskočila 5 tjedana treninga, prvenstvo Zagreba, ispala iz forme...

  25. #5575
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Da, i inace se cijelimo, svi osim psa. Ove godine drzim da je osobito vazno jer kombinaciju covida i gripe ne bih nikom pozeljela.

  26. #5576
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj mamaineven prvotno napisa Vidi poruku
    Moram dodati da mi je na kažiprstu jedne ruke izbilo nešto kao vodeni prištići koji su pucali i ostavljali oštećenu kožu. Dali je to vezano s koronom ne znam, makar sam tako nešto imala prije 20- tak godina i tada dobila dijagnozu dermatitisa.
    Pulinka, nadam se da je kod vas najobičnija viroza! Ja nemam pojma gdje sam se zarazila.
    Evo danas u Slobodnoj piše da se i razni kožni osipi dodaju na popis simptoma
    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...-djece-1046322

  27. #5577
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    MM i mlađi sin će se vjerojatno cijepiti, a stariji sin i ja se još premišljamo.

    Ja imam uvijek opake reakcije na cjepivo i treba mi tjedan dana da dođem k sebi, ali možda se ove godine ipak odlučim.

  28. #5578
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Mene baš više interesiraju osobe koje se ne bi cijepile da čujem njihove razloge jer se ja još dvoumim.


    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  29. #5579
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    MM i mlađi sin će se vjerojatno cijepiti, a stariji sin i ja se još premišljamo.

    Ja imam uvijek opake reakcije na cjepivo i treba mi tjedan dana da dođem k sebi, ali možda se ove godine ipak odlučim.
    Koje su ti reakcije

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  30. #5580
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Mi se svi obiteljski uvijek cijepimo

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  31. #5581
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Nisam i nećemo, nitko u užoj obitelji.
    Osim mog tate, ali on se već godinama cijepi.

  32. #5582
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Hoćete li sebe i svoju djecu cijepiti protiv gripe ove sezone?
    Mi se nismo još nikada a mislim da bi nam sada bilo pametno.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Da. Unatoc festivalu slobode ove god je enormna potraznja - ja se cijepim dosad privat kanalima da mozemo svo 3 odjednom (mala ko astmaticarka ima pravo), ove god ne primaju rezervacije pa cu vidjet kako cemo. Opcija je rezervacija u apoteci, al kap jos se nista ne znam Cijepljenje inace pocinje 1.11., glasine su da ce o.g. pocet sredinom/krajem listoapda i da ce bit vaxigrip cetverovalentno. Cijepimo se zbog zastite djeteta svi mi od dg astme (jer cjepivo stiti max 60 posto pa da mi budemo njeno zastitno domace krdo), a bake i didovi tradicijski jer su oni stara generacija od prije homeopatoja i teorija zavjera.

  33. #5583
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Da li je istina da ce se moci cijepiti odmah u ljekarni? Treba li napravit pribilježbu?

  34. #5584
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Cjepiva već ima za kupiti.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  35. #5585
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Tek sad počinju dogovor oko cijepljenja u ljekarnama.

    http://www.hljk.hr/Pocetna/tabid/230...4/Default.aspx

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  36. #5586
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Koje su ti reakcije

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Ki ki, prosle godine sam prvi puta imala reakciju od cetverovalentnog cjepiva. Dobila sam vecer nakon cijepljenja visoku temperaturu koja je trajala 2 dana.

    Mm i ja se cijepimo jer u okolici (cca 1000 km) nemamo obitelji koja bi mogla uskociti ako se oboje razbolimo. Htjela sam cijepiti i nasu curu prosle godine (tada je imala 1.5 g), ali su doktori rekli da ne preporucuju cijepljenje tako male djece (osim one s respiratornim problemima) jer da oni gripu podnose bolje od odraslih i lakse se oporave.

  37. #5587
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nikad se još nitko u obitelji nije cijepio. Nismo imali gripu petnaestak godina. Ne znam što napraviti ove godine.

  38. #5588
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Hvala ki ki.

  39. #5589
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je istina da ce se moci cijepiti odmah u ljekarni? Treba li napravit pribilježbu?
    Ako nisi u americi - ne cijepe u ljekarmi..Ako.kupis u ljekarni moras postovat hladni lanac i (valjda) ic nekom (opcoj praksi) da te cijepi.

  40. #5590
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je istina da ce se moci cijepiti odmah u ljekarni? Treba li napravit pribilježbu?
    Ako nisi u americi - ne cijepe u ljekarmi..Ako.kupis u ljekarni moras postovat hladni lanac i (valjda) ic nekom (opcoj praksi) da te cijepi. O u la la, nisam vidila ovo od ki ki za projekt ljekarni, u mojoj privat su rekli da ne nr cijepe oni.

  41. #5591
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Koje su ti reakcije

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Mjesto uboda se zacrveni i otekne, a ja se cijeli tjedan osjećam kao da imam gripu - povišena temperatura, umor, malaksalost... pa ne znam je li gore cijepiti se ili dobiti gripu
    Inače, ja sam imala burne reakcije i na druge vrste cjepiva (npr. protiv tetanusa) tako da kod mene to veze samo s konkretnim cjepivom protiv gripe, nego s mojim organizmom.

  42. #5592
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Cjepiva već ima za kupiti.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Da, di? Ja sam okrenula tipa 4 broja u Zg ior tih nitko nema i ne zna se pouzdano kad ce doc i tocno koje.

  43. #5593
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Influvac cjepivo.
    Zguglaj broj od ljekarni Vaše zdravlje koja ti je najbliže pa nazovi.
    Baš si pogodila krive ljekarne.. [emoji16]

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  44. #5594
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Cijena je nešto ispod 100kn.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  45. #5595
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam se cijepila prvi puta, kad nam je firma organizirala cijepljenje na poslu i drugiput kad je mali bio beba, pa nam je pedijatrica preporučila, budući da nije dojen pa se očekivao slabiji imunitet.
    Netko mi je rekao da je kod cijepljenja prve godine čak veća vjerojatnost da dobiješ neki blaži oblik gripe. Je l netko zna sto o tome? Vjerojatno moje tijelo ne pamti ta dva cijepljenja baš, pa mu je ovo manje više prvo.

    A ne sjećam se kad sam imala gripu. Mislim da sam negdje u 4. osnovne imala zadnji put gripu. MM sigurno nije imao 20 godina. Mali nikad nije bolestan.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 24.09.2020. at 11:29

  46. #5596
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nisi u americi - ne cijepe u ljekarmi..Ako.kupis u ljekarni moras postovat hladni lanac i (valjda) ic nekom (opcoj praksi) da te cijepi. O u la la, nisam vidila ovo od ki ki za projekt ljekarni, u mojoj privat su rekli da ne nr cijepe oni.
    Kako se to kontrolira tko te cijepi? Je l se smiješ sam cijepiti ili netko od obitelji ili prijatelja?

  47. #5597
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim da varira, jer je cjepivo stvarno stiglo u neke apoteke i te traze priv rp lijecnika opce prakse. U mojoj gdje sam se zabiljezila mislim da ne traze priv rp, moram pitati.

  48. #5598
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ako ces sama - ide intramuskularno (rame), ne subkutano.

  49. #5599
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ces sama - ide intramuskularno (rame), ne subkutano.
    Znam, sjećam se
    Jedino ne znam može li i u bedro, to bih lakše potrefila. Tu sam si jednu štopericu dala, ostalih milijun štoperica sam u d..e bola.

  50. #5600
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Netko mi je rekao da je kod cijepljenja prve godine čak veća vjerojatnost da dobiješ neki blaži oblik gripe. Je l netko zna sto o tome? Vjerojatno moje tijelo ne pamti ta dva cijepljenja baš, pa mu je ovo manje više prvo.
    Taj blazi ili kraci oblik gripe (temperatura, malaksalost od par dana) sam dobila tek kad sam se 3. put cijepila. Prva dva puta nista.
    Mislim da prije da to ovisi o razlicitim sojevima protiv kojih se cijepis nego koji ti je put.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •