Stranica 115 od 383 PrviPrvi ... 1565105113114115116117125165215 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,701 do 5,750 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #5701

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Od kors da ja ne znam kolika je tocno temp u chiller boxu, dosad nije smrzavalo.
    Ja pak nemam pojma šta je chiller box, ali ako u njemu ne možeš dobiti kocke leda za gin tonic, onda valjda ne ide do nule
    Napravi eksperiment!
    Važno je i koliko dugo si tamo držala cjepivo
    Od temperaturnih promjena štiti ga svakako i kutija u kojoj se nalazi

  2. #5702
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ono di se drze svjeze meso i riba, nesrmznuti. Sve police u vratima pukle. Sad je u srrdini frizidera i ne znam bacit il ne

  3. #5703
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Napravi eksperiment!
    Pa da, to je bio i moj prijedlog, ukoliko se traži rješenje. Ja osobno bih bila prilično sigurna da mi je lijek na traženoj temperaturi u nekom normalnom pretincu u frižideru, ako je to moj frižider i znam kako se ponaša, ali da mi to izaziva toliko pitanja, provjerila bih.

  4. #5704
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mislim da komplicirate
    Necete cjepivo drzati mjesecima u frizideru. Nemojte da se smrzne i to je to. Ako pise drzati na +4, frizider je skroz ok.
    U labosu smo drzali enzime koji su puno osjetljiviji po nekoliko godina u frizideru (+4 C) i nikad nisam imala problema s njima.

  5. #5705
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Latest news bulletin, uspjela do opce: ne moze komentirat cjepivo jel ok il ne, malu astmaticarku ce cijepit s preizimanjem odgovornosti za hladni lanac (imat ce kod nje osigurano cjepivo), dobili su upute da za sva cjepiva pisu bijele rp ako ih ko trazi. Malu ce cijepit s tim svojim, a nas moze s tim sto donesemo, ako se ja uspijem u firmi cijepit, ovo cu vratit u apoteku. Muz ce ekperimentirat s ovim. Javimo anegdotalne rezultate .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.09.2020. at 15:01

  6. #5706
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Vi stvarno mislite da u apotekama ili liječničkim ordinacijama postoje neki specijalni frižideri koji imaju mjerače temperature i između injekcije i kutije za injekciju?
    MM je lani kupio cjepivo u najbližoj apoteci, stavio ga isti čas u frižider, nakon par dana ili tjedana cijepila sam njega i djecu. Prethodno sam cjepivo malo držala na sobnoj temperaturi.
    (Sebi sam davala heparinske injekcije pa sam proučila pod kojim se kutom i gdje davaju ove za gripu)

  7. #5707

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Imaju frižidere u ljekarnama i sigurni su da ne dolazi do neplaniranog zamrzavanja. Kod ine je bilo problematično što je muž stavio cjepivo u chiller box, gdje su između ostalog imali piletinu za koju se ispostavilo da se krenula lediti.

  8. #5708
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Imaju frižidere u ljekarnama i sigurni su da ne dolazi do neplaniranog zamrzavanja. Kod ine je bilo problematično što je muž stavio cjepivo u chiller box, gdje su između ostalog imali piletinu za koju se ispostavilo da se krenula lediti.

  9. #5709
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ne da mob smajlije, al ovo je meni tako i slatko, a istovremeni ko neka komedija, kazalisni komad s nekim tesktom apsurda, likovi xyz, mjesto radnje chiller box il posudica za maslac, props: smrznuti baci i junece meso koje nije smrznuto i cjepiva.

  10. #5710
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Slobodno se smijte sve skupa je hilerijus. Boze sacuvaj da te cijepi netko ko nije dr, sad teski projekt smiju li apotekari tj uz gostovanje dra cijepit, al se ti sam slobodno zezaj s cjepivom.
    Bogme ako smo si mi iz mpo nadavale xy broj injekcija, sigurno bih si i ovu znala dati :D

    Pitala sam jucer u nasoj ljekarni treba li se zapisati za cjepivo, rekli su ne, bit ce dovoljno doza

  11. #5711
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Bogme ako smo si mi iz mpo nadavale xy broj injekcija, sigurno bih si i ovu znala dati :D

    Pitala sam jucer u nasoj ljekarni treba li se zapisati za cjepivo, rekli su ne, bit ce dovoljno doza
    Prima Pharme ljekarne ga već imaju.

  12. #5712
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Imaju navodno i neke druge, al ne ono za djecu ispod 3 god
    Mi cemo onda svi platiti Vaxigrip

  13. #5713
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Neke apoteke u manjim mjestima nude samoinicijativno ljudima da im sami pricuvaju cjepivo, da se cjepivo ne mora cuvat po kucama s povrcem, maslom i batacima, probajte mozda pitat.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.09.2020. at 20:26

  14. #5714
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Fakat, ina, zašto se sami ne cijepite, pa bar si ti iskusnjara? Ako mogu moji starci...
    Ni ja se ne bih brinula oko chiller boxa.

  15. #5715
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Zato jer sam nepotrebne detalje izbrisala iz mozga, jer je zadnja injekcija bila pred 12 god. Vjerovala il ne, ne sjecam se ni dupliranja beta itd I zato jer hocu sustav, a ne slavorum. Mislim, da sam prisiljena, mogu se i sama ubost. Zgrazamo se na dokumentarac o zdravstvu u americi kako si ljudi sami rane siju, a ako se moram ja brinut o cjepivu, skladistenju, bodenju, placat 3 op privatno, priv. kanalima dolazit do ove il one info...onda se ameri sasvim komodno mogu zgrazat na nas. Dubinski me to nervira.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.09.2020. at 12:18

  16. #5716
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    What's next. Sama uzvozim cjepivo?

  17. #5717
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Mislim, država od mene svašta hoće. Te ostani doma, te ostani odgovoran itd. Tu smo u društvenom ugovoru koji se zove RH. Ok, razumijem, mali smo i dosta toga nema - pa sve sofisticirano vani, kruha vrh pogače plaćaj. Kod mene je to xy priv. pregleda, 3 priv. operacije. Razumijem. Skupljajmo novce za djecu za liječenje u inozemstvu. Ali, za cjepivo - ne razumijem. Stvarno trebamo svi postat Clint Eastwoodi, nabavit svoj gun, zabit svoju zastavu u svoj ranč i sve sami?

  18. #5718

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ali uvijek je bilo isto - tko ima pravo kod svog LOM, cijepi se tamo, tko nema a želi, kupi cjepivo u ljekarni i donese ga u ambulantu pa ga sestra cijepi. Sami si ne bi trebali davati ne zbog tehnike (masa ljudi daje si supkutane i intramuskularne injekcije stalno, iz različitih razloga), nego zbog toga što se bilo koje cjepivo u pravilu treba davati pod nadzorom zdravstvenog djelatnika.
    Može se otići na A. Štampar (ali sad u koroni čini mi se da je bolje ne ići ako postoji alternativa), neke firme također organiziraju za svoje zaposlenike.

    Za čuvanje u frižideru, također nije ni prvi ni zadnji lijek koji mora biti na temp od 2 do 8 C, ja već niz desetljeća uzurpiram pretinac za maslac čudnovatim ampulama i sve pet, nikad mi se ništa nije zaledilo ni pokvarilo, neke stoje i po par mjeseci (trošim ih stalno i obnavljam).

    ina, žao mi je zbog stresa koji si prošla zbog stavljanja u chiller box, ali po svemu sudeći sve je OK.
    Btw, našla sam i u svom frižideru tu ladicu, fino piše ja tamo stavljam povrće.

  19. #5719
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Btw, našla sam i u svom frižideru tu ladicu, fino piše ja tamo stavljam povrće.
    Ma da? Pa kako su veza-apotekarice rekle da se to čuva u "posudi za povrće", onda je to to. Mislim da je vrijeme, s obzirom da se broj ljudi koji će se cijepiti privatno tj. "fakultativno" neće više biti sporadičan da će morati po medijima pushati cijepljenje, nego će se morat braniti od navale, uvede malo reda u sve to da nije đir "cjepiva s batacima / maslacima". I da se ljudi sami ne moraju brinut o hladnim lancima. Kažem frendici "pazi na hladni lanac",, prvi put kupuje cjepivo, ona ??? Za stvari koji si ljudi doma pikaju pikaju kao svakodnevnu terapiju barem prođu prvo crash course od nekog doktora / med. sestre - čuvanje, pikanje itd.

    Uvijek je bilo - loše . Nek nas lijepo cijepe u apoteci - ne moraju čak ni izmišljat, nego prepisat.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.09.2020. at 16:20

  20. #5720

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Da, prođu: "Čuvati u frižideru, ne smije se smrznuti."
    Ne postoji dio u frižideru koji je posebno namijenjen lijekovima, prema tome ampulama ne gine druženje s batacima i putrom.

    Edit: kod nas ljekarnici ne smiju cijepiti, ali od ove godine bit će organizirano da liječnici dođu u ljekarnu. Ubuduće će navodno moći i farmaceuti, ne znam detalje.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 29.09.2020. at 16:29

  21. #5721
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    U posudi za povrće nije temp do 8 ,nego viša . Ja takve lijekove koji se drže u frižideru imam na drugoj polici
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.09.2020. at 16:33

  22. #5722

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ne znam, ja ne držim lijekove u ladici u kojoj držim povrće, a povrće držim u ladici na kojoj piše "chiller box".

    Zaboravila sam spomenuti - za one koji nisu po defaultu na popisu svake godine, cjepivo se uvijek moglo primiti kod LOM i platiti, a kupnja u ljekarni tek je jedna od opcija. Rezervacijom kod LOM nema opasnosti od prekidanja hladnog lanca ili zamrzavanja.

    U ljekarnama se cjepivo može kupiti već sad, a ona naručena preko HZZO-a još nisu stigla u ambulante obiteljske medicine, pa lneki judi kupuju i dolaze doktoru sa svojim (kao moj muž npr.)
    On ima indikaciju, dobio je prošle godine preporuku od specijaliste ali ne spada ni u jednu od kategorija koje su oslobođene plaćanja pa je zato sve skupa izveo ovako. Ali mogao je i drugačije, došlo bi na isto osim što cjepivo ne bi stajalo u našem frižideru nego u onome u ambulanti.
    Ja čekam da stigne kod moje dr u ambulantu jer ne kupujem nego mi pokriva HZZO.

  23. #5723
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj muž zakurio. Lagano,za sad.
    Nakon što se u četvrtak, petak i jučer družio s raznim ekipama.
    Malac je doma doduse u kasljanju i na inhalacijama, al temperaturu nije nikad imao.

    Baš me zanima jel pokupio koronu, trenutno sam ljuta na njega jer sam trenutno u uredu, a on trebao biti glavni s klincima

  24. #5724

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde pls onda strucni forumski savjet iz prakse (a kako to mene nervira sve, bas slavorum): muz stavio cjepivo u frizider gdje ide riba i meso (zakljucio da je najbolje tamo, najkonstantnija temp, znaci chillerbox, to je najgornja polica u bischovom frizeru. Skuzila sam da su batci pileci koje sam od tamo izvadila bili skoro pa zamrznuti i siznula. Junece meso i maslo koje je tamo bilo nisu se smrzli. Cjepivo smo provjerili, bilo je tekuce. Napravili rundu preko vikenda te farmaceutu poznati (najbolje bi bilo tamo di ide voce), pa neki laborant koji je pitao mamu dr koja je rekla ma ok, pa onda ipak ma da se ne zezamo negp da kupimo novo. Nagradno pitanje: jel cjepivo ok? Mora ic or 2-8, ne smije se zamrzavat. Sta nije to slavorum sve skupa? Evo...koje je vase misljenje, da idem opet u lov il se zadovoljim ulovovom? Dosad smo.se cijepili u privat dr ordinaciji i nismo se zafrkvali s pitanjima jel bed ako su se smrzli batci, sad ne primaju narudzbe.
    O hladnom lancu i cuvanju cjepiva vidi ovaj tekst:
    https://imunizacija.hr/hladni-lanac-pohrana-cjepiva/

    Vidjeh da si napisala kako bi eventualno vratila cjepivo u ljekarnu ukoliko ga dobijes na poslu. Mislim da ni jedna ljekarna ne bi uzela nazad cak ni lijek, a kamoli cjepivo upravo iz razloga ocuvanja propisanih uvjeta cuvanja lijeka.

  25. #5725
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi drzimo lijekove u vratima, a ne zamaram se je li im tamo dobro ili nije. Izgleda da djeluju.

    No moram priznati da ne nosim ni epinephrine u FRIO cooleru za inzulin i epinephrine injekcije, vec ih ne ostavljam u parkiranom vrucem ili smrznutom autu. Zimi, npr u vrijeme skijanja, M. ih nosi oko struka u maloj torbici, preko iberhoza na tregere, a ispod jakne, a za P. uguram negdje kod/na sebe, jer je ona premala za torbicu. Ljeti su u mojoj torbi ili, ako ga imamo s nama npr. u kajaku, gurnem ih u putni frizidercic. Njima je idealna temperatura 20 - 25 (podnosljiva od 15 - 30). Ono, hebi ga, zive u neidealnim uvjetima jer mi je realno nemoguce postici idealne.

  26. #5726
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ajme, da, mi ne mozemo vratiti lijek ni ako ga prosecemo po ljekarni. Jedino ga mozes odbiti kad ga vidis, dok je jos na pultu izmedju tebe i onoga tko ga izdaje na recept.

  27. #5727
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj muž tvrdi da ima gripu, ne koronu
    Temp mu išla do 39, uz lupocet se preznojio. Boljelo ga tijelo jučer

    A ne želi na test da mi pokaže da stvarno nema koronu. Izoliran je koliko može i od klinaca i od mojih jer su rizična skupina, a živimo skupa.

    Jel uopće ima gripe sad?
    Posljednje uređivanje od Vrci : 30.09.2020. at 11:29

  28. #5728
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Vrci pa mora se javiti liječniku radi bolovanja, on će već procijeniti. Neozbiljno bi bilo ako postoji mogućnost da je korona da se ne stavite u samoizolaciji, vi i kontakti njegovi

  29. #5729
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Vrci pa mora se javiti liječniku radi bolovanja, on će već procijeniti. Neozbiljno bi bilo ako postoji mogućnost da je korona da se ne stavite u samoizolaciji, vi i kontakti njegovi
    X

    Vrci ne daj mu da izvodi bijesne gliste, neka se javi dr. Evo od kolegice na poslu umrla svekrva, živjeli u istoj kući.
    Tako je sin preminule mislio da mu je viroza i fino otišao na ručak kod svojih, zarazio mamu, tatu i šogoricu. Tata i šogorica se oporavili, ali mama mu umrla, žena zmaj, fit, u formi, mogla je još kvalitetno proživit bar 15ak godina.

    Nagovori ga da se javi ne samo za njegovo dobro nego i zbog svih vas ostalih. To bi bilo odgovorno ponašanje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.09.2020. at 11:46

  30. #5730
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ne treba bolovanje do 3 dana, a i moze raditi od doma

    Posvadali smo se jer tvrdi da 100% nije korona i da nitko oko njega nije bolestan. Bas sam bijesna na njega

  31. #5731
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo rekao da bude isao na test, i zvao dr. Zivi bili pa vidjeli

  32. #5732
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Ajde sretno vam bilo, nadam se da mu nije korona!

  33. #5733
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    O hladnom lancu i cuvanju cjepiva vidi ovaj tekst:
    https://imunizacija.hr/hladni-lanac-pohrana-cjepiva/

    Vidjeh da si napisala kako bi eventualno vratila cjepivo u ljekarnu ukoliko ga dobijes na poslu. Mislim da ni jedna ljekarna ne bi uzela nazad cak ni lijek, a kamoli cjepivo upravo iz razloga ocuvanja propisanih uvjeta cuvanja lijeka.
    Zar ljekarne ne zbrinjavaju stare lijekove, uključivo valjda i cjepiva? Ne možeš ono čemu je istekao rok frcnut u smeće ili odvod... barem ne ako si savjestan. Ne očekujem da mi vrate lovu, pobogu, i izdaju nekom drugom, nego, ono, ne mogu to u smeće šusnut il štrnut višak u kokošji batak. Hvala na linku, zapravo sam htjela izbjeć sve to čitati - letimično sam preletila - nema beda osim što može ne bit djelotvorno, struka je zato izmislila te frižidere da se ne bakćemo mi doma sa cjepivima. Muž će riskirat, ja sam za dijete, a nadam se i sebe, osigurala nešto gdje su neki stručniji od mene preuzeli odgovornost za to da stvarno i bude djelotvorno.

    Vrci, gripa ide teoretski od studenog, sad je nema.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.09.2020. at 13:09

  34. #5734
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    "Temperatura pohrane je 2-8 °C što je prosječna temperatura hladnjaka vaše kuhinje. Ovdje i prestaje svaka sličnost s kuhinjskim hladnjacima, a temeljna razlika među njima je apsolutna kontrola. Odmah nakon proizvodnje i stavljanja u „kutijice“ proizvođač će skladištiti cjepivo u velikim hladnjacima. Tu se ništa ne prepušta slučaju. Doslovce se kontinuirano prati temperatura uzevši često u obzir i različite točke u prostoriji. Postoje alarmni sustavi te rezervno napajanje energijom neovisno o mreži, a u slučaju nestanka električne energije. Takvi prostori se validiraju, što znači da se promatra kako realno radnje (poput otvaranja skladišta u raznim godišnjim dobima, punjenje i pražnjenje skladišta…) djeluju na stabilnost temperature u puno točaka u skladištu. Nekoliko neovisnih službi u tvrtkama, uključujući i vanjske inspektore, sustav osiguranja kvalitete i tehničku i logističku službu, bave se ovim poslom.
    **
    Čemu sve to?
    Cjepiva su osjetljiva na temperaturu. Većina cjepiva ne smije biti podvrgnuta ni preniskim niti previsokim temperaturama itd."

    Evo, za one koji će možda nabavljat i napravit istu grešku ko ja.

  35. #5735
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ono što je najveći problem jest zamrzavanje. Staviti cjepivo u hladnjaku do hladnog bloka, pogotovo u ljetnim mjesecima, posumnjate li na zamrzavanje, cjepivo ćete obavezno ukloniti. Ne igrajte se. Transportirate li u kutijama NE stavljajte ledene blokove („pingvine“), to je velika greška – zamrznuti blok i staviti na njega cjepivo i još sve staviti u ručni hladnjak. Može doći do zamrzavanja cjepiva. Blokovi se moraju rashladiti isključivo u ne-zamrzavajućem dijelu hladnjaka.
    Ukratko, ukoliko sami nabavljate cjepiva, organizirajte preuzimanje cjepiva na dan cijepljenja, malo pripaziti na prijenos u pojedinim dijelovima godine i tu će biti najmanje problema. Čuvate li iz nekog razloga cjepivo sami, što ponavljam nije poželjno, neka to bude što je moguće kraći rok i pazite na potencijalno zamrzavanje cjepiva. Ne stavljati ih u vrata gdje su podložni temperaturnim oscilacijama već u sredini hladnjaka bez doticaja sa stijenkama.

  36. #5736
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ina radim trenutno u labosu cije kemikalije cuvamo u friziderima koji su obicni kuhinjski.
    radila sam i u biokemijskim labosima s istim tim obicnim friziderima.
    u njima imamo osjetljive kemikalije, cuvali smo i mikroorganizne, i razne enzime.
    nakon par dana ovih traktata moram reci da nisam bas nesto primjetila da mi je ikad crkao restrikcijski enzim zato jer je u hladnjaku iz Peveca.
    a oni su bas osjetljivi.
    tako da ako zelis kupiti i cuvati doma cijepivo dan dva, slobodno ga stavi na policu u vratima i bit ce sve OK.

    Imam iskustava rada u laboratorijima cca 20 godina, pa mozda si mogu dati pravo da to izjavim.

  37. #5737
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Enzimi vole Pevec

  38. #5738
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja ću samo dodati da i u ljekarnama imaju obične, najobičnije kuhinjske frižidere barem u nekima u kojima sam osobno bila u backstage-u i vidjela na svoje oči.
    Možda imaju i nekih posebnih, ali nije me zanimalo pa nisam obraćala pažnju.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 30.09.2020. at 14:11

  39. #5739
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Samo što ih vjerojatno ne otvaraju svaki čas, ne trpaju u njih hrpu namirnica iz dućana, a i temperatura prostorije u kojoj je taj frižider je stalna.

  40. #5740
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ma kako to misliš? Pa otvaraju ih svaki put kad netko dođe kupiti nešto što je u frižideru, a i svaki dan kad dođe nova roba koja ide u frižider.
    Rekla bih i češće nego prosječna obitelj koja pola dana nije doma jer je u školi i na poslu.

  41. #5741
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne znam da se u apoteci baš tako puno "robe" drži u frižideru.

  42. #5742
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Drži se dosta robe [emoji16]
    Inzulini kojih ima puno vrsta, kapi za oči, cjepiva..
    I ne padne temp zbog otvaranja frižidera.
    Unutra je sonda koja mjeri temp i oglasi se alarm na kompu ako je temp manja ili veća od dozvoljene.


    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  43. #5743
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa eto, ne znam tko u kućnom frižideru ima takav alarm. Ja imam digitalni displej s temperaturom na svom frižideru, pa vidim da temperatura u njemu itekako oscilira i digne se kad donesemo namirnice iz dućana ili povrće.

    Moram priznati da je ovo dosta besmislena rasprava. Ja se što se mene tiče ne bih bojala uzeti cjepivo koje sam držala doma u frižideru, a i moj muž drži u frižideru inzulin, za dijete bih već razmislila, tj. ugodnije mi je da dobije cjepivo koje je stajalo kod doktorice. No, potpuno razumijem doktora koji ne želi dati donešeno cjepivo.

  44. #5744
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa eto, ne znam tko u kućnom frižideru ima takav alarm. Ja imam digitalni displej s temperaturom na svom frižideru, pa vidim da temperatura u njemu itekako oscilira i digne se kad donesemo namirnice iz dućana ili povrće.

    Moram priznati da je ovo dosta besmislena rasprava. Ja se što se mene tiče ne bih bojala uzeti cjepivo koje sam držala doma u frižideru, a i moj muž drži u frižideru inzulin, za dijete bih već razmislila, tj. ugodnije mi je da dobije cjepivo koje je stajalo kod doktorice. No, potpuno razumijem doktora koji ne želi dati donešeno cjepivo.
    Evo bas sam danas zvala svoju dr.
    Ako zelimo biti cijepljeni moramo donjeti svoje jer oni dobiju samo ono naruceno prosle godine za rizicne skupine.
    Tako da ce dijete dobiti svoje iz frizidera pedijatrice, ja svoje iz frizidera na poslu, a muzu i sinu moram kupiti i dostaviti ga s njima dr.

  45. #5745
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Kaj nisi ti zdrav. osoblje ili sam vas pomiješala..


    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  46. #5746
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ina radim trenutno u labosu cije kemikalije cuvamo u friziderima koji su obicni kuhinjski.
    radila sam i u biokemijskim labosima s istim tim obicnim friziderima.
    u njima imamo osjetljive kemikalije, cuvali smo i mikroorganizne, i razne enzime.
    nakon par dana ovih traktata moram reci da nisam bas nesto primjetila da mi je ikad crkao restrikcijski enzim zato jer je u hladnjaku iz Peveca.
    a oni su bas osjetljivi.
    tako da ako zelis kupiti i cuvati doma cijepivo dan dva, slobodno ga stavi na policu u vratima i bit ce sve OK.

    Imam iskustava rada u laboratorijima cca 20 godina, pa mozda si mogu dati pravo da to izjavim.
    potpis

    i na sirius i pevec

    svatko tko ne radi u zdravstvu a cita upute po internetima zivi u nekom cudnom svijet koji je svjetlosnim godinama udaljen od realnosti. ne hrvatske, nego realnosti uopce

    da je cjepivo tako osjetljivo na promjenu temperature od 3-4 stupnja, davno bi svi ili izumrli ili mutirali :kemicar:

  47. #5747
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj nisi ti zdrav. osoblje ili sam vas pomiješala..


    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Pa jesam. Mene cijepe na poslu ako se ( dobrovoljno) prijavim. Nadam se da cjepivo drze u frizideru .
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.09.2020. at 16:40

  48. #5748
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Evo bas sam danas zvala svoju dr.
    Ako zelimo biti cijepljeni moramo donjeti svoje jer oni dobiju samo ono naruceno prosle godine za rizicne skupine.
    Tako da ce dijete dobiti svoje iz frizidera pedijatrice, ja svoje iz frizidera na poslu, a muzu i sinu moram kupiti i dostaviti ga s njima dr.
    Pa ne mislim da je to svim doktorima problem, ali nekima je, i ja to razumijem. A vjerujem i da će ove godine sve biti drugačije.

  49. #5749
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jesam. Mene cijepe na poslu ako se ( dobrovoljno) prijavim. Nadam se da cjepivo drze u frizideru .
    A zato i pitam.
    Znam da zdrav. imaju besplatno.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  50. #5750
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    tako da ako zelis kupiti i cuvati doma cijepivo dan dva, slobodno ga stavi na policu u vratima i bit ce sve OK.
    Ne može bit dan-dva, nego 25. Kupljeno pred 5 dana, LOM inzistira da neće početi cijepiti prije nego je službeni gong za cijepljenje u RH, što je od 15.10. najranije. Nije da se ja bojim da će mi što bit - nego da neće djelovat i to baš ove the godine, a 10 godina se uredno cijepimo. Osjećam se ko bakica kojoj je došla ovrha za HRT račun za 5 kn.

    Najbnitnije mi je da je mala zapisana kod LOM-a i da će primit cjepivo za koje netko odgovara. Mislim, ono... valjda, valjda joj neće uštrcat, kako su ono rekli, kao ovome jadnom čovjeku koji je danas preminuo, nešto nedozvoljeno. Još uvijek ipak više vjerujem stručnjacima, nego sebi i svom frižideru i kontinuiranom otvarnju vrata tog frižidera i tome što je cjepivo stajalo tik do kristalizirane piletine. Ja sam svoje dileme razrezala, ovo je samo za učenje drugima - da se ne dovedu u ovu situaciju, nego dogovore čuvanje u apoteci - čisto sumnjam da otvaraju vrata svojih "Pevec" frižidera iole blizu toga koliko ih otvaramo mi, ako ništa drugo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.09.2020. at 17:44

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •