Stranica 11 od 383 PrviPrvi ... 9101112132161111 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #501
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kod mene na poslu se stalno rukuje, ako netko izvana dođe na sastanak obavezno je rukovanje (osim ako imaš nohandshake policy kao ja).

    Inače, virus se puno duže zadržava na površinama nego na rukama, tako da je diranje zaraženih površina čak veći rizik nego rukovanje.

    Tako da izbjegavajte kvake, tipke u liftu, tipke na aparatima za kavu, znači sve što puno ljudi često dira.

  2. #502
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    U javnom prijevozu je na primjer neloše imati rukavice, i nastojati se kontrolirati da se ne diraš, češkaš po licu

    Ne ovako: https://www.facebook.com/blazev/vide...1518291776945/

  3. #503
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Smatram da znanstvenici svjetskog ugleda kakvi su Rudan i Đikić znaju o čemu govore i njihove izjave ne dovodim u pitanje.

  4. #504

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Gle, Srbija rešila da bude deo Evrope. Nevaljali virus nije se uplašio od naše rakije i belog luka. Eto, i naš epidemiolog g. Kon je sav veseo i umirujuć, baš je to simpatično.
    https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-51766172
    Inače, još pre mesec dana sam čitala neke strane procene da će smrtnost u Evropi biti nešto veća nego u Kini zbog starosne strukture. Medijana godina Kineza je oko 37, a Evrope oko 43 god., tj. evropske nacije prosto imaju veći broj starijih nego Kina.

  5. #505
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Italija stvarno ima najstarije stanovništvo u Evropi.

  6. #506
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Italija stvarno ima najstarije stanovništvo u Evropi.
    i ne samo to, nego su zloglasno nepovjerljivi prema cijepljenju i općenito javno-zdravstvenim mjerama

  7. #507
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    U javnom prijevozu je na primjer neloše imati rukavice, i nastojati se kontrolirati da se ne diraš, češkaš po licu

    Ne ovako: https://www.facebook.com/blazev/vide...1518291776945/

    ja kad jedno obučem rukavice, teško ih skidam. Neovisno o koroni. Rukohvati mi se baš jako gade, a nisam gadljiva inače. Nosim ih valjda do debelo u proljeće

  8. #508
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Sada je apsolutno vrijeme za popularizaciju znanosti i pozdravljam odluku nasih medija da redom prenose sto je rekao Igor Rudan.
    Ljubim se samo s muzem i ljubim i djecu. S drugima ne. Nitko se ne rukuje oko mene. Svi peru ruke kao sumanuti. Dakle kao sto je i preporuceno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Evo, i ja ovako, a 90% moje okoline se najnormalnije rukuje, a nekij 10% i poljubi ako se nisu dulje vidjeli (posl partneri i frendovi), ukratko, ovaj tal topli mediteranski nacin ponasanja. Poslom nisam u dr okruzenju. Slikom na sliku izgleda ova rasprava

  9. #509
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    i ne samo to, nego su zloglasno nepovjerljivi prema cijepljenju i općenito javno-zdravstvenim mjerama
    Kako bi hrvate ocijenila ? Kad se ni 90 posto astmaticara ne cijepi protiv gripe. Nedavno sam vidjela u posl. okruzenju po luk u vazici da sprjecava zaraze. Homeopatija, biorezonance za pse itd. sve to ima dobru prodju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2020. at 12:25

  10. #510
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Dodatni edit da ne mislite da sjedim negdje zasticeno i briga me za ekono udar - mm je privatnik, direktno impacted neletanjem, a avio kartu za otkazanu konf u americi je bio kupio iz svog doo dzepa.

  11. #511
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku



    Ministirca Divjak dala zabranu organiziranih skolskih putovanja u inozemstvo.
    Uputa je zabrana?

  12. #512
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Pa ja shvacam da da. Ne znam pratite li medije. Boljih sad na brzinu od ovih dostupnih nemamo:

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...soba/10057657/

  13. #513

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Službeno se to zove uputa, ali škole će je - prilično sam sigurna - provesti.

  14. #514
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja shvacam da da. Ne znam pratite li medije. Boljih sad na brzinu od ovih dostupnih nemamo:

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...soba/10057657/
    Sve pratim, imamo uplacene izlete i mobilnosti u zemlje EU-e, no neke kolege smatraju da uputa nije zabrana.

  15. #515
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    jao meni, pa piše "upućujemo vas" meni se to čini kao nalog, naredba, a ne kao nekakva preporuka.

  16. #516
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Uputa je zabrana?
    ispricavam se sto sam podlegla kolektivnoj histeriji
    http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...izvan-Hrvatske

    dakle pise:
    ovim putem upućuejmo vas da zbog promjenjive epidemiološke situacije u svijetu za sada do daljnjeg odgodite organizirana putovanja u inozemstvo
    ne zabranjuje jer to ne smije, jelte, pa onda upucuje da odgode.

  17. #517
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    evo tu ministrica i odgovara na pitanje u vezi te svoje upute
    https://hr-hr.facebook.com/ministricaBlazenkaDivjak/

  18. #518
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da, jasno, nema zabrane radi troškova ..

  19. #519
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    na stranicama AMPEU je objasnjeno i za Erasmus programe.

    https://www.mobilnost.hr/hr/novosti/...-koronavirusa/

    zgodno je pratiti.

  20. #520
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    na stranicama AMPEU je objasnjeno i za Erasmus programe.

    https://www.mobilnost.hr/hr/novosti/...-koronavirusa/

    zgodno je pratiti.
    Tko kaze da ne pratimo?

    Ako se pazljivo cita vidi se kontradiktornost:
    Zabranjuje je da putujemo s ucenicima van, proglasena je "visa sila", a u istom tekstu dalje stoji da je "visa sila" samo za podrucja pokrajina u Italiji, Kini, Koreji....tj.da ce Agencija za mobilnost refundirati troskove avio-karata,hotela i ostalog.
    Dakle: van ne smijemo, a novac nam vracaju samo za tih par zemalja.
    Za Spanjolsku npr.ne.

  21. #521
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Zbog novonastale situacije klauzula „više sile“ primjenit će se na sva školska putovanja učenika i odgojno obrazovnih djelatnika osnovnih i srednjih škola.



    I dalje:

    Viša sila ne primjenjuje se za područja koja nisu zahvaćena koronavirusom.
    Posljednje uređivanje od rosa : 06.03.2020. at 13:44

  22. #522
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Tko kaze da ne pratimo?

    Ako se pazljivo cita vidi se kontradiktornost:
    Zabranjuje je da putujemo s ucenicima van, proglasena je "visa sila", a u istom tekstu dalje stoji da je "visa sila" samo za podrucja pokrajina u Italiji, Kini, Koreji....tj.da ce Agencija za mobilnost refundirati troskove avio-karata,hotela i ostalog.
    Dakle: van ne smijemo, a novac nam vracaju samo za tih par zemalja.
    Za Spanjolsku npr.ne.
    rosa ne kuzim te, pa nisam tebe oslovila da Ti pratis, vec da je zgodno pratiti.
    to je kao da na linkove s indeksa koji su tu staviljeni par puta ja graknem ko kaze da je ne idem na Index.
    link sam stavila dobronamjerno za druge koji mozda ne prate.

    vec sam vise puta pisala da sam i sama u problemima kao i veliki broj ljudi oko mene s kojima radim, dakle mozemo si pomoci, bez skakanja jedni na druge.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 06.03.2020. at 13:51

  23. #523
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Pobit ce se medjusobno panicari i nepanicari, ne treba nam korona, zezam se.Ja se unazad i unaprijed ispricavam jer mi kod citiranja na mobu kriva osoba ispadne, plus ne mogu smajlice lijepit pa opisujem.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2020. at 13:58

  24. #524
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Al ja ne iscitavam nigdje da je to sto se usporedjuje s "obicnom gripom" nesto jako krivo. Krivo je brojcano sto vec postoji izvjestan imunitet protiv gripe, a ovo je novi virus. Ali nije se umanjivala ozbiljnost obicne gripe jer je ona za iste te rizicne skupine izrazito opasna. I cijelo se vrijeme provlaci taj disclaimer da je dio populacije cijepljen, da smo vec donekle imuni na virus gripe jer nam nije nov.

    Ne znam zbilja kako bi se moglo precizno usporediti situaciju s gripom kao novim virusom.

    Ja vidim bas izrazeno izvlacenje iz konteksta s ciljem diskreditiranja dobronamjernog strucnjaka kojem sam zahvalna sto se potrudio iznjeti neko vidjenje. Ali dok god ljudi selektivno citaju, protiv toga se ne može ništa.

  25. #525
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Evo javili oni koji iz klinčevog razreda koji su vadili krv pol njih viroza pol gripa

  26. #526
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    I nije mi jasno kako bi se sef nekog instituta, koji sigurno ima slozeno radno mjesto i odgovornost prema djelatnicima svog instituta i drzavi u kojoj radi, kako bi se on stavio nekoj vladi na raspolaganje. Ako nekoj vladi treba strucnjak, onda ga prvo treba pitati da im bude konzultant i to naravno predvidjeti u proracunu. Nisam cula da je on odbio molbu hrvatske Vlade. Mozda i bi jer nema kapaciteta za toliko ozbiljan zadatak u kombinaciji s odgovornim radnim mjestom kojeg ima.

    Najbolje jos da se ponudi da testira na sebi netestirano cjepivo za dobrobit hrvatskog naroda i dobar image Hrvatske u svijetu, kao ona kineska znanstvenica. Ta me vijest totalno izbezumila. Nema valjda milijun epidemiologa svjetskog glasa pa da se na njima testira cjepivo. Kao da generala stavis na prvu liniju da bude uzor.

  27. #527
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    rosa ne kuzim te, pa nisam tebe oslovila da Ti pratis, vec da je zgodno pratiti.
    to je kao da na linkove s indeksa koji su tu staviljeni par puta ja graknem ko kaze da je ne idem na Index.
    link sam stavila dobronamjerno za druge koji mozda ne prate.

    vec sam vise puta pisala da sam i sama u probelmima kao i veliki borj ljudi oko mene s kojima radim, dakle ovjde si mozemo pomoci, bez skakanja jedni na druge.
    Sorry, ocito sam krivo procijenila, zvucalo mi je kao dociranje.
    Ma, ocito sam pod stresom, danas je bila zustra rasprava u zbornici vezano za putovanja i Erasmus projekte, a mi ih imamo nekoliko.
    Agencija za mobilnost je u velikom problemu, trebat ce namaknuti hrpu novaca da se nadoknadi steta ili ce projekti propasti.

    Ma..nek i propadnu..nista nije vaznije od sigurnosti.
    Jeza me hvata da bih osobno ili netko od ucenika trebao ostati u karanteni na drugom kraju kontinenta ili ne daj Boze u bolnici...
    Posljednje uređivanje od rosa : 06.03.2020. at 14:07

  28. #528
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Radi se o tome da usporedbe s gripom idu u smjeru da se stvara nepotrebna panika jer svake godine imamo gripu koja je jednako opasna ako ne i opasnija.

  29. #529
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    meni moji talijani (iz pokrajine Lazio) javljaju kako je kaotično jer zdravi ljudi jure u bolnice koje su dupkom pune, testirati se na koronu i onda se baš u bolnicama zaraze
    tako da je i panika kontraproduktivna

  30. #530
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, ocito sam krivo procijenila, zvucalo mi je kao dociranje.
    Ma, ocito sam pod stresom, danas je bila zustra rasprava u zbornici vezano za putovanja i Erasmus projekte, a mi ih imamo nekoliko.
    Agencija za mobilnost je u velikom problemu, trebat ce namaknuti hrpu novaca da se nadoknadi steta ili ce projekti propasti.

    Ma..nek i propadnu..nista nije vaznije od sigurnosti.
    Jeza me hvata da bih osobno ili netko od ucenika trebao ostati u karanteni na drugom kraju kontinenta ili ne daj Boze u bolnici...
    polako, sve ce sjesti na svoje mjesto.
    a vikend je pred nama, malo cemo odahnuti od posla

  31. #531
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, ocito sam krivo procijenila, zvucalo mi je kao dociranje.
    Ma, ocito sam pod stresom, danas je bila zustra rasprava u zbornici vezano za putovanja i Erasmus projekte, a mi ih imamo nekoliko.
    Agencija za mobilnost je u velikom problemu, trebat ce namaknuti hrpu novaca da se nadoknadi steta ili ce projekti propasti.
    nije samo AMPEU u problemima, nego baš svaka branša, ugostiteljstvo, prijevoznici, to će se samo prelijevati i prelijevati

  32. #532
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a možda su dva smijera, očito ih ima bar isto toliko koji podcjenjuju ubojitost gripe.

  33. #533
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    polako, sve ce sjesti na svoje mjesto.
    a vikend je pred nama, malo cemo odahnuti od posla
    jel ti se ovi smajlići ljube? tc tc tc

  34. #534
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a možda su dva smijera, očito ih ima bar isto toliko koji podcjenjuju ubojitost gripe.
    Ubojitost gripe je dobro poznata.

  35. #535
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Radi se o tome da usporedbe s gripom idu u smjeru da se stvara nepotrebna panika jer svake godine imamo gripu koja je jednako opasna ako ne i opasnija.
    I radi se o tome da, po mom sudu, vecina hrvata bagatelizira gripu, i da su te usporedbe sad kontraproduktivne, a trazi se od nacije da pazi i da se mobilizira. Kaze mi prija iz amerike da je u americi preporuka da se protiv gripe cijepe svi, da imaju 2 vala cijepljenja, jedno pocetkom kolovoza, drugi krajem listopada u kojem se uvode dodatne kombinacije ako se vidi da jedno cjepivo ne pokriva sojeve. Kod nas se ni vecina astmazicara ne cijepi, cjrpivo smatraju ono fakat ekstremnim korakom.. Bitan je kontekst poruke tj ciljna publika.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2020. at 14:19

  36. #536
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    meni moji talijani (iz pokrajine Lazio) javljaju kako je kaotično jer zdravi ljudi jure u bolnice koje su dupkom pune, testirati se na koronu i onda se baš u bolnicama zaraze
    tako da je i panika kontraproduktivna
    Pa onda je to jako loša organizacija, testiranje bi svakako trebalo raditi odvojeno.

    S druge strane, Koreanci testiraju sve redom i tvrde da imaju malo smrtnih slučajeva zato što odmah kreću s liječenjem.

  37. #537

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ubojitost gripe je dobro poznata.
    Običnim ljudima nije, ali baš zato i jest problem kad im se ponavlja da je korona u stvari poput gripe
    Shvate to kao da nema potrebe za svim tim čudnim mjerama
    Ko je vidio dezinficirati okolo samo zbog gripe
    Itd.

  38. #538
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a možda su dva smijera, očito ih ima bar isto toliko koji podcjenjuju ubojitost gripe.
    Pa upravo to ja vidim. Protiv gripe se ljudi cijepe i vec imaju neka antitijela otprije. Za mene je gripa samo gripa. Za inino dijete nije i cijepi se. I ocito se korona lakse prenosi, sigurno i zbog toga sto se nemamo s cim braniti, nit smo ranije bili u kontaktu, nit ima ikakva procijepljenost. Za neke urodjenike je vjerojatno podjednako opasna korona i gripa.

  39. #539
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Običnim ljudima nije, ali baš zato i jest problem kad im se ponavlja da je korona u stvari poput gripe
    Shvate to kao da nema potrebe za svim tim čudnim mjerama
    Ko je vidio dezinficirati okolo samo zbog gripe
    Itd.
    Potpid najvreci moguci.

  40. #540
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    polako, sve ce sjesti na svoje mjesto.
    a vikend je pred nama, malo cemo odahnuti od posla
    Istina, vidjet cemo kroz koji dan. Do tad su pritisci sa svih strana: ugovorni partneri forsiraju da se sve odvija kako je planirano, Ministarstvo upucuje da se ne putuje van, roditelji zovu skolu i naravno da su zabrinuti...na sve me zove moja mama pita jesam ja normalna ici sad po aerodromima i donijeti njoj koronu!

  41. #541
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ubojitost gripe je dobro poznata.
    unatoč, znači, dobro poznatoj ubojitosti gripe i dostupnog cjepiva i dalje toliko ljudi umire od nje! kako ne bi od novog korona virusa koji je doslovno zaskočio i za njega još nema cjepiva.
    srećom pa nije ubojitiji od gripe.

  42. #542
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Običnim ljudima nije, ali baš zato i jest problem kad im se ponavlja da je korona u stvari poput gripe
    Shvate to kao da nema potrebe za svim tim čudnim mjerama
    Ko je vidio dezinficirati okolo samo zbog gripe
    Itd.
    evo, baš sam to i rekla neki dan kad sam prvi post ovdje napisala. obična gripa ubija, ljudi moji! bome ću razmisliti druge godine hoću li je još bagatelizirati kao do sada.

  43. #543
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I nije mi jasno kako bi se sef nekog instituta, koji sigurno ima slozeno radno mjesto i odgovornost prema djelatnicima svog instituta i drzavi u kojoj radi, kako bi se on stavio nekoj vladi na raspolaganje. Ako nekoj vladi treba strucnjak, onda ga prvo treba pitati da im bude konzultant i to naravno predvidjeti u proracunu. Nisam cula da je on odbio molbu hrvatske Vlade. Mozda i bi jer nema kapaciteta za toliko ozbiljan zadatak u kombinaciji s odgovornim radnim mjestom kojeg ima.

    Najbolje jos da se ponudi da testira na sebi netestirano cjepivo za dobrobit hrvatskog naroda i dobar image Hrvatske u svijetu, kao ona kineska znanstvenica. Ta me vijest totalno izbezumila. Nema valjda milijun epidemiologa svjetskog glasa pa da se na njima testira cjepivo. Kao da generala stavis na prvu liniju da bude uzor.
    ne znam jesu li ti dostupni njegovi tekstovi na fb, ali čovjek u jednom trenutku negdje u komentarima piše da je on trenutno na odmoru u hrvatskoj i da zato ima vremena pisati kolumne, davati intervjue i gostovati na tv-u. da nije na godišnjem sigurno se u ovoj situaciji ne bi stigao baviti time, pa eto on pojašnjava i to što su neke od njegovih kolega možda željele reći, a ostali nedorečeni jer se naprosto u ovom trenutku bave jako bitnim stvarima i ne stignu ljudima pojašnjavati stvari iz struke. ja mu mogu samo reći hvala što nam poklanja dio svog godišnjeg odmora i zaželjeti sretan rođendan sutra

  44. #544
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    unatoč, znači, dobro poznatoj ubojitosti gripe i dostupnog cjepiva i dalje toliko ljudi umire od nje! kako ne bi od novog korona virusa koji je doslovno zaskočio i za njega još nema cjepiva.
    srećom pa nije ubojitiji od gripe.
    E, to je pak berecki dobro rekao, komentirajuci rh populaciju - svi zele cjepivo, dok ne postane dostupno! Od barem 10.astmaticara koje znam.u blizoj okolini jedino ja svoju malu cijepim. Jedan dugogodisnji se, potaknut nasim dobrim iskustvom (dovoljno smo se raspitali, 5 god zaredom nismo imali nuspojava) zadnje 2 sezone cijepi. Ostali misle a ok, ako se boji, al ja se ne bojim (a isto kroner). To je nasa populacija 50-godisnjaka koja je prosla moparu scare s autizmom u medijima i.new age bombardiranja s prirodnim lijecenjem. Gen 80 plus se najnormalnije cijepi barem 15 godina, to su ovi kad se nije stavljao.upitnik na lijecnicke preporuke.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2020. at 15:19

  45. #545
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nema pratnje na porodu do daljnjega, zbog corone, naravno.

    Životi se mijenjaju. Opet će žene rađati same, kao neke od nas nekada.
    Nije to velik problem, ali mislim da će mnogim trudnicama biti šok saznanje da moraju roditi bez muža.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 06.03.2020. at 15:40

  46. #546

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Kod nas u Sloveniji ima već 6 primera i znam ljude koje radi toga ne idu nigde, da ne bi zarazili dijecu/starije.
    Trgovine nisu poluprazne, bar u gradu u kojem živim. Juče sam sa medicinskom alkohol obrisala mobitel i kvake, ali to mi je i inače redovna praksa. Ruke perem oduvek i na sreću nemam neku avionsku kartu kupljenu.

    Bio je prijatelj prošlji tjedan u Španiji, s tim da je putovao iz Italije, i normalni ide na posao i sve. Razumem predpostavku da se virus brže širi nego obična gripa i da je smrtnost veća, ali opet mislim da su mediji celu stvar baš napuhali i sada vlada panika.

  47. #547
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas u Sloveniji ima već 6 primera i znam ljude koje radi toga ne idu nigde, da ne bi zarazili dijecu/starije.
    Trgovine nisu poluprazne, bar u gradu u kojem živim. Juče sam sa medicinskom alkohol obrisala mobitel i kvake, ali to mi je i inače redovna praksa. Ruke perem oduvek i na sreću nemam neku avionsku kartu kupljenu.

    Bio je prijatelj prošlji tjedan u Španiji, s tim da je putovao iz Italije, i normalni ide na posao i sve. Razumem predpostavku da se virus brže širi nego obična gripa i da je smrtnost veća, ali opet mislim da su mediji celu stvar baš napuhali i sada vlada panika.
    di si, srečo?

  48. #548
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Smatram da znanstvenici svjetskog ugleda kakvi su Rudan i Đikić znaju o čemu govore i njihove izjave ne dovodim u pitanje.
    Slušala sam Rudanovo predavanje prije neka 4 mjeseca gdje je izvrsno demonstrirao kako se može manipulirati činjenicama i stvarati lažne vijesti te kako samo znanost može osporiti iste te lažne vijesti. Vjerujem da mu nije cilj manipulirati činjenicama već da brojke koje iznosi temelji na znanstvenim metodama.

  49. #549
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    I mi smo dobili preporuku da ne putujemo u inozemstvo.

  50. #550
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    U Sloveniji dvoje zarazenih su lijecnici ( jedan u domu zdravlja, lijecnica u bolnici) koji su radili ( ili jedan od njih?) prije pojave simptoma.
    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2162566

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •