Stranica 131 od 383 PrviPrvi ... 3181121129130131132133141181231 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,501 do 6,550 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #6501
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Hvala ki ki i sirius.

  2. #6502

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Inace , u Irskoj su tome doskocili tako da rodilje koje su rodile bez poteskoca otpuste u roku 24 sata.
    Moja sogorica je rodila u 03:00 ujutro svoje drugo dijete. Vidjela je samo dvije babice tokom boravka. Nakon poroda su je stavili u sobu sa jos jednom rodiljim i pozvali mog brata u podne da dode po nju. Dakle bila je u rodilistu manje od 12 sati.
    Samo kazem. Kod nas bi bila drama da se rodilju tako otpusti.
    U AT postoji ambulantski porođaj, možeš doma šest sati nakon poroda, ako nema komplikacija. U pravilu inače, ako se ne odlučiš za ambulantski porod, nakon vaginalnog poroda nakon jedne ili dvije noći, nakon carskog nakon tri noći (čak i ako rodiš kratko prije ponoći).

  3. #6503
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se kontrolira samoizolacija? Tko ima podatke i tko ih vidi? I koje su posljedice kršenja?
    Pulinka, dječja posla. Drago mi je da je išla.
    Kršenje samoizolacije je kazneno djelo:
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/krse...atvor-10123390

    Ne znam kako je sada, ali u proljeće nas nisu pustili u ljekarnu bez osobne ili zdravstvene iskaznice, jer su kontrolirali kome je propisana samoizolacija.

  4. #6504
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Baš je i meni palo na pamet da će se ljudi još namjerno ići zaraziti kao s vodenim kozicama, da se riješe toga. Barem na 3 mjeseca .
    Yeah right, no way, ne bi se onda tako svi čuvali i pazili ili barem većina.

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A gle, očito nas sve čeka da se zarazimo.

    Nisam baš sigurna u ovu izjavu. Ne bih se složila.

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Posljedice krsenja novcane ako te policija kontrolira u trenutku kad nisi doma.
    U ostalim.slucajevima nista cak i ako te registriraju u sustavu.
    Obzirom.na broj pozitivnih i broj samoizolacija pitanje je dana kad ce to policija prestati konzrolirati i kad sve postane osobna odgovornost.
    Od svih ljudi koje poznajem da su u samoizolaciji u ovom drugom valu, nikome nije dolazila policija, niti su imali ikakve kontrole. Nemaju resursa.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.10.2020. at 08:19

  5. #6505
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Sad neke su rekle tu da su za djecu dolazili u kontrol
    Zanimljivo da opet za Sabor i školu važe drugačije mjere ,nada i u jednim i drugim nose maske. Tako će cijeli razred još ići u samoizolaciju,a u Saboru njih dodatno samo dva!

    Sad se s zdravstvenom ide u ljekarnu već poduže vrijeme ( prije ljeta još)
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.10.2020. at 08:38

  6. #6506
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sad neke su rekle tu da su za djecu dolazili u kontrol
    Zanimljivo da opet za Sabor i školu važe drugačije mjere ,nada i u jednim i drugim nose maske. Tako će cijeli razred još ići u samoizolaciju,a u Saboru njih dodatno samo dva!

    Sad se s zdravstvenom ide u ljekarnu već poduže vrijeme ( prije ljeta još)
    Da, ali kada? sada u listopadu? Ja ne znam od svih svojih poznatih nijedan slučaj.
    Kontrola je bilo prije u 1. valu. To je ono što ja znam. Nemam osobno iskustvo.

    Tu na forumu je dosta cura čije su djeca ili one same bile u SI nedavno. Baš me zanima jesu im dolazile kontrole.

  7. #6507
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Buba Klara je dala takvu izjava ,valjda sad kad je počela škola

  8. #6508
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    meni nisu, sestri jesu. isto vrijeme.

  9. #6509

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Prije mjesec dana MM nisu kontrolirali

  10. #6510
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    U objektu gdje idu moji korona... osoblje samo, za sad sve i dalje radi.

  11. #6511
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Jel istina da ako si imao pozitivan test ne moras nakon toga u slucaju ponovnog kontakta sa pozitivnom osobom u samoizolaciju?

  12. #6512
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    tocno, ali samo ako si imao koronu tri mjeseca prije. ako je bilo prije 4 moras opet bez obzira imas ili nemas antitijela.

  13. #6513
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali kada? sada u listopadu? Ja ne znam od svih svojih poznatih nijedan slučaj.
    Kontrola je bilo prije u 1. valu. To je ono što ja znam. Nemam osobno iskustvo.

    Tu na forumu je dosta cura čije su djeca ili one same bile u SI nedavno. Baš me zanima jesu im dolazile kontrole.
    Nama nijednom nije nitko došao provjeriti maloga u samoizolaciji a ni njegove prijatelje iz razred.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  14. #6514

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Mom sinu je dosla policija na vrata, 14. dan samoizolacije, početkom listopada.

    Opet je doma, ali ovaj put je kaos s tim... On je trenutno u dvostrukoj izolaciji (kontakt pozitivnog iz kluba i iz razreda). Sa skolom je ok, opet smo u vrlo kratkom roku (24h) dobili obavijest i rjesenje o samoizolaciji od dr skolske medicine i imaju online nastavu cijelo vrijeme, sve funkcionira. Ali ovo preko kluba je kaos - dakle, klub je dao kontakte sve djece i rekao im da cekaju poziv epidemiologa i da ne idu nikud, tj da se samoizoliraju. Problem je sto tu djecu nitko nije nazvao vec 10. dan, te su ona doma zapravo po vlastitoj odgovornosti, ali nemaju nikakav papir. E sad - u skolama razrednici traze ispricnice (roditelj ne moze opravdat izostanak od 14 dana a neki LOM ne zele dati ispricnice na slijepo nego traze to famozno rjesenje o samoizolaciji, kojeg oni nemaju). Uglanom, kaos... Eto mojem se poklopilo da ne treba imat ispricnicu jer je ionako cijeli razred doma, ali ovi ostali size...
    Moje skromno misljenje je da je velika razlika s pracenjem kontakata u rujnu, pocetkom listopada i sada.

  15. #6515

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Samo da napomenem, njih deset je iz te grupe s treninga samoizolirano, i koliko znam po moje, svi stoje doma, i ne izlaze (bez ikakvog rjesenja). Isto tako znam da je od njih 10 jedno dijete jos zakurilo i ima simptome od 5. dana od zadnjeg kontakta s pozitivnim.
    Od ovih iz razreda nitko nije razvio simptome,
    U skoli su s maskama.
    Iskreno, razmisljam se da li ga nakon ovog pustiti na treninge neko vrijeme...

  16. #6516
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    buba klara, smiješ li reći o kojem sportu se radi, da li je na otvorenom ili zatvorenom...?

  17. #6517

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    bazen je u pitanju

  18. #6518
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    bazen je u pitanju
    ajme pa ti asd plivaj... drži mse otvorenoga do daljnjega kao i dosad.

    Totalni je kaos, strašno je kako djeca uopće nisu dobila nikakav "papir" i sad se roditelji sami trebaju snalazit.
    Po meni bi u školi trebali imat razumijevanja i bit sretni da se netko izolirao i da je odgovoran da im ne dolazi u kolektiv.

  19. #6519
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Mom sinu je dosla policija na vrata, 14. dan samoizolacije, početkom listopada.

    Opet je doma, ali ovaj put je kaos s tim... On je trenutno u dvostrukoj izolaciji (kontakt pozitivnog iz kluba i iz razreda). Sa skolom je ok, opet smo u vrlo kratkom roku (24h) dobili obavijest i rjesenje o samoizolaciji od dr skolske medicine i imaju online nastavu cijelo vrijeme, sve funkcionira. Ali ovo preko kluba je kaos - dakle, klub je dao kontakte sve djece i rekao im da cekaju poziv epidemiologa i da ne idu nikud, tj da se samoizoliraju. Problem je sto tu djecu nitko nije nazvao vec 10. dan, te su ona doma zapravo po vlastitoj odgovornosti, ali nemaju nikakav papir. E sad - u skolama razrednici traze ispricnice (roditelj ne moze opravdat izostanak od 14 dana a neki LOM ne zele dati ispricnice na slijepo nego traze to famozno rjesenje o samoizolaciji, kojeg oni nemaju). Uglanom, kaos... Eto mojem se poklopilo da ne treba imat ispricnicu jer je ionako cijeli razred doma, ali ovi ostali size...
    Moje skromno misljenje je da je velika razlika s pracenjem kontakata u rujnu, pocetkom listopada i sada.
    Pa jesi provjerila da li su djeca iz kluba zabiljezena u sustavu da su u samoizolaciji. To bi LOM trebao vidjeti ako je zabiljezeno.

  20. #6520

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Za svojeg sam provjerila ali on je zabilježen temeljem izolacije cijelog razreda (napisala sam da je trenutno u "dvostrukoj" izolaciji). Za ostale naravno ne mogu znati, znam samo da im LOM nekolicini radi probleme (ne svima).

  21. #6521

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Ocito nisu zabiljezeni u sustavu.
    No to su sve skupa takve gluposti kad citas vijest da je cura od 17 godina preminula... Kronicna bolest: astma. Smzla sam se.

  22. #6522
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kronicna bolest: astma. Smzla sam se.
    Dvaput sam čitala članak, nigdje to ne piše.
    Astma se spominje u drugom kontekstu, a za djevojku piše da je imala zastoj rada srca i pluća usljed kroničnih bolesti, ne spominju se preciznije.

    Nema smisla paničariti.... niti pomaže.

  23. #6523
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ocito nisu zabiljezeni u sustavu.
    No to su sve skupa takve gluposti kad citas vijest da je cura od 17 godina preminula... Kronicna bolest: astma. Smzla sam se.
    I onda danas čujem na Anteni da i dalje treba ići školu, i da ne misle uopće preći na C model. Ma užas.

  24. #6524

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Barbi, slazem se, jasno.
    Samo kazem, smrzla sam se kad sam procitala vijest, prva automatska reakcija.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 26.10.2020. at 12:44

  25. #6525
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    . Danas se fakat borim da budem relativno normalna.

  26. #6526

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    I onda danas čujem na Anteni da i dalje treba ići školu, i da ne misle uopće preći na C model. Ma užas.
    Ali Cathy, iako je paranoja prisutna, ajmo se malo podsjetit cinjenica:
    a) velika vecina djece je zdrava
    b) bolesnih u RH ima manje od 0,5%
    c) u preko pola svih skola nije frka, mozda i u tri četvrtine

    I zbog svega toga treba i radit ce se lokalno zatvaranje
    a ako je frka obiteljski gledano ili zbog rizika, roditelj nek ostavi dijete doma

    al nemojte traziti da djeca u cijeloj RH ne idu u skolu

  27. #6527
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da to da djeca u cijeloj RH ne idu u školu uopće nije u planu, osim u slučaju (izglednog) potpunog lockdowna.

  28. #6528

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da to da djeca u cijeloj RH ne idu u školu uopće nije u planu, osim u slučaju (izglednog) potpunog lockdowna.
    Da, mislim da nema te namjere.
    Zatvaraju se skole (barem u Zg) gdje je vise razreda u samoizolaciji. Kod mojeg je trenutno cijela skola presla na online oblik nastave jer je više razreda islo u samoizolaciju, ali od iduceg tjedna se vracaju u klupe (ako nesto naglo ne eskalira).

  29. #6529
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Barbi, slazem se, jasno.
    Samo kazem, smrzla sam se kad sam procitala vijest, prva automatska reakcija.
    Isto. Prve vijesti rano jutros su bile: Umrla djevojka koja je bolovala od astme i pozitivna na COVID!
    Smrzla sam se i ja. Užasno mi je bilo uopće pročitati da je tako mlad život ugašen, ali sam se i smrzla jer mi dijete ima astmu i nedavno smo bili na hitnoj zbog bronhoopstrukcija.

  30. #6530
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i pisalo je ujutro da je imala astmu, što sad ipak nije imala astmu?

  31. #6531
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Ali Cathy, iako je paranoja prisutna, ajmo se malo podsjetit cinjenica:
    a) velika vecina djece je zdrava
    b) bolesnih u RH ima manje od 0,5%
    c) u preko pola svih skola nije frka, mozda i u tri četvrtine

    I zbog svega toga treba i radit ce se lokalno zatvaranje
    a ako je frka obiteljski gledano ili zbog rizika, roditelj nek ostavi dijete doma

    al nemojte traziti da djeca u cijeloj RH ne idu u skolu
    Neću ti odgovoriti ništa.
    Ali iskreno se nadam da će preći online, jer ovo je užas.

  32. #6532
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i pisalo je ujutro da je imala astmu, što sad ipak nije imala astmu?
    Da, imala je. I astma je kronična bolest.

  33. #6533
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Ali Cathy, iako je paranoja prisutna, ajmo se malo podsjetit cinjenica:
    a) velika vecina djece je zdrava
    b) bolesnih u RH ima manje od 0,5%
    c) u preko pola svih skola nije frka, mozda i u tri četvrtine

    I zbog svega toga treba i radit ce se lokalno zatvaranje
    a ako je frka obiteljski gledano ili zbog rizika, roditelj nek ostavi dijete doma

    al nemojte traziti da djeca u cijeloj RH ne idu u skolu
    Potpisujem.

    I mislim da je prestrašno da se takva tragedija koristi za dodatno širenje panike. Djevojka, ako sam dobro shvatila iz tekstova, nije imala kliničku sliku korone, iako se pokazalo da je pozitivna.

    I mojih dvoje starijih ima astmu, svjesna sam rizika koji uvijek postoji, pogotovo sad kad je epidemija, ali mislim da je bitno da živimo koliko-toliko normalno i da djeca (koja su zapravo statistički manje ugrožena koronom nego gripom) imaju pravo na obrazovanje.

  34. #6534
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ono, znam što je astma. Iz gornjih postova sam shvatila da vijesti od jutros nisu točne.

  35. #6535
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,246

    Početno

    Više od 2000 pozitivnih čeka obradu epidemiologa u Zagrebu
    tak da nije čudo da nisu upisali djecu za samoizolaciju
    nisu upisali ni pozitivne, a kamoli bliske kontakte

    već tjedan dana smo u švedskom modelu gdje pozitivni sami obavještavaju bliske kontakte
    Posljednje uređivanje od kajsa : 26.10.2020. at 13:15

  36. #6536
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    JA ne znam što je tu širenje panike. Djevojka je umrla naglo, ako je u petak bila u školi. Imala je astmu i bila pozitivna na korona virus. To su sve samo činjenice.

    Svuda na svijetu od korone umiru i mladi ljudi, u svim dobnim skupinama ima mortaliteta. Umiru i potpuno zdravi mladi ljudi. Srećom, sve je to u vrlo malom broju.

  37. #6537
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Barbi, slazem se, jasno.
    Samo kazem, smrzla sam se kad sam procitala vijest, prva automatska reakcija.
    Ma naravno.
    Ja čak nisam ni pročitala jer sam imala sastanke cijelo prijepodne, netko je na sastanku to spomenuo pa sam se šokirala. Užasno je kad netko mlad umre, užasno, ali sam baš išla pročitati članak da razgrnem senzacionalizam i zagrebem ispod, jer nažalost ne vjerujem našim medijima previše.

    Slažem se potpuno sa ovim što je mama ptičica napisala. Zašto odbijamo gledati većinu i fokusiramo se na one iznimno rijetke (i da, nažalost iznimno tragične) slučajeve i situacije? Znam, zato što ih se bojimo i vjerujemo da ćemo spriječiti moguću osobnu tragediju ako se zatvorimo u ormar, pokrijemo preko glave i zatvorimo oči.
    Ali stvari nisu crno-bijele.

    PRema školi uživo/ online sam indiferentna. Mojima je ok i jedno i drugo.
    Ja sam na poslu/ od kuće u nekoj dinamici.
    Po količni posla i klijenata (koji fizički dolaze) ne bi se reklo da nema paranoja vlada, moram primijetiti.

  38. #6538
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i pisalo je ujutro da je imala astmu, što sad ipak nije imala astmu?
    Ako sam dobro shvatila, imala je astmu. U subotu je dobila temperaturu i to joj je pogoršalo stanje. Dobila je težak napad astme i to nije dobro završilo. Inače, težak napad astme može završiti sa smrtnim ishodom i bez korone.

    Evo - tu sam našla malo više podataka: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...tivna-15027855

  39. #6539
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ono, znam što je astma. Iz gornjih postova sam shvatila da vijesti od jutros nisu točne.
    Nisam ja ni mislila da ti ne znaš što je astma, nego je netko napisao da nije umrla od astme, nego od kronične bolesti.
    Svaki dan pišu kako umiru starije osobe, i onda komentatori pišu da bi oni umrli i da nije covida pa isto ne znam kako je ovaj jedan slučaj širenje panike.

    Prije nekoliko godina je na Krku preminula djevojka koja je imala astmu, a na plaži je preminula od zatajenja srca i također se mnogo pisalo o tome jer se tako nešto ne očekuje.

  40. #6540
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam dobro shvatila, imala je astmu. U subotu je dobila temperaturu i to joj je pogoršalo stanje. Dobila je težak napad astme i to nije dobro završilo. Inače, težak napad astme može završiti sa smrtnim ishodom i bez korone.

    Evo - tu sam našla malo više podataka: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...tivna-15027855
    Samo da dodam - slažem se da novinari često pišu senzacionalističke vijesti bez provjere i poznavanja činjenica.

  41. #6541
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Širenje panike (i neetično) je implicirati u medijima da je 17-godišnjakinja s astmom umrla od korone prije nego što se to sa sigurnošću zna da je to točno.

  42. #6542
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne bih rekla da je netko napisao da je umrla od korone. Jednostavno se objavljuje statistika o umrlima kojima je dokazano da su pozitivni na koronu.

  43. #6543

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Apropo astme i korone:
    imam jedan friski i bliski slucaj. Kolegica s posla kao i njezin sin imaju astmu. Sad u rujnu su preboljeli koronu. Ona se uzasno bojala da ce zavrsiti s nekim komplikacijama ili ona ili dijete, ili oboje. Inace, uvijek u ovo doba godine im bude loše, kao i većini astmatičara. Medjutim, prosli su s laksim simptomima, dok je, s druge strane, njezin, muž, 40 god, zdrav, nikakvih kroničnih bolesti, odležao 3 tjedna na kisiku u F. Mihaljević.

  44. #6544
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

  45. #6545
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ajoj

  46. #6546
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ako se izdvoji jedna smrt i o njoj piše preuranjeno, neprovjereno i nepouzdano, to nikako nije "jednostavno statistika".
    Posljednje uređivanje od vertex : 26.10.2020. at 15:07

  47. #6547
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se izdvoji jedna smrt i o njoj piše preuranjeno, neprovjereno i nepouzdano, to nikako nije "jednostavno statistika".
    Gore je rečeno da je curica ima astmu i da je bila pozitivna. Normalno je da se raspravlja o pojedinačnoj smrti jer je prva s ovom dg. plus ovako mala dob, a dosad su nas "tješili" da mlađi nisu toliko ugroženi. Nikad nećemo moći provjereno i pouzdano ni o čemu pisati - onda ne bismo trebali ni o čemu pisati. U obraćanjima bih više vjerovala onome što govore med. stručnjaci, nego onome što govori obitelj. Ako je curica imala tako težak oblik astme koji se ne može kontrolirati, možda bi imalo smisla da se tako teški nekontrolirani oblici ipak izdvoje iz nastave - zato su, kažu, odgovorni epidemiolog + LOM.

    Inače, rasprava je li umrla od ili sa mi je stvarno ???? Kao da bi neki sad obrazlagali da su ovi koji su u terorističkom napadu na Blizance npr. dobili srčani, nisu zapravo umrli od tog napada. Onda nitko nije umro od napada, umro je od požara, gušenja, srčanog, pada s visine - a sve se to slučajno baš poklopilo s tim napadom, kojeg bi inače preživjeli .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.10.2020. at 16:49

  48. #6548
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Mislim, razumijem potrebu da se svi tješimo s veznicima i prijedlozima - sa, od... al to mi nema logike.

  49. #6549
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Mislim, razumijem potrebu da se svi tješimo veznicima i prijedlozima - "sa" vs. "od"... al to mi nema logike, plus mi je od Festivala slobode zapravo odiozan taj narativ - onda nitko, ama baš nitko, nije umro od korone, jer je umro ili od starosti ili od kronične bolest, a mladi bez ičeg su možda umrli od "genetske predispozicije neotrikivene", samo nikako od korone.

  50. #6550
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno


    Ne mogu zamisliti kako je roditeljima.
    I sama sad sudjelujem u razvlačenju, ali zaista u članku kojeg je Peterlin linkala stoji
    Liječnici splitskog KBC-a poručili su danas kako su učinili sve da spase 17-godišnju djevojku koja je jučer umrla zbog posljedica koronavirusa, a imala je i pridružene kronične bolesti.
    A kasnije u tekstu stoji izjava liječnice koja je točno obrnuto postavljena:

    Djevojka je imala kronične bolesti, ali ne možemo zanemariti činjenicu da je bila Covid pozitivna. Do smrtnog ishoda je došlo zbog njenih kroničnih bolesti uz ovu Covid-19 infekciju.
    Ali to je manje senzacionalistički kad se obrne redoslijed.
    Današnje novinarstvo je stvarno sve samo ne informativno. Cilj je izazvati što više čuđenja, zgražanja, nagađanja i prepričavanja. Ljudi su dovoljno negativni i bez toga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •