Stranica 152 od 383 PrviPrvi ... 52102142150151152153154162202252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,551 do 7,600 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #7551
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Meni bi samo značilo da ako njezina pozitivna djeca koja su imala simptome prije 14 dana nisu zarazna, da je onda mala vjerojatnost da su i moji zarazni, i baš to, da ne plaćam sama test.

    Da nekako ipak imamo vjere u sustav, da možda ipak dobro procjenjuju da nisi više zarazan nakon cca 17 dana od prvih simptoma u kući.

  2. #7552
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa to je to. Tko je imao simptome, a glavobolja i proljev definitivno jesu simptomi, broje mu se dani od simptoma. Tko nije imao broje mu se dani od simptoma osobe zbog koje su u samoizolaciji.

  3. #7553
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A opet i glavobolja i proljev mogu biti simptomi sasvim nečeg trećeg

  4. #7554
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je to. Tko je imao simptome, a glavobolja i proljev definitivno jesu simptomi, broje mu se dani od simptoma. Tko nije imao broje mu se dani od simptoma osobe zbog koje su u samoizolaciji.
    Da, i po tome bi joj djeca već završila samoizoalciju da ih nije vodila na testiranje.

  5. #7555
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je to. Tko je imao simptome, a glavobolja i proljev definitivno jesu simptomi, broje mu se dani od simptoma. Tko nije imao broje mu se dani od simptoma osobe zbog koje su u samoizolaciji.
    Što je naravno potpuno bezveze, jer se osoba koja živi s nekim u stanu može zaraziti i zadnji dan koad je bolesna osoba zarazna.

    Valjda se računa da je bolesna osoba izolirana, a svi znamo da je to nemoguće izvesti.

  6. #7556
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa mislim da je utvrđeno da se osoba zarazi od 2 do 7 dana od kontakta. Ako se nije zarazila a bili su u kontaktu vrlo vjerojatno niti neće.

  7. #7557
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Znači da bi izolacije trebala biti bar 7+10 dana od prvih simptoma zaražene osobe, ali nisam baš sigurna niti da je utvrđeno ovo za 2 do 7 dana.
    Pa i samoizolacija kontakata traje bar 10 dana.

  8. #7558
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja sam i u razgovoru s pedijatricom i s epidemiološkom njih shvatila da oni jednostavno računaju da djeca imaju simptome otkad imaju i roditelji. Oni njima nisu ni računali 10 dana samoizolacije kao kontaktu, nego odmah kao oboljelima.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 17.11.2020. at 12:00

  9. #7559
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Pitat cu tu da li imam razloga za brigu, vise nego obicno jel cura koja sjedi sa mojom, njen brat je u samoizolaciji jer je bio kontakt. Dva dana on ima povisenu temp i kasalj a mala je bila jucer u skoli i sjedila s mojom da bi navecer javila da joj i mama ima temp. Jel ona uopce trebala doci u skolu s obzirom na brata? Da brinem? Danas nije dosla u skolu.

  10. #7560
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Pitat cu tu da li imam razloga za brigu, vise nego obicno jel cura koja sjedi sa mojom, njen brat je u samoizolaciji jer je bio kontakt. Dva dana on ima povisenu temp i kasalj a mala je bila jucer u skoli i sjedila s mojom da bi navecer javila da joj i mama ima temp. Jel ona uopce trebala doci u skolu s obzirom na brata? Da brinem? Danas nije dosla u skolu.
    Odgovorno bi bilo da od kad brat ima simptome ne dolazi u školu. Sve dok brat nema simptome može jer je kontakt kontakta.

  11. #7561
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Odgovorno bi bilo da od kad brat ima simptome ne dolazi u školu. Sve dok brat nema simptome može jer je kontakt kontakta.
    A znam da bi bilo odgovrno ali kaj da radim sada, dosla je i sjedila s mojom. Ja svoju skoro nisam danas pustila u skolu.

  12. #7562
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    A znam da bi bilo odgovrno ali kaj da radim sada, dosla je i sjedila s mojom. Ja svoju skoro nisam danas pustila u skolu.
    A ne možeš ništa. Sve sok brat nema pozitivan nalaz ili ga liječnik bez nalaza ne proglasi pozitivnim i njoj napiše samoizolaciju ona može zakonski u školu. Na žalost, nisu svi odgovorni.

  13. #7563
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    A znam da bi bilo odgovrno ali kaj da radim sada, dosla je i sjedila s mojom. Ja svoju skoro nisam danas pustila u skolu.
    Nemoj se uzrujavati... Nikad se ne zna - mogao je bilo koji član obitelji dobiti temperaturu popodne, a djeca su bila u školi zajedno ujutro...

    Baš gledam - svi smo u sličnoj situaciji i teško možemo izbjeći sve kontakte. Npr. moj kolega je doma (žena i jedno dijete sa simptomima i pozitivni, on i drugo dijete ništa, iako su u stanu u kojem je teško organizirati izolaciju). Još par dana i vraća se na posao. Baš ga moram pitati kako je dio obitelji sa simptomima - jesu li se oporavili.... Nitko nije imao jako izražene simptome.

  14. #7564
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. I na istoj stranici malo nize:
    https://www.telegram.hr/politika-kri...radnih-mjesta/

  15. #7565
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj se uzrujavati... Nikad se ne zna - mogao je bilo koji član obitelji dobiti temperaturu popodne, a djeca su bila u školi zajedno ujutro...

    Baš gledam - svi smo u sličnoj situaciji i teško možemo izbjeći sve kontakte. Npr. moj kolega je doma (žena i jedno dijete sa simptomima i pozitivni, on i drugo dijete ništa, iako su u stanu u kojem je teško organizirati izolaciju). Još par dana i vraća se na posao. Baš ga moram pitati kako je dio obitelji sa simptomima - jesu li se oporavili.... Nitko nije imao jako izražene simptome.
    Ali nije, brat joj je imao temp od subote a mama je dobila dok je bila u skoli i to razumijem. Ne zamjeram nikome nista ali bih voljela ja postupiti ispravno i sacuvati zivce.

  16. #7566
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Odgovorno bi bilo ako član kućanstva koji je u SI zbog kontakta razvije simptome da se svi ukućani samoizoliraju do testa. Na žalost neki nisu toliko odgovorni.
    Mi J. nismo pustili na rođendan najboljoj prijateljici prije mjesec dana jer je MM kihnuo i na pola sata imao temperaturu 37. Plakala je cijeli dan, ali u ovoj situaciji bilo bi jako neodgovorno da smo ju pustili.

  17. #7567
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Što je naravno potpuno bezveze, jer se osoba koja živi s nekim u stanu može zaraziti i zadnji dan koad je bolesna osoba zarazna.

    Valjda se računa da je bolesna osoba izolirana, a svi znamo da je to nemoguće izvesti.
    Pa broji se, zapravo, od ZADNJEG kontakta s bolesnom osobom, a ne od prvog dana.

  18. #7568

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ima mi sve to smisla, ali mi nema smisla onda odluka ni pedijatrice ni epidemiološke za moju djecu. U teoriji se onda zapravo treba čekati da ja skroz ozdravim pa da na to dodaju 10 dana za djecu.

    ....
    Jer tko zna do kad ću ja biti bolesna i koji je meni zadnji dan? Jer ja sad zapravo imam upalu pluća i imam temp. zbog toga, a ne zbog korone, zar ne? I mogu još dugo imati upalu pluća.

    A joj .
    Meni je drago, Bubilo, što ti je bolje .
    Čitam sada tvoje nedoumice i zavrtelo mi se u glavi od računanja, nemam pojma šta će kod nas izmisliti epidemiolozi ali ne žuri mi se da saznam.

    Htela sam da pitam zar nije ipak dobro što su ti deca kod kuće, čisto u zdravstvenom smislu?
    Verujem da im je neveselo da su kod kuće a zdravi, ali sezona je i drugih viroza, nije zgodno da pokupiš još nešto na tako oslabljen imunitet.
    Meni se čini logično uzeti u obzir stanje svih ukućana pre vraćanja dece u kolektiv.

    Ti imaš upalu pluća koju je izazvao korona virus, nije to nešto odvojeno od korone nego sastavni deo toka bolesti. Jedino što verovatno nisi zarazna više, valjda.

    Naša muzička je prešla na online rad, nažalost.
    Osnovna škola još nije, mada počinje da izostaje nastavno osoblje. Današnja zvanična cifra je oko 100 pozitivnih na 10 000 u selu, s obzirom da još toliko ljudi čeka rezultate sutrašnja će biti puno veća. Većina Vojvodine je u režimu vanredne situacije, šta god to značilo, ne stižem više ni da ispratim vesti, malo su mi i preko glave...
    Najluđi su mi pojedini nastavnici, koji su u modusu"selo gori a baba se češlja", zatrpali su decu nekim nenormalnim količinama školskih zadataka, po deset časova unapred od predviđenog plana i programa, mislim WTF??? Stvarno epidemija utiče na mentalno stanje priznali mi to ili ne.

  19. #7569
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne znam kako da to objasnim, ali ne bojim se za njih u zdravstvenom smislu.
    Ja sam prilično sigurna da su oni to odradili.

    S druge strane, cure su u stanu od 25.10. jer smo bili u samoizoalciji i prije zbog kontakta sa zaraženim nastavnikom.

    Nikako ne može biti dobro za djecu da su toliko dugo zatvoreni, bez vršnjaka, i da po cijele dane prepisuju gradivo u bilježnice.

  20. #7570
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako da to objasnim, ali ne bojim se za njih u zdravstvenom smislu.
    Ja sam prilično sigurna da su oni to odradili.

    S druge strane, cure su u stanu od 25.10. jer smo bili u samoizoalciji i prije zbog kontakta sa zaraženim nastavnikom.

    Nikako ne može biti dobro za djecu da su toliko dugo zatvoreni, bez vršnjaka, i da po cijele dane prepisuju gradivo u bilježnice.
    Točno tako i ja razmišljam. Moji su morali ostati u samoizolaciji 10 dana duže od mene, iako sam sigurna da sam zapravo ja od svojih dečkiju i pokupila virus, samo što su oni bili bez simptoma.

  21. #7571

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako da to objasnim, ali ne bojim se za njih u zdravstvenom smislu.
    Ja sam prilično sigurna da su oni to odradili.

    S druge strane, cure su u stanu od 25.10. jer smo bili u samoizoalciji i prije zbog kontakta sa zaraženim nastavnikom.

    Nikako ne može biti dobro za djecu da su toliko dugo zatvoreni, bez vršnjaka, i da po cijele dane prepisuju gradivo u bilježnice.
    LOL mislila sam na tebe, ne na decu . Jasno mi je da su oni sasvim dobro, i jasno mi je da im je grozno u izolaciji. Samo mislim da ne treba da žuriš sa slanjem u kolektiv zbog tebe i tvog oporavka, ali naravno da ćeš to proceniti sama uz tvog dr. Pokušavam da ti ukažem na neku pozitivu u dugoj SI dece .

  22. #7572
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Aha, sad razumijem.
    A što misliš da bi mi još mogli donijeti? Koronu? .
    Protiv gripe sam se cijepila.

  23. #7573

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, sad razumijem.
    A što misliš da bi mi još mogli donijeti? Koronu? .
    Protiv gripe sam se cijepila.
    A bilo kakvu glupost da ti donesu, realno, treba li ti? Navikla na temperaturu pa će ti nedostajati ?
    Mislim, imuni sistem ti je totalno angažovan u borbi sa koronom, stvarno mu ne treba da se troši ni na običnu prehladicu niti na neku bezveznu vrtićku bakteriju, jer ono što bi ranije prešmrcala u par dana sada možda ne prođe bez još antibiotika, još kašljanja, još temperature, još nespavanja, mučnine, itd.
    Jednostavno mislim da bi trebalo da staviš svoj oporavak na prvo mesto, pa stignu deca i u školu, gde je kraj školske godine...

  24. #7574
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i mi smo sad u toj situaciji. s prvim danom temp. jednog ukućana svi smo ostali doma, zadnji izlazi iz samoizolacije (ako ostane bez simptoma) 10. dan nakon izlaska iz izolacije zadnje oboljelog u obitelji...sveukupno će biti u samoizolaciji mjesec dana, a jedini zdrav.

  25. #7575

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Bubilo, može li TM s djecom prošetati, negdje ih pošalji na izlet...
    Neki epidemiolozi kažu roditeljima da s djecom mogu prošetati,ali da se ne druže s drugom djecom.

  26. #7576
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A joj ne znam, prevelika sam štreberica za to.
    Na onom obrascu za samoizolaciju lijepo piše “adresa na kojoj se provodi samoizolacija”.
    A ima i djece u ulici koja ih ne mogu dočekati, da ih vide kako izlaze iz zgrade dotrčali bi odmah do njih. Zapravo, kad je lijepo vrijeme cijela je ulica ispred naše zgrade. Morali bi bježati od njih .
    A i opet, ne bih se usudila riskirati da dođe kontrola.

  27. #7577
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Evo ja bih se usudila, al bih posjela djecu u auto i mnegdje daleko od svih s njima u prirodu.
    Ma nek idu v rit i oni i kontrole kojih btw baš ni nema kad ti u takvom sustavu na kraju moraš razmišljat dokad bit u SI i odgovornija si nego sam sustav.

    Mi nismo bili u SI, nitko od nas, al evo pretpostavljam kako bih se ponašala da sam u vašoj situaciji.

    A da izbjegnem čopor djece pred zgradom izašli bi ili ranije ujutro ili bi ih izvela navečer kasnije kad nema nikoga.

    Tako je radila moja frendica jer su joj djeca skoro prolupala više doma njih troje djece, bez simptoma, puni energije, a kćerki je to bila već 2.SI.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.11.2020. at 23:30

  28. #7578
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Naravno pričam isključivo o možebitnoj situaciji da ni djeca ni mi (ja ili mm) nemamo simptome.

  29. #7579
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja bih isto kao Lili, izasla u 9 ujutro s djetetom van, mi imamo neku klet, tamo bismo otisli i ne bismo se micali s nase zemlje. Ponijela hranu i vratila se kad padne mrak. Doduse kod nas nisu djeca oko kuce, nego u obliznjem parku. Tako da ne bismo ni u 11 vjerojatno ni na koga naletili.

  30. #7580
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    E to je ok ova priča od Jelene ako bi odmah nultog dana otišli u taj smještaj

  31. #7581
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se kod vas sada odvija nastava?
    Mi smo imali bezvezni vanredni raspustić od srede do danas kao neki bedni pokušaj da se zauzda transmisija u školama.
    Sutra se ponovo vraćamo u nastavu, MM-u ceo dan stižu viber obaveštenja od kolega koji učenik u kojoj školi iz kog razreda je u izolaciji, a kojeg su roditelji ostavili kod kuće na online nastavi do daljnjeg.
    Ako se tako nastavi, koliko će ih ostati u školama za par dana? Navodno u Beogradu već ima situacija da na časove dođe dvoje-troje od njih 15.
    Mislim, nije mnogo ni bitno, jer uz ovu brzinu prenošenja po selu, biće jako neobično ako za max. dve nedelje ne odletimo u izolaciju bar kao kontakti, po novom zakonu, a verovatnije kao oboleli.
    Ipak sam radoznala jer vi u ovom talasu idete malo ispred nas, mada su sve šanse da ćemo vas uskoro i prestići . Da li su se kod vas oporavljeni mahom već vratili na nastavu, da li je više razreda u izolaciji ili onih koji redovno idu? Kako je sa bolesnim nastavnicima, da li su škole bar našle odgovarajuće zamene ili se ti časovi gube?
    Kod nas je kaos u organizaciji nastave. Govorim kao nastavnik i kao razrednik. Prije mjesec dana cura pozitivna, 3 bliske frendice doma, ostali škola. Prije 3 tjedna druga pozitivna, cijeli razred doma. Sad 2 dečka pozitivna, niko ništa ne govori. Dr dakle ne zove školu jer nema vremena, majka mi javi da su u izolaciji svi u kući. Nitko ne spiminje online nastavu sad za njih 2 ili razred. A ekipa u razredu mole da ih se pišalje doma 2 tjedna da se oporave i malo stabiliziraju kao razred. Ugl nered.

  32. #7582

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Isto je i kod nas.

    Nikakvog plana, uputstava, strategije, obaveštenja, procedure...Svaka škola za sebe odlučuje, nisam čula da ikoga nadziru u izolaciji niti da nešto javljaju epidemiolozi.
    Drugi dan već dete ima zamenu umesto učiteljice, niko ni mu ni be od strane škole.

  33. #7583
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih isto kao Lili, izasla u 9 ujutro s djetetom van, mi imamo neku klet, tamo bismo otisli i ne bismo se micali s nase zemlje. Ponijela hranu i vratila se kad padne mrak. Doduse kod nas nisu djeca oko kuce, nego u obliznjem parku. Tako da ne bismo ni u 11 vjerojatno ni na koga naletili.
    Ne može to tako. Kad uđeš u izolaciju, prijaviš adresu i SVO vrijeme moraš biti na toj adresi.
    Čak ne smiješ ni u vlastito dvorište. Ili smiješ?

  34. #7584
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može to tako. Kad uđeš u izolaciju, prijaviš adresu i SVO vrijeme moraš biti na toj adresi.
    Čak ne smiješ ni u vlastito dvorište. Ili smiješ?
    Naravo da smijes u vlastito dvoriste.

  35. #7585
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    u dvoriste smijes, izvan adrese ne. mene su zadnji dan SI kontrolirali

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk

  36. #7586
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može to tako. Kad uđeš u izolaciju, prijaviš adresu i SVO vrijeme moraš biti na toj adresi.
    Čak ne smiješ ni u vlastito dvorište. Ili smiješ?
    Jel smiješ prijaviti bilo koju adresu? Tj. ne mora biti službena sa osobne?

  37. #7587
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel smiješ prijaviti bilo koju adresu? Tj. ne mora biti službena sa osobne?
    Mozes bilo koju .

  38. #7588

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može to tako. Kad uđeš u izolaciju, prijaviš adresu i SVO vrijeme moraš biti na toj adresi.
    Čak ne smiješ ni u vlastito dvorište. Ili smiješ?
    Tako je službeno, ali ja ti kažem da i nije uvijek tako ... epidemilog je rekao da roditelji mogu djecu bez simptoma izvesti van iz stana u šetnju

  39. #7589
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A smiješ do šupe koja je u podrumu adrese na koju prijavljuješ samoizolaciju?

  40. #7590
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Joj, Jelena, pretpostavljam da smijes i na WC, cak i ako imas onaj drveni u vrtu.

  41. #7591
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je službeno, ali ja ti kažem da i nije uvijek tako ... epidemilog je rekao da roditelji mogu djecu bez simptoma izvesti van iz stana u šetnju
    Tako sam i ja čula.

    Jelena ja se ipak ne bih usudila biti cijeli dan van adrese, al izvest djecu bez simptoma na zrak mi je posve zamislivo, naravno negdje gdje nema ljudi.

  42. #7592
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    S obzirom na broj oboljelih i na velike gradove, sumnjam da obilaze svakog. Manji grad i selo, dodju. Dolazili su trogodisnjake u manjim mjestima trazit. Ne znam koliko je kuna kazna, meni je frend reko par tisuca, al on je iz privat firne i bez veza da mu u mimistarstvima pisu zvjezdice.Jos je kaic reko da samizolirani smije s maskom u apoteku, mom svekru au reki da moze s maskom izac bacit smece... Sve skupa je to jedan kaos, s jedne strane prestrogo, s druge smijurija od mjera. Danas vise od 3k zarazenih, al mislim da se danas ta vijest ne probija.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.11.2020. at 16:55

  43. #7593
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Bokte pa i Švedska uvela zabrane i ograničenja okupljanja više od 8 ljudi na javnom mjestu, razmišljaju o on line nastavi, a Hrvatska juhuhu ko da se ništa ne dogadja No comment.

  44. #7594
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, Jelena, pretpostavljam da smijes i na WC, cak i ako imas onaj drveni u vrtu.
    I kak da velim????komentar bezveze
    Šuopa je u podrumu ZGRADE ,i moraš otići 4 kata gore/dole.teoretski možeš vidjeti ili sresti više ljudi ,znači ne klinaca ,nek kod Jelene klinaca u parkiću u podne.

  45. #7595
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bokte pa i Švedska uvela zabrane i ograničenja okupljanja više od 8 ljudi na javnom mjestu, razmišljaju o on line nastavi, a Hrvatska juhuhu ko da se ništa ne dogadja No comment.
    Kaj reći, komentiraju po fejsu da je Ikea danas puna ko šipak, ko da korone nema.

  46. #7596
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ma Cathy švedska posla

  47. #7597
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I kak da velim????komentar bezveze
    Šuopa je u podrumu ZGRADE ,i moraš otići 4 kata gore/dole.teoretski možeš vidjeti ili sresti više ljudi ,znači ne klinaca ,nek kod Jelene klinaca u parkiću u podne.
    A mislim, pitaj epidemiologa i objasni mu koliko koraka i kamo moras otici.

    Sigurno postoji siguran nacin da odes u supu, ako ti u supi ovisi zivot. Maska, izbjegavanje lifta, kao i izbjegavanje lizanja susjedovog nosa. Nece mu korona skociti nikamo, ako prodjes pored njega, s maskom na nosu.

    A epidemiolog nikad nece ni znati, ako bas ne zelis, da si otisla po vrecu krumpira, ili sto vec moze biti presudno u supi. U krajnjem slucaju, ako ne poneses mobitel ili netko dodje na vrata, mogu im reci da si bas otisla na WC.

  48. #7598
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    s druge strane, da sam ja taj susjed i da naletim na osobu za koju znam da je bolesna (a zna se, moji znaju) ne bi se ugodno osjećala. mi nigdje ne izlazimo, ne nosimo niti smeće u zajednički spremnik...10 dana prođe zapravo brzo, nije to nikakva panika.
    jer, svakome je nešto drugo važno, jednima je prošetat djecu, drugima psa, trećima skoknut do šupe ili apoteke...nekima i do posla...i ode sve...

  49. #7599
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako sam i ja čula.

    Jelena ja se ipak ne bih usudila biti cijeli dan van adrese, al izvest djecu bez simptoma na zrak mi je posve zamislivo, naravno negdje gdje nema ljudi.
    Pa je, al ako se netko boji da ce djeca sresti prijatelje, onda mi se cini losijim vracati se dok su oni vani.

    Mi ni ne mozemo u nasoj kucici boraviti. Nema nikakvih prikljucaka ni kreveta. Wc ima u kuci, al moras u bacvu po vodu.

  50. #7600
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nisam te najbolje razumjela Jelena.Jel to zbog toga kako objasnit svom djetetu da se ne može s njima igrat ili kako objasnit drugoj djeci da ste u SI, a bili vani?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •