Stranica 163 od 383 PrviPrvi ... 63113153161162163164165173213263 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,101 do 8,150 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #8101
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Pa već su i prijašnjih godina neki privatnici inzistirali od svojih zaposlenika da se cijepe od gripe
    Sigurno će za covid biti puno više privatnika koji će inzistirati na cijepljenju jer nikome se ne sviđa npr. kad ti cijela smjena u restoranu završi u samoizolaciji na 10 dana

  2. #8102

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu u vrtic ako imaju medicinsku dokumentaciju , a bez dokumentacije u gradske vrtice prilicno tesko.
    Sto se tice rada u vrticu ocekuju da si cijepljen protiv djecjih bolesti . Da je u pitanju epidemija sigurni bi inzistirali da su i djelatnici cijepljeni npr. protiv ospica.
    U Zaraznoj bolnici je obavezno da djelatnici budu cijepljeni protiv hepatitisa i gripe.
    Obzirom na kaos koji je ovaj virus izazvao nisam sigurna koliko ce oni koji rade u kolektivima i s rizicnim skupinama imati pravo razmisljati i birati.
    Ne znam o kojoj pokrajini pričaš, ali u Štajerskoj, Koruškoj i gornjoj Austriji sigurno nije uvjet za vrtić. Radim u školi i u drugoj ustanovi kao socijalni pedagog i nije obavezno bit cijepljen protiv recimo ospica. Definitivno nije uvjet, pitaju te jel imaš, ali ako nemaš- nije uvjet za ne dobit posao. A za sada možemo birat, govorim iz prve ruke.

  3. #8103
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    znači, za ugrožene skupine fast food cjepivo, a mi zdravi možemo čekat dok ne naprave kvalitetno?
    baš često čujem tu racionalizaciju zašto se ljudi ne žele cijepiti protiv kovida
    pa da budem iskrena i sama sam ju rekla kad je ljetos Rusija izašla sa Sputnikom

    ali sada imaš 3 gotova, dokazano učinkovita cjepiva
    pa ne znam
    ja da sam poslodavac, pokušala bih što više potaknuti zaposlenike da se cijepe
    bolovanje do 42 dana je na teret poslodavca a trošak je jednak i ako netko ima blage simptome ili teške
    a cjepivo postoji
    ali nije dovoljno kvalitetno?
    ne znam, meni je to kao da čekamo da nas pokupi jahta umjesto barke dok se utapamo

  4. #8104
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam o kojoj pokrajini pričaš, ali u Štajerskoj, Koruškoj i gornjoj Austriji sigurno nije uvjet za vrtić. Radim u školi i u drugoj ustanovi kao socijalni pedagog i nije obavezno bit cijepljen protiv recimo ospica. Definitivno nije uvjet, pitaju te jel imaš, ali ako nemaš- nije uvjet za ne dobit posao. A za sada možemo birat, govorim iz prve ruke.
    Govorim o Hrvatskoj u kojoj zivim . Ne znam kako je u drugim (svim) zemljama , ali u Hrvatskoj cijepljenje je obavezno.

  5. #8105

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ja nisam baš načisto s tom idejom da tek tako ubrizgavam nešto što eto nije dovoljno kvalitetno.
    Naravno, nikome ne zamjeram, ako jedva čeka cjepivo, ustvari skroz kužim, ljudi žele natrag normalnost u životu.
    Pretpostavljam da ću se i ja cijepit, jer radim u turizmu i rad sa strancima bi bio neka indikacija za cjepivo.
    Ne mislim otić živit na Velebit i skupljat bobice da se ne cijepila, ali da ću bit u prvom redu, neću.
    Cijepit ću se tek i ako budem prisiljena. Pod prisilom ne mislim da će me vojska odvuć, nego sve šta sam prije navela.

    Možda nekome moj stav nije normalan, nemam ništa protiv, ali to je trenutno moj stav.
    Možda se promijeni.
    Ja sam na proljeće bila recimo apsolutno prestravljena koronom i u totalnoj smo karanteni svi bili. refreshala sam vijesti iz Italije
    i svako malo imala osjećaj da me nešto stišće u prsima.
    Onda je došlo ljeto i u borbi za egzistenciju sam skoro zaboravila na opasnost od korone, iako sam bila svaki dan u kontaktu sa 100-injak mladih ljudi koji su partijali večer prije.
    Nosila sam masku i pazila, ali koliko se ustvari možeš pazit.
    I na kraju sam je skupila kad skoro s nikim nisam bila u kontaktu, donijelo mi je dijete, jedno ili drugo ni ne znam. Moguće da sam ja njima.

    Kako poznajem osobu kojoj su od cjepiva za svinjsku gripu ostale jako ozbiljne posljedice, malo sam skeptična oko svega toga,
    ali kako sam rekla, ako odluka padne da se svi cijepimo, svi ćemo se cijepiti.

  6. #8106
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Danas sam dobila foru “Pa oni ne rade ni istu Nutellu za nas, a kamoli cjepivo”

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima na fb stranica o iznajmljivanju kucica i apartmana. Nema da je novogd. termin slobodan, a kuce su uglavnom de lux, nisu za 1 obitelj. Zatvaram oci i pokusavam razmisljati da su to i inace baloncici u kojima se druze i da nema tih nekretnina sad bas toliko.
    Bila sam u jednoj takvoj FB (možda je ista) do prije 2-3 tjedna, i moram priznati da sam izašla iz nje baš zbog toga što nisam više nisam mogla gledati te upite za izjamljivanje kuće za Novu godinu za 4-6-8-10 odraslih i 1-3-5... djece. Teško da i inače svi žive u istom kućanstvu.

    S druge strane, sad već poznajem toliko obitelji oko nas koje su preboljele koronu da bismo sigurno mogli napraviti dobar “After Korona / Free Korona - New Year’s Eve - PARTY”. Pa ako živimo u vašoj zgradi, nemojte nas prijavljivati . (Zezam se, ja neću tulumariti).

    I sigurna sam da masa ljudi, pogotovo ovi koji žive po kućama, ne bi nikog prijavili.

    A i još nitko nije rekao da će biti zabranjeno. Zabranjeno je samo do 21.12.
    Onda će nas raspustiti iz psiholoških / potrošnja razloga, pa tek u siječnju lockdown.

    Dakle nađite prijatelje koji su preboljeli i dogovorite doček .

  7. #8107
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jasno ti je da iz infekciju covidom fali -vrijeme?
    Jos uopce ne izlaze na vidjelo dugotrajne posljedice cak i blagih infekcija.
    Jer je lako moguce da i to postoji.
    ( itekako postoji, cak i medu djecom. Jedino sto je postotak mali, a mediji ne poroucavaju medicinska istrazivanja)

    https://www.sciencedaily.com/release...0904125111.htm
    "According to the literature, children did not need to exhibit the classic upper respiratory symptoms of COVID-19 to develop MIS-C, which is frightening," Dr. Moreira said. "Children might have no symptoms, no one knew they had the disease, and a few weeks later, they may develop this exaggerated inflammation in the body."

    "This is a new childhood disease that is believed to be associated with SARS-CoV-2," Dr. Moreira said. "It can be lethal because it affects multiple organ systems. Whether it be the heart and the lungs, the gastrointestinal system or the neurologic system, it has so many different faces that initially it was challenging for clinicians to understand."

  8. #8108

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Govorim o Hrvatskoj u kojoj zivim . Ne znam kako je u drugim (svim) zemljama , ali u Hrvatskoj cijepljenje je obavezno.
    Sorry, krivo sam te shvatila.

  9. #8109
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    ...i prijelomna vijest dana je...

  10. #8110
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    ...i prijelomna vijest dana je...
    Kud svi tud i mali Mujo
    Zanimljivo tocno 48 sati od ulaska u samoizolaciju.
    Kakva sreca. Nitko od ekipe ne mora se izolirati.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.11.2020. at 19:29

  11. #8111

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Premijer Sunce nam je fasovao koronu.

  12. #8112
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam u jednoj takvoj FB (možda je ista) do prije 2-3 tjedna, i moram priznati da sam izašla iz nje baš zbog toga što nisam više nisam mogla gledati te upite za izjamljivanje kuće za Novu godinu za 4-6-8-10 odraslih i 1-3-5... djece. Teško da i inače svi žive u istom kućanstvu.
    E, ta.

  13. #8113
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ma da? Idem i ja pogledati vijesti.

  14. #8114

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja jedino ne kužim zašto moraju stalno jedno te isto pobrojavati gdje je bio od proljeća do sada.

  15. #8115

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Evo da vam javim novosti iz KBC Dubrava vezano za zahvate koji nemaju veze s kovidom:
    Dakle dragi mi je trebao 20.11. na uklanjanje madeza tamo na plasticnu kirurgiju. I iako mu je receno da ce ga nazvati radi potvrde i uputa, do 19.11. ga nisu nazvali pa je on zvao njih. Naravno, nitko se ne javlja.. pa je probao s raznim drugim brojevima i konacno se netko javi i ajde, prespoji ga nekoj... kako bih drugacije rekla nego pijanoj babi. Koja ga je toliko izvrijedala, urlala na njega, ponizavala ga..prestrasno! Dakle on je budaletina, idiot, kreten! Sto mu sve nije izgovorila... a zenska potpuno ili luda ili pijana, jedno 30ak puta je ponovila svoje ime i prezime, a njemu nije dozvolila da uopce kaze svoje! Prekidala ga je i urlala kako je on idiot i da njega nitko nije zvao iz bolnice, a kamo li da bi isao sutra na neki zahvat! Samo je ponavljala: ja sam ta i ta, ovo je kovid bolnica, vas nije nitko zvao...
    Kad ju je konacno uspio usutkati i reci joj da su ga ocito zvali iz mesnice, pocela je trabunjati da su ga zvali iz neke druge bolnice jer je on budala koja nije u stanju zapamtiti iz koje bolnice je nazvan i gdje je bio na pregledu.
    Nakon jedno 20ak min urlanja i nakon sto se nije dao skinuti s tel, ludaca mu konacno dopusta da kaze svoje ime i prezime kako bi ga uvjerila da je budala i da laze da ga je netko zvao da sutra ima zahvat.
    Eh, onda je promjenila plocu jer ipak ima on sutra termin zakazan, ali nema ona veze s tim, on mora razgovarati sa tim koji ga je zvao i upucuje ga da zove broj s kojeg je i zvan. To sto se na taj br nitko ne javlja, nije njen problem.

    Proveli smo cijeli dan na tel i nismo nikoga uspjeli dobiti, niti je on primio obecani poziv.

    8 dana kasnije, u postanskom sanducicu nalazimo pismo u kojem ga se obavjestava da 20.11.ima u 12:40 termin za zahvat u KBC Dubrava. Pismo je doslo s debelim zakasnjenjem, on nije isao na blef u bolnicu da ga i tamo na ulazu vrijedaju i urlaju na njega i tako je 3 tj slobodnih dana i go propalo, a madezi uklonjeni nisu.

    Evo, pisem ovo cisto da znate da se ovakvi zahvati i dalje obavljaju i to cak i u KBC Dubrava, ali ocito samo ako imate srece da Vam posta dode na vrijeme. Telefonski se ne trebate truditi dobiti ikakve informacije

  16. #8116
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Uh, uh, uh. Stalno mi na fb iskace antigenski testovi sv. katarina, a i ogroman je nesrazmjer izmedju nas i nekih eu zemalja u dostupnosti testova, plus izgleda da 'vjerojatni covid' koji je good enough da te sprasi u samoizolaciju nije good enough da te ubroje u covid brojke, plus bi objasnilo neke stavove znanstvenika kojima se ostali cude kako mogu govorit da smo zapravo super:

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20201129

  17. #8117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Stagljar: Kome da vise vjerujem, kolegama iz bolnica il poduzetnicima koji su umislili da su epidemiolozi:

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...olozi-15034127
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.12.2020. at 00:25

  18. #8118
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Nisam razumjela tvoj post, dok nisam procitala. Nemam riječi.
    Jedino mi se cini da je netko pisao da zg testovi kostaju oko 7 eura. Al to sto se ide bez plana u akciju pa sto ispadne, opet MB kuha.

  19. #8119
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    https://www.rijekadanas.com/vedrana-...i-vas-lampasi/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #8120
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Stagljar: Kome da vise vjerujem, kolegama iz bolnica il poduzetnicima koji su umislili da su epidemiolozi:

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...olozi-15034127
    izvrstan članak.

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kud svi tud i mali Mujo
    Zanimljivo tocno 48 sati od ulaska u samoizolaciju.
    Kakva sreca. Nitko od ekipe ne mora se izolirati.
    Jako dobra opaska točno sam znala da je pozitivan i da će to izvesti. Baš sam MM to rekla.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2020. at 08:58

  21. #8121

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moj tata je i službeno završio s koronom. On živi u domu i od simptoma je imao samo blago povišenu temperaturu. Cijelo vrijeme se osjećao dobro.

  22. #8122
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Moj tata je i službeno završio s koronom. On živi u domu i od simptoma je imao samo blago povišenu temperaturu. Cijelo vrijeme se osjećao dobro.
    Bravo za tatu [emoji3590]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #8123
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja kolegica je u četvrtak dobila temperaturu 37.8. U petak ujutro je imala 37.2 i to je to, ništa više. U petak je zvala doktoricu koja joj kaže da se naruči na brzi test. Testirana danas i negativna. Zove ju doktorica da sad mora na pravi test i naruči ju u petak na Štampar.
    Znači.. Ona bez ikakvih simptoma zbog tog brzog testa možda sad potpuno zdrava sjedi 10 dana doma.
    Razumjela bih da ima simptome, da je razvila još nešto, nego sad zbog tog brzog testa ovo postane saga.

  24. #8124
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kolegica je u četvrtak dobila temperaturu 37.8. U petak ujutro je imala 37.2 i to je to, ništa više. U petak je zvala doktoricu koja joj kaže da se naruči na brzi test. Testirana danas i negativna. Zove ju doktorica da sad mora na pravi test i naruči ju u petak na Štampar.
    Znači.. Ona bez ikakvih simptoma zbog tog brzog testa možda sad potpuno zdrava sjedi 10 dana doma.
    Razumjela bih da ima simptome, da je razvila još nešto, nego sad zbog tog brzog testa ovo postane saga.
    Smijurija

  25. #8125
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Mene je danas užasnulo kad sam pročitala da je mlada a liječnica sa Zarazne oduzela sebi život.
    Pitam se koliko toga će još biti?
    Pitam se kako he tim zdravstvenim djelatnicima iz dana u dan, a budale uokolo rade hebene prosvjede za slobodu!
    Točno žalim za Golim otokom.
    Eto, do čega čovjek dođe.

  26. #8126
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Je tužno

  27. #8127

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Sustav je pun rupa ko goblen.
    Jutros me zove prijateljica, mala joj se probudila za školu, boli je glava, mjeri temperaturu 37,8.
    Zove njenu pedijatricu i ova je naruči za testiranje u ponedjeljak.
    A šta sad s roditeljima? Prijateljica ne radi, muž radi i ne može raditi od kuće.
    On je zvao svoju liječnicu, a ona mu kaže da ona njemu nema na temelju čega otvarat bolovanje, šta i nema.
    Majka je kući, znaci ne može bolovanje za dijete, SI ne može dok dijete nije pozitivno, znaci min 5 dana.
    Još mu liječnica sama kaže: ako se ne možete dogovoriti sa poslodavcem, jedino meni možete rec da imate simptome.

    Poslodavac mu je normalan, nije ni njemu u interesu da zarazi druge radnike pa mu je rekao da ostane kući do pon.
    Al da nije, šta taj čovjek može nego ići na posao.
    Traži se neka odgovornost od ljudi, a oni sami nisu bili dovoljno odgovorni ovakve situacije definirat.

  28. #8128
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Sustav je pun rupa ko goblen.
    Jutros me zove prijateljica, mala joj se probudila za školu, boli je glava, mjeri temperaturu 37,8.
    Zove njenu pedijatricu i ova je naruči za testiranje u ponedjeljak.
    A šta sad s roditeljima? Prijateljica ne radi, muž radi i ne može raditi od kuće.
    On je zvao svoju liječnicu, a ona mu kaže da ona njemu nema na temelju čega otvarat bolovanje, šta i nema.
    Majka je kući, znaci ne može bolovanje za dijete, SI ne može dok dijete nije pozitivno, znaci min 5 dana.
    Još mu liječnica sama kaže: ako se ne možete dogovoriti sa poslodavcem, jedino meni možete rec da imate simptome.

    Poslodavac mu je normalan, nije ni njemu u interesu da zarazi druge radnike pa mu je rekao da ostane kući do pon.
    Al da nije, šta taj čovjek može nego ići na posao.
    Traži se neka odgovornost od ljudi, a oni sami nisu bili dovoljno odgovorni ovakve situacije definirat.
    Da, to su ti nonsensi, na sve strane.

    Flopice, strašno, žalosno

  29. #8129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Provjeravajte li prestanak SI?

  30. #8130
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Provjeravajte li prestanak SI?
    ne razumijem pitanje.

  31. #8131
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Eto danas osoba bila kod specijaliste,nije joj bila skinuta SI koju je imala do prošlog petka,ali pošto je imala papir i istoj ipak je napravila planirani pregled

  32. #8132
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Sustav je pun rupa ko goblen.
    Jutros me zove prijateljica, mala joj se probudila za školu, boli je glava, mjeri temperaturu 37,8.
    Zove njenu pedijatricu i ova je naruči za testiranje u ponedjeljak.
    A šta sad s roditeljima? Prijateljica ne radi, muž radi i ne može raditi od kuće.
    On je zvao svoju liječnicu, a ona mu kaže da ona njemu nema na temelju čega otvarat bolovanje, šta i nema.
    Majka je kući, znaci ne može bolovanje za dijete, SI ne može dok dijete nije pozitivno, znaci min 5 dana.
    Još mu liječnica sama kaže: ako se ne možete dogovoriti sa poslodavcem, jedino meni možete rec da imate simptome.

    Poslodavac mu je normalan, nije ni njemu u interesu da zarazi druge radnike pa mu je rekao da ostane kući do pon.
    Al da nije, šta taj čovjek može nego ići na posao.
    Traži se neka odgovornost od ljudi, a oni sami nisu bili dovoljno odgovorni ovakve situacije definirat.
    Meni je jednako tako glupo da svaka temp sad bude korona. Danas je srijeda, do ponedjeljka mala može biti ful zdrava. Naša pedijatrica ne šalje na test odmah nego čeka da vidi kako se bolest ide razvijati.

    Moja mala ima običaj 2 puta godišnje dobiti "bolesti" koje se manifestiraju s 2-3 dana temp do 39 i onda je zdrava. Ništa drugo joj se ne pokaže. Po tome bi odmah bila panika da je sad korona

  33. #8133

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    A eto valjda je takav naputak. Mada u nasem slucaju nije bilo pa je ispala korona. Rekla mi je prijateljica lijecnica da je njoj dosao naputak skolsku djecu sa temperaturom slat na test. Prijatelj je jucer bio na testu ovom brzom u trajektnoj luci iako temperaturu nema od nedjelje. Dosao mu negativan pa sad mora ponavljat. Meni se cini da se tu vec pogubila nit sta se radi, zasto, ko koga.

  34. #8134
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Nije stvar panike nego se u situaciji u kojoj imamo ovako razmahanu epidemiju koja se mora staviti pod kontrolu- jer zdravstvo ne moze podnijeti daljnje opterećenje- doista svaka temperatura mora tretirati kao korona, dok se ne dokaze suprotno. Naime kad je to prvi i jedini simptom mi nikako ne mozemo znati da li je ili nije, a ako cemo se ponašati kao da nije, potencijalno cemo covid siriti dalje, sto je u ovom trenutku izuzetno vazno izbjeci.

  35. #8135
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jednako tako glupo da svaka temp sad bude korona. Danas je srijeda, do ponedjeljka mala može biti ful zdrava. Naša pedijatrica ne šalje na test odmah nego čeka da vidi kako se bolest ide razvijati.

    Moja mala ima običaj 2 puta godišnje dobiti "bolesti" koje se manifestiraju s 2-3 dana temp do 39 i onda je zdrava. Ništa drugo joj se ne pokaže. Po tome bi odmah bila panika da je sad korona
    je ali u idealnom svijetu bi trebalo to provjeriti prije nego se vratiš nazad među ljude, jer kod mnogih ljudi korona izgleda upravo tako: dan-dva temperaturice

  36. #8136
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    i ja savjetujem da provjerite kod svojih LOM dokad vam je stavljena SI, jer smo imali slučaj na poslu da je umjesto do 25.11. stavljena do 25.12. što je kolega bolno otkrio kad je prelazio granicu i skoro dobio kaznu

  37. #8137
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Sustav je pun rupa ko goblen.
    Jutros me zove prijateljica, mala joj se probudila za školu, boli je glava, mjeri temperaturu 37,8.
    Zove njenu pedijatricu i ova je naruči za testiranje u ponedjeljak.
    A šta sad s roditeljima? Prijateljica ne radi, muž radi i ne može raditi od kuće.
    On je zvao svoju liječnicu, a ona mu kaže da ona njemu nema na temelju čega otvarat bolovanje, šta i nema.
    Majka je kući, znaci ne može bolovanje za dijete, SI ne može dok dijete nije pozitivno, znaci min 5 dana.
    Još mu liječnica sama kaže: ako se ne možete dogovoriti sa poslodavcem, jedino meni možete rec da imate simptome.

    Poslodavac mu je normalan, nije ni njemu u interesu da zarazi druge radnike pa mu je rekao da ostane kući do pon.
    Al da nije, šta taj čovjek može nego ići na posao.
    Traži se neka odgovornost od ljudi, a oni sami nisu bili dovoljno odgovorni ovakve situacije definirat.
    A jesu li skole prioritet? Zasto onda skolska djeca i prosvjetni radnici nemaju prvenstvo pri testiranju? I zasto glupi prosvjetni sindikati ne galame zbog ovoga?

    A sto bi bilo da je i majka bolesna, pa se ne moze brinuti za dijete? Mozda bi tada otac dobio bolovanje.

  38. #8138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Tada bi imao pravo na bolovanje

  39. #8139

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Pa problem je sta je sve ostavljeno ljudima na odgovornost, a sustav kao i obicno u nas ne daje nikakvu podrsku. Tata iz mog posta je mogao imati slijedecu situaciju: poslodavac mu kaze: slusaj ili mi dostavi doznaku ili dođi na posao. On bi naravno isao na posao i mala u pon recimo pozitivna i onda bi taj tata bio neodgovoran jer je nekoga potencijalno zarazio.
    A jako bi bilo odgovorno da ostane bez posla, zena je ostala bez posla prije 2 mjeseca, podstanari..
    Ne moze sustav ljudima otezavat odgovprnost a onda ih prozivat.
    Odnsno moze, ali neka se onda ne cudi malverizacijama

  40. #8140
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Nije stvar panike nego se u situaciji u kojoj imamo ovako razmahanu epidemiju koja se mora staviti pod kontrolu- jer zdravstvo ne moze podnijeti daljnje opterećenje- doista svaka temperatura mora tretirati kao korona, dok se ne dokaze suprotno. Naime kad je to prvi i jedini simptom mi nikako ne mozemo znati da li je ili nije, a ako cemo se ponašati kao da nije, potencijalno cemo covid siriti dalje, sto je u ovom trenutku izuzetno vazno izbjeci.
    Ali onda ćeš ju tretirati da dopustiš i papirnato roditelju da bude doma uz dijete. Ne može pedijatar pisati sumnju na koronu i test, a roditelj ne može dobiti bolovanje jer eto, čeka se test. U onom slučaju je i tati trebala biti pisana SI :ne zna:

  41. #8141

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    U tome je problem. Sta oni nemaju nikakav uvid sta se događa, da postoje ljudi kojima posao visio o niti,da su ljudi iskreno prestraseni ze egzistenciju.
    Nedavno sam cula za slucaj kako je covjek molio nekog da ga ne navede kao kontakt jer je ostao bez posla i sad je nasao nesto na bausteli na crno za 200 kn dnevno i govori mu: ako to izgubim ja sam doslovno na ulici saa djecom za 10 dana. Kaze da mu je covjek plakao na telefon.
    Jel to za opravdat, nije.
    Jel za razumit,meni je.
    Lako je meni prvoj palamudit,neka su mi se primanja srozala za 100%, ja imam za prezivit zimu. Nemam za luksuze, ali ne moram strahovat da ce mi djeca bit gladna ili da necu moc platit stan. Nema nove odjece, ali za rezije ima.
    Ima ljudi u prestrasnoj situaciji. Bilo ih je uvijek,al ovo je stvarno gadna kriza. Ja zadnjih dana primam dvije vrste vijesti samo: tko je pozitivan i tko je dobio otkaz.
    Od ljudi s kojima se ja druzim skoro u svakoj obitelji je netko dobio otkaz.
    Evo moj muz radi jos do 29.12.

  42. #8142
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja zadnjih dana čujem vijesti tko je umro od korone i tko je na respiratoru

    Dvoje mrtvih, jedan resprirator....

  43. #8143

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ajde ja bar te još ne primam. Zasad znam za samo 4 hospitalizacije, ali su ok prošle.

  44. #8144
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Meni je cudno da se ljudi cude da nam je sustav testiranja, pracenja i hopspitalizacija u komi.
    Nije niti korona od jucer, niti manjak love u zdravstvenom sustavu, niti to da su u nekom trenutku ljudi prestali prijavljivati ( obavijestavati ) kontake .
    Sve je to povezano. Preplavljeni zdravstveni sustav zbog epidemije zarazne bolesti kojoj pomazu nepostovanja mjera i ne prijavljivanja kontakata .

  45. #8145
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Damaiondie prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da vam javim novosti iz KBC Dubrava vezano za zahvate koji nemaju veze s kovidom:
    Dakle dragi mi je trebao 20.11. na uklanjanje madeza tamo na plasticnu kirurgiju. I iako mu je receno da ce ga nazvati radi potvrde i uputa, do 19.11. ga nisu nazvali pa je on zvao njih. Naravno, nitko se ne javlja.. pa je probao s raznim drugim brojevima i konacno se netko javi i ajde, prespoji ga nekoj... kako bih drugacije rekla nego pijanoj babi. Koja ga je toliko izvrijedala, urlala na njega, ponizavala ga..prestrasno! Dakle on je budaletina, idiot, kreten! Sto mu sve nije izgovorila... a zenska potpuno ili luda ili pijana, jedno 30ak puta je ponovila svoje ime i prezime, a njemu nije dozvolila da uopce kaze svoje! Prekidala ga je i urlala kako je on idiot i da njega nitko nije zvao iz bolnice, a kamo li da bi isao sutra na neki zahvat! Samo je ponavljala: ja sam ta i ta, ovo je kovid bolnica, vas nije nitko zvao...
    Kad ju je konacno uspio usutkati i reci joj da su ga ocito zvali iz mesnice, pocela je trabunjati da su ga zvali iz neke druge bolnice jer je on budala koja nije u stanju zapamtiti iz koje bolnice je nazvan i gdje je bio na pregledu.
    Nakon jedno 20ak min urlanja i nakon sto se nije dao skinuti s tel, ludaca mu konacno dopusta da kaze svoje ime i prezime kako bi ga uvjerila da je budala i da laze da ga je netko zvao da sutra ima zahvat.
    Eh, onda je promjenila plocu jer ipak ima on sutra termin zakazan, ali nema ona veze s tim, on mora razgovarati sa tim koji ga je zvao i upucuje ga da zove broj s kojeg je i zvan. To sto se na taj br nitko ne javlja, nije njen problem.

    Proveli smo cijeli dan na tel i nismo nikoga uspjeli dobiti, niti je on primio obecani poziv.

    8 dana kasnije, u postanskom sanducicu nalazimo pismo u kojem ga se obavjestava da 20.11.ima u 12:40 termin za zahvat u KBC Dubrava. Pismo je doslo s debelim zakasnjenjem, on nije isao na blef u bolnicu da ga i tamo na ulazu vrijedaju i urlaju na njega i tako je 3 tj slobodnih dana i go propalo, a madezi uklonjeni nisu.

    Evo, pisem ovo cisto da znate da se ovakvi zahvati i dalje obavljaju i to cak i u KBC Dubrava, ali ocito samo ako imate srece da Vam posta dode na vrijeme. Telefonski se ne trebate truditi dobiti ikakve informacije
    ja ti mogu reći iz prve ruke da odjel plastične kirurgije kao takav u kb dubrava više ne postoji,
    V. kat, odjel plastične kirurgije je pretvoren u Covid odjel, a tamo je bila sala za male zahvate.
    nešto s njihovom administracijom ne štima, ja sam neki dan dobila mail da će mi nalaz stići na kućnu adresu,
    a nalaz sam dobila prije ohoho.
    u dubravi nemaš više ništa osim covid-a.
    plastična kirurgija (a i neki drugi odjeli) će imati ambulante negdje u domu zdravlja istok.
    javit ću ti kad krenu, iako nećeš imati velike koristi, jer ne vjerujem da će ikakve zahvate obavljati u običnoj ambulanti.

  46. #8146
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ja ti mogu reći iz prve ruke da odjel plastične kirurgije kao takav u kb dubrava više ne postoji,
    V. kat, odjel plastične kirurgije je pretvoren u Covid odjel, a tamo je bila sala za male zahvate.
    nešto s njihovom administracijom ne štima, ja sam neki dan dobila mail da će mi nalaz stići na kućnu adresu,
    a nalaz sam dobila prije ohoho.
    u dubravi nemaš više ništa osim covid-a.
    plastična kirurgija (a i neki drugi odjeli) će imati ambulante negdje u domu zdravlja istok.
    javit ću ti kad krenu, iako nećeš imati velike koristi, jer ne vjerujem da će ikakve zahvate obavljati u običnoj ambulanti.
    Znaš li slučajno što je s maksilofacijalnom? Brinu se o Covid bolesnicima ili su negdje drugdje premješteni?

  47. #8147
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde ja bar te još ne primam. Zasad znam za samo 4 hospitalizacije, ali su ok prošle.
    Mi smo imali prvi smrtni ishod korone na poslu.

  48. #8148
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš li slučajno što je s maksilofacijalnom? Brinu se o Covid bolesnicima ili su negdje drugdje premješteni?
    mislim da su ti oni na rebru.

  49. #8149
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da su ti oni na rebru.
    Mislim da su oni jos od ozujka preseljeni na Rebro.

  50. #8150
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da su oni jos od ozujka preseljeni na Rebro.
    O, hvala vam!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •