Stranica 166 od 383 PrviPrvi ... 66116156164165166167168176216266 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,251 do 8,300 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #8251

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj elleanora prvotno napisa Vidi poruku
    Je li netko možda sam računao kolika je smrtnost od korone?
    Nije niko .

    Kakav odgovor uopšte želiš?
    Ko bi bio taj pouzdan "neko" ko bi tačno sam izračunao smrtnost?
    I na osnovu tačno kojih podataka želiš da se smrtnost računa?
    Gde ćeš ti kao laik te podatke prikupiti, kako ćeš ih obraditi i kako interpretirati?
    Ljudi završavaju fakultete da bi to umeli.

    Daću ti moj laički proračun sa ogromnom greškom. Kod nas u selu (zgodno ima cca 10 000 stan.), umrlo u ovih mesec dana četvoro potvrđenih za koje znam (peto je to trogodišnje dete koje nas je sve potreslo, ali izostaviću ga iz statistike), možda još poneko od osmoro baka i deka u ova dva dana, ne znam pouzdano za njih.
    Pri tome je selo recimo u proseku, vanredno je svuda ali mi smo jedna od poslednjih opština koja je ubačena u vanredni režim. Znači 4 umrla na 10 hiljada, to je 400 umrlih na milion, na 7 miliona to je 2800 samo u ovih mesec dana.

    Ako pogledaš zvanične podatke, videćeš da je broj umrlih daleko manji jer mi živimo u državi u kakvoj živimo, gde je sve politika i laž.
    Sa druge strane, moja projekcija broja mrtvih je izuzetno gruba i ima ogromnu stat. grešku i ja na osnovu nje ne tvrdim baš ništa, ima školovanijih od mene za to.
    Ovo dajem kao primer kako niko od nas ne može pouzdano da sam izračuna takve parametre, bez uvida u gomilu podataka.

    A na banalnom primeru, postoje obični sajtovi, recimo jedno novosadsko onilne glasilo, koje godinama daje upisane u knjigu umrlih i nikoga to nije zanimalo. Ali ja sam upoređivala 7. mesec ove i prethodne godine -kod nas je postojao jak letnji skok obolelih za razliku od vas: 2019. broj umrlih u 7. mesecu je oko 50, u 2020. preko 80. Razlika je prilično upadljiva.

    Zato ostavljamo računanje smrtnosti onima kojima je to posao, ja sam već okačila turobni link pun proračuna, neću ga ponavljati, vrati se par stranica na temi ako te interesuje.

  2. #8252

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Bez obzira što tko od nas mislio, krivo pročitao ili interpretirao, smijanje na ljubazno postavljeno pitanje je tragično. U ljudskoj je prirodi da pita i propituje i nepropitivanje je daleko opasnije od ' smiješnjih' pitanja.

  3. #8253

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Daleko veću zbrku po pitanju korone od laika čine znanstvenici. Već mjesecima u javnost izlaze kojekakvi znanstvenici sa kojekakvim informacijama. A laici bi trebali prepoznati tko je u pravu.

  4. #8254

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Da, zaista, tragično.
    Moj smajli koji se smeje od muke kombinovan sa onim koji jednako plače od muke je puno tragičniji nego elleonorin doprinos temi, iako iza mojih neverovatno neljubaznih emotikona stoji celo sasvim pristojno detaljno obrazloženje.
    Kako god.
    Iza "ljubazno" postavljenog pitanja se krije takav okean kombinacije nepoverenja i neznanja da ga svi naši kilometarski detaljno obrazloženi odgovori jednostavno ne mogu ispuniti.
    I ta kombinacija nepoverenja, neznanja i istovremene ubeđenosti u sopstveno znanje je ono što nas je i dovelo tu gde jesmo. I ta politička korektnost negovorenja drugima da ne mogu da imaju relevantno mišljenje o nečemu što ne poznaju.
    Jer je dužnost prosvetitelja da svi imaju Gandijevsko strpljenje, Isusov drugi obraz i socijalne veštine školovanog psihoterapeuta da bi adekvatno prenosili znanje nekome ko je već unapred odlučio da ga ne želi.

  5. #8255

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Daleko veću zbrku po pitanju korone od laika čine znanstvenici. Već mjesecima u javnost izlaze kojekakvi znanstvenici sa kojekakvim informacijama. A laici bi trebali prepoznati tko je u pravu.

    Laici bi trebalo da prepoznaju da neurolog nije relevantan za komentarisanje fizičke propustljivosti maske.
    Da infektolog nije dovoljno stručan da proceni epidemiološka kretanja.
    Da reč lekara opšte prakse nema istu težinu kao reč pulmologa koji ordinira terapiju za upalu pluća.
    Da generalno skraćenica ing. ispred imena ne znači da je osoba stručna za oblast koju komentariše, nažalost.
    I poslednje, da ako osoba koja je za neku oblast stručna i školovana, ne zvuči baš koherentno u svojim izjavama o temi za koju je stručna, treba uzeti u obzir da mentalne bolesti nisu rezervisane samo za niže obrazovani sloj ljudi niti su ljudi medicinske struke imuni na njih. Evo, onaj naš nesretni Nestorović, ljudi koji ga poznaju od decenija ranije se kunu da se čovek ne ponaša i ne izgleda kao osoba koju su ranije poznavali. I šta sad...

  6. #8256
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    cipelica hvala na "obrani"
    Mislim da neću više (ne)doprinositi ovoj temi.
    Svako dobro

  7. #8257
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Daleko veću zbrku po pitanju korone od laika čine znanstvenici. Već mjesecima u javnost izlaze kojekakvi znanstvenici sa kojekakvim informacijama. A laici bi trebali prepoznati tko je u pravu.
    Ne slazem se. Postoje smijesna pitanja koje postavljaju ljudi over and over i nekad se to treba odrezat. Javnost bi trebala biti makar minimalno informaticki i opcenito pismena da nauci prepoznavati fejk od nefejk, plus opcenito kako znanost funkcionira, a to nije nacin 'moje misljenje/moje iskustvo/moje uvjerenje/', a jos je manje 'na novi fenomen svi smo unisoni'.

    Internet i forumi su the problem, al kad vec ne postoji sustavno obrazovanje, onda pojedinac mora sam iznaci odgovore na pitanja 'je li netko racunao' / 'dajte mi milijun linkova', pogotovo ako taj netko pada na 'dramaticna upozorenja' i ima stav 'ionako ovaj nista ne zna / onaj nista ne zna'.

  8. #8258
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vrlo kratka crtica, kopirana s neceg drugog, odnosi se samo na Minnesotu. Brojke su tocne. (Muz radi na statistikama za Covid Tracking Project.)


    More Minnesotans have died to COVID-19 in the past twelve days than in the entirety of its worst flu season of the past ten years.


    440 Minnesotans died in the bad 2017/18 flu season.
    457 Minnesotan deaths due to COVID-19 were reported in the past twelve days.


    Is this still "just the flu?"

    EDIT: Now it's ten days. Ten. Days.









    Naravno, nevjerni Tome ce na ovakve podatke uvijek izvuci pitanja o tome jesu li umrli od korone izgubili zivot s njom, zbog nje ili uz nju, ili kako vec. Ali onda mozemo propitkivati i ove s gripom i slomljene noge, a i prometne nesrece.

  9. #8259
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,534

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    laički, i ja kad potrčim ostanem bez zraka ali to sasvim sigurno ne znači da trčanje smanjuje razinu kisika u krvi ili da šteti
    možda naprosto nisi u formi
    Dobra usporedba

  10. #8260
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Daleko veću zbrku po pitanju korone od laika čine znanstvenici. Već mjesecima u javnost izlaze kojekakvi znanstvenici sa kojekakvim informacijama. A laici bi trebali prepoznati tko je u pravu.
    Donekle si u pravu. Ali zapravo je problem sto su trenutno sve oci uprte u tu problematiku i javnost koja ne razumije znanstvene metode dobiva prerano informacije. Gomila ljudi se upustila u istrazivanja, a radovi su iskakali prije recenzija. Radi se na brzinu. Rezultati su hitni. Ne moze se za mjesec dana napraviti kvalitetno istrazivanje. Recenzije traju jos bar 2 tjedna, pa korekcije na temelji recenzija...itd. Uglavnom, sada nisu normalni uvjeti i radovi su prebrzo dolazili u javnost.

    Ali ono sto se u ovom slucaju pokusalo ovdje prodati kao alternativne cinjenice, nema veze ni s najgore provedenim pravim istrazivanjem.

  11. #8261
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mislim da cipelica prije misli na kojekakve izjave naših poznatih znanstvenika po medijima.

  12. #8262
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Svi oko mene imaju koronu. Gotovo svima je, relativno, dobro. A ja se sve više bojim.

  13. #8263
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Svi, Beti? Obitelj?

  14. #8264
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sestra, sestrična, susjedi...
    Ali do prije 10-15 dana nije bilo nikoga bolesnog u blizini.
    Još ovo divljačko jugo.
    Još sve drugo. Strah je valjda legitiman. Dok nije prejak. Idem kuhati. Da zaboravim na koronu

  15. #8265

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Kod mene je stanje bilo mirno, bilo je zaraženih, ali sa slabim simptomima.
    Jutros mi je barba završio u bolnici.
    Nisu tako strašni simptomi, ali ima dvije premosnice, a kako ima veliku temperaturu već 6 dana i ne pada nikako, odveli su ga.

  16. #8266
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Strah je naravno legitiman i normalna reakcija, ali ne daj mu da te odnese u svoj vrtlog
    Kuhanje, kićenje kuće, provjeravanje jesenskih sijanaca, čitanje, film, telefonski razgovor s dragom osobom, da malo skrenu pažnju
    Imaš i zgodne mindfulness vježbe koje služe da nas isčupaju iz vrtloga anksioznosti, tipa osvijestiti 5 stvari koje vidiš, 4 zvuka koja čuješ, 3 stvari koje možeš osjetit, 2 mirisa koja osjećaš.. Ja ih jako volim, i puno mi pomaže u ovo vrijeme koje je prepuno analiza i prognoza usmjeriti pažnju baš na ono što je ovdje i sada, evo samo nebo je takvo ovih dana da ga imaš šta cijeli dan gledat

    Želim sestri i obitelji brz oporavak, drži se

  17. #8267

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš i zgodne mindfulness vježbe koje služe da nas isčupaju iz vrtloga anksioznosti, tipa osvijestiti 5 stvari koje vidiš, 4 zvuka koja čuješ, 3 stvari koje možeš osjetit, 2 mirisa koja osjećaš..
    Da osvestiš sebi da ih ne osećaš .

    Želim svima bolesnima brz oporavak, ne zamerite, crni humor- poslednja linija moje antistres odbrane .

    Kod nas danima duva ludačka košava tako da znam šta Beti hoće da kaže kad pominje jugo...

  18. #8268
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,534

    Početno

    Beti drzi se :grouphug:

    Ja se ispusem trcanjem.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.12.2020. at 12:06

  19. #8269
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ha ha je pulinka, odmah sam se sjetila da se to s mirisom lako pretvori u testiranje imam li koronu
    Dobila sam zadnjih mjeseci hrpu viceva na tu foru, tipa "muž ne naživcirao pa sam skuhala neslan ručak i svo vrijeme coktala mmmm što je fino i gledala njega kako paničari", ili ulijte mu vodu u bocu od rakije

  20. #8270
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da, stvarno. Mi smo od sinoć svi bolesni, a ja mirišem redom po kući i testiram. I frižider redom testiram zbog okusa. I psihičkog stanja.

    Srećom na testiranju smo u ponedjeljak, neću se puno udebljati.

  21. #8271
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    2 mirisa - menta i origano- pribor za samotestiranje korone


    Beti, drži se!

  22. #8272

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ha ha je pulinka, odmah sam se sjetila da se to s mirisom lako pretvori u testiranje imam li koronu
    Dobila sam zadnjih mjeseci hrpu viceva na tu foru, tipa "muž ne naživcirao pa sam skuhala neslan ručak i svo vrijeme coktala mmmm što je fino i gledala njega kako paničari", ili ulijte mu vodu u bocu od rakije
    Eto ideje

    Ja sam videla samo ono "parfemi koje kupite na Crni petak možda vam neće mirisati sutradan !"

  23. #8273
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,282

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    2 mirisa - menta i origano- pribor za samotestiranje korone


    Beti, drži se!
    A luk?

  24. #8274

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, stvarno. Mi smo od sinoć svi bolesni, a ja mirišem redom po kući i testiram. I frižider redom testiram zbog okusa. I psihičkog stanja.

    Srećom na testiranju smo u ponedjeljak, neću se puno udebljati.

    Držite se!
    Nadam se da idete negde privatno, u NS se čeka preko 12h na pregled, kako čujem od bolesnih . I decu odbijaju da testiraju.

  25. #8275
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Držite se!
    Nadam se da idete negde privatno, u NS se čeka preko 12h na pregled, kako čujem od bolesnih . I decu odbijaju da testiraju.
    Ajme užas. Nismo privatno, a ako je ovako i u Bg, trebali smo. Nisam od nikoga čula ništa previše negativno, pa nisam ni razmišljala. Rekli su da svi dođemo. Sad ako djecu ovako bolesnu odvučemo i ne testiraju ih..

  26. #8276
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,534

    Početno

    Riri drzte se! Ako je guzvetina, otidjite privatno i bok.

  27. #8277
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    2 mirisa - menta i origano- pribor za samotestiranje korone


    Beti, drži se!

    ja sam čitala da je kokos test miris

  28. #8278
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Bez brige, skuzit cete kad izgubite osjet mirisa, kakav kokos kakav origano, sve ce vam biti jednako prazno
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 05.12.2020. at 16:33

  29. #8279
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Domestos je siguran test

  30. #8280
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bez brige, skuzit cete kad izgubite osjet mirisa, kakav kokos kakav origano, sve ce vam biti jednako prazno
    Ovo je rekla i frendica, a i njena partnerica. Ono, nema dvojbe. Mozda se prvu sekundu pitas sto te snaslo.

    Curi koja radi kod nas se miris i okus nisu jos uvijek vratili, a ima jedno dva mjeseca od pozitivnog testa.

  31. #8281
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ma da, totalno glup osjećaj, ne sjećam se kad sam se zadnji put tako bespomoćno osjećala. Tek kad to izgubiš, skužiš koliko ti treba i koliko je bitno.
    Meni se vratio njuh, ali nije još kako je bilo.... U sommeliere me sigurno ne bi primili ali vježbam svakodnevno

  32. #8282

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,417

    Početno

    Vezano uz povećanu smrtnost u ovim mjesecima, ZG gradska groblja su objavila da imaju 30% veći broj ukopa, Osijek čak 68% usporedno s prošlom godinom. Rijeka i Pula su na istim brojkama.

  33. #8283
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Ali nije da 100% pozitivnih ima gubitak mirisa. Koliko citam simptomi idu svakako
    Evo poznanik sa kasljem i temp, koji je bio kontakt pozitivnog, vec na 2 testa negativan (brzi i pcr)

    Ne znam jel korona sad istisnula sve druge bolesti ili sto. Pa na jesen/zimu su normalne temp, hunjavice, kasalj, grlobolje. Sad ispada skoro sve korona

  34. #8284
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ali nije da 100% pozitivnih ima gubitak mirisa. Koliko citam simptomi idu svakako
    Evo poznanik sa kasljem i temp, koji je bio kontakt pozitivnog, vec na 2 testa negativan (brzi i pcr)

    Ne znam jel korona sad istisnula sve druge bolesti ili sto. Pa na jesen/zimu su normalne temp, hunjavice, kasalj, grlobolje. Sad ispada skoro sve korona
    Pa prvo se iskljuci kovid, a onda dijagnosticira dalje.
    Nije da je nestalo nego je najdominantniji covid u ovom trenutku i najopasniji za drustvo jer se lako siri.

  35. #8285
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ma kakav covid, kakvi bakrači , jeste čitali ove nebuloze koje širi žena koja samu sebe naziva "professional bookworm and blogger" i ima više od pol milijuna followera, ovo je opasnost samo takva :

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...Az07_ru3tASRaU

  36. #8286
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Jesmo. Meni ta žena nikad nije sjela. Po sasa3njem izričaju vidim da mi je prvi dojam bio dobar.

    OT Jos je koliko se se sjećam je grupi za putovanja imala upute za roditelje - da putuju sami a djecu ostave bakama.

  37. #8287
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Vidjela sam i ja i baš mi je nekako žao da je ona tako nešto izjavila. Svidjela mi se na jednom predavanju kad sam je slušala, a uvijek mi je žao kad o nekome promijenim mišljenje na gore.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 05.12.2020. at 20:10

  38. #8288
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Dzis, tesla healing bakraci!! Meni se svidila jer se probila nakon sto je u korporaciji dobila ozkaz, a knjige i citati jesu malo na srcedrapateljbu stranu, al mislila sam da mora tako zbog reacha. Mogla bi sa sauchom jos rekonekšn tecajeve prodavat, boze sacuvaj.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.12.2020. at 20:17

  39. #8289
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Joj uzas. Eto ni ova nije teoreticar zavjere, veli.

    To je zbilja prestrasno. Ja sam prvo siznula sto ne razlikuje frekvenciju i vibraciju, al je najodurnija epizoda s taksistom. Fuj.

  40. #8290
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ha, ima bar jednog followera manje od danas.

  41. #8291
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Sad se piše da nije dobila otkaz neg pronevjerila lovu .
    Al to he sad već trač, pa neću dalje

  42. #8292
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ah jos malo social networks vs "mainstream media"
    Kliše

  43. #8293

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Aha, od nje se dakle šire te vibracije i frekvencije u Hz koje povremeno viđam po društvenim mrežama, hvala što ste me prosvetlile. Jadan Tesla, kad bi čuo sve što mu pripisuju...

  44. #8294

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,417

    Početno

    Ajme... ime u naslovu mi se činilo poznatim i onda sam otvorila članak.
    Nisam pratila njezine objave, preporuke itd., ali dopalo mi se što netko promovira čitanje i knjige. Sad mi lagano prisjele knjige ... Za neke je možda bolje da manje čitaju

    Novinar Indexa se prilično potrudio i stvarno se raspisao. Eh sad, je li to dobro ili nije, ne znam... Npr. nije dobro zato jer im daje previše medijskog prostora

  45. #8295

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam pratila njezine objave, preporuke itd., ali dopalo mi se što netko promovira čitanje i knjige. Sad mi lagano prisjele knjige ... Za neke je možda bolje da manje čitaju

    Novinar Indexa se prilično potrudio i stvarno se raspisao. Eh sad, je li to dobro ili nije, ne znam... Npr. nije dobro zato jer im daje previše medijskog prostora
    Promoviranje čitanja i knjiga je u zadnje vrijeme postalo jako popularno, ne znači i da svi to rade na pravi način, a nisu ni sve knjige jednako vrijedne promoviranja

    Što se tiče novinara Indexa, zaista se izuzetno potrudio, do te mjere da mi taj članak izgleda kao osobni obračun ali neka je, treba takve pojave nekad detaljno izanalizirati i spustiti na zemlju. To što netko promovira knjige ne znači da je samim tim i autoritet u ostalim područjima ljudskog djelovanja, a mnogi internet-gurui to zaboravljaju.

  46. #8296
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ali nije da 100% pozitivnih ima gubitak mirisa. Koliko citam simptomi idu svakako.
    Odmakli ste od teme, ali da dodam... bratu je kolega s posla bio pozitivan i prvo sto je buraz osjetio je gubitak mirisa.

    MM i ja smo od samog pocetka imali hrpu simptoma (glavobolje, temp., kasalj...), ali smo miris i okus izgubili tek 5. dan od pojave simptoma.

  47. #8297
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kakav covid, kakvi bakrači , jeste čitali ove nebuloze koje širi žena koja samu sebe naziva "professional bookworm and blogger" i ima više od pol milijuna followera, ovo je opasnost samo takva :

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...Az07_ru3tASRaU
    Ja sam se prvo smijala, a onda sam se iživcirala, ipak je jugo. I meni je, kao Jeleni, najantipatičnija epizoda s taksistom. Još ići prodavati vlastitu sebičnost kao plemenitu misiju. Bljak

  48. #8298
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kakav covid, kakvi bakrači , jeste čitali ove nebuloze koje širi žena koja samu sebe naziva "professional bookworm and blogger" i ima više od pol milijuna followera, ovo je opasnost samo takva :

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...Az07_ru3tASRaU
    Ona je fakat zabrijala jako debelo vezano za Covid i Trumpa i svjetske zavjere, ali moram priznati da mi je ovaj linč na nju još odvratniji. Svako od njenih pratitelja ima glavu za sebe i može donositi zaključke kakve hoće, nitko im nije ništa nametnuo niti mu oduzeo slobodu da razmišlja. A sad gledam ljude koji su joj se tako ulizivali, sad su najbrutalniji u vrijeđanju i gaženju. meni je to još gore, sori. Kao da gledam Dogville.

  49. #8299
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    stranku Pametno sam doživljavala kao da u svojem članstvu imaju znanstvenike, intelektualce
    a kad tamo, teoretičari zavjera su im kandidati na listama
    mogu se sad slobodno preimenovati u NePametno
    Posljednje uređivanje od kajsa : 06.12.2020. at 10:48

  50. #8300
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,534

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ona je fakat zabrijala jako debelo vezano za Covid i Trumpa i svjetske zavjere, ali moram priznati da mi je ovaj linč na nju još odvratniji. Svako od njenih pratitelja ima glavu za sebe i može donositi zaključke kakve hoće, nitko im nije ništa nametnuo niti mu oduzeo slobodu da razmišlja. A sad gledam ljude koji su joj se tako ulizivali, sad su najbrutalniji u vrijeđanju i gaženju. meni je to još gore, sori. Kao da gledam Dogville.
    Nisam nista otvarala, ni citala, al ovako opcenito mogu reci da se slazem s tobom. Svatko ima svoju glavu da s njom promislja, a vrijedjanja i gazenja su mi se oduvijek gadila nevezano uz temu. Toga se grozim i sigurna sam da to najvise govori o onome tko pise. Tako je to uvijek u zivotu.

    Ja ostanem u cudu koliko ruzne komentare ljudi pisu u komentarima po Jutarnjem, 24sata....strasno!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •